Bekerduel komt ongelegen Lichaam Theunisse vraagt om comeback PZC 3 Geluk lacht Dick Krijger een beetje toe Kloetinge en Oostkapelle niet blij met doordeweekse wedstrijd z 17 Schalken veertiende van de wereld Ex-voetballer Albertsen overleden Protest Heerenveen bij Utrecht Wisla Krakow morgen tegen Lazio Ook Tirlea mist WK indooratletiek t uitslagen Bar^a weken zonder Dani agenda Zeiler Veldman tweede in Qatar dinsdag 4 maart 2003 RIJSWIJK - Tennisser Sjeng Schalken heeft zijn hoogste po sitie ooit op de wereldranglijst behaald. Ondanks zijn voortij dige uitschakeling in het toernooi van Dubai vorige week steeg de Limburger één plaats. Hij is nu veertiende. Schalken bereikte in Dubai de kwartfinales door te winnen van de Rus Michail Joezjni en de Franse titelverdediger Fabrice Santoro Hij werd uitgeschakeld door de Tsjech Jiri Novak, die de fina le verloor van Roger Federer. Vorige week had Schalken met een vijftiende plaats zijn beste positie ooit al geëvenaard. Hij bereikte die voor het eerst in oktober vorig j aar. Raemon Sluiter behoorde slechts een week tot de beste vijftig. Hij zakte van 46 naar 52, maar blijft de tweede Nederlander op de ranking. Martin Verkerk steeg een plaatsje naar 67. ANP RIJSWIJK - Oud-profvoetballer Roger Albertsen is zondag in een kliniek in Duitsland overleden. De Noor leed aan kanker. Hij zou op 15 maart 46 jaar zijn geworden. Albertsen speelde van 1975 tot 1979 116 wedstrijden voor FC Den Haag. waarin hij zestien keer scoorde. In het seizoen 1979-1980 won hij met Feyenoord de nationale beker. Hij speelde 28 keer voor de Rotterdammers en scoorde één keer. De middenvelder kwam 25 keer uit voor het nationale elftal en scoorde daarin drie maal. Na wederom een seizoen FC Den Haag speelde hij nog voor het Belgische Winterslag en Olympiakos Piraeus in Grie kenland In 1988 sloot hij zijn carrière af in eigen land bij Ro senborg. ANP HEERENVEEN - Voorzitter Riemer van der Velde van SC Heerenveen heeft namens de club een officieel protest inge diend bij FC Utrecht. Na afloop van het duel FC Utrecht-SC Heerenveen (2-2), vori ge week woensdag, werd trainer Foppe de Haan bespuugd, bekogeld met munten en uitgescholden. „Zoiets kunnen wij niet zomaar tolereren. Excuses zijn niet genoeg", aldus Van der Velde. „Wij eisen garanties dat zoiets niet weer zal voor komen. In het belang van het hele voetbal dient hier scherp te gen opgetreden te worden." GPD ROME - Wisla Krakow speelt morgenmiddag de inhaalwed strijd in de vierde ronde van de Uefa Cup tegen Lazio Roma. Afgelopen week werd het voetbalduel afgelast omdat het veld van de Poolse ploeg in een ijsvlakte was veranderd. De eerste wedstrijd eindigde in Rome in 3-3. De winnaar van de ont moeting neemt het in de kwartfinale op tegen het Turkse Be- siktas. Mocht het terrein van Wisla morgen opnieuw niet te bespelen zijn. dan kan de club uitwijken naar het stadion van Wisla Plock. Daarvoor heeft de Europese bond Uefa toestemming gegeven. SID BOEKAREST - De Roemeense atlete Ionela Tirlea zal niet deelnemen aan de WK indooratletiek. De Europees kampioe ne 400 meter horden wil een hardnekkige beenblessure laten rusten en richt zich nu op het outdoorseizoen. Tirlea nam de beslissing nadat een dag eerder bekend werd dat ook haar landgenote Gabriela Szabo wegens een dijbeenblessure twee tot drie weken is uitgeschakeld. RTR iftj ooi' 8 ce ht It istj Ie hu li' ik a, Of. o: L- t t rr tot to> ;e if Zijn lichaam, afgeschre ven door de medici, vroeg om een comeback als prof coureur. Gert-Jan Theu- nisse heeft maar meteen de zwaarste discipline van