Bedrijventerrein komt in groen PZC PZC Voorbereiding rondweg Koudekerke begonnen Br LPF-Zeeland vraagt duidelijkheid over conflict jonge asielzoekers Middelburg Een eeuweling kan mooi verhalen 11 Hogere beloning voor tips over vermist duo Bromfietsen gestolen Bomen en struiken moeten gebouwen Serooskerke aan zicht onttrekken V rouwenmorgen wÊÊÊÊÊÊ^^^M LPV wil zwaar verkeer De Schelde weren uit de Van Dishoeckstraat Concert Busje vernield New York City vast in Terneuzen Site over West-Z-Vlaanderen Cd-speler uit auto gestolen Elektrisch gereedschap verdwenen Sterren kijken in Middelburg agenda RONDWEG KOUDEKERKE J dinsdag 4 maart 2003 door Rolf Bosboom WEMELDINGE - Familie en vrienden van Marcel en Jacco Wilderom hebben besloten het beloningsbedrag voor het te rugvinden van de vermiste broers, aanzienlijk te verhogen. Zij hopen daarmee meer aan dacht in de Filipijnse en Ma leisische media te krijgen, zodat de kans op waardevolle infor matie toeneemt. De vermissing duurt inmiddels al tweeënhalve maand. Jacco Wilderom uit Wemeldinge en zijn broer Marcel uit Tilburg vertrokken woensdag 18 de- cember samen met Klaas Bisschop uit Diemen en de Fili pijnse mannen Leoncido Ca- pistrano en Alejandro Maningo voor een boottocht vanaf Si- quijor naar het eiland Apo op de Filipijnen. Sindsdien is niets meer van hen vernomen. Ook van de boot is geen spoor teruggevonden. Twee vrienden zijn wekenlang op de Filipijnen geweest om een zoekactie op touw te zetten. Daarbij hebben zij onder meer een vliegtuig gehuurd om van uit de lucht te kunnen zoeken. De pogingen leverden geen re sultaat op. Het thuisfront in zowel Wemel dinge als Brabant geeft de moed echter niet op en blijft alles pro beren om meer zekerheid te krij gen over het lot van de broers en hun reisgenoten. Zij houden de kans van een ontvoering door rebellen of piraterij nog altijd open. Het ministerie van Bui tenlandse Zaken sluit dit echter volledig uit en gaat ervan uit dat de boot is gekapseisd en dat de opvarenden zijn verdronken. Gezien de stromingsgegevens op het moment van de vermis sing, achten familie en vrienden het mogelijk dat de vijf zijn af gedreven richting Maleisië. Het nieuwe opsporingsbericht waaraan zij werken, wordt daarom naar allerlei adressen op zowel de Filipijnen als in Ma leisië verspreid. In het bericht wordt ook melding gemaakt van de beloning, die is verhoogd van 1000 naar maximaal 10.000 eu- Het is de bedoeling dat het be richt, in diverse versies, wordt gestuurd naar autoriteiten, me dia en adressen zoals hotels en duikscholen. Het bericht wordt waarschijnlijk deze week per e- mail verspreid. Het wachten is nog op Buitenlandse Zaken, dat antwoord moet geven op de vraag of de ambassade van Ma leisië eveneens als contactper soon kan worden vermeld. Ondanks het gebrek aan voort gang blijft het thuisfront onver minderd proberen informatie die van belang kan zijn, boven water te halen. Ook wordt er da gelijks gebeld met de Filipijnen om te informeren of er nieuws is. „Maar eigenlijk zijn we nog net zo ver als tweeënhalve maand geleden", zegt Jos de Bruijn, die vanuit Wemeldinge de zoek tocht coördineert. „Dat is heel frustrerend." Dat veel mensen meeleven, blijkt uit de website die over de vermissing van de broers is op gezet (www.marcel-jacco.com) Sinds medio januari trok die al bijna 20.000 bezoekers. Op de site is onder meer het dagboek te lezen dat Marcels vriendin, Joy's van Lieshout, bijhoudt. door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Het bedrij venterrein de Zompe in Seroos kerke komt volgend jaar meer in het groen te staan. De extra bo men en struiken zorgen er voor dat het bedrijventerrein minder als een onnatuurlijk complex in het landschap staat. Het ge meentebestuur heeft dit geant woord op vragen van de dorps raad Serooskerke. De dorpsraad maakte zich ern stige zorgen over het groen op en rond de Zompe en in de Toren straat. „De toestand van het groen rond het huidige bedrij venterrein kan alleen als zeer armetierig en volstrekt onvol doende worden gekwalificeerd. We zijn er niet gerust op dat het rond de toekomstige uitbrei ding van het bedrijventerrein beter wordt. En dat is des te be langrijker omdat de uitbreiding vanuit de Wilgenhoekweg pro minent aanwezig zal zijn", schreef de dorpsraad enkele maanden geleden. Landschap „Wij zijn het volledig met u eens", reageert het college van B en W van Veere. „De huidige be bouwing op dit terrein