Hulst overweegt vacaturestop PZC PZC SP wil lijsten Staten laten nabezorgen Plattelandsjongeren draaien spaarvarken om Tegenstanders van herindeling mijden stembus niet massaal 13 Structureel tekort van half miljoen op meerjarenraming tot 2007 Kostbaar glazen huisje Koorzang in Sint Jansteen li- iiiitta BEAUTY BRUID BABY GEZONDHEID College weet overschot te besteden Waarnemend griffier voor Sluis Politie ontdekt drugslaboratorium Inbraak in bouwkeet Werkstraf voor oplichting Tienercafé zoekt jong talent zaterdag 8 maart 2003 Gemeente moet forse reserve opbouwen HULST - Hulst moet een forse reserve in het leven roepen voor de economi sche ontwikkeling van de gemeente. Uit deze pot met geld kunnen dan pro- jecten worden gefinan- - éierd als Kloosterzande aan Zee en de economi sche ontwikkeling van de Hulster binnenstad. Het college spreekt de wens voor de vorming van de reserve 'economische ontwikkeling Hulst'uit in debegroting2003 Het da gelijks gemeentebestuur wil het fonds voeden met de opbrengst van de par- keergelden en de uitke ring van OLAZ (1,8 mil joeneuro). De parkeergel- den zouden worden toege voegd aan een reserve sa neringbinnenstad. Het was de bedoeling de uitkering van OLAZ toe te I voegen aan de reserve rei nigingsrechten. Het over- hevelen van dit geld naar het economisch fonds be tekent dat in de toekomst geen ruimte meer is om de stijging van de tarieven reinigingsrechten te be perken „Wij vinden ech ter de economische ont wikkeling van onze ge meente van een zodanig vitaal belang, dat deze keuze te verantwoorden is", stelt het college. Het college denkt aan het bestemmen van vijftig procent van deze reserve voor de ontwikkeling van Kloosterzande aan Zee. Als dit niet haalbaar blijkt te zijn, gaat dit geld naar een ander toeristisch ontwikkelingsproject. De andere helft is bestemd voor de economische ont wikkeling van de binnen stad. Een ander belang rijk punt in de begroting is de investering in de riole ring. In de begroting is tot en met 2005 (de looptijd van het gemeentelijk rio leringsplan) ongeveer 8 miljoen euro beschikbaar. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst overweegt met onmiddellijke ingang een vacaturestop om een structureel tekort van 500.000 euro op de meerjarenraming tot en met 2006 op te vangen. Als gevolg van de herindeling zijn momenteel nog niet alle vacatu res ingevuld. De vacaturestop wordt door het college in de begroting 2003 als een van de drie mogelijkheden genoemd om te bezuinigen. Een flink aantal vacatures in de ge meentelijke organisatie moet nog extern worden ingevuld om de formatie volledig op het ni veau van het functieboek te krijgen. Op dit moment worden enkel de meest urgente vacatu res ingevuld. Het is volgens het college dus mogelijk met on middellijke ingang een bespa ring op personeelskosten te rea liseren. B en W beseffen dat deze maatregel vanzelfsprekend ge volgen heeft voor het niveau van de dienstverlening. Een andere mogelijkheid om het tekort te dekken is verhoging van de ge meentelijke tarieven (met name leges en rioolrechten). Door de harmonisatie van de belastin gen van de voormalige gemeen ten Hulst en Hontenisse zijn de meeste tarieven al verhoogd. De politieke partijen hadden toen aangegeven dat over een verde re verhoging niet te praten valt. De Hulster politiek wil alleen praten over een verlaging. Als derde mogelijkheid kan worden bezuinigd op uitgaven. Hierbij kan worden gedacht aan het omlaag brengen van het on- derhoudsniveau van gemeente lijke eigendommen