Goes neemt Zeelandhallen over Op zoek naar vakantiekrachten? Luieren PZC PZC ILI www.pzc.nl/abonneren Tijdens de krijgt u extra veel voordeelf Veere heeft een opknapbeurt nodig GroenLinks Goes wil straf voor laksheid bij duurzaam bouwen jd oog Gemeenteraad wil evenementencomplex niet aan Middelburg verliezen 16 lezers schrijven Westduin Jezelf optutten Op 15 maart, 5 april en 26 april plaatst PZC "vakantiewerkpagina's" waarop u met een advertentie personeel voor het komende seizoen kunt werven. Automobielbedrijf Dijkwel BV woensdag 5 maart 2003 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes neemt de Zeclandhallen over. Het gaat zowel om het gebouw als de beurzen die er worden ge organiseerd. Met de aankoop is het evenementencomplex, dat mogelijk naar Middelburg zou vertrekken, veiliggesteld voor Goes. De overeenkomst betekent een doorbraak in de jarenlange dis cussie over de toekomst van de Zeelandhallen. Eigenaar R. van Vliet probeert al lange tijd een oplossing te vinden voor het verouderde complex. Daarvoor werd een investeerder gezocht die een nieuw evene menten- en amusementspark op de locatie zou moeten neerzet ten, met de beurshallen als een van de onderdelen naast bij voorbeeld een bioscoop. Tot uitvoering kwam het echter niet. Een van de knelpunten was het parkeerterrein, dat eigendom is van de gemeente. Die zou er een te hoge prijs voor vragen, aldus Van Vliet destijds. Een andere ontwikkeling was dat er ook Middelburgse plan nen zijn voor de komst van een amusementspark, waarover met projectontwikkelaar TCN uit Nieuwegein wordt gepraat. Een combinatie met de Zee landhallen hoorde daarbij tot de mogelijkheden. „Er was een lichte dreiging dat we het evenementencomplex zouden kwijtraken", zegt de Goese wethouder S. van 't West- einde (WD, economische za ken). „Voor ons is het van groot belang om het te behouden. Daarom hebben we besloten de Zeelandhallen te kopen." Programma De gemeente koopt nu het com plex en de gronden eronder. Het geheel wordt voor maximaal twee jaar verhuurd aan het be drijf Inter Expo BV van Van Vliet en zijn echtgenote I. van Vliet-Rolloos, die in die periode er voor zorgen dat het huidige programma-aanbod wordt voortgezet. Over twee jaar neemt de gemeente Inter Expo over, inclusief de doorgaans langjarige contracten voor de beurzen. Tot die tijd zoekt zowel Inter Expo als de gemeente naar een 'marktpartij' aan wie alles kan worden overgedaan. Die nieuwe eigenaar moet de Zeelandhallen ingrijpend ver beteren en, indien mogelijk, uit breiden met nieuwe functies, waarbij in eerste instantie wordt gedacht aan zaken zoals een bioscoop en een discotheek. De uitbreiding kan worden uit gevoerd op het huidige parkeer terrein. Naast het bestaande complex, op de 'groene drie hoek' voor het bedrijf Gévier, wil de gemeente een nieuw par keerterrein aanleggen in combi natie met het transferium. Door de overeenkomst met de familie Van Vliet weet de ge meente zich verzekerd van het behoud van drukbezochte eve nementen zoals Indoor Zeeland, Contacta en de horecabeurs voor Goes. „We krijgen de regie van de toekomst van de Zee landhallen in handen", zegt Van 't Westeinde. De gemeente loopt daarbij geen risico. De eerste twee jaar ligt dat nog bij Inter Expo en nadien bij een toekomstige eigenaar. Mochten de plannen het com plex te vernieuwen en uit te breiden niet lukken, dan is er volgens de wethouder nog niets aan de hand. „Het blijft een A- locatie die ook als bedrijventer rein geschikt is. Daar vinden we zeker een eigenaar voor." Het bedrag dat met de aankoop is gemoeid, wil Van 't Westeinde niet bekendmaken, omdat de gemeenteraad