is te mar kant in het landschap aanwezig. De gebouwen worden onvol doende afgeschermd door be planting." Langs de west- en noordkant van het terrein ligt OOSTKAPELLE - In de zaal van de Zionskerk in Oostkapel- le wordt woensdag 19 maart om 9.30 uur een vrouwenmorgen gehouden. Toon Rosies spreekt over 'Leven met vergeven'. een vijf meter brede groen strook. Deze planten zijn nog niet volgroeid. Na een slechte start lijken ze zich nu toch goed te ontwikkelen, zegt het ge meentebestuur. Het college zegt het belangrijk te vinden dat bomen en planten gebouwen in het kwetsbare landschap 'verzachten' en aan het zicht onttrekken. Bedrij venterreinen die direct aan het buitengebied grenzen, hebben daarvoor een extra beplan- tingsstrook nodig van zeven meter breed. Voor de verdere ontwikkeling van de Zompe wordt al rekening gehouden met zo'n brede groenstrook. „Het heeft weinig zin de groen strook nu al in te planten", leg gen B en W uit Want bij het bouwrijp maken van de grond, wordt eerst het maaiveld ver hoogd. En op het gedeelte waar nog geen bedrijven staan, kan nog een rij struiken worden ge plant. De gemeente streeft er naar in het voorjaar van 2004 deze beplanting aan te brengen. In de Torenstraat zijn weinig mogelijkheden om groen aan te brengen, antwoordt het college Dat komt omdat er veel kabels en een watertransportleiding in de grond liggen. De dorpsraad vroeg in zijn brief ook aandacht voor de bestrating in de Toren straat. Na de laatste herinrichting is 'I .v -ï.S&ï&ë? De Zompe moet door aanplant van meer groen beter in de omgeving passen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) wil dat scheepswerf De Schelde maat regelen neemt om zwaar ver keer uit de Van Dishoeckstraat te weren. De fractie heeft de di rectie voorgesteld om vracht wagens via de Koningsweg naar het bedrijfsterrein te laten rij den. De LPV is in het geweer gekomen na klachten van de be wonersvereniging Van Dis- I hoeckstraat. Zij ondervinden dagelijks hin- der en overlast van zwaar ver- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voer naar De Schelde. Dehinder bestaat uit trillen en schudden in de huizen. De partij heeft de klachten aan de orde gesteld in de verschil lende gemeentelijke raadscom missies openbaar bestuur en verkeer. De verantwoordelijk wethou ders menen dat het transport behoort tot het normale weg verkeer. Volgens de LPV zijn de bewoners uit de Van Dishoeck straat ten einde raad. Zij zijn van plan actie te gaan voeren te gen het zware wegverkeer in hun straat. Brief De lokale partij heeft de directie van De Schelde in een brief ge vraagd de klachten van de be woners serieus te nemen en te onderzoeken of de hinder op korte termijn opgelost kan wor den. Een idee is om het zware verkeer via een andere route te leiden. De vrachtwagens rijden nu via de Paul Krugerstraat de Van Dishoeckstraat in. De LPV stelt voor om het transport via rijksweg A58 te laten rijden, om vervolgens de Nieuwe Vlis- singseweg of Oude Veerweg te nemen, om over de Koningsweg naar het Scheldeterrein te rij den. De LPV stelt dat het huidige toegangshek bij de Koningsweg niet permanent bewaakt wordt door de beveiliging van De Schelde „Maar het moet toch mogelijk zijn om met een paar kleine aanpassingen via de elektronische weg het zwaar fa- brieksvervoer langs de nieuw aangegeven route Koningsweg te laten plaatsvinden." De frac tie is bereid om samen met ver tegenwoordigers van de bewo nersvereniging de klachten en het voorstel mondeling toe te lichten. De lokale partij eindigt de brief met de opmerking dat het niet de bedoeling is van de LPV om 'een storende factor te zijn bij de uitoefening van uw bedrijf en onderneming in de stad en ge meente Vlissingen' door Ron Magnée MIDDELBURG - De LPF-Zee land heeft burgemeester Schou- wenaar van Middelburg een brief gestuurd naar aanleiding van de commotie in de Middel burgse wijk 't Zand. In de buurt staan enkele woningen met al leenstaande minderjarige asiel zoekers (ama's) die nogal wat overlast veroorzaken. „De bewoners klagen over structurele overlast en voorzien een escalatie tussen de huidige bewoners en de jonge asielzoe kers", schrijft de LPF aan de burgemeester. ,.De situatie in de wijk is zo verergerd dat enkele bewoners kalmeringsmiddelen nemen om de situatie te kunnen hanteren." In de panden wonen de ama's zonder begeleiding. Twee maal per dag worden ze bezocht door een medewerker van de