SINGLE Ë50 ALBUM 50 De nieuwe Spice Girls Alles onder controle Miss i fut PZC LOG >22 Cirkelzagende gitaren Warme rootsplaat Bettie is weer fris 29 Kinderen lezen het liefst voor uit Jacques Vriens Ben Sombogaart verfilmt Kruistocht in spijkerbroek 1 Gareth Gates - Anyone Of Us (Stupid Mistake) (1) I Blue Ft. Elton John - Sorry Seems To Be The Hardest Word (2) 3 B. Ragas T. Breugem Alles: Uit De Musical3Musketiers (3) 4. Christina Aquilera - Beautiful (5) 5. Do -Heaven (4) 6. Big Brovaz - Nu Flow (6) 7. Acda En De Munnik Groeten Uit Maaiveld 0) 8. Eminem -Lose Yourself (8) 9. Pink - Family Portrait (9) 10 Girls Aloud - Sound Of The Under ground (12) 11, Shania Twain - Ka-ChingI (37) 12, Intwine - Happy? (26) 13, Robbie Williams - Feel C\ 1 14, Aaliyah -Miss You 0 7) 15, Jay-Z Ft. B. Knowles - 03 Bonnie Clyde A3) 16, Busta Rhymes - Make It Clap (1 5) 17, The Cheeky Girls - Cheeky Song (Touch My Bum) HO) 18, B2k Ft P. Diddy - Bump Bump Bump 19, Gebroeders Ko - Ik Heb 7V Toeter Op M'n Waterscooter (20) 20, Sean Paul - Gimme The Light (29) 21.SU - All I Needed (14) 22. Melanie C - Here It Comes Again (35) 23 Kelly Rowland - Stole (19) 24. Justin Timberlake -Cry Me A River (18) 25 Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (16) 26. Good Charlotte - Lifestyles Of The Rich And Famous (23) 27. Dj Galaga - It's On You (34) 28. Counting Crows - Big Yellow Taxi 1251 29 Guus Meeuwis - Brabant (28) 30. Nelly Ft. J. Timberlake - Work It (-) 31.Thomas Berge - Mijn Luchtballon (24) 32. Frans Bauer - Jouw Hart Is Als Choco lade (38) 33. Jennifer Love Hewit - Can I Go Now 139) 34.PanjabiMc-Mundian ToBachKe(22 35. Phil Collins - Can't Stop Loving You (21) 36. Sylver - Livin' My Life (-) 37. TAt.U. - Not Gonna Get Us (27) 18. Van Dik Hout - Stap In Het Licht {-) 19. Celine Dion -1 Drove All Night (-) 40. Sugababes - Stronger (30) 41 Atomic Kitten - Be With You (-) 42. Simply Red - Sunrise 43. Van Katoen - Doe Het Dan Zelf I (47) 44. Laura Pausini - Surrender (31 45. Pa Normaal - Schudden Met Je Tieten (36) 46. Kane - My Best Wasn't Good Enough (-) 47 Ronan Keating Ft. Lulu - We've Got Tonight (32) 48. Love Inc. - You're A Superstar (-) 49 Sarah Connor - He's Unbelievable (-) 50. Golden Earring - Albino Moon (45) 1. Norah Jones - Come Away With Me (1) 2.Golden Earring - Millbrook U.S.A. (2) 3. Robbie Williams - Escapology (4) 4. Roxette - The Ballad Hits (5) 5. Christina Aguilera - Stripped (9) 6. Bee Gees - Their Greatest Hits - The Record (3) 7. Pink - Missundaztood (12) 8 8 Mile - Original Soundtrack (6) 9. Blue-One Love (7) 10. Phil Collins - Testify (8) H.JoshGroban - Josh Groban (19) 12. Aaliyah -1 Care 4 U (10) 13. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (17) 14. Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (26) 15.50 Cent - Get Rich Or Die Trying (33) 16. Avril Lavigne -Let Go (23) 17. Shakira - Laundry Service (20) 18. Aida -De Musical (21) 19. Elton John - Greatest Hits 1970-2002 (15) 20 Kelly Rowland - Simply Deep (24) 21, Rod Stewart - It Had To Be You (28) 22 Shania Twain - Upl (32) 23 Justin Timberlake - Justified (11 24. Robbie Williams - Swing When You're Winning (22) 25. R. Kelly - Chocolate Factory (25) 16. Jennifer Lopez - This Is MeThen (31) 27. Eminem - The Eminem Show (18) 28. Westlife - UnbreakableThe Grea test Hits (14) 29. Massive Attack - 