Vismijn wordt verzelfstandigd PZC CUP YDUR CULT GUIDE Politie heeft geen idee over herkomst van pornodiskettes Vliegende graafmachine Ja, ik steun Amnesty International Slagkracht Vlissingse afslag vergroot Herinvoeren vloekverbod zou in strijd zijn met wet zaterdag 8 maart 2003 We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer Naam/voorletters I I I II I I I I Dm Dv Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet) Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human right Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. door Ron Maqnée MIDDELBURG - De politie tast nog in het duister over wie er verantwoordelijk is voor de anonieme brieven en pornografische foto's die op verschillende Middelburgse adressen zijn bezorgd. Hierin worden asielzoekers beschuldigd van het aanzet ten tot prostitutie. De bijge leverde foto's zijn echter van het internet geplukt, conclu deert de politie. Op ten minste elf Middel burgse adressen viel de brief gisteren of donderdag op de deurmat. Niet alleen omwo nenden van het Middelburg se asielzoekerscentrum (azc) ontvingen een exemplaar, maar ook enkele fractievoor zitters van politieke partijen. De brieven zijn via de post verstuurd. De spelling van de brief is op een paar fouten na correct, stilistisch is de brief echter in nogal houterig Nederlands opgesteld. De schrijvers van de brieven beweren dat in het azc meis jes worden misbruikt. Zo willen de geadresseerden 'waarschuwen voor dingen die in het azc gebeuren waar u naast woont'. Zelf hebben ze lange tijd in het azc ge woond, schrijven ze, dus 'we weten wat daar gebeurt.' Even verderop wordt uitge legd om welke praktijken het gaat: seksfoto's, seksfilms en prostitutie. Prostitutie Volgens de briefschrijvers worden de meisjes gedwon gen tot prostitutie. De daders zouden van zowel binnen als buiten het asielzoekerscen trum komen. Zowel allochtone als Neder landse meisjes zouden het slachtoffer zijn. Om de be schuldigingen kracht bij te zetten, voegen de schrijvers nog een computerdiskette met foto's bij de brieven.ft het schijfje staan zes naai foto's van twee blanke mej jes met een Oost-Europa uiterlijk. De twee meisjes zoudenvl gens de schrijvers in het a wonen. Onderzoek Onderzoek van de poüj heeft inmiddels uitgewea dat de foto's van het intens komen. De beelden zijn gekop» van een Amerikaanse wets te. De foto's zijn minima een jaar oud. De meisjes* nen niet in het azc in Midi burg. Ook uit navraag bij onge* vijftien inwoners van hete blijkt geen spoor van geor& niseerde prostitutie. Sleè één van de ondervraagd, sluit niet uit dat een enkd vrouw zich voor seks laat te talen. De anderen ontkenn» ten stelligste dat er op h terrein van het azc prostm- tie plaatsvindt. Grap De politie weet niet wied daders zijn en waarom d briefschrijvers tot hun acü zijn overgegaan. „Hetzouoa een grap kunnen gaan. Ee andere optie is dat men hè azc in een kwaad daglicht*, stellen. Ik vermoed het jas ste", vertelt politiewooó voerder A. Don.Het gaat- ieder geval om een goed ges ganiseerde actie." Ondertussen zoekt de pols naarstig naar de schnjve van de brieven. Woordvoe der Don gaat ervan uit het om meerdere person gaat. ,,In de brieven wc- uitdrukkelijk van 'ons' sproken." De politie v graag weten wat de motie* van de daders zijn: „Wem gen de briefschrijvers zich: contact met ons te stellen De brieven en de diskette worden nog op sporen gecos troleerd. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De laatste ge meentelijke vismijn van Neder land. die van Vlissingen, wordt verzelfstandigd. De visafslag wordt een particulier bedrijf met de gemeente Vlissingen voorlopig als enige aandeelhou der. De verzelfstandiging moet de slagkracht van de vismijn vergroten, aldus het college van burgemeester en wethouders in een voorstel aan de gemeente raad. Een zelfstandige vismijn kan beter inspelen op de markt, kan gemakkelijker investeringen doen en kan ook eenvoudiger samenwerkingsverbanden aan gaan met andere visafslagen, schetst wethouder P. van der Maden de voordelen. Anders moeten alle ingrijpende beslis singen eerst door de gemeente raad en dat kost tijd In Vlissin gen is dat in het verleden ook gebleken. Een uitbreiding van de visafslag om plaats te maken voor vissor- teermachines kwam maar niet van de grond. Bij het