Geen verbod op vreugdevuren p- \BS=sSsm PZC Biertje voor bereiken hoogste punt theater Steun voor plannen veiligheid gebouwen V - GroenLinks plaatst 'scherm' van vier meter tegen WCT Celstraf geëist voor verduisteren zes ton uit nalatenschap oom 11 Meerderheid fracties Reimerswaal wil schade winkeliers vergoeden agenda II Dominee Hans Visser in Zierikzee Uitslagen verkiezingen - Bazaar l( inHansweert Bite a bit treedt op Taizé Auto vernield bij botsing Gemeentearchief Goes online Gereedschap weg uit schuur Dief betrapt Souburger rijdt auto in vernieling Van Zwieten plant boom Rommelmarkt Blijspel Voorjaarsbingo COC-disco met travestieshow vrijdag 7 maart 2003 F /bwir Rob Paardekam I KRONINGEN - De politieke i partijen in Reimerswaal voelen weinig voor een verbod op f vreugdevuren in de nieuwjaars nacht. Dat bleek deze week tij dens een bijeenkomst van de raadscommissie financiën en algemene zaken. De meeste fracties willen wel dat de schade die de vreugdevuren aanrich ten, wordt vergoed. Tijdens een evaluatie van de af gelopen oud- en nieuwviering STREEKACTIVITEITEN redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel (0113) 273000 Pax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom •ngrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kwam de commissie tot de con clusie dat het over het algemeen rustiger is geweest dan in voor gaande jaren. De gemeente bood dit jaar hulp door stook plaatsen aan te wijzen in onder meer Krabbendijke en Yerseke. In dat laatste dorp werd het vreugdevuur voor het eerst ge houden op de kruising van de Langeville, de Julianastraat en de Vierstraat. Veel bewoners hebben daarover hun ongenoe gen uitgesproken. Ze zeggen dat de plaats veel te dicht bij wonin gen ligt en spreken over een le vensgevaarlijke situatie. Het havenplateau is volgens de be woners een veel betere plaats. Haven Dat vindt ook de ChristenUnie, die voorstelde het vreugdevuur naar de haven te verplaatsen. De jongeren zelf zouden daar geen problemen mee hebben. Overigens lieten veel partijen weten dat de gemeente veel meer contact moet zoeken met de jongeren, zoals burgemeester A. Verbree dit jaar deed in Krab bendijke. De PvdA stelde voor elk jaar in oktober voor elke Reimerswaalse kern een plaats voor het vreugdevuur aan te wijzen. Voor een totaal verbod op vreugdevuren voelen de meeste partijen niets. De vrees is dat het dan juist helemaal uit de hand loopt. Een ander punt van discussie betrof de claims van twee win keliers uit Yerseke. Zij verhalen de schade die ze enkele jaren ge leden bij het vreugdevuur oplie pen alsnog op de gemeente. Een meerderheid van de raad staat achter hen en vindt dat de ge meente met geld over de brug moet komen. Dat roept natuur lijk wel een paar vragen op. Moet je ook mensen vergoeden die zich nu nog niet hebben ge meld? En tot hoeveel jaar terug kan de schade worden ver haald? Wat dat laatste betreft, denken veel partij en aan twee of drie jaar. De PvdA stelde voor in de toekomst vooraf foto's te ma ken van de huizen in de omge ving van plaatsen waar het vreugdevuur plaatsvindt. Zo kan achteraf worden bepaald of er schade is en hoeveel. Het gemeentebestuur komt bin nenkort met een voorstel naar de raad. Daarin wordt uiteenge zet hoe in de toekomst wordt omgegaan met de vreugdevu ren. j ZIERIKZEE - De bekende Rot- j terdamse dominee Hans Visser [i preekt zondagochtend voor de Vrijzinnige Gemeente in de Gasthuiskerk in Zierikzee. I Vissergeniet landelijke bekend heid als dominee van de Paulus- i kerk in Rotterdam. Hij gooide [l de kerkdeuren open voor daklo- zen en