Steun voor windmolenplannen V oorjaarskriebels PZC Luisteronderzoek Redt de Kaloot op campagne tegen containerkade Chauffeur gewond bij eenzijdig ongeval 13 Vlissingen helpt minima aan goedkope vakantie Nieuwe turbines moeten op termijn in behoefte hele bevolking Tholen voorzien agenda Vrouw aangereden door fietsster Bayer en Shell sluiten fabriek Veerpleinen op 15 maart afgesloten Bromfiets gestolen uit tuin Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Portemonnee gerold Rechter gunt hardleerse Vlissinger laatste kans Disco in Kruiningen woensdag 5 maart 2003 Hnor Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen trekt dit jaar 10.500 euro uit om minima goedkoop op vakantie te laten gaan. Uit een evaluatie van de Cliënten raad blijkt dat de vakanties naar Spanje en de Veluwe hoog worden gewaardeerd. De afdeling Sociale Zaken van de gemeente organiseert sinds 1999 samen met de Cliënten raad vakanties voor minima. De gemeente stelt daarvoor geld beschikbaar. Vorig jaar werden twee vakanties georganiseerd: één voor gezinnen met jonge kinderen naar Vierhouten, en een vakantie voor alleenstaan den en gezinnen zonder kinde ren naar Spanje. Bedoeling van de vakanties is om de minima een steuntje in de rug te geven door ook eens een weekje weg te gaan tegen een aantrekkelijke prijs. De week jes weg zijn ook belangrijk voor kinderen die er op deze wijze eens echt uit zijn. Voor de ge meente zijn de vakanties van belang, omdat op deze manier uitkeringsgerechtigden gesti muleerd worden iets te onder nemen. Het college wijst erop dat minima uiteraard ook zelf standig op vakantie kunnen gaan. In de praktijk blijkt ech ter dat een langdurig laag inko men als effect heeft dat vakan tiegeld vaak wordt gebruikt voor andere doeleinden. Een echte vakantie schiet er dan vaak bij in. Door de vakanties te subsidiëren wordt een financië le drempel weggenomen. Vorig jaar had de gemeente plek gereserveerd voor tien gezinnen op de Veluwe. Uiteindelijk kon den er twaalf families mee. De gemeente moest toch nog negen gezinnen teleurstellen, omdat de belangstelling groter was dan verwacht. Het is niet de be doeling om elk jaar dezelfde mensen of gezinnen een weekje weg te laten gaan. De gemeente geeft voorrang aan mensen die nog niet eerder waren geweest. Voor de vakantie in Spanje meldden zich 47 mensen, terwijl de gemeente rekening had ge houden met 36 plaatsen. Uitein delijk is besloten om die mensen toch mee te laten gaan. door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De commissie gemeentelijke ont wikkeling heeft deze week inge stemd met de beleidsvisie voor windenergie op Tholen. De ge meente Tholen wil op termijn op vier locaties windmolens plaat sen. Dit zou de hele gemeen schap op het eiland van energie moeten kunnen voorzien. De beleidsvisie werd niet zon der slag of stoot aangenomen. Vooral de locaties van de wind molens stuit sommigen tegen de borst. De, waarschijnlijk, vijf tien of zestien molens die de be nodigde 22,5 megawatt energie moeten leveren zijn gepland op locaties aan de Gemaalweg in Sint-Maartensdijk, de Nieuwe- annex Stavenissepolder, de An- navosdijkpolder en de Willem polder op Sint Philipsland. Oase G. Westerweel van Natuurver- enigingTholen gaf als inspreker tijdens de commissie aan dat zijn vereniging vindt dat er te weinig rekening wordt gehou den met landschappelijke waarden: ,,We zijn blij dat er aandacht is voor schone energie op Tholen. De beoogde locaties liggen echter te dicht bij de Oos- terschelde en midden in het kerngebied van de zogenoemde groenblauwe oase. De molens met een ashoogte van tachtig meter zullen te dominant aan wezig zijn. Juist in een natio naal park als de Oosterschelde en het omliggende gebied moet er een open karakter blijven." Volgens de natuurvereniging redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 13 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail; redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zou het plaatsen van de molens op het oostelijk deel van Tholen minder ingrijpend zijn. Dit zou bijvoorbeeld mogelijk zijn langs het Schelde-Rijnkanaal. Wes terweel deed namens de natuur vereniging het verzoek aan de commissie of deze de alternatie ve locatie als mogelijkheid wil onderzoeken. De inspreker en ook de Partij van de Arbeid, bij monde van J. Oudesluijs, twijfelden