Verzet dorpen tegen wegenplan Zweetvoeten taboe aan boord J ii 879r?T!l •fRADIO Politie heeft geen idee over herkomst van pornodiskettes Huisartsenpost Goes schiet Reimerswaal in verkeerde keelgat Wegblokkade blijft weken ondergronds Yrees voor sluipverkeer als halve klaverblad blijft bestaan Man valt jongen lastig televisie DAGBOEK binnenkort open zeeuwse almanak Vogels BEVELANDEN/THOLEN zc zaterdag 8 maart 2003 Rolf Bosboom 1 heer arendskerke - Omwonenden en dorpsraden i verzetten zich tegen de plannen Idie de provincie heeft met de aansluiting van de Nieuwe Rijksweg (N254) op de Noord- lakwcg (N665). Zij dringen aan op een oplossing waarbij het huidige halve klaverblad bij %-Heer Arendskerke verdwijnt. Met het oog op de ingebruikna me van de Westerscheldetunnel en op termijn de komst van de Sjsterschelde Container Ter- ninal. probeert de provincie met diverse maatregelen het iuipverkeer op de N254 (tussen A58 en Deltaweg) te voorko men Op korte termijn komt er een rotonde ter hoogte van Ein- iewege. Later moet de afslag naar de N665, de weg tussen Lewedorp en Heinkenszand, ingrijpend (?orden aangepakt. Daarvoor iggen diverse varianten op ta- el In variant A verdwijnt het halve klaverblad. In de N254 wordt een rotonde aangelegd, evenals op de Noordzakweg, onderling verbonden door een luwe weg. ;In variant B wordt de N254 iels gesloopt en blijft het halve ■averblad in stand. Het door- aande verkeer wordt dan ge- SCHERPENISSE - Een 10-jari- ;e jongetje is de afgelopen lagen in Scherpenisse twee teer lastiggevallen door een on- lekende man. )ie sprak hem aan en achter- olgdehem De politie is op zoek naar mensen die meer informa tie kunnen verstrekken. Het gaat om een donkergetinte man. Hij droeg een zwarte jas en een ionkere spijkerbroek en reed in een grijze personenauto bij OMROEP ZEELAND on radio en televisie Het Zeeuwse lijsttrekkers debat in de aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: IM Hagesteijn en Ariane de Lepper i Op Omroep Zeeland Radio en televisie van 18.00 tot 19.00 uur I (en op televisie elk uur herhaald) Morgen vanaf 18.00 uur I bij Omroep Zeeland Televisie de serie 'Het Eilandenrijk over de werking van de provincie. Herhaald tot 9.00 uur maandagmorgen. |www omroepzeeland.nl (Advertentir dwongen via het klaverblad een ommetje te maken over de N665. Op beide aansluitingen met die weg worden rotondes aangelegd. De provincie heeft een voorkeur laten blijken voor variant B. Ook de gemeente Goes lijkt daartoe geneigd. Bewoners in het gebied zijn daar faliekant tegen en hebben in brieven aan provincie en gemeente hun on genoegen kenbaar gemaakt. De dorpsraden van Borssele, Nisse, Heinkenszand, Lewedorp, 's-Heerenhoek, 's-Heer Abts- kerke en 's-Heer Arendskerke en de actiegroep Knip N254 Nu, die een gezamenlijk standpunt hebben bepaald, denken daar precies hetzelfde over. Er worden verschillende argu menten aangedragen. Zo bestaat de vrees dat de Oude Rijksweg als sluiproute gaat fungeren. Het in stand houden van het halve klaverblad zou ook betekenen dat het veelvul dig gebruik door racende mo torrijders blijft bestaan, met alle risico's van dien. Een akoes tisch onderzoek heeft verder uitgewezen dat variant B tot ex tra lawaai leidt, zodat er kost bare geluidswallen zouden moeten worden aangelegd. Daarnaast bestaat de angstvoor filevorming op de N665. Het argument dat variant B mo gelijk goedkoper is, gaat vol gens de bezwaarmakers niet op Zeker als gebruik wordt ge maakt van de huidige oprit rich ting Goes, hoeft het alternatief niet duurder te zijn. Bovendien kan volgens de omwonenden en de dorpsraden de rotonde in de N665 vervallen. De provincie hoopt op termijn een echt afdoende oplossing