of aan het schrappen van taken.Het colle ge spreekt in de aanbiedings brief geen voorkeur uit. Con form het duaal stelsel moet de gemeenteraad de keuzes ma ken. De begroting 2003 sluit dit jaar in ieder geval nog af met een positief saldo van 468.000 euro Na verwerking van de besluiten die reeds door de voormalige ge meenten Hontenisse en Hulst zijn genomen, blijft nog een structurele ruimte voor nieuw beleid over van 268 000 euro. Na 2003 ziet het er voor Hulst minder rooskleurig uit. Dat komt onder meer door de lagere uitkering uit het gemeentefonds Hulst gaat er de komende jaren 2,1 miljoen euro op achteruit Daar staat 1.2 miljoen euro compensatie uit het btw-fonds tegenover. Dat bedrag is ook minder dan in het verleden. Hulst krijgt in totaal te kampen met een gat van 900.000 euro. Hulst is er begrotingstechnisch in geslaagd 400.000 euro af te dekken zodat tot 2006 nog een structureel tekort is van 500.000 euro. ,,Dat is een aderlating. Ook Terneuzen en Sluis hebben hiermee te maken. Op zich is vijf ton bezuinigen niet erg. Het erg ste is dat na 2003 niets meer te investeren valt.Als de gemeen teraad bij de behandeling van de begroting op 27 maart beslist de gemeentelijke belastingen te verlagen, heeft dat volgens Weemaes nadelige gevolgen voor het investeringsbedrag van 268.000 euro. ,,Als de raad besluit de tarieven te verlagen, dan lopen we vast." SINT JANSTEEN - Het plaat selijke St. Gregorius herenkoor zingt morgen de Artiestenmis in de Sint Carolus Borromeuskerk in Antwerpen. De dienst begint om 11.30 uur. Het in 1944 opgericht koor, be staande uit achttien leden, maakt zich op voor de viering van het zestigjarig jubileum in 1 '2004. Het koor staat al meer dan 25 larhet koor onder leiding van lartin Polspoel. Niet iedereen is gecharmeerd van het nieuwe bushok aan het Stadhuisplein in Terneuzen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - „Wat een lelijk ding. En dat glas blijft er geen week in zitten 1De nieuwe, op de grandeur van het Terneu- zense Stadhuisplein afgestemde bushal te valt gistermiddag niet erg in de smaak bij de oudere passante. Maar ze moet eind volgende week toch nog maar eens kijken als de abri hele maal klaar is, vindt A. Kaan. De mede werker gebouwenbeheer van de gemeen te Terneuzen vindt het door architect K. van Velsen ontworpen wachtlokaaltje een 'leuk', passend gebouwtje op het Stadhuisplein. De ronde vormen sluiten aan bij het in de nabijheid staande bank gebouw. Het glas aan beide kanten geeft goed zicht op het plein en kan symbool staan voor de openheid die de stadhuis bevolking, ambtenaren en bestuurders, voorstaat. De vandalismegevoeligheid van het gebouwtje valt mee, weet Kaan. Het gelaagde veiligheidsglas kan een stootje hebben. Versplinteren zal het in geen gevaï, verzekert de ambtenaar. De discussie over de schoonheid van de bushalte zal nog wel een tijdje aanhou den. De raadsleden van de voormalige gemeente Terneuzen kwamen er ook niet uit. Na jaren praten ging een meerder heid uiteindelijk, vlak voor de geboorte van het nieuwe Terneuzen, akkoord met foto Charles Strijd de benodigde investering van 40.000 eu ro. Volgens de planning had het wachtlo kaaltje gisteren klaar moeten zijn. Maar door slecht weer en andere werkzaamhe den van de aannemer duurt het nog een weekje langer voor de abri wordt opgele verd. Vanaf volgende week vrijdag of za terdag kunnen reizigers, die op het Stad huisplein op de bus wachten, in een kost baar glazen huisje bescherming tegen weer en wind vinden. ,door