Plan Westerenban krijgt vorm Goede buur wordt verre vriend Internist ziekenhuis Walcheren krijgt standje tuchtcollege Gemeente werkt aan gedragscode voor bestuurders Grevelingenschap steunt buitensportcentrum Regels voor gunnen uitkering Zalmsnip debat 879rni zeeuwse almanak Foto Brand verwoest kampeerauto Gereedschap gestolen in Zierikzee Bouwvergunning voor eerste luxe villa's bij Burgh-Haamstede Rugzak van meisje gestolen uit auto Dief betrapt morgen: Lijsttrekkers «RADIO door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het regionaal medisch tuchtcollege in Den Haag heeft een internist van het Ziekenhuis Walcheren deze week officieel gewaarschuwd voor zijn gedrag tegenover de familie van één van zijn patiën ten. Hij is 'professioneel tekort geschoten'. Medisch valt hem echter niets te verwijten, aldus het tuchtcollege. De echtgenoot van de in juli 2001 overleden 68-jarige pati ënte, klaagde de Vlissingse in ternist aan, omdat hij niet op tijd de juiste onderzoeken zou hebben laten verrichten. Hij zou andere onderzoeken onnodig hebben herhaald. Ook lichtte hij de familie onvoldoende in en gedroeg hij zich bot tegenover de familie. Het regionaal medisch tucht college oordeelt dat de internist medisch juist heeft gehandeld. Hij heeft alle aangegeven klach ten van de patiënte serieus ge nomen Dat hij pijnlijke onder zoeken heeft herhaald, is 'zeker te betreuren', stelt het college, maar gezien het ongebruikelij ke verloop van de ziekte (kanker in de alvleesklier) 'is dit niet te verwijten'. Kanker in de al vleesklier is, volgens de tucht raad, 'in het algemeen' moeilijk vast te stellen. Over het gedrag van de internist tegenover de fa milie van de patiënte is het tuchtcollege veel minder te spreken. 'De arts heeft geen gro te vaardigheid ontwikkeld in het omgaan met moeilijke situa ties', luidt het oordeel. En hij heeft 'door het niet verschaffen van zo compleet mogelijke in formatie de patiënte en haar fa milie in verwarring gebracht'. In een gesprek met de familie waarin hij het slechte nieuws moest vertellen, heeft hij zich bovendien zo gedragen dat hij weerstand opriep. Zijn houding noemt het tuchtcollege 'bene den de maat en dat dient hem tuchtrechtelijk te worden ver weten'. Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! Het lijkt erop dat nu de veer boten definitief worden vast gemaakt, de verhalen pas goed los komen. Zo is daar de herinnering aan de over dracht van de eerste dubbel dekker, de Prinses Christina, in 1968. Een feestelijke aan gelegenheid met een boel gasten aan boord. Aan de echtgenote van commissaris der koningin Van Aartsen de eervolle taak de doop van het schip te verrichten. Bij een rondgang op de brug aangekomen werd duidelijk dat het schip geen stuurwiel had maar twee knoppen, de ene om stuurboord en de an dere om bakboord uit te gaan. Omdat het stuurhuis een mooie locatie vormde voor het maken van een foto, werd mevrouw Van Aartsen ge vraagd om even de plaats in te nemen van de roerganger die de 'Christina' inmiddels tot dicht onder de Walcherse kust had gebracht. Opgewekt in de lens kijkend, leunde de doopster bevallig met een hand op het bedie ningstableau, zonder te be seffen dat zij daarmee een van de besturingsknoppen beroerde. Daarop kwam Wal cheren wel héél erg dichtbij. De gelaatskleur van de ij lings ingrijpende kapitein nam een tint aan die naad loos aansloot bij die van zijn overhemd. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEIM-DUIVELAND vrijdag 7 maart 2003 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Sehouwen-Duiveland is druk bezig met het opstellen van een gedragscode voor bestuurders. De daarin opgenomen regels gaan zowel voor raads- als col legeleden gelden. De gedrags code wordt waarschijnlijk in maart of april aan de gemeente raad ter goedkeuring voorge- legd. Aan integriteit van bestuurders, is het uitgangspunt, mag nim mer worden getwijfeld. Met een werkbezoek moet een duidelijk gemeentelijk belang gediend zijn, vertrouwelijke informatie moet vertrouwelijk blijven en een bestuurder mag geen geld of goederen aannemen in ruil voor te bewijzen diensten. Elke vorm van belangenver strengeling dient vermeden te worden. Daarom moeten alle VLISSINGEN - Een uitslaande brand op de Zwanenburg in Vlissingen heeft gisterenmid dag de camper van een Belgi sche familie volledig verwoest. Niemand raakte gewond. De schade loopt in de duizenden euro's. De brand werd kort voor half zes gemeld. Door een foutieve melding reed het korps Koude- kerke van de gemeente Veere naar hotel Westduin. De camper bleek echter te staan op een par keerterrein aan de Zwanenburg in de gemeente Vlissingen. Toen de brandweer arriveerde, was de camper niet meer te red den. De vlammen sloegen uit het dak. Naar de oorzaak kon be velvoerder Piet Kesteloo van Koudekerke alleen maar gissen. De Belgische familie was niet ter plekke. Zij werden bij terug komst onaangenaam verrast. gemeenteraadsleden en de leden van het college - de burge meester incluis - eventuele ne venfuncties melden bij de ge meente. Als een al dan niet betaalde nevenfunctie strijdig is of kan zijn met het gemeente lijk belang zal daar in ieder ge val een pittig gesprek over ge voerd worden De nevenfuncties van raads- en collegegelden staan op een openbare lijst. Die levert in het geval van de gemeente Schou- wen-Duiveland geen al te schokkende zaken op. LSD- raadslid P. Berrevoets-Ringel- berg is voorzitter van de Rode Kruis-afdeling Zierikzee en CDA'er Nde Danschutter zit in de activiteitencommissie van de Zeeuwse Muziekschool LSD'er W, Stouten is niet alleen voor zitter van de Stichting Ooster hof, maar ook van loterijclub 'Marijke'. De lijstjes van nevenverdien sten zijn kort. De wethouders A. van der Wouden en L. Geluk- Poortvliet zeggen helemaal geen nevenfuncties te hebben. De lijst van burgemeester J. As- selbergs daarentegen is fors. Hij is onder meer voorzitter van de Vereniging Dorp, Stad en Land, de Stichting Goemanszorg Be heer, de Plaatselijke Commissie KNRM, het Steunfonds voor de Zeeuwse musea en Stichting Ziekenomroep Nomen Nescio. ZIERIKZEE - Uit een afgeslo ten schuur achter een woning aan de Oudeweg te Zierikzee is tussen woensdagavond 20.00 uur en gistermorgen 8.00 uur een grote hoeveelheid elektrisch gereedschap weggenomen. Een kettingzaag, cirkelzaag en boormachine werden onder an dere meegenomen. Het schade bedrag is onbekend. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Klimvoor- zieningen, wandelmogelijkhe den, boogschietbaan en vlotten waar je op kunt overnachten. Dat en meer is opgenomen in de plannen voor realisering van een buitensportcentrum aan de Kabbelaarsbank bij het Greve- lingenmeer. Het dagelijks bestuur van Na- üur- en recreatieschap De G re lingen is enthousiast over de lannen van 'Organisatie in be- eging' van P. de Haas uit Se- iskerke. Als wat De Haas in zijn hoofd [heeft allemaal gerealiseerd wordt, ontstaat volgens hem een centrum voor buitensport dat uniek