Bl0f centraal op Koninginnedag Zweetvoeten taboe aan boord Vliegende graafmachine 879rcn "-RADIO SP wil lijsten Staten laten nabezorgen Politie heeft geen idee over herkomst van pornodiskettes Taxi Blaakman gaat collectief vervoer Walcheren verzorgen Geen subsidie voor festival Abdijpop Herinvoering vloekverbod zou in strijd met wet zijn Ékutm ck&eeSi Autoruiten met steen vernield mmm Inbraken bij bedrijven mtmmniÊmt m Rijden onder invloed beboet binnenkort open zeeuwse almanak Vogels WALCHEREN zaterdag 8 maart 2003 Hnnr Nadia Berkelder U)DELBURG - Koninginne dag in Middelburg staat dit jaar in het teken van Blof. Horeca ondernemers zijn druk bezig om sponsors te vinden om een con cert van de Zeeuwse popgroep op De Markt mogelijk te maken. Als dat lukt. is de gemeente /Middelburg bereid om bijna de 'helft van het bijna zestigdui- jzend euro kostende concert te [betalen. [.Het is nog niet rond"zegt me lde-organisator P. van de Berge. „Wezijn hard bezig om sponsor geld bij elkaar te sprokkelen." De organisatoren willen dit jaar een spetterende Koninginnedag in de stad. „We willen eindelijk eens iets dat klinkt als een klok, als aanvulling op het Bevrij dingsfestival in Vlissingen." Het is de bedoeling dat het con cert gratis wordt In het voor programma spelen Danny Vera en Copycat. Volgens Van de Ber ge is het honorarium voor de band 'een behoorlijke aderla ting'. „Kun je nagaan wat die jongens normaal vragen, maar ze willen heel erg graag een goed concert geven voor het thuispu bliek." Het voortbestaan van Abdij- pop, het jaarlijkse popfestival I doorSteffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De herinvoering van het vloekver bod in de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) van de ge meente Tholen is volgens raads lid M. van der Linde van de PvdA wettelijk niet toegestaan. Hij liet daarom deze week in de commissie algemeen bestuur weten dat het voorstel volgens hem niet behandeld mag wor den. De christelijke fracties van de SGP, het CDA en de Christen- Unie deden een initiatiefvoor stel om het vloekverbod op nieuw in de APV op te nemen, volgens de partijen was dit ver bod in 2000 min of meer geruis loos uit de verordening verdwe nen. Het verbod zou volgens de partijen weer terug moeten ke ren omdat het in de huidige sa menleving belangrijk is dat de burger een duidelijk signaal krijgt dat normen en waarden hersteld dienen te worden. Volgens Van der Linde is het echter onzin dat het verbod ge ruisloos is verdwenen. „Het is heel bewust uit de verordening afgevoerd en het is ook uit de modelverordening van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten gehaald. Het onder werp is namelijk halverwege de jaren 80 in Ermelo ook al eens aan de orde geweest. Daar is ju risprudentie uit voortgekomen waaruit blijkt dat er helemaal geen rechtsgrond voor het ver bod is. Dus er klopt op wettelij ke basis helemaal niets van het voorstel", lichtte het PvdA- commissielid toe. Het voorstel staat op de agenda van de ge meenteraadsvergadering van volgende week. Van der Linde vindt dat burgemeester Nuis het voorstel tijdens de vergadering nietig moet laten verklaren. op het Abdijplein, staat op losse schroeven. In het voorstel van het college van B en W voor de verdeling van het budget voor evenementen van dit jaar, is de subsidie voor het festival ge schrapt Vorig jaar ontving het festival zesduizend euro. Vol gens een medewerker van de ge meente heeft de gemeente on langs een andere opzet voor het festival ontvangen. Dat voorstel was te laat binnen om nog in aanmerking te kunnen komen voor een subsidie. De organisa tor van Abdijpop was gisteren wegens vakantie niet in staat om te reageren. Jazzfestival Ook het voorbestaan van het Jazzfestival is onzeker. Dat gaat alleen door als ook de provincie een bijdrage levert. Als het wordt afgeblazen, wordt de ge plande subsidie vanruim 13.000 euro verdeeld over andere eve nementen. Zowel 'park en poë zie', een initiatief van de stads dichter, als de Woonboten Kunstroute in Arnemuiden kunnen pas rekenen op geld als het Jazzfestival niet doorgaat. Aanvragen voor subsidie voor de muziekworkshop 