Hamoudi profiteert van onrust Zeeuwse zeilers op Sint Maarten Schaaktoernooi bij afscheid PSD Tjoba heeft lot op slotdag zaalseizoen geheel in eigen hand 19 Wennemars niet op 1500 meter De Loor en Cramer zonder ploeg Rintje Ritsma schaatst door Golfer Derksen derde in Dubai Henk Vos Memorial gaat niet door De Meza kan favorietenrol tijdens eerste pannatoernooi net niet waarmaken Benjamin Mast ontbreekt in rugbyselectie Van Wonderen verlengt contract NEC verliest hoofdsponsor Schotse Clyde wil Maradona jr. Fifa stelt WK voor jeugd uit Wereldbeker voor Kostelic HEERENVEEN - Erben Wennemars heeft zich afgemeld voor de 1500 meter van vandaag tijdens de wereldbekerfinale in Heerenveen. De schaatser van SponsorBingo Loterij vindt het programma te druk, aangezien hij in Thialf ook op de 500 en 1000 meter start. Wennemars staat derde in het WB-klas- sement op de 1500 meter, op vijftig punten van leider Jevgeni Lalenkov. Op deze afstand is hij wel al verzekerd van een startbewijs op de wereldkampioenschappen afstanden, vol gende week in Berlijn. Martin Hersman neemt in Heerenveen de plek van Wennemars in. Jacques de Koning komt helemaal niet in actie. De sprinter meldde zich wegens een liesblessure af. Andrea Nuyt, die vorige week nog last had van hartrit mestoornissen, zal in Thialf slechts één 1000 meter afwerken in plaats van twee. ANP HEERENVEEN - Schaatssters Barbara de Loor en Wieteke Cramer zitten over twee weken, na de WK afstanden, zonder ploeg. Hun huidige werkgever DSB heeft besloten hun con tracten niet te verlengen. De coaches van de DSB-schaats- ploeg zien onvoldoende perspectief in de 28-jarige De Loor en de 21-jarige Cramer, zegt woordvoerder Toon Gerbrands ,,De blik is gericht op de Olympische Spelen van 2006 in Tu rijn Daar wil DSB met een jonge en kansrijke ploeg naar toe De Loor en Cramer passen volgens de coaches niet in dat plaatje." ANP HOOGEVEEN - Rintje Ritsma weet nog van geen ophouden. De viervoudig wereldkampioen en de zesvoudig Europees kampioen allroundschaatsen heeft gisteren zijn contract met TVM met een jaar verlengd, aldus dc ploegleiding. De 32-jari- ge Fries, deze winter goed voor zilver op zowel EK als WK all round, verwacht volgend jaar nog beter te kunnen presteren. Hij kan naar eigen zeggen nog meer rendement halen uit de samenwerking met coach Gerard Kemkers. Net als dit sei zoen zal Ritsma zich volledig richten op de grote allround- toernooien. ANP DUBAI - Golfer Robert-Jan Derksen heeft gisteren de Desert Classic in Dubai geopend in 67 slagen, 5 onder par Dit was de beste prestatie in de eerste ronde van een wedstrijd op de Eu ropese Tour in de zesjarige profloopbaan van de 28-jarige speler uit Nijmegen. Derksen stond na de eerste dag op de ge deelde derde plaats. Leider was de Schot Alastair Forsyth met 65 slagen. Titelverdediger Ernie Els uit Zuid-Afrika bezette na de eerste 18 holes van dit met 1.75 miljoen euro gedoteerde toernooi de tweede plaats met 66 slagen. Maarten Lafeber be gon met 71 slagen in de middenmoot en Rolf Muntz met 73 in de onderste helft van het klassemement. Muntz opende slecht met double-bogeys op de vierde en achtste hole. Hij herstelde zich na het keerpunt met een viertal birdies. ANP GRONINGEN - De Henk Vos Memorial wordt dit jaar niet verreden. De organisatie van de wielerkoers ter nagedachte nis van de in 1999 overleden parlementariër en voormalig voorzitter van de wielervakbond VVBW kon met de interna tionale wielrenunie UCI geen overeenstemming bereiken over een andere datum. De Henk Vos Memorial stond dit jaar voor 18 juli op de wielerkalender. ANP vrijdag 7 maart 2003 Hoor Barry van der Hooft GOES - Bokser Mike Tyson had onlangs slechts 49 seconden nodig om zijn tegenstander Clifford Etienne knock-out te slaan. Weng Tran had gisteren eveneens maar een kleine minuut nodig om de bal tus sen de benen van Gaff in de Meza te spelen. De halve finale van het eerste pannatoernooi in Goes leek daarmee beslist, maar het liep anders. De Meza vocht de beslissing