PZC Openbare loting in bekerstrijd Jan Bos: met de baanfiets op het ijs Melchers weer in Oud-Vossemeer Bond komt clubs tegemoet Verbruggen pleit voor minder teams Vijf keer goud voor judoka's van Geelhoed Bij Slagvast blijven dt banen niet onbenut uitslagen agenda Tennis brengt veel geld op w straatkinderen Hoondert win! kartwedstrijd door Rudy Boogert BREDA - De potten komen maandag uit de kast op het KNVB-districtskantoor in Bre da. Voor de eerste keer wordt er in alle openbaarheid geloot voor het districtsbekertoernooi. De 32 resterende voetbalverenigin gen, waaronder zeven Zeeuwse clubs, worden op één hoop ge gooid en vervolgens door Hans Kraaij jr aan elkaar gekoppeld. In het verleden is er bij de clubs steen en been geklaagd over de ondoorzichtigheid van het be kertoernooi. In welke ronde zit ten we nu? Hoeveel wedstrijden moeten we nog spelen om in de finale te staan? Welke ploegen zitten er nog in? Deze schaduwzijde van het be kertoernooi is door de landelij ke KNVB onderkend en daarom is er dit seizoen gekozen voor een openbare loting vanaf de 1/16 finale, de ronde met de laatste 32 ploegen. De overgebleven clubs worden niet in één pot gegooid, ver moedt Wim Schoe, competitie leider van het district Zuid I. ,,Door de vele afgelastingen van de laatste maanden is de kans aanwezig dat verschillende be kerduels doordeweeks gespeeld moeten worden. Met het oog op de reisafstanden overwegen we om twee regionale groepen te maken - oost en west - om de af standen te beperken, Daarover moeten we overigens nog een definitieve beslissing nemen." Tegenstander Evenals in de Amstel Cup voor profploegen wordt er maandag avond (vanaf 19.30 uur) doorge- loot tot de finale. Kloetinge en Hoek weten dan bijvoorbeeld meteen wanneer ze de eerste se- DEN MAAG - De verantwoor delijken bij Team Coast laten zich niet zien of horen. De schorsing van de wielerploeg duurt nog altijd voort, omdat de internationale wielrenunie UCI geen bevredigend antwoord heeft gekregen op de vragen die leven over de financiële situatie bij de Duitse formatie. Anderen mengen zich des te lui der in de kwestie. Renners be klagen zich en zeggen een trans fer te overwegen, ploegleiders van andere teams gooien een lijntje uit om Jan Ullrich te strikken. En ook UCI-president Hein Verbruggen laat zich, in al gemene bewoordingen, uit over de situatie. Verbruggen vindt dat er te veel profploegen zijn. „Vorig jaar waren er 62 prof teams, nu 57. Ik denk dat er nog steeds te veel zijn. We willen het niveau optrekken, meer kwali teit garanderen en de situatie vermijden dat er toch nog ploe gen zijn die niet weten of ze het einde van het jaar halen." Renners, nog altijd wachtend op him salarissen van de afgelopen maanden, beginnen zich danig zorgen te maken. Alex Zülle: „Zo kan ik toch niet werken, je kimt je niet op het fietsen con centreren. Geloof me, ik ben blij dat ik een manager en boekhou der heb, al is het maar omdat er nog altijd een geschil met Team Coast is over het betalen van be lasting over 2002." GPD VLISSINGEN-De judoka's van sportschool Geelhoed kwamen tijdens een internationaal toer nooi in Vlaardingen uitstekend voor de dag. Er werden vijf eer ste prijzen behaald. Er deden 1100 judoka's mee aan het toer nooi. Het goud ging naar Amy Hoor- nick, Shannon Wattel, Johnno Rijnhout, Lisa en Jessica van Belzen. Hoornick won in de fi nale van Saskia Boogaard door middel van een fraaie schouder