1 Weemaes op de vingers getikt PZC PZC Skaters moeten baan schoonmaken Krauwen voor spontane spiekers Oudere wil betere dienstverlening van huisartsenpost Kritiek ondermijnt volgens Hulster fracties Kloosterzande aan Zee SP in Vlissingen bezorgd over schrappen bussen Symposium over psychiatrische patiënten agenda Toertocht in Axel Mobiele telefoon uit auto gestolen 11 Sloebermarkt slaat jaar over Gsm uit auto gestolen Site over West-Z-Vlaanderen Bromfietsen ontvreemd dinsdag 4 maart 2003 KI J Hoor Conny van Gremberghe - HULST - De Hontenisser par- t tijen in de Hulster raad, Groot- D Hontenisse en Algemeen Be- e. lang, vinden dat PvdA-wethou- r der P. Weemaes (financiën en v grote projecten) geen kritische kanttekeningen moet plaatsen bij het project Kloosterzande v aan Zee. Negatieve publiciteit over dit project kan volgens A. Roctus van Algemeen Belang n in dit stadium van de planont- - wikkelingtot gevolg hebben dat het project niet van de grond komt. „Daarmee is de gemeente Hulst ook niet gebaat", stelt hij. VLISSINGEN - De SP in Vlis- ijl singen maakt zich zorgen over de 'uitkleding' van het open- e: baar vervoer in de gemeente 1 Vlissingen. Drie haltes in het lie centrum - Bellamypark, Nieu- wendijk en Coinmandoweg - verdwijnen op 15 maart. Ook b verdwijnen grote bussen om plaats te maken voor minibusjes waarin acht passagiers kunnen meerijden. j Vijf buslijnen in het stadsge west Vlissingen/Middelburg zullen ingekrompen worden. Zij worden in de nieuwe dienstre is geling onderhouden door mini- busjes. Het nieuwe systeem wordt aangepast als er grote j, knelpunten zijn. E De SP heeft B en W gisteren e schnftelijke vragen gesteld over het verdwijnen van de bushaltes jen in de inkrimping van de bus- r lijnen. De fractie wil weten of het colle- K ge op de hoogte is van de plan- nen van de Connexxion. Ook s vraagt de partij naar de r gevolgen van de nieuwe dienst- regeling voor ouderen en stu- denten. Daarnaast wil de SP opheldering van het college wat lm het denkt te ondernemen tegen de 'uitkleding' van het open- ;f. baar vervoer in de gemeente. TERNEUZEN - Ypsilon Zeeuws-Vlaanderen, de vereni ging voor familieleden van mensen die lijden aan schizofre- j nie of een psychose, houdt op vrijdag 4 april een symposium I over huisvesting van psychia- jj trische patiënten. De bijeenkomst wordt gehou den in het Churchillhotel in Ter- neuzen en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Volgens Ypsilon speelt beeldvorming een be langrijke rol bij het zoeken naar oplossingen voor de gewenste woonvorm voor mensen met een psychiatrisch probleem. De ge wenste woonvorm kan per per soon verschillen al naar gelang het probleem van de patiënt. Er worden op het symposium twee inleidingen gehouden. CDA-Tweede-Kamerlid M. van Loon-Koomen spreekt over de beeldvorming die bij de politiek bestaat over mensen met een psychiatrische stoornis. J van Blarikom, gezondheidspsycho loog bij Ermergis en de Stich ting AZZ, zal spreken over wonen en woonvormen voor mensen met psychiatrische pro- fi blemen. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe i (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) 1 Baudeloo16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer l CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Weemaes merkte twee weken ge) eden naar aanleiding van be rekening van het adviesbureau Haskoning op dat het project Kloosterzande aan Zee 'peper duur' zou worden. Haskoning had berekend dat de aanleg van een jachthaven en een kanaal vanaf Perkpolder naar Kloos terzande 34 miljoen euro zou kosten. Geld dat Hulst, noch de marktpartijen die in het projec ten willen participeren, voor handen hebben. De begroting zou nu nog een tekort kennen STREEKACTIVITEITEN AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur. Bil jarten en jokeren,13.30 uur: Carnavals bal, "4.00 uur Party dansen 55+, De Hal Ie, 13.30 uur. Aerobics; 14 00 uur