Biljarters boos over restricties I Goede buur wordt verre vriend Internist ziekenhuis Walcheren krijgt standje tuchtcollege Vlissingen onderzoekt mogelijkheid achteraf betalen parkeergeld CDA Middelburg wil oplossing werkloosheid Turkse vrouwen zeeuwse almanak Foto Senioren mogen alleen tijdens kantooruren nog spelen in Ter Reede Celstraf geëist VOOF Rugzak van meisje gestolen Porno-diskettes in de brievenbus Ook uit Brussel verzet tegen bouw van WCT morgen: Lijsttrekkers debat RADIO door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het regionaal medisch tuchtcollege in Den Haag heeft een internist van het Ziekenhuis Walcheren deze week officieel gewaarschuwd voor zijn gedrag tegenover de familie van één van zijn patiën ten. Hij is 'professioneel tekort geschoten'. Medisch valt hem echter niets te verwijten, aldus het tuchtcollege. De echtgenoot van de in juli 2001 overleden 68-jarige pati ënte, klaagde de Vlissingse in ternist aan, omdat hij niet op tijd de juiste onderzoeken zou hebben laten verrichten Hij zou andere onderzoeken onnodig hebben herhaald Ook lichtte hij de familie onvoldoende in en gedroeg hij zich bot tegenover de familie. Het regionaal medisch tucht college oordeelt dat de internist medisch juist heeft gehandeld. Hij heeft alle aangegeven klach ten van de patiënte serieus ge nomen. Dat hij pijnlijke onder zoeken heeft herhaald, is 'zeker te betreuren', stelt het college, maar gezien het ongebruikelij ke verloop van de ziekte (kanker in de alvleesklier) 'is dit niet te verwijten'. Kanker in de al vleesklier is, volgens de tucht raad, 'in het algemeen' moeilijk vast te stellen. Over het gedrag van de internist tegenover de fa milie van de patiënte is het tuchtcollege veel minder te spreken. 'De arts heeft geen gro te vaardigheid ontwikkeld in het omgaan met moeilijke situa ties'. luidt het oordeel. En hij heeft 'door het niet verschaffen van zo compleet mogelijke in formatie de patiënte en haar fa milie in verwarring gebracht'. In een gesprek met de familie waarin hij het slechte nieuws moest vertellen, heeft hij zich bovendien zo gedragen dat hij weerstand opriep. Zijn houding noemt het tuchtcollege 'bene den de maat en dat dient hem tuchtrechtelijk te worden ver weten'. Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! Het lijkt erop dat nu de veer boten definit ief worden vast gemaakt, de verhalen pas goed los komen. Zo is daar de herinnering aan de over dracht van de eerste dubbel dekker, de Prinses Christina, in 1968. Een feestelijke aan gelegenheid met een boel gasten aan boord. Aan de echtgenote van commissaris der koningin Van Aartsen de eervolle taak de doop van het schip te verrichten. Bij een rondgang op de brug aangekomen werd duidelijk dat het schip geen stuurwiel had maar twee knoppen, de ene om stuurboord en de an dere om bakboord uit te gaan. Omdat het stuurhuis een mooie locatie vormde voor het maken van een foto, werd mevrouw Van Aartsen ge vraagd om even de plaats in te nemen van de roerganger die de 'Christina' inmiddels tot dicht onder de Walcherse kust had gebracht Opgewekt in de lens kijkend, leunde de doopster bevallig met een hand op het bedie ningstableau, zonder te be seffen dat zij daarmee een van de besturingsknoppen beroerde. Daarop kwam Wal cheren wel héél erg dichtbij. De gelaatskleur van de ij lings ingrijpende kapitein nam een tint aan die naad loos aansloot bij die van zijn overhemd. WALCHEREN vrijdag 7 maart 2003 JfjnorMelita Lanting VLISSINGEN - De biljarters J van Bachten Reede in Vlissin gen zijn boos, heel boos. Sinds kort mogen de mannen alleen tijdens kantooruren biljarten. 's Avonds en in het weekend gaat de deur van de biljartka mer op slot. Er blijft voor de bi I- jarters niets anders over dan op l hun kamer zitten. Het is gewoon oude mannetjes resten". zegt L. Jaspersc „Wij willen graag 's avonds even bil jarten", vult J. Crucq aan. „Dat vinden we gezellig. Het is voor ons echt een plek om elkaar te ontmoeten Maar dat kan nu niet meer, Ook in het weekend is de deur op slot. En wat moeten nu doen als het slecht weer op is zaterdag? Dan kunnen we ner gens heen." De mannen, respec tievelijk 78 en 91 jaar, snappen er niets van. Crucq: „Op maan dagavond speelt hier een bil jartclub, dat mag wel. Dat be grijpen we niet." Jasperse wijst naar een man die verderop