Reimerswaal is weer eigen baas PZC PZC Afslagverbod kost fruitverkoper klanten Gemeenten zoeken uitweg voor maatschappelijk werk Waterschap stelt verplichte aanpak vuile lozingen uit Olie op de weg Jeugd Colijnsplaat krijgt skatebaan en hangplek Ministerie VROM stopt verscherpt toezicht op verstrekken vergunningen m i| WÊÊÊÊÊÊM 17 Stiltegebod treinen niet te doen Nederwiet steeds sterker Inbrekerstuig in de auto Voetganger op de rijbaan Aanhouding in Vlissingen Sjoelers in de prijzen agenda Lezing over uitvaartrituelen woensdag 12 maart 2003 ■w.v iter Maat tfISSENKERKE In Colijns- iaat komt oen skatebaan cn L jongerenontmoetingsplaats UOPI Het college van burge- Leester en wethouders willen deskatebaan bij de voetbalver- minne Colijnsplaatse Boys la in, aanleggen en de JOP op het oade havenplateau. Enkele jongeren uit het dorp rngen al jaren om een skate- baan. Twee jaar geleden verza melden ze handtekeningen voor een baan en benaderden wet houder K. Schippers. Het colle ge gaat nu op de wens ingaan en de JOP, beter bekend onder de noemer 'hangplek', en de skate baan deze zomer nog laten ver wezenlijken. Mochten beide projecten niet in één zomer haalbaar blijken, dan wordt er eerst met de JOP begonnen en volgt de skatebaan een jaar la ter. Over de plek van de skatebaan moet nog wel overeenstemming worden bereikt. Het college wil de asfaltbaan bij de voetbalver eniging aanleggen op de plaats waar nu de oudpapiercontainer staat Er moet nog met het be stuur van de voetbalclub wor den overlegd of de container kan worden verplaatst. Voor het onderkomen van de jongeren ontmoetingsplaats wil het col lege op zoek naar een zeecontai ner. De inrichting van de container moet vandaalbesten - dig' worden. De voorzieningen kosten samen 10.000 euro. Het college wil het bedrijfsleven een bijdrage vra gen. De jongeren die twee jaar geleden al naar een skatebaan vroegen benaderden toen ook het bedrijfsleven. Onder meer Rabobank Noord-Beveland stelde zich toen positief op. Ook willen burgemeester en ^nrRobPaardekam igRUlNINGEN - Reimerswaal is verlost van het verscherpte toezicht van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieu (VROM). In haar afsluitende onderzoek concludeert de VROM-inspectie dat de gemeente haar zaken weer op orde heeft. t óe in 1999 publiceerde de inspectie een vernietigend rapport over het beleid van de gemeente Rei merswaal Die zou het niet zo nauw hebben genomen met de (regels met betrekking tot het af geven van milieu- en bouwver gunningen. Niet gehinderd door oude be- h6 jstemmingsplannen verleende de gemeente die vergunningen naar eigen inzicht. Voorelke nieuwe aanvraag wer den de regels een beetje omge- i. „Individueel maat werk". noemde burgemeester A.Verbree die manier van wer- IW ken begin 1995. In datzelfde u jaar ging de gemeenteraad ak koordmet deze werkwijze. Onder curatele ;De VROM-inspectie was min- Sï der te spreken over het indivi- e:- dueel maatwerk en stelde in 1999 orde op zaken door de ge meente onder curatele te plaat sen. een zeer uitzonderlijke latregel. Ruim een jaar lang was een aan tal medewerkers van de inspec tie regelmatig op het gemeente huis te vinden om te bekijken of de gemeente zich wel aan de re els hield De afgifte van mi- ieuvergunningen en de Boete voor brokkenmaker MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Wolphaartsdijk is gisteren door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot een boete van negenhonderd eu ro. Daarnaast kreeg hij een voor waardelijke rijontzegging van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De man tuimelde vorig jaar met zijn auto van een ■dijkaf. De wagen raakte daarbij b zwaar beschadigd. Een blaas- 33 test wees uit dat de man bijna dne keer zoveel had gedronken als toegestaan De rechter woog mee dat de Wolphaartsdijker ji zijn rijbewijs voor zijn werk no- redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Pax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Miekevander Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet wwvpzc.nl P-mail: web@pzc.nl toepassing van allerlei bouwre gelgeving werden nauwlettend in de gaten gehouden. De gemeente heeft sindsdien haar leven gebeterd. De interne richtlijnen waar de inspectie zo'n moeite mee had, werden in getrokken en bouwaanvragen werden weer gewoon aan het geldende bestemmingsplan ge toetst. Omdat veel van die be stemmingsplannen erg oud wa ren, begon de gemeente ze in een rap tempo te actualiseren. Veel dorpen hebben inmiddels een nieuw komplan en ook het nieu we