Geld gezocht voor grafkelder PZC Op zoek naar vakantiekrachten? Luieren PZC PZC goedkoper! Bruiloft op het nippertje gered 0 Kerk Biervliet kan conservering begraafplaats niet betalen lezers schrijven Bayer en Shell sluiten fabriek in Antwerpen Goese gewond Gifbelt Heros moei illegale puinbreker stilzetten Familieberichten Hé verplegende Zin in een werkvakantie? de Zonnebloem Uw inkjetprints kunnen veel WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN AXEL ft*! f>. 0 Op 15 maart, 5 april en 26 april plaatst PZC "vakantiewerkpagina's" waarop u met een advertentie personeel voor het komende seizoen kunt werven. woensdag 5 maart 2003 door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en de kerkenraad van de Hervormde Kerk in Bier vliet gaan samen op zoek naar geld voor de restauratie en con servering van de grafkelder die vorige week is ontdekt. De ge meente komt vooralsnog niet zelf met geld over de brug. ,,We hebben de intentie uitge sproken om gezamenlijk een op lossing te zoeken. We zijn het er in ieder geval over eens dat het gaat om een vondst van grote cultuur-historische waarde", zei wethouder J Luijcks (kunst en cultuur) gistermiddag. Op het gemeentehuis had hij een ANTWERPEN - Oliemaat schappij Shell en de Duitse che- iniegigant Bayer sluiten hun gezamenlijke fabriek in Ant werpen. Hierdoor verliezen 270 mensen hun baan, zo maakten beide ondernemingen gisteren bekend. Volgens Shell en Bayer is de fa briek op de lange termijn niet le vensvatbaar. In Antwerpen worden halffabrikaten gemaakt voor de verpakkingsindustrie. Het gaat daarbij om de stof waar onder meer draagtasjes en frisdrankflessen van worden gemaakt. Shell en Bayer waren elk voor de helft eigenaar van de Antwerpse productielocatie. Het personeel was volledig in dienst bij Bayer. GOES - Een 69-jarige vrouw uit de gemeente Goes heeft gister middag op de Grote Markt in Goes haar enkel gebroken toen ze werd aangereden door een fietsster. Door nog onbekende oorzaak reed de fietsster de vrouw, die over de Grote Markt liep, aan. gesprek met voorzitter G. Noort van de kerkenraad en C. Kos- tense van de stichting Behoud Monumenten Biervliet. Als voornaamste onderwerp kwam de offerte aan de orde die is opgesteld door provinciaal archeoloog, R. van Dierendonk. „Daarin zijn het onderzoek, het verwijderen van de vloer en her stelwerkzaamheden aan de grafkelder opgenomen. Alles bij elkaar geraamd op 20.000 euro. Dat liegt er dus niet om. En mo gelijk dat het daar niet bij blijft, want het zijn nog maar stelpos ten. Ook het conserveren van het hout en kledingresten kun nen daar nog bij komen", vat Luijcks de situatie samen. Op grond van het Verdrag van Valetta, moet de 'verstoorder' voor die kosten opdraaien. „Dat kan de kerk natuurlijk niet op hoesten. Daarom hebben we af gesproken dat de gemeente gaat proberen om via het Rijk en de provincie te kijken of er moge lijk een subsidie tegenover staat. Het kerkbestuur gaat op haar beurt aankloppen bij de Zeeuwse gedeputeerde G. de Kok (cultuur). De afspraak is dat we daarna bij elkaar komen om onze bevindingen uit te wis selen. Het is wel zaak om dat re delijk snel te doen, want de res tauratie kan natuurlijk niet stil komen te liggen." Een eventuele gemeentelijke bijdrage is niet ter sprake geko men. „Ik heb het er wel over ge had met collega wethouder Van Schaik, maar het gaat natuur lijk om een groot bedrag dat niet is voorzien. We hebben dan ook niets kunnen bieden, behalve onze inzet", aldus Luijcks. Of de gemeente in de toekomst nog fi nancieel bijspringt, hangt ook af van de resultaten die ze bij Rijk en provincie boekt. De grafkelder werd bij toeval ontdekt, toen de vloer uit de kerk werd opengebroken. Het gaat waarschijnlijk om de oud ste officiële begrafenissen uit Biervliet, uit de zeventiende eeuw. Een van de overblijfselen zou dat van de eerste burge meester van Biervliet zijn, Mi chel de