Kaar ten en biljarten, 14.45 uur Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur Kaarten, CLINGE - Malpertuus, 13 30 uur* KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur Kaarten; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen zangkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur; Bridge, De Lieve, 9.30 uur; Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; KLOOSTERZANDE Groenendijk, 14 00 uur: Carnavalsstoet; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; 13.45 uur: Gymnastieken zang koor, NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20 00 uur: Kaarten; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen jeugd en timmerclub vanaf 8 jaar; 19 30 uur: Houtbewerken volwas senen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden, SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur SWOS Kaarten, en biljarten heren; ST.JANSTEEN De Warande, 9.30 uur Creatief bloemschikken; 13 30 uur KBO biljarten; 13 30 uur: Ouderenkoor; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur; Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken.soos en biljarten; 19 00 uur: Stijl en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13 30 uur: Biljarten; WESTDORPE Concordia. 13.00 uur KBO koersbal; van 15 miljoen euro. Dat is - in de ogen van Weemaes - iets te veel van het goede. Roctus be treurt dat Weemaes in dit stadi um van de planontwikkeling bedenkingen uit. „Als de wet houder nu al aangeeft weinig vertrouwen te hebben in de haalbaarheid van het project, dan komt dat de geloofwaardig heid van het Hulster bestuur niet ten goede. Dan lijkt het als of het college zich niet sterk wil maken voor dit project De pro vincie heeft ten aanzien van door Conny van Gremberghe HULST - Het CDA in de Hulster gemeenteraad wil dat de jeugd groep die drie jaar geleden met succes actie voerde voor de ver wezenlijking van een skate- baan, zelf de voorziening en de naaste omgeving gaat onder houden. Fractievoorzitter J. Steijcart wil dat wethouder P. Weemaes op korte termijn in met de jeugdige gebruikers gaat praten om een eind te maken aan de vervuiling van het speel terrein. „Ik ben de voorbije weken een paar keer een kijkje gaan nemen bij de skatebaan en om eerlijk te zeggenhet ziet er niet uit. Over al liggen lege blikjes, kartonne tjes, plastic zakken en ander af val. Het terreintje is compleet vervuild en dat is spijtig. De baan werd nota bene aangelegd in een van de mooiste stukjes Hulst, het stadspark Sinds die baan er ligt is de boel er niet op vooruit gegaan", zegt Steijaert. De baan werd in 2000 aangelegd na een succesvolle actie van een groep jeugdige Hulster skate- 1 lefhebbers. Zij vonden dat zij - in navolging van de Axelse jon geren - recht hadden op een ei- Hontenisse een ereschuld uit staan. Dit project is een moge lijkheid om die schuld aan de gemeenschap in te lossen. Hulst moet dan echter niet op voor hand het vertrouwen laten val len", meent Roctus. Weemaes vindt de kritiek niet terecht.Als je het plan in ogen schouw neemt en de opmerkin gen van Haskoning op een rijtje zet, dan dwingt het geheel je tot enige realiteitszin. Op de huidi ge plannen rust een groot tekort. Kijken we naar de begroting gen voorziening. De kinderen wisten vierhonderd handteke ningen bijeen te krijgen om hun verzoek kracht bij te zetten. De Hulster raad honoreerde het verzoek van de groep, maar wil de de baan niet in de directe om geving van woonwijken leggen. De jongeren konden kiezen uit een terrein bij het Haven fort/stadspark, een voetbal veldje aan de Liniedijk en een parkeerterrein aan de wallen. Het merendeel van de jongeren liet de keuze vallen op het Ha venfort, hoewel daarbij de kanttekeningen gemaakt werd dat de jongere kinderen vrees den op die plek weinig aan bod te komen, omdat oudere kinde ren hen zouden wegjagen. Toezicht Die vrees blijkt achteraf te recht. De halfpipe aan het Havenfort wordt