PZC Legioen is verdeeld over topspits Cricketers Oranje sluiten af in stijl Edith van Dijk troeft bijna alle mannen af Sugiyama wint vier partijen in één dag Fedorov was man van Koernikova Beckham betaalt verblijf familie Haan coach van de maand in Azië Cherono wint zuidelijke marathon Posdnjakowa blijft al lopend jong RKC moet fors snijden in selectie Tiental naar WK atletiek Voetballen op het vliegveld Gekrenkt Feyenoord-boegbeeld Van Hooijdonk krijgt steun na kritiek Sancties bij ontduiken dopingcode Geslaagde test Van der Vaart Unicum Woods TORONTO - Ijshockeyer Sergei Fedorov heeft toegegev» dat hij de man van tennisster Anna Koernikova is geweest speler van Detroit Red Wings is inmiddels ook weer van hd gescheiden. Hij wil geen data noemen. Koernikova krijgt jaren vragen over een huwelijk met de 33-jarige Fedorov.J 21-jarige glamourgirl van het tennis heeft de geruchten alt, tegengesproken. De Russin wordt ook in verband gebral met ijshockeyer Pavel Bure en zanger Enrique Iglesias. Rft LONDEN - De Engelse voetballer David Beckham zal zelfh verblijf van zijn familie betalen tijdens het trainingskac van de Engelse nationale selectie eind mei in het SpaanseL Magna. Beckham wil met zijn actie een signaal afgeven aan; rest van de selectie, omdat de Engelse bond een schuld he? van ongeveer 150 miljoen euro Dit komt onder meer doorc bouw van het nieuwe Wembleystadion. De kosten vank verblijf van de selectie in het zuiden van Spanje, met vrouw en kinderen, wordt geschat op 750.000 euro. SID KUALA LUMPUR - Arie Haanbondcoach van China, isi de overkoepelende Aziatische voetbalconfederatie bent tot coach van de maand februari. In de eerste interland oi leiding van de Nederlander speelde China gelijk tegen reldkampioen Brazilië. Het duel eindigde in 0-0. AFP BUENOS AIRES - De Keniaan Charles Cherono heeft dec? ste editie van de zuidelijkste marathon op aarde gewonne De wedstrijd werd gehouden in het Argentijnse Ushuaia.k lemaal onderin de provincie Vuurland. Het parkoers vi 42.195 meter voerde langs de rand van de meest zuidelijk kust, langs hetBeaglekanaal. Er verschenen 162 atleten air de start om de barre, ijskoude omstandigheden te trotsere Cherono, die sprak van een 'zeer moeilijke beproeving',: nishte in 2.25.03. De beste tijd bij de vrouwen kwam op nar van de Argentijnse Mattie Thomas Godzala (3.06.12). AFP LOS ANGELES - Twee dagen voor haar 47e verjaardaghee Tatjana Posdnjakowa voor een verrassende prestatie zorgd. De Oekraïense veterane won de marathon van Los Pd geles in 2.29.40 en was daarmee de Russin Ljoedmilla Kon- jagina (2.30.18) en Zivile Balcioenaite uit Litouwen (2.331 te snel af. „Lopen is de beste manier om jong te blijven", zero winnares. Bij de mannen bezetten de Kenianen de eerster? plaatsen. Mark Yatich won in 2.09.52. DPA WAALWIJK - RKC Waalwijk gaat fors bezuinigen. Deel: kampt met een groot liquiditeitstekort en krimpt volgends? zoen de A-selectie in van 2 7 naar 21 spelers. „Dat iseenbez*;- nigingsmaatregel van meer dan 1 miljoen euro", aldus dire, teur Marcel Brands. Hoe groot het tekort is, wil de oud-spek van de club niet zeggen. Volgens de gemeente gaat het omSi miljoen euro. Brands ontkent dat. Hij bestrijdt met klemè RKC in een penibele situatie verkeert, zoals Vitesse en F Utrecht. RKC heeft onder meer een huurachterstand bij c gemeente Waalwijk van ruim 66.000 euro. ANP door Hans Koenekoop dat ik het zou gaan reddei De wedstrijdleiding maakted- CORONDA - Bijna zorgde met nog twee uur te zwem® Edith van Dijk zondag voor een onmogelijk. „Het is heel zwaï enorme sensatie. De Nederland- zwemmen in deze snel strorae- se was de snelste vrouw in de 57 de rivier. Het maakt groot ve kilometer lange zwemmarathon schil of je in iemands kielzcj tussen Santa Fé en Coronda in zwemt of ernaast. Elke posifr Argentinië, een van de zwaarste wisseling betekent een ande wedstrijden