Zweetvoeten taboe aan boord orporaties op weg naar fusie Herinvoering vloekverbod in strijd met wet 879rra Zwin is weer open Politie heeft geen idee over herkomst van pornodiskettes oningbouwverenigingen verder als Woongoed Zeeuws-Vlaanderen binnenkort open zeeuwse almanak Vogels ï|if! (Advertentie Li OMROEP ZEELAND of> radio en televisie Het Zeeuwse lijsttrekkers debat in de aanloop naar de ovinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: Hagesteijn en Ariane de Lepper Op Omroep Zeeland Radio en televisie van 18.00 tot 19.00 uur en op televisie elk uur herhaald) Morgen vanaf 18.00 uur I Bij Omroep Zeeland Televisie de serie 'Het Eilandenrijk over de werking van de provincie. Herhaald tot 9 00 uur maandagmorgen. li \l>IO '".TELEVISIE L 'vww omroepzeeland.nl OOSTBURG - De laatste zandpartijen van de zanddam in de twee kreekopeningen in de Zwingeul zijn gisteren afgevoerd. Daardoor is er sinds gistermiddag weer sprake van getij in het Zwingebied. Aanvankelijk zouden de werkzaamheden aan Nederlandse zijde afgelopen woensdag worden afgerond. Bij hoogwater kon ech ter, in tegenstelling tot in het Belgische gedeelte van het natuurreservaat, niet of nauwelijks Worden gewerkt. foto Charles Strijd JLi C41. JA ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 8 maart 2003 werking moet dan uiteindelijk resulteren in een fusie, maar daarvoor hebben we wel een termijn gesteld van pakweg zo'n vier jaar. Over het uiteindelijke samengaan, dat overigens geen personele consequenties zal hebben, moeten onze leden zich nog uitspreken, hetgeen te zij ner tij d zal gebeuren Voor de vorming van een pro jectontwikkelingsbureau heb ben de twee corporaties ook gesprekken gevoerd met woon- stichting Clavis uit Terneuzen en de Hulster Woonstichting. De laatste besloot op eigen kracht verder te gaan, omdat de Hul ster stichting alleen operatio neel is op de lokale markt. Wel resulteerde het overleg in het gezamenlijk opzetten van een woonpassage in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Tussen de twee re gionaal opererende corporaties en die van Terneuzen bleken er te veel cultuurverschillen te be staan die het opzetten van een goed samenwerkingsverband alleen maar zouden bemoeilij ken. De komende jaren zullen de twee regionale corporaties op diverse manieren proberen om efficiency-winsten te boeken. WZV-directeur Joop de Rech ter: „Wij hebben in sommige plaatsen allebei woningen. Nu kan het nog gebeuren dat 's mor gens een onderhoudsploeg van ons aan de ene kant van de straat verschijnt en 's middags een ploeg van de Regionale aan de andere kant van de straat. Mensen begrijpen dat vaak niet. Het kan ook anders en dat zal in de toekomst ook gebeuren. Dan kan één ploeg alle werkzaamhe den in zo'n straatje uitvoeren. Dat is niet alleen voordeliger voor ons, het is ook makkelijker /erwiid; site be; dooij daten J tagevra aanset, mt'"G| ^rnnny van Gremberqhe De Regionale Zeeuws- amse Woningbouwvereni- (RZVW) en de Woonstich- leeuws-Vlaanderen (WZV) nen op een fusie af. Binnen i vier jaar gaan de twee cor- s formeel samen verder er de naam Woongoed 5. Vlaanderen. zijn WZV en RZVW van om de samenwerking met [nstichting Hulst verder uit jijouwen. Het is de bedoeling ais in Oostburg, op korte na mijn een woonpassage te rjj nen in Hulst, waar huurders i^Jkandidaat-huurders op één ats informatie over aller- de woonzaken kunnen in winnen. Volgens RZVW-direc- teur Kees Reinhoudt hebben de twee Zeeuws-Vlaamse corpora ties bewust gekozen voor de weg van geleidelijkheid. „De voor bije tijd hebben we afgesproken een aantal zaken gezamenlijk op te pakken. De inrichting van een woonpassage was een eerste gezamenlijk initiatief. De vor ming van een gezamenlijk pro jectontwikkelingsbureau, dat inmiddels op de Markt in Ter neuzen is gevestigd, een tweede. Het is de bedoeling dat we van nu af aan meer dingen samen zullen oppakken. De samen- voor onze huurders.Ook op het gebied van onderhoudsplan- ning en het zogenoemde strate gisch woningenbeheer hebben de twee corporaties inmiddels afspraken gemaakt. Voorts is het de bedoeling dat volgend jaar de administratieve (com putersystemen op elkaar wor den afgestemd. Met de aanschaf van nieuwe automatiserings middelen is veel geld gemoeid. „Doe je dat gezamenlijk in één keer, dan kun je behoorlijk be sparen", weet Reinhoudt. pagina 17: stamtafel laamse staking reft buslijn 2 door Jacques Cats KRUININGEN - Souvenirjagers heb ben er nog geen vat op gekregen. De schroeven zitten kennelijk te vast. Bo vendien heeft het bord aan de wand van de