bestemmingsplan voor het buitengebied buitengebied is een feit. De goede wil van de gemeente resulteerde begin 2001 in het einde van de curatele. Dat bete kende niet dat Reimerswaal van de inspectie af was, want die kondigde aan dat er een ver volgonderzoek zou komen om te bekijken of de gemeenteniet op nieuw de fout in ging. Dat onderzoek is begin dit jaar uitgevoerd. De inspectie heeft negentien dossiers van bouw vergunningen en vijf van mi lieuvergunningen onderzocht Op een 'schoonheidsfoutje' na heeft ze geen wanbeleid kunnen ontdekken. De inspectie is ook zeer te spre ken over de verbeterde handha ving. Ze stelt dat er op basis van het recente onderzoek geen re- Concordia geeft concert TH0LEN - De muziekvereni ging Concordia uit Tholen houdt 22 maart haar jaarcon- cen in de Meulvliet. Om 19.30 uur beginnen de jongste musici van de muziekvereniging, ge volgd door het harmonieorkest. 'Na de pauze sluit het jeugdor kest zich bij het harmonieorkest aan en brengen beide orkesten 1 hun repertoire ten gehore. door Rolf Bosboom GOES - De gemeenten in de re gio willen na de zomer een op lossing zien voor de structurele financiële problemen bij de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SM- WO). Deze problemen zijn on langs verergerd doordat een kostbare afvloeiingsregeling is getroffen met de voormalige di recteur. De begroting van SMWO zorgt al enkele jaren voor problemen, doordat er telkens een tekort in zit. Tot nu toe kon dat in het loop van het jaar worden wegge werkt, bijvoorbeeld doordat personeelskosten lager uitvie len als gevolg van ziekte of va catures. Het afgelopen jaar is dat bij -lange na niet gelukt en in de begroting van dit jaar zit een gat van ruim anderhalve ton. De financiële zorgen worden mede veroorzaakt doordat in middels op twee locaties wordt gewerkt, wat extra investerin gen vergt. Daarnaast keerde di recteur H. Teunissen na een lan ge periode van afwezigheid niet meer terug in zijn functie. De fi nanciële regeling die met hem is getroffen, drukt zwaar op de be groting van SMWO De gemeenten in de regio, die de stichting subsidiëren, zijn onge lukkig met de gang van zaken. Zij zijn niet bereid om zonder meer de extra kosten voor hun rekening te nemen. Bovendien vinden zij het verkeerd dat ze nu voor het voldongen feit van een kostbare afvloeiingsregeling worden gesteld. Het SMWO-bestuur zegt echter dat het gedwongen was op korte termijn daarover een beslissing te nemen, zodat er geen ruimte was voor overleg met de ge meenten. „Het is een verant woordelijkheid die het bestuur van het maatschappelijk werk heeft genomen", zegt secretaris F. Witkam van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg van de gemeenten. „We moeten nu proberen samen tot een oplos sing te komen Het doel is om nog dit jaar fi nancieel orde op zaken te stel len, aan de hand van een voor stel dat in september klaar dient te zijn. Dat betekent dat er een betere begroting moet komen, waarin ook meer moet blijken door Steffan ter Maat KAPELLE - De Statenfractie van het CDA wil in de commis sie vragen stellen over de fruit- kraam aan de kruising van de Oude Rijksweg en De Klinker bij Kapelle. Gedeputeerde Sta ten heeft in januari van dit jaar een afslagverbod ingevoerd voor verkeersdeelnemers die, komende van de kant van Goes, linksaf De Klinker op willen draaien. „Ik ben bang dat me dat veel klanten gaat kosten. De asfalt- strook waar klanten konden parkeren aan de Oude Rijksweg is sinds vorig jaar weg, dus er is al minder parkeerruimte", ver telt eigenaar van de fruitkraam A. van de Waart. „Nu moet ook nog iedereen die van de Goese kant komt doorrijden tot de eerstvolgende rotonde, terug rijden en dan kunnen ze rechts af wel De Klinker op. Maar of klanten op doorreis deze moeite nemen, betwijfel ik ten zeerste." Het onderwerp kwam afgelopen vrijdag aan de orde bij een be zoek dat het CDA in het kader van de Statenverkiezingen aan De fruitkraam aan de kruising van de Oude Rijksweg en De Klinker bij Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema bedrijventerrein de Smokkel- hoek bracht. Eén van de onder werpen was de verkeersontslui- ting van het bedrijventerrein. Van de Waart was als lid van de ondernemersvereniging Smok kel hoek aanwezig en stelde de verkeerssituatie van zijn nabij gelegen kraam aan de orde CDA-Statenlid H. van Wave- ren: „Dit kan natuurlijk niet wat de provincie doet. Enerzijds worden dit soort verkoopactivi teiten gestimuleerd in het kader van Vitaal Platteland. Maar an- wethouders 2000 euro vrijma ken