Kinderopvang in Oostflakkee I RADIO Zweetvoeten taboe aan boord 11 I bij OMROEP ZEELAND 879fiffl Pret bij Vakantie Bijbelclub Schrappen buslijn wordt gevoeld als nieuwe aderlating Laatste bus slaat Bruinisse over Schouwse stichting vindt gemeente achter zich in uitbreidingsplan j binnenkort open muÊÊÊmmKm zeeuwse almanak Vogels waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 8 maart 2003 ZIERIKZEE - De Stichting Kinderopvang Schouwen-Dui veland breidt haar werkgebied uit \ls de gemeenteraad er zijn fiat aan geeft gaat de Schouwse stichting kinderopvang verzor gen in de gemeente Oostflakkee opGoeree-Overflakkee. Het da gelijks gemeentebestuur is be reid daar 75.000 euro in te inves teren. )p initiatief van de gemeente tostflakkee is onder de bevol- «aang van de gemeente - die de kernen Achthuizen, Den Bom- f mei, Ooltgensplaat en Oude- Tonge omvat - onderzoek ge daan naar de behoeft aan kin deropvang- Uitkomst is dat er behoefte is aan zowel kinder- dagopvang als buitenschoolse opvang Dat leidde tot de begin juni 2002 vastgestelde startno titie kinderopvang Oostflakkee. De inmiddels in het leven geroe pen werkgroep kinderopvang ging daarmee aan de slag. Zes instellingen werden aange schreven, met drie werd een na der gesprek gevoerd en uitein delijk sprak de werkgroep haar voorkeur uit voor het in zee gaan met de Stichting Kinder opvang Schouwen-Duiveland. De tijd voor kinderopvangvoor zieningen in Oostflakkee is rijp, volgens het college. De laatste tijd zijn enkele ontwikkelingen ingezet die nog eens extra bij dragen aan die gedachte. Zo wordt gewerkt aan de totstand koming van het Regionaal Be- dnjventerrein Oude-Tonge en alle plekken op bedrij venter rein Tonnisseweg zijn inmiddels verkocht. „Deze nieuwe bedrij vigheid vraagt om de mogelijk- Advertentie www.carvillage.nl j op radio en televisie I Het Zeeuwse lijsttrekkers debat in de aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: Ad Hagesteijn en Ariane de Lepper Op Omroep Zeeland Radio en televisie van 18.00 tot 19.00 uur (en op televisie elk uur herhaald) Morgen vanaf 18.00 uur I bij Omroep Zeeland Televisie de serie j 'Het Eilandenrijk II over de werking van de provincie. Herhaald tot 9.00 uur maandagmorgen. I "...TELEVISIE www.omroepzeeland.nl heid om dichtbij gebruik te ma ken van kinderopvang", aldus het dagelijks gemeentebestuur van Oostflakkee. Andersom geeft de aanwezig heid van Idnderopvang in de visie van het college van burge meester en wethouders de ge meente Oostflakkee extra aan trekkingskracht voor nieuwe bedrijven. Daar komt bij dat nu al een aantal ouders gebruik maakt van kinderopvangmoge- lijkheden buiten de gemeente. Het Oostflakkeese college wil graag met de Stichting Kinder opvang Schouwen-Duiveland in zee om tegemoet te kunnen komen aan de behoefte aan mo gelijkheden voor kinderopvang ,,Deze stichting kwam als het meest positief uit de bus, zeker als het gaat om het samen op trekken in de beginfase voor het geschikt maken van een locatie. Het lijkt een instelling die na denkt over de toekomst, weinig compromissen wil sluiten ten aanzien van de kwaliteit en in novatief vermogen heeft." Oostflakkees dagelijks gemeen tebestuur schat de kosten voor kinderopvang in Oostflakkee tijdens de opstartfase op onge veer 75.000 euro per jaar. Van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en sport (VWS) krijgt de gemeente in het kader van de Stimuleringsrege ling uitbreiding buitenschoolse opvang en kinderopvang een voorschot van ruim 76.000 euro. Dit bedrag is gebaseerd op circa veertig kindplaatsen. Hoe min- Voor de deelnemende kinderen waren er op de laatste ochtend van de Vakantie Bijbelclub pannenkoeken. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Zwaaien met papieren wimpels en tege lijk uit volle borst 'God is goed' zingen, lukt nog net, maar moeilijker wordt het als de tekst in vier talen op het scherm verschijnt. „Laten we bij het Franse stukje maar even gaan zitten", zegt leidster Vera Tromp van de Vakantie Bijbelclub in het MFC in Zierikzee. Er wordt vrijdagochtend druk geoefend voor de presentatie 's avonds voor ouders, vriendjes en bekenden. De Bijbelclub in voorjaars- en najaarsvakantie is een activiteit van Hervormde Gemeente, Leger des Heils, Gereformeerde Kerk, Christengemeente en de Christe lijk Gereformeerde Gemeente. De Vakantie Bijbelclub trekt gemiddeld honderdtwintig kinderen in de leeftijd tussen vier en twaalf jaar. „Eén keer hadden we er zelfs honderdtachtig. Toen kwamen we bijna pannenkoeken tekort", zegt Tromp. De kinderen komen drie ochtenden achtereen bij elkaar voor spelletjes, zingen, poppen kast, toneelspel en knutselen, gebaseerd op bijbelse the ma's. Op de laatste ochtend zijn er tot slot altijd pannen koeken. Ze worden gebakken door tal van vrijwilligers die de stapels kant-en-klaar afleveren in het MFC. Volgens Tromp lukt het ondanks de verschillen in ge loofsbeleving van de deelnemende groeperingen altijd heel goed om een vakantieprogramma samen te stellen waar iedereen zich in kan vinden. Thema dit keer is 'Ze- foto Dirk-Jan Gjeltema ker weten'. Het komt vooral tot uiting in de drie verha len over mensen in de bijbel, wier leven drastisch veran dert door een ontmoeting met Jezus Eén van die men sen is de Samaritaanse vrouw bij de waterput die Jezus drinkwater aanbiedt. Vanuit dat verhaal ontsproot het idee de kinderen thuis een vaas te laten opsieren als symbool voor het water. De opdracht leverde een fraaie collectie op van vazen versierd met strikken en glitters, maar ook bekleed met stro en gras. Voor elke leeftijds groep was er een prijsje voor de mooiste vaas beschik baar. De werkgroep voor de Vakantie Bijbelclub krijgt steun van vijfendertig vrijwilligers die bij toerbeurt voor de begeleiding zorgen tijdens de drie spel- en knut- selochtenden. door Jacques Cats KRUININGEN - Souvenir jagers heb ben er nog geen vat op gekregen. De schroeven zitten kennelijk te vast. Bo vendien heeft het bord aan de wand van de veerboot zulke afmetingen dat je wel een erg grote maat regenjas zou moeten hebben om het te kunnen wegmoffelen. Op het bord staat zakelijk genoteerd dat het vervoer van personen, zaken, dieren en voertuigen met schepen van de PSD-vloot geschiedt onder de voor waarden zoals die zijn gedeponeerd bij de rechtbank. Durfals als wij zijn hebben wij nog nim mer bij de aanblik van deze tekst de nei ging gehad rechtsomkeert te maken om op de rechtbank uit te vlooien wat je bo ven het hoofd hangt wanneer je onder de vlag van de provincie het ruime sop kiest. Maar nu de dienst voor het laatst de haven nadert, kan het op de valreep geen kwaad om alsnog na te gaan aan welke enge risico's we ons al die jaren hebben blootgesteld. De voorwaarden, die er meestal pas op worden nagesla gen als er wat aan de knikker is ge weest, zijn opgebouwd uit vele ge- en verboden, regels en richtlijnen Er gaat een wereld open. Wie heeft er ooit bij stilgestaan dat je, volgens arti kel 6, lid 4, als bezitter van een motor fiets bij het vehikel dient post te vatten onder weersomstandigheden 'waarbij redelijkerwijs kan worden verwacht dat het schip heftig zal bewegen' Een ander artikel laat weten dat het verbo den is aan boord een beroep uit te oefe nen. Voor het bootpersoneel wordt ken nelijk een uitzondering gemaakt De schilder die naar de overkant vaart, zal Champagne Charlie: zwaar in overtreding. zich er dus van moeten weerhouden om, nu hij toch even niets anders om handen heeft, in de wachtsalon de wanden te sauzen. En de vertegenwoordiger die vanuit zijn auto op het dek met een klant belt dat het wat later wordt, gaat ernstig over de schreef. Een ander ver bod betreft het maken van muziek aan boord. Daaruit blijkt dat de wakkere