iBandenberg blijkt molensteen Albert Broekmans laat niet los (é$D) Q TOEGAN Levende sprookjes Geen ontsluitingsweg naar wijk Buitenweg Terneuzen laconiek over klacht kruising aan Rooseveltlaan Verwerking ligt al weken stil door problemen met shredder Vandalen opgepakt zeeuwse almanak Volksfeest ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 4 maart 2003 Hoor Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bandenberg aan de Zevenaarhaven in Ter- neuzen dreigt een molensteen om de nek van de provincie te worden. De zwaardere shredder die de tractor- en vrachtauto banden klein moet malen func tioneert niet, waardoor de werkzaamheden al weken stil liggen. Als deskundigen de installatie niet aan de praat krijgen, moet mogelijk weer nieuwe appara tuur worden aangevoerd. Biedt ook dat geen soelaas, dan wordt overwogen de bandenberg af te voeren en elders te verwerken. „Dat zou een peperdure opera tie worden", zegt gedeputeerde T. Poppelaars. ,,Dat is dus echt het laatste redmiddel Het Amsterdamse bedrijf Gra- nuband begon in oktober met de verwerking van de nalaten schap van Tyre Again aan de Ze venaarhaven. Fikse regenval en een daarop volgende vorstpe riode zorgden voor een behoor lijke vertraging van het karwei. Bovendien bleek het bedrijf ge noodzaakt een tweede zwaarde re shredderinstallatie in te zetten, omdat de eerste niet be rekend was op de verwerking van zware vrachtauto- en trac torbanden. In december begon de opbouw van de nieuwe shredder. Van de verwachting dat tegen eind ja nuari de bandenberg groten deels zou zijn verdwenen, is niets terechtgekomen vanwege opstartproblemen. „De shred der werkt niet", zegt Poppe laars. „Deskundigen onderzoe ken op dit moment hoe de installatie alsnog kan gaan functioneren, of dat er nog een ander apparaat moet komen. Lukt dat allemaal niet, dan zit er niets anders op dan de ban denberg toch af te voeren naar elders. Maar daar denk ik voor lopig maar niet aan." Volgens het contract moet de banden berg uiterlijk half april opge ruimd zijn. „Ik ga er vooralsnog van uit dat dit lukt", aldus Pop pelaars. Het verwerken van de banden kost ruim 700.000 euro. Dat bedrag wordt betaald door de gezamenlijke overheden en de bedrijven Broomchemie en Verbrugge. New York City vastgelopen in Terneuzen TERNEUZEN - Het Franse bin nenschip New York City (698 ton) is gistermorgen om half ze ven vastgelopen op de westelij ke havendam van de Veerhaven •- in Terneuzen. Het met graan ge- laden binnenschip was onder- - weg van Hansweert naar Gent en moest schutten via de Oost- sluis. Ondanks waarschuwingen van de verkeerspost voer de schip per per ongeluk de oude veerha ven binnen. Toen de schipper achteruit de haven wilde verla ten, werd het schip door de eb- stroom op de havendam gezet. De sleepboot Anton-V van de Unie van Reddings- en Sleep diensten moest er aan te pas ko men om het schip vlot te trek ken. Na inspectie bleek er geen schade te zijn en kon de schipper de reis vervolgen. Woninginbraken op Walcheren VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Dokter Gallandstraat in Vlissingen is in de nacht van zondag op maan dag een televisie gestolen van enkele duizenden euro's. In een woning aan de Brouwe- njweg in Domburg verdween diezelfde nacht contant geld, foto-apparatuur en een mobiele telefoon. De waarde van de ge stolen spullen bedraagt meer dan duizend euro. Uit een wo ning aan de Zuidstraat in West- kapelle werden enkele honder den euro's gestolen Busje vernield