veerboot zulke afmetingen dat je wel een erg grote maat regenjas zou moeten hebben om het te kunnen wegmoffelen. Op het bord staat zakelijk genoteerd dat het vervoer van personen, zaken, dieren en voertuigen met schepen van de PSD-vloot geschiedt onder de voor waarden zoals die zijn gedeponeerd bij de rechtbank. Durfals als wij zijn, hebben wij nog nimmer bij de aanblik van deze tekst de neiging gehad rechtsomkeert te maken om op de rechtbank uit te vlooien wat je boven het hoofd hangt wanneer je on der de vlag van de provincie het ruime sop kiest. Maar nu de dienst voor het laatst de haven nadert, kan het op de valreep geen kwaad om alsnog na te gaan aan welke enge risico's we ons al die jaren hebben blootgesteld. De voor waarden, die er meestal pas op worden nageslagen als er wat aan de knikker is geweest, zijn opgebouwd uit vele ge- en verboden, regels en richtlijnen. Er gaat een wereld open. Wie heeft er ooit bij stilgestaan dat je, volgens arti kel 6, lid 4, als bezitter van een motor fiets bij het vehikel dient post te vatten onder weersomstandigheden 'waarbij redelijkerwijs kan worden verwacht dat het schip heftig zal bewegen'. Een ander artikel laat weten dat het verbo den is aan boord een beroep uit te oefe nen. Voor het bootpersoneel wordt ken nelijk een uitzondering gemaakt. De schilder die naar de overkant vaart, zal zich er dus van moeten weerhouden om, nu hij toch even niets anders om handen heeft, in de wachtsalon de wanden te sauzen. En de vertegenwoordiger die vanuit zijn auto op het dek met een klant belt dat het wat later wordt, gaat ernstig over de schreef. Een ander ver bod betreft het maken van muziek aan boord. Daaruit blijkt dat de wakkere muziekgroep Champagne Charlie de regels aan de laars heeft gelapt door op de boot zo'n uitgebreid repertoire ten gehore te brengen dat daar een cd aan drie kanten mee is te vullen. Voorts mag je het schip alleen langs de aangewezen weg verlaten. Dus niet als dat zo uitkomt via de schoorsteen, over de railing of langs het gat van de ankerketting. Om geld kaar ten is eveneens uit den boze en wie wordt betrapt op zwart varen moet het dubbele tarief dokken. Mocht iemand tijdens de reis de behoefte hebben even de knellende schoenen uit te schoppen, dan dient men te bedenken dat zweet voeten niet worden getolereerd, inge volge het verbod op 'afkeerwekkende en of kwalijk ruikende zaken'. Bovenal geldt dat reizigers onverwijld de aanwijzingen van het bootpersoneel moeten opvolgen. De chauffeur van een vrachtwagen met aanhanger had daar geen boodschap aan. Omdat zijn com binatie net iets langer was dan achttien meter, was hij in het dubbele tarief te rechtgekomen. Op het oprij dek aange komen liet de chauffeur een flinke tus senruimte over. Toen hem dringend werd gevraagd om aan te sluiten riep de chauffeur van boven uit de cabine: „Ik heb betaald voor 36 meter en nou néém ik ook 36 meter!" UGGE - West-Vlaamse bus- e auffeurs van vervoersmaat- C1?! happij De Lijn hebben gis- t ten hun werk voor 24 uur rgclegd. De grensoverschrij- „debuslijnBreskens-Brugge, eeE, 2,reed daarom slechts tot de 'ische grens bij Sint Anna- Muiden. Champagne Charlie: zwaar in overtreding. foto Lex de Meester gens Bram Dousselaere, co- jinator van de Belgische nd van Trein- Tram- en Bus- iruikers (BTTB) legden de ^.auffeurs het werk neer van- °<Jf ege communicatieproblemen j; issen werknemers en de direc- De Lijn. Bi] busmaat- appij Connexxion was de len voor de staking totaal on- kend. „Er is ons toegezegd dat staking maar één dag zou du- .Wij rijden nu tot Sint Anna- •Muiden, daar draait de bus .Inde uren dat normaal ge- oken een bus van De Lijn het eet voor haar rekening zou - nen, zijn bussen van Connex- n ingezet", aldus Connex- m a-woordvoerder Daniël er^ akker. Vandaag rijden de bus- iweer hun reguliere traject. Advertentie Positiekleding i act Boby-kinder- iej-n speciaalzaak j kerkplein 8, Yerseke r 1113-574210 j® nw.bwundebeer.nl m(Advertentie door Ron Maqnée MIDDELBURG - De politie tast nog in het duister over wie er verantwoordelijk is voor de anonieme brieven en pornografische foto's die op verschillende Middelburgse adressen zijn bezorgd. Hierin worden asielzoekers be schuldigd van het aanzetten tot prostitutie. De bijgele verde foto's zijn echter van het internet geplukt, conclu deert de politie. Op ten minste elf Middel burgse adressen viel de brief gisteren of donderdag op de deurmat. Niet alleen omwo nenden van het Middelburg se asielzoekerscentrum (azc) ontvingen een exemplaar, maar ook enkele fractievoor zitters van