drugverslaafden en schrikt niet terug voor het uit dragen van omstreden stand punten. Het thema van de dienst is 'Bui ten de werkelijkheid'. Na de dienst is er gelegenheid tot dis- I cussie. De kerkdienst begint om 11.00 uur. GOES - In het stadskantoor in Goes wordt op dinsdagavond 11 maart vanaf 21.00 uur de uitslag van de Provinciale Statenver kiezingen bekendgemaakt. Hier komen alle uitslagen van de verschillende stembureaus binnen, ze worden op volgorde van binnenkomst bekendge maakt. Iedereen is van harte welkom om bij de bekendma- 1 lang aanwezig te zijn. G0ES-'t Beest, 21.00 uur: Club Alibi; Le- ger des Heils, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Sportpunt Zee- jland. 10.00-14.00 uur Speelgoedrom- melmarkt; Wijkgebouw De Pit, 20.00 uur: Avondbingo 's-GRAVENPOLDER - De Zwake, 09.00-12.00 uur: Sportfestijn Borsele, basketballen, skaten en workshop break dance; HEINKENSZAND - De Stenge, 9.00 uur: Sportfestijn Borsele, tennis, KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, Sporthal, 19 30-20.30 uur: Conditietraining; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00uur-Weekmarkt; Prinses Bea- 4f trixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Ooster- Jicteld,. HANSWEERT - In zorgcen- trum Maria-oord in Hansweert wordt zaterdag de jaarlijkse I voorjaarsbazaar gehouden. Van 9.30 uur tot 11.30 uur is daar een rommelmarkt, worden er poppenkleertjes verkocht, enveloppen getrokken en is er een grabbelton voor jong en oud De opbrengst komt geheel ten goede aan een vakantie voor de bewoners van Maria-oord. door Mieke van der Jagt GOES - Pannenbier en een envelopje voor de bouwvakkers en opgewonden verwachting bij wethouder C. Linssen: het hoogste punt van het nieuwe theater in Goes werd gisteren bereikt. De wet houder hees, samen met projectleider J. Schipper (op de rug gezien), vlaggen en nodigde de bouwers uit voor een biertje en een feestelijke hap in het Goese stad huis. Daar liet Linssen in een korte toe spraak weten dat het gemeentebestuur uitermate tevreden is over de voortgang in de bouw. De nieuwe zaal en de toneel toren moeten een integraal onderdeel worden van de voormalige ambachts school. Dat gebouw werd de laatste tachtig jaar al in verschillende fasen ge bouwd. Het theater, dat samen met het cultuurhuis de Mythe gaat heten, wordt naar alle waarschijnlijkheid net na de zomer opgeleverd. De opening is gepland in oktober. foto-Willem Mieras door Steffan ter Maat SINT - MAARTENSDIJK - Het plan van aanpak voor brand- en inbraakpreventie voor de ge meentelijke gebouwen van Tho- len is deze week door de com missie welzijn en onderwijs goedgekeurd. Het was overi gens een kleine meerderheid die instemde met het plan. De PvdA en de SGP vinden de kosten te hoog en willen het plan eerst in de fractie bespreken. Met het plan wil de gemeente er voor zorgen dat alle gemeente lijke gebouwen, inclusief alle schoolgebouwen, voldoen aan de meest recente regels en de bij behorende bouwverordenin gen. De inbraakbeveiliging van de schoolgebouwen moet vooral worden afgestemd op de eisen van de verzekeraar. Het plan wordt als een soort pi- lotproject begonnen. Sport- en gemeenschapscentra de Meul- vliet in Tholen en de Wellevaete in Sint Annaland worden het eerst aangepastDe twee gebou wen moeten ongeveer halver wege dit jaar aan de nieuwe ei sen voldoen. Ook dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer en de openbare basisschool Ter Tolne in Tholen behoren nog tot het pilotproject en worden ook dit jaar nog aangepakt. Als alles goed verloopt volgen daarna de andere