'Zilt', 'de Smaeck van Zeeland' en 'Ter Land, Ter Zee en in de Lucht' zijn afgewezen. Het interna tionaal muziekfeest en de an tiek- en verzamelmarkt krijgen dit jaar voor het laatst een bij drage. Een aantal activiteiten staat niet ter discussie. Die krijgen zoals elk jaar gewoon subsidie. Dat zijn: de activiteiten van de ondernemers in de binnenstad, het brassbandfestival, de kunst- en cultuurroute, de folk loristische dagen, de streetpa- rade en de beiaardconcerten. In totaal is er dit jaar 120.000 euro te verdelen over de verschillen de evenementen in de stad. VLISSINGEN - Hoog boven het stadhuis, rake lings langs de toren, scheerde gisteren een graaf machine in Vlissingen door de lucht. De kolos maakte uiteindelijk een zachte landing op de bin nenplaats van het stadhuis. De machine gaat daar sleuven graven waar kolommen in worden ge plaatst. Hiermee wordt een overkapping gestut die het stadhuis gaat bedekken. Het stadhuis van Vlissingen ondergaat een grote restauratie waarvan de totale kosten zo'n zeven- Advertentie) Positiekleding Baby-kinder speciaalzaak Kerkplein 8, Yerseke i 0113-574210 'èssmsm *«w.bfuundebeer.nl (Advertentie b» OMROEP ZEELAND op radio en televisie Het Zeeuwse lijsttrekkers debat in de aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: Ad Hagesteijn en Ariane de Lepper Op Omroep Zeeland Radio en televisie van 18.00 tot 19.00 uur (en op televisie elk uur herhaald) Morgen vanaf 18.00 uur dij Omroep Zeeland Televisie de serie 'Het Eilandenrijk' over de werking van de provincie. Herhaald tot 9-00 uur maandagmorgen. '«"TELEVISIE www.omroepzeeland.nl OOST-SOUBURG - In de Nage- lenburgsingel In Oost-Souburg hebben onbekenden donder dagavond tussen half twaalf en middernacht van een drietal personenauto's de ruiten ver nield. Bij een auto werden twee portierruiten vernield, bij een tweede ging één portierruit aan diggelen en van een ander de achterruit. De ruiten zijn ver moedelijk vernield met een steen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Socialisti sche Partij in Vlissingen heeft commissaris van de koningin W. van Gelder gevraagd er voor te zorgen dat iedereen in Vlis singen alsnog een kandidaten lijst krijgt voor de komende ver kiezingen. Volgens de SP zijn in Vlissingen alle adressen met een nee/nee- of nee/ja-sticker op de brieven bus verstoken gebleven van de ze verplichte informatie. De ge meente bestrijdt dit. De gemeente Vlissingen heeft de opdracht gegeven alle wonin gen te voorzien van een kandi datenlijst, zegt R. de Witte, woordvoerder van de gemeente. Dat de meeste woningen de lijst tegelijk met folders hebben ge kregen, is volgens hem toege staan. Mensen met een sticker op de deur die aangeeft dat de bewoners geen reclamemateri aal willen ontvangen, kregen de folders niet, maar de lijst wel, aldus De Witte. „In Vlissingen zijn er 1000 of 1500 adressen met een nee/nee- of nee/ja-stic ker. Ik durf te zeggen dat zij de lijst wel gehad hebben." door Jacques Cats KRUININGEN - Souvenirjagers heb ben er nog geen vat op gekregen. De schroeven zitten kennelijk te vast. Bo vendien heeft het bord aan de wand van de veerboot zulke afmetingen datje wei een erg grote maat regenjas zou moeten hebben om het te kunnen wegmoffelen. Op het bord staat zakelijk genoteerd dat het vervoer van personen, zaken, dieren en voertuigen met schepen van de PSD-vloot geschiedt onder de voor waarden zoals die zijn gedeponeerd bij de rechtbank. Durfals als wij zijn hebben wij nog nim mer bij de aanblik van deze tekst de nei ging gehad rechtsomkeert te maken om op de rechtbank uit te vlooien wat je bo ven het hoofd hangt wanneer je onder de vlag van de provincie het ruime sop kiest. Maar nu de dienst voor het laatst de haven nadert, kan het op de valreep geen kwaad om alsnog na te gaan aan welke enge risico's we ons al die jaren hebben blootgesteld. De voorwaarden, die er meestal pas op worden nagesla gen als er wat aan de knikker is ge weest, zijn opgebouwd uit vele ge- en verboden, regels en richtlijnen. Er gaat een wereld open. Wie heeft er ooit bij stilgestaan dat je, volgens arti kel 6, lid 4, als bezitter van een motor fiets bij het