ter wereld. Ze tikte stroming. Toen we niet me-: in de eerste wereldbekerrace achter elkaar mochten, ma; van dit jaar aan na 7 uur en 31 naast elkaar moesten zwei minuten, slechts zestig tellen la- men, kreeg ik het moeilijk, ter dan de snelste man, de Ar- Van Dijk is niettemin trots. „H: gentijn Rafael Perez. gaat er zeker nog een keer \r komen dat ik alle mannen ve De geroutineerde Van Dijk sla. Ik verbeterde mijn topti; loodste zichzelf uitstekend door hier met tien minuten. Het w; de El Vado, een ondiepe passage jammer dat ik op het laat» in de rivier waar een sterke te- stuk nog werd ingehaald dot genstroom stond. Ineens lag de twee mannen, waardoor ik n; Nederlandse tweede, in het niet op het podium kwam." spoor van een man. Een histori- Van Dijk zwemt over twee w;- sche zege lag in het verschiet; ken de marathon in Dubai ova nog nooit had een vrouw alle tien kilometer. Ze concentree mannen verslagen in een zwem- zich daarna op het WK in juli: marathon. Maar Van Dijk kreeg Barcelona. In augustus wil Va tegenwerking van de wedstrijd- Dijk proberen in een recordtij: leiding. Die besliste dat aan- Het Kanaal over te steken. AF klampen niet meer mocht en er minstens drie meter afstand tussen de zwemmers moest zijn. Perez profiteerde van het ru moer rond deze beslissing en plaatste in de slotkilometers een demarrage waarop de Wognum- BOEKEREST - Normaal v<# se geen antwoord meer had. Ze ballen is wegens het hevige wit werd vervolgens in de eind- terweer in Roemenië al weke sprint nog voorbijgezwommen niet meer mogelijk. De tra door twee mannen, de Bulgaar ningsvelden zijn door sneeu1 Stoicev en de Fransman Gomez, en ijs onbespeelbaar. „Het was een bijzondere erva ring. Honderden bootjes voeren Trainer Walter Zenga van Ni om ons heen met dolenthousias- tional Boekarest vernam gists- te Argentijnen erin die ons op- ren dat de luchthaven Clince zweepten", zei Van Dijk, die al ook geen vliegtuigen meer to? voor de zesde keer meezwom in liet. De Italiaan belegde daarc: de ultralange wedstrijd over de een training op de landing Rio Coronda. „Ik lag zo goed en baan. Ook origineel was de tra- zwom zo sterk, dat ik inderdaad ner van Oltul Sfintu-Gheorgk even hoopte op de eindzege. Hij liet zijn spelers op een b? Zelfs de organisatie dacht even vroren meer trainen. ANP door Marc van Veen derlandse indoortitel op de t meter horden. Van der Weste IJSSELSTEIN - Nederland is voldeed vorig jaar al aan c- met tien atleten vertegenwoor- richtprestatievoorhetWK.Bë digd op het wereldkampioen- de atleten haalden vorig jaarfc schap indoor. Het evenement het EK indoor in Wenen de ha& vindt plaats van 14 tot en met 16 finale. maart in Birmingham. Verder bestaat de ploeg uit middenafstandlopers Bra: Opvallende namen in de selectie Som en Arnoud Okken (800 ia- zijn de AAC-hordelopers Gre- ter)enGert-JanLiefers(150iH gory Sedoc en Marcel van der 3000 meter), sprinter Patnl Westen, die aan de eisen van de van Balkom (200 meter), internationale atletiekfederatie stokhoogspringers Rens Bl<S IAAF hebben voldaan. Sedoc, en Monique de Wilt en de kogs een man voor de toekomst, ver- stoters Rutger Smith en L<- overde onlangs in Gent de Ne- Tunks-Koeman. ANP dinsdag 4 maart 2003 van onze sportredactie SCOTTSDALE - Ai Sugiyama schreef zondag in het Ameri kaanse Scottsdale geschiedenis in het vrouwentennis door in één dag vier tennispartijen en twee titels te winnen. De be langrijkste was de zege in de fi nale van het enkelspel tegen de als tweede geplaatste Belgische Kim Clijsters: 3-6 7-5 6-4. Na die slopende finale greep Sugiyama, met Clijsters dit keer aan haar zijde, ook nog de winst in het dubbelspelDaarvoor had de 27-jarige tennisster uit Tokio al twee halve finales gespeeld. In totaal stond ze ruim zes uur op de baan, waarin ze tien sets tenniste. „Ik weet niet hoe ik me er doorheen heb gesleept", zei een uitgeputte