worp. Shannon Wattel maakte indruk met een binnenwaartse beenhaak. Johnno Rijnhout won zijn laat ste partij overtuigend op pun ten. Lisa van Belzen bracht haar tegenstander vai een houdgreep op de mat Jessica van Belzen had succes met een voetveeg. rieuze tegenstander kunnen verwachten. De 32 ploegen moeten vanaf heden nog vijf duels winnen om de beker te veroveren. Ook in de andere districten be steedt de KNVB meer aandacht aan de loting. In West II wordt bijvoorbeeld komende zaterdag na afloop van het hoofdklasse duel Quick Boys-Scheveningen door beide aanvoerders geloot. Bij de voetbalbond wordt seri eus werk gemaakt van het re-stylen van het bekertoer nooi. Er zijn inmiddels plannen gelanceerd om in de eerste ronde voortaan alleen de poulewin naars door te laten gaan en om de kwartfinale (de laatste acht) in een poulevorm te laten spe len. De nummers één en twee van die poules zouden mogen deelnemen aan de Amstel Cup voor profs. Jong Ambon In het deelnemersveld van dit seizoen zijn evenals vorig jaar nog zeven Zeeuwse clubs verte genwoordigd. Daarvan is de op vallendste ploeg Jong Ambon, dat de enige vijfdeklasser is bij de 32 resterende clubs. Het veld bestaat verder uit zeven hoofd klassers, vijf eersteklassers, zes tweede- en derdeklassers en ze ven vierdeklassers. De verde ling zaterdag-zondag valt ruimschoots in het voordeel van de zondagclubs uit: 24-8. De laatste 32 ploegen zijn: Achilles Veen, ASWH, Baronie, Bavel, Dommelen, SC Gastel, Hapert, Hoek, Hoeven, Inter nos, Jong Ambon, Kloetinge, LRC, Nemelaer, Nuenen, ODC, ODIO, Oisterwijk, OJC Rosma len, Papendrecht, RCS, Sarto, SBC, Steen, Terneuzen, Tricht, UNA, Veere, VOAB, WGZ, Wil- helmina, Zundert. woensdag 12 maart 2003 doorSven Remijnsen OUD-VOSSEMEER - Het Zeeuwse wieier- seizoen wordt zaterdag zoals gebruikelijk geopend in Oud-Vossemeer. De 55e editie van het plaatselijke criterium mag zich op nieuw opmaken voor een stormloop aan eli te en beloften, amateurs A en vrouwen. Met de deelname van Mirjam Melchers, de winnares van vorig jaar en tweede op de we reldranglijst, Suzanne de Goede, de wereld kampioene bij de junioren en nationaal kampioene Arenda Grimberg is de vrou- wenkoers over zestig kilometer verzekerd van grote namenHet drietal vormt de voor hoede van Farm Frites-Hartol, het toon aangevende team dat altijd op volle sterkte naar Tholen komt. De komst van Leontien van Moorsel, die al drie keer eerder won, is nog onzeker. De olympisch kampioene is, evenals een aantal ploeggenotes, verkouden teruggekeerd van een grotendeels verregend trainingskamp op Mallorca. „We proberen met een zo groot mogelijke ploeg in Oud-Vossemeer te rij den. maar met Leontien moeten we uitkij ken", zegt haar ploegleider en echtgenoot Michael Zijlaard. Mocht Van Moorsel voor spoedig herstellen, dan staat niets haar deelname in de weg. Laatkomers Inmiddels hebben 34 vrouwen ingeschre ven. Toon Havermans. de voorzitter van de organisatie, verwacht op de dag zelf nog de nodige bijschrijvingenOok het aantal deel nemers bij de amateurs A (88) en de elite en beloften (65) zal nog verder worden ver hoogd door laatkomers, zo leert de geschie denis in Oud-Vossemeer. De amateurs A rij den zestig kilometer, de elite en beloften tachtig. Belangrijke kandidaten voor de ze ge zijn ervaren prijsrijders als Francois Franse, afgelopen zondag nog winnaar van de Dorpenomloop in Rucphen, Wilfried Jan Bos ziet