CLINGE - Aan een personen- busje dat geparkeerd stond aan de Sterredreef in Clinge, zijn tussen zondagavond zes uur en gisterochtend half tien diverse vernielingen gepleegd. Beide buitenspiegels werden afgebro ken, de ruitenwissers zijn ver dwenen en de rechterachter- band werd lekgestoken. Worstjes in de optocht van Nieuw Namen. door onze regioredactie HULST - Met een stoet als fee- en, kabouters, en knuffelfiguren verklede kinderen trok gister middag een levend sprookjes boek door Hulst. Ook op het ver dwijnen van de veerpont werd door de kinderen verder gebor duurd. De ruim honderd deelnemers aan de kinderoptocht kregen muzikaal bijval van de dweilor kesten OBK en 't Mag Hin Noam En. De carnavalsstichting AHC de Vossen wil met de kinder stoet alle aandacht richten op de kleinste feestvierders. „Want zij moeten ons straks wel aflos sen", zei Keizer Jan. Na de optocht werden in het Vossenhol (café de Ster) Thomas Boeding en Larissa Zuurveld gekozen tot jeugdprins en - prinses voor het carnaval in 2004. Zij nemen dan de scepter over van Timo en Esmee, die gis teren de stoet aanvoerden. Na de optocht was in café de Kroon dansen op het limonadebal. Uitslag: Individuelen: 1. Zeger Kluit(circusdirecteur); Duo's 1 Francoise Waterschoot en Noortje de Bakker (langslapers); Groepen: 1 de families Schot en van Schil (de hartsvrienden); Graauw De festiviteiten in het Djerken- land Graauw stonden gisteren ook voornamelijk in het teken van de jeugd. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", riep prins Ad den Eersten van de Djerken met schorre stem. In het plaatselijke dorpshuis nestelden zich 's mid dags ruim 80 jonge Djerken op de banken voor het podium voor de Kris Kras kindershow. De Belgische entertainer Chris de Potter zong, danste vouwde bal lonfiguren en had een spraak makende dialoog met zijn buik- spreekpop Fonske. Na de Kris Kras show kozen de Djerken de nieuwe jeugdprinses voor 2004. Annelies Vermue assisteert vol gendjaar prins Adbij de festivi teiten. Ook in andere carnavals dorpen kwam de jeugd gisteren flink aan haar trekken. In Clin ge, Heikant en Sint Jansteen was het 's middags limonadebal De Vogelpiekers uit Vogelwaar de hadden de Buzz Klub kinder show. Gisteravond trokken in Sint Jansteen onder muzikale begeleiding van de Rattenband zo'n twee honderd kinderen met lampionnen door het dorp. Nieuw Namen Met twaalf grote praalwagens, enkele rijdende kleine uitdos singen en een bonte stoet voet volk was de optocht in Nieuw Namen gisteren een kleurrijk spektakel. Dansende apen, gok kers uit Hollywood en cowboys met indianen vergezelden de wagens. Carnavalsvierders uit onder meer Graauw, Ossenisse, Ter hole, Clinge en het Belgische Kieldrecht en Nieuw Namen namen aan de stoet deel. Prins Mol de Zesde (Ronald Kaijser) zwaaide voor de elfde keer de scepter in het Mollenrijk en vanwege dat jubileum werd hij gebombardeerd tot Keizer Ro nald de Eerste Uitslagen: Grote wagens 1. De Pi- vo's (Clinge). Kleine binnenwagens 1 W.V. Jong Geleerd;Kleine groe pen: 1. de picasso's; Grote groepen: 1 de harde kern. Sint Kruis Het dorpshuis van Sint Kruis zat gistermiddag vol met jeug dige carnavalsvierders voor de Dolle Peperbussemiddag. Voor de elfde keer trad de clowneske groep de Arjoca's op, bestaande uit Joop Kools, Carlo Ultee. Ar nold de Schepper en Eric de Rij- cke. Ditmaal brachten ze Circus Ketjup. Staand en stampend in een bak moest Jovan Thilleman ervoor zorgen dat er ketchup gemaakt werd. Tussen de