Man bekent eindelijk kleur T Shoppen in Tilburg o ■o c c E a o E c E 5 c c v -o Guus trekt niet alles aan donderdag 13 maart 2003 Eindelijk kunnen de mannen ook eens uit hun dak gaan wat mode betreft. Weg met het eeuwige beige, grijs en bruin. Ook de man kiest deze zomer voor kleur. En de blote borstkas mag weer gezien worden. Deze combinatie met linnen colbert is van The Society Shop. Bij het klassieke pak - dit is van WE-blijft het krijtstreepje Ook de man moet aan het bloemetje (WE) geloven. Door Machteld Leistra Nog nooit was er zoveel keuze aan herenkleding en nog nooit was het mannenmodebeeld zo vrolijk en op timistisch. Indigoblauw, maïsgeel, Ferrari-rood. lichtgroen, oranje en zelfs roze zijn de kleuren waarin de hippe man zich deze zomer laat zien. De dessins zijn niet minder uitbun dig. De streep is het helemaal: verti caal, horizontaal, diagonaal, multi coloured. Het ruitje evenaart de po pulariteit van het streepje nog net niet, maar is toch ook in alle ver schijningsvormen aanwezig. Verras send zijn ook de stippeltjes, paisley- motieven, grafische en psychedeli sche dessins. Er awel: ook de man gaat deze zomer aan de bloemetjes. Een sierlijke borduursel hier en daar, een randje in contrasterende kleur en zelfs kraaltjes worden ge bruikt om de kledingstukken een wat frivoler karakter te geven. De materialen zijn overwegend natuur lijk. Dus veel katoen, linnen, cordu roy en denim. Kreukelstofjes zijn ook erg van deze tijd. Borstkas Het overhemd mag in geen enkele kledingkast ontbreken. Het is er in alle soorten en maten. Als klassiek overhemd, als een wat meer aanslui tend jaren zeventig variant, als tu niekmodel of als stoer houthakkers- hemd. Maar let op: lange mouwen verplicht. Het hemd wordt noncha lant los over de broek gedragen met of zonder T-shirt eronder. Niet hele maal dichtknopen overigens. Ook de man mag zich deze zomer van zijn meest sexy kant laten zien. Buik en/of borstkas mogen dus ge showd worden. De mouwen oprollen, is weer hele maal oké. Maar korte hemdsmou wen zijn echt voorbij. Alhoewel, openhangend over een stoer T-shirt met lange mouwen mag het weer wel. En hier en daar duiken ook kortgemouwde shirts op met grote bloemenprints. Een knipoog naar Aloha Hawaï. Baseball Een beetje afgezaagd misschien, maar Amerika geldt nog steeds als grootste inspiratiebron voor de mannenmode van zomer 2003. De fifties zijn dit jaar behoorlijk hip. Enerzijds zien we de brave Summer- camp oftewel American collegestijl met sweaters, poloshirts, nette chi- Strepen in alle variaties. Blouse van Mare O'Polo. nobroeken en conservatieve blazer- tjes. Anderzijds komen meer spor tieve invloeden terug in de nog steeds erg populaire baseballjacks en de vele logo's, badges en emble men die volop te zien zullen zijn. Militaire aspect Veel meer dan bij de vrouwen komt ook het militaire aspect bij de man nen aan de orde. De stoere cargo- pants, de overbekende broek met zakken op de zijkant van de pijpen, is weer helemaal terug. Ook hier zien we dat laag op de heupen ge dragen de norm is, net als overigens bij alle broeken deze zomer. Het le gergroen of woestijnzandbeige wordt gecombineerd met frisse, fel le kleuren. Noord-Afrika is een geheel nieuw thema in de mannenmode. De Be doeïenen hebben duideüjk model gestaan voor de vele tuniekachtige hemden en shirts. De echte duivers dragen lange tunieken in de vorm van djellaba's gecombineerd met ge haakte mutsjes en blote voeten in teenslippers. Ook de Indiase invloe den dringen langzaam maar zeker door bij de mannen in de vorm van transparante stoffen, gekreukte ka toentjes en borduursels. Accessoires zijn deze zomer ook vol op verkrijgbaar voor de man. De brede gouden ketting met hanger is niet meer alleen weggelegd voor Sjonnies, maar is een must voor trendy types. Hij wordt gedragen onder een tot op de navel openhan gend overhemd. Ordinair? Nee hoor: superhip. De wat behoudender man houdt het bescheiden met een klein