muziekgroep Champagne Charlie de regels aan de laars heeft gelapt door op de boot zo'n uitgebreid repertoire ten gehore te brengen dat daar een cd aan drie kanten mee is te vullen. Voorts mag je het schip alleen langs de aangewezen weg verlaten. Dus niet als dat zo uitkomt via de schoorsteen, over de railing of langs het gat van de ankerketting. Om geld kaar ten is eveneens uit den boze en wie wordt betrapt op zwart varen moet het dubbele tarief dokken. Mocht iemand tijdens de reis de behoefte hebben even de knellende schoenen uit te schoppen, dan dient men te bedenken dat zweet voeten niet worden getolereerd, inge volge het verbod op 'afkeerwekkende en of kwalijk ruikende zaken'. foto Lex de Meester Bovenal geldt dat reizigers onverwijld de aanwijzingen van het bootpersoneel moeten opvolgen. De chauffeur van een vrachtwagen met aanhanger had daar geen boodschap aan. Omdat zijn com binatie net iets langer was dan achttien meter, was hij in het dubbele tarief te rechtgekomen. Op het oprijdek aange komen liet de chauffeur een flinke tus senruimte over. Toen hem dringend werd gevraagd om aan te sluiten riep de chauffeur van boven uit de cabine: „Ik heb betaald voor 36 meter en nou néém ik ook 36 meter!" der plaatsen worden gereali seerd. hoe minder van het voorschot de gemeente mag ge bruiken. De Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland heeft momenteel ruim honderd kind plaatsen. Die zijn verdeeld over vestigingen in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Scharendij- ke en Bruinisse. door Famke van Loon BURGH-HAAMSTEDE Schouwen-Duiveland voelt zich ernstig tekort gedaan als het gaat om de nieuwe plannen voor het busvervoer op het ei land. Door de provincie Zee land, vervoersmaatschappij Connexxion en de gemeente Schouwen-Duiveland. Tijdens de protestbijeenkomst over het openbaar vervoer lopen de emo ties van de verschillende inspre kers dan ook hoog op. „Het begon met het wegvallen van het ziekenhuis. Nu het openbaar vervoer. Straks mis schien geen zandsuppleties meer en misschien horen we overmorgen wel dat de tweede brug bij Bruinisse niet door gaat. Het is een afglijdend ge heel en ik krijg het idee dat Schouwen-Duiveland er. maar een beetje bijhangt", stelt D Bosman, voorzitter van de dorpsraad van Burgh-Haam- stede Zijn bestuur heeft de pro testbijeenkomst georganiseerd en zet direct aan het begin van de drukbezuchte vergadering de toon. Zondagsregeling Want Schouwen-Duiveland is niet gekomen om de nieuwste plannen voor het eilandelijke busvervoer zomaar over zijn kant te laten gaan. De zondags regeling voor lijn 134 van Zie rikzee naar Renesse komt met ingang van 15 maart te verval len. De route van lijn 133 tussen Re- nesse en Vlissingen is inmiddels onder druk van de bewoners aangepast, zodat Burgh-Haam stede (en Westenschouwen min of meer) toch voorzien blijven van busvervoer Inwoners van Nieuw-Haamstede zullen zelf naar Haamstede moeten gaan om daar op de bus te stappen. Dreischor dreigt in het weekend geheel verstoken te blijven van openbaar vervoer. F. Chervet van de provincie, ver- voersarchitect R. Oosting van Connexxion en wethouder L Geluk-Poortvliet zijn naar de protestbijeenkomst gekomen om vragen van het publiek te beantwoorden en het beleid uit te leggen. Maar niet tot volle te vredenheid, zo blijkt al snel. „Dit is een spelletje: wie is niet verantwoordelijk voor wat", stelt J. Prins, voorzitter van de dorpsraad Scharendijke. Wan neer hij vervolgens onverkort een deel van de verantwoorde lijkheid op het bordje van de ge meente legt, schiet dat Geluk in het verkeerde keelgat. „Ik wei ger te accepteren dat u zegt dat ik mijn verantwoordelijkheid niet neem. U moet uw agressie niet kwijtraken door tegen de wethouder aan te schoppen. De felheid, waarmee sommige insprekers de drie vertegen woordigers aanvallen op hun beleid, komt door een groot ge voel van onrechtvaardigheid. Daar waar Midden-Zeeland vooraan heeft gestaan bij verde ling van de extra gelden voor de buslijnen, wist Schouwen-Dui veland nog amper wat zich te wachten te stond. Nap uit Wes tenschouwen noemt dat het 'ho ge stiekemheidsgehalte' waar mee de veranderingen zijn doorgevoerd. J. Goemans, voor zitter van dorpsraad van Zon- nemaire, heeft het over de 'arro gantie van de macht'. Chervet van de provincie be grijpt de Schouwen-Duive- landse commotie, maar pro beert de plannen in een ander licht te stellen. 