gemeentelijke gebou wen. Het eerste deel van het project kost ruim 540.000 euro. Het pro ject in zijn geheel gaat 1.4 mil joen euro kosten. M. den Haan van de PvdA gaf aan dat zijn fractie dat een erg hoog bedrag vindt voor het verbeteren van brand- en inbraakpreventie. Hij vroeg daarom of het op zijn minst mogelijk was om de uit voer van de plannen over een langere periode uit te smeren. Volgens de deskundig ambte naar van de gemeente kan dat juist niet, omdat een aantal ge bruiksvergunningen dan in ge vaar komt. Voor enkele openba re gebouwen bestaat sowieso het risico dat deze tijdelijk (deels) hun gebruiksvergunning kwijtraken als er niet snel wordt voldaan aan de meest recente veiligheidseisen. Premies M. Klippel van de SGP noemde het een goed plan, maar ook wel heel erg ambitieus. Hij vroeg of de veiligheidsmaatregelen op sommige punten iets minder uitvoerig konden, zonder bene den de ondergrens van de eisen te geraken. De ambtenaar gaf aan dat het plan grotendeels al niet meer dan het minimum is. Daar waar de maatregelen ver der gaan dan de minimumeisen, worden de extra kosten die dit met zich meebrengt terugge wonnen door lagere verzeke ringspremies. Ondanks de weerleggingen ble ven de PvdA en de SGP ontevre den over de hoogte van de kos ten. Ze willen het eerst in hun fracties bespreken en pas vol gende week tijdens de raadsver gadering met een definitief standpunt komen. m si "^^5 )£jil j 1 Met een actiescherm wil GroenLinks in Eindewege aangeven hoe ingrijpend de maatregelen tegen ge luidsoverlast door treinen vanaf de Westerschelde Container Terminal zullen zijn. foto Willem Mieras KLOETINGE - Met medewer king van de cantorij wordt zon dag 9 maart vanaf 19.30 uur in de Geerteskerk in Kloetinge een Taizé-viering gehouden. Tij dens deze viering, voor jong en oud, worden liederen uit de Tai- zé-bundel gezongen. GOES - De Zeeuwse popforma tie Bite a bit treedt vrijdag 14 maart op in café Baarends in Goes. Het optreden vindt plaats in het kader van de zogenaamde Om Den Potkachel-avonden en be gint om 21 00 uur. Bite a bit is een coverband met nummers van Alanis Morisette. Anouk, Tina Turner, Rolling Stones en vele anderen. door Mieke van der Jagt EINDEWEGE - GroenLinks heeft gisteren een geïmprovi seerd scherm van vier meter hoog gebouwd langs het spoor in 's Heer Arendskerke. Daar mee moeten de Zeeuwen een indruk krijgen van wat er op verschillende plaatsen in de ge meente Goes dreigt te gebeuren als het treinverkeer toeneemt na de bouw van de Westerschelde Container Terminal (WCT) in het Slocgebied. Geluidsschermen zijn de goed koopste oplossing voor de ge luidsoverlast die ontstaat als meer en langere goederentrei nen over het hoofdspoor door Goes gaan rijden. Dat aantal neemt vanzelf al toe door de groei van de activiteiten in het Sloegebied, maar de aanleg van de WCT zou een machtsverhef fing veroorzaken, zo is uit on derzoek gebleken. Uit een re cente geluidsstudie blijkt dat er alleen al voor het geluid dik vijf miljoen euro moet worden uit gegeven voor bijna zes kilome ter schermen, in hoogte varië rend van 1,5 tot 4 meter. Dan nog gaat het veel geld kosten om huizen zodanig te isoleren dat de overlast voor bewoners te dragen is. Maatregelen tegen trillingsoverlast, verkeershin- der en risico's van gevaarlijke stoffen zijn in de berekeningen nog niet meegnomen. GroenLinks is verbaasd over de stilte die is ontstaan na het uit komen van het rapport. De ge meente Goes is zo geschrokken dat besluiteloosheid is gaan heersen en de provincie zwijgt in alle talen. Vooral het gebrek aan informatie stoort Groen