kralen- kettinkje of een lederen polsband- je.Brede leren riemen horen erbij en deze zomer doet ook de mannentas zijn intrede. Het schoeisel is ook niet bepaald kleurloos deze zomer. Veel retrosneakers in felle kleurtjes, dito teenslippers en espadrilles. '-■i? Losjes over de broek en wijd open, zo moet de blouse deze zomer gedragen worden. Deze komen uit de collectie van Mare O'Polo. De slipper blijft het populairste schoeisel voor zwoele zomerdagen. Maar hij ondergaat deze zomer wel een metamorfose. Plateauzolen zijn helemaal uit en ook ronde vormen zien we bijna niet meer. Het slippertje nieuwe stijl is sexy, elegant en... zo plat als een euro dubbeltje. De vertrouwde plastic teenslipper komt in alle kleuren en variaties voorbij. Het is dan ook niet langer een sim pel vakantieschoentje maar eerder een frêle muiltje dat bijna bij iedere gelegenheid en outfit past. De zolen zijn superplat en de bandjes erg dun en teer. Leer is het meest gebruikte materiaal voor de slipper tjes van nu, maar ook plastic en stof zijn veelgebruikte materialen. De nieuwe slippers zijn vaak voor- 1 zien van folkloreachtige versieringen van kraal tjes. steentjes, pailletten en borduursels. Hier en daar zien we een roman tisch bloempje of hartje opduiken. Een folklore-achtige slipper van Mare O'Polo. Ook voor kleine meisjes, grote riemen. We zijn nog lang niet uit gekeken op de Shakira- look. Deze Colombiaanse zangeres zorgde vorig jaar eigenlijk voor een re volutie op riemgebied. De ceintuur, tot dan toe lou ter gebruikt om de broek strakker aan te kunnen trekken, werd opgewaar deerd tot sieraad voor de heupen. Zij maakte dat brede riemen voorzien van allerlei franjes, frut sels en rinkelende objec ten een vertrouwd ge zicht in het straatbeeld werden. De riem nieuwe stijl wordt bij voorkeur losjes om de heupen geknoopt met leren of suède veters of bevestigd met meerde re gespjes onder elkaar. Een grote ring waar weer een leren veter doorheen wordt gehaald, kan ook. Deze zomer zet de rie- mentrend zich voort. De ceintuurs zijn iets roman tischer van uiterlijk. Als materiaal zien we veel zacht suède, al dan niet in pastelkleurtjes geverfd. Als versieringen worden vlindertjes, bloemetjes of hartjes gebruikt. Ook kraaltjes, pailletten, schelpen, stenen, veren, leren franjes, of metalen bedeltjes decoreren de ceintuurs. De mannen gaan ook voor de riem als trendy modeaccessoire. Zij dra gen exemplaren met gro te gespen, stoere studs en stiksels en hier en daar een ketting. 3. O N V 0 c 01 V) O c M O c O 3. O N V V O 0) c c V) O O M O c 0» r o v> V v. 0) o w» 4 V. 1/1 (O 0) u u Jimmy's in Tilburg is de favoriete winkel van Guus Meeuwis. Door Marie-Catnen van Deijck .Ooit heb ik op vakantie een shirt met roze, rode en oranje strepen gekocht. Ik heb het één keer gedragen en kreeg gelijk mailtjes met de vraag dat nooit meer te doen Het was ook echt vreselijk, dus dat shirt hebben we ritueel verbrand." Afgezien van een enkele miskoop als deze, is Guus Meeuwis erg consequent in zijn kleed stijl. Zelf noemt hij die 'nonchalant maar ver zorgd, met mooie details'. Privé loopt hij het liefst in een spijkerbroek en een trui of een mooi shirt; kleding waarmee hij ook als artiest bekend is geworden. Sinds hij zonder de band Vagant op het po dium staat, besteedt hij voor zijn optredens meer aandacht aan zijn kleding dan voorheen. „Vroeger was ik de lollige student die aantrok wat in de kast lag. Zoals we op het podium stonden, liepen we thuis ook rond. In een spij kerbroek en een Ralph Lauren-shirt. Die had den we allemaal in alle kleuren in de kast lig gen, dus we hoefden alleen maar een kleur te kiezen." Sinds Guus Meeuwis meer solo in de spots staat, laat hij zich bij zijn kledingkeuze bij staan door Tobias Slabbekoorn, eigenaar van Jimmy's. „De muziek heeft wat meer inhoud gekregen en ook mijn kleding is volwassener geworden. Tobias voelt dat goed aan." Het shirt blijft belangrijk voor Guus, maar Ralph Lauren