100 Th Window (13) 30. Total Touch - Best Of Total Touch/- Trijntje Oost (16) 31. U2 - The Best Of 1990-2000 (29) 32. Marco Borsato - Onderweg (27) 33. The Sound Of Music - De Musical (42) 34. Enrique Iglesias - Escape (30) 35 Celine Dion - A New Day Has Come (34) 36 Gordon Re-Play - G&R (37) 37. Laura Pausini - From The Inside (-) 38. Ozzy Osbourne The Essential (-) 39. Counting Crows - Hard Candy (45) 40 Red Hot Chili Peppers - By The Way 41 Anouk - Graduated Fool (43) 42. Lord Of The Rings 2 - Original Soundtrack (40) 43. Tenacious D - Tenacious D (46) 44 Barbra Streisand - Duets (35) 45. Sugababes - Angels With Dirty Fa ces (39) 46 Guano Apes - Walking On A Thin Li ne (38) 47 Elvis Presley - Elvis 30 ft 1 Hits (41 43 Atomic Kitten - Feels So Good (-) 49- Amelie - Original Soundtrack (-) Gathering - Souvenirs (47) woensdag 12 maart 2003 Girls Aloud Ineens waren ze er, de vijf meiden van Girls Aloud. Hun 'Sound of the Under ground' heeft inmiddels de top 10 van de Nederlandse hitlijsten bereikt. Het num mer zal ook te horen zijn op 19 april bij de TMF Awards. Sarah (21), Cheryl (19), Kim- berley (21), Nicola (17) en Nadine (17) vormen samen Girls Aloud, volgens veel muziekkenners de eerste meidengroep 'die er echt toe doet' sinds de Spice Girls. Dat is toch wel erg gaaf om te horen, geeft de 17-jarige Nadine van Girls Aloud toe. Die andere vijf girls die ooit de we reld veroverden, zijn voor haar en de anderen dan ook een voor beeld geweest. „Voor welke meidengroep eigenlijk niet? Ze hebben het toen zo fenomenaal goed gedaan. Als je daar dan mee vergeleken wordt, dat is. gewoon wow!" Wat maakt Girls Aloud zo speci aal? „Pfoe, moeilijk. Ik denk dat het toch voor het grootste deel te maken heeft met goede num mers, waaronder ons under- ground-geluid. En het helpt waarschijnlijk ook dat we alle maal onszelf zijn. We doen ons niet voor als iemand anders.En in ieder meisje van Girls Aloud, of het nou de zwartharige Nadi ne is of de hoogblonde Sarah, kan een fan zich wel herkennen. Vooral omdat de meiden vol gens Nadine wat hun karakters betreft alle kanten op kunnen. „We hebben niet echt 'de stilste', 'de grappigste' of 'de liefste' van de groep. Het zit meer in ons al lemaal Ieder van ons kan de ene keer compleet hyperactief zijn, het volgende moment super- boos en dan de dag erna de clown uithangen. Wat Nadine anders maakt dan de andere vier meiden, is haar Ierse achtergrond. Het accentje liegt er niet om. Haar sterke wil om popster te worden, bracht haar uiteindelijk naar Enge land. Dit was nooit gebeurd als ze twee jaar eerder was geboren In Ierland was ze namelijk al ge selecteerd voor de Ierse Pop stars groep, na tientallen audities voor de camera, verge lijkbaar met het programma Idols. „Alleen niemand had me gevraagd hoe oud ik was. Ik was net zestien en had het nooit hardop gezegd. Inmiddels had ik alle auditierondes doorlopen, toen ineens werd gemeld dat je minimaal achttien moest zijn. Nadine mocht daardoor niet meedoen en moest haar plek in de groep afstaan aan een ver vanger. Achteraf ging het ver haal dat ze express over haar leeftijd had gelogen „En dat is dus niet waar. Het verhaal is een eigen leven gaan leiden en daar bij flink opgeblazen. We hadden er gewoon niet bij nagedacht. Iedereen voelde zich er lullig over, maar uiteindelijk hebben we er ook wel hard