Openbare loting in bekerstrijd PZC Melchers weer in Oud-Vossemeer Zeeuws-Vlaams korfbal zit in de lift Wouter de Neijs is op dreef voor futsallers Arrov Bond komt clubs tegemoet Zaman Sport verovert titel uitslagen agenda Derde plaats Margot Ma Ebi Smolard hervat trainii woensdag 12 maart 2003 door Rudy Boogert BREDA - De potten komen maandag uit de kast op het KNVB-districtskantoor in Bre da. Voor de eerste keer wordt er in alle openbaarheid geloot voor het districtsbekertoernooi. De 32 resterende voetbalverenigin gen, waaronder zeven Zeeuwse clubs, worden op één hoop ge gooid en vervolgens door Hans Kraaij jr aan elkaar gekoppeld. In het verleden is er bij de clubs steen en been geklaagd over de ondoorzichtigheid van het be kertoernooi. In welke ronde zit ten we nu? Hoeveel wedstrijden moeten we nog spelen om in de finale te staan? Welke ploegen zitten er nog in? Deze schaduwzijde van het be kertoernooi is door de landelij ke KNVB onderkend en daarom is er dit seizoen gekozen voor een openbare loting vanaf de 1/16 finale, de ronde met de laatste 32 ploegen. De overgebleven clubs worden niet in één pot gegooid, ver moedt Wim Schoe, competitie leider van het district Zuid I. „Door de vele afgelastingen van de laatste maanden is de kans aanwezig dat verschillende be kerduels doordeweeks gespeeld moeten worden. Met het oog op de reisafstanden overwegen we om twee regionale groepen te maken - oost en west - om de af standen te beperken. Daarover moeten we overigens nog een definitieve beslissing nemen." Tegenstander Evenals in de Amstel Cup voor profploegen wordt er maandag avond (vanaf 19.30 uur) doorge- loot tot de finale. Kloetinge en Hoek weten dan bijvoorbeeld meteen wanneer ze de eerste se rieuze tegenstander kunnen verwachten. De 32 ploegen moeten vanaf heden nog vijf duels winnen om de beker te veroveren. Ook in de andere districten be steedt de KNVB meer aandacht aan de loting. In West II wordt bijvoorbeeld komende zaterdag na afloop van het hoofdklasse duel Quick Boys-Scheveningen door beide aanvoerders geloot. Bij de voetbalbond wordt seri eus werk gemaakt van het re-stylen van het bekertoer nooi. Er zijn inmiddels plannen gelanceerd om in de eerste ronde voortaan alleen de poulewin naars door te laten gaan en om de kwartfinale (de laatste acht) in een poulevorm te laten spe len. De nummers één en twee van die poules zouden mogen deelnemen aan de Amstel Cup voor profs. Jong Ambon In het deelnemersveld van dit seizoen zijn evenals vorig jaar nog zeven Zeeuwse clubs verte genwoordigd. Daarvan is de op vallendste ploeg Jong Ambon, dat de enige vijfdeklasser is bij de 32 resterende clubs. Het veld bestaat verder uit zeven hoofd klassers, vijf eersteklassers, zes tweede- en derdeklassers en ze ven vierdeklassers. De verde ling zaterdag-zondag valt ruimschoots in het voordeel van de zondagclubs uit: 24-8. De laatste 32 ploegen zijn: Achilles Veen, ASWH, Baronie, Bavel, Dommelen, SC Gastel, Hapert, Hoek, Hoeven, Inter nos, Jong Ambon, Kloetinge, LRC, Nemelaer, Nuenen, ODC, ODIO, Oisterwijk, OJC Rosma len, Papendrecht, RCS, Sarto, SBC, Steen, Terneuzen, Tricht, UNA, Veere, VOAB, WGZ, Wil- helmina, Zundert. Van het podium van het afgelopen Nederlands kampioenschap zijn Arenda Grimberg (midden) en Mirjam Melchers (rechts) zeker aanwe zig in Oud-Vossemeer. De komst van de verkouden Leontien van Moorsel (links) is nog onzeker. foto