hoofdzakelijk gebruikt door opgeschoten jon geren. Ook Steijaert onderkent dit ,,Het toezicht op de locatie zou beter kunnen Is dat name lijk het geval, dan zal de boel ook niet zo vervuilen als nu ge beurt." Weemaes heeft inmiddels toege zegd op korte termijn met de skatere te gaan praten. van de gemeente voor 2003 en de komende jaren, dan kunnen we een dergelijke investering niet trekken Daar komt nog bij dat voor de verdere planontwikke ling ook nog wat uitgaven ge daan moeten worden. Een mi lieueffectrapportage kost ook als snel 100.000 euro. De pro vincie heeft ons huiswerk opge geven. We zullen bereid moeten zijn om nu geld voor het project uit te geven om subsidies van el ders binnen te halen. De provin cie heeft gesteld dat we in Oost- Zeeuws-Vla anderen recht heb ben op compensatie ten gevolge van het verdwijnen van de ve ren, maar dat hoeft nog niet te betekenen dat dit project per se gezien moet worden als die com pensatie. De provincie zou ook geld kunnen steken in andere zaken die de economische ont wikkeling van de regio ten goe de komen aldus Weemaes. Deze week praten medewerkers van Haskoning de leden van het college van Hulst bij over hun bevindingen. door Harold de Puijsseleyr KLOOSTERZANDE - De huis artsenpost in Terneuzen moet de dienstverlening aan met name de oudere inwoners van Zeeuws-Vlaanderen verbete ren. Dat stelt de kring Hontenis se van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland. De bond heeft een brief met veelgehoorde klachten over het functioneren aan de leiding van de huisartsenpost (HAP) ge stuurd. Bij de kring Hontenisse van de KBO zijn negenhonderd ouderen aangesloten. Het kringbestuur klom in de pen na klachten van tussen de twintig en de dertig leden over de HAP. „Mensen vonden dat ze te lang in de wachtstand blijven als ze de huisartsenpost bellen", zegt voorzitter C. Vinke van de KBO- knng „Het duurde soms wel een kwartier voor er opgenomen werd. Dat is veel te lang Ook gebeurt het volgens de kla gers dat er niet snel een arts langs kan komen. „Dat moet verbeteren. Zeker als je bedenkt dat het meestal om spoedeisen de gevallen gaat, zoals hart klachten of problemen met de bloedsomloop." Vreemde snoeshaan De mensen die hun beklag de den bij de KBO over de huisart senpost, ervaren als grootste knelpunt dat de dienstdoende arts niet over een volledig me disch dossier beschikt van de patiënt die zijn hulp inroept. Dat betekent dat ze de nodige vragen van de arts moeten be antwoorden, omdat die de me dische geschiedenis van de pati ent niet goed (genoeg) kent. Daarnaast hebben veel ouderen en familieleden er moeite mee dat er 'een vreemde snoeshaan' aan hun ziekbed verschijnt. „Mensen hebben vaak een ster ke vertrouwensrelatie met hun eigen huisarts. Als er dan een vreemde dokter langskomt, koesteren ze daar vaak enige argwaan tegen", legt Vinke uit. Een ander (praktisch) probleem dat de Hontenisser ouderenor- ganisatie bij de huisartsenpost aan de orde heeft gesteld, is de verwijzing naar een apotheek. „Mensen die naar de huisart senpost zijn toegereden en daar een recept voor medicijnen krij gen, lopen vervolgens bij nacht en ontij te zoeken naar de apo theker in Terneuzen. Vooral ou deren zijn doorgaans niet zo goed bekend in die plaats." Het kringbestuur van de KBO hoopt dat de brief tot verbete ring in de dienstverlening van de HAP leidt.We hebben er alle begrip voor dat niet alles van meet af aan op rolletjes ver loopt. Kinderziekten zijn bij de invoering van elk nieuw sys teem onvermijdelijk. Alleen ligt dat op medisch gebied uiteraard allemaal veel gevoeliger. De leiding van de HAP heeft op een aantal punten beterschap beloofd. Zo is de telefonische bereikbaarheid inmiddels ver beterd en zou de arts sneller langs komen dan tot nu toe het geval was. De oplossing voor het ophalen van voorgeschreven medicijnen ligt niet binnen handbereik. De huisartsenpost streeft ernaar in de nieuwe huis