heeft plaatsgemaakt voor Arm ani en Gentiluomo. Hij draagt er tegenwoor dig zelfs jasjes over Van Pal Zileri bijvoor beeld, een van de topmerken van Jimmy's. Liefst met subtiele details als een contraste rend stiksel of gekleurd knoopsgat. Guus leer de Tobias 'gewoon als klant' kennen. Sinds hij op zijn advies een bruin bontjasje droeg in de videoclip van zijn hit 'Brabant', weet de zanger zeker dat hij bij Jimmy's goed zit. „Een fantastisch jasje Er is zelfs in de me dia aandacht aan besteed." Guus Meeuwis laat zich echter niet alles aantrekken. „Iets van wit linnen zal ik nooit dragen. Dat kreukt gigantisch en dan zie ik er in elkaar gedrukt uit. Het is steeds zoeken naar de grens tussen wat lekker zit en wat goed smoelt." Jimmy's, Heuvelstraat 101b Tilburg, 013-543 44 86. Enigszins verborgen in een winkelgalerie van de Heuvelstraat liggen de drie prachti ge winkels van Jan Ackermans. Voor vrouwen, zakenmannen en casual man nen worden hier behalve alle collecties van Hugo Boss merken verkocht als Corne- liani, D&G, René Lezard, Cerruti 1881 en Trussardi Jeans. Heuvelstraat 43, 013-5436871. Al bijna twintig jaar bepaalt Pam's het ge zicht van de hoek Heuvel, Heuvelstraat en Juliana van Stolbergstraat. Vaste klanten ko men van heinde en verre voor de zeer modi- sche, maar draagbare collecties van Strenesse Blue, MarcCain, Liviana Conti, Cambio, Ischi- ko en Orwell. Heuvel 29, 013-5356517. Sinds anderhalfjaar huist er ook aan de Schouwburqring een smaakmakende mode winkel, Lort 142. See by Chloé, Patrizia Pe- pe, Schumacher, l'Atra Moda, Strenesse Blue en diverse lijnen van Dolce Gabbana bepa len het modebeeld in deze mooie winkel Schrik niet van de reusachtige hond die hier rondloopt; hij bijt niet. Schouwburgring 142, 013-5453686. Comme is de winkel met voor Tilburg de meest grootsteedse allure. Heel veel mer ken in een heel strak interieur. Van zeer mo dieus en gekleed tot hip, casual en sportief, van IKKS en Nolita tot Articles, Cultura en Braez. Van Diesel en DKNY tot Twinset, Tark en Summum. Om de hoek is een filiaal voor mannen. Juliana van Stolbergstraat 25,013-5800287 Passé Partout, hier is op het gebied van lederwaren alles te vinden wat modieus ver antwoord is. Handtasjes van SeQuoia, akte tassen van Boss, rugzakken van Kipling, schoudertassen van Moschino, Mandarina Duck, Claudio Ferrici of DKNY. En nog veel meer. Telefoonstraat 40, 013-5445323. Juffers Heertjes is een kinderwinkel waarin niet alleen hippe kleertjes wor den verkocht, van Imps Elfs, Bengh, Kidscase, Diesel, Exit en Replay, maar ook trendy speelgoed en hebbedingen, van bijvoorbeeld Kitsch Kitchen. Vermoeide ouders kunnen even loungen op de sofa Telefoonstraat 36, 013-5119985. Alles wat hip is om hals, pols en schouder is hier bij Vermetten Bijou op een paar vierkante meter verzameld. Van DKNY en Die sel tot Fossil, Storm, Tom Tailor, Pierre Cardin, Mexx, Carrera, Esprit en Gul. Het is vaak drin gen rond de vitrines Emmapassage 21a, 013-5427934. Trendy merken als Girbaud, Fornarina, Armani Jeans, Suspect, Plein Sud, Cultura, Nolita en Indian Rose worden bij Lüdz in een relaxte sfeer verkocht door aardige meiden die moei te voor je willen doen. En er is nog koffie ook. Met een koekje. Willem II straat 61,013-5420073. Dé zaak waar Tilburgs smaakmakers en trend- gevoeligen hun haar laten doen, Hardy's. Mooi interieur, hip personeel en vaak in het nieuws dankzij opvallende acties van eige naar Corné Snels, die zich ooit Madonna's kapper mocht noemen. Hardy's verkoopt hip pe haarproducten van het merk Tigi. Korvelseweg 51, 013-5365200. De duurdere Donna Karan's, Cacharel, Versa ce, D&G; het assortiment van Burley zit zo gezegd aan de bovenkant van de markt. In deze winkel, die een begrip is in het Tilburgse, mogen de mannen beneden hun slag slaan, terwijl de vrouwen voor een designoutfit naar boven worden gestuurd. Heuvelstraat 108, 013-5420566.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 53