gek Jongerius maakt het niet t PZC Forthomme snoept Blomdahl puntje af Tafeltennissers 't Zand rukken op Recordzege voor Remy Vasseur bJ 21 Knappe prestatie Van Assche Voshart loopt kruisfinales mis Verlies Matisse in bekerfinale Succes voor Zeeuwse judoka's Schuit derde in België Vierde plaats Rentmeester Derde plaats Hoogerland Vakantieganger Verkleij verrassende winnaar Pannekoekloop maandag 10 maart 2003 HEERENVEEN - Turner Anthony van Assche heeft zaterdag de Heerenveen Cup voor junioren gewonnen. Van Assche. normaal uitkomend in de jeugd, won met een totaal van 51.540 punten. Daarmee passeerde het talent uit Sas van Gent de belangrijke grens van vijftig punten. Op de vloer scoorde hij 9.000, op voltige 8.900, voor zijn oefening aan de ringen kreeg hij 8.800, voor de sprong 7.850, op de brug behaalde hij 8.600 en aan het rek 8 300. Aan de Heerenveen Cup deden tur ners uit Nederland, Engeland en Polen mee. Volgende maand doet Van Assche met de Nederlandse selectie mee aan de OBI Cup voor junioren in Berlijn. DORDRECHT - Korfballer Dennis Voshart uit Zierikzee is met zijn Dordtse club Deetos derde geworden in de hoofd klasse B. Deetos loopt daardoor de landelijke kruisfinales net mis en dus ook een kans op een plek in de landelijke zaalfinale in Ahoy'. Nic./VCD gooide zaterdag roet in het eten. Het Gro ningse team versloeg verrassend PKC (al kampioen) met 22- 19. Daardoor eindigde Nic./VCD de competitie met twintig punten op plek twee. Deetos, dat gisteren met 20-19 van DOS'46 won. eindigde ook op twintig punten Maar Nic./VCD heeft beter gepresteerd in de onderlinge duels met Deetos en plaatste zich daardoor voor de kruisfinales. WOUW - De futsallers van Matisse/Intersport zijn er niet in geslaagd om de districtsbeker te veroveren Het team van coach Theo Hoogerland verloor de finale in Wouw met 8-4 van Cafini/Van der Kleijn. De Brabanders stonden al na zes minuten op een 3-0-voor- sprong. Daarna herpakte Matisse zich echter en creëerde het een groot aantal kansen Alleen Bas de Koeijer en Bud Asch- man wisten twee mogelijkheden te benutten (3-2), omdat de keeper van Caf ini een sta-in-de-weg bleek. In de tweede helft werd het eerst 4-2, maar De Koeijer bracht de achterstand meteen weer terug tot één treffer Daarna liep Caf ini echter verder weg en was het duel beslist. Bas de Koeijer zorgde nog wel voor 7-4, maar Cafini had het laatste woord: 8-4. Het competitieduel in de eerste klasse tussen Bunga Melati 3 en het tweede team van Sranang eindigde in 2-2. VLISSINGEN - Drie Zeeuwse judoka's zijn afgelopen week einde op toernooien in Den Bosch en Rotterdam op de derde plaats geëindigd. Op het internationaal sterk bezette Espoir- toernooi in Den Bosch behaalde Ramon van de Grift een derde plaats bij de jongens tot 55 kilo. De judoka uit Vlissingen won twee partijen voordat hij in de halve finale verloor van de la tere kampioen. Sam van 't Westeinde, lid van sportschool Geelhoed, eindigde in Den Bosch bij de jongens tot 34 kilo ook op een derde plaats Boy de Punder, net als Van de Grift lid van sportschool Judo-Ryu Van Schaik, eindigde op een interna tionaal toernooi in Rotterdam als derde. De Punder won zes partijen, ging onderuit in de halve finale, maar won de strijd om de derde plaats met een wazari. SINT-MARIA-LIERDE - Wielrenner Jacques Schuit is in een wegwedstrijd over 120 kilometer in het Belgische Sint-Ma- ria-Lierde als derde geëindigd. De Arnemuidenaar deed mee bij de elite-renners. Martin Totté uit Hulst finishte als 23e. I DW-LBURG-Een wedstrijd ben zf nog niet gewonnen, ?ar ^ertussen staan de ta- Wtennissers van 't Zand wel e in de tweede divisie. Af kopen weekeinde haalden ze 'J Punten binnen tegen num- er twee VDN Salamanders. vrouwen van SAR/Keuken- speelden tegen Hoonhorst neens gelijk, maar staan na eerste competitiehelft op de plaats. En dat is niet ge- noe? voor handhaving. strl^ sPee^e een