vehikel dient post te vatten onder weersomstandigheden 'waarbij redelijkerwijs kan worden verwacht dat het schip heftig zal bewegen'. Een ander artikel laat weten dat het verbo den is aan boord een beroep uit te oefe nen. Voor het bootpersoneel wordt ken nelijk een uitzondering gemaakt. De schilder die naar de overkant vaart, zal Champagne Charlie: zwaar in overtreding. zich er dus van moeten weerhouden om, nu hij toch even niets anders om handen heeft, in de wachtsalon de wanden te sauzen. En de vertegenwoordiger die vanuit zijn auto op het dek met een klant belt dat het wat later wordt, gaat ernstig over de schreef. Een ander ver bod betreft het maken van muziek aan boord Daaruit blijkt dat de wakkere muziekgroep Champagne Charlie de regels aan de laars heeft gelapt door op de boot zo'n uitgebreid repertoire ten gehore te brengen dat daar een cd aan drie kanten mee is te vullen. Voorts mag je het schip alleen langs de aangewezen weg verlaten. Dus niet als dat zo uitkomt via de schoorsteen, over de railing of langs het gat van de ankerketting. Om geld kaar ten is eveneens uit den boze en wie wordt betrapt op zwart varen moet het dubbele tarief dokken. Mocht iemand tijdens de reis de behoefte hebben even de knellende schoenen uit te schoppen, dan dient men te bedenken dat zweet voeten niet worden getolereerd, inge volge het verbod op 'afkeerwekkende en of kwalijk ruikende zaken'. foto Lex de Meester Bovenal geldt dat reizigers onverwijld de aanwijzingen van het bootpersoneel moeten opvolgen. De chauffeur van een vrachtwagen met aanhanger had daar geen boodschap aan. Omdat zijn com binatie net iets langer was dan achttien meter, was hij in het dubbele tarief te rechtgekomen. Op het oprijdek aange komen liet de chauffeur een flinke tus senruimte over. Toen hem dringend werd gevraagd om aan te sluiten riep de chauffeur van boven uit de cabine. „Ik heb betaald voor 36 meter en nou néém ïkook 36 meter!" tien miljoen euro bedragen. Rijksbouwmeester W. Patijn is verantwoordelijk voor de opknap beurt. Het gebouw wordt een stuk lichter en transparanter. Nu voelen bezoekers zich nogal eens klein en nederig in het grote, strenge gebouw. Tijdens de verbouwing van het stadhuis verblij ven de medewerkers op verschillende locaties in de stad. De afdeling publiekszaken is aan de Coosje Buskenstraat 200. De verbouwing moet rond mei 2004 klaar zijn. foto Ruben Oreel door Ron Maqnée MIDDELBURG - De politie tast nog in het duister over wie er verantwoordelijk is voor de anonieme brieven en pornogra fische foto's die op verschillende Middelburgse adressen zijn bezorgd. Hierin worden asiel zoekers beschuldigd van het aanzetten tot prostitutie. De bijgeleverde foto's zijn echter van het internet geplukt, con cludeert de politie. Op ten minste elf Middelburgse adressen viel de brief gisteren of donderdag op de deurmat. Niet alleen omwonenden van het asielzoekerscentrum (azc) van Middelburg ontvingen een ex emplaar, maar ook enkele frac tievoorzitters van politieke par tijen. De brieven zijn via de post verstuurd. De spelling van de brief is op een paar fouten na correct, stilistisch is de brief echter in nogal houterig Neder lands opgesteld. De schrijvers van de brieven beweren dat in het azc meisjes worden mis bruikt. Zo willen de geadres seerden 'waarschuwen voor dingen die in het azc gebeuren waar u naast woont'. Zelf heb ben ze lange tijd in het azc ge woond, schrijven ze, dus 'we weten wat daar gebeurt.' Even verderop wordt uitgelegd om welke praktijken het gaat: seks- foto's, seksfilms en prostitutie. Volgens de briefschrijvers wor den de meisjes gedwongen tot prostitutie. De daders zouden van zowel binnen als buiten het asielzoekerscentrum komen. Zowel allochtone als Neder landse meisjes zouden het slachtoffer zijn. Om de beschul digingen kracht bij te zetten, voegen de schrijvers nog een computerdiskette met foto's bij de brieven. Op het schijfje staan zes naaktfoto's van twee blanke meisjes met een Oost-Europees uiterlijk. De twee meisjes zou den volgens de schrijvers in het azc wonen. Onderzoek van de politie heeft inmiddels uitgewezen dat de fo to's van het internet