Sugiyama na haar zeges. „Ik was te moe om drukte voelen." Heftige regenval zorgde in Scottsdale voor grote vertra ging in het speelschema. Zo kon het gebeuren dat Sugiyama vier partijen op een dag moest af werken. De nummer achttien van de wereld trad eerst in de halve finale van het enkelspel aan tegen de Amerikaanse Alexandra Stevenson. Sugiya ma overleefde drie matchpoints en won de partij in drie sets: 6-7 6-2 7-6. Daarna speelde ze sa men met Clijsters de halve fina le van het dubbelspel. Tegen het Franse duo Bartoli/Cohen-Alo- ro werd het 7-5 6-0. De taaie Sugiyama was niet stuk te krijgen. In de finale van het enkelspel versloeg ze haar partner in het dubbelspel in twee uur en vier minuten. Ver volgens eisten de Japanse en de negentienjarige Belgische sa men de titel in het dubbelspel voor zich op door het Ameri kaanse koppel Raymond/Da venport te verslaan in twee sets: 6-1 6-4. Sugiyama verdiende met haar zeges in Scottsdale 93.000 euro. AFP KOPENHAGEN - Landen die de wereldwijde antidopingcode weigeren te onderschrijven, hoeven zich in de toekomst niet te melden als kandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen. Het dreigement is af komstig van Jacques Rogge, voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité. De Belg deed zijn uitspraken gisteren in Kopenhagen, waar een grote antidopingconferen- tie plaatsvindt. In de Deense hoofdstad is het de bedoeling dat landen, sportbonden en des kundigen de beoogde nieuwe uniforme code, opgezet door het wereldantidopingbureau Wa- da, zullen onderschrijven. Dwarsliggers kunnen in de toe komst op sancties rekenen, liet Rogge weten. De IOC-voorzit- ter verklaarde dat sporten van de Spelen geweerd gaan worden als de overkoepelende federa ties niet akkoord gaan met de nieuwe antidopingwetgeving. Tegenstanders van de beoogde regeling, waarbij een sporter automatisch voor twee jaar wordt geschorst bij een overtre ding, zijn bijvoorbeeld de voet balbond Fifa en de wielrenunie UCI. De UCI is van mening dat het automatisch uitdelen van een tweejarige schorsing bij een overtreding overeenkomt met een levenslange ban. De wiel renunie heeft als standpunt dat er bij de bepaling van de straf maat moet worden gekeken naar diverse omstandigheden als leeftijd, aard van de sport, status van de sporter en lengte van de loopbaan. ANP HEERENVEEN - Rafael van der Vaart heeft gisteravond in Friesland een geslaagde rentree gemaakt in het duel van Jong Ajax met de beloften van Heerenveen (1-1). De midden velder speelde na een lange blessure aan zijn bovenbeen een uur mee. „Ik had geen last, het voelde goed aan", stelde Van der Vaart na afloop tevreden vast. Nu zijn rentree goed is verlopen, zit hij normaal gesproken morgen bij de A-selectie voor het bekerduel met FC Groningen. Zaterdag speelt Ajax tegen FC Zwolle, waarna cruciale weken aanbre ken met wedstrijden legen Va lencia, AS Roma en PSV. ANP De Nederlandse batsman Klaas-Jan van Noortwijk slaat de bal langs wicketkeeper Melt van Schoor van Namibië. foto Andy Clark/Reuters door Rudy Boogert VLISS1NGEN - Hel Neder lands cricketteam verlaat met opgeheven hoofd het mondiale podium in Zuid-Afrika. De amateurs van Oranje lieten de toonaangevende proflanden op het WK vechten voor de punten en sloten gisteren af met een verpletterende show tegen col- lega-dwergland Namibië. Niet temin is de grote doorbraak uit gebleven. Om die te bereiken had Neder land één van de cricketreuzen moeten verslaan. Tegen de full- profs van India en Pakistan had de ploeg daarvoor een solide ba sis gelegd door sterk bowlen en fielden, maar de slagmannen konden vervolgens niet aan het niveau van de Aziatische bow lers tippen. Dat was natuurlijk geen schande voor de Neder landse parttimers, die al hun va kantiedagen opsoupeerden voor het WK. Maar om echt tot de elite te mogen behoren, was minimaal één klapper nodig ge