Palma. In totaal liggen vijf skeletten in de kelder Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Bruidsmeisjes kunnen toch in actie komen op de Boerenbruiloft in Hulst. foto Wim Kooyman door Frank van Cooten HULST - Het had niet veel gescheeld of de boerenbruiloft was gisteren in Hulst niet doorgegaan. Bruidegom Charel van d'n Tol, alias d'n vliegenden kieper, deed zijn naam eer aan en was gevlogen. Bruid Grietje van 't Houtenkwartier, bijge naamd de Hinde, liet het daar echter niet bij zitten. Ze was zo trouwziek dat ze niet kon wach ten tot volgend jaar. Grietje palmde Staf, de broer van Charel, in. Staf voelde wel wat voor een huwelijk met Grietje. Staf en Grietje zijn ludiek in de echt verbonden door Keizer Jan en paster Toine Polet. Het was gisteren weer een mooi schouwspel met boerenpaarden, authentieke wagens en een stoet van mensen in boerenkleder- dracht. In de stoet werd ook een een enorm krentenbrood meegedragen en een bruids taart in verschillende lagen. In de hal van het stadhuis vond de carnava leske huwelijksvoltrekking plaats. Keizer Jan vertelde wat anekdotes over het prille bruidspaar. Hij ging daarnaast in op de kri tische geluiden vanuit Hulst dat de boeren bruiloft niet zo veel meer met carnaval te maken heeft. Het evenement is ooit begon nen als tegenhanger van de stoet in Kloos- terzande en om het gat op de dinsdagmid dag op te vullen. „Natuurlijk, de boeren bruiloft is geen carnaval in de ware zin des woords, maar het hoort wel bij carnaval. De boerenbruiloft is immers ook een volks feest Ik zie daarom zeker toekomst in de boerenbruiloft." De ludieke toespraken van Jan en paster Polet werden afgesloten met het Zeeuws- Vlaams volkslied en uiteraard het Vossen- lied. Daarna trok de stoet door de Steen straat naar het Hof van Vlaanderen, waar de receptie werd gehouden met onder meer de verdeling van het krentenbrood. Na de boerenbruiloft overhandigde Keizer Jan samen met ZV Beer en Gerard Jonkman van café L'Entree een donatie van duizend euro aan de stichting War Child In Aardenburg vond gisteren ook een boe renbruiloft plaats. In woonzorgcentrum Coensdike traden de jonge heer Hubertus van 't Schorersgraf en mejuffrouw Nathalie van de Groote Hoeve (Harold en Dominique Buyze) in het huwelijk. Hulst stond gisteren niet alleen in het teken van de boerenbruiloft. Voor de vierde keer is de Sterrenplakkersrit 'In de Wiele raie' ge houden. De deelnemers versierden hun voertuig op wielen, van step tot en met fiets en aangeklede surfplanken en kinderwa gens. Ze reden door de binnenstad en losten een paar opdrachten op. Gedeputeerde Toine Poppe- laars en wethouder Piet Hame link van de gemeente Terneuzen voeren op 28 februari het eerste ladinkj e grond per kruiwagen af van de voormalige stortplaats in de Kleine Huissenspolder (PZC 1-3). Een schaamteloze vertoning en weer een bewijs dat de overheid er niet voor terugdeinst hand en spandiensten aan de mi lieumaffia te verlenen. Het be ruchte bedrijf Tollenaar Con tainers, voorheen gevestigd aan de Wulpenbek in Hoek en dus een naaste buurman van Dow Benelux, heeft her en der de pol ders rond Hoek vergiftigd met vaten chemisch afval afkomstig van de chemiegigant in de Nieuw-Neuzenpolder. Niemand bekommerde zich om de toen ook al bekende gevolgen van doorgeroeste vaten, alles werd in een hoog tempo in kre ken, drinkputten en op laagge legen landbouwgrond gedepo neerd. Oudere Hoekenezen zullen zich de rode Scania's van Tollenaar die met een moord- gang van en naar Dow Chemical reden nog wel herinneren. Maar wat is nu de ironie van het nood lot: Tollenaar is opgekocht door Sagro (was daar trouwens ook niet iets mee aan de hand?), voorheen Gebr. De Jonge uit 's-Heerenhoek. Het bedrijf dat de fiscus en de bedrijfsvereni ging voor miljoenen getild heeft. Zo is de cirkel weer rond: Tollenaar laat zich betalen om het gif af te voeren en Sagro laat zich betalen