aan. kreeg een herkansing, won toen wel van Tran, maar verloor vervol gens de finale van Faussi Ham oudi. En dat was een flinke tegenval ler voor Gaffin de Mezawant de technicus had zichzelf voor het toernooi uitgeroepen tot de gro tefavoriet. „Hier in Zeeland ben ik de beste en ik ga veel mensen VLISSINGEN - De Middelbur ger Benjamin Mast (22) is niet geselecteerd voor de belangrij- kerugbyinterland van komende zondag in en tegen Duitsland. Mast heeft een week op bed ge legen met griep. Bondscoach Robbie Allen riep wel twee andere Zeeuwen op. Dat zijn Cristian Moeliker en Bas den Uyl. Benjamin Mast, elfvoudig international, maak te twee weken geleden nog wel deel uit van Oranje. Dat speelde toen in Middelburg een oefenin terland tegen België. Nederland verloor die wedstrijd (25-32) en achteraf gaf Mast, die net als Moeliker de tachtig minuten vol maakte, toe dat hij niet tevreden was over zijn eigen spel. In ver band met ziekte krijgt hij nu niet de kans zich te revancheren Nederland speelt zondag zijn eerste interland in de Europese B-poule. Daarin probeert het promotie af te dwingen naar de A-poule, de subtop van Europa. wreed voor schut zetten", zei hij. Dat lukte af en toe aardig, maar de eerste prijs ging verras send aan zijn neus voorbij. De grootspraak had er toe geleid dat de Goesenaar in veel van zijn duels hard werd aangepakt De Meza: „Omdat ik een grote mond had, geeft iedereen twee honderd procent tegen mij, ter wijl ik zelf gewoon op honderd procent speel. Ze spelen tegen mij vaak heel hard, maar ik kom voor de show. Als ik achterkom, maak ik eerst gelijk en dan ga ik weer voor de show. In dat opzicht paste Gaffin de Meza uitstekend in het bonte gezelschap straatvoetballers, die in de spotlights op de klan ken van keiharde rap- en R&B- beats hun kunsten vertoonden. Voor de jongste categorie (13 tot en met 16 jaar) ontving de orga nisatie 29 inschrijvingen en in de categorie boven 16 jaar meldden 42 voetballers zich aan. „Daarom mogen we dit toernooi best een succes noe men", zei mede-organisator Adil Fertoute. „We hebben ons alleen een beetje verkeken op de manier van inschrijven. Dat kon tot 1 maart, maar de doelgroep voor dit toernooi doet dat liever op de dag zelf. Voor de oudste categorie hadden we vooraf bij voorbeeld vijftien inschrijvin gen, maar daar zijn er vanmid dag nog 27 bijgekomen." Simpel Fertoute had samen met zijn collega's van de Stichting Maat schappelijk Werk Oosterschel- deregio, Robbie Dahoe en Peter Remijn, een knock-outschema in elkaar gezet voor het eerste pannatoernooi en de duels wer den aan elkaar gepraat door Marciano Geerlings. De regels waren simpel: wie op een veld van acht bij vier meter (met twee doeltjes) zijn tegenstander door de benen speelde en in bal bezit bleef (de panna) ging door naar de volgende ronde Dat je dat technische hoogstandje echter niet nodig had om ver te komen, bewees David de Haan. De voetballer van Zaamslag hield het vooral simpel en con centreerde zich op het maken van doelpunten. De Haan nam in ieder duel ruim afstand en hield vervolgens z'n benen ge sloten „Die mannetjes zijn technisch allemaal veel beter dan ikMaar ik scoor gewoon en houd m'n benen dicht. Zo kun je dus ook winnen." Verhitte discussies David de Haan reikte uiteinde lijk tot de halve finales, waarin hij zijn meerdere moest erken nen in Faussi Hamoudi. Die keek vervolgens geconcentreerd naar de andere halve eindstrijd om te zien wat hij in de finale kon verwachten. Het leek Weng Tran te worden, maar Gaffin de Meza tekende beroep aan tegen de beslissing van de scheids rechter nadat hij een panna had geïncasseerd. Hij klemde de bal tussen zijn benen en Tran gaf vervolgens het laatste tikje. Maar dat bleek niet te mogen en dus kreeg De Meza een re- match. Die won hij wel en dat leidde rond het veldje tot verhit te discussies tussen de twee kampen. Een opstootje was vlak voor de finale het gevolg, maar de ruzie werd snel gesust. Na het begin- signaal van Geerlings („Drie, twee, één, panna!") profiteerde