Links, zeker nu de mensen vol gende week naar de stembus kunnen om hun mening over de WCT op een democratische ma nier vorm te geven. De partij wilde daarom laten zien hoe een scherm van vier meter hoog zich verhoudt tot het landschap en de woonomgeving. Saneren Op de plaats van het geïmprovi seerde scherm, de Arendstraat in Eindewegen, hoeft overigens geen scherm van vier meter te komen; twee meter is daar ge noeg. De hoogste schermen zou den moeten komen in de be bouwde kom van Goes, waar de huizen veel dichter op de spoor baan staan. Overigens blijkt sa neren in het geluidsrapport niet in alle gevallen te betekenen dat er woningen moeten worden afgebroken. Zeer ingrijpende isolatiemaatregelen vallen ook onder de term saneren in het jar gon van de onderzoekers. 's GRAVENPOLDER - Op de kruising Baarlandsezandweg en Bernhardweg Oost in 's Gravenpolder vond woensdagavond rond half negen een aanrijding plaats tussen een Russische vrachtwagen en een personenauto. De 41-jarige trucker reed over de Bernhardweg Oost en wilde linksaf de Baarlandse zandweg oprijden. Hierbij verleende hij geen voorrang aan een auto waardoor deze frontaal op de vrachtauto botste. De bestuurder van de auto, een negentienjarige man uit Hein- kenszand, werd voor onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis waar hij een nachtje moest blijven. De auto werd ver nield. GOES - Het gemeentearchief van Goes is online. Via de web site van de gemeente Goes zijn diverse verzamelingen en do cumentatie van het gemeentearchief digitaal te raadplegen. Ongeveer 20.000 foto'smet afbeeldingen van de gemeente zijn op internet gezet. Liefhebbers van genealogie kunnen de ge gevens uit de negentiende eeuwse akten van de burgerlijke stand van Goes, Kloetinge, Kattendijke, 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk raadplegen. LEWEDORP - Uit een schuur bij een woning aan de Koren- weg in Lewedorp is woensdag tussen 19.15 uur en 21.45 uur een hoeveelheid gereedschap weggenomen. Er werd onder meer een gereedschapskist met inhoud en elektrisch gereed schap weggenomen Het schadebedrag is onbekend. GOES - In een winkel aan de Marconistraat te Goes is gister ochtend rond kwart over elf een 59-jarige Goesenaar aange houden wegens winkeldiefstal. De man was de kassa gepas seerd zonder een duimstok te betalen. Hij werd door een personeelslid aangehouden en overgedragen aan de politie. Op het politiebureau kreeg hij een boete van 115 euro. KAPELLE - Een negentienjarige automobilist uit Oost-Sou burg heeft gistermiddag rond kwart voor vijf op de A58 ter hoogte van Kapellc een vrachtwagen geraakt. De Souburger raakte aanvankelijk met zijn linkerwiel in de berm, waarop hij een te heftige stuurcorrectie naar rechts uitvoerde. Daar bij botste hij tegen de vrachtwagen, die werd bestuurd door een 27-jarige man uit Best. Er raakte niemand gewond, maar de auto van de Souburger raakte totaal vernield. De trailer van de vrachtwagen raakte beschadigd. RILLAND - In Rilland is gisteren een begin gemaakt met de landschappelijke inpassing van bedrijventerrein De Poort. Gedeputeerde J. van Zwieten zou symbolisch de eerste boom planten, maar omdat hij pas laat in de middag kon, werd het de tiende boom. Voorlopig wordt alleen de zijde van de Valc- kenisseweg, die parallel aan de snelweg loopt, van bomen voorzien. Het gaat om platanen en elzen. De provincie zou graag zien dat het hele bedrijventerrein met groen wordt om geven, maar dat is volgens de gemeente niet overal mogelijk. Momenteel wordt bekeken waar een verdere landschappelij ke inpassing kan plaatsvinden. Uit