bedrijven door mochten de kinderen meedoen aan een playbackshow. De cli max kwam aan het eind van de middag. Jeugdprins Thomas mocht zich samen met Margot Bonte uitleven. Twee taarten met slagroom gingen in het ge zicht van de ketchup-trappe- door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Als een terriër heeft hij zich sinds begin 2002 vastgebeten in de kwestie. En een terriër bijt en laat niet los. Hij voelde zich een roe pende in de woestijn, vechtend tegen de bierkaai en vroeg zich af of ge meente- en provinciebestuurders wel oren hebben, want ze luisterden nooit. Niet naar hem, althans. Albert Broek mans uit Hulst, voorvechter van een fiets-voetveer, beschermheer van alle fietsers en voetgangers uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Terwijl begin 2002 nog geen Oost- Zeeuws-Vlaming wakker lag van het verdwijnen van het veer Perkpolder- Kruiningen, zat Broekmans (79) al rechtop in zijn bed. Het leek alsof de Oost-Zeeuws-Vlamingen nog niet he lemaal waren doordrongen van het feit dat na 15 maart 2003 een fiets tochtje naar 'den overkant' voorgoed verleden tijd is. Misschien kan het ze weinig schelen. Broekmans sprong op de barricaden, in eerste instantie met een groep medestanders, maar die konden niet omgaan met Broekmans' onuitputtelijke enthousiasme en wel haast vermoeiende manier van cam pagne voeren. Het werd een eenmansactie die hoofd zakelijk bestond uit brieven schrij ven. Het zullen er zo langzamerhand al honderd zijn. Naar de gemeente, de provincie, de kranten. „Bij de ge meente zien ze me liever gaan dan ko men." Broekmans heeft een rijbewijs en een auto, is vrij te gaan en staan waar hij wil. Toch laat de zaak hem niet los. ,Het heeft me heel lang niet geïnteres seerd, hoor. Pas in januari 2002, toen de gemeente het rapport Zicht op de Nieuwe Gemeente Hulst presenteer de, gingen mijn ogen open." Broekmans miste in het rapport de ef fecten van het verdwijnen van de veerverbinding. Dat was het moment dat hij aan het verzamelen van gege vens sloeg, inmiddels twee dikke ord ners vol. „Ik heb de provincie, de gemeente en de kranten letterlijk be stookt, zonder resultaat." Broekmans was ervan overtuigd dat als hij maar blééf ageren, de rest van de bevolking en de politiek zich vanzelf voor de zaak ging interesseren. Dat bleek een misvatting. De Hulstenaar vindt dat de provincie haar taak verzaakt heeft, „Ze zijn niet uitgegaan van de belan- Broekmans: „Bij de gemeente zien ze me liever gaan dan komen." gen van de streek, ze zijn uitgegaan van de belangen van hun eigen porte monnee." Ook Broekmans koestert zijn herin neringen aan de boot, maar een be wuste allerlaatste symbolische over tocht zal hij met maken. „Ik ga alleen nog over omdat het moet, zo nostal gisch ben ik niet ingesteld." Op de laatste vaardag van het veer gaat bij fotoCamileSchelstraete hem de vlag halfstok. „Als de boot straks weg is en de Oost-Zeeuws-Vla mingen komen erachter wat ze mis sen, ga ik niet zeggen 'zie je wel!'