vesting voor de post, die eind volgend jaar opent, een apo theek te vestigen. AXEL - Toerclub Axel houdt zondag 9 maart de jaarlijkse Er- pelkappertoertocht. De 60 kilometer lange fietstocht achter voorrijders voert over rustieke landwegen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Er rijdt ook een volgauto mee. De start van de tocht is om 9.00 uur. De rit is opgenomen in de Bokaal 03 kalender van de Belgische bond voor Rijwieltoerisme. Om mee te doen hoeft men echter niet aangesloten te zijn bij een toer club. Inschrijven is mogelijk vanaf 8.00 uur in café Cambri- nus op de Markt in Axel. MIDDELBURG - Uit een auto die geparkeerd stond in de Piet Heinstraat in Middelburg werd zondag tussen 's middags kwart voor vijf en half zeven 's avonds een mobiele telefoon gestolen Het toestel heeft een waarde van enkele honderden euro's, de hoogte van de schade aan de au to is nog onbekend. De als Spaanse danseres verklede Ronald Möring was gisteren de beste zeveraar op Spiekerscorner in Sas van Gent. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Er was, zo vlak na de gemeentelijke herindeling, toch genoeg stof om eens lekker over te 'zeveren', dachten de juryleden van Spiekerscor ner in Sas van Gent. Dat viel een beetje tegen, want het was gistermiddag 'krauwen' om spiekers te charteren voor een gekscherend praatje door de microfoon. Publiek genoeg tijdens de 23e editie van Spiekerscorner, de sprekers waren ech ter op één hand te tellen. „Heeft er hier dan niemand iets te zeggen?", vroeg gastheer Rob Coolpaert. „Er is hier zo veel volk! Nou, zullen we dan maar een liedje zingen?" Dat voorstel ging Jeroen Kegels te ver en dus stapte hij naar de microfoon om een kort praatje te hou den over maximale snelheden. Kegels hield het echter alweer snel voor gezien, waarop Coolpaert opnieuw alle regis ters open moest trekken. „Hé, we heb ben een vergunning tot half zes hoor!", schreeuwde hij om tien voor drie. Mar tin D'haele, bij de meeste mensen beter bekend als 'die spits van Corn Boys', brabbelde daarom nog wat door de mi crofoon, maar ook hij riep al snel: „Vol gende! Wie is er aan de beurt?" Frank Dumez betrad als vijfde en laat ste het podium. Hij hield het dit keer kort. „Ik heb van mijn fouten geleerd. Vorige keer werd het al donker, toen waren jullie mij beu. Als lid van de Ja gersvereniging kwam ik laatst oud burgemeester Lonink tegen Ik vroeg of hij al eens een bok had geschoten. Hij zei dat hij in Sas van Gent al die jaren niet anders had gedaan dan bokken schieten", grapte Dumez. Eerste prijs Meesterspieker Ronald Möring trok, zoals al eerder, het niveau enigszins omhoog. De als Spaanse danseres ver klede Möring - inclusief rode aanplak- wimpers - ging er dan ook met de eerste prijs vandoor. Hij refereerde nog even aan zijn speech van vorig jaar, waarin brandweercommandant De Hulstere het zwaar te verduren kreeg „Hij heeft een hond gekocht. Die heet Fikkie", al dus Möring. „Die Kenneheij, ik bedoel Hennekeij wil een tweede brug over het kanaal. Hoe haal je het in je kop? Ik zal zorgen dat ze die brug vastlassen, dan kan je er altijd overMöring stak ook de draak met de in het publiek aanwezi ge wethouder Co van Schaik. „Ik heb gehoord dat hij zijn kantoor heeft laten verlagen. Kan hij liggend zijn werk doen." Om er vervolgens een mopje aan toe te voegen. „Zegt het ene jochie: mijn va der is het allersnelst, want die is formu le 1-coureur. Zegt een ander: nietes, mijn vader is het allersnelst. Die is straaljagerpiloot. Zegt een derde- Nee hoor, mijn vader is het aller- allersnelst, want die heet Co van Schaik. Hij moet altijd tot vijf uur werken, maar is al om drie uur thuis!" Na Möring betrad Ed- foto Peter Nicolai ward Kerebulck het podium. Nadat hij voorstelde om Jean-Mane Pfaff of Ed dy Wally als nieuwe burgemeester te benoemen en meldde dat burgemeester Barbé een condomerie in Sas zou begin nen - 'Vrij mee met Barbé' -, vond ie