Dubieuze goal nekt Zaamslag Clinge verstoort feestje Aardenburg Koploper Sluiskil boekt ruime zege 19 ferneuzense Boys komt in slotfase toch nog langszij: 1-1 Spui kan in restant niet scoren Terneuzen BI niet verder dan 0-0 Opnieuw nederlaag Terneuzen Dl Hulsterloo wint ruim van Dosko Audrey Seghers goed op dreef HVV' ,5Üe3V-°20rIJZendiikehet - - ■Jf" .-.^^1..,.-,*v. Hontenisse krijgt flink pak slaag maandag 10 maart 2003 ijnnrTon Koomen ZAAMSLAG - De teleurstelling droop zaterdag van de gezich- len van de Zaamslag-bestuur- der> af na de derby tegen Ter- oeuzense Boys. Tot vijf minuten voortijd leidde het in degrada tiegevaar verkerende Zaamslag volkomen terecht met 1-0 en had het de ploeg van trainer HenkOttens in de zak. Totdat de bal in die laatste minuten bij Tim Louwiesse belandde. De Ierneuzense spits raakte de op stuitende bal met de hand, maar haalde ineens vernietigend uit «1 schoot langs Zaamslag-kee- perBartCorstanje: 1-1. Geldig doelpunt", besliste de twintigjarige scheidsrechter Dannv Makkelie uit Dordrecht gedecideerd. ..Ik heb die hands bal zelf niet geconstateerd. Ik kon het met zien, maar de vlag van de grensrechter van Zaamslag ging niet omhoog. Dus kon ik niets anders doen dan het doelpunt toekennen protesten van het Zaamslag- publiek en bestuurders van de club uit 't Durp hielpen niet. Zaamslag, dat op de voorlaatste plaats staat en het degradatie spook ziet ronddwalen, pakte een kostbaar puntje, maar was daar nauwelijks vrolijk onder. Meest positieve in het groen witte kamp waren de 500 toe schouwers - een recordaantal dü seizoen - die tenminste nog vooreen glimlach zorgden bij de penningmeester van Zaamslag. Voor het overige was het een kwestie van woede en tranen. Vooral woede over de beslissing van arbiter Makkenie (ingeval len voor de met griep afzeggen de Gouman) op de reservebank yan Zaamslag. Jean Dooms liep een gele kaart op toen hij Mak kenie niet al te fris toesprak na zijn beslissing bij de gelijkma ker Tommy Tissink maakte het nog bonter aan het adres van Makkenie ('teringlijer') en kon ineteen met een rode kaart naar de kant. Beide spelers boden na hun excuses aan bij de 'scheidsrechter, maar het Zaamslag van het trainersduo Mare de Kunder (was het eerste Zaamslag-spits Jacco den Hamer (rechts) probeert liggend keeper Ronald Gort te passeren. Mevlud Eryürük, Peter Dieleman, Ayhan Atmaca en Anrico van Hecke (van links naar rechts) kijken aandachtig toe. foto Charles Strijd uur niet aanspreekbaar) en Jan Doorns heeft in dit stadium van de competitie geen behoefte aan prenten, van welke kleur dan ook. Politieman Toch viel er op het fluiten van Makkenie, een talent uit de lich ting van Angelo Boonman, niet veel kritiek te leveren. De Dordtse politieman, die al eer der de vrouweninterland Ne- derland-België onder 18 jaar floot, staat op het punt door te breken naar de hoogste groep van het amateurvoetbal en heeft grootse ambities om in de nabije toekomst in het betaald voetbal te kunnen acteren. Het was een lust om te zien hoe hij de zaak onder controle had, tot die laat ste rumoerige minuten. Toch had Zaamslag, dat zonder Eric Tissink - meniscusoperatie ondergaan en zeker zes weken uit de roulatie - aan moest tre den, het gelijke spel aan zichzelf te wijten. Het had eerder af stand moeten nemen van Ter- neuzense Boys, dat kwalitatief over wat betere spelers be schikt, maar het qua inzet tegen Zaamslag moest afleggen. Zaamslag miste ook Randy Lauret (wintersportvakantie), maar had wel voor de eerste keer de beschikking over Hu- bert van de Hemel, die eerder met Hoek en Terneuzen in de hoofdklasse acteerde. Terneuzense Boys miste Jordi Goossen (schouder uit de kom tegen Kapelle), Robbie Jonk man (geschorst) en al langere tijd Wim van Bijsterveldt, Sjoerd Rijnhout en Marco Faas- sen. Op de bank zat de A-junior Evert-Jan van Opdorp (een