de wielersport uitge kozen: marathons op de mountainbike. „Soms moetje wel een uur klim men. Dat mag ik wel, veel klimmen." door Maarten van Helvoirt MALLORCA - Het zandpad dat leidt naar het huis van Gert-Jan Theunisse is de laatste drie maanden veranderd in een modderpoel van anderhalve ki lometer lang. De aanhoudende regenval op Mallorca en het smeltwater van sneeuw sleuren grind en gravel van de helling. En werkverkeer laat diepe ban densporen achter. De wielrenner - in 1989 berg koning in de Tour de France - en zijn vriendin Nancy wonen in het heuvelachtige deel van het eiland, ver weg van de luid ruchtige toeristen. Hun huis is af, ze zijn er nu ruim een jaar gesetteld. Alleen moest er nog een ondergrondse fietsen- ruimte annex kantoortje ko men En die klus duurt nu al drie maanden. ..Ze houden er hier in Spanje iets andere werktijden op na dan we in Nederland gewend zijn. Als wij het rustig willen hebben, gaan zij aan de gang. 's Morgens om zeven uur begint het drillen. Precies onder onze slaapkamer. Mij maakt het niks uit, maar mijn vriendin vindt het erg vervelend." Als de bouwvakkers beginnen met beuken en boren, zit Theu nisse al op de fiets De hond uit laten „Vind ik lekker, zo wak ker worden en daarna ontbij ten." Dagelijks zelfgeplukte sinaasappels uit eigen tuin ho ren daarbij. Klimaat Ondraaglijke gewrichtspijn noodzaakte Theunisse, veertig jaar nu, het vochtige Nederland te verlaten. Het subtropische klimaat van Mallorca moet ver zachtend werken, helend zelfs. „Maar door het slechte weer van de laatste maanden is die pijn er nog altijd. Het laatste jaar is in heel Zuid-Europa veel regen ge vallen. Als dat zo blijft, zal ik toch een ander land moeten zoe ken. Australië misschien. Als door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Jeffrey Frijters, Niels Lodewijk en Daan Esser zijn geblesseerd en een aantal spelers heeft na het duel met Noordwijk last van kleine pijn tjes. Voor Kloetinge komt het bekerduel met Oostkapelle van daag dus niet echt gelegen, maar interim-trainer Joost Fol- mer wil daar niet te lang bij stil staan. „De omstandigheden zijn nu eenmaal zo", zegt de opvol ger van Diederik Hiensch. Hiensch is inmiddels naar Sun derland vertrokken en dus voert het moet, dan moet het. Mijn ge zondheid staat voorop." En dat zegt de man die acht jaar na zijn afscheid werkt aan een comeback in het profcircuit. De man die soms zo hard traint dat het zwart voor zijn ogen wordt. De man die het laatste half jaar zijn lichaam veertig uur per week afbeult. Eén of twee keer per week last hij een sessie in van vier uur waarin hij het wat rustiger aan doet. Losfietsen noemt hij dat. Onlangs reed Theunisse op Mal lorca al een wegkoersje voor elite-renners. De jonge garde herkende hem nog altijd als de veroveraar van de bolletjestrui in de Tour en de renner die in 1989 na een machtige solo als eerste aankwam op Alpe d'Huez.Hij finishte op Mallorca in de kopgroep van acht als achtste. Het sprintwerk liet hij aan de coureurs van Fassa Bortolo, ONCE en de Spaanse Joost Folmer nu de regie bij de zaterdag-hoofdklasser. De technisch manager wil het sei zoen afmaken in de geest van Diederik Hiensch en het eerste karwei staat voor vandaag op de rol. Folmer wist gisteren echter nog niet over welke spelers hij tegen Oostkapelle kan beschik ken. Folmer: „Het is alleen zeker dat Jeffrey Frijters, Niels Lodewijk en Daan Esser door blessures niet spelen. Maar verder weet ik het echt nog niet. Wilco de Valk heeft last van wat kleine pijn tjes. Emiel Dorst was zaterdag ziek en we hebben Pieter de