politieke partijen De brieven zijn via de post verstuurd. De spelling van de brief is op een paar fouten na correct, stilistisch is de brief echter in nogal houterig Ne derlands opgesteld. De schrijvers van de brieven beweren dat in het azc meis jes worden misbruikt. Zo willen de geadresseerden 'waarschuwen voor dingen die in het azc gebeuren waar u naast woont' Zelf hebben ze lange tijd in het azc ge woond, schrijven ze, dus 'we weten wat daar gebeurt.' Even verderop wordt uitge legd om welke praktij ken het gaat: seksfoto's, seksfilms en prostitutie. Prostitutie Volgens de briefschrijvers worden de meisjes gedwon gen tot prostitutie. De daders zouden van zowel binnen als buiten het asielzoekerscen trum komen. Zowel alloch tone als Nederlandse meisjes zouden het slachtoffer zijn. Om de beschuldigingen kracht bij te zetten, voegen de schrijvers nog een compu terdiskette met foto's bij de brieven. Op het schijfje staan zes naaktfoto's van twee blanke meisjes met een Oost- Europees uiterlijk. De twee meisjes zouden volgens de schrijvers in het azc wonen. Onderzoek van de politie heeft inmiddels uitgewezen dat de foto's van het internet komen. De beelden zijn ge kopieerd van een Ameri kaanse website. De foto'szijn minimaal een jaar oud. De meisjes wonen niet in het azc in Middelburg. Ook uit na vraag bij ongeveer vijftien inwoners van het azc blijkt geen spoor van georganiseer de prostitutie. Slechts één van de ondervraagden sluit niet uit dat een enkele vrouw zich voor seks laat betalen. De anderen ontkennen ten stelligste dat er op het terrein van het azc prostitutie plaatsvindt. Grap De politie weet niet wie de daders zijn en waarom de briefschrijvers tot hun actie zijn overgegaan. „Het zou om een grap kunnen gaan. Een andere optie is dat men het azc in een kwaad daglicht wil stellen. Ik vermoed het laat ste", vertelt politiewoord voerder A. Don. „Het gaat in ieder geval om een goed geor ganiseerde actie." Ondertussen zoekt de politie naarstig naar de schrijvers van de brieven. Woordvoer der Don gaat ervan uit dat het om meerdere personen gaat. „In de brieven wordt uitdrukkelijk van 'ons' ge sproken." De politie wil graag weten wat de motieven van de daders zijn: „We vra gen de briefschrijvers zich in contact met ons te stellen." De brieven en de diskettes worden nog op sporen gecon troleerd. door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De herinvoering van het vloekver bod in de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) van de ge meente Tholen is volgens raads lid M. van der Linde van de PvdA wettelijk niet toegestaan. Hij liet daarom deze week in de commissie algemeen bestuur weten dat het voorstel volgens hem niet behandeld mag wor den. De christelijke fracties van de SGP, het CDA en de Christen- Unie deden een initiatiefvoor stel om het vloekverbod op nieuw in de APV op te nemen Volgens de partijen was dit ver bod in 2000 min of meer geruis loos uit de verordening verdwe nen. Het verbod zou volgens de Thoolse partijen weer terug moeten keren omdat het in de huidige samenleving belangrijk is dat de burger een duidelijk signaal krijgt dat normen en waarden hersteld dienen te worden. Van der Linde noemt het echter onzin dat het verbod geruisloos is verdwenen. „Het is heel be wust uit de verordening afge voerd en het is ook uit de model verordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gehaald." „Het onderwerp is namelijk halverwege de jaren 80 in Erme- lo ook al eens aan de orde ge weest. Daar is jurisprudentie uit voortgekomen waaruit blijkt dat er helemaal geen rechts grond voor het verbod is. Dus er klopt op wettelijke basis hele maal niets van het voorstel", lichtte het PvdA-commissielid toe. Het voorstel staat op de agenda van de gemeenteraadsvergade ringvan volgende week. Van dei- Linde vindt dat burgemeester Nuis het voorstel tijdens de ver gadering nietig moet laten ver klaren. Advertentie www.carvillage.nl Advertentie Vrouwenpolderseweg 81 4354 ND Vrouwenpolder tel: 0118-591900 - fax: 0118-591965 's maandags gesloten) Door het winterse weer van de afgelopen weken is de vo geltafel in de tuin drukbe zocht. De ornithologische kennis kwam de jonge Char lotte daardoor als het ware aanwaaien. Kool- en pimpel mezen kan ze feilloos uit el kaar houden. Roodborstjes zijn natuurlijk ook niet moei lijk. Deze week ontdekte ze een nieuwkomer. Haar vader leg de uit dat het een groenling was. De volgende dag riep ze blij: Kijk eens, nu zitten er twee GroenLinksen in de tuin."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 69