kwartier na rust meer dan ver dienstelijk ingevallen voor de pas aan een acute blindedarm ontsteking geopereerde Ryan de Regt) en Tim Buijsse. Kaarten Over de eerste helft viel weinig te melden. Gele kaarten voor Ralph Zegers (Menno den Dek ker onderuit geschoffeld) en Tim Louwiesse (aanslag op Pe ter Hamelink) aan Terneuzense Boys-kant en Jacco den Hamer (domme overtreding op Mevlud Eryürük) aan Zaamslag-zijde. Het eerste halfuur domineerde Zaamslag, dat pech had dat Ralph Zegers bij een corner de bal van de doellijn kon halen terwijl Ronald Gort al gepas seerd was. Pas rond de dertigste minuut kreeg Terneuzense Boys zijn eerste mogelijkheden via Anrico van Hecke (kans voor open doel) en Tim Louwiesse, maar een voortreffelijk keepen de Bart Corstanje hield stand. In de achtste minuut na de her vatting kreeg Zaamslag einde lijk wat het verdiende. Jacco den Hamer, één van de betere spelers bij de thuisclub, drong op rechts door de Terneuzense Boys-defensie en passeerde met een keihard schot de gerouti neerde Boys-doelman Gort. Zaamslag verzuimde in de hier na volgende periode door te drukken en voldoende afstand te nemen. Den Hamer kreeg een uitstekende mogelijkheid bij een chaotische situatie voor het Terneuzense Boys-doel, maar Gort kwam als overwinnaar uit de strijd. Zaamslag maakte de fout in de slotfase teveel het ac cent op de verdediging te leggen tegen het aanvallend onthut send zwakke Terneuzense Boys, dat niettemin door de omstre den treffer van Louwiesse als nog kon toeslaan. Zaamslag-Terneuzense Boys 1-1 (0-0). 51. Jacco den Hamer 1-0, 85. Tim Louwiesse 1-1 Scheidsrechter Danny Makkenie (Dordrecht). Rode kaartTommy Tissink (Zaamslag). Gele kaartJacco den Hamer, Peter Dieleman, Jean Doorns (allen Zaamslag), Ralph Zegers en Tim Louwiesse (beiden Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 500. Zaamslag: Bart Corstanje, Tommy Tissink, Hubert van den Hemel, Jaap Pijpelink, Peter Oppeneer; Pe ter Hamelink, Menno den Dekker, Jean Dooms (80. Jacco Lucasse), David de Haan, Jacco den Hameren Peter Dieleman. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Ro bert Rijnberg, Mevled Eryürük, Ralph Zegers, Ayhan Atmaca; Je roen van de Broeke, Mario de Fouw, Anrico van Hecke (67. Tim Buijsse); Ruud Hoogesteger, Tim Louiviesse en Ryan de Regt (59. Evert-Jan van Opdorp) VLISSINGEN - Nieuwland heeft in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal de tweede periodetitel veroverd door een 1-0-zege op Spui Cadzand versloeg Wissenkerke met 2-1. Nieuwland-Spui 1-0: De wedstrijd werd eerder vanwege een beenbreuk gestaakt. In de resterende 65 minuten verdedigde de thuisclub vrijwel probleemloos de eerder verkregen voor sprong. Het leverde prompt de tweede periodetitel op. Cadzand-Wissenkerke 2-1: In een erg matige wedstrijd nam de thuisclub in de eerste helft een 2-0-voorsprong door tref fers van Cor Fieret in de 17e minuut en een benutte strafschop van Peter Nieskens vijf minuten later. Vlak voor tijd werd het nog wel 2-1 door Steven Dees, maar daar liet Cadzand het bij OOST-SOUBURG - De B-junioren van Terneuzen kwamen zaterdag tegen RCS B1 niet verder dan een geli j kspelIn Oost- Souburg bleef de ploeg van trainer Danny van de Velde tegen de nummer voorlaatst van de ranglijst steken op 0-0. ..Vecht lust hadden we genoeg", zei Van de Velde na afloop. „Ons pro bleem was alleen dat we geen kansen konden creëren Dan houdt het op." Zowel voor als na de rust had Terneuzen een overwicht, maar dat bleek dus geen garantie voor nog eens een overwinning. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen leden zaterdag opnieuw een nederlaag, de vierde op rijIn Terneuzen bleek RBC Roosendaal met 6-0 te sterk voor de door ziekte geteis terde ploeg van Eric van Britsom. RBC kwam al in de eerste minuut op voorsprong en verdub belde nog voor de rust de marge. In de tweede helft, toen Ter- neuzen steeds verder terug moest, liep de score vervolgens op naar 0-6. „We zitten momenteel in een moeilijke periode", zei Van Britsom na afloop. „Het is te hopen dat we met Internos- uit op het programma snel weer compleet geraken." NIEUW-NAMEN - Hulsterloo won met overtuigende 5-2-cij- fers van Dosko in de vijfde klasse van het zondagvoetbal voor vrouwen Door die winst klimt Hulsterloo naar een stevige plaats in de middenmoot. De thuisploeg begon sterk en nam binnen een halfuur een 3-0-voorsprong door Ines Mahu, Mi- riëlle Wopereis en Debbie Robbrecht Daarna liet Hulsterloo de teugels wat vieren en kwam Dosko terug tot 3-2Een kwar tier voor tijd scoorde Wopereis 4-2 en Tamara Verbraeken te kende voor de vijfde Hulsterloo-treffer. HOBOKEN - D-juniore Audrey Seghers heeft in het Belgi sche Hoboken haar persoonlijk record op de 60 meter verbe terd. Nadat ze als tweede was geëindigd in haar serie met een tijd van 8,57 seconden, liep de atlete van RKHAV in de finale naar een keurige derde plaats in een nieuwe persoonlijke re cordtijd van 8,44 seconden. Haar oude beste tijd stond op 8,52 seconden. Erica Broekman eindigde als derde in haar serie op de 60 meter in 8,84 seconden. Daniël Ward won probleemloos de 60 meter bij de A-junioren in een tijd van 6,95 seconden, tweetiende boven zijn nationaal record. De vierde RKHAV- atleet die in Hoboken in actie kwam was A-pupil Tim Broek man Hij won zijn serie op de 60 meter horden in 11,54 secon den, liep de 60 meter in 9,24 seconden en eindigde bij het ko gelstoten als zesde met een nieuw pr van 7,50 meter '24 verliest van IJzendijke TERNEUZEN - Vrij van compe- itieverplichtingen benutte HVV'24 het weekeinde voor hvec oefenduels. Vrijdagavond was er een 7-2-overwinning op (oewacht, maar gistermiddag liep de uitwedst r ij d tegen IJzen dijke uit op een 3-2-nederlaag. Zaterdag-tweedeklasser AZVV kwam niet voorbij de reserves van Hoek: 1-1. Kocwacht-HW'24 2-7: Koe- Wacht kende een vliegende start tegen HVV'24 en leidde na am per vijf minuten spelen al met 5-0 door doelpunten van Danny Digneffe en Sander van Remor- lele Daarna bepaalde HW'24 tetspelbeeld en werd het via 2-3 bi] de rust uiteindelijk nog 2-7. Voor HW'24 scoorden Danny ylassenrood, Evert van Damme Percy Verlinden voor de rust waren Hans van Damme en Johnny Lensen (elk tweemaal) in de tweede helft trefzeker. Hoek 2-AZW 1-1: De reserves van Hoek hielden zich tegen AZW verdienstelijk staande en waren in het veld nauwelijks under dan de tegenstander, 'eliswaar waren de bezoekers wat gevaarlijker, maar over het lgemeen werd het duel geken merkt door veel midden veldspel j" weinig kansen. AZW nam kort voor de rust een 1-0-voor- ^iprong door een doelpunt van !Joep Frusch, maar drie minuten voor tijd liet Gert-Jan Hame- nnk de toch wel verrassende 1-1 ©ntekenen Hreskens-GPC 2-0: Breskens kon ook tegen GPC niet echt im- I fneren Zeeuws-Vlamin- 8©i waren wel beter dan de za- Iferdag-derdeklasser. maar f L3ren °Pn'euw slordig in de op- |°u^ en 'eden meer balverlies an hen lief was. Elmar Lauret jpende al vroeg in de wedstrijd I jv..score Daarna duurde het tot J mjnuten voor tijd vooraleer I nc de Rechter de stand naar 2-0 kon tillen. Uttndijke-HVV'24 3-2: HW g«g gistermiddag een lesje in «werken van IJzendijke. Waar KA fkers een tiental kansen jwig hadden om tot scoren te omen, benutte IJzendijke drie E v?e,r mogelijkheden. De ti-JSC kwam al vroeg in de InSki'f door een treffer van el de Ruijsscher op voor- L"8.