gemeentelijk vismijnbe- drijf werken zes mensen, van wie twee in deeltijd. Zij gaan al- door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De herinvoering van het vloekver bod in de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) van de ge meente Tholen is volgens raads lid M. van der Linde van de PvdA wettelijk niet toegestaan. Hij liet daarom deze week in de commissie algemeen bestuur weten dat het voorstel volgens hem niet behandeld mag wor den. De christelijke fracties van de SGP. het CDA en de Christen- Unie deden een initiatiefvoor stel om het vloekverbod op nieuw in de APV op te nemen. Volgens de partijen was dit ver bod in 2000 min of meer geruis loos uit de verordening verdwe nen. Verbod Het verbod zou volgens de par tijen weer terug moeten keren omdat het in de huidige samen leving belangrijk is dat de bur ger een duidelijk signaal krijgt dat normen en waarden hersteld dienen te worden. Van der Linde noemt het onzin dat het verbod geruisloos is ver dwenen. „Het is heel bewust uit de veror dening afgevoerd en het is ook uit de modelverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gehaald. Aan de orde „Het onderwerp is halverwege de jaren 80 in Ermelo ook al eens aan de orde geweest. Daar is ju risprudentie uit voortgekomen waaruit blijkt dat er helemaal geen rechtsgrond voor het ver bod is. Dus er klopt op wettelijke basis helemaal niets van het voor stel", lichtte het PvdA-commis- sielid toe. Het voorstel staat op de agenda van de gemeente raadsvergadering van volgende week. Van der Linde vindt dat burgemeester Nuis het voorstel tijdens de vergadering nietig moet laten verklaren. lemaal over naar de nieuwe on derneming. Waarnemend direc teur P. Dingemanse krijgt hoogstwaarschijnlijk de lei ding. Wethouder Van der Ma den: „Hij kent de vismijn uitste kend, werkt er al jaren en ligt goed bij het personeel, de vissers en de handel." Beslissen De gemeenteraad beslist naar verwachting eind maart over de verzelfstandiging Van der Ma den hoopt dat de BV Vismijn Vlissingen rond de zomer een feit kan zijn. Vanaf dat moment kan ook rondgekeken worden naar partners. Samenwerking met de Zeeuwse Visveiling Bres- kens ligt, volgens de wethouder, het meest voor de hand. „Bres- kens en Vlissingen kunnen el kaar versterken. Kostenbespa ringen worden dan mogelijk." Buiten Zeeland wil Van der Ma den voorlopig niet kijken. „We moeten daarvoor eerst een ster ke positie opbouwen vanuit Zeeland." Grond De grond waarop de vismijn staat, gaat niet over. Die wordt van het havenschap Zeeland Seaports gehuurd door de ge meente Vlissingen en dat blijft zo. „Omdat we de handen vrij willen houden, mochten we in de toekomst met dat gebied iets willen doen in het kader van de stadsontwikkeling", verklaart Van der Maden. „Wie weet is er in de toekomst ruimte voor wo ningbouw, een jachthaven of wat dan ook." Vissers willen het liefst op de huidige plek blijven, achter de sluizen, omdat daar geen getij beweging is. Voor het afmeren van hun schepen is dat gemak kelijk. Van der Maden heeft daar begrip voor. Aan verplaat sing van de mijn naar de buiten haven of Vlissingen-Oost denkt hij dan ook niet. VLISSINGEN - Hoog boven het stadhuis, rake lings langs de toren, scheerde gisteren een graaf machine in Vlissingen door de lucht. De kolos maakte uiteindelijk een zachte landing op de bin nenplaats van het stadhuis. De machine gaat daar sleuven graven waar kolommen in worden ge plaatst. Hiermee wordt een overkapping gestut die het stadhuis gaat bedekken. Het stadhuis van Vlissingen ondergaat een grote restauratie waarvan de totale kosten zo'n zeven tien miljoen euro bedragen. Rijksbouwmeester W. Patijn is verantwoordelijk voor de opknapbeurt. Het gebouw wordt een stuk lichter en transparan ter. Nu voelen bezoekers zich nogal eens klein en nederig in het grote, strenge gebouw. Het stadhuis is tussen 1961 en 1965 gebouwd. Tijdens de ver bouwing van het stadhuis verblijven de medewer kers op verschillende locaties in de stad. De afde ling publiekszaken is aan de Coosje Buskenstraat 200. De verwachting is dat rond mei 2004 de ver bouwing is afgerond. foto Ruben Oreel Jouw CJP vendien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of bel 0900-C JPIIMFO [kantooruren] KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 64