overeenkomsten tussen schaatsen en wielrennen: „Het draait allemaal om kracht en snelheid." foto Vincent Jannink/ANP doorTim Senden HEERENVEEN - Hij werd in de wielen gereden door zijn eigen ambities. Jan Bos, schaatser van professie, liet zich dit seizoen verleiden tot een intensief uit stapje naar de wielerbaan en miste daar om tijdens het hoogtepunt van het sei zoen, het WK sprint, de juiste slag. De Harderwijker leerde zijn les, nam rust en lijkt klaar voor het WK afstanden, ko mend weekeinde in Berlijn. Nee, het gevoel dat hij tijdens de mondia le titelstrijd zijn seizoen moet redden, heeft Jan Bos niet. De DSB'er beaamt dat het WK sprint een sof was, maar is tevre den met zijn drie seizoenszeges. Hi] won dit schaatsjaar twee wereldbekerwed strijden op de 1000 meter en werd daar naast Nederlands sprintkampioen. „Ik heb niet het idee dat het seizoen is ver prutst," Toch weet Bos, die zich wil kwalificeren voor de Zomerspelen in Athene, dat hij tot meer in staat is. Zijn ambities op de wielerbaan hebben de plannen op het ijs echter doorkruist. Hij had amper het WK baan achter de rug of de topsprinter ver trok alweer naar de schaatshal van Er furt voor een trainingskamp „Dat was mijn fout", zegt Bos. „Wanneer ik na het wielerseizoen een weekje rust had genomen, was er niets aan de hand geweest. Zo veel wedstrijden zijn het ook weer niet, maar ik ging gelijk verder. Zo rijd je jezelf in de vernieling. Met de baanfiets op het ijs, dan verlies je snel je balans. Toch neemt zijn werkge ver hem deze misstap allerminst kwal ijk, zo lijkt het. Toon Gerbrands, directeur van het DSB-schaatsteam, wijst erop dat sporters vaak kampen met een zoge noemde post-olympische depressie. Daarom vond de formatie het prima dat hun kopman een nieuwe prikkel zocht in het baanwielrennen. „Natuurlijk neem je dan een risico, maar dat zijn we bereid te nemen", vertelt de voormalig volley- balbondscoach. Vrijbrief „Na de Zomerspelen staat alles weer vol ledig in dienst van het schaatsen. Kijk, wij denken niet aan de korte termijn. DSB richt zich met een jonge, talentvolle groep op de Winterspelen van Turijn in 2006 en daar moet Bos honderd procent presteren." Tot Athene heeft de schaatser dus een vrijbrief om te genieten van de wieler sport. Bos probeert zich samen met broer Theo en Teun Mulder te plaatsen op de olympische sprint. De 27-jarige oudste Bos fungeert als starter en neemt daarbij zijn kompanen op sleeptouw. „Het geeft me echt een kick", zegt hij. „Bij de sprint ben ik ook niet bang om hoog in de baan te klimmen en me vervolgens naar bene den te laten storten. Soms wekt Bos wel eens de indruk dat hij niet meer gemotiveerd is om op de ijs baan topprestaties te leveren. Maar dat hij uitgekeken is op het schaatsen, be strijdt de DSB'er ten stelligste. ..Dat ligt misschien aan mijn houding. Maar ik word écht liever in 2006 olympisch kam pioen dan in 2004 Naar die schaatskam pioenschappen heb je je hele leven toegewerktVanaf de tijd dat ik op school mijn eerste rondjes schaatste. Dat heeft veel meer bloed, zweet en tranen gekost." De overgang naar het fietsen verliep moeiteloos. „Het ging heel makkelijk, het stelde niet veel voor", kijkt Bos terug „Het is een trucje dat je door moet heb ben. Qua trainingen zijn er veel overeen komsten met de schaatsoefeningen. Het draait allemaal om de combinatie tussen kracht en snelheid." Daarmee is ook te verklaren waarom hij zo gauw de