PvdA betwijfelt nut minibusjes PZC Luitwieler rekent op Rijk voor N57 Jarig kinderdagverblijf Baloe wil uitbreiden Veere controleert streng op afval en plaatsing caravans Gemeente koopt pand voormalig Stedelijk Museum Vragen aan college Middelburg over alternatief voor bussen Connexxion Boekenmarkt 13 Werkstraf voor vernielen bromfiets Boete voor spitten in natuurgebied Werkstraf voor oplichting Vlaamse staking treft buslijn Mishandeling in het verkeer Hengstenshow Musical Uitvoering harmonie BEAUTY BRUID BABY GEZONDHEID doorAb van der Sluis ÏUSSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft een regelingge- iwfftn met de diaconie van de 'Nederlandse Hervormde Ge ënte over aankoop van het „idf pand van het Stedelijk jluveum aan het Bellamypark. je gemeente kreeg het gebouw lij akte van schenking in 1913 zaterdag 8 maart 2003 van Josina Anna van der Os Zij bepaalde dat het pand een ge meentelijk museum moest wor den en dat daar in ieder geval de collectie boeken van wijlen haar man bewaard moest worden. Met de verhuizing van het Ste delijk Museum naar het nieuwe Maritieme Museum aan de Nieuwendijk, verloor het Bella mypark 19 de functie van muse um. Mevrouw Van der Os bepaalde bij de akte van schen king dat als de museale functie zou vervallen, het huis met erf en tuin openbaar verkocht moest worden De opbrengst moest naar de diaconie van de Nederlandse Hervormde Ge meente gaan Om te voorkomen dat het pand bij openbare verkoop in handen zou vallen van een projectont wikkelaar, is met de diaconie onderhandeld over een afkoop- bijdrage op basis van de ge taxeerde waarde van het pand. Daarover werd al eind 2001 overeenstemming bereikt. Om dat de Belastingdienst niet wil de meewerken aan het verzoek om ontheffing van het door de diaconie te betalen schenkings recht, moest de afkoopbijdrage hoger uitvallen. Door de regeling met de diaco nie heeft het gemeentebestuur bereikt dat de gemeente zelf kan bepalen wie het Bellamypark 19 kan kopen en onder welke voor waarden. Burgemeester en wethouders willen graag een restauratieverplichting en een herbestemming opleggen. rinnrAb van der Sluis MIDDELBURG - De PvdA in Middelburg voorziet problemen als Connexxion minibusjes in zet in plaats van de grote bus sen. Dat stellen de sociaal-de mocraten in schriftelijke vragen aan het college van B en W. De fractie wil weten of de gemeente overleg heeft gehad met Con nexion over de nieuwe dienst regeling en de haltes. Od 15 maart krijgt het stadsge west Vlissingen/Middelburg te maken met een nieuwe dienstre- ng Op vijf routes verdwij de grote stadsbussen. Daar gaan voortaan minibusjes rij den Hierbij betreft het de lijnen 57.58,59,60 en 61Volgens Con nexxion is uit tellingen geble- dat die lijnen met kleine busjes toekunnen. De provincie is op het gebied van openbaar vervoer de eerste onderhandelaar. De PvdA wil weten wat de gemeenten te vertellen hebben over de lijnen binnen hun grondgebied. „We maken ons ook zorgen over de consequenties van het ge bruik van minibusjes (vol is vol) we willen concreet weten of het meuwe zwembad goed lereikbaar zal zijn vanuit de verschillende delen van onze stad Wachten De PvdA-fractie vraagt of het college op de hoogte is van de iroblemen die het gebruik van minibusjes kunnen geven. „Wij voorzien vooral problemen in de atuatie dat er meer wachtenden in er plaats is in het busje. Dit betekent bijvoorbeeld dat Thema-avond Hartezorg MIDDELBURG - Hartezorg Midden-Zeeland, de patiënten vereniging voor mensen inet hartziekten, houdt op 24 maart in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een