staat te kijken maar een groepje bil jarters. „Kijk, neem nu die man. Hij is al 91 en kan zelf niet meer biljarten. Maar hij vindt het wel heel leuk om te kijken. Ook voor hem is het heel vervelend. Bo vendien mag zijn zoon hier niet meer biljarten. Die kwam af en toe spelen en dan stond zijn va der toe te kijken. Ook dat mag niet meer." doorAb van der Sluis VLISSINGEN - Er komt een on- derzoek naar achteraf betalen van parkeergeld in Vlissingen. Vooralsnog komt alleen het V ovcrloopterrein bij de parkeer- ij garage aan het Scheldeterrein in aanmerking. Dat antwoordt het college van B en W op vragen van de Lokale Partij Vlissingen (LPV). De LPV stelde in december vo- ■i lig jaar schriftelijke vragen u over de bereikbaarheid van de binnenstad. De partij stelde voor om de Boulevard de Ruyter endeCoosjeBuskenstraattege- 5 bruiken als afvoerweg voor au to's. J Het college heeft geantwoord i; dat het niet tot in detail wil in- gaan op de vragen van de LPV. B en W streven ernaar om nog dit jaar een Gemeentelijk Verkeers- en Vervoer Plan op te stellen voor de hele gemeente Vlissin gen. Daarin zal ook aandacht geschonken worden aan de ver- keerscirculatie en de eventuele parkeerproblemen in de bin nenstad. Op plaatsen waar betaald par keren is ingevoerd of wordt in gevoerd, is achteraf betaald parkeren niet eenvoudig te ver wezenlijken. Volgens het colle ge komt alleen het overloopter rein in aanmerking. Nog voor de zomer worden de mogelijkhe den onderzocht. Stadspasjes De LPV had ook gevraagd of het mogelijk is stadspasjes uit te ge ven voor binnenstadbewoners, die in de knel komen als het cen trum wordt afgesloten tijdens evenementen. Het college merkt op dat zij daar geen tegenstan der van is, maar dat een besluit wordt genomen per afzonder lijkevenement. ten .Tot voor kort, toen ging de deur op slot. Het probleem is dat ik geen gebruik mag maken van het biljart in Ter Reede", vertelt Crucq, die in een aan leunwoning woont. „Ik ben daar vorige week heengegaan om samen met Jasperse te bil jarten, maar ik ben daar wegge stuurd. Ik mag daar niet komen, werd mij verteld, omdat ik daar niet woon." Jasperse: „En ik mag hier (in Bachten Reede, red.) niet biljarten, omdat ik in Ter Reede woon." De mannen voelen zich behandeld als kleine kinderen. Sleutelbewaarder Ambtenaar P. van Horssen van de gemeente Vlissingen reageert verbaasd op de kwestie. „Tot voor kort was de biljartzaal in derdaad 's avonds open. Een van de gebruikers had een sleutel en deed iedere avond om negen uur de zaal op slot. Die meneer kan het vanwege zijn leeftijd niet meer doen. Toen is iemand an ders aangesteld, maar dat ging niet goed. Er werden teveel mensen binnengelaten van bui ten het zorgcentrum en dat kan niet. Een nieuwe sleutelbe waarder hebben we tot nu toe niet kunnen vinden. Daarom hebben we moeten besluiten om de zaal alleen overdag open te stellen. Volgens mij kunnen de biljarters nu naar Ter Reede als hun biljartkamer is gesloten. Ik wist niet dat ze daar wegge stuurd worden." Beheerder E. Mulder van Bach ten Reede bevestigt dat te veel mensen van buiten kwamen bil jarten. „In de praktijk bleken veel bondsspelers 's avonds in Ter Reede te biljarten. Het werd zo erg dat de bewoners niet meer konden spelen. Bovendien kwa men mensen met kratten bier, heb ik gehoord - en dat kan niet." Van Horssen laat weten dat hij snel met alle betrokke nen gaat praten. „Ik wil er op nieuw naar kijken en ben bereid om te onderzoeken of er iets te plooien valt." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 48-jarige inwoner van Vcere wordt ver weten bijna vier ton euro uit een erfenis van een familielid zich te hebben toegeëigend. De ver duistering was gisteren in Mid delburg voor officier van justi tie R. Rammeloo aanleiding om tegen de man vijftien maanden gevangenisstraf te eisen. De man genoot in 1998 alle ver trouwen van de erfgenamen om op te treden als executeur testa mentair in de nalatenschap van een oom, maar maakte er vol gens de officier een financiële puinhoop van. De verdachte verscheen giste ren niet op de zitting van de meervoudige strafkamer. Zijn raadsman had laten weten dat zijn cliënt fysiek niet in staat was om de behandeling van zijn zaak te ondergaan. Ook de strafpleiter bleef weg, omdat hij niet gemachtigd was namens zijn cliënt op te treden. De