is in Zeeland. „Nergens in de regio is een vergelijkbaar centrum waar zoveel sport- en natuurbelevingsactiviteiten op één plaats worden aangebo den." Het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap deelt het en thousiasme van De Haas en maakt gewag van een belangrij ke vergroting van de 'recreatie ve belevingswaarde' van dit deel van het Grevelingengebied. De plannen van De Haas zijn veelomvattend. De kosten wor den geraamd op ongeveer 490 000 euro. Het is de bedoe ling dat allereerst door het gra ven van enkele kreken eilanden worden gemaakt. Het ontgra ven zand kan op die eilanden verwerkt worden tot een duin landschap. Tussen de eilandjes moeten via zogenoemde stap stenen en grinddrempels ver bindingen worden gemaakt Voor de basisinfrastructuur is het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap breid 90.000 euro te investeren. Eén van de onderdelen van het buitensportcentrum wordt een met behulp van een Global Posi tioning System (GPS) te lopen wandelroute. De wandeling gaat kriskras door het gebied, waarbij ook overgestoken dient te worden - via de stapstenen - van het ene naar het andere ei land. Aan mountainbikers is ook gedacht. Over vier van de vijf te realiseren eilanden is een ATB-baan gepland. Het traject is 'verhard' met gras, helmgras en houtsnippers. Buitensportactiviteiten worden in verschillende varianten aan geboden. Er komen onder meer mogelijkheden voor boogschie ten, roeien vliegeren en snorke len. Kanotochten onder bege leiding zijn mogelijk en wie een vlot wil bouwen kan in het nieu we buitensportcentrum terecht. Stiltegebied Voor wie het wat rustiger aan wil doen, komen voorzieningen als uitkijk- en observatiepun ten. Ook gepland is het realise ren van - niet voor recreanten toegankelijke - stiltegebieden in de vorm van plassen. Daar kan, schetst De Haas in zijn plannieuwe natuur tot ontwik keling komen en die kan dan weer vanaf de uitzichtpunten bekeken worden. De Haas wil het plan in fasen uitvoeren en gaat daarbij uit van een periode van vier tot vijf jaar. Het voorstel van het dagelijks bestuur van het Grevelingen schap om de plannen mogelijk te maken en er 90.000 euro in te investeren komt vrijdag 14 maart aan de orde tijdens de vergadering van de Raad van Bestuur van het schap De ver gadering wordt gehouden in het schapskantoor in Bommenede en begint om 14,00 uur. HnorFamke van Loon BURGH-HAAMSTEDE - Voor 1 acht luxe villa's in plan Weste renban bij Burgh-Haamstede is een bouwvergunning afgege- 1 ven. Over vier andere stulpjes 1 voert de gemeente Sehouwen- Duiveland het eerste overleg met de toekomstige bewoners. In totaal mogen in plan Weste renban vijftig vrijstaande wo ningen gebouwd worden. De tijd dringt nog niet. Projectont wikkelaar BijdeVaate uit Zie- 1 rikzee heeft tot eind 2006 de tijd om het plan te realiseren. Vanuit de lucht is goed de plek te I zien waar de nieuwe wijk tussen en Nieuw-Haam- stede moet verrijzen. De grote, open plek steekt schril af tegen het bosrijke gebied achter de j-Westschouwse duinen. Ander half jaar geleden zijn hier stevig stappen gezet om de drie hecta- j re klaar te maken voor de komst van de vijftig vrijstaande hui zen. De bomen zijn gekapt en door Sagro Zeeland BV uit 's-Heerenhoek zijn gas, water elektriciteit en wegen aange legd. Omdat het terrein tevens al is opgehoogd met een flinke laag 2and kan er nu gebouwd -•worden Maar eig hard gaat het op dit VLISSINGEN - Een rugzak van een veertienjarig meisje uit J Vlissingen