Robert Vos/ANP door Sven Remijnsen OUD-VOSSEMEER - Het Zeeuwse wieier- seizoen wordt zaterdag zoals gebruikelijk geopend in Oud-Vossemeer. De 55e editie van het plaatselijke criterium mag zich op nieuw opmaken voor een stormloop aan eli te en beloften, amateurs A en vrouwen. Met de deelname van Mirjam Melchers, de winnares van vorig jaar en tweede op de we reldranglijst, Suzanne de Goede, de wereld kampioene bij de junioren en nationaal kampioene Arenda Grimberg is de vrou- wenkoers over zestig kilometer verzekerd van grote namen. Het drietal vormt de voor hoede van Farm Frites-Hartol, het toon aangevende team dat altijd op volle sterkte naar Tholen komt. De komst van Leontien van Moorsel, die al drie keer eerder won, is nog onzeker. De olympisch kampioene is, evenals een aantal ploeggenotes, verkouden teruggekeerd van een grotendeels verregend trainingskamp op Mallorca. „We proberen met een zo groot mogelijke ploeg in Oud-Vossemeer te rij den, maar met Leontien moeten we uitkij ken", zegt haar ploegleider en echtgenoot Michael Zijlaard. Mocht Van Moorsel voor spoedig herstellen, dan staat niets haar deelname in de weg. Laatkomers Inmiddels hebben 34 vrouwen ingeschre ven. Toon Havermans, de voorzitter van de organisatie, verwacht op de dag zelf nog de nodige bijschrijvingen. Ook het aantal deel nemers bij de amateurs A (88) en de elite en beloften (65) zal nog verder worden ver hoogd door laatkomers, zo leert de geschie denis in Oud-Vossemeer. De amateurs A rij den zestig kilometer, de elite en beloften tachtig. Belangrijke kandidaten voor de ze ge zijn ei-varen prijsrijders als Francois Franse, afgelopen zondag nog winnaar van de Dorpenomloop in Rucphen, Wilfried Bastiaanse en John Leijs. Richard Slabbe- koorn staat eveneens op de startlijst en Tho len wordt vertegenwoordigd door vier ren ners van eigen bodem: Peter Metske, Arjan van Haaften, Piet Fase en Johnny Pollie. Toon Havermans verkeert al jaren in deluxe van een omvangrijk deelnemersveld. In sep tember organiseert hij ook de Ronde van Hoogerheide. ,,Je kunt stellen dat ik de eer ste en de laatste koers van het seizoen doe. Het is een wereld van verschil. Hoogerheide loopt weliswaar ook goed, maar de periode daarvoor is het maar minnetjes. Het aantal deelnemers aan de criteriums loopt in de zo mer altijd sterk terug." Niet alleen de datum is het geheim achter het succes van de enig overgebleven wieler koers op Tholen, verzekert Havermans. „Er zijn ook veel premies te verdienen." En het weer werkt meestal mee. „Wij hebben bijna altijd lekker weer, terwijl het een dag later in Woensdrecht vaak regent. Ook voor za terdag ziet het er weer goed uit." van onze sportredactie AXEL - Twee speelronden voor het einde werd er in de eerste klasse van het regionale futsal flink op los gescoord. Topschut ter was Wouter de Neijs, die voor Arrow acht keer raak schoot. Zijn team won mede daardoor met 12-6 van degra dant Cinerent/Dc Bokx. Wie met laatstgenoemde forma tie een stapje terug moet doen, is nog niet zeker. DPO Driewegen is de eerste gegadigde, omdat het met 8-6 van Ploegaert ver loor. DPO heeft nog altijd drie punten achterstand op Wentz- ler/Pauwels, dat met 7-5 van Max Korting verloor. Door deze zege nam Max Korting de twee de plaats over van Première/Za- man. De Hulster formatie ver speelde die stek door met 7-6 van Red Roadhouse te verliezen. Een moeilijk slot wacht even