aansluiting vond met de Ne derlandse top in het baanwielrennen Dat schaatsers als Jeroen Straathof en hijzelf die overstap kunnen maken, is volgens Bos niet tekenend voor het ni veau „Er zijn meer landen die serieus be zig zijn met baanwielrennen dan met schaatsen." Beginneling Duidelijk is dat de sprinter, die zich op jonge leeftijd uitleefde op de crossfiets, de broodnodige afleiding heeft gevon den. „Het is heerlijk om weer een begin neling te zijn. Op de fiets leer ik in een razend tempo. Terwijl ik als schaatser honderdsten van een seconde van mijn persoonlijk record afpeuter, maak ik als wielrenner grote sprongen vooruit. Je hebt veel meer momenten van voldoe ning." Maar, benadrukt hijeerst wil Jan Bos op een goede manier het schaatsseizoen af sluiten. De WK-deelnemer op de 500 en 1000 meter werkt in de luwte naar een uitschieter toe. „Ik boek elke week pro gressie. Langzaam word ik stabieler. Zo wordt de opening op de 1000 metersteeds beter." Wellicht dat de terugkeer naar de ijshal waar hij in 1998 de wereldtitel sprint veroverde, voor extra magie zorgt „Ik weet niet waar ik precies sta", zegt Bos. Maar één ding is duidelijk: zo laag als op het WK sprint zal hij niet eindigen. „Nee, ik word niet zevende." ANP Van het podium van het afgelopen Nederlands kampioenschap zijn Arenda Grimberg (midden) en Mirjam Melchers (rechts) zeker aanwe zig in Oud-Vossemeer. De komst van de verkouden Leontien van Moorsel (links) is nog onzeker. foto Robert Vos/ANP Bastiaanse en John Leijs. Richard Slabbe- koorn staat eveneens op de startlijsten Tho len wordt vertegenwoordigd door vier ren ners van eigen bodem: Peter Metske, Arjan van Haaften, Piet Fase en Johnny Pollie. Toon Havermans verkeert al jaren in de luxe van een omvangrijk deelnemersveld. In sep tember organiseert hij ook de Ronde van Hoogerheide. „Je kunt stellen dat ik de eer ste en de laatste koers van het seizoen doe. Het is een wereld van verschil. Hoogerheide loopt weliswaar ook goed, maar de periode daarvoor is het maar minnetjes. Het aantal deelnemers aan de criteriums loopt in de zo mer altijd sterk.terug." Niet alleen de datum is het geheim achter het succes van de enig overgebleven wieler koers op Tholen, verzekert Havermans. „Er zijn ook veel premies te verdienen." En het weer werkt meestal mee. „Wij hebben bijna altijd lekker weer, terwijl het een dag later in Woensdrecht vaak regent. Ook voor za terdag ziet het er weer goed uit." door Ferdinand Koppejan KAMPERLAND - Tennis vereniging Slagvast bestaat sinds eind februari 25 jaar. En dat vieren de Noord- Bevelanders het hele jaar door met allerlei activiteiten. Hoogtepunt is de tennisclinic die Jacco Eltingh zaterdag 12 juli verzorgt. Slagvast-voorzitter is Bram- Jan Balkenende. Hij noemt zijn club, die momenteel 180 leden telt, vooral een gezelli ge vereniging. Opvallend is dat zo'n veertig procent van het aantal leden mensen zijn met een tweede huis in Kam perland. Die groep mensen bestaat vooral uit Braban ders, Belgen en Duitsers. „Het is leuk om te zien dat een tennisvereniging als de onze voor integratie met de autochtone dorpsbewoners kan zorgen", zegt Balkenen de. Sinds een jaar heeft hij de voorzittershamer in handen. Dertien jaar geleden meldde Balkenende zich aan als lid van de Kamperlandse ten nisclub die nu dus haar 25e verjaardag viert. De club be schikt over vier kunstgras- banen en één binnenbaan. Die laatste bevindt zich in