goede wed- MaL maar tro* 'n Dennis van vim,een tegenstander die zien ,geniaal tafeltennis liet nou ',~?nnarcl Rodenburg won dubh^f V?n hem maar ln het gjbbekpei was Van Maren on gaar. Marijn Veygen en urg wonnen beiden tweemaal, Dennis Verdunnen éénmaal't Zand staat na de eer ste helft derde, maar heeft maar één punt voorsprong op num mer vijf Brandersstad 2. In de derde divisie greep SAR de koppositie door een uitstekende 9-1-zege op Twenty-one Up. Al leen de zieke Wim 't Hooft moest daarbij een potje gewonnen ge ven. Concurrent Vrienden schaar won slechts met 7-3 van hekkensluiter VW, zodat SAR nu één punt voorstaat op het team uit Gouda. In de andere poule won Arnemuiden afgete kend met 8-2 van Herwaarden 4. Jan-Rien Meerman won alles, Mare Hackenberg en Jan Steijn allebei twee partijen. Arnemui den staat nu vierde, maar heeft aan een 7-3-zege in de inhaal wedstrijd tegen Smash Monster genoeg om aan kop te komen in deze klasse. De vrouwen van SAR speelden een rommelige wedstrijd tegen Hoonhorst. Na een 2-4-tussen- stand werd het nog wel 5-5. Naomi Schelfhout won evenals Simone de Klerk twee partijen. Kim 't Hooft kwam niet los en won alleen van Cora Bonsen. SAR is nu op een degradatie plaats beland, maar nummer vier Maasbree heeft al wel een wedstrijd meer gespeeld. Ook de reserves van SAR had den een mindere dag. De wed strijd tegen BAD/ONT werd met 6-4 verloren, waardoor Pecos de koppositie in de tweede divisie weer overneemt van het team uit Kloosterzande. Stefanie Fassaert en Audrey Koole won nen beiden tweemaal, Lindsey Boerdam bleef zonder winst. In de vierde divisie won RdT knap met 6-4 van koploper US 2 en naderde de Amsterdamsen daardoor tot op één punt. De Lamswaardse punten kwamen van Cindy van Driessche en Marscha de Booij (beiden twee) en Sandra Goossen (één). MZ kwam tegen Avanti niet verder dan 5-5. Lydia Toerse won twee partijen, Wilma van de Bossche bleef ongeslagen. Invalster Mir jam Baljeu kwam niet tot winst. MZ staat na één helft derde In de hoofdklasse leed SAR 2 opnieuw een ruime nederlaag: 9-1. Tegen koploper Tanaka kwam alleen Johan 't Hooft één keer tot winst. Ook Smash'76 verloor met 9-1 (van Vice Versa), maar voor het team uit Sint An- naland heeft dat ongunstiger gevolgen. Smash is namlijk in en heftige degradatiestrijd ver wikkeld met Arnemuiden, dat zelf met 8-2 van TCS 2 verloor. Titelkandidaat 't Zand 2 kwam niet verder dan 5-5 tegen Hot- ak'68 2. Jeugd In de kampioensgroep leidde een opnieuw uitstekend spelen de Arjan Jonkman 't Zand naar een 6-4-zege op The Victory. Met drie zeges in het enkelspel en zijn aandeel in het dubbelspel bewees hij zijn waarde voor het Middelburgse team. Plaatsing voor de play-offs is nu wel ze ker, op welke plaats 't Zand ein digt wordt volgende week be paald. MZ zal nog alle zeilen moeten bijzetten om de eerste vier te ha len. Wat al de hele competitie een probleem is, scoren tegen de zwakkere teams, bleek opnieuw een zware opgave voor de Mid delburgers. Tegen SKF kwam MZ niet verder dan 5-5. In de B-klasse leed Arnemuiden de vijfde nederlaag op rij, dit maal tegen Pecos. In de C-klasse trad Smash'76 maar met twee spelers aan tegen Hotak'68:5-5. In de meisjes A-klasse is SAR koploper-af na een 7-3-neder- laag tegen Koningslust. Eén klasse lager kwam Arnemuiden er niet aan te pas tegen Hotak'68 (8-2) en het team blijft daardoor in degradatiegevaar. Smash'76 won slechts met 6-4 en raakte achterop in de race om de titel. Het verschil met Kracht Vriendschap is nu drie punten door SjaakSinke HOOGERHEIDE - Voor de vijf de achtereenvolgende maal boekte Remy Vasseur uit Vlis singen een overwinning in Tim- ex-zwemloopcircuit. Zijn plaatsgenoot Leon Jacobse werd het slachtoffer van de da dendrang van de Belg Steve Janse uit Scherpenheuvel. die Vasseur tot op twaalf seconden naderde en daarmee Jacobse naar de derde plaats verwees. In de snelste serie gingen