. Ik krijg vanzelf mijn gelijk." door Eugène Verstraeten AXEL - De toekomstige nieuwe woonwijk Buitenweg in Axel krijgt geen ontsluitingsweg naar de Beoostenblijsestraat. Volgens wethouder A. van Waes vergt de aanleg van de weg een forse investering. Bovendien zou met verschillen de eigenaren moeten worden onderhandeld over aankoop van de benodigde grond. „Voor lopig is aanleg van een ontslui tingsweg dus om verschillende redenen niet mogelijk en niet wenselijk", vatte de wethouder kort en bondig samen tijdens een overleg met wijkcomité De Statie. Van Waes sluit niet uit dat de extra ontsluitingsweg in de toekomst wel in beeld komt, als de nieuwe woonwijk eventu eel wordt uitgebreid. Voor het wijkcomité is het standpunt van de gemeente een tegenvaller. Het comité had na melijk graag gezien dat de ont sluitingsweg werd aangelegd voordat de werkzaamheden voor de nieuwe woonwijk zou den beginnen. Dan zou het werkverkeer via die weg kun nen worden gedirigeerd. Nu moet straks het bouwverkeer via de bestaande wegen, waar bij het wijkcomité vreest voor flink wat overlast en verkeers- onveilige situaties. De wens van De Statie om snel werk te maken van de adviezen uit een rapport van verkeersor- ganisatie 3VO wordt voorlopig ook niet gehonoreerd. Als de nieuw woonwijk er ligt, houdt de gemeente Terneuzen een ei gen verkeersonderzoek. Maar dat gebeurt pas als de Wester- scheldetunnel goed en wel ge opend is, aldus Van Waes. „Want het is waarschijnlijk dat het sluipverkeer over de Oudeweg verdwijnt als straks de veer dienst weg is. Als de tunnel open is, gaan we tellingen doen en daar stemmen we verkeers maatregelen op af. Uiteraard nemen we het 3VO-rapport mee in onze overwegingen De wethouder kan het wijkco mité ook nog geen hoop geven op een rigoureuze herinrichting van de Oudeweg. De bewoners zijn erg gecharmeerd van de manier waarop de naburige Bastionstraat is opgeknapt. Ze zien zo'n facelift voor hun straat ook wel zitten Van Waes wees erop dat de Bastionstraat een flinke smak geld heeft gekost en dat het niet vanzelfsprekend is dat andere straten in Axel op dezelfde manier kunnen wor den aangepakt. Hoewel de wet houder dus niet veel positief nieuws kon brengen, was er toch een cadeau voor hem en ook voor de met hem meegereisde wethouder J. van Schaik en ambtenaar E. Cohen. Ze kregen een fotolijst met een afbeelding van het oude Axelse treinsta tion. „Wij vinden dat we als wijk goed zijn gehoord en dat de ge meente ons serieus heeft geno men", motiveerde Berry Duc- kers namens De Statie HULST - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag drie inwoners van de gemeente Hulst aangehouden op verden king van het plegen van een groot aantal vernielingen. Het incident vond plaats in de Zandstraat in Hulst, ter hoogte van de voetbalvelden. Op het. trottoir en deels op de rijbaan werden twee in elkaar gereden winkelwagentjes aangetroffen. Ook lagen er verschillende struikjes, een voet met een gelei- deschild voor het aangeven van wegwerkzaamheden en een bushaltepaal op straat. De arrestanten variëren in leef tijd van 19 tot en met 23 jaar. Advertentie Wij richten kantoren in C-J HOEKMAN*""" Nooriizandstraai 6 Ycrscke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 foto Camile Schelstraete laar Jovan en carnavalvierster Daniëlle Taelman. Vandaag vindt in het Uulehat (Aardenburg) in woonzorgcen trum Coensdike een boeren bruiloft plaats. In Philippine werd gisteren in café Marinet het traditionele Oude Wijvenbal gehouden voor de jeugd vanaf 14 jaar. Winnaar van de ingeschreven oude wijven was het duo Gianni Ramme- loo en Mathieu Verhulst. Sas van Gent Uitslag optocht Sas van Gent van zondag: Wagens: 1Als Napoleon het had ge weten (De Ventjes); Groep A: 1 Wacht maar tot we groot zijn. Groep B: 1 Mé onze korte pote spelen we mé onze note; Groep C: 1. Open kaartspelen; Trio's en kwartetten A: 1. Biertje; Trio's en kwartetten B: 1. We geven ervantjaareenschopin; Duo's A: 1. Als tafel verkleed; Duo's B: 1. Bub bels hebben we zat; Enkelingen B: 1 'ken d'r geen hoge hoed van op; Meest carnavelsk: W'ème onze blommenhof leeggeklauwd; Leuk ste deelnemer: Bubbels hebben we zat. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen neemt voorlopig geen maatregelen om de oversteekplaats over de Roose veltlaan ter hoogte van de Ka- merlingh Onnesstraat beter te beveiligen. „De dagelijkse praktijk wijst niet uit dat er op stel en sprong iets moet gebeuren", zegt wet houder P. Hamelink. Hij rea geert daarmee op een brief van W. Flipse uit de Madame Curie straat, die daarin verzocht om het oversteken van de Roose veltlaan veiliger te maken. In zijn brief wijst Flipse er op dat zijn gezin regelmatig de kinder boerderij aan de Evertsenlaan bezoekt Hij moet komende vanuit de wijk Serlippenspol- der bij de Kamerlingh Onnes straat de Rooseveltlaan over steken. Er ligt weliswaar een zebrapad, maar volgens Flipse trekken automobilisten zich daar weinig of niets van aan. Sinds enige tijd is de maximum snelheid op de Rooseveltlaan verlaagd van 70 naar 50 kilome ter per uur, schrijft Flipse aan de gemeente. „Ongeacht deze snelheidsbeperking, die slechts door weinigen wordt gerespec teerd. verleent nagenoeg nie mand voorrang aan oversteken de voetgangers. Dit heeft de afgelopen jaren voor ons al va ker geleid tot zeer onveilige si tuaties, met name voor de kin deren." Flipse wijst er op dat er op de kinderboerij ook verstandelijk gehandicapte cliënten van Stichting Tragel werken, „voor wie deze omstandigheid waar schijnlijk ook niet wenselijk is". De Terneuzenaar denkt dat wellicht een stoplicht of een verkeersdrempel zou kunnen bijdragen aan veiligere omstan digheden voor passanten. Geen ongevallen Volgens wethouder Hamelink zijn tot nu toe geen andere klachten bij de gemeente bin nengekomen over de oversteek plaats. „En er passeren daar toch heel wat mensen", aldus de wethouder. ..Ook zijn er bij ons geen ongevallen bekend op die locatie." Hij wijst er op dat de snelheid is teruggebracht van 70 naar 50 kilometer per uur en dat de oversteekplaats inmid dels tussen twee rotondes is ko men te liggen. Verder is de situa tie vrij overzichtelijk. „Omdat er op dit moment geen andere klachten zijn, willen we eerst de nieuwe situatie daar een tijdje aanzien. Daarbij houden we ui teraard de brief van de familie Flipse in ons achterhoofd, want we nemen de klacht wel seri eus." De vraag die een medeioer- kervaneen Vlissings kantoor gisteren werd voorgehouden, leek sterk op die opmerking uit de imagocampagne: 'Jij hier i7i Zeeland?' Hoorde die Brabander niet ergens in zijn geboortestreek in een etablissement te zijn, met een alcoholische versna pering 77i de ene en een aan vallige deerne in de andere hand? De man bleek overeen water dicht alibi te beschikken. Zijn liefde voor het carnaval ivas aanzienlijk verflauwd nadat hij had vastgesteld dat steeds meer personen met een naar de randstad verwij zende tongval het volksfeest kwamen opluisteren. Lieden die de verkeerde liedjes zon gen en, erger nog, de leukste meisjes inpikten. In het begin had de Braban der zich nog voor een enkele dag in het bonte gewoel ge stort. Dit jaar was hij voor het eerst thuis gebleven. Op de dag dat in zijn geboor testad een grote stoet prettig gestoorde figuren rondtrok, had hij zich thuis aan het in vullen van het belastingfor mulier gezet Aangemoedigd door de slo gan van de fiscus: 'leuker kunnen we het niet maken'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33