selectie. „Maar ik kan nog altijd hardrijden en dat lang volhou den." De MTB Trophy in Berlicum, zondag 9 maart de opening van het Nederlandse mountain bikeseizoen, telt Theunisse als zijn officiële comeback als prof. „Verwacht niet dat ik met de besten meega. Vergeet niet dat ik lang niet gekoerst heb en al veertig ben. Ik fiets liever zeven uur lang twintig kilometer per uur dan twee uur 23 gemid deld." Daarom gaat Theunisse zich in zijn tweede profleven vooral richten op een van de zwaarste disciplines van de wielersport marathons op de mountainbike „Zes, zeven uur zit je op de fiets en je krijgt veel hoogteverschil len voor je kiezen. Soms moet je wel een uur klimmen. Dat mag ik wel, veel klimmen. Dat spreekt me meer aan dan tel kens hetzelfde rondje, waarbij Graaff voor het duel met Noord- wijk vlug klaargestoomd. Ik weet dus met of het verstandig is dat hij speelt. John Bentschap Knook en Jan Baaijens zijn nog op vakantie. Maar er zullen ge woon elf spelers aan de aftrap staan, dat weet ik wel zeker." Topscorer Erik de Groene is in middels teruggekeerd van va kantie en is beschikbaar voor het duel met Oostkapelle. Oostkapelle Voor Karl Vergouwen betekent de bekerwedstrijd tegen Kloe tinge een ontmoeting met de club waar hij met ingang van je explosief moet kunnen rij den." In de Alpenlanden zijn de mara thons zeer populair, met regel matig wel duizend mountainbi- kers aan de start en vele fullprofs. Het WK op 30 augus tus in het Zwitserse Lugano heeft Theunisse al in zijn hoofd geprent. Een andere highlight in zijn programma is het Neder lands kampioenschap op de weg. Het NK mountainbike valt samen met het Europees kampi oenschap marathon. Dopingzondaar De professionele mountainbi- ker heeft bij de internationale wielerunie UCI om dispensatie gevraagd, omdat de medicijnen die hij gebruikt weieens als prestatiebevorderende midde len aangemerkt zouden kunnen worden. En hij wil met nog eens als dopingzondaar te boek ko men te staan. In 1990 kreeg hij al komend seizoen hoofdtrainer is. Vergouwen kijkt uit naar de ontmoeting, maar is niet blij dat het duel op een doordeweekse avond gespeeld moet worden „Dat betekent dat er toch min der publiek op af zal komen en dat scheelt Oostkapelle aardig wat euro's." Vergouwen kan vandaag geen beroep doen op de geblesseer den Wilfred Schipper en Joël Pattenier en Roel Latuheru is op vakantie. Achter het meespelen van keeper Mohamed El Bek- kaoui staat nog een vraagteken. De oefenmeester beseft dat zijn ploeg tegen een team speelt dat eens twaalf maanden schorsing aan zijn broek. „Zonder medicijnen kan ik niet leven. Dan brokkel ik af. Zo broos zijn mijn botten. Ik heb een aangeboren afwijking in mijn hormoonhuishouding. Het deel van de hypofyse - dat is een kwabje in mijn hersenen - dat die aanstuurt, is bij mij kapot. Dat valt niet te opereren." Omdat zijn skelet zo poreus is, is het medisch dossier van Gert- Jan Theunisse een aaneenrij ging van botbreuken. Op zijn schedel na (maar wel vier her senschuddingen) brak hij van top tot teen alles minstens één keer „Omdat het me zo vaak overkwam, begon het zo op te vallen dat ik werd doorverwe zen naar het ziekenhuis. Op de röntgenfoto keek de arts dwars door me heen." Omdat hij daarnaast zijn hart- ritmestoornissen niet langer kon negeren en ook een maag normaal gezien over meer kwa liteit beschikt. „Maar dat zegt niets. Een paar vaste waarden ontbreken bij ons, maar voor de spelers die wel kunnen voetbal len zal deze wedstrijd zeker aanspreken. En natuurlijk ma ken we kans tegen Kloetinge, je maakt iedere wedstrijd