voor het opknappen van het praathuisje voor de ouderen. Het huisje ligt bovenaan de dijk, vlakbij de te realiseren hang plek voor de jongeren. Het huis je was volgens een woordvoer ster van de gemeente in het verleden nogal eens het doelwit van jongeren, die uit frustratie van het niet hebben van een ei gen plek vernielingen bij het huisje aanrichtten. den is de gemeente nog langer aan bijzonder toezicht te onder werpen. Daarmee is Reimers waal na ruim drie jaar verlost van de 'speciale behandeling' door het ministerie van VROM. Uiteraard blijft de inspectie wel de standaardcontroles, zoals el ke gemeente die krijgt, uitvoe ren. DEN HAAG - NS Reizigers maakt het zichzelf en vooral de conducteurs moeilijk door het instellen van een stiltegebod in treincoupés, onder meer op de lijn Vlissingen-Amsterdam. LPF-Kamerlid M. Hermans vreest dat de maatregel niet te handhaven is, omdat NS Reizigers al moeite heeft met het toe zicht in treinen en het bedrijf nog steeds met ruimtegebrek in treinen kampt. Hermans heeft minister De Boer van Verkeer en Waterstaat gisteren in schriftelijke vragen om een reactie gevraagd. NS Reizigers heeft begin deze week bij wijze van experiment een stiltegebod in treinen afgekondigd. DEN HAAG - In Nederland geteelde softdrugs, nederwiet, bevat een steeds grotere hoeveelheid werkzame stoffenSinds 1999 is dat gestegen van 8,6 naar 15,2 procent in 2002 door veredeling van de nederwietplanten, blijkt uit jaarlijks on derzoek in coffeeshops. Hoewel het niet bekend is hoe slecht dit is, maakt staatssecretaris Ross van Volksgezondheid zich er zorgen over. De scheidslijn tussen soft- en harddrugs wordt schimmiger. Onervaren gebruikers kunnen van sterkere ne derwiet eerder angst- en paniekaanvallen krijgen. Harde maatregelen heeft Ross niet in petto. In juni komt haar minis terie met een actieplan om het cannabisgebruik te ontmoedi gen en het softdrugs-toerisme in grensstreken te beperken. RILLAND - Op de Valckenisseweg in Rilland is gisternacht een 47-jarige automobilist uit Bergen op Zoom aangehouden. De man was in het bezit van een wapenstok en inbrekers werktuigen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een man is maandagavond rond tien uur op de Sloeweg Noord bij Nieuw- en Sint Joos- land geschept door een auto De man was afkomstig van een afgemeerd schip aan de Sloehaven en liep midden op de rij baan. Een 41-jange automobilist uit de gemeente Borsele probeerde nog uit te wijken, maar raakte de man met de zij kant van de auto. De man viel en brak zijn linkervoet. VLISSINGEN - Twee mannen uit Vlissingen zijn maandag avond rond elf uur op de Bonedijkestraat aangehouden. De Vlissingers van zeventien en achttien jaar waren betrokken bij een vechtpartij. OOST-SOUBURG - Bij selectiewedstrijden in Oosterhout drie van de twaalf deelnemers van de Souburgse sjoelvereni ging Schijf '83 in de prijzen gevallen. Tiny Kole uit Vlissingen eindigde op een tweede plek Een eerste plaats was weggelegd voor Joke Reinieren uit Goes. Bert Verduyn uit Vlissingen be haalde een derde plek. Dennis Eyke uit Goes (gemiddelde sco re 136.90), Tiny Kole (124,70), Bram de Waardt uit Arnemui- den (128,03), Joke Reinieren (120,35) en Bert Verduyn (117,93) plaatsten zich na drie selectiewedstrijden voor het NK in Bar- neveld op 12 april. Naast deze individuele wedstrijden, von den vijf koppelwedstrijden plaats. Dennis Eyke/Joke Reinie ren, Freek van Duin/Huub Stijns en Nina van Duin/Bert Ver duyn vielen in de prijzen. YERSEKE - De Molendijk bij Yerseke is gistermiddag uren afgesloten geweest omdat er olie op de weg lag. De hulpdiensten zijn van even na twaalven tot kwart voor vijf be- ziggeweest om de weg schoon te maken. Door de gladheid waren een vrachtauto en een personenwagen tegen elkaar gebotst. Het is niet duidelijk hoe de olie op de weg is geko men. foto Willem Mieras welke taken SMWO tegen welke kosten verricht. Eerder heeft het Samenwerkingsverband Welzijnszorg al vraagtekens ge zet bij de zogeheten 'overhead kosten' van de stichting, die naar verhouding hoog liggen. Een eerste stap hebben de ge meenten al gezet door extra geld, in totaal 165.000 euro, be schikbaar te stellen. Met dat geld kan SMWO 2,3 extra ar beidsplaatsen creëren, waar mee de huidige wachtlijsten zouden moeten worden wegge werkt. Met deze uitbreiding van perso neel voldoet de organisatie aan de landelijke norm dat er bij het maatschappelijk werk één ar beidsplaats op 6000 inwoners dient te zijn om het werk goed te kunnen uitvoeren. derzijds doe je als provincie bij