eens Meermarkt/Goethals. De Westdorpenaren kregen met 6-2 klop van kampioen Smile Servi ces. Voor die laatste ploeg rets nog slechts de uitdaging alle wedstrijden zegevierend af te sluiten. Vervaet en GTI kunnen zich veilig wanen. In een onder ling treffen kwamen ze een re mise overeen:5-5. Max Korting-Wentzler/Pau- wels 7-5 (5-4): Max Korting aast op de tweede plaats en speelt volgende week tegen Première/ Zaman, de concurrent voor die positie. Het betekende tevens dat Wentzler/Pauwels niets ca deau kreeg en nu nog een moei lijk slot wacht. Dennis Rietjens (2x), Alex de Klerk (2x), Sjef Pouwels, Ed van Bellen eri~Carl de Waele schoten de winnende serie treffers bijeen. Harold de Rijk, Patrick Vonk (de honderd ste competitietreffer voor zijn ploeg), Marcel Verschuren (2x) en Peter Vael scoorden tegen. Red Roadhouse-Première/Za- man 7-6 (3-1): De thuisploeg deed goede zaken, ondanks dat er geen wisselspelers op de bank zaten. Door deze zege mag de formatie van doelman Mark Fackeldey zich veilig wanen. Topschutter was Men- man met vier doelpunt zim Zaoujal (2x) enEr^ maakten de winnende^ Evert Verwer, Tristam, ker, Kieran O'Shea (2b Bouman en Norben scoorden tegen. Vervaet-GTI 5-5 (2-3r teams hadden vrede osj slag en komen volgends nieuw in deze klasse ugj nio Alvarez (2x), Zwart, Tom Heijens enjj Vervaet (2x) scoordeni vaet. Edward Tielema- Jean-Paul Eggermontaj de la Ruelle deden datvoj Ploegaert-DPO Drieweg (5-4): Ploegaert heeft nis te vrezen en kan zonder: het restant van decomtój werken. DPO Drieweg de punten keihard nod:;; evenals de gastheren - keren pech bij inzette: paal en lat. Beide team;; voldoende kansenenDK wegen nam na de ruste: voorsprong. Ploegaert j nog langszij en won uitea via doelpunten van Et Marteijn (2x), TonnyGoj (4x) en Jim de Jongh (2x) van Rossen (2x), Velt (2x) en Delano Bronnelii fen voor DPO Driewegaj Smile Services-Meen^ oethals 6-2 (3-2): De n- naar moet met meer als kast halen. Alleen hetps om alle duels te winnend Terneuzenaren in dezec:: tie nog rest. Michel deVr; Ryan de Regt, HensleyVj en Paul Tjan Asem(2x)h de winnende serie doé binnen. Pascal Wei w ben Dierickx scoorden Iff Cinerent/De Bokx-Aroi (5-3): Arrow genoot ent Wouter de Neijs de onbe topschutter. Met acht get de hij de basis yoor ee: 12-6-overwinning. Pete mont, Gino Vink en te (2x) maakten het winnet zijn vol. Voor de t scoorden Erwin van de' Angelo Coone en Marcoi'i twee keer. HULST- Zaman Sport is kam pioen geworden in poule Al van de bedrijfstenniscompetitie in Hulst. De ploeg had baar bij de winst van T en JB Tennisschool op Luctor Belting: 5-3. Zaman Sport is door dit resultaat niet meer te achterhalen. De topper tussen T en JB en Luctor Belting leverde een aan trekkelijke wedstrijd op. In het vrouwenenkel nam Nathalie de Schepper in haar partij tegen Mireille van Broeck een 5-2- voorsprong op, maar de laatste knokte prima terug. Van Broeck haalde alsnog de overwinning binnen: 5-7. In het mannenenkel stond Do novan Blackman tegenover Tom Huis. Huis nam een 3-1- voorsprong, maar kon die niet vasthouden. Een goed verdedi gende Donovan Blackman knokte zich terug naar 4-4 en leek bij 40-30 zelfs nog een kans te maken op de overwin ning, maar toen klonk de bel en dus eindigde de wedstrijd in 4-4. In de mixedpartij bleven Natha lie de Schepper en Dylan Black man in de beginfase steeds twee games voor op Mireille van Broeck en