een complex dat ook door badmintonners en tafelten nissers wordt gebruikt. Het complex is ontstaan toen de gemeente Wissenkerke eind jaren zeventig vond dat er tennisbanen in het dorp moesten komen. Daarvoor was ook een tennisvereni ging nodig. De gemeente nam contact op met de badmin tonners en tafeltennisers van Badthousiast, die destijds in de gymzaal speelden. De plannen werden al vrij snel concreet. En zo ontstond de tennisclub, die officieel Slagvast werd gedoopt. Leen Sandee, die van 1979 tot 1994 de scepter zwaaide, vertelt dat de keuze voor de ondergrond van de banen best lastig was. „Niemand had echt verstand van tennis We hebben toen voor kunst- gravel gekozen. Dat is een iets hardere ondeig^fc Maar de ballen en schoei? sleten er enorm snel door'ï 1990 breidde het corns'* uit. Doordat er tweeb^ bijkwamen, groeide heti tal buitenbanen tot via nieuwe banen kregen gras als ondergrond ec - werd ook aangelegd bij twee oude banen. Volgens Sandee blonk j club altijd uit door de-i activiteiten die werden^ ganiseerd. „De reden van?, ze organisatiedrift wasg we vonden dat die banen® niet voor niks lagen. I moesten intensief gebra worden." Tien jaar geleden had vast een recordaantal 250. Anno 2003 telt de di 180 leden. Als het sportis hoogtepunt van de vefe ging noemt Balkenende! feit dat er jarenlang een ts van de mannen 35+ in hoofdklasse meespeel Verder werd een aaEi mixed-teams verschelde* keren kampioen in hunkin De club zelf is van een vri>= middeld niveau. In del trictscompetitie is ze vöï genwoordigd met elf teas „In de breedte kunnen? goed mee", aldus Balkens de. Dieptepunt vindt des dige voorzitter dat Slags momenteel maar een team de districtsmannencomps tie heeft. „Dat is betreures waardig. In het i hadden we er drie Wet ten pogen er meer jc ren bij te betrekkend Ba trekt het misschien bij" Feesthal Het 25-jarig bestaan w gevierd met een gree: feestavond. Bij die ene fee avond blijft het -niet Tc tennisvereniging Slagvi staat het hele jaar in hett ken van het zilveren jubi um. Het hele jaar dooris van alles te doen bij devs eniging. Hoogtepunt vet de open dag op 12 juli D verzorgt voormalig topta niser Jacco Eltingh een Sa nisclinic. Basketbal New York. NBA: Atlanta Hawks - Los An geles Clippers 95-86, Miami Heat - Utah Jazz 73-83, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 83-92 Cricket Port Elizabeth. WK, Super Six: Australië - Nieuw-Zeeland 2-0. Australië 208 runs voor 9 wickets (50 overs), Nieuw-Zeeland 112 all out (30.1 overs), Australië wint met 96 runs Batting Au stralië: Bichei 64, Bevan 56, Martyn 31; Nieuw-Zeeland: Fleming 48. Bowling Australië: Lee 5/42, McGrath 3/29; Nieuw-Zeeland: Bond 6/23, Oram 2/48. Stand: 1. Australië 4-20, 2. India 4-16, 3. Kenia 3-10, 4. Nieuw-Zeeland 4-8, 5. Sri Lanka 4-7.5,6. Zimbabwe 3-3,5. Dammen Izhewsk. WK-tweekamp mannen. Eer ste set, tweede partij: Alexei Tsjizjow (Rus) - Alexander Georgiev (Rus) 1-1. Stand: 2-2. ronde- Van Scheppingen (Ned) m schk(Dui)6-3 6-4. Wielrennen Parijs-Nice. Tweede etappe, LaCa - Saint-Etienne: 1. Rebbelin(lta;i:C in 5.01,14, 2. Vinokoerov (Kaz).J scharov (Rus), 4. Frigo (lta),5.Zani (Spa) z.t, 6. Gustov (Oek) 0,03,T Heeswijk 1,58,88. Moerenhout!!! Van Dijk 14,14, 97. Van Bon, 2 houten, 128. Hoffman 21. Ate klassement: 1. Rebbelin 10/J Vinokoerov 0,03, 3. Frigo 0,13. L beitia 0,22, 5. Botscharov, 32.Vat wijk 2,15, 87. Moerenhout KIS Hoffman 14,46, 109. Vierhouieal 