kans om te winnen. De spelers zullen echter wel uit een ander vaatje moeten tappen dan afgelopen zaterdag tegen Zierikzee Daar zouden we wel even van winnen, maar we kwamen wel met 2-0 achter. Als ze vandaag weer zo spelen, dan wint Kloetinge met twee vingers in z'n neus." bloeding en twee longontste kingen hem velden, was het in 1995 einde carrière voor The unisse Door die opeenstapeling van blessures was hij lichame lijk een wrak geworden In 1997 kwam daar nog eens een partie le dwarslaesie overheen. In een afdaling bij Annecy botste hij met zijn fiets frontaal op een au to. Theunisse, toen nog manager van mountainbikeploeg Speci alized, was een half jaar ge kluisterd aan een rolstoel. Slechts een miniem deel van zijn zenuwstelsel gaf nog prikkels door „Als alles stuk is. kun je re valideren wat je wilt., maar dan lukt het je nooit." Maar ook met deze diagnose gaven de dokto ren hem weinig kans op verbete ring. Echter, opgeven komt in het woordenboek van Gert-Jan Theunisse niet voor. „Als ik 's ochtends twee uur therapie had gehaddeed ik het thuis nog een keer over, soms wel dubbel. Dat maakte mij niks uit. Ik was gewend aan die lichamelijke ar beid." Vliegwiel Omdat hij zelf geen fietspedalen kon rond krijgen, kwam hij op het idee om zich te laten vast binden op een fiets die aange sloten was op een vliegwiel. „Ie mand andere moest dat dan aanzwengelen en vervolgens kon ik uren en uren trappen. Langzaam maar zeker voelde ik de tintelingen terugkomen Dat motiveerde me om door te gaan." Een jaar geleden kwam de eer ste grote sportieve overwinning op al zijn blessureleed. Op de marathon, te voet weltever staan. In Zuid-Afrika klokte hij een tijd van drie uur, wat een wonder is voor iemand die vol gens de medici nooit meer lopen zou Voor zijn definitieve ver trek naar Mallorca zag de oplet tende automobilist Theunisse al regelmatig trainen langs het ka naal tussen Den Bosch en Veghel en op de polderwegen van Heesch, Vinkei en Berlicum. Op Mallorca is er meer tijd voor rust dan hij ooit heeft gehad. Als hij klaar is met douchen en de masseur is langsgeweest. ploft hij op de bank. Dankzij schotel en decoder blijft hij op de hoog te van wat er in zijn vaderland gebeurt. „Alle sportprogram ma's kijk ik natuurlijk, maar ook de politieke debatten volg ik. Ik voel me nu meer Nederlan der dan in Nederland. Ik ben al tijd gewend geweest om de helft van het jaar onderweg te zijn. GPD Cricket Bloemfontein. WK. Groep A Nederland Namibië 4-0. Nederland 314/4. Namibië 250. Nederland wint met 64 runs Batting Nederland: Van Noortwijk 134 not out. Kloppenburg 121. Van Troost 16, Schi ferli 10, Zuiderent 5. extra's 28; Namibië: Keulder 52, Murgatroyd 52 Bowling Ne derland Kloppenburg 4/42, Raja 4/42, Namibië: Louis Burger 2/49 Stand 1 Australië 6-24,2 India 6-20,3. Zimbabwe 5-12. 4. Engeland 6-12. 5, Pakistan 5-8,6. Nederland 6-4, 7. Namibië 6-0. Australië en India naar volgende ronde. Benoni. Groep B Canada Nieuw-Zee land 0-4 Canada 196, Nieuw-Zeeland 197/5 Nieuw Zeeland wint met vijf wie kets Batting Canada Davison 75; Nieuw- Zeeland: Styris 54 not out. Bowling Cana da: Davison 3/61, Nieuw-Zeeland: Oram 4/52, Bond 3/29. Durban. Groep B: Zuid-Afrika - Sri Lanka 2-2 Zuid-Afrika 229/6 (45 overs), Sri Lanka 268/9 Wedstrijd afgebroken we gens regen, reglementair gelijkspel. Stand 1 Sri Lanka 6-18,2. Kenia 5-16, 3. Nieuw-Zeeland 6-16,4. Zuid-Afrika 6-14, 5. West Indies 5-10,6. Canada 6-4. 