om moeten lachen." Nadine liet zich niet kisten en vertrok naar Londen voor de audities van de Britse versie, Popstars: the Rivals. Hiervoor bestond gelukkig geen mini mumleeftijd. Dit programma was sowieso anders dan in Ier land, want deze keer ging het om keiharde competitie. De meiden tegen de jongens. Afvalrace Nadine kwam uiteindelijk weer in de finale van de audities te recht. Uiteindelijk bleven tien meiden en tien jongens over, die vervolgens samen een huis moesten delen. Na een afvalrace mochten de vijf meiden samen als Girls Aloud de muziekwe reld in, waar ze het uiteindelijk opnamen tegen hun 'rivalen', de vijf jongens van One True Voice. Wie zou de hitlijsten bestormen? De single van de jongens flopte. „We vinden het echt heel lullig voor ze. We zijn wat dat betreft ook geen echte rivalen. De jon gens waren er alleen zo zeker van dat zij het helemaal gingen maken, dat ze meteen op num mer 1 zouden belanden. En dat is allemaal niet gelukt. Geen idee hoe ze nu tegen ons succes aankijken. We hebben elkaar ei genlijk niet meer gesproken." Van rivaliteit onder de vijf mei den zelf is volgens de jonge zan geres geen sprake. „Dat zou toch ook voor geen meter wer ken?", reageert ze stellig. Dit tot grote teleurstelling van de Brit se roddelpers. Engeland is toch wel het beruchtste land wat 'achterklap over beroemdhe den' betreft. „Sinds onze start als Girls Aloud hebben we het wel zwaar gehad met die rod delpers. Je leest constant stuk jes over jezelf of een van de anderen. En dat ze over ons schrijven is nog niet eens het ergste. Dat ze hun verhalen ge woonweg verzinnen, dót is pas naar. Vooral omdat die lui zo wreed kunnen zijn in hun stuk jes. Zo luidden de koppen in de Britse tabloids pas nog dat groepslid Cheryl een racist was, nadat ze onenigheid had gehad met de Caribische toiletjuf frouw van een Londense club. Toch kan Nadine niet bang worden van de macht van de roddelende pen. „De pers stort zich dan misschien op die verhalen en vindt het blijk baar erg belangrijk wat we alle maal wel en niet doen. Maar het algemene publiek heeft denk ik wel meer respect en prikt zo door die roddels heen." Kyra Goede De hitsingle 'Sound of the Un derground' van Girls Aloud ligt in de winkel. Op 24 maart komt de volgende single 'Don't Wor ry' uit. Beide nummers staan op het album Everything's Eventu al, dat vanaf 12 april in de schappen te vinden is. Op www.girlsaloud.co.uk vind je meer informatie over de mei dengroep. Ik ben Bregje van de Ven, 26 jaar oud en ik kom uit Zeeland. Nu woon en werk ik in de provincie Tamil Nadu in Zuid-India. Ik geef Engels en dansles op de Jeugdtheaterschool in Kanchi- puram. Ik woon in het schoolge bouw met achttien jongens en drie meiden van acht tot twaalf jaar oud, twee families en een kok. De school is opgerich t door Rajagopal en zijn vrouw Hanne de Bruin, ook een Zeeuwse. Ctuiia. i Vellucchami, één van mijn leerlingen, is de laatste da gen een beetje verdrietig. Zijn moeder is toen hij klein was overleden. Hij heeft niets van haar overgehouden ter herinne ring. Er is zelfs geen graf om naar toe te gaan. De laatste tijd moet hij steeds aan haar denken en 's nachts heeft hij akelige dro men. Vellucchami slaapt met negen andere leerlingen in één van de vertrekken van de school Hij wil hen niet laten merken dat hij soms bang is 's nachts. Hij denkt