na aan sanering van zo'n bedrijf door de kraam van één kant niet meer bereikbaar te maken." „Mijn grootste frustratie is dat de provincie niet vooraf heeft overlegd. Ik heb alleen achteraf te horen gekregen dat het een veiligheidsmaatregel is", vertelt Van de Waart. Ongelukken Op de kruising zijn in het verle den diverse ongelukken ge beurd. Het argument dat het punt vooral gevaarlijk is voor verkeersdeelnemers die de weg niet kennen, snijdt volgens de Kapelse kraamverkoper geen hout. „Automobilisten die de weg niet kennen, zouden nogal eens ver rast worden door auto's die op de weg stil staan, te wachten totdat ze linksaf kunnen. Maar de ongelukken die er hebben plaatsgehad, waren juist met bestuurders die er juist wel de weg kennen. Ik zeg niet dat de situatie helemaal ongevaarlijk is, maar hij zou beter opgelost kunnen worden. Er heeft bij voorbeeld lang geleden al eens een voorsorteerstrook gelegen." door Rolf Bosboom GOES - Bewoners van panden in het buitengebied die niet zijn aangesloten op de riolering, hoeven hun oude septic tanks voorlopig niet te vervangen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de verplichte aanleg van betere voorzieningen uitgesteld tot 2010. Al enkele jaren wordt gewerkt aan het opheffen van alle onge zuiverde lozingen in het buiten gebied. Zolang de kosten bin nen de perken blijven, dienen de gemeenten panden alsnog op de riolering aan te sluiten In kwetsbare omgevingen, zoals in of bij natuurgebieden, wordt met behulp van subsidies IBA's (Individueel Behandelingssys teem van Afvalwater) geplaatst Dat is een soort minizuivering, die volgens natuurlijke proces sen het afvalwater zuivert. Alle resterende eigenaren, die nu vaak een septic tank hebben die niet meer aan de eisen vol doet, moeten zelf een oplossing vinden door de plaatsing van een eigen IBA. in de vorm van een verbeterde septic tank. Aanvankelijk dienden alle oude STREEKACTIVITEITEN GOES - DeSpinne, 13.00-16.45uur: Sem oren biljart competitie; 13.30-16.30 uur Koersbal senioren; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorle zen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur Koersbal; De Vroone, 13.30 uur. Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 19 30 uur. Clubavond Bridgeclub Kap- Biez.; KORTGENE Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga, KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en vijftigplussers; 14.00 uur. Koersbal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur. Koersballen Anbo; SCHORE Dorpshuis, 13 15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14 00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei, 13,00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - De Zaete. 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor vijftigplussers. septic tanks vóór 1 januari 2005 te zijn verwijderd. De vervanging betekent een for se investering voor de betrokke nen, terwijl is gebleken dat de aanleg van een verbeterde sep tic tank nauwelijks leidt tot een hoger milieurendement. De verwachting is dat de ko mende jaren betere en betaalba re alternatieven op de markt ko men. Om die reden heeft het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu eind vorig jaar ruimte geschapen om af te wijken van het Lozingen besluit, waarin de verplichte aanleg van IBA's is vastgelegd. Voorwaarde is wel dat de be trokken overheden in hun ge bied zorgen voor een oplossing die wel voldoende milieurende ment oplevert Rendement Voor het gebied van Zeeuwse Eilanden, Zeeland boven de Westerschelde, geldt dat 3100 panden nog niet zijn aangeslo ten op de riolering. Daarvan krijgen er 600 binnen twee jaar alsnog een aansluiting. Daar naast worden ruim negentig panden in of nabij natuurgebie den voorzien van een hoogwaardige IBA. Deze maat regelen leidden tot meer milieu rendement dan het voorzien van alle overige percelen van een verbeterde septic tank. Het waterschap ziet daarom voldoende redenen om af te wij ken van het Lozingenbesluit. Ook de provincie en de gemeen ten kunnen zich daarin vinden. De verplichte aanleg van IBA's is daarmee vijf jaar opgescho ven, 1 januari 2010. GOES - Uitvaartonderneem- ster L. Bosveld geeft vrijdag 14 maart in de Goese bibliotheek een lezing met als titel 'Vernieu wing in de uitvaart'. Zij spreekt onder meer over uit vaartrituelen van vroeger en nu en over begeleiding bij rouw verwerking. De lezing, die wordt gehouden in het kader van de Boekenweek waarin de dood centraal staat, begint om 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35