7. Ban gladesh 6-2. Sri Lanka, Kenia en Nieuw- Zeeland naar volgende ronde. Golf Carlsbad. WK matchplay, 6 miljoen euro. Finale: Woods (VSt/1) verslaat Toms (VSt/) met 2 en 1Om derde plaats. Scott (Aus/44) verslaat Lonard (Aus/31) 1 up. Tucson Open Tucson, PGA-tour,2,7 mil joen euro. Eindstand 1. Lickliter (VSt) 269 slagen, 2. Campbell (VSt) 271,3. Pap pas (ZAf) 272,4. Barber (VSt), Tway (VSt) 273. Karten Breskens Bedrijvencompetitie. Zesde wedstrijd: 1 Bakkerij v.Meurs. 2. Steel welding, 3. Deschatech, 4. RedbullPae pe, 5. Security, 6. Café Plexat, 7 Café Paddock. 8. Merk racing, 9. Raceland Schaken Linares (Spa) Internationaal toernooi. Negende ronde: Radjabov (Rus) Kaspa rov (Rus) 1/2 1/2, Kramnik (Rus) - Pono- mariov (Oek) 1/2-1/2, Anand (Ina) - Valle- jo (Spa) 1/2-1/2, Leko (Hon) vrij Stand na negen ronden 1 Kramnik 5 punten (uit 8), 2 Leko (Hon) 4,5 (7), 3. Kasparov. Anand 4.5 (8), 5. Ponomariov. Radjabov 3 (8), 7. Vallejo 2,5 (7). Schaatsen Breda Langebaanwedstrijden. 500m Niels Goverse 41.13, Maarten Janse 41.20. 1500m: Niels Goverse 2.06 95, Maarten Janse 2.08.62. Groningen. VPZ Grunobokaal. Patrick Goverse (Kapelle): 41 19 (500m), 159.52 (1500m), 7 13.88 (5000m) Sportprijsvragen Lucky Day; 9-13-19-22-26-27-32-36-37 41 45-50 52 55-59 63-68-71-73-77 (onder voorbehoud) Tennis Delray Beach (VSt). Mannen, 380.000 eu ro Kwalificaties, eerste ronde Todero (Arg) - Van Lottum (Ned) 6-3 2-2 opgave Van Lottum. Verkerk direct toegelaten tot hoofdtoernooi. Besanpon Challenger. 37 500 euro Kwalificaties, eerste ronde: Wassen (Ned) - Petzschner (Dui) 6-2 6-0. Tweede ronde. Wassen - Haehnel (Fra) 7-6 6-4 Derde ronde- Bastl (Zwi) - Wassen 6-2 6-1. Van Scheppingen direct toegelaten tot hoofdtoernooi. Scottsdale Vrouwen. 585.000 euro. Hal ve finales Clijsters - Shaughnessy 6 3 7 5, Sugiyama Stevenson 6-7 6 2 7 6. Fi nale: Sugiyama Clijsters 3-6 7-5 6-4. Acapulco. Vrouwen, 170.000 euro. Fina le: Coetzer - Diaz-Oliva 7-5 6-3. Mannen, entreelijst: 1. Hewitt (Aus) 4480, 2. Agassi (VSt) 4450, 3. Ferrero (Spa) 3105 4. Federer (Zwi) 2730 (5). 5 Moya (Spa) 2555 (4). 6. Roddick (VSt) 2370, 7. Safin (Rus) 2235, 8 Costa (Spa) 2015, 9 Novak (Tsj) 1986 (10), 10 Nal- bandian (Arg) 1965 (9), 14 Schalken 1585 (15), 52. Sluiter 698 (46). 67 Verkerk 604 (68). 80 Krajicek 530 (79), 108. Van Lottum 367, 148. Van Scheppingen 255 (153). Champions Race 1. Agassi 235, 2 Schuttler (Dui) 175,3. Federer 150 (5). 4 Roddick 128 (3). 5. Ferreira (ZAf) 107 (4), 6. Ferrero 86, 7. Mantilla (Spa) 84 (10), 8 Kucera (Slw) 81 (23), 9. El Aynaoui (Mar) 79 (8), Kuerten (Bra) 79 (14), 27. Sluiter 49 (22). 35 Verkerk 43 (28), 46 Krajicek 36 (37). 52. Schalken 32 (43) Vrouwen, wereldranglijst: 1 Serena Williams (VSt) 6939, 2. Venus Williams (VSt) 4994,3 Clijsters (Bel) 4080. 4 Hen- in-Hardenne (Bel) 3605, 5. Hantuchova (Slv) 2897 (6), 6. Capriati (VSt) 2718 (5). 7 Davenport (VSt) 2535,8. Mauresmo (Fra) 2509, 9. Dokic (Joe) 2353,10. Seles (VSt) 2281, 140. Noorlander 240,75 (134), 147 Oremans 222,50 (144). Wielrennen Vrouwen, wereldranglijst. 1. Ljungskog (Zwe) 699, 2. Melchers (Ned) 653,50, 3. Brandli (Zwi) 532,50, 4. Arndt (Dui) 517,65 (5), 5. Rossner (Dui) 454,65 (4), 6 Doppmann (Zwi) 347, 7. Stajoerskaja (WRu) 337,8. Schleicher (Dui) 317,9. So- marriba Arrola (Spa) 293,50, 10. Zabiro- va (Rus) 278 14 Mansveld 211 (13), 22 Grimberg 145,50, 39. Zijlaard-Van Moor sel 95,50, 46. Brunen 77 (46), 47, Chantal Beltman 74.50. 55 Bosman 60 (60). 