voor het sluipverkeer in de om geving te hebben, in de vorm van een nieuwe afslag op de A58 ter hoogte van de Drieweg bij Heinkenszand. Het gedeelte van de N254 tussen de A58 en de N665 kan dan verdwijnen. De provincie verwacht in 2006 hel der te hebben of verplaatsing van de afslag haalbaar is. De doseerinstallatie op de VerbarteKveg bij Goes is een bron van ergernis voor veel automobilisten. door Rolf Bosboom GOES - De doseerinstallatie op de Ver barteKveg bij Goes blijft nog tot het einde van deze maand buiten gebruik. Water schap Zeeuwse Eilanden heeft die tijd nodig om samen met de leverancier voor elkaar te krijgen dat de installatie zonder problemen werkt. Nadat de beweegbare wegblokkade, die auto's een voor een doorlaat, enige tijd zonder problemen had gefunctioneerd, heeft zich de laatste tijd weer een reeks incidenten voorgedaan. Het jongste da teert van ruim twee weken geleden, toen de blokkade omhoog kwam op het mo ment dat er een auto overheen reed. Een vrouw raakte daarbij gewond. Zij ver klaarde dat het licht op groen stond. Het waterschap, initiatiefnemer van de doseerinstallatie, wil de zaak grondig uitzoeken, mede omdat zich voordien ook al enkele storingen hebben voorge daan. Samen met de leverancier wordt onder meer de software van de installatie goed bekeken. „We willen er zeker van zijn dat die na eind maart helemaal goed functioneert", zegt woordvoerster S. Minneboo van Zeeuwse Eilanden. Dat is ook van belang om te kunnen be palen in hoeverre de installatie beant woordt aan haar doel: het weren van sluipverkeer door De Poel, wat de veilig heid van de vele fietsers daar moet be vorderen. Dit voorjaar zou een evaluatie worden gehouden, maar gezien de tech nische problemen is die enkele maanden uitgesteld. „Dat wordt nu net voor of na de zomer", zegt Minneboo De diverse ongelukken die bij de instal latie zijn gebeurd, hebben geleid tot een reeks van schadeclaims, zowel van slachtoffers als van het waterschap zelf. In zes gevallen hebben gedupeerden ge- foto Willem Mieras probeerd de schade die zij hebben opge lopen te verhalen bi] Zeeuwse Eilanden. Twee ervan zijn inmiddels afgewezen, de andere vier nog in behandeling. Het wa terschap heeft tot nu toe negen keer, vaak met succes, mensen aansprakelijk gesteld wegens het toebrengen van scha de aan de doseerinstallatie. In de Goese politiek groeit de onvrede over het niet goed functioneren van de doseerinstalla tie. De raadscommissie grondgebied heeft onlangs het college gevraagd er bij het waterschap op aan te dringen dat wordt gekeken naar een andere methode om het sluipverkeer te weren. door Jacques Cats KRUININGEN - Souvenirjagers heb ben er nog geen vat op gekregen. De schroeven zitten kennelijk te vast. Bo vendien heeft het bord aan de wand van de veerboot zulke afmetingen dat je wel een erg grote maat regenjas zou moeten hebben om hei te kunnen wegmoffelen. Op het bord staat zakelijk genoteerd dat het vervoer van personen, zaken, dieren en voertuigen met schepen van de PSD-vloot geschiedt onder de voor waarden zoals die zijn gedeponeerd bij de rechtbank. Durfals als wij zijn, hebben wij nog nimmer bij de aanblik van deze tekst de neiging gehad rechtsomkeert te maken om op de rechtbank uit te vlooien wat je boven het hoofd hangt wanneer je on der de vlag van de provincie het ruime sop kiest. Maar nu de dienst voor het laatst de haven nadert, kan het op de valreep geen kwaad om alsnog na te gaan aan welke enge risico's we ons al die jaren hebben blootgesteld. De voor waarden, die er meestal pas op worden nageslagen als er wat aan de knikker is geweest, zijn opgebouwd uit vele ge- en verboden, regels en richtlijnen. Er gaat een wereld