'Het is de eerste keer dat er sprake is van een be hoorlijke achteruitgang', daar waar andere delen van Zeeland in voorgaande jaren al veel meer hebben ingeleverd. Wethouder Geluk verzekert dat zij alles in het werk zal stellen om voor het eiland het onderste uit de kan te halen. „Want je kunt toch niet zeggenopenbaar vervoer wordt maar een randverschijnsel. Wij zi j n nog keihard aan het vechten om te bereiken wat we willen bereiken met elkaar door Ali Pankow BRUINISSE - De laatste bus van Connexxion vanavond zal om 23.23 uur niet stoppen bij de halte van Bruinisse. Reden voor dit besluit: de talrijke vernielin gen die jeugdige stappers tussen Bruinisse en Zierikzee de laat ste tijd aanrichten aan pla fonds. stoelen en deuren. De jongeren die gebruikmaken van deze bus komen voor het meren deel uit jeugdsoos De Pul en uit sportkantine De Vanger in Brui nisse. In overleg met politie, bestuur van De Pul en beheerder van De Vanger werd besloten de afgelo pen weken extra toezicht te houden op deze buslijn. Volgens vestigingsmanager A. van Raf- fen van Connexxion heeft dat even geholpen, maar was het vorige week zaterdag meteen weer raak toen er geen toezicht meer was. Er zijn inmiddels wel twee jeugdige daders aange houden, maar daarmee is het vandalisme nog niet gestopt. Connexxion heeft daarom deze week het bestuur van De Pul ge vraagd elke week enkele men sen te laten meerijden op deze lijn. Volgens bestuurslid F Rou- kema van de jeugdsoos kan dat niet permanent. „Wij hadden met Connexxion afgesproken drie keer te zullen meegaan en de effecten daarvan te bezien", zei Roukema eerder deze week. Volgens hem kan de last ook met volledig op de schouders van De Pul worden gelegd, omdat er in Oosterland en Nieuwerkerk ook oudere jeugd instapt die in Re- nesse uitgaat „Daar gebeurt ook weieens wat." Raffen ont kent dat. „Op die lijn naar Re- nesse hebben we geen proble men De vernielingen worden vooral aangericht tussen Brui nisse en Nieuwerkerk door vrij jong uitgaanspubliek. Nu De Pul heeft aangegeven vanavond niet voor toezicht te zorgen, heeft Connexxion be sloten Bruinnisse niet aan te doen op de laatste busrit. „Con nexxion zal er voor zorgen dat passagiers voor Bruinisse op de ze lijn netjes vanuit Oude Tonge worden thuisgebracht. Waar schijnlijk gebeurt dat met per sonenauto's", zegt Raffen. Hij wil de situatie de komende week opnieuw bespreken. Ambtenaar J. Straver van de ge meente is ingeschakeld als be middelaar. „Het gaat in feite maar om enkele raddraaiers, maar de overige jongeren staan er lachend bijAls de anderen de daders zouden aanspreken op hun gedrag zouden dit soort za ken veel eerder ophouden", al dus Straver. Advertentie RESTAURANT Vrouwenpolderseweg 81 4354 ND Vrouwenpolder tel: 0118-591900 - fax: 0118-591965 's maandags gesloten) Door het winterse weer van de afgelopen weken is de vo geltafel in de tuin drukbe zocht. De ornithologische kennis kwam de jonge Char lotte daardoor als het ware aanwaaien. Kool- en pimpel mezen kan ze feilloos uit el kaar houden Roodborstjes zijn natuurlijk ook niet moei lijk. Deze week ontdekte ze een nieuwkomer. Haar vader leg de uit dat het een groenling was. De volgende dag riep ze blij: „Kijk eens, nu zitten er twee GroenLinksen in de tuin."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 61