thema-avond. I. Duivenvoorde, leidinggeven- le op de afdeling cardiologie/ longziekten en S. Timmerman, cardiologieverpleegkundige, iraten over hun werk in het Zie kenhuis Walcheren in Vlissin- (en Er is voldoende gelegen- ïeid voor het stellen van vragen. Alle geïnteresseerden zijn wel kom op de bijeenkomst. De le zing begint na afloop van de le denvergadering van Hartezorg. De ledenvergadering begint om 19.30 uur in de bibliotheek aan deKousteensedijk. MIDDELBURG - Handbalver- eniging HV EMM houdt zater dag 15 maart een boekenmarkt. Deze wordt gehouden in het clubhuis van EMM aan de Na- dorstweg in Middelburg. Dc markt begint om 8.30 uur en duurt tot 12.00 uur. REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax- (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Uostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel (0118)484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET *w*;pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kinderen die uit school komen een half uur moeten wachten tot de volgende bus. Het betekent de trein missen, omdat je niet meer mee kunt. Het betekent voor een oudere inwoner maar weer naar huis lopen of een half uur moeten wachten. Ook willen de sociaal-democra ten opheldering over de bereik baarheid van het nieuwe zwem bad met het openbaar vervoer vanuit alle delen van Middel burg. 'Goed bereikbaar' bete kent voor de PvdA dat mensen niet hoeven over te stappen. „Wij hebben de indruk dat bij voorbeeld ouderen en kinderen die uit Zuid en Dauwendaele komen, zullen moeten overstap pen. Dit kost erg veel tijd, nog afgezien van het feit dat veel ou ders hun kinderen dan waar schijnlijk niet zullen laten gaan en veel ouderen het niet zien zit ten." De PvdA is niet de enige politie ke partij in het stadsgewest die zich zorgen maakt over de nade rende dienstregelingswijziging. Ook de SP in Vlissingen is bang voor 'uitkleding' van het open baar vervoer. Chauffeurs van Connexxion vrezen voor chaos als hun baas minibusjes inzet. Scholengemeenschap Schelde- Juf Els Zuppelli met de kinderen in dagverblijf Baloe, dat als doelstelling heeft de gezinssituatie na te bootsen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Met een groot feest is gisteren het vijfjarig bestaan van kin derdagverblijf Baloe gevierd. De eerste generatie kinderen is inmiddels te groot voor het kinderdagverblijf. Daarom wil Baloe ook beginnen met buitenschoolse opvang. De ochtend voor het feest is het rustiger dan anders. De kinderen zitten stille tjes te kleien. „Ze leven er al dagen naar toe", zegt Anniek Risseeuw. „Hoera, Baloe vijf jaar", roept een jongetje spontaan als het feest ter sprake komt. De afgelopen vijfjaar verliepen succes vol voor het dagverblijf. „We heben een wachtlijst tot 2005 Broertjes en zusjes van kinderen die hier al komen, gaan altijd voor. Daarom is het voor nieuwe kinderen moeilijk om er tussen te ko men." Om de wachtlijsten weg te werken en om flexibeler te kunnen werken, wil Baloe uitbreiden. Als alles goed gaat, opent de tweede vestiging, Mowgli, eind dit jaar bij sportcentrum Ten Ti je. „We willen daar kinderen flexibel op vangen. We willen proberen om 24-uurs opvang te bieden." Risseeuw merkt dat veel ouders behoefte hebben aan kin deropvang in de avonduren. Om de nachtrust van de kinderen niet te veel te verstoren, is het beter om de kinderen te laten slapen tot de volgende ochtend. Oppascentrale Baloe is nu al flexibeler dan andere kin derdagverblijven, vindt Risseeuw. „Hier kan in principe alles. Mensen kunnen ruilen, we hebben geen mini mum aantal dagdelen, we zijn van ze ven tot zeven open en we hebben een oppascentrale." Ouders die hun kinde ren overdag bij Baloe brengen, kunnen daar gebruik van maken. ..Dat is ge woon thuis, we hebben studenten peda gogische dienstverlening die graag wat willen bijverdienen." Risseeuw is er trots op dat het personeel lang bij haar blijft. „Alle kinderen kennen alle leid sters. We doen veel met de kinderen, als het mooi weer is gaan we bijvoorbeeld naar het strand. Onze visie is om het ge zin na te bootsen." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zeker is hij er niet van, maar het moet wel heel raar lopen als de aanleg van de N57 niet doorgaat. De Middel burgse verkeerswethouder L. Luitwieler heeft er alle ver trouwen in. In 2005 gaat de eer ste spade de grond in. En dan is Middelburg drie jaar later ein delijk verlost van de verkeers problemen. „Die weg is natuurlijk peanuts als je het landelijk bekijkt", zegt Luitwieler. Het geld voor de nieuwe Rijksweg, zo'n 130 mil joen euro, staat in 2007 in de boeken. De wethouder kan zich niet voorstellen dat het bedrag daar nog uit geschrapt wordt. „Er zijn al heel veel onderhan delingen gaande, Rijkswater staat heeft zelfs al een aantal zaken gekocht. Pont-Meyer bij voorbeeld, en dat is een hele be langrijke, want daar komt het aquaduct dat onder het Kanaal door Walcheren gaat." Het is de bedoeling dat in de zo mer van 2005 begonnen wordt met de aanleg van de weg. Voor die tijd moeten alle planologi sche procedures zijn afgerond Ook daarover is Luitwieler op timistisch. „Het bestemmings plan is begin volgend jaar ge reed. De procedure is natuurlijk vertraagd door de aanpassingen bij de Veerseweg en de Golstein- seweg, dat heeft ongeveer twee maanden extra gekost." Maar zelfs als eventuele bezwaarma kers vechten tot het einde, is de procedure op tijd afgerond, denkt hij. „We hebben er reke ning mee gehouden dat mensen naar de Raad van State gaan." In Middelburg was de inspraak procedure eigenlijk al afgerond, maar omdat de gemeente een fout had gemaakt in het bestem mingsplan, moest de hele proce dure over worden gedaan. Toen ineens kwamen op verschillen de plekken in de gemeente be woners in actie. „Voor bewoners was het een geluk bij een onge luk. Als het bestemmingsplan was goedgekeurd, was het plan zonder aanpassingen doorge gaan. De variant die nu is geko zen bij de Veerseweg, is de beste oplossing voor iedereen." Toch kwam die oplossing er pas toen bewoners van zich lieten horen. Rijkswaterstaat koos aanvankelijk voor een goedko pere variant. Een goede verkla ring voor het plotselinge verzet heeft de wethouder niet „Toen. in 1998, dacht iedereen dat het nog heel lang zou duren. Dat is ook een beetje de Zeeuwse men taliteit. Nu komt het ineens dichterbij." Luitwieler verwerpt de kritiek die bewoners van Sint Laurens hebben geuit op de manier waarop met hen is onderhan deld over de tunnels bij het dorp. „Elke groep in Sint Lau rens had een eigen belang. De ei genaar van kwekerij Blom- mendaele wilde een rotonde omdat zijn vrachtwagens dan zo het bedrijf op konden rijden, in Gapinge wilden ze zo snel mo gelijk bij de N57 kunnen komen en de dorpsraad wilde weer iets anders." De variant met het meeste draagvlak onder de be volking, een tunnel tussen de Van 't Hoffweg en de Golsteinse- weg in, was geen optie. „We wa ren er geen voorstander van, omdat de aanvoerwegen mid den in het landschap kwamen te liggen. Dat is ook voor de sociale veiligheid geen goede oplos sing." Vierde kruising Als de N57 er ligt, kan er voor zichtig worden gedacht aan een vierde kanaalkruising bij Mid delburg Hoewel de plek voor een extra brug bekend is - ten zuiden van de Erasmuswijk richting Stromenwijk - zijn er nog geen concrete plannen voor „Het college praat daar abso luut nog niet over. We moeten eerst zien dat de derde er komt." En dat is nodig, vindt de wet houdervan verkeer. „Als deN57 er niet komt, hebben we een le vensgroot probleem. Dan hou den we de bestaande situatie." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 29-jarige inwoner van Vlissingen voor het vernielen van een bromfiets dertig uur werkstraf opgelegd. De Vlissin- ger bleef ontkennen de vernieling te hebben gepleegd, maar drie getuigen hadden op 15 juni vorig jaar in Middelburg van uit hun woning gezien dat hij tegen de brommer trapte. Ook had de verdachte de bromfiets enkele keren opgepakt en op de grond laten vallen. De Vlissinger vond dat er geen waarde aan de verklaringen moest worden gehecht „Zij gebruiken veel pillen. Het is onzin wat ze hebben gezegd." De man zei in ho ger beroep te gaan bij het gerechtshof in Den Haag. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 57-jarige inwoner van Bergen op Zoom 180 euro boete opgelegd. De man had op 21 juni 2002 in Sint Maartensdijk met spitten een visserijperceel op de slikken van de Dortsman vernield en beschadigd. mond in Vlissingen raakt bij voorbeeld zijn grote bus kwijt. Daar wordt over iets meer dan een week een klein busje inge zet, waar maximaal acht passa giers in kunnen. Het busje gaat ook niet meer naar Middelburg, maar eindigt bij bedrijventer rein Vrijburg. MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg wegens oplichting bij verstek veroor deeld tot dertig uur werkstraf. De politierechter achtte bewe zen dat verdachte op 27 juni vorig jaar in Vlissingen een ander voor 300 euro had getild. De Vlissinger had het slachtoffer er toe bewogen het geld af te geven door zij n (geblokkeerde) pin pas als onderpand te geven. Het slachtoffer heeft nog steeds zijn geld niet teruggekregenDe politierechter legde verdach te de verplichting op de 300 euro terug te betalen BRUGGE - West-Vlaamse buschauffeurs van vervoersmaat schappij De Lijn hebben gisteren hun werk voor 24 uur neer gelegd. De grensoverschrijdende buslijn Breskens-Brugge (lijn 2) reed daarom slechts tot de Belgische grens bij Sint An na ter Muiden. Volgens B Dousselaere, coördinator van de Belgische Bond van Trein- Tram- en Busgebruikers (BTTB) legden de chauf feurs het werk neer vanwege communicatieproblemen tussen werknemers en de directie van De Lijn.,, Wij rijden nu tot Sint Anna ter Muiden, daar draait de bus om. In de uren dat nor maal gesproken een bus van De Lijn het traject voor haar re kening zou nemen, zijn bussen van Connexxion ingezet", aldus Connexxion-woordvoerder Daniël Bakker. Vandaag rijden de bussen weer hun reguliere traject. MIDDELBURG - „Ergernis in het verkeer draait steeds vaker uit op een handgemeen", zei gisteren in Middelburg officier van justitie R. Jeuken in de strafzaak tegen een 32-jarige in woner van Gorinchem De verdachte had op 19 juli vorig jaar in Retranchement een tuinman mishandeld toen er irritatie ontstond over de doorgang bij een smalle weg. De bestuurders van de vrachtwagen en de bestelwagen wilden niet voor el kaar wijken. De verdachte deelde klappen uit. Hij ontkende, maar gaf wel toe het slachtoffer uit zijn auto te hebben ge sleurd en hem over een hek te hebben gesmeten„Hij reed over mijn tenen. Moet ik dan zeggen: 'foei, dat mag niet'? Ik vond het een terechte reactie", zei hij. De officier zag het anders. „De reactie was buitenproportioneel.Jeuken eiste zestig uur werkstraf. Politierechter C. Kool vonniste conform en wees 100 euro