60 Ghita Beltman 51 (59) Zwemmen Coronda. Wereldbeker, zwemmarathon Santa Fé - Coronda (57 km). Mannen- 1 Perez (Arg) 7.30 uur, 2 Stoicev (Bul) 7.31, 3 Gomez (Fra)7 31 Vrouwen: 1 Van Dijk (Ned) 7 31 uur, 2. Kamrau (Dui) 7.41, 3. Maurer (Dui)7 45 BARCELONA - Barcelona kan de komende zes weken geen be roep doen op Dani Garcia. De middenvelder raakte zondag tijdens het duel met Osasuna aan zijn knie geblesseerd. Hij mist de wedstrijden in de Champions League tegen Bayer Leverkusen en Newcastle Uni ted. Phillip Cocu en Carles Puyol ontbreken voorlopig ook nog De rentree van de Neder lander wordt pas in juni ver wacht. RTR dinsdag Voetbal Amstel Cup. Kwartfinale. Excelsior - FC Utrecht Eerste divisie: Veendam - Go Ahead Eag les Amstel districtsbeker Vijfde ronde: Oostkapelle-Kloelinge (19.30 uur) Vriendschappelijk Domburg-Heinkens zand (19 30 uur). DOHA - Stephan Veld man uit Middelburg is tweede geworden in de laserklasse zeilen op het Sail de Gulf in Doha in Qatar. De Zeeuw moest in de strijd over vier w ed strijden Sami Al Kooheji uit Bahrein voor zich laten. John van Doorn uit Kamperland werd tiende. In eerste instatie zou de wedstrijd vier dagen du ren, maar vanwege de spanningen in het nabij gelegen Irak werden dat er drie. De derde dag viel door de harde storm ook in het water. Vorige week woensdag (dag één) was al direct een moeilijke dag doordat het ook toen al hard waaide. Veldman werd tweede in de eerste race en vierde in de tweede race. Van Doorn moest het doen met een elfde en een vijfde klassering. De wind wakkerde een dag later aan tot kracht zes, een snelheid waarbij meestal de zeilwedstrij den worden afgelast. Toch moesten de twee Zeeuwen en zestien tegenstanders uit elf landen het water op. Veldman haalde in de één meter hoge golven toch een vierde en een derde plek. Van Doorn finishte in de eerste race die dag niet, doordat knopen in de boot los raakten en hij de controle over de boot ver loor. In de tweede race voer hij naar de zesde plek. Door de prestaties van Veldman en Van Doorn hebben ze voor het eerst punten gehaald voor de ISAF world ranking. De doelstelling van Veldman is om zich te kwalificeren voor het EK in juli en au gustus in het Kroatische Split. Dick Krijger had grote problemen met de wegligging van zijn auto, maar finishte toch als derde in de eerste race voor het Belgisch kampioenschap. foto Henk de Winter door Henk de Winter MAASMECHELEN - Autocoureur Dick Krijger uit Wolphaartsdijk heeft in de eerste race voor het Belgisch kampioen schap Rallyracing een knappe derde plaats behaald, zij het met enig geluk. In de finalerace van de Groep N klasse (een klasse voor bijna standaard race au to's) reed Krijger namelijk met zijn Opel Astra OPC lange tijd op een vierde plaats. Met het uitvallen van de op de tweede plaats liggende Marcel Snoeyers schoof Krijger een plaatsje op en pakte zo de derde plaats. Krijger was de hele dag bezig om de weg ligging van zijn Opel Astra OPC af te stellen. Op het natte en gladde Duivels- bergcircuit was dat geen eenvoudige op gave voor de autocoureur. Krijger; „De auto glijdt in de bochten teveel over zijn voorwielen weg. Het is bijna niet te doen om een goede afstelling te vinden op dit gladde circuit." In één van de heats miste Krijger ook nog eens zijn start en gleed een paar honderd meter verder naast het circuit. Na drie heats was er toch een fi naleplaats weg gelegd voor de man uit Wolphaartsdijke. Ko Kasse verscheen niet aan de start in Maasmechelen. De op dit moment in Nieuwdorp woonachtige Kasse hoopt binnenkort naar Veere te verhuizen en heeft op dit moment zijn handen vol aan een fikse verbouwing. Gert-Jan Theunisse: „Als ik 's ochtends twee uur therapie had gehad, deed ik het thuis nog een keer over, soms wel dubbel." foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37