met name over de locaties aan de Gemaalweg. Er zouden hier, naast de fysieke dominante aanwezigheid van de molens, te veel vogels zijn die hinder van de molens zouden ondervinden Oudesluijs maakte een voorbe houd op de beleidsvisie en wil ook graag de mogelijkheden aan het Schelde-Rijnkanaal onder zocht zien. Wethouder K. Heijboer meldde dat een onderzoek hier geen zin zou hebben omdat er volgens zijn informatie geen molens op een waterkerende dijk mogen worden gebouwd. Op dit punt ontstond vervolgens enige twij fel omdat er volgens Westerweel bij Rijkswaterstaat nieuw be leid was, wat wel voor mogelijk heden zorgde. Navraag naar dit beleid gaf geen eenduidig ant woord. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat liet weten dat er geen molens kunnen worden geplaatst op het deel van de pri maire waterkering of als er hin der zou zijn voor de scheepvaart omdat bijvoorbeeld het radio verkeer gestoord zou worden. Het plaatsen van een windmo len is er echter niet per definitie uitgesloten. ,,Als blijkt dat er andere regels zijn, verandert dat niets voor de visie van dit mo ment", reageerde Heijboer. „Als we nu weer een ander plan moe ten opstellen, blijven we aan de gang. De visie ligt nu voor aan de raad en die moeten volgende week beslissen." I STREEKACTIVITEITEN GOES - De Spinne, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; De Pit, 14.00 uur: Acti viteiten voor WAO-ers; Jan Ligthart, 13.30 uur: Bingomiddag Wijkvereniging Goes Oost; Openbare bibliotheek, 14.00 uur Voorlezen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; 's-GRAVENPOLDER - Sporthal de Zwa- ke, 9.00-16.00 uur: Sporten spelinstuif; HEINKENSZAND De Stenge, 9.00-16.00 uur: Scholenhandbaltoernooi; KAPELLE 't Honk, van der Biltlaan 19a, 10.00-12.00 uur: Vakantie Bijbel Club; Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen, KLOETINGE Verenigingsgebouw Ami- citia, 14.00-17.00 uur: Voorjaarsbingo bij de Zonnebloem; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissievergadering Financiën en Al gemene Zaken, OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur; Koersballen ANBO; SCHORE Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16 00 uur. Jeugdsoos; Kerkge bouw N.P.B., 19.30 uur: Oecumenisch avondgebed, WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; KRABBENDIJKE - Speel-o-theek Rei- merswaal, 9.30 uur: Kijkochtend; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oos terschelde; Openbare bibliotheek, 14.00- 14.30 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar. De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volks dansen voor 50-plussers; door Rolf Bosboom GOES - Terwijl een afvaardiging van de provinciale PvdA-afdeling, voorstan der van de Westerschelde Container Terminal (WCT), campagne voerde tij dens de weekmarkt in Goes, vroegen vertegenwoordigers van vereniging Redt de Kaloot gisteren aandacht voor hun standpunt. Onder het motto 'Kip zonder kop?' en met sandwichborden voorzien van teksten zoals 'Wachten voor het spoor, de WCT zorgt ervoor' vroegen zij aandacht voor de wat hen betreft onaanvaardbare nadelen van de containerterminal. Later op de middag trokken zij naar de spoorwegovergang bij de Buys Ballotstraat, waar zij veel bijval ontlokten met hun actie. Dat de containerterminal er komt, staat nog niet voor honderd procent vast. De Raad van State velt daarover voor de zomervakantie het finale oordeel. In af wachting daarvan is het besluit van Provinciale Staten over de WCT ge schorst. In een folder van Milieudefen sie, die Redt de Kaloot uitdeelde, staat onder meer dat tegenstanders van de terminal dinsdag bij de verkiezingen voor Provinciale Staten partijen kun nen 'afrekenen op hun toekomstvisie voor Zeeland'. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat sproken vel schillende vo rri(*r\ \rstr\ cfniin T-Tnl r»r\l 1 atta\rnr\ Sportpunt Zeeland liep gisteren vol kinderen die in de voorjaarsvakantie allerlei activiteiten kregen voorgeschoteld. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Kinderen hoeven zich niet te vervelen tijdens de voor jaarsvakantie. Her en der wor den activiteiten georganiseerd. Sportpunt Zeeland in Goes liep gisteren vol voor de eerste dag van de "Voorjaarskriebels'. Iedereen tussen de zes en twaalf jaar kreeg voor één euro een knipkaart, waarmee ze aan al lerlei activiteiten konden mee doen. Alle driehonderd be schikbare kaarten gingen van de hand. Het evenement is een initiatief van SMWO-welzijn, waaronder het sportbuurtwerk valt. ..Vorig jaar zijn we hiermee begonnen", zegt coördinator Adil Fertoute. „Toen hadden we een beperkt programma: een luchtkussen en wat sport en spelNu hebben we het uitgebreid met sociaal-cul turele activiteiten en dan merk je dat er ook veel kinderen op af komen die niets met sport heb ben." Er was keus genoeg. Wie dat wilde kon bijvoorbeeld een pro visorisch inbrekersalarm in el kaar knutselen of met schaar, lijm en papier aan de slag gaan. Een lange rij wachtenden was er voor het schminken. Verder was het onder meer mogelijk spelletjes op de computer te doen, een film te kijken of een potje te tafeltennissen of -voet ballen. Vandaag is de tweede en laatste dag van het evenement. Op nieuw is ertussen 11.00 en 15.00 uur een reeks activiteiten, zoals een workshop dans, djembe spelen, speurtocht, reuzesjoelen of vier-op-een-rijeen levend ganzenbordspel en verschillen de sportieve spelen. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen laat een luis teronderzoek instellen naar Omroep Tholen. Dit heeft de commissie welzijn en onderwijs van de gemeente Tholen gister avond in meerderheid besloten. „Maar daar moeten dan wel cri teria aan worden verbonden. Als blijkt dat er zogezegd geen hond luistert, kan dit dus ook gevolgen hebben voor de om roep" stelde commissielid P. van Belzen. De omroep heeft een tekort van zo'n 10.000 euro op een begro ting van 21.000 euro. De ge meentelijke subsidie voor 2003 werd daarom al in een vroeg sta dium aan de omroep overgedra gen. „En dan nog is het zo dat we zonder verdere inkomsten hal verwege 2003 geen betalingen meer kunnen verrichten", licht te de secretaris van het bestuur van de omroep, J. Schaart, de commissie toe. De oorzaak van het tekort zit in de hoge huurkosten en in de kos ten van het gas, water en licht. De reclame-inkomsten die erte genover staan zijn niet afdoen de. Er kan een aantal kleine be zuinigingsmaatregelen worden uitgevoerd, maar daarmee zou Omroep Tholen volgens Schaart terugkeren naar het 'Fred Flint- stone-tijdperk'. Bovendien zou het tekort daarmee nog maar voor eentiende zijn verminderd. De commissieleden lieten weten waarde aan het bestaan van een dergelijke lokale omroep te hechten en er werd ook al ge sproken over verschillende vor men van steunHet collegevoor stel was echter om eerst een luisteronderzoek uit te voeren. Hieruit moet blijken of er onder de bevolking voldoende animo voor de omroep is. In het voor stel werd echter niet over crite ria gesproken waaraan de om roep al dan niet moet voldoen om op verdere steun van de ge meente te kunnen rekenen. Net als van Belzen van de Chris tenunie wees ook CDA-raads- lid M. Ligtendag op dit belang. „Als er geen criteria worden ge steld, heeft het onderzoek geen zin. In dat geval kunnen we de 5000 euro onderzoekskosten be ter rechtstreeks aan de omroep geven", verklaarde Ligtendag enigszins cynisch. Van Belzen voegde daar op ongeveer dezelf de toon aan toe dat als blijkt dat er te weinig mensen luisteren, de uitzendingen van de raadsver gaderingen van de gemeente wel erg duur worden. Zendtijd Wethouder W. van Kempen gaf aan dat er ongeacht de beoorde ling voor extra steun sowieso een luisteronderzoek moet ko men. „In augustus loopt de zendtijdtoewijzing van de om roep af. Voor een nieuwe aan vraag moeten wij als gemeente advies uitbrengen. Op basis van dit advies is het dus eigenlijk al noodzakelijk om na te gaan hoe de omroep wordt gewaardeerd en beluisterd", legde de wethou der uit. „We moeten daarbij in derdaad ook kritisch kijken naar hoe de omroep in de markt functioneert." GOES - Een 69-jarige vrouw uit de gemeente Goes heeft gis termiddag op de Grote Markt in Goes haar enkel gebroken toen ze werd aangereden door een fietsster. Een 51-jarige vrouw uit Goes reed op haar fiets over de Grote Markt komen de uit de richting van de Singelstraat. Door nog onbekende oorzaak reed ze de vrouw die over de Grote Markt liep aan. De 69-jarige vrouw kwam hierbij ten val. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Oosterschelde ziekenhuis. ANTWERPEN - Oliemaatschappij Shell en de Duitse che- miegigant Bayer sluiten hun gezamenlijke fabriek in Antwer pen. Hierdoor verliezen 270 mensen hun baan, zo maakten beide ondernemingen gisteren bekend. Volgens Shell en Bayer is de fabriek op de lange termijn niet levensvatbaar. In Antwerpen worden halffabrikaten ge maakt voor de verpakkingsindustrie. Het gaat daarbij om de stof waar onder meer draagtasjes en frisdrankflessen van worden gemaakt. Shell gaat. nu het de eigen productiecapaci teit verliest, de halffabrikaten inkopen bij andere producen ten. Shell en Bayer waren elk voor de helft eigenaar van de Antwerpse productielocatie. Het personeel was volledig in dienst bij Bayer. MIDDELBURG - In de nacht van 14 op 15 maart sluit Rijks waterstaat de toegang af tot de veerpleinen bij Kruiningen. Perkpolder, Vlissingen en Breskens De opstelterreinen zijn na het uit de vaart nemen van de veerdiensten door de provin cie niet meer nodig voor gemotoriseerd verkeer. Ook worden de oprijdekken van de veerhavens ontoegankelijk gemaakt. De werkzaamheden hebben geen gevolgen voor het evene ment 'Vaarwel PSD', zaterdag 15 maart op en om de veerplei nen. Bij Perkpolder en Kruiningen wordt de toegangsweg tot de veerpleinen afgesloten vanaf de kaartverkoophokken. Ook bij Breskens wordt de toegangsweg afgesloten vanaf de kaartverkooppunten. In Vlissingen wordt het verkeer bij de verkeerslichten op de kruising met de veerhaven gesplitst richting Westerhaven en Oude Veerhavenweg. Restaurants en friteskramen blijven op alle locaties bereikbaar, evenals wo ningen langs de veerpleinen. VLISSINGEN - Uit een tuin bij een woning aan de Ribes straat in Vlissingen werd gistermiddag tussen een en twee uur een bromfiets gestolen. Het betreft een zwarte Yamaha, type Mint met het verzekeringsplaatje MRV 030. De bromfiets heeft een waarde van enkele honderden euro's. SCHARENDIJKE - Een 24 -jarige automobilist uit Vlissingen is gisteren op de N57 bij Scharendijke zijn rijbewijs kwijtge raakt. Hij reed 155 kilometer per uur waar hij 100 mocht. BRUINISSE - In een winkel aan de Nieuwstraat in Bruinisse is maandag de portemonnee gerold van een 49-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland. De beurs bevatte per soonlijke papieren en enkele tientallen euro's. De Vlissinger had 7 augustus vorig jaar vooraf maatregelen genomen om benzine te stelen. Zo had hij de kentekenplaat van zijn auto verwijderd. Een bur ger zag hem bijna 33 liter benzi ne stelen en wegrijden. De ge tuige zette de achtervolging in en belde met zijn mobieltje de politie, die verdachte daarna in rekende. Bij de woninginbraak 5 oktober bleef het bij een po ging. Wel werd de man ook bij die gelegenheid aangehouden. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik wees gisteren ten over vloede op de lange reeksaan ver mogensdelicten die een 38-jari- ge Vlissinger al begaan had. „Gaat u dat niet tegenstaan, of hoort dat er gewoon bij volgens u?", vroeg Van Unnik de junk. De Vlissinger vond juist dat hij het laatste jaar geen rare dingen had gedaan. Het wegnemen van benzine bij een tankstation in Goes en de poging tot een wo ninginbraak in Vlissingen was vorig jaar volgens hem te wijten aan een korte terugval. De poli tierechter vond de man hard leers, maar gaf gehoor aan het verzoek van raadsman E. Smit om hem een werkstraf te laten doen „Maar dat is uw laatste kans", benadrukte de politie rechter bij het opleggen van 180 uur taakstraf. KRUININGEN - In Ons Dorps huis in Kruiningen wordt zater dag 15 maart een disco met tra vestieoptreden gehouden. De disco begint om 21.00 uur en het feest duurt tot 2.30 uur. Twee DJ's van Fix showproductions zorgen voor de muziek. HEINKENSZAND - Bij een eenzijdig ongeval op rijksweg A58 ter hoogte van Heinkenszand is gisteravond de bestuurder van een kleine vrachtwagen gewond geraakt. De man, afkomstig uit Hoek. reed rond half zeven richting Bergen op Zoom en wilde even na de afslag Heinkenszand een andere wagen inhalen. Vermoedelijk door aquaplaning verloor hij de macht over het stuur, schoot door de berm, gleed over een sloot en kwam in een bomenrij aan de andere kant tot stilstand. Omdat de man met zijn voet be kneld zat, werd de hulp van de Goese brandweer ingeroepen. Die rukte uit met twee voertuigen en wist hem te bevrijden, waarna het slachtoffer met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Goes werd vervoerd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33