schadevergoeding toe aan het slachtoffer. door Ab van der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- re gaat dit voorjaar streng op treden tegen illegaal dumpen van afval, het plaatsen van ca ravans en mestopslagen die zich te dicht bij de sloot bevinden. Alle milieu-inspecteurs en de gemeentelijke opsporingsamb tenaren gaan in het buitenge bied op pad. Het gemeentebestuur maakt zich in toenemende mate zorgen over illegaal achterlaten van af val en plaatsing van caravans. Tijdens het 'Project Schoon Veere' vinden onaangekondigd acties plaats. Het project kent twee doelstel lingen; opsporen van illegale opslagen die tijdens de normale controles aan het oog ontsnap pen, en in twee weken tijd veel bedrijven en locaties controle ren. De gemeente wijst ook op een ander aspect. Uit een oog punt van milieuhygiëne zijn de illegale opslagen niet zo belang- VROUWENPOLDER - Bij ma nege De Eendracht in Vrouwen polder wordt donderdag 13 maart een hengstenshow ge houden. De show is georganiseerd door hengstenhouders in Zeeland die goedgekeurde hengsten heb ben. Er is een grote variatie hengsten te aanschouwen zoals Shetlandpony's, trekpaardenen rijpaarden. De show begint om 19.30 uur aan de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder. VLISSINGEN - In het gebouw van de Stichting Majoraat aan de Van Hogendorpweg in Vlis singen vindt woensdag 12 maart de try-out plaats van de musical 2 maal 5. De uitvoering begint om 19.00 uur. Zaterdagmiddag is de première, om 14 .00 uur. rijk, maar ze hebben wel een 'negatieve uitstraling' op de omgeving. Het is de bedoeling dat de overtreders een waar schuwing krijgen. De gemeente heeft een lijst op gesteld van probleemgevallen, bedrijven die volgens burge meester en wethouders een 'min of meer twijfelachtige naam hebben op grond van netheid en orde'. In principe wordt tijdens de twee weken alleen gekeken naar buitenactiviteiten Alleen als de situatie heel ernstig is, worden ook andere problemen aangepakt. Bij ernstige overtre dingen wordt proces-verbaal opgemaakt. Rapport Van alle overtredingen wordt een rapport gemaakt. Met de overtreder worden afspraken gemaakt dat de rommel binnen veertien dagen weg moet zijn en dat het terrein netjes opgeruimd moet worden Als het bedrijf ernstig in overtreding is, wordt altijd proces-verb aal opge maakt en naar het Openbaar Ministerie gestuurd. Ernstige overtredingen zijn: grote mi lieuschade, grove nalatigheid, bewuste overtreding, overtre dingen die leiden tot risico's met betrekking tot de volksgezond heid en overtredingen waarbij de gemeente niet kan optreden, zoals afval verbranden in de openbare lucht. KOUDEKERKE - De Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke houdt zaterdag 22 maart de jaarlijkse uitvoering. Dit jaar is gekozen voor het the ma 'Around the world'. Naast optredens van het leerlingenor kest, de drumband en de harmo nie treedt er een koor op dat speciaal voor deze avond is sa mengesteld. Het optreden wordt gehouden in de Couburg en begint om 20.00 uur. VRIJDAG ZATERDAG 21 MAART I 22 MAART 114.00-22.00 uur 111.00-18.00 uur ZONDAG 23 MAART 11.00-18.00 uur Advertentie) Huid-, nagel- en haarverzorging Alternatieve geneeswijzen Cosmetica, metamorfoses Accessoires, kleding, bodypaint Voeding- en voedings- supplemetenten, massages Bruidsmode/artikelen Babyartikelen Sieraden/accessoires Wedstrijden Demonstraties Met 3 dagen IBRUIDSSHOWS MODESHOWS wedstrijden Demo's kappen en visagie ZEELANDHALLEN GOES Toegang volwassenen 7.00 Kinderen 6-12 jaar 2.50 Tel. 0113-221020 (gratis parkeren)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13