weest. Kenia en Bangladesh zorgden in het verleden wél voor zo'n stunt en behoren mede daardoor nu tot de selecte groep A-landen. Op het WK van 1996 verrasten de Kenianen tweevoudig we reldkampioen West Indies en drie jaar later deed Bangladesh hetzelfde tegen eenmalig kam pioen Pakistan. De twee landen kregen daardoor een one-day status, waardoor ze direct wer den toegelaten op de WK's en niet - zoals Nederland - nog een dodelijk vermoeiend kwalifica tietoernooi moesten afwerken. Dat dat echter ook niet zaligma kend is, bewijst nieuwkomer Bangladesh. Het land heeft in middels in zijn nieuwe status 32 wedstrijden op rij verloren. Zelfs B-land Canada bleek op het WK te sterk. Kenia gedijt daarentegen voortreffelijk in zijn nieuwe rol als A-land. Eén wedstrijd voor het einde van de voorronde is het land al verze kerd van een plaats bij de beste zes, de Super Sixes. Het werd enigszins geholpen door de wei gering (en de bijbehorende gra tis punten) van Nieuw-Zeeland om in Kenia te spelen, maar de winst op Sri Lanka behaalden ze volledig op eigen krachten. Ontwikkelingswerk Het is overigens de vraag of Ne derland die A-status moet am biëren. De cricketcultuur die in landen als Kenia en Bangladesh heerst, ontbeert Nederland. De spelers zullen meer tijd in het cricket moeten steken, maar kunnen voorlopig niet zonder een baan ernaast. En het risico van het Bangladesh-scenario is ook geen prettig vooruitzicht voor een cricketland met ambi tie. Gelukkig voor Nederland is de internationale cricketbond (ICC) druk bezig met ontwikke lingswerk om het spelpeil in de kleinere landen op te krikken. De afsluitende WK-wedstrijd gisteren tegen Namibië bewees, dat Nederland nog altijd in de groei is. De strijdbaarheid uit de vorige vijf wedstrijden werd be loond met de eerste Nederland se zege op een WK. Aanvoerder Roland Lefebvre, die in 1996 de eerste bal ooit gooide namens Nederland op een WK, maakte het historische feit in Bloem fontein niet mee, want hij bleef met een hamstringblessure aan de kant. De honneurs werden echter voorbeeldig waargeno men door allrounder Feiko Kloppenburg en Klaas-Jan van Noortwijk. KI oppenburg werd man-of-the- match door als openings-bats- man de eerste Nederlandse cen tury ooit op het hoogste niveau te slaan (121) en vervolgens als bowler vier Namibiërs uit te gooien. Klaas-Jan van Noort wijk verbeterde met zijn wilgen slaghout de prestatie van Klop penburg met een ongeslagen 134 runs. Samen zetten ze in het Nederlandse totaal van 314 runs een partnership van 228 runs op de borden. De vierde hoogste productie in de WK- historie. Van Noortwijk was zó uitgeput door zijn marathon- innings dat hij tijdens de wed strijd nog even aan het infuus moest. Manmoedig Nambië zette de achtervolging manmoedig in, maar toen Henk-Jan Mol het vierde wicket van Gavin Murgatroyd had ver overd, was de weerstand gebro ken. Adeel Raja ruimde de staart van Namibië op en ein digde met dezelfde cijfers als Kloppenburg: 4 wickets voor 42 runs. Nederland eindigde door de winst als zesde in de poule, vóór Namibië. Vervangend aan voerder Luuk van Troost meen de: „Wij zijn de beste amateurs op dit WK." Morgenochtend om tien over acht komt de Nederlandse se lectie na een wekenlange trip in zuidelijk Afrika aan op Schip hol. Twee dagen later beginnen de beste zes landen aan de fina leronde, In groep A hebben titelverdedi ger Australië en India zich al ge plaatst; de strijd om de derde plek (die vandaag wordt beslist) gaat nog tussen Zimbabwe, Pa kistan en Engeland. In groep B werd thuisland Zuid-Afrika gisteravond verrassend uitge schakeld door een verregende wedstrijd tegen Sri Lanka Nieuw-Zeeland plaatste zich daardoor samen met Sri Lanka en Kenia voor de Super Sixes. Kenia begint daaraan verras send genoeg als koploper, om dat het in de poule zowel van Sri Lanka als Nieuw-Zeeland heeft gewonnen. van onze