stich- door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - De eerste werkzaamheden voor de komst van de nieuwe weg tussen Vlis singen en Koudekerke (S14) en van de rondweg Koudekerke (S15) zijn gisteren begonnen. De provincie vervangt eerst de rioolleidingen bij de Groene- weg, Middelburgsestraat, Braamweg en de Zwigtmans- weg. Daarna wordt over het hele tra cé een nieuwe ondergrond aan gebracht. Na zes maanden wordt daadwerkelijk begonnen met de aanleg van het asfalt. De nieuwe weg loopt straks vanaf de rotonde op de Sloeweg in Vlissingen tussen de wijken Bossenburgh en Rosenburg door en volgt de Meliskerkse Watergang. Vanaf de Middel burgsestraat in Koudekerke buigt de weg af naar links zodat die ten noorden van het dorp aansluit op de tweede bocht voorbij Koudekerke richting Biggekerke. Rorondes Op de kruisingen komen roton des behalve bij de Zwigtmans- weg en de Groeneweg. De Groe- neweg wordt bereikbaar via een ventweg. De Zwigtmansweg wordt volledig afgesneden. Bij verschillende kruisingen ko men fietstunneltjes. De S14 en de S15 moeten er straks voor zorgen dat het verkeer naar de Walcherse kust beter door stroomt. De huidige doorgaan de wegen door Vlissingen en Koudekerke worden dan inge richt als rustige straten in woonwijken. ting Agogische Zorgcentra Zee land (AZZ). Deze organisatie is belast met de begeleiding van de jongeren. Maar de problemen doen zich dikwijls 's avonds voor, als begeleiding ontbreekt, zeggen omwonenden. Volgens de LPF schort het voor al aan de begeleiding van de jongeren. „Als ik mijn dochter of wie dan ook zonder begelei ding thuis laat, met allemaal leeftijdgenoten, gaat het ook mis. Dat heeft niks te maken met huidkleur," licht provinci aal lijsttrekker H. Smits toe. Ze heeft inmiddels contact gezocht met de AZZ. „Die instelling zegt dat er geen geld is voor meer be geleiding." Smits pleit niet meteen voor op vang in het asielzoekerscen trum. „Dat lijkt op het eerste ge zicht de voor de hand liggende plaats, ook omdat veel centra leeg komen te staan. Maar de re den dat de jongeren in een apar te woning worden opgenomen, is mij niet duidelijk. Het belang rijkste is dat de jongeren meer begeleid mg krijgen." De LPF-lijsttrekker wil de pro blemen op tafel leggen. „Hier moeten we een dialoog aan wij den. Nu blijf het onder het tafel kleed broeien en etteren. Zo ont staan vooroordelen, niet alleen tegenover asielzoekers maar ook tegenover de Nederlanders die niet tolerant zouden zijn." Een week geleden kwam de kwestie aan bod tijdens een dis cussieavond van de LPF De missionair minister H. Nawijn, aanwezig tijdens de vergade ring, beloofde zich over de kwestie te buigen. Hij verkon digde tegen het plaatsen van ama's in aparte huizen te zijn. ZOUTE LANDE - De Christelij ke Muziekvereniging Luctor et Emergo houdt zaterdag haar jaarlijkse uitvoering in zaal Middendorp aan de Smids straat in Zoutelande. Op het programma staan muzikale werken uit heel Europa. Het op treden begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Aan de Prins Hendrikweg in Vlissingen is gisteren tussen kwart voor zeven 's ochtends en kwart voor zes 's middags een bromfiets gestolen. Het gaat om een rode Hon da, type SZX50SX met het verzekeringsplaatje BFL184. De bromfiets heeft een waarde van honderden euro's. Tussen gistermiddag kwart voor vijf en gisteravond negen uur verdween een tweede bromfiets in de Willem Roelofsz- laan in Vlissingen.Het betreft hier een rode Tomos, type Sun- diro met het verzekeringsplaatje FXN468. De bromfiets heeft eveneens een waarde van honderden euro's. die verzakt. Als het voormalige terrein van de firma Knipping bebouwd is met woningen, wor den het trottoir verbreed en de weg opnieuw bestraat, zegt het college. Ook komen er dan verkeersrem mers. Een particulier zorgt vol gens B en W voor de vervangen de beplanting. CLINGE - Aan een personenbusje dat geparkeerd stond aan de Sterredreef in Clinge, zijn tussen zondagavond zes uur en gisterochtend half tien diverse vernielingen gepleegd. Beide buitenspiegels werden afgebroken, de ruitenwissers zijn ver dwenen en de rechterachterband werd lekgestoken. TERNEUZEN - Het Franse binnenschip New York City (698 ton) is gistermorgen om half zeven vastgelopen op de westelij ke havendam van de Veerhaven in Temeuzen. Het met graan geladen binnenschip was onderweg van Hans weert naar Gent en moest schutten via de Oostsluis. Ondanks waarschuwin gen van de verkeerspost voer