Miriam van den Broek VLISS1NGEN - De Socialisti sche Partij in Vlissingen heeft commissaris van de koningin, W. van Gelder, gevraagd actie te ondernemen zodat iedereen in Missingen alsnog een kandida tenlijst krijgt voor de komende verkiezingen. REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel (0115)645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) a WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Pax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax '0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Volgens de SP zijn in Vlissingen alle adressen met een nee/nee- of nee/ja-sticker op de brieven bus verstoken gebleven van de ze verplichte informatie. De ge meente bestrijdt dit. De gemeente Vlissingen heeft de opdracht gegeven alle wonin gen te voorzien van een kandi datenlijst, zegt R. de Witte, woordvoerder van de gemeente. Dat de meeste woningen de lijst tegelijk met folders hebben ge kregen, is volgens hem toege staan. Mensen met een sticker op de deur die aangeeft dat de bewoners geen reclamemateri aal willen ontvangen, kregen uitsluitend de kandidatenlijst, aldus De Witte. „In Vlissingen zijn er 1000 of 1500 adressen met een nee/nee- of nee/ja-stic- ker. Ik durf te zeggen dat zij de lijst wel gehad hebben." Volgens de SP heeft niemand in Vlissingen met een sticker op de deur de lijst ontvangen. „Wij zijn van mening dat deze groep kiezers alsnog geïnformeerd dient te worden", schrijft de partij aan Van Gelder en aan de gedeputeerden. „We vragen u nog voor 11 maart maatregelen te nemen en er zorg voor te dra gen dat ook in Vlissingen de kandidatenlijsten alsnog be zorgd worden." Verder stelt de SP voor de kandidatenlijsten voortaan net zoals in de andere gemeenten te laten bezorgen doorTPG. doorEdy de Witte AXEL - Een toneeluitvoering is sinds jaar en dag een van de jaarlijkse topactiviteiten van de afdeling Oost-Zeeuws-Vlaan- deren van de Plattelandsjonge ren Zuid (PJZ). Dit jaar komt de club met het blijspel bezuini gingsmaatregelen op de plan ken. Het verhaal in drie bedrij ven van Walter G. Pfaus wordt gespeeld door acht leden van de PJZ. „De opvoering was dit seizoen wel een beetje onzeker", zegt woordvoerder Arjan Verpoorte. „Onze vaste regisseur, Wim Cla- rijs, moest namelijk door druk ke werkzaamheden afhaken. Gelukkig hebben we Arnel Lefevere uit Hulst bereid ge vonden om de touwtjes in han den te nemen. Met een beperkt budget, waardoor we onder meer bij iemand thuis moesten oefenen en decors moesten schilderen in koude schuren is het toch weer gelukt om onze traditie voort te zetten." Het verhaal begint als vader Hans werkloos wordt. Dit geeft thuis behoorlijke spanningen. In het gezin moet bezuinigd worden. Daarom wordt door Hans een bezuinigingspro gramma gepresenteerd. Maar hiermee is de familie het niet he lemaal eens. Niemand wil ge kort worden op zijn of haar fi nanciën. Oma, die ook in huis woont, is volgens Hans een grote lastpost die veel te veel kost. Bo- De Oost-Zeeuws-Vlaamse Plattelandsjongeren repeteren voor het blijspel bezuinigingsmaatregelen. foto Wim Kooyman vendien pikt ze ook nog zijn bier en sigaretten in. Oma moet dan ook maar zo snel mogelijk het huis uitgewerkt worden. Ella en Florian, de kinderen, verzetten zich fel tegen de ver wijdering van hun grootmoeder naar een bejaardenhuis. Als buurvrouw Irma dan ook nog op de proppen komt, zit het spel goed op de wagen. Zij heeft een oogje op Hans. Die heeft dat niet m de gaten Zijn wouw Barbara is echter niet blind voor de avances van de buurvrouw. Om de begroting kloppend te maken, wordt het spaarvarken van de familie boven gehaald. Maar als Hans dit openmaakt, komt het gezin tot een vreemde ontdekking Bezuinigings maatregelen wordt vrijdag 14 maart om 19 30 uur opgevoerd in het Meulengat in Sluiskil voor PJZ leden en de ZLTO-af- deling Terneuzen. Op vrijdag 21 maart wordt is het stuk voor iedereen toegankeli j k Dan wordt Bezuinigingsmaat regelen opgevoerd om 20.00 uur in de Poort te Zaamslag. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal. VRIJDAG ZATERDAG 21 MAART I 22 MAART 114.00-22.00 uur 111.00-18.00 uur ZONDAG 23 MAART 11.00-18.00 uur Advertentie) Huid-, nagel- en haarverzorging Alternatieve geneeswijzen Cosmetica, metamorfoses Accessoires, kleding, bodypaint Voeding- en voedings- supplemetenten, massages Bruidsmode/artikelen Babyartikelen Sieraden/accessoires Wedstrijden Demonstraties HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst stellen de gemeenteraad in de begroting 2003 een aantal prioriteiten voor om het positieve saldo van 268.000 euro dit jaar te beste den. Het belangrij kste project is de reconstructie van kruising het Scharnier. Ook de invoering van een parkeerverwijssys- teem in het Hulster centrum staat op de lijst. Verder moet ter vervanging van de ladderwagen van de brandweer een hoog werker worden aangeschaft. Ook gaat geld naar diverse sportvoorzieningen. Het gaat om een onderhoudsplan voor de atletiekbaan, het jaarlijks on derhoud van de tenniscomplexen en geld voor kleedlokalen en de berging van het clubgebouw van de tennisvereniging Hontenisse. Verder worden een actieprogramma voor jonge- renparticipatie en een verhoging van de subsidie aan de VVV- Zeeuws-Vlaanderen met 25.000 euro genoemd. De rondweg Terhole, de reconstructie van de Hulsterweg en de herstructu rering van de Achterstraat staan ook op de prioriteitenlijst. Het college heeft ook een lijst gemaakt van 'kleinere' projec ten die direct in één keer betaald kunnen worden, zoals de evenementen Night of the Sports en de af scheidsdagVaarwel PSD'. Ook wil het college eenmalig geld geven aan het peuterspeel- zaalwerk, de reddingsbrigade Perkpolder. jeugd- en jonge renwerk, dorps- en wijkraden en de plaatsing van bloembak ken aan lichtmasten in de binnenstad. SLUIS - Adri van Gessel is benoemd als de nieuwe waarne mend griffier van de gemeente Sluis. Hij volgt Leo Aarden op, die de gemeente hielp de invoering van het duale stelsel op de rails te zettenDe gemeenteraad stelde vast dat Aardens werk erop zit. Daarom worden de griffierwerkzaamheden overge dragen aan de gemeentelijke organisatie. Van Gessel - van de stafafdeling Bestuurs- en Managementondersteuning - treedt op als griffier, totdat de sollicitatieprocedure voor de functie is afgerond. HULST - In een schuur in een polder in de omgeving van Hulst heeft de politie gisteren een laboratorium aangetroffen waarin vermoedelijk synthetische drugs zijn vervaardigd. Hier zijn geen verdachten aangetroffen. De politie heeft de zaak in onderzoek. TERNEUZEN - Op een bedrijfsterrein aan de Duitslandweg in Terneuzen is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebro ken in een keet. Uit de keet werden onder andere een aantal lashelmen weggenomen ter waarde van een paar honderd eu- MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg wegens oplichting bij verstek veroor deeld tot dertig uur werkstraf. De politierechter achtte bewe zen dat verdachte op 27 juni vorig jaar in Vlissingen een ander voor 300 euro had getild. De