keuze om weg te blijven werd door de officier meegewogen, maar het accent van de eis lag op de ver duistering van de grote som geld. „Hij heeft ervan kunnen genieten. Er is nog meer geld kwijt. Hij heeft er een zootje van gemaakt", stelde Rammeloo vast. Wie wel op de zitting versche nen, waren de drie erfgenamen die in 2000 aan de bel trokken toen de afwikkeling van de erfe nis stagneerde. De verdachte had verklaard toestemming van hen te hebben gekregen om het geld te beheren. Volgens de erf genamen zelf wilden zij maar één ding: de erfenis afhandelen. Eigen BV Na de aangifte van verduiste ring ging de recherche aan de slag Het onderzoek wees uit dat hij forse bedragen van de totale erfenis - vijf miljoen gulden - had doorgesluisd naar zijn eigen BV. Met het geld van de erfenis waren er leningen afgelost en grote bedragen aan kasgeld (en kele tonnen aan euro's) opgeno men. Uit niets bleek voor welk doel het geld was aangewend. In totaal zou het gaan om een be drag van ruim 600.000 euro 1,4 miljoen gulden). De erfgenamen zitten met een kater, omdat bijna vier ton (eu ro's) uit de nalatenschap nog steeds zoek is en verdachte dit bedrag niet op tafel kan bren gen. „Hij woont bij zijn zuster op een boerderij, die met onze centen verfraaid is. En ik ben er slechter van geworden, want ik moet aan de Belastingdienst successierechten betalen", foe terde een van de slachtoffers. De rechtbank doet 19 maart uit spraak. VLISSINGEN - Een rugzak van een veertienjarig meisje uit Vlissingen werd gistermiddag uit een niet afgesloten auto ge stolen. De wagen stond gepar keerd in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. In de rugzak za ten een portemonnee met enkele euro's, kleding en toiletartike len. MIDDELBURG - Enkele bewo ners van de Stromenwijk in Middelburg hebben gisteren een brief en een diskette met porno grafische foto's in de post ont vangen. Deze werden anoniem verzonden. De politie onderzoekt de zaak, en vraagt mensen die ook zo'n envelop hebben ontvangen zich te melden op het politiebureau aan Achter de Houttuinen in Middelburg. In verband met mogelijke computervirussen is het aan te raden de bestanden op de diskette niet te openen B0RSSELE - De groene Euro- parlementariër A. de Roo heeft erbij de Europese Commissie op aangedrongen dat alle activitei ten Ier voorbereiding van de aanleg van een Wcsterschelde Container Terminal (WCT) bij Borssele worden stilgelegd. De Raad van State schorste de uit voering van de WCT-plannen al vanwege strijdigheid met de Habitatrichtlijn. In de vragen die De Roo gisteren stelde, dringt hij erop aan dat alle parallelle procedures, MER en zandwinningsvergunningen, worden gestaakt zolang de Raad van State nog geen uitspraak heeft gedaan in een bodemprocedure. De parlemen tariër wil ook weten of de Euro pese Commissie ingrijpt als de voorgenomen inbreuken op de Habitatrichtlijn worden door gezet Ook vraagt hij te onder zoeken of de beoogde natuur compensatiemaatregelen door de beugel kunnen. Een ant woord van de Commissie wordt binnen zes weken verwacht. Op die termijn komt ook een uit spraak van de Raad van State. Advertentie Dienstencentrum Bachten Ree de staat achter de aanleunwo ningen van de Vredenhoflaan en wórdt veel gebruikt door de be woners van de aanleunwonin gen. Het complex is met een gang verbonden met zorgcen trum Ter Reede aan de Koude- kerkseweg. Bewoners van zowel de aanleunwoningen als van Ter Reede hadden de gewoonte ie dere avond een uurtje te biljar De heren Jasperse (links) en Crucq voelen zich behandeld als kleine kinderen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Turkse vrou wen in Middelburg hebben on voldoende perspectief op de ar beidsmarkt. Dat stelt de fractie van het CDA na een gesprek met een groep vrouwen uit de Stro menwijk. De vrouwen willen graag extra begeleiding om aan het werk te komen. De CD A-fractie vraagt het Mid delburgse college om mee te werken aan een oplossing. Het college zou bijvoorbeeld via contracten met een reintegra- tiebedrijf kunnen proberen om meer allochtone vrouwen aan het werk te krijgen. De werk loosheid onder allochtonen is hoger dan onder mensen met een Nederlandse achtergrond. Daar komt volgens het CDA nog eens bij dat oudere allochtone vrouwen niet geregistreerd staan als werkzoekende, terwijl ze wel graag willen