de schipper per ongeluk de oude veerhaven binnen. Toen de schipper achteruit de haven wilde verlaten, werd het schip door de ebstroom op de havendam gezet. De sleepboot Anton-V van de Unie van Reddings- en Sleepdiensten moest er aan te pas komen om het schip vlot te trekken. Na inspectie bleek er geen schade te zijn en kon de schipper de reis vervolgen. OOSTBURG - De toekomst van West-Zeeuws-Vlaanderen staat sinds enkele dagen op een speciale website beschreven. Op www.gebiedsgerichteaanpak.nl is allerlei informatie over het gebiedsplan voor de streek te vinden. Op de site worden het hoe en waarom van de gebiedsgerichte aanpak, de stap pen die inmiddels zijn genomen en de actuele zaken nader be licht. Ook worden talloze deelprojecten, om het woon-, werk en recreatieklimaat in West-Zeeuws-Vlaanderen te verbete ren, toegelicht. Met het gebiedsplan wil de Gebiedscommissie het kader scheppen voor de ontwikkeling van een economisch vitaal West-Zeeuws-Vlaanderen met een hoge ruimtelijke kwaliteit VLISSINGEN - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Ke nau Hasselaarstraat in Vlissingen werd gisteravond tussen zeven en negen uur een radio cd-speler ontvreemd. De appa ratuur heeft een waarde van tientallen euro's.De auto werd opengebroken; het totale schadebedrag is nog onbekend. ARNEMUIDEN - Tussen zondagmiddag vier uur en gister middag vijf uur is er ingebroken in een schuur bij een woning aan de Oostweg in Amemuiden. Uit de schuur werden elektri- sche gereedschappen met een waarde van duizenden euro's weggenomen. De hoogte van de schade aan de schuur is nog onbekend. foto Lex de Meester door Mieke van der Jaqt HANSWEERT - Het leuke van een lang en gezond leven, is dat je langer met pensioen bent dan dat je ervoor hebt gewerkt. A. van Eijkeren uit Hansweert, die gisteren honderd jaar werd, heeft dat lange pensioen ook nog eens benut om boeken te schrijven. Zijn eigen memoires, een boek over de oorlog, en een dikke pil over een Hansweerts middeleeuws gilde. Hij kijkt niet alleen terug op een vol en vruchtbaar leven, Van Eijkeren kijkt daar op z'n hon derdste verjaardag ook naar uit. Want niets lijkt de krasse oud militair te hinderen in een druk sociaal leven, 's Maandags kaar ten in het dorpshuis in Hans- weert, dinsdags in Café Baar- ends in Goes en vrijdags met zeventig vaste klaverjassers in zaal Zelandia in Hansweert. Tussendoor behartigt Van Eij keren nog de belangen van ou deren in de Cliëntenraad. Een groot deel van zijn leven droeg Van Eijkeren des Konings wapenrok in het voormalig Ne- derlands-Indië. Hij maakte er zelfs kennis met koppensnellers en andere natuurvolkeren. Van Eijkeren kan daar veel span nende verhalen over vertellen, en doet dat ook graag. Het feit dat hij op z'n honderdste nog zo lekker in zijn vel zit, dankt hij aan de natuur. Hij heeft gewoon het geluk dat hij op hoge leeftijd nog zoveel zin heeft in het leven, dat hij zelfstandig kan wonen en zijn dagen kan vullen met din gen die hij gezellig en interes sant vindt. Samen met zijn nazaten en vele vrienden en kennissen vierde Van Eijkeren zijn eeuwfeest al afgelopen zaterdag. Vaste prik voor de honderdjarige: drie keer in de week kaarten. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Volkssterren wacht 'Philippus Lansbergen' aan de Herengracht 52 te Mid delburg opent vrijdag 7 maart en zaterdagavond 8 maart de deuren voor publiek. Als het helder weer is, worden er telescopen opgesteld waarmee Saturnus en Jupiter bewonderd kunnen worden. Jan Minder hout houdt een lezing over 'lichthinder' en Rijk-Jan Kop- pejan laat zien wat amateurs in de sterrenkunde allemaal doen. Belangstellenden zijn beide avonden vanaf 19.30 uur wel kom. Komend weekeinde wor den de Landelijke Sterrenkijk dagen gehouden. STREEKACTIVITEITEW AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en bejaardensoos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14 00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00 21 00 uur en 21.00 - 22.00 uur: Tai Chi voor beginners; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum. 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 10 00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal, In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 -12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge bouw, 14.00 uur: Soos voor zestigplus sersen koersbal. BOSSENBURGH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11