Vlissinger had het slachtoffer er toe bewogen het geld af te geven door zijn (geblokkeerde) pin pas als onderpand te geven Het slachtoffer heeft nog steeds zijn geld niet teruggekregen. De politierechter legde verdachte de verplichting op de 300 euro terug te betalen door Frank Gijsel SLUIS - Van een echte verkie zingsboycot voor de Provinciale Staten in de voormalige ge meente Sluis-Aardenburg is weinig te merken. Een aantal fervente tegenstanders van de herindeling in West- Zeeuws-Vlaanderen gaat aan staande dinsdag toch naar de stembus. Van alle actiecomitéleden van de Stichting Sluis-Aardenburg Zelfstandig is les van Haneg- hem uit Aardenburg nog de grootste twijfelaar. „Ik hoor van veel mensen dat ze niet tevreden zijn. We krijgen nu wel de reke ning van de herindeling gepre senteerd. De belastingen gaan fors omhoog en dat is nog maar het begin. Het is wel gebleken dat niet naar ons wordt geluis terd, want we zijn bedrogen en dat zit bij mij nog steeds niet lekker. Een echte boodschap heeft de politiek ook niet aan de gewone burger. Ik denk er sterk over om niet te gaan stemmen dinsdag." Sluissenaar Julién du Fossé, de man die de leiding had in de strijd tegen de herindeling, wil liever geen commentaar geven op de vraag of hij dinsdag zijn stem gaat uitbrengen. „Er is te veel gebeurd en ik zit er nog te vol van om nu een reactie te kunnen geven." Stem Marijke Schoone en Theo Ram- melaere uit Eede zijn stellig van plan hun stem uit te gaan bren gen. „Ik ga stemmen. Het feit van de herindeling ligt er nu eenmaal en daar kunnen we niets meer aan veranderen. Als je niet gaat stemmen leg je steun bij je tegenstanders. We zullen toch verder moeten", vertelt Rammelaere berustend. Marij ke Schoone pertinent: „Natuur- lijkgaikstemmen. Deprovincie heeft ons immers niet beetgeno men tijdens het herindelingpro ces. De schuld ligt bij de Tweede Kamer. Ik zou zeggen, mensen laat je tanden zien en denk niet dat het morgen allemaal wel goed komt. We moeten niet over ons heen laten lopen en daarom gaan stemmen." Campinghouder Piet Basting uit Retranchement is eveneens van plan naar de stembus te gaan. „Dat is mijn recht en daar maak ik gebruik van. Natuur lijk hebben we door de fusie een hobbel moeten nemen en dat valt tegen, maar we moeten ver der Om niet te gaan stemmen vind ik wel erg vergaand." Begrip Sjef van Dongen kan het zich goed voorstellen dat mensen hun stem niet laten horen. „Ik heb ook overwogen niet te gaan. maar ik denk dat ik het toch doe." In Sluis laat Jozef Rottier dui delijk weten geen gebruik te willen maken van zijn stem recht. „Dat zegt me allemaal niets. De herindeling speelt in mijn achterhoofd nog wel mee. Van de Staten merk je toch hele maal niets. Nee, ik blijf lekker thuis dinsdag." HULST -Het tienercafé van Crea Stangi aan de Paarden markt in Hulst is op zoek naar jong talent van 12 tot 16 jaar. De Mega party, waarop de Idols zullen optreden, vindt vrijdag 25 april plaats. In samenwer king met Het Feest is de Villa- tienerploeg op zoek naar hippe danseressen die zich durven la ten zien op een podium en ook dj's die samen met DJ P de dans muziek wiüen verzorgen op die avond. Belangstellenden moeten zich tijdens de maandelijkse dans avond op vrijdag 14 maart aan melden. De dansavond begint om 19.30 uur. Met 3 dagen IBRUIDSSH0WS MODESHOWS wedstrijden Demo's kappen en visagie ZEELANDHALLEN GOES Toegang volwassenen 7.00 Kinderen 6-12 jaar 2.50 Tel. 0113-221020 (gratis parkeren)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 71