de zwemmers weer flink te keer Jeroen Verdonk uit Rosmalen stapte na 12 minuten en 37 se conden als eerste uit het water van zwembad De Plantage. Ja cobse volgde op vier seconden, Vasseur op tien seconden en de Belg Thomas Verscheuren op twintig tellen. Op de 10 kilometer lopen, ver deeld over vier ronden met een klein klimmetje op het zwem badterrein stelde Vasseur al snel orde op zaken waarbij Verdonk het onderspit moest delven. Ste ve Janse maakte zijn achter stand van ruim een minuut op Vasseur bijna goed, maar bleef op de meet steken op slechts 12 seconden. Leon Jacobse komt op het lopen nog steeds iets tekort, maar hield wel twee jagende Belgen achter zich. De eerste drie bij de mannen veertig kwamen keurig achter elkaar binnen met Pieter van Hal (Bergen op Zoom) op de eer ste plaats, gevolgd door de snel ste zwemmer Jeroen Verdonk en Wim van Haperen (Etten-Leur). Kobus Botman uit Middelburg pakte de tweede plaats bij de mannen H50 achter de Rotter dammer Koos Vos. Cindy Brusse uit Rotterdam slaagde er weer net niet in om op de kilometer zwemmen onder de dertien minuten te duiken. Voor de derde maal noteerde zij een tijd van 13 minuten en slechts 1 seconde Na 10 kilome ter lopen was zij voor de vijfde keer dit seizoen de sterkste in de serie zwemlopen in 54 minuten en 11 seconden. De overwinning op de 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen ging naar een oude bekende in het zwemloop-gebeuren: Johan van den Branden. Vorig jaar nog werd hij samen met Vasseur eer ste in de zwemloop van Oost burg, maar daarna moest Van den Branden met diverse bles sures afrekenen. Hij startte op de middenafstand om te kunnen zien hoe het met zijn vorm was. De notaris uit Etten-Leur was daar uiteindelijk tevreden mee De twaalfjarige Birgit Lavrijs- sen uit Kapelle troefde alle vrouwen af op de middenaf stand en ging zegevierend over de meet in een tijd van 29 minu ten en 14 seconden. Lavrijssen legde de basis van haar zege met een tijd van 7 minuten en 33 se conden over de 500 meter zwemmen. Margriet Uil (Schie dam) kon de achterstand bij het zwemmen van bijna een minuut op het lopen net niet helemaal wegwerken en finishte op de tweede plaats. Bij de jeugd won Monique Lin- denberg (Yerseke) door het zwembad.Robin Botman was de snelste bij de jongens op de der de plaats overall. BERLICUM - Ruud Rentmees ter uit Goes is gisteren in de Em- pella Mountainbike Trophy als vierde geëindigd bij de beloften. Rentmeester reed in Berlicum voor het eerst tussen de experts. In het overall-klassement be haalde hij de dertiende plaats. Bart Maas uit Hansweert finish te in Berlicum als eerste bij de oudere jeugd. Goesenaar Mau rice van den Berge kwam bij de jongere jeugd als vierde over de finishlijn. Jacco Wagenaar uit Yerseke werd bij de nieuwelin gen tiende BRUSSEL - Wielrenner Johnny Hoogerland is gisteren derde geworden in Brussel-Zepperen, een wedstrijd over 165 kilome ter uit de 1.6-categorie. De amateur uit Yerseke, die uit komt voor het Trade Team 3 van Quick Step, moest in de sprint van een vijf man sterke kop groep zijn meerdere erkennen in de Fransman Kenny Patour en de Belg Kenny de Block enOp veertig kilometer voor de finish viel de beslissende slag toen vijf renners aan de greep van de kopgroep ontsnapten. Patour, de Fransman van Crédit Agri- cole, was de snelste sprinter. loor Eugene de Kok BIRC.H-HAAIV1STEDE - De voor velen onbekende Paul Ver kleij uit Leusden heeft zaterdag op overtuigende wijze de 31e editie van de Pannekoekloop (wonnen. Bij de vrouwen was dewinnares minder verrassend. Marlies Jongerius-Kort ver sloeg de concurrentie met twee vingers in de neus. was Verkleij een weekendje op vakantie aan de -"! Zeeuwse kust. Toen hij afgelo- pen vrijdag een aanplakbiljet i vande Pannekoekloop bij de su- J permarkt zag hangen kon hij het toch niet laten. Na overleg met zijn vrienden besloot hij zich in te