dat ze hem dan kinderachtig vinden. Om hem te troosten heb ik gevraagd of hij samen met een vriendje een nachtje bij mij op de kamer wilde slapen. Dat vond hij wel een goed idee. Het is voor zo 'n juf ook maar niks om alleen te slapen Dan kon hij op mij passen en ik op hem. Zo gezegd, zo gedaan. Na het eten kwamen Vellucchami en vriend Rajesh met deken, kus sen en tandenborstel onder hun arm stoer bij mij binnengestapt. „Maakt u zich geen zorgen Miss, wij zullen de spoken wel tegen houden!" De jongens zochten mijn huis door naar enge beesten en ver dachte sporen. Eigenlijk waren ze gewoon hartstikke nieuws gierig naar wat een Nederland se allemaal in huis heeft. Wek ker, cd's, stoelen, kussentjes, spiegel, boeken, bed en muskie tennet. Al deze en andere UETO's (Unidentified English Teacher Objects) werden uit voerig onderzocht en uitgepro beerd. „Alles ondercontrole Miss." We konden gaan liggen. Ik schrijf liggen, want gaan slapen doen stoere, oppassende man nen natuurlijk niet. Om de vijf minuten werd gecheckt of ie dereen nog wakker was. Maar wakker blijven na een lange dag school en repeteren voor de voorstelling, valt nog niet mee. Ik zag de jongens denken: 'Wat kan ik doen om toch wakker te blijven?' Nou, dat gaat dus in In dia ongeveer hetzelfde als thuis: Moppen vertellenZij in het Ta mil en ik in het Nederlands. Al is dat volgens Rajesh een beetje dom want we kunnen elkaar niet verstaan. Verder hebben we liedjes gezongen, met het lamp je van de wekker gespeeld, rare geluiden gemaakt en heeft Vel lucchami zijn littekens laten zien. Om tien-uur-vijf kon ik mijn ogen echt niet meer open houden Kan ik toch ook niks aan doen?! Vellucchami zegt dat hij de hele nacht gewaakt heeft „Er is niets gebeurd Miss, alles was veilig", gebaarde hij dapper. Ik weet toch zeker dat ik ze met zijn tweetjes hoorde snurken. Misschien heb ik dat wel ge droomd. Bregje van de Ven -|\/Tinistry-voorman Al Jour- -LVJ-gensen is van zijn heroïne verslaving af. Hij is nu alleen nog aan de wodka. Wie ver wacht dat Animositisomina, de eerste plaat sinds het tegenval lende 'Dark Side Of The Spoon' (1999), de allerlaatste stuip trekking is van het industrial duo uit Chicago, komt echter bedrogen uit. Na de furieuze opener 'Animosity'die zich qua impact kan meten met de beste nummers van Ministry's mees terwerk 'Psalm 69' ('92), krijgen de klinische drumbeats en cir kelzagende gitaren in 'Unsung' en 'Piss' gezelschap van smake lijk galmende zangpartijen die doen denken aan Jane's Addic tion. Het hoogtepunt van de plaat is de sterke Magazine-co ver 'The Light Pours Out Of Me'. Die vormt tevens het breekpunt. De tweede helft van Animositis omina is langzamer en experi menteier van aard. Jourgensen en bassist Paul Barker zijn de vijftig inmiddels gepasseerd, maar ze doen weer volop mee. Rob Broere Ministry: Animositisomina (Sanctuary/Suburban), speelduur: 53.57 min. Will Oldham is voorman van Palace Brothers, gaat solo door het leven als Bonnie 'Prin ce' Billy, draagt een tuinbroek en een baard en staat bekend om zijn verstilde country liedjes en onvaste coyotezang. Geen won der dat hij zeer gecharmeerd was van het werk van de Zweed se singer-songwriter Nicolai Dunger. Hij nodigde hem uit om samen met hem en zijn broer Paul een plaat op te nemen in Louisville, Kentucky. En zo ge schiedde. Tranquil Isolation is een warme, on-Zweedse roots plaat geworden. In de beschermde, geïsoleerde omge ving van een rommelige thuis- studio vond een magische reac tie plaats tussen Dungers luchtige, voorzichtig rockende G-Love and Special Sauce-be- nadering, de traditionele inslag van de gebroeders Oldham en drummer Peter Townsend en de NtCHAl v jankende viool van Jessica Bil- ley. 