111. Van Dijk 14,48,117. VanBcr- Catania. Trofeo Etna: 1 Poet 199,4 km in 5.11.25,2. Conté (te i zoni (Ita), 4. Perdiguero(Spa),:ü (Ita). I Futsal _woensdag_ Goes. Klasse A21: SSV '65-CV De Flora 6-6, Matisse 3-Kloetinge 7-6, SSV '65 2- Biezentrappers/ADO 5-6, Pubbles-SSV '65 4 7-12, Pubbles 2-Apollo '69/Snack- bar Grote Markt 9-9, SSV '65 3-Biezen trappers 2/Pekaar en Partners 9-2. Stand: 1. Apollo '69/Snackbar Grote Markt 19-49, 2. Matisse 3 19-41, 3. SSV '65 4 19-39, 4. Pubbles 2 20-38, 5. SSV '65 19-36, 6. Pubbles 20-27, 7. SSV '65 3 20-26,8. Biezentrappers 1/ADO 19-24,9. Amigos/De Post 19-24, 10. CV De Flora 20-21,11. SSV'65 219-17,12. Kloetinge 20-16, 13. Biezentrappers 2/Pekaar en Partners 19-4. Landelijke competitie drieband^ Poule 8: DGV Euro Ginseng -Aerc: 2. Locatie: Biljartpaleis Jacobs/ Aanvang: 19.30 uur. Eredivisie: De Graafschap FCl Skiën Drammen. Wereldbeker langlaufen. Vrouwen, sprint (1,5 km): 1. Skari (Noo), 2. Henkei (Dui), 3. Kuitenen (Fin), 4. Vil- janmaa (Fin), 5. Sirvoie (Fin). Stand WB: 1 Skari 1232, 2 Smigun (Est) 778, 3. Paruzzi (Ita) 599. Mannen, sprint (1,5 km): 1. Svartedal (Noo),2. Kurttila (Fin), 3. Thobias Fre- driksson (Zwe), 4. Brink (Zwe), 5 Palolah- ti (Fin) Stand WB: 1Mathias Fredriksson (Zwe) 675, 2. Sommerfeldt (Dui) 494, 3. Brink 379. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-4-11-13-19-29-31-33-39-40- 44-47-54-57-66-67-70-74-78-80. (onder voorbehoud) Tennis Indian Wells. Mannen, 2,25 miljoen euro. Eerste ronde: Schalken (Ned/14) - Vïcen te (Spa) 6-2 6-3, Malisse (Bel) - Ferrer (Spa) 6-1 6-0, Kafelnikov (Rus) -Stepanek (Tsj) 4-6 6-1 6-1, Kiefer (Dui) - Ancic (Kro) 6-2 6-4, Calleri (Arg) - Lapentti (Ecu) 6-4 6- 3, Costa (Spa/8) - Krajicek (Ned) 7-6 7-6, Schüttler (Dui/15) - Arthurs (Aus) 6-4 7-6, Moya (Spa/5) - Chang (VSt) 6-0 6-3, Fede rer (Zwi/4) - Mantilla (Spa) 6-7 6-4 4-1 op gave, Coria (Arg) - Sanguinetti (Ita) 6-0 2- 6 6-0, Kuerten (Bra) - Ivanisevic (Kro) 6-2 6-4, Robredo (Spa) - Nieminen 6-2 0-1 op gave, Rios (Chl) - Gaudio (Arg) 4-0 opga ve. Indian Wells. Vrouwen, 2 miljoen euro Derde ronde: Clijsters (Bel/1- Schiavone (lta/317-5 6-4, Hantuchova (Slw/3) - Sre botnik (Slv/27) 7-66-2, Sugiyama (Jap/21 - Maleeva (Bul/10) 6-4 6-3. Coetzer (ZAf/16) - Raymond (VSt) 6-0 6-3, Marti nez (Spa) - Rittner (Dui) 0-6 6-3 6-3 Vierde ronde: Mauresmo (Fra/5) - Magui Serna (Spa) 6-2 6-3, Zvonareva (Rus) Shaughnessy (VSt) 6-3 4-6 6-2 Delray Beach. Mannen, 328 000 euro. Dubbel, finale: Paes/Zimonjic (Ina/Ser) Sluiter/Verkerk (Ned) 7-5 3-6 7-5. Sarajewo Challenger, mannen. Eerste GOES - Het Lukaart-Ni«" huysen-tennistoernooi int heeft zeshonderd euro opf verd voor de stichting la your heart out'. Tijdens het toernooi verlotingen gehouden teni van de stichting die ziet: voor straatkinderen in Bk Aan het toernooi dedenl--5 nissers uit Brabant. Zeeia België mee, onder wie -'t stoeltennissers. DoorhetS heeft de organisatie het p£ gevat om het toernooi oo»: gend jaar te organiseren. MIDDELBURG - Hel W van Hoondert heeft de W® race van de Zeeuwse Mi? competitie gewonnen. De ploeg profiteerde °Pl van de fouten van Rfëj Racing. Deze formatie^ onreglementaire acties - strijd genomen. De coureurs van Wil!® Staveren Automobielen®-: den op de tweede pief; Gilst/Hogeweg kondeder* sitie net veiligstellen1-* Schnitzler uit Kerkwef* seerde de snelste K®5 (43.17).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20