Faussi Hamoudi echter wel van die onrust en wees De Meza in de finale met 5-2 terug. Een waar debon van honderd euro was zijn beloning. De finale in de jongste categorie werd gewon nen door Ibi El Varichi, die zijn tegenstander Youseff Ahrouch door middel van een pure panna versloeg. De twee publiekstrekkers die vooraf met veel bombarie waren aangekondigd, verdienden al lerminst een beloning. Jermaine Vanenburg en Mourad Boukha- ri, twee straatvoetballers pur sang, hadden toegezegd een de monstratie te geven in Sport- punt Zeeland. Het tweetal bleef echter de hele dag onbereikbaar en kwam niet opdagen. Een zucht van teleurstelling ging door de zaal, maar die ebde ook weer snel weg. Want de toe schouwers namen genoegen met de trucjes, doelpunten en pan- na's van de Zeeuwse kunste naars. David de Haan (korte broek) duelleert in de halve finale met de latere winnaar Faussi Hamoudi. foto Willem Mieras door Evelyn Pokorni door Roeland van Vliet GOES - Als de korfballers van Tjoba morgen van KCC/Van Santen winnen, is er niets aan de hand. Dan speelt de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen ook volgend jaar in de overgangs klasse. Maar verliest Tjoba één of twee punten in Capclle aan den IJssel, dan zal het hoogst waarschijnlijk degraderen. Tjoba begon het zaalseizoen zo goed, maar moet op de slotdag nog waken voor een aftocht naar de eerste klasse. In de eer ste vier wedstrijden pakte het achttal van Wilko Fokke zes punten (mede door een overwin ning op het Souburgse Fortis) en stond daardoor tweede achter DVO. De Bevelandse formatie had in die fase van de competitie het voordeel van een promoven dus: tegenstanders kennen je niet en lijden aan onderschat ting. Daarbij kwam dat Tjoba in net begin frivool en onbevangen korfbalde en zo punten pakte tegen - normaal gesproken - sterkere ploegen Maar in de tweede helft van de competitie werd duidelijk dat Tjoba boven zijn stand had ge leefd. Ineens pakte de ploeg geen punten meer en duikelde in de stand. Het nieuwe was er im mers af en bovendien kreeg een aantal basisspelers te maken met blessures Zorgen Momenteel staat Tjoba op ne- gen punten, Avanti en Koag vol gen met respectievelijk acht en rter punten. Maar omdat er twee teams degraderen, ïsTjoba BOTTERDAM - Kees van Won- Jeren heeft zijn contract bij evenoord gisteren met een jaar verlengd. J^ide partijen hadden al eer- aer de intentie uitgesproken anger met elkaar in zee te gaan neb er veel zin in om nog keer alles op alles te zetten om de landstitel naar Rotter- derene haIen"' aldus Van Won~ ^eoud-speier van NEC en NAC Peelt sinds 1996 voor de Rot terdamse ploeg. GPD nog niet veilig. Sterker nog: de ploeg dient zich ernstig zorgen te maken. Tjoba treft morgen namelijk KCC/Van Santen, dat eerder in Goes al met 19-13 te sterk was. En Avanti heeft het geluk dat het uitgerekend naar het al gedegradeerde Koag moet. Ervan uitgaande dat Avanti twee punten pakt, heeft Tjoba alleen genoeg aan een overwinning. Wanneer KCC- Tjoba namelijk in een gelijkspel eindigt, blijft een winnend Avanti in de overgangsklasse. Immers, dan telt het onderling resultaat tussen Tjoba en Avanti en dat pakt negatief uit voor de Bevelanders. Avanti won name lijk thuis met 20-15 en dat wordt slechts gecompenseerd met een 19-18-overwinnmg van Tjoba in Goes. Dit rekensommetje gaat ook op wanneer Tjoba van KCC verliest en Avanti en Koag tot een remise komen. Wanneer Tjoba morgenavond niet de volle winst pakt, moet het een uur wachten tot het weet waar het aan toe is. De wedstrijd in Capelle aan den IJssel begint om 19.30 uur, terwijl Koag- Avanti een aantal kilometer verderop in Krimpen aan den IJssel pas om 20.30 uur op het programma staat. Dit tweede duel kan ook voor KCC, dat na dertien duels op tien punten staat, nog van belang zijn. Want als Tjoba en Avanti beide twee punten pakken op de slotdag, vliegt KCC eruit Dat gebeurt dan op basis van het onderlinge resultaat met Avanti. Fortis Voor de andere Zeeuwse over- gangsklasser