'Last night I dreamt of Mis sissippi', zingt de Zweed in het gelijknamige openingsnummer. Je zou haast in vorige levens gaan geloven. Rob Broere Nicolai Dunger: Tranquil Isola tion (Virgin), speelduur: 51.46 Een triomfantelijke terug keer noemt Bettie Serveert haar vijfde cd Log 22 zelf. En in derdaad, de groep leek op ster ven na dood Ontwapenend ten tijde van het debuut 'Palomine' (1992), maar geleidelijk aan toch afgeserveerd. Erg genoeg, maar de charmante onbevan genheid maakte plaats voor ten enkrommende pretentie en ge forceerde toestanden. Zo ging de stem van Carol van Dijk zelfs irriteren, net als het kunstje dat Peter Visser met zijn gitaar uit haalde. Maar wie had kunnen denken dat Bettie Serveert zo opgefrist uit de woelige tijd zou komen? Drie jaar na 'Private Suit' en uitstapjes met Chitlin' Fooks en Ellen ten Damme is de band terug bij af. Het plezier is hoorbaar herwonnen. Dat maakt van Log 22 een veelzijdi- BETTIE SERVEERT ge, verrassend gearrangeerde (elektronica, blazers, strijkers) cd, waar weer met plezier naar geluisterd kan worden. Peter van der Heide Bettie Serveert: Log 22 (Palomi- ne/PIAS), speelduur: 61.08 min. Basisscholieren lezen het liefst voor uit de boeken van Jacques Vriens. Vooral zijn Achtste-groepers huilen niet wordt zeer veel opengesla gen. Carry Slee en Francien Oo- men bekleden op de lijst met meest voorgelezen schrijvers respectievelijk plaats twee en drie. Dat blijkt uit onderzoek op ini tiatief van de Stichting Lezen onder deelnemers aan de natio nale voorleeswedstrijd die 14 mei wordt afgesloten in Utrecht. Aan de wedstrijd doet dit jaar een recordaantal van 75.000 kinderen mee, 28procent meer dan in 2002. Van Jacques Vriens wordt, naast Achtste-groepers, ook veel voorgelezen uit Meester Jaap en Dikke Meester Jaap. Andere ge liefde voorleestitelszijn Blauwe Plekken (Anke de Vries), Hoe overleef ik de brugklas (Franci- ne Oomen) en Razend, Kappen en Spijt (Carry Slee). Op de lijst komen verder schrij vers voor als Roald Dahl, Paul van Loon en Guus Kuijer. Op vallend laag genoteerd staat J.K. Rowling, schrijver van de populaire serie Harry Potter. Regisseur Ben Sombogaart gaat het boek Kruistocht in Spijkerbroek van Thea Beek man verfilmen. Het boek ver haalt over de 16-jarige Dolf, die door middel van een tijdmachi ne in de Kinderkruistocht in het jaar 1212 belandt: duizenden goedgelovige kinderen die voor het christendom de grootste ge varen en ontberingen moeten doorstaan. Regisseur Sombogaart maakte eerder succesvolle Nederlandse jeugdfilms als 'Abeltje', 'Het zakmes'en 'Mijn vader woont in Rio' Op dit moment draait van hem de Tessa de Loo-verfilming 'De Tweeling' in de bioscopen. Kruistocht in Spijkerbroek wordt zijn Engelstalige debuut film. Over acteurs kan Som bogaart nog niets zeggen. Hij hoopt dat de film in 2005 in de Nederlandse bioscopen te zien zal zijn. Rajesh (1) en Vellucchami. foto Bregje van de Ven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37