niets bleek voor welk doel het geld was aangewend. In to taal zou het gaan om een bedrag van ruim 600.000 euro (1,4 mil joen gulden). De erfgenamen zitten met een kater, omdat bijna vier ton (in euro's) uit de nalatenschap nog steeds zoek is en de verdachte dit bedrag niet op tafel kan leg gen. ,,Hij woont bij zijn zuster op een boerderij die met onze centen is verfraaid. En ik ben er slechter van geworden, want ik moet aan de Belastingdienst successierechten betalen", foe terde een van de slachtoffers. De rechtbank doet 19 maart uit spraak. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 48-jarige inwoner van Veere wordt ver weten dat hij zich bijna vier ton euro uit een erfenis van een fa milielid heeft toegeëigend. De verduistering was gisteren in Middelburg voor officier van justitie R. Rammeloo aanlei ding om tegen de man vijftien maanden gevangenisstraf te ei sen. De man genoot in 1998 het ver trouwen van de erfgenamen om op te treden als executeur testa mentair in de nalatenschap van een oom, maar maakte er vol gens de officier een financiële puinhoop van. De verdachte verscheen giste ren niet op de zitting van de meervoudige strafkamer Zijn raadsman had laten weten dat zijn cliënt fysiek niet in staat was om de behandeling van zijn zaak te ondergaan. Ook de strafpleiter bleef weg, omdat hij niet gemachtigd was namens zijn cliënt op te tredenDe keuze om weg te blijven werd door de officier meegewogen, maar het accent van de eis lag op de ver duistering van de grote som geld. ..Hij heeft ervan kunnen genieten. Er is nog meer geld kwijt. Hij heeft er een zootje van gemaakt", stelde Rammeloo vast. Wie wel op de zitting versche nen, waren de drie erfgenamen die in 2000 aan de bel trokken toen de afwikkeling van de erfenis stagneerde. De verdach te had verklaard toestemming van hen te hebben gekregen om het geld te beheren. Volgens de erfgenamen zelf wilden zij maar één ding: de erfenis afhan delen. Eigen BV Toen in 1998 bleek dat de oom (oud-oom van verdachte) een erfenis van vijf miljoen gulden naliet, was dat een verrassing voor de nabestaanden Het was bijna vanzelfsprekend dat ver dachte met zijn kennis de boedel mocht regelen. Na de aangifte van verduistering ging de re cherche aan de slag. Het onder zoek wees uit dat hij forse be dragen van de totale erfenis had doorgesluisd naar zijn eigen BV. Met het geld van de erfenis wa ren er leningen afgelost en grote bedragen aan kasgeld (enkele tonnen aan euro's) opgenomen. THOLEN - Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 8 maart haar jaarlijkse Rommel markt. Deze begint om 14.00 uur en wordt gehouden bij het verenigingsgebouw aan de Ou- delandsepoort in Tholen. Naast de rommelmarkt zijn er andere activiteiten te beleven. De op brengst komt ten goede van het instrumentenfonds 's-HEER ARENDSKERKE - Toneelclub 's-Heer Arendsker ke voert op vrijdag 14 en zater dag 15 maart in dorpshuis Het Arendhuis het blijspel Mamma Mia op. De voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Op de avond zelf wordt een loterij ge houden. GOES - De Zonnebloem te Goes houdt op zaterdag 8 maart van 14.00 uur tot 17.00 uur een voor jaarsbingo. Deze bingo, voor zieken, gehandicapten en huis gebonden senioren, vindt plaats in verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge. KRUININGEN - In Ons Dorps huis in Kruiningen wordt op za terdag 15 maart vanaf 21.00 uur een megadtsco met travestieop treden gehouden. Twee DJ's zorgen voor de muziek. De op brengst komt ten goede aan het COC Midden Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31