staat er een stuk minder op het spel op de slot dag. Fortis speelt thuis tegen Wit Blauw, dat eerder in Kam pen al op de knieën werd ge dwongen. Als de ploeg van Leonard Deb- baut wint. evenaart het de prestatie van vorig jaar. In het seizoen 2001-2002, bij het de buut in de overgangsklasse, ein digde Fortis namelijk ook als tweede met 22 punten. Wel zit er nog een verbetering in van het doelpuntenaantal. Vorig jaar scoorde het achttal van Deb- baut 237 keer, nu staat zijn ploeg al op 223 stuks. Maar wil Fortis ook het doelsaldo verbe teren, dan zal met minstens twintig goals verschil van Wit Blauw gewonnen moeten wor den. door Sven Remijnsen VLISSINGEN - Het naderende afscheid van de PSD heeft ook de Zeeuwse Schaakbond (ZSB) geïnspireerd tot een bijzonder initiatief. Op de voorlaatste dag van de veerdienst Vlissingen- Breskens, vrijdag 14 maart, spe len de Zeeuwse clubs een toer nooi op de Westerschelde. „Het water heeft het Zeeuwse schaakwereldje altijd een beetje verdeeld", zegt Paul van Dijke, competitieleider van de ZSB. „Op de najaarsvergadering op perde Zierikzee het idee om iets te doen aan het verdwijnen van de veren. Dat is dit symbolische toernooi geworden." De dertien verenigingen in Zee land hebben inmiddels toege zegd elk één speler af te vaardi gen. Van Dijke: „Bij voorkeur de clubkampioen of een andere sterke speler.Het kleinschalige rapidtoernooi begint om 13.00 uur, wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem en bestaat uit zes ronden met per partij twin tig minuten bedenktijd. De PSD verleent alle medewer king aan het evenement. Eerder deze week werd op het veer Kruiningen-Perkpolder al een groot bridgetoernooi gehouden. NIJMEGEN - De Nijmeegse voetbalclub NEC moet voor vol gend seizoen op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Het bedrijf Avaya, waarvan de naam nu de shirts siert, maakte gisteren bekend het contract aan het einde van dit seizoen te beëindigen. Avaya, leverancier van communicatienetwerken, had een eenjarig contract met NEC. ANP GLASGOW - I)e Schotse eer- stedivisieclub Clyde wil zo snel mogelijk Diego Maradona jr. in lijven. De zestienjarige zoon van de voormalige Argentijnse vedette speelt bij de jeugd van Napoli. Volgens Clyde-trainer Alan Kernaghan is de Italiaanse club bereid hem op huurbasis naar Schotland te laten gaan. SID Daar was het redelijk stil. maar dat zal volgende week wel an ders zijn met de verwachte top drukte. „Dat is geen probleem", vindt Paul van Dijke „Schakers kunnen ook zonder stilte hun wedstrijden spelen." ZÜRICH - De wereldvoetbal bond Fifa beeft de eindronde van het wereldkampioenschap voor spelers tot 20 jaar uit vei ligheidsoverwegingen tot nader order uitgesteld. Het evenement zou van 25 maart tot en met 16 april in de Verenigde Arabische Emiraten plaatsvinden. Voor het toernooi hebben 24 landen zich ge plaatst. Volgens de Fifa brengt de dreigende oorlog tegen Irak een te groot risico voor met na me de spelers met zich mee. „De Fifa betreurt het besluit, maar de veiligheid van de spelers, de officials, media en supporters gaat boven alles", zei voorzitter Sepp Blatter. Tot het deelne mersveld behoren onder meer Australië, Engeland, Spanje en de Verenigde Staten Het schijnt niet de bedoeling te zijn een andere land voor het evenement aan te wijzen. Blat ter liet eerder weten het toer nooi liever uit te stellen dan te verplaatsen. RTR ARE - Janica Kostelic is winna res van de wereldbeker all round. De Kroatische skister, tweevoudig wereldkampioene, had gisteravond bij dc reuzen slalom in de Zweedse plaats Are aan de zesde plaats voldoende voor de voortijdige eindzege. De 21-jarige Kostelic kreeg de kistallen bol ook al in 2001 over handigd Anja Paerson was voor eigen publiek de beste bij deze kunstlichtwedstrijd Ze had voor de twee manches 2 minuten en 29,88 seconden nodig. Het was de derde achtereenvolgen de zege voor de wereldkampioe ne in deze discipline. De Itali- aansen Daniela Mereghetti (2.30,00) en Denise Karbon (2.30,02) eisten de andere podi umplaatsen op. ANP/SID SINT MAARTEN - De fauna op en rond het bovenwindse eiland Sint Maarten wordt de zer dagen welkom geheten in Zeeland, maar een daadwer kelijke migratie is niet te ver wachten. Voor de schildpad den, pelikanen en tropische vissen die Middelburger Wol ter Vos als deelnemer aan de St. Maarten Heineken Regatta tijdens het varen tegenkomt, is het 'Welkom In Zeeland' dat zijn schip als logo voert, dan ook niet bedoeld. Wolter Vos is één van de vier Zeeuwse bemanningsleden op het schip 'Typhoon' dat van ochtend van start gaat in de St. Maarten Heineken Regatta, een zeilrace die voor de 23e keer wordt gehouden. Voor de 35-jarige Vos, een ervaren zei ler, is het de eerste keer dat hij aan de regatta deelneemt. „Ik ben ook nog niet eerder op Sint Maarten geweest. Het is hier erg mooi: ik heb schildpadden in de baai gezien en pelikanen, en dan die tropische vissen! Hoewel het momenteel erg hard waait - ik waai bijna van het dek af - is de temperatuur zo tussen de vijfentwintig en dertig graden", liet hij gisteren weten. Het team waarvan Vos deel uitmaakt, bestaat uit vier Zeeuwse ondernemers en hun vier vrienden. Olov Davidse uit Renesse is de intiatiefne- mer en heeft de groep, die wat de Zeeuwen betreft nog uit Joera de Moree uit Renesse en Hendrik van de Tol uit West- kapelle bestaat, bij elkaar ge bracht. De mannen zijn op dinsdag 4 maart vanaf Schip hol vertrokken naar St. Maar ten waar de Typhoon Oysterp- ond als thuishaven heeft. Wolter Vos: „We hebben het schip gehuurd. Het is geen wedstnjdjacht, maar een toer- schip van het type Centurion 48 dat vijftien meter lang is Gisteren hebben we getraind op het zeilen trimmen en om te zorgen dat iedereen op de goe de plaats staat. Er stond veel wind en werden bijna zeeziek. Het ging nog niet zo heel goed, maar we willen echt de compe titie aangaan en optimaal presteren." De TVphoon is met negentien andere boten ingedeeld in de zogeheten 'Divisie bareboat 2'. De race, die in het eerste jaar 1980 slechts op twaalf Het team dat vanaf vandaag deelneemt aan de Heineken Regatta in Sint-Maarten. Staand, van links naar rechts: Perry Peters, Wolter Vos, Rezah Gorter en Hendrik Willem van de Tol. Gehurkt zitten Joera de Moree (links) en Olov Davidse. foto Jaap Maars deelnemende boten kon reke nen, is inmiddels uitgegroeid tot de grootste regatta van het Caribische gebied. Dit jaar zijn er 198 boten uit 28 landen, waaronder Canada, Australië, Zweden en België. Tot vreugde en verrassing van de organisatie, die op de hulp van 120 vrijwilligers kan reke nen. werd afgelopen week be kend dat ook Steve Fossett zich had aangemeld. Fossett, de Amerikaanse zakenman- /avonturier die vorig jaar als eerste non-stop solo een bal- lonvlucht rond de aarde vol bracht, zeilt met zijn maxi-ca- tamaran PlayStation van 155 feet lengte. De regatta, die drie dagen duurt, start vandaag met een race rond St. Maarten. Volgens Wolter Vos kan die race tussen de vijf en zeven uren gaan du ren. „Het hangt van de wind af hoe lang we er overgaan doen. Als er veel wind staat kan het vermoeiend worden, maar ik heb heel veel zin in de wed strijd." Het Typhoonteam wordt ge sponsord door de promotie campagne van de provincie Zeeland 'Welkom In Zeeland'. Watersport is één van de be langrijke activiteiten die uitdrukking geeft aan de kwa liteit van wonen die de provin cie te bieden heeft en daarom is het verzoek van de Zeeuwse zeilers om sponsoring ook ge honoreerd. Wolter Vos: „Het bedrag waar het om gaat, is niet relevant. We hebben korte broeken en fleecejacks gekocht. Het logo op het schip 'Welkom In Zee land' valt erg op. Niet alleen door de grootte, maar ook van wege de tekst. Meestal zijn het merknamen die erop staan en dit valt op. Mensen uit Ameri ka en Nieuw-Zeeland vragen 'wat is het?' en dan hou je je verhaal over Zeeland." Het team houdt op de campagne- webiste (www welkominzee- land.nl) een dagelijks reisver slag bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19