®. sc°orde op slag van ook via Adri van Hanegem. rua,!awte deed dat overigens ha* ï!aarten Scheerders en 1 ,W?assem-ood voor 1-1 en -- hadden gezorgd. In de slot- nnni tweede helft was het PmeuwtopscorerAdrivanHa- Gemiste strafschop Arjen Quaak is breekpunt in wedstrijd door Wim de Vos CLINGE - Het feestje van Aar denburg werd gistermiddag wreed verstoord in Clinge. Bij winst zou de ploeg van trainer Robbie de Muijnck verzekerd zijn van de eerste-periodetitel, maar zo ver kwam het niet. De druk leek te groot te zijn voor de jeugdige Aardenburgse formatie en Clinge profiteer de daar optimaal van. Het counterde de bezoekers in de tweede helft naar een neder laag: 3-1. Woedend was Robbie de Muijnck na afloop. Woedend vooral omdat zijn ploeg een wervelende openingsfase ken de, al vroeg in de wedstrijd een voorsprong nam door een schitterende treffer van Ron nie Tresonie, maar die opening geen vervolg wist te geven. Na amper een kwartier leek Aar denburg al op 0-2 te komen toen Niek van Sprundel foutief werd gestuit. Arjan Quaak slaagde er vanaf elf meter ech ter niet in de bal langs doelman Siegfried van de Berg te schie ten: hij raakte de paal. „Maar hij mocht die straf schop helemaal niet nemen. Ronnie Tresonie heeft een ge weldige trap in de benen en de afspraak is dat hij, en niemand anders, de strafschoppen bij ons neemt. Iemand anders (Quaak dus) pakte de bal en legde hem op de stip. Dat kan wel als de aangewezen man aangeeft dat een ander het moet doen Tresonie deed dat niet en hij had de bal dus op moeten eisen", foeterde De Muijnck na de wedstrijd. Breekpunt Het missen van de strafschop bleek uiteindelijk het breek punt van de wedstrijd. Aar denburg moest steeds verder achteruit en zag Clinge steeds gevaarlijker worden. „Voor ons kwam het inderdaad niet slecht uit dat die strafschop werd gemist. Zodoende kon den wij terug in de wedstrijd komen en ik moet zeggen dat vooral de jeugd dat goed opge pakt heeft. Vanaf dat moment konden wij meer druk op de defensie van de tegenstander zetten", oordeelde Clinge- coach Boudewijn van Crae- nenbroeck later. Toch slaagde Clinge er niet in om echte kan- Aardenburg-niiddenvelder Ronnie Tresonie schiet de 0-1 achter Clinge-doelman Siegfried van den Berg. foto Wim Kooyman sen te creëren maar kreeg het wel een ideale mogelijkheid toen Thomas Leegwater in het strafschopgebied onderuit werd getrokken. Peter Dru- mont maakte vanaf elf meter geen fout: 1-1 „Bij ons was de scherpte eraf, ondanks dat we toch bet beste van het spel hielden. De jonge ren kunnen het blijkbaar nog niet aan om onder druk te spe len", dacht De Muijnck. En voor Aardenburg werd het in de blessuretijd van de eerste helft nog allemaal erger. Marco de Croock speelde de bal in de voeten van tegenstander Mi chael de Block die alleen op doelman Arjen Worst leek af te gaan. Vlak buiten het straf schopgebied werkte voorstop per Richard Reijniers De Block onderuit en mocht hij met een rode kaart vertrekken. Counters Ondanks die man minder bleef Aardenburg het spel dicteren. Het had wel het beste van het spel, maar kon er niet in slagen kansen af te dwingen. Clinge slaagde daar met een paar counters wel in. Eerst scoorde Jan de Visser met een enorme uithaal en later zorgde de zo juist ingevallen Eef Coenen voor de 3-1-eindstand. „Die rode kaart levert natuurlijk weer een schorsing op en ook de laatste man kan weer een schorsing tegemoet zien nu hij weer een gele kaart heeft ge kregen. Er komen nog een paar moeilijke weken aan", aldus De Muijnck. Clinge-Aardenburg 3-1 (1-1). 12. Ronnie Tresonie 0-1,29. Peter Dru- mont 1-1, 55 Jan de Visser 2-1, 82. Eef Coenen 3-1. Scheidsrechter: Th van der Heijden (Eindhoven). Rode kaart: 45. Richard Reijniers (Aardenburg) Gele kaart: Michael de Block, Davy van Puyvelde (Clinge), Jürgen Hoorweghe (Aar denburg). Aantal toeschouwers: 200 Clinge: Siegfried van den Berg; Jan de Visser. Jean-Ruud de Houck, Jürgen de Block, Martin Leegwa ter; Michael de Block, Jürgen Ras, Waller van Tienen (23. Stefan de Wert), Rody Luijcks; Peter Dru- mont en Thomas Leegwater (80. Eef Coenen) Aardenburg: Arjen Worst; Hylke Stroo, Jürgen Hoorweghe, Richard Reijniers, Marco de Croock (67. Mark van IwaardenMartin Di eleman, Ronnie Tresonie, Remco Dhont, Martin van Vooren; Arjen Quaak (55 Ronald de Cock), Niek van Sprundel. van onze sportredactie TERNEUZEN - Koploper Sluiskil had in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal weinig problemen om een sterk ver zwakt Terhole met 5-0 te ver slaan. De naaste achtervolgers Koewacht en Philippine maak ten eveneens geen fout. Koe wacht won met 1-0 van Hoofd plaat en Philippine klopte Sluis met 2-1. Terhole-Sluiskil 0-5 (0-3): Door blessures en schorsingen miste Terhole tal van vaste basis krachten en het trad in feite met een veredeld tweede elftal aan Bij rust was het reeds 0-3 door doelpunten van Pascal Wedage, Chris de Brum en Arno Verlin- de. Na de pauze scoorden Omar Malagic en Pascal Wedage Vogel waarde-Corn Boys 2-2 (2-1): Vogelwaarde kreeg de beste kansen in dit matige duel, maar had pech dat het houtwerk tot twee keer toe een treffer in de weg stond Via Björn Vermeer sen nam de thuisploeg de lei ding. Vijf minuten voor de pau ze scoorde Martijn Marcelis 1-1 maar op slag van rust liet Michel Nieuwelink 2-1 noteren. Kort na de pauze trof Arno Wauters met een kopbal de paal. Dat doelpunt had beslissend kun nen zijn in dit duel Nu werd het nog 2-2 omdat Stefan Burbach uit een counter scoorde. Koewacht-Hoofdplaat 1-0 1 -0): In de eerste helft was Koe wacht beter en drukte dat vijf minuten voor rust uit in 1-0 via Jeroen Hiele. Na de pauze was Hoofdplaat meer in balbezit, maar het kon weinig gevaar stichten. Graauw-Groede2-l (1-0): In dit matige duel ontliepen beide ploegen elkaar nauwelijks, maar de thuisploeg bleek slag vaardiger in de afwerking. Voor rust scoorde Eric Mahu 1-0 en een kwartier na de pauze liet Danny Bisschop de 2-0 noteren. De zege kwam niet meer in ge vaar, want pas in de 88e minuut scoorde Groede tegen via Peter Verkruijsse. Biervliet-SDO'63 2-1 (1-0): Een gelijkspel had de krachtsver houding het beste weergegeven Vijf minuten voor de pauze opende Hensley Victorina met een afstandsschot in de kruising de score voor de thuisploeg In de tweede helft een aandrin gend SDO'63, dat enkele goede kansen liet liggen. Het werd toch verdiend 1-1 door de inge vallen trainer/speler Ivo Wou ters Tien minuten later zorgde William Faes voor 2-1. In de slotfase stond Biervliet flink on der druk, maar het hield de voorsprong vast. Philippine-Sluis 2-1 (0-0): In de gelijkopgaande eerste helft kreeg Sluis de beste kansen. Na de rust was Philippine sterker en het nam via een verzilverde strafschop van Marnix Schie man de leiding. Een kwartier voor tijd liet Edwald Martijn met een fraai afstandsschot 2-0 noteren. Daarna kwam Philip pine niet echt meer in de proble men, want de aansluitende tref fer van Maxime du Chateau viel pas in de laatste minuut. ZIERIKZEE - In veertien competitieduels trof Zie- rikzee dit seizoen in tota liteit elf keer doel. In het duel met Hontenisse maakte de derdeklasser gisteren maar liefst zeven treffers (7-1), maar Zie- rikzee had tegen het ont hutsend zwakke Honte nisse ruimschoots de dub bele cijfers moeten halen. Hontenisse-trainer Rudi Rietjens kwam met een gehavende selectie naar Zierikzee. Hij miste drie spelers en de vaste doel man Maar ook John de Frel miste vier man van zijn selectie. Het verschil binnen de lijnen was ech ter reusachtig. Zierikzee mocht, je voetbalt immers zoals een tegenstander het toelaat, alles doen van Hontenisse. Dat het bij de rust nog 'maar' 2-0 stond, mocht een wonder heten. Zierikzee - Hontenisse 7-1 (2- 0). 7. Ben Verwest 1-0,45. Ben Verwest 2-0, 60. Erwin Nelis- se 3-0, 61 Mark van de Beek 3-1, 71. Robin van Welt 4-1, 78 Perry Lukus5-1, 92. Perry Lukus 6-1. 95 Colin van Oe- veren 7-1. Scheidsrech ter: H.C.J.M. Ie Grand (Dor drecht). Gele kaart: Dave de Booy (Hontenisse). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39