open. Wie heeft er ooit bij stilgestaan dat je, volgens arti kel 6, lid 4, als bezitter van een motor fiets bij het vehikel dient post te vatten onder weersomstandigheden 'waarbij redelijkerwijs kan worden verwacht dat het schip heftig zal bewegen'. Een ander artikel laat weten dat het verbo den is aan boord een beroep uit te oefe nen. Voor het bootpersoneel wordt ken nelijk een uitzondering gemaakt. De schilder die naar de overkant vaart, zal Champagne Charlie: zwaar in overtreding. zich er dus van moeten weerhouden om, nu hij toch even niets anders om handen heeft, in de wachtsalon de wanden te sauzen. En de vertegenwoordiger die vanuit zijn auto op het dek met een klant belt dat het wat later wordt, gaat ernstig over de schreef. Een ander ver bod betreft het maken van muziek aan boord. Daaruit blijkt dat de wakkere muziekgroep Champagne Charlie de regels aan de laars heeft gelapt door op de boot zo'n uitgebreid repertoire ten gehore te brengen dat daar een cd aan drie kanten mee is te vullen. Voorts mag je het schip alleen langs de aangewezen weg verlaten. Dus niet als dat zo uitkomt via de schoorsteen, over de railing of langs het gat van de ankerketting. Om geld kaar ten is eveneens uit den boze en wie wordt betrapt op zwart varen moet het dubbele tarief dokken. Mocht iemand tijdens de reis de behoefte hebben even de knellende schoenen uit te schoppen, dan dient men te bedenken dat zweet voeten niet worden getolereerd, inge volge het verbod op 'afkeerwekkende en of kwalijk ruikende zaken'. foto Lex de Meester Bovenal geldt dat reizigers onverwijld de aanwijzingen van het bootpersoneel moeten opvolgen. De chauffeur van een vrachtwagen met aanhanger had daar geen boodschap aan. Omdat zijn com binatie net iets langer was dan achttien meter, was hij in het dubbele tarief te rechtgekomen. Op het oprijdek aange komen liet de chauffeur een flinke tus senruimte over. Toen hem dringend werd gevraagd om aan te sluiten riep de chauffeur van boven uit de cabine: „Ik heb betaald voor 36 meter en nou néém ik ook 36 meter!" door Ron Magnée MIDDELBURG - De politie tast nog in het duister over wie er verantwoordelijk is voor de anonieme brieven en pornografische foto's die op verschillende Middelburgse adressen zijn bezorgd. Hierin worden asielzoekers be schuldigd van het aanzetten tot prostitutie. De bijgele verde foto's zijn echter van het internet geplukt, conclu deert de politie. Op ten minste elf Middel burgse adressen viel de brief gisteren of donderdag op de deurmat. Niet alleen omwo nenden van het Middelburg se asielzoekerscentrum (azc) ontvingen een exemplaar, maar ook enkele fractievoor zitters van politieke partijen. De brieven zijn via de post verstuurd. De spelling van de brief is op een paar fouten na correct, stilistisch is de brief echter in nogal houterig Ne derlands opgesteld. De schrijvers van de brieven beweren dat in het azc meis jes worden misbruikt. Zo willen de geadresseerden 'waarschuwen voor dingen die in het azc gebeuren waar u naast woont'. Zelf hebben ze lange tijd in het azc ge woond, schrijven ze, dus 'we weten wat daar gebeurt.' Even verderop wordt uitge legd om welke praktijken het gaat: seksfoto's, seksfilms en prostitutie. Prostitutie Volgens de briefschrijvers worden de meisjes gedwon gen tot prostitutie. De daders zouden van zowel binnen als buiten het asielzoekerscen trum komen Zowel alloch tone als Nederlandse meisjes zouden het slachtoffer zijn. Om de beschuldigingen kracht bij te zetten, voegen de schrijvers nog een compu terdiskette met foto's bij de brieven. Op het schijfje staan zes naaktfoto's van twee blanke meisjes met een Oost- Europees uiterlijk. De twee meisjes zouden volgens de