Robin de Witte. Uit eindelijk kreeg de jarige Dylan Blackman nog een mooi ver jaardagsgeschenk, want dank zij zeer goed spel won de T en JB-combinatie met 7-5. In het mannendubbel zetten de broers Dylan en Donovan Blackman de kroon op een goede wedstrijd. Ze wonnen van Tom Huis en in valler Robin de Witte: 8-6. Punten In poule A2 won Attent Blom- maert met 5-3 van Rijnberg Transport Voor Attent Blom- maert werden de punten bij el kaar gespeeld door Esmeralda Bral, Dennie Cappendijk, Desi re de Schepper en Marianne Fr- aanje. Esmeralda Bral moest haar meerdere erkennen in Martine Simonse, die een 7-4-overwin- ning boekte. Het mannenenkel tussen Den nie Cappendijk en Michiel van der Windt eindigde in een pun- tendeling: 5-5. Dennie Cappen dijk werd samen met Desire de Schepper wel winnaar van het mannendubbel. Jos Saman en Michiel van der Windt werden met 7-4 verslagen. In de mixedpartij was het ver schil erg groot. Marianne Fr- aanje en Desire de Schepper ze gevierden overtuigend met 12-6 over Annemarie van Loo en Jos Saman. door Jan Roovers TERNEUZEN - Korbal in Zeeuws-Vlaanderen, hoe gaat het daar mee? Met recente zaalkampioenschappen van BKC uit Breskens en Luctor uit Terneuzen is het antwoord op de vraag eigenlijk al gegeven: goed dus. Toegegeven, de titels werden behaald aan de voet van de landelijke klassen en door de degradatie van Zaamslag blijft er nog wel een vlekje weg te werken. Maar dat gaat ook gebeuren, verzekert de club. „Het zat er aan te komen", zegt Jolanda van Haneghem, lid van de technische commissie van de BKC over het behaalde kampioenschap. Van Haneg hem (31), zelf even 'uitgescha keld' omdat ze in februari moeder is geworden, denkt dat het succes van de laatste jaren (vorig seizoen werd een veldti- tel gepakt) een optelsom is van een aantal factoren. „Door de komst van een aantal spelers van Luctor hebben we aan kwaliteit gewonnen. Bestuur lijk heeft de club de zaakjes goed voor elkaar. En de sfeer in de vereniging is prima." De overstap van de Hamelink- clan (Carlo, Danny en Ellen) van Luctor kwam op een cruci aal moment, Het overbrugt net het gat tussen de eerste se lectie en een beloftevolle jeugd die straks ingepast wordt. We hebben nu even tijd om de jon geren kwalitatief te laten groeien", stelt Van Haneghem. Dat kan overigens niet te lang duren, het aantal 'dikke' derti gers in de ploeg is overeen paar jaar toch wel aan vervanging toe. Een actief bestuur is volop bezig om daar naartoe te wer ken. „De ledenwerving via de scholen loopt erg goed, school- korfbaltoernooien en andere promotionele activiteiten le veren ledenwinst op. BKC heeft bij de A-junioren een aantal beloften, we besteden erg veel aandacht aan de jeugd De doorstroming is gegaran deerd", verzekert Van Haneg hem. De verwachtingen? „In de der de klasse veld zijn we op dit moment een subtopper, met de ploeg die nu kampioen is ge worden moeten we het op dat niveau in de zaal ook kunnen redden." Voor Luctor had het behalen van het kampioenschap bo venal een morele waarde. En Marieke Roest van kampioen BKC in de aanval tegen Zaamslag. kele jaren geleden na een con flict tussen een paar spelers en de toenmalige trainer wegge zakt naar het voor de club on dermaatse niveau van de reser ve vierde klasse, lijkt de ploeg nu voorzichtig uit het dal te klimmen. Met dank aan Hanny en Piet Geene, die het vertikten om de handdoek te werpen toen na alle