schrijven voor de wedstrijd door de bossen en duinen van Westenschouwen. En met suc ces. Hij won op overtuigende wijze (55.47 minuten) en liet de favoriet voor de eindzege, Ai-jan Beije, ruim een minuut achter zich. Verkleij (sportinstructeur bij de Koninklijke Landmacht) sloeg zijn slag op het 'pad des doods'. In het mulle zand van het meeu wenpad liep hij weg van Beije en op het strand breidde hij zijn voorsprong verder uit. De harde wind was voor de triatleet van de Aart Stigter Loopgroep geen probleem. ..Tegenwind is wel lekker. Ik hou wel van een beetje beuken", verduidelijkte Ver kleij na afloop. Na zijn demar rage had hij de concurrentie niet meer gezien. „Ik heb geen één keer meer achterom gekeken." Ondanks zijn favorietenrol was Arjan Beije tevreden met zijn tweede plaats. „Hij ging ge woon te hard", zei Beije aan de finishlijn. De postbode uit Burgh-Haamstede liep in zijn achtertuin beter dan ooit. „Mijn snelste tijd tot nu toe was rond de 59 minuten. Nu zat ik onder de 57 minuten", aldus een tevre den Beije. De atleet van Delta Sport had tegen het einde nog moeite om veteraan Jan de Bart (AV'56) achter zich te laten De Bart werd knap derde, met bijna veertig seconden voorsprong op collega-veteraan Bert Hederik (Energie). Oud-winnaar Rachid Ben Meziane (Pearl) finishte enigszins teleurstellend op de vijfde plaats. Pieken Onder de 234 deelnemers waren slechts vijf vrouwen die zich hadden ingeschreven voor de vijftien kilometer. Marlies Jon gerius-Kort (AV'56) had dan ook weinig concurrentie te dul den. Jongerius, vorige week nog tweede bij het NK cross, had het deze dag niet al te gek gemaakt. „Je kunt niet blijven pieken", zei de atlete, die desondanks slechts drie seconden boven haar parkoersrecord (1.01.01) bleef. Jongerius gaat zich nu concen treren op de langere afstanden. In september wil ze meedoen aan de marathon in Berlijn. Ge rard Nijboer heeft Jongerius on langs uitgenodigd om eens langs te komen. Van de oud-atleet hoopt ze advies te krijgen over de ins en outs van de klassieke afstand. Ondanks dat Jongerius zich meer gaat concentreren op de marathon, zal ze de Panne koekloop de komende jaren blij ven lopen. „Het is een hele leuke wedstrijd. Voor mij is het hier ooit begonnen", aldus Jongeri us, die doelde op het feit dat Jan de Wilde haar tijdens de Panne koekloop voor het eerst zag lo pen. De trimloop over 7,5 kilometer kende wel weer een verrassende winnaar. Tommy Staal uit Burgh-Haamstede kwam na ruim 37 minuten opvallend fris over de finishlijn. Nummer twee, Giel Chrishaver, was on der de indruk van de winnaar die alle mannen achter zich liet „Hij isacht jaar,ik44,kunjena- gaan", zei de uitgeputte Chris haver na afloop. (deelnemers zijn van start gegaan in de 31e editie van de Pannekoekloop. foto Marijke Folkertsma >ii >H Paul de Kort .gewestelijk (ampioen OUDENBOSCH - Het was gis- teravond in Café de Kastanje nog even carnaval. Na de zege van Paul de Kort in het ge weste- lijk kampioenschap bandstoten tierde klasse werd nog even duchtig nagefeest in Klooster- i tande. Het was de derde keer dit seizoen dat een speler van deze club zich plaatste voor een Ne derlands kampioenschap. Organisatorisch was het gewes telijk kampioenschap niet be- paald een feest. Net voor het be- in zegde een deelnemer af en t' daarom moest met zeven man worden gespeeld. De organisa- tie kon met dit gegeven slecht IJ'' do voeten en zodoende ver- liep een en ander nogal romme- 'ig Paul de Kort trok zich wei- mg aan van de tekortkomingen, speelde een uitstekend toernooi en hoefde slechts één nederlaag p te incasseren. Erik Nieuwenhuijse van ONDA kreeg de eer van kampioenen- doder door een uitstekende fi nale te winnen met 40-36 in 18 beurten Nieuwenhuijse eindig de op de vierde plaats. Van der Sande uit Sprundel werd twee de. Het brons was voor Al bert de Jonge van BV De Toekomst I »im Zwang van Even Buiten I wrd