sportredactie CARLSBAD - Golfer Tiger Woods heeft zondag voor het eerst in zijn loopbaan de wereldtitel matchplay veroverd. De Ameri kaanse nummer één van de wereld versloeg in Carlsbad in een finale over 36 holes zijn landgenoot David Toms met 2 en 1. Woods verdiende met de zege ruim 1 miljoen euro. Het was alweer de tweede zege voor Woods in drie toernooien na zijn knieopera tie in december vorig jaar. De Amerikaan speelde geen grootse wedstrijd tegen Toms, die voor het weekeinde nog met voedselver giftiging in het ziekenhuis had gelegen. De beslissing viel op de zeventiende hole van de tweede ronde. Toms was goed teruggeko men, maar met de bogey op deze hole had hij een slag meer nodig dan Woods. Woods is met zijn zege in het WK matchplay nu de enige golfspeler ter wereld die alle vier 'majors' minimaal een keer won en alle wedstrijden van de World Golf Champion ships. RTR/AFP Tiger Woods is na het WK matchplay de eer ste golfer ooit die alle World Golf Cham pionships heeft gewonnen. foto Mike Blake/Reuters door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - De toekomst van Pierre van Hooijdonk bij Fevenoord is een heet hangijzer. Supporters speculeerden giste ren bij de training van de Rot terdammers vo'op over het spel dat zich rond de topscorer van de Uefa Cup-winnaar en huidi ge nummer drie van Nederland afspeelt. Supportersvoorzitter Willem Veenman vindt dat on zin. Van Hooijdonks voorganger David Connolly kent het gevoel. Ook op de websites van de club worden verhitte discussies ge voerd. Duidelijk is dat de meer derheid van de fans niet achter de kritiek op Van Hooijdonk staat. De spits werd zondag tij dens de wedstrijd tegen NAC gekrenkt, doordat een deel van het legioen de namen van ande re spitsen ging scanderen. Volgens Willem Veenman, voor zitter van de supportersvereni ging Feyenoord, gaat het inder daad om een minderheid. „Het is maar een kleine groepering die zich zondag zo heeft uitgela ten. Natuurlijk ken ik het ver wijt dat Pierre bij de fans niet als een echte Feyenoorder te boek staat. Maar daarvan moet helemaal niet zo'n punt worden gemaakt. Van Hooijdonk zal waarschijnlijk ook nooit een echte Feyenoorder worden. Hij heeft overal gevoetbald. Ik vind dat niet zo belangrijk. Waar het om gaat, is dat hij voor deze club al bijna twee jaar alles doet wat in zijn vermogen ligt. Daar moe ten we enorm respect voor heb ben. Hij werkt zich 25 slagen in de rondte, liep zondag weer te sleuren van voren naar achte ren. Als iedereen de mentaliteit van Pierre heeft, dan zouden we met Feyenoord een heel stuk verder zijn." „Ik weet niet of hij blijft. Hij is en blijft een broodvoetballer. Als hij morgen een gigantische aanbieding van Barcelona krijgt, zal hij die waarschijnlijk gewoon aannemen. Dan hoeft niemand daar wat van te zeg gen, want hij voetbalt voor zijn geld En ik vind dan ook niet dat hij Feyenoord daarmee bena deelt. Maar als we nu alweer gaan kijken naar het prijskaart je dat er aan het eind van het sei zoen aan hem hangt en wat hij in zijn zak steekt, dan zijn we wel weer erg Nederlands bezig." Oud-spits David Connolly is eveneens verrast. „Ik kreeg zon dag sms-jes binnen van suppor ters die zeiden dat m'n naam weer was gescandeerd. Daar keek ik van op. Ik weet dat het met Van Hooijdonk te maken heeft. Pierre is de man die mij opvolgde. Ik kreeg daardoor geen nieuw contract." ..Hij is een man die garant staat voor doelpunten. Bovendien heeft hij gescoord en beslissin gen geforceerd op het moment dat Feyenoord die verschrikke lijk hard nodig had. Hij is een topspits. Hij moet wel het gevoel hebben dat hij wordt gewaar deerd en dat de club hem wil be houden. Dat moet, los van de fans, bij het bestuur en bij de trainer vandaan komen. Als die hem geen duidelijkheid geven, zal hij als speler weinig vertrou wen hebbenGPD 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38