er nog niet van op de hoogte is. Er is volgens haar wel politieke steun voor de overeenkomst. „We hebben de raad informeel gepolst en die is redelijk positief De familie Van Vliet is ingeno men met het bereikte resultaat. „We zijn erg blij dat er een einde is gekomen aan een lange perio de van speculaties van: gaan we links- of rechtsaf? Zoiets is hoogst vermoeiend. Gelukkig is er nu eindelijk duidelijkheid." door Rolf Bosboom GOES - Gemeenten die zich on voldoende inspannen op het ge bied van duurzaam bouwen, zouden daarvoor moeten wor den gestraft door een korting op het aantal te bouwen woningen. Volgens GroenLinks is een har de aanpak nodig om duurzaam bouwen te bevorderen. Ondanks een convenant dat de Zeeuwse overheden, de bouw wereld en de Zeeuwse Milieufe deratie in 1996 hebben afgeslo ten, is er nog niet veel terecht gekomen van duurzaam bou wen. Lijsttrekker M. Wiersma van GroenLinks stelde gisteren tijdens een werkbezoek aan de nieuwbouwwijk Ouverture in Goes dat de afspraken niet vrij blijvend mogen zijn. Gemeen ten die een stap extra zetten, zouden een beloning moeten krijgen door verhoging van het contingent. Wie er niet zo hard aan trekt, wacht dan verlaging. „Zoiets moet ook maar mogen van de regering van Den Haag, maar ik denk wel dat we daar als provincie eens serieus nas moeten kijken." In Ouverture wordt veel aan- dacht besteed aan duurzaac bouwen, stelde Wiersma vas: Desondanks vond hij het jam mer dat er nog geen huizen zij: met een energieverbruik datpe saldo nul is. Er zijn wel planne voor tien van dergelijke wonit gen, maar die staan op loss- schroeven doordat het financi eel minder gunstig is geworde om zonnepanelen te plaatse Lof had Wiersma voor het innc- vatieve warmtepompensys teem. De lijsttrekker zei verder dz duurzaam bouwen een loffelr. streven is, maar dat de duu: zaamste manier van bouwe nog altijd niet-bouwen jii „Daarom zou eens beter moete worden gekeken naar womngg' boven winkels. Die ruimte staan in Goes en Middelbar bijna allemaal leeg. Als je dl als provincie projectmatig aan pakt, kun je daar in Middelburg bijvoorbeeld heel goed twee-! honderd studenten huisveste! in plaats van in het Bagijnhof.' De aanlegsteiger voor de rondvaartboot is spekglad, het plankier is aan het rotten en daardoor zijn er gevaarlijke gaten ontstaan. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VEERE - Het stadje Veere dreigt op een aan tal plaatsen te verloederen. Dat zegt de frac tie Dorpsbelangen en Toerisme Veere in een brief aan het gemeentebestuur. Tijdens een rondwandeling door de kern heeft de partij veel zaken gezien die opgeknapt moeten worden. De aanlegsteiger voor de rondvaartboot is spekglad, het plankier is aan het rotten en daardoor zijn er gevaarlijke gaten ontstaan, zegt fractievoorzitter R van der Meer. „En het nabije Lutjesstrand is het aanzien niet waard. Hier liggen grote brokken puin van een gesloopt caisson. Daartussen zijn delen van de oever weggeslagen. In het verleden zijn al eens plannen gemaakt om dit te ver beteren. Het zal een dure klus worden. Toch moeten we als gemeente, misschien in over leg met het waterschap, binnen niet al te lange tijd aan restauratie en verbetering werken. We kunnen dit mooie plekje in het stadje Veere niet aan de verloedering over laten", aldus Van der Meer. Bramenplukkers Het Zandhoekje is in de loop van de jaren veranderd in een uit de hand gelopen na tuurgebiedje, meent de partij. „Het gebied is alleen nog aantrekkelijk voor bramen plukkers. De duur gerestaureerde wallen gaan schuil achter hoge struiken." De omgeving rond de steiger is niet de enige plek waar nog