vijfde. Paul de Kort be haalde inzespartijen lOpunten, i aJn algemeen gemiddelde was i Maar liefst 1.82, hetgeen een i Mkke promotie naar de derde i -lasse inhield De hoogste partij i ftam met 2.85 eveneens op naam van De Kort. Als beloning i gaat, toj van 11 tot en met 13 I aPn'naat' het NK in Arnhem Brasserie Ockenburgh verliest met 7-1 van Van Wanrooij door Joop van den Oudenhoven GOES - Veel viel er, zoals ver wacht, niet te halen voor het driebandenteam van Ocken burgh in de ontmoeting met Van Wanrooij Bouwbedrijven. Al na de eerste helft was duidelijk dat er niet geoogst kon worden. Maar ondanks de 7-1-nederlaag kreeg het talrijk aanwezige pu bliek voldoende spektakel te zien. Een afgeladen Brasserie Ocken burgh moest wel lang wachten op dat spektakel, maar het kwam er uiteindelijk toch van. Na een matige eerste helft, waarin zowel John Tijssens als invaller Raymond Nicodem, verloren brak het vuurwerk los. Martin Spoormans en Roland Forthomme gaven hun oppo nenten dermate goed partij dat het publiek hartstochtelijk be gon mee te leven. Raymond Nicodem moest logi scherwijze het onderspit delven tegen Clemie van Wanrooij: 41-50 na 52 beurten. Nicodem deed het daarmee nog beter dan een, sinds zijn aangekondigde vertrek, wat mat ogende John Tijssens. In 48 beurten bleef de teller steken op 38 caramboles, waar tegenstander Ane Weijen- burg de finish bereikte. Onder normaal gesternte is Tijssens zeker niet de mindere van Weij- enburg, maar gisteren was dat zeker wel het geval Na de pauze leefde de strijd en zeven jongen. Ofwel een serie van acht. Het gat was geslagen en Spoormans kon achter de fei ten aanlopen. Met 42-50 na 33 beurten kwam het einde in het voordeel van de Madrileen, die behalve voor Van Wanrooij in de Spaanse competitie speelt bij Madrid en in Poitugal bij Porto. De Spanjaard zal ook volgend seizoen de kleuren van de ploeg uit Heeswijk Dinther verdedi gen. Forthomme en Blomdahl bleven ondertussen driftig scoren en het zag ernaar uit dat de Belg de beste papieren had. Bij 43-35 in het voordeel van Forthomme flikte Blomdahl toch weer wat hij dit seizoen al zo vaak liet zien: op een cruciaal moment in de partij toeslaan. Een serie van zeven en het gat was gedicht. Beide spelers stonden op dat moment rond een moyenne van 2.00 te spelen. De spanning van het niet willen verliezen zorgde dat het moyen ne wegzakte, maar de spanning steeg met elke beurt. Na missers over en weer en wat sprokkel- werk kwam Forthomme op 49, waarna hij een gemakkelijk ogend patroon miste. Blomdahl kwam op 46 en faalde ook. Een wel heel gelukkige klosbal hielp Forthomme aan zijn laatste punt en Blomdahl restte nog de nabeurt. In die 3 le beurt toonde de Zweed nogmaals zijn veer kracht en maakte de ontbreken de vier caramboles: 50-50. De eer was gered, meer zat er voor de thuisploeg niet in. Torbjörn Blomdahl maakt een simpel driehoekje. Roland Forthomme (links) kijkt aandachtig toe. foto Dirk-Jan Gjeltema daarmee ook het publiek op. Met name de start van de partij van Roland Forthomme tegen Torbjörn Blomdahl gaf daartoe alle reden. Forthomme opende met negen en Blomdahl ant woordde met acht. De toeschou wers gingen er eens goed voor zitten. Op de andere tafel stre den Martin Spoormans en Da niël Sanchez, de opvolger van Semih Sayginer in het team van de bezoekers. Hier duurde het een paar beurten voordat de gang erin kwam, maar daarna kwam ook die partij los Na vier beurten stond het 10-4 en na zeven beurten 13-9 voor Spoormans, die duidelijk het heft in handen nam. In de elfde beurt kantelde de partij. Spoor mans kreeg wat tegenslag en de rollen werden omgedraaid. Juist toen Spoormans dacht weer greep op het spel te krijgen sloeg het noodlot toe en werd een vroegtijdige beslissing aan gekondigd. Sanchez scoorde een gelukkig punt met, zoals dat in biljartjargon zo mooi heet,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21