komen. De beelden zijn gekopieerd van een Amerikaanse website. De foto's zijn minimaal een jaar oud. De meisjes wonen niet in het azc in Middelburg. Ook uit navraag bij ongeveer vijftien inwoners van het azc blijkt geen spoor van georganiseerde prostitutie. Slechts één van de ondervraag den sluit niet uit dat een enkele vrouw zich voor seks laat beta len. De anderen ontkennen ten stelligste dat er op het terrein van het azc prostitutie plaats vindt. Grap De politie weet niet wie de da ders zijn en waarom de brief schrijvers tot hun actie zijn overgegaan. „Het zou om een grap kunnen gaan. Een andere optie is dat men het azc in een kwaad daglicht wil stellen. Ik vermoed het laatste", vertelt politiewoordvoerder A. Don „Het gaat in ieder geval om een goed georganiseerde actie." Ondertussen zoekt de politie naarstig naar de schrijvers van de brieven. Woordvoerder Don gaat ervan uit dat het om meer dere personen gaat. „In de brie ven wordt uitdrukkelijk van 'ons' gesproken." De politie wil graag weten wat de motieven van de daders zijn: „We vragen de briefschrijvers zich in con tact met ons te stellen." De brie ven en de diskettes worden nog op sporen gecontroleerd ARNEMUIDEN - Onbekenden hebben'tussen donderdagavond half negen en middernacht in gebroken in twee bedrijven aan de Calandweg in Arnemuiden. Uit het ene bedrijf verdwenen zaklantaarns en een klein bge- drag. Uit het naastgelegen pand werd meer dan vierhonderd eu ro meegenomen. Volgens de SP heeft niemand in Vlissingen met een sticker op de deur de lijst ontvangen. „Wij zijn van mening dat deze groep kiezers alsnog geïnformeerd dient te worden", schrijft de partij aan Van Gelder en aan de gedeputeerden'. „We vragen u nog voor 11 maart maatregelen te nemen en er zorg voor te dra gen dat ook in Vlissingen de kandidatenlijsten alsnog be zorgd worden." Verder stelt de SP voor de kandidatenlijsten voortaan net zoals in de andere gemeenten te laten bezorgen door TPG door Ab van derSluis MIDDELBURG - In het pro vinciehuis in Middelburg is gis terochtend de overeenkomst ondertekend, waarin staat dat Taxi Blaakman in Vlissingen het collectief vraagafhankelijk vervoer (CVV) voor Walcheren gaat verzorgen in opdracht van de provincie. Het CW rijdt op trajecten waar geen of weinig normale bussen voorhanden zijn. Het Walcherse vervoer reikt tot de bushaltes in 's-Heerenhoek en het tolplein voor de Westerscheldetunnel. Er wordt vervoer van deur tot deur aangeboden. Reizigers MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroor deelde gisteren een 24-jarige in woner van Aagtekerke voor dronken rijden tot vijfhonderd euro boete. De man werd op 15 juli vorig jaar betrapt in Zoute- lande. De blaastest gaf 445 mi crogram aan, twee keer zoveel als toegestaan. kunnen er gebruik van maken van zeven uur 's ochtends tot twaalf uur 's nachts. Het is mo gelijk dat de chauffeur onder weg andere passagiers oppikt. Het vervoer moet uiterlijk één uur voor het gewenste vertrek worden aangevraagd Er moet rekening gehouden worden met een afwijking tot een kwartier van het afgesproken tijdstip waarop iemand zou worden af gehaald. Wie beslist op tijd er gens moet zijn, moet het vervoer uiterlijk twee uur vooraf aan vragen, Het CVV biedt aansluiting op de bus-, trein- en veerdienst. Steeds terugkerende ritten kun nen voor een termijn van vier weken in één bestelling worden gedaan. In de taxi's kan met chipknip of contant worden be taald. De strippenkaart is niet geldig. Advertentie www.carvillage.nl (Advertentie) n RESTAURANT in den fj) Vrouwenpolderseweg 81 4354 ND Vrouwenpolder tel: 0118-591900 - fax: 0118-591965 's maandags gesloten Door het winterse weer van de afgelopen weken is de vo geltafel in de tuin drukbe zocht. De ornithologische kennis kwam de jonge Char lotte daardoor als het ware aanwaaien. Kool- en pimpel mezen kan ze feilloos uit el kaar houden. Roodborstjes zijn natuurlijk ook niet moei lijk. Deze week ontdekte ze een nieuwkomer. Haar vader leg de uit dat het een groenling was. De volgende dag riep ze blij: Kijk eens, nu zitten er twee GroenLinksen in de tuin."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11