werd gistermiddag uit een niet afgesloten auto ge- stolen. IDe wagen stond geparkeerd in 'de Kanaalstraat in Oost-Sou- burg pen portemonnee met enkele |euro's, kleding en toiletartike len zaten in de rugzak van de j~Vlissingse moment niet. Het merendeel van de kavels is wel al verkocht; volgens het woonmagazine van Sehouwen-Duiveland zijn er nog slechts vijf plekken be schikbaar. Eén voor één verrij zen de villa's, die in de oude landhuizenstijl gebouwd moe ten worden. Dat gebeurt echter maar mondjesmaat op de ver schillende percelen. Sinds het terrein bouwrijp is zijn volgens W. Lievense van de afdeling bouwzaken acht bouwvergun ningen voor Westerenban afge geven. Voor vier andere villa's is het vooroverleg gestart. „Maar daar zijn nog geen officiële vergunningen voor aange vraagd." Afwachten Voor de gemeente is het nu ech ter vooral afwachten totdat de wijk is volgebouwd. En dat is aan de projectontwikkelaar. Dat de panden niet als padde stoelen uit de grond schieten, baart vooralsnog geen zorg. E. Schaalje van het (gemeentelijk) Ontwikkelingsbedrijf legt uit dat met BijdeVaate is afgespro ken dat plan Westerenban in zes jaar gerealiseerd zal wor den. Dat betekent dat deze tot eind 2006 de tijd heeft. Daar naast kan de bouw alsnog snel gaan wanneer 24 kavels volgens plan in één keer bebouwd wor den. Gekoppeld aan de woningbouw in Westerenban is ook de aanleg van een natuurgebied van zeven hectare. Als waterberging moet dit gebied ervoor zorgen, dat de nieuwe bewoners van Westeren ban droge voeten houden. Daar naast geldt dit gebied als 'ecolo gische verbinding' tussen het Zeepe, de Duinpolder en de Vroongronden. De gemeente heeft met een aanlegvergunning al groen licht gegeven voor deze natuurontwikkeling. Tegen het plan loopt echter nog een be zwaarprocedure, zodat ook uit voering van dit project nog even op zich laat wachten. Bij Bij deVaate was niemand be schikbaar voor commentaar. Vanuit de lucht is te zien hoe de nieuwe wijk Westerenban mondjesmaat vorm krijgt. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Inwoners van de gemeente Sehouwen-Duive land kunnen dit jaar weer reke nen op de uitkering voor lokale lastenvermindering, oftewel de Zalmsnip. Het gaat om een be drag van 45,76 euro korting op de lokale lasten. Het dagelijks gemeentebestuur heeft echter wel duidelijke be leidsregels opgesteld, waarin wordt aangegeven wie wel en niet voor die korting in aanmer king komen. Zo wordt er bijvoorbeeld geen Zalmsnip verstrekt aan mensen die in de gemeentelijke basisad ministratie staan ingeschreven op een adres waarvoor alleen re creatief gebruik is toegestaan en die niet belastingplichtig zijn voor afvalstoffenheffing. De lokale lastenvermindering geldt wel voor bewoners van verpleeg- en verzorgingstehui zen In het verleden kwamen de ze bewoners daar niet voor in aanmerking. Naar aanleiding van jurisprudentie hierover en conform de wens van het kabi net verstrekt de gemeente de Zalmsnip nu echter wel aan mensen in verpleeg- en verzor gingscentra. foto Peter Buteijn De uitkering bedraagt dit jaar voor Sehouwen-Duiveland 45,76 euro. Dat bedrag is inclu sief een eenmalige verhoging van 38 eurocent omdat vorig jaar abusievelijk te weinig werd uitgekeerd. Deze lastenvermin dering wordt in het algemeen vex'rekend met de aanslag ge meentelijke belastingen. Ieder een die per 1 januari de afval stoffenheffing moet betalen, krijgt deze korting. Wie in aan merking komt voor kwijtschel ding van de gemeentelijke