commotie rond die rel ook de voorzitter het voor gezien hield. De functie is nog altijd vacant. Het kan, omdat, naast een aantal andere harde werkers, het echtpaar Geene op zowat alle terreinen de ver eniging leidt, adviseert en sti muleert om te overleven. Juist daarom is het zo prettig dat Hanny Geene, als trainer/ coach van de standaardploeg, onlangs met het zaalkampi oenschap de beloning kreeg voor het vele werk dat werd verricht. Na de exodus van ze ven spelers van de hoofdmacht is stap voor stap een team ge bouwd dat, volgens de coach, sportief is gegroeid en met een gemiddelde leeftijd van 24 jaar ook nog even vooruit moet kunnen. „Dat zal ook moeten, want jeugd zit er vooralsnog niet aan te komen", weet Hanny Geene. Ze stopt wel als trainer/coach van het stan daardteam. „Peter Durink is benaderd, ik hoop dat hij het overneemt. Een ander gezicht kan verfrissend werken." Nu het team zowel op het veld als in de zaal weer vierdeklas ser is, is het zaak om dat niveau vast te houden. Hanny Geene weet dat de motivatie aanwe- zigis. „De zaaltitel geeft moge lijk net het duwtje dat de ploeg nodig heeft." Zaamslag, de ploeg van aan voerder Frans Verpoorte, was in het zaalseizoen de enige dis sonant in de Zeeuws-Vlaamse successtory'. Vorig jaar was de ploeg net iets beter dan Luctor, hetgeen werd beloond met pro motie naar de vierde klasse. Daarin was Zaamslag het zwakste broertje. Uit twaalf wedstrijden werd slechts één foto Peter Nicolai punt gehaald en lang voor het einde van de competitie wist Zaamslag dat het een verloren strijd tegen degradatie streed. „Maar we komen terug", be looft Verpoorte. Een gedurfde uitspraak, die door de aanvoerder wel wordt onderbouwd. „Bijna alle coa ches van de andere ploegen in de vierde klasse waren het er over eens dat we qua spel best met de rest mee konden. Sco ren was het grote manco Dat deden we te weinig en ook nog slechts met een paar spelers. Dat moet dus anders. Lukt dat, dan bouwen we volgend jaar weer een kampioensfeestje", aldus Verpoorte. Basketbal New York. NBA. Atlanta Hawks - Los An geles Clippers 95-86, Miami Heat - Utah Jazz 73-83, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 83-92. Cricket Port Elizabeth. WK, Super Six: Australië - Nieuw-Zeeland 2-0 Australië 208 runs voor 9 wickets (50 overs), Nieuw-Zeeland 112 all out (30.1 overs), Australië wint met 96 runs. Batting Au stralië: Bichei 64, Bevan 56, Martyn 31; Nieuw-Zeeland: Fleming 48. Bowling Australië: Lee 5/42, McGrath 3/29; Nieuw-Zeeland: Bond 6/23, Oram 2/48. Stand: 1. Australië 4-20, 2. India 4-16, 3 Kenia 3-10, 4. Nieuw-Zeeland 4-8, 5. Sri Lanka 4-7,5, 6. Zimbabwe 3-3,5. Dammen Izhewsk. WK-tweekamp mannen. Eer ste set, tweede partij: Alexei Tsjizjow (Rus) - Alexander Georgiev (Rus) 1-1. Stand: 2-2. Futsal Axel. Regionaal futsal. Eerste klasse: Max Korting-Wentzler/Pauwels 7-5, Red Roadhouse-Première/Zaman 7-6, Ver vaet-GTI 5-5, Ploegaert-DPO Driewegen 8-6, Smile Services-Meermarkt/Goe- thals 6-2, Cinerent/De Bokx-Arrow 6-12. Stand: Smile Services 20-60, Max Kor ting 20-43, Première/Zaman 20-41, Ar row 20-37, Ploegaert 20-30, GTI 20-26, Vervaet 20-23, Red Roadhouse 20-23, Meermarkt/Goethals 20-20, Wentzler- /Pauwels 20-20, DPO Driewegen 20-17, Cinerent/De Bokx 20-9. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-4-11-13-19-29-31-33-39-40- 44-47-54-57-66-67-70-74-78-80. (onder voorbehoud) Tennis Indian Wells. Mannen, 2,25 miljoen euro. Eerste ronde: Schalken (Ned/14) - Vicen te (Spa) 6-2 6-3, Malisse (Bel) - Ferrer (Spa) 6-1 6-0, Kafelnikov (Rus) - Stepanek (Tsj) 4-6 6-1 6-1, Kiefer (Dui) - Ancic (Kro) 6-2 6-4, Calleri (Arg) - Lapentti (Ecu) 6-46- 3, Costa (Spa/8) - Krajicek (Ned) 7-67-6. Indian Wells. Vrouwen, 2 miljoen euro. Derde ronde: Clijsters (Bel/1- Schiavone (lta/317-5 6-4, Hantuchova (Slw/3) - Sre- botnik (Slv/27) 7-6 6-2, Sugiyama (Jap/21 Maleeva (Bul/10) 6 4 6-3, Coetzer (ZAf/16) - Raymond (VSt) 6-0 6-3, Marti nez (Spa) - Rittner (Dui) 0-66-3 6-3. Vierde ronde: Mauresmo (Fra/5) - Magui Serna (Spa) 6-2 6-3, Zvonareva (Rus) Shaughnessy (VSt) 6-3 4-6 6-2 Delray Beach. Mannen, 328.000 euro. Dubbel, finale: Paes/Zimonjic (Ina/Ser) Sluiter/Verkerk (Ned) 7-5 3-6 7-5. Sarajewo Challenger, mannen. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Hant- schk (Dui) 6-3 6-4. Hulst Bedrijfscompetitie. Poule A1:T en JB tennisschool-Luctor Belting 5-3. Poule A2: Attent Blommaert-Rijnberg Transport 5-3. Poule Dl. Poorter2Wie- lers-DCS 5-3, Poppe-Cockpit 0-8, Final Soft Ware-Stuntmarkt 3 0-8 Poule E1: Bun Verzekering-Rabobank8-0, Dieren kliniek Aerts-Cerestar 6-2, Golff-Kint Electro 6-2. Poule E2. Tijger Klappers -JumpingJacks 4-4. Tridacna-Mam- moet 2-6. Poule F: Rabobank 2-Egemin 2-6, Go For It-Vedior 7-1. Versmarkt - LaVie8-0. Standen. Poule A1 Zaman Sport 4-23, Luctor Belting 5-22, T en JB Tennis school 5-21, Human Forces 4-13. Kint Computer Service 4-13, Elopak 4-12. Poule A2: Accountantskantoor Van Vo ren 4-25, Van der Staal 4-19, Attent Blommaert 4-17, PC.Place.nl 4-16, An dre Dees Garage 4-11, Rijnberg Trans port 4-8. Poule DlCockpit 7-37 (promo veert), Stuntmarkt 3 6-32 (promoveert), DCS 7-29 (promoveert), Poorter2Wie- lers 7-25, Final Soft Ware 7-iL 6-13. Poule El: Bun Verzeg (kampioen). Dierenkliniek te (promoveert), Cerestar 7-27 j veert), Golff 7-24, Rabo Kloca 7-18, Kint Electro 7-16. PoufcE moet 7-34, Fortis 2 6-32,Tiio»t 7-26, Tridacna 7-26 (de ping Jacks 7-22, Den Dullaens le F: Versmarkt Clinge 10-6S i? Go For It 10-52 (promovees 10-39 (promoveert), Rabo 2 L- dior 10-35, LaVie 10-7. Wielrennen Parijs-Nice. Tweede etappe,bC -Saint-Etienne: 1. Rebbelindu in 5.01,14, 2. Vinokoerov lfe.1 scharov(Rus),4.Frigo(lta).5.Zr (Spa) z.t, 6. Gustov (Oek) 0.03 Heeswijk 1,58,88. Moerenhod Van Dijk 14,14, 97. Van Bor.': houten, 128. Hoffman M. hf klassement: 1 Rebbelm Vinokoerov 0,03, 3. Frigo 0.7:t beitia 0,22, 5. Botscharov.32.'i wijk 2,15, 87. Moerenhoul Hoffman 14,46, 109. Viertic.? 111. Van Dijk 14,48,117 Vanx" Catania. Trofeo Etna I 199,4 km in 5.11,25,2 Conie zoni (Ita), 4. Perdiguero(Spa).53 (Ita). woensdag- Eredivisie: De Graafschap K." ROOSENDAAL - tens heeft goed gepre categorie meisjes enkel If met 14 jaar van het KOT toernooi in Roosendaal. De tennisster uit Koe de strijd om de derde» plaats. Ze versloeg Jong overtuigend me'H 6-3 In de halve finale hadlj verloren van RomyL in de kwartfinale vi als eerste geplaatste R( ters uit Vogelwaarde bMl schakeld (7-5 en 6-3) 1*4 vond haar Waterloo tegf'j Israel uit Breda, die ik won: 7-5 6-2. ZEIST - Ebi Smolaid. eindelijk de veldtraim^* op het sportcomplex KNVB. De Feyenoorder reval# bijna negen maandenittf ter bossen van een *5 knieblessure. De PW* maandag voor het eetf' bal trainen. Hij hoopt weer te kunnen spelen -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 52