schrijvers in het azc wonen. Onderzoek van de politie heeft inmiddels uitgewezen dat de foto's van het internet komen. De beelden zijn ge kopieerd van een Ameri kaanse website. De foto's zijn minimaal een jaar oud. De meisjes wonen niet in het azc in Middelburg. Ook uit na vraag bij ongeveer vijftien inwoners van het azc blijkt geen spoor van georganiseer de prostitutie. Slechts één van de ondervraagden sluit niet uit dat een enkele vrouw zich voor seks laat betalen. De anderen ontkennen ten stelligste dat er op het terrein van het azc prostitutie plaatsvindt. Grap De politie weet niet wie de daders zijn en waarom de briefschrijvers tot hun actie zijn overgegaan. „Het zou om een grap kunnen gaan. Een andere optie is dat men het azc in een kwaad daglicht wil stellen. Ik vermoed het laat ste", vertelt politiewoord voerder A. Don. „Het gaat in ieder geval om een goed geor ganiseerde actie." Ondertussen zoekt de politie naarstig naar de schrijvers van de brieven. Woordvoer der Don gaat ervan uit dat het om meerdere personen gaat. „In de brieven wordt uitdrukkelijk van 'ons' ge sproken." De politie wil graag weten wat de motieven van de daders zijn: „We vra gen de briefschrijvers zich in contact met ons te stellen." De brieven en de diskettes worden nog op sporen gecon troleerd. door Eva-Lotta Buijs GOES - Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) heeft ver ontrust gereageerd op het feit dat inwoners van Reimerswaal vanaf 25 maart van 18.00 uur tot 8.00 uur voor huisartsenhulp aangewezen zijn op de huisart senpost in Goes. De BBR ziet de post als een aantasting van het voorzieningenniveau. Boven dien zijn de inwoners hierover niet geïnformeerd, aldus de BBR. Adri Kortlever, raadslid van de BBR, voorzitter van de Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen en lid van het landelijk bestuur van de Vereniging van Kleine Kernen, vindt de informatie voorziening over de huisartsen post onfatsoenlijk en asociaal. Hij is ervan overtuigd dat Pro vinciale Staten het inlichten van de bewoners zo lang moge lijk willen uitstellen in verband met de verkiezingen. Onderzoek Aangezien de huisartsenpost in Goes geheel Noord- en Zuid- Beveland van huisartsenhulp moet voorzien, vraagt de BBR zich af of er wel voldoende on derzocht is of de zorg voor de Reimerswaalse burger gewaar borgd is. Kortlever: „Het moet niet zo zijn dat wanneer iemand medische hulp nodig heeft, de ander, die het op dat moment ook nodig heeft, niet of minder snel geholpen wordt. Daarnaast vraagt Kortlever zich af hoe het zit met reiskos tenvergoeding. „Ouderen, ge handicapten en sociaal minder draagkrachtigen kunnen niet met eigen vervoer naar de huis artsenpost in Goes komen en zullen dus gebruik moeten ma ken van een (tele-)taxi Zij zul len hier vooral de dupe van wor den als men de rekening over dit vervoer nergens kan indienen." Om te zorgen dat dit niet zal ge beuren heeft Kortlever de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) opgeroepen hier actie tegen te voeren. Advertentie www.carvillage.nl Advertentie RESTAURANT Vrouwenpolderseweg 81 4354 ND Vrouwenpolder tel: 0118-591900 - fax: 0118-591965 's maandags gesloten) Door het winterse weer van de afgelopen weken is de vo geltafel in de tuin drukbe zocht. De ornithologische kennis kwam de jonge Char lotte daardoor als het ware aanwaaien. Kool- en pimpel mezen kan ze feilloos uit el kaar houden. Roodborstjes zijn natuurlijk ook niet moei lijk. Deze week ontdekte ze een nieuiokomer. Haar vader leg de uit dat het een groenling was. De volgende dag riep ze blij: „Kijk eens, nu zitten er twee GroenLinksen in de tuin." 'één voertuig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 53