hef fingen/belastingen krijgt het bedrag apart uitgekeerd. GOES - In een winkel aan de Marconistraat te Goes is giste renomstreeks kwart over elf een 59-jarige Goesenaar aangehou den wegens winkeldiefstal. De man was de kassa gepas- "eerd zonder een duimstok te «talen. Hij werd door een per- oneelslid aangehouden.Op het politiebureau kreeg hij een boe tte van 115 euro. Advertentie doorSveri Remijnsen Zuid-Bevelanders en Zeeuws-Vlamingen bridgen aan boord van de Prinses Juliana. foto Mechteld Jansen sets kaarten te zijn ontvreemd. Als de tekorten zijn aangevuld en ook de Zeeuws-Vlamingen hun plaatsen heb ben gevonden, heet Van den Hil de 124 deelnemers welkom via de intercom „Bij overtreding van de gedragsregels kunt u normaal gesproken uit de speel zaal worden verwijderd, maar dat is hier onmogelijk. Daarom is in overleg met kapitein Hoogesteger besloten het kielhalen in ere te herstellen." Dan valt de stilte in. De bridgers, veelal 65-plussers, bieden en passen met pas sie. Tussen de wedstrijden door eet Charles ten Hengel, de kampioen van Kapelle, een broodje worst. Ten Hengel (52) vormt met Martijn van Eerden (14) uit Goes veruit het jongste paar van de avond. „De ouderen bieden weer als beesten", stelt Ten Hengel, die graag te gen bridgers van de overkant speelt. „Zeeuws-Vlamingen zijn lieve men sen." De Zeeuws-Vlamingen, vooral die uit het verre oosten, gaan nu nog per boot naar Kruiningen, waar een groot bridgecentrum is gevestigd. Daar wordt onder meer om de districtscom petitie gespeeld. Straks zal de afstand verveelvoudigd zijn. Om half elf zijn alle kaarten geschud. De kapitein roept de winnaar om: Lamswaarde. Een verrassing, vinden ze bij de verliezende club; in Zeeuws- Vlaanderen is toch fanatiek carnaval gevierd? bridgedrive af te werken op de Wester- schelde. „Ik wil de overkanten tot el kaar brengen", verklaart Vermaire. Terwijl de vrachtwagenchauffeurs on verstoorbaar hun erwtensoep oplepe len en nieuwsgierige kinderen de speel kaarten uit de doosjes halen, verdringt de Zuid-Bevelandse afvaardiging zich even na zevenen om Van den Hil voor de gidsbrief jes met de indeling van de ta fels. „Bent u roken of niet-roken?", vraagt hij. Terug in Perkpolder blijkt een aantal KRUININGEN - De bridgeclubs van Reimerswaal en Lamswaarde, nu nog goede buren, zullen na het verdwijnen van de veerdienst tussen Kruiningen en Perkpolder slechts verre vrienden zijn. Om de onderlinge banden aan te halen, ontmoeten de verenigingen elkaar, voor de eerste en de laatste keer, aan boord van de Prinses Juliana voor een bijzondere avond bridgen op de boot. Ton van den Hil is om zes uur als eerste opgestapt in Kruiningen. De voorzitter van bridgeclub Reimerswaal (240 le den) heeft in de beide salons 31 tafels gedekt en van een bidding-box met kaarten voorzien als een half uur na hem Camiel de Schrijver en Wilmar Vermaire aan boord gaan. De Schrijver is voorzitter van bridge club Lamswaarde (79 leden, van wie één uit Lamswaarde), Vermaire is de initiatiefnemer. In totaal 62 paren heb ben gehoor gegeven aan zijn oproep om, met toestemming van de PSD, een bij OMROEP ZEELAND op radio en televisie Debat met de lijsttrekkers in de aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Presentatie: Peter Joosse Interviewers: Ad Hagesteijn en Ariane de Lepper Op Omroep Zeeland Radio en televisie van '8.00 tot 19.00 uur len op televisie elk uur herhaald) "..TELEVISIE ""womroepzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33