om het gif weer op te ruimen: twee keer kassa. Nog meer tevreden: Dow Benelux komt gratis van zijn rotzooi af, en de boeren lieten zich eerst stortgeld betalen en laten nu hun grond op kosten van de be lastingbetaler weer schoonma ken. J. Hamelink Diepenbrockstraat 425 Terneuzen door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Aan de lange reet aanvaringen tussen afvalve werker Heros uit Sluiskil ené provincie is een nieuw hooit stuk toegevoegd. De proving heeft nu de mobiele puinbrek> stilgelegd die illegaal in acö Het bedrijf was bezig j 12.000 ton puin dat is vrijge men bij sloopwerkzaai binnen de eigen vestiging en klein te maken. Heros wil] puin gebruiken in vloerfund-. ringen, maar dat mag allee maar als kan worden aan§- toond dat het puin niet is ve ontreinigd. Dat kon het bedr niet en dus was het puinbrek? in strijd met de milieuvergu;. ning. Het vergrijp dateert al vank gin februari, toen een toezicb houder van de provincie consk teerde dat de puinbreker volle toeren draaide. Nog tfe zelfde dag werd er vanuit Mie- delburg een fax gestuurd, waai. in er vanuit werd gegaan dato illegale activiteiten zoude worden gestaakt. Gesloten Toen de toezichthouder zichi volgende dag weer bij het ba drijf meldde, bleef het hek aai- vankelijk voor hem geslote maar hij kon wel constatere dat de puinbreker nog steeds: bedrijf was. Pas na een boos te lefoontje vanuit Middelhui mocht de toezichthouder alsK, naar binnen. Uiteindelijk is de installaties last van de provincie stilgeleg; Inmiddels was al zo'n lO.OOOtr. puin gebroken. Normaal gesproken moet fa toepassing van bestuursdwas een termijn worden gestelde moet de belanghebbende kans krijgen bezwaar te make Maar volgens Gedeputeeié Staten was er alle reden omn* teen op te treden, vanwege risico dat zich steeds meer ve vuild puin bij de afvalverwerke zou ophopen. DANKBETUIGING -\ls je duur verdriet wordt neergeslagen hei waarom van dit aan niemand kunt vragen, dan is het gued dat je zoveel guede mensen ziet, uuk al vinden zij de juiste woorden niet. Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw belang stelling en medeleven na het overlijden van JAN VAN DE SANDE De vele bemoedigende woorden, uw bezoek, uw hand druk. uw kaart en uw aanwezigheid bij de uitvaartplech tigheid hebben ons erg goed gedaan. Familie Van de Sande Clinge. maart 2003 Dankbetuiging Een kaart, een woord, een gebaar. doen je zo goed als je iemand die je liefhebl, verliezen moet. Het heeft ons goed gedaan om zoveel medele ven en belangstelling, zowel persoonlijk als schriftelijk te hebben mogen ontvangen na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa ADRIAAN JACOBUS KOSTER Hij was voor ons een grote steun, waarvoor wij u hartelijk danken. S. C. Koster-Maas kinderen en kleinkinderen Oost burg, maart 2003 Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 lang durig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? I Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilli gers. Het kost je een week je van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op wwwjonnebloem.nl IONALE VEREN IT-IMAGE PRODUCTEN HIER VERKRIJGBAAR! CANON lEXM.^ W> vi-u: supervoordelige Inkjetcartridges met 100% garantie! Verkrijgbaar bij onderstaande boekhandels: Ronald van Domme te Nieuw Namen Prosper - Verschueren te St. Jan Steen Torres te Kloosterzande Van Aken te Terneuzen 't Winkeltje te Biervliet De Puttershoek te Hoek E C. Pieters te Philippine Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar Waar het spelen stopt komen wij in actie Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met 10.- per maand. Giro 809. Save the Children Den Haag. Bel 070 - 338 44 48 of ga naar vrww.savethechildren.nl 7 Save the Children Meer informatie omtrent adverteren op deze pagina's: Verkoopteam Personeel Tel. (0118) 484 240, Fax (0118) 470 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 50