werken. Die groep is dus groter dan de statis tieken aangeven. Uit werkloos heidscijfers over 2001 blijkt dat van de 1267 Middelburgse werklozen er 264 van allochtone afkomst zijn. Dat is bijna 20 procent, terwijl de groep alloch tonen in Middelburg verhou dingsgewijs veel kleiner is. Re latief gezien zijn allochtonen ook vaker langer werkloos dan autochtonen. Het opleidingsni veau is duidelijk van belang bij het zoeken naar een baan. De grootste groep allochtone werk lozen is die met alleen een lagere school opleiding. Bij de autoch tone bevolking is die groep ver houdingsgewijs kleiner. Daar heeft de grootste groep werklo zen een lagere beroepsoplei ding. Het CDA vraagt ook aan dacht voor de taalachterstand bij zogenaamde 'oudkomers'. Voor allochtonen die al een tijd in Nederland wonen, is het vaak moeilijk om een plaatsje bij een taalcursus te krijgen. Die cur sussen zijn vaak alleen bestemd voor mensen die pas in Neder land zijn. Het CDA vraagt het college om voor de groep oudko mers alsnog inburgeringscur- sussen te houden. Verder vraagt de partij aan de gemeente om in de communicatie met inwoners extra aandacht te besteden aan allochtonen. De groep vindt dat ze slecht geïnformeerd wordt over inspraakavonden en plan nen in de wijken. doorSven Remijnsen KRUININGEN - De bridgeclubs van Reimerswaal en Lamswaarde, nu nog goede buren, zullen na het verdwijnen van de veerdienst tussen Kruiningen en Perkpolder slechts verre vrienden zijn. Om de onderlinge banden aan te halen, ontmoeten de verenigingen elkaar, voor de eerste en de laatste keer, aan boord van de Prinses Juliana voor een bijzondere avond bridgen op de boot. Ton van den Hil is om zes uur als eerste opgestapt in Kruiningen. De voorzitter van bridgeclub Reimerswaal (240 le den) heeft in de beide salons 31 tafels gedekt en van een bidding-box met kaarten voorzien als een half uur na hem Camiel de Schrijver en Wilmar Vermaire aan boord gaan. De Schrijver is voorzitter van bridge club Lamswaarde (79 leden, van wie één uit Lamswaarde), Vermaire is de initiatiefnemer. In totaal 62 paren heb ben gehoor gegeven aan zijn oproep om, met toestemming van de PSD, een bridgedrive af te werken op de Wester- schelde. „Ik wil de overkanten tot el kaar brengen", verklaart Vermaire Terwijl de vrachtwagenchauffeurs on verstoorbaar hun erwtensoep oplepe len en nieuwsgierige kinderen de speel kaarten uit de doosjes halen, verdringt de Zuid-Bevelandse afvaardiging zich even na zevenen om Van den Hil voor de gidsbriefjes met de indeling van de ta fels. „Bent u roken of niet-roken?", vraagt hij Terug in Perkpolder blijkt een aantal sets kaarten te zijn ontvreemd Als de Zuid-Bevelanders en Zeeuws-Vlamingen bridgen aan boord van de Prinses Juliana. tekorten zijn aangevuld en ook de Zeeuws-Vlamingen hun plaatsen heb ben gevonden, heet Van den Hil de 124 deelnemers welkom via de intercom in de stuurhut. „Bij overtreding van de ge dragsregels kunt u normaal gesproken uit de speelzaal worden verwijderd, maar dat is hier onmogelijk. Daarom is in overleg met kapitein Hoogesteger besloten het kielhalen in ere te herstel len." Dan valt de stilte in. De bridgers, veelal 65-plussers, bieden en passen met pas sie. Tussen de wedstrijden door eet Charles ten Hengel, de kampioen van Kapelle, een broodje worst. Ten Hengel (52) vormt met Martijn van Eerden (14) uit Goes veruit het jongste paar van de avond „De ouderen bieden weer als beesten", stelt Ten Hengel, die graag te gen bridgers van de overkant speelt „Zeeuws-Vlamingen zijn lieve men sen." De Zeeuws-Vlamingen, vooral die uit foto Mechteld Jansen het verre oosten, gaan nu nog per boot naar Kruiningen, waar een groot bridgecentrum is gevestigd. Daar wordt onder meer om de districtscom petitie gespeeld. Straks zal de afstand verveelvoudigd zijn. Om half elf zijn alle kaarten geschud. De kapitein roept de winnaar om: Lamswaarde. Een verrassing, vinden ze bij de verliezende club; in Zeeuws- Vlaanderen is toch fanatiek carnaval gevierd? bij OMROEP ZEELAND of) radio en televisie Debat met de lijsttrekkers in de aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: Ad Hagesteijn en Ariane de Lepper Op Omroep Zeeland Radio en televisie van 18.00 tot 19.00 uur op televisie elk uur herhaald) TELEVISIE WWw omroepzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9