mand in het publiek de tijd rijp voor vernieuwing: „Meneer, u kunt gaan!" De juryleden betreurden dat slechts vijf feestvierders de microfoon ter hand na men. „Misschien dat er nog te weinig bekend is na de herindeling. Veel men sen kennen de nieuwe raadsleden nog niet", dacht jurylid Eddie Steyaert hardop. „De laatste jaren zie je toch veel dezelf de mensen terug. Die hebben iets voor bereid. Wellicht dat anderen daarom niet durven", aldus organisator Jan Vereecken. Ronald Möring had maling aan de lage opkomst. Nadat hij zijn prijs in ontvangst had genomen, gooide hij er nog maar eens eentje tegenaan. „Wat is het Indiaanse woord voor 'ho mo'? In Di Anus", grapte hij. CLINGE - Dit jaar wordt in Clingegeen Sloebermarkt gehou den. Al enkele jaren staat de 's Gravenstraat in het grensdorp op een zondag in mei of juni in het teken van een Sloeberfeest Dan stallen ondernemers en marktkramers hun producten en verenigingen presenteren zich met ludieke activiteiten. Op een bijeenkomst van plaatselijke ondernemers en verenigin gen is besloten om het dorpsfestijn een jaar over te slaan. In verband met rioleringswerkzaamheden, herinrichting en be strating is de 's Gravenstraat nog maanden slecht bereikbaar. In het eventueel verplaatsen van de Sloebermarkt naar de Kennedylaan zien de betrokkenen geen heil. Het niet in de nabijheid van hun zaak kunnen staan stuit bij de winkeliers op grote bezwaren. Het regelen van kracht stroom op een 'vreemde' lokatie is bovendien een groot finan cieel probleem. Ook voor de horeca is een markt buiten het centrum niet aantrekkelijk. Gezien deze doorwegende bezwaren heeft de organisatie de knoop doorgehakt en besloten de eerst volgende Sloeber markt in 2004 te houden. In de toekomst wordt de Sloeber markt ook vast op de eerste zondag na Hemelvaartsdag ge houden. MIDDELBURG - Uit een auto die geparkeerd stond in de Piet Heinstraat in Middelburg werd zondag tussen 's middags kwart voor vijf en half zeven 's avonds een mobiele telefoon gestolen. Het toestel heeft een waarde van enkele honder den euro's, de hoogte van de schade aan de auto is nog onbe kend. OOSTBURG - De toekomst van West-Zeeuws-Vlaanderen staat sinds enkele dagen op een speciale website beschreven. Op www.gebiedsgerichteaanpak.nl is allerlei informatie over het gebiedsplan voor de streek te vinden. Op de site worden het hoe en waarom van de gebiedsgerichte aanpak, de stappen die inmiddels zijn genomen en de actuele zaken nader belicht. Ook worden talloze deelprojecten, om het woon-, werk-, en recreatieklimaat in West-Zeeuws- Vlaanderen te verbeteren, toegelicht. Met het gebiedsplan wil de Gebiedscommissie het kader scheppen voor de ontwikke ling van een economisch vitaal West-Zeeuws-Vlaanderen met een hoge ruimtelijke kwaliteit. Oftewel, voldoende werk, een gevarieerd woningaanbod, goede infrastructuur (bereikbaarheid), een robuuste kustzo ne en een aantrekkelijk, herkenbaar en gevarieerd achter land. In de Gebiedscommissie zijn de gemeente Sluis, provincie Zeeland, Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie, Zeeuw se Milieufederatie, Recron, Kamer van Koophandel, Rijks waterstaat, Dienst Landelijk Gebied en Waterschap Zeeuws- Vlaanderen vertegenwoordigd VLISSINGEN - Aan de Prins Hendrikweg in Vlissingen is gisteren tussen kwart voor zeven 's ochtends en kwart voor zes 's middags een bromfiets gestolen. Het gaat om een rode Hon da, type SZX50SX met het verzekeringsplaatje BFL184. De bromfiets heeft een waarde van honderden euro's. Tussen gistermiddag kwart voor vijf en gisteravond negen uur verdween een tweede bromfiets in de Willem Roelofsz- laan in Vlissingen Het betreft hier een rode Tomos, type Sun- diro met het verzekeringsplaatje FXN468 De bromfiets heeft eveneens een waarde van honderden euro's. Het CDA in Hulst wil dat de jongeren het zwerfvuil rondom de ska tebaan zelf opruimen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35