werk aan de winkel is. De Jongeren Ontmoetings Plaats is volgens DTV een 'slikkerig geheel met een kwalijk riekende omgeving'. De partij heeft aan het college van B en W gevraagd of een gedeelte van de voormalige openbare school ge bruikt kan worden voor de jeugdactivitei- ten. „Als de peuterspeelzaal naar de voor malige kleuterschool gaat, kan naast het kantoor van de Stichting Nieuwe Muziek Zeeland eer. vergaderruimte worden inge richt voor jeugdactiviteiten." Een van de paradepaardjes van Veere, de Kaai, heeft eveneens een helpende hand no dig. „Op nummer 69 komen we een krot te gen dat voor het aanzien van de Kaai een aanfluiting is en een monumentenstad on waardig." DTV vraag of 'hier echt niet kan worden ingegrepen'. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versch» nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietij: beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet datd< redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worde niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Dert dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overgs weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Enige tijd geleden een artikel in de PZC gelezen m.b.t. uitbrei ding sauna. Ook werd in dit arti kel vermeld dat de manege en Iguana eventueel ook wel zou den willen verkassen naar ons mooie park. Als omwonende lijkt mij dat een onzalig idee. De laatste twee weken heb ik met vele gebruikers van het park ge sproken en vrijwel niemand vond het een goed idee. De ge meente Vlissingen heeft tiental len jaren nodig gehad om van dit park iets moois te maken. lede.- aantasting van deze groene om geving zou een ramp zijn. L< denk dan alleen al aan uitbrei ding van parkeerplaats^ paarden die dan zeer zeker gr- bruik van de wandelpaden gai: maken met alle gevolgen var dien. Kortom, het park mor minstens blijven zoals het is k iedere aantasting van onze re creatieve mogelijkheden moe worden weerstaan. R. de Wire TalmalaanÊ Vlissingn is vaak een heel gedoe als je reuma hebt Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. i op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen Geef tegen reuma {Reumafonds Meer informatie omtrent adverteren op deze pagina's: Verkoopteam Personeel Tel. (0118) 484 240, Fax (0118) 470 100 Pres. Rooseveltlaan 745, Vlissingen, tel. 0118-62 99 55 www.dijkwel.citroen.nl (LAAR MAKEN EN VERWIJDERINGSBIJDRAGE INCL 3 JN GELDIG BU ALLE DEELNEMENDE VERKOOfPUN- riTBACM ALLEEN EEN CfTROËN RIJDT ALS EEN CITROËN. CITROEN De Citroen Saxo Furio is een van de sportieve auto's die we in huis hebben. Hij is standaard zeer compleet uitge rust en u kunt 'm net zo pittig krijgen als u wilt. Hij is namelijk leverbaar als l.li, 1.4i VTS en als 1.5D. En op de sportiefste van het stel, de 1 4i VIS, heeft u standaard mistlampen vóór. De Citroen Saxo Furio is bovendien tijdelijk met maar liefst 500,- in prijs verlaagd en alle andere Citroëns Saxo zijn met maar liefst 1.000,- in prijs verlaagd. Bovendien bieden wij u ook nog eens 1.500,- boven op de ANWB/BOVAG-inruilwaarde op uw inruilauto. Kom dus snel langs voor een proefrit. Want hij gaat momenteel erg hard. Kijk voor meer aanbiedingen en informatie op www.citroenverkoper.nl. De Citroen Saxo Furio al vanaf €9.970,- Uw voordeel loopt op tot €1.725,- Standaard uitgerust met onder meer: Airbag bestuurderszijde Stuurbekrachtiging 14" wielen Onderzijde bumpers in carrosseriekleur Centrale vergrendeling Elektrische ramen vóór Er is al een Citroën Saxo vanaf 8.820,- Tijdelijk €1.500,- extra boven op de ANIAfB/BOVAG-inruilwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16