Small Sail Vlissingen gaat door 1 PZC LIVE MUZIEK ONTVOERD IN DAGESTAN ARJAN MOET VRIJ! Honderd jaar spelletjes in IJzendijke Permanente zorgpost opent deuren in april www.pzc.nl/gastenboek 13 14 Nieuwe bestuurders kiezen voor afwisselend groot en klein evenement Geen spreekrecht voor begin raadsvergadering Van geven word je rijk TEKEN DE PETITIE AAN POETIN Vakanties [Reumafonds VRIJDAG 21 MAART zaterdag 1 maart 2003 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Small Sail Vlis singen is voorlopig gered. Het maritieme festival wordt dit jaar in het weekeinde van 29 au gustus gehouden. Door financiële en bestuurlijke problemen dreigde het drie daagse evenement een vroege dood te sterven. „Maar we zijn er bovenop. Er hebben zich nieuwe bestuurders en sponsors aangemeld. We gaan wel op een andere voet door", zegt Tjalle Peters, de nieuwe voorzitter van Small Sail. Small Sail krijgt een grootscha lige en een kleinschalige vari ant. De twee versies wisselen elkaar elk jaar af. Deze zesde editie wordt bescheiden. De plaats van handeling is de om geving van de oude Vissersha ven, oftewel de De Ruyterhaven in het centrum van Vlissingen. De Piet Heinkade en het bin- nenhavengebied worden losge laten De rode draad van het beschei den evenement wordt de pre sentatie van 'het maritiem cul tureel erfgoed'. Het Muzeeum aan de Vlissingse Nieuwendijk speelt daarin een cruciale rol. Ook worden de kazematten on der het Bolwerk en de Oranje molen op de Oranjedijk erbij be trokken „Dat is ten minste het idee. We willen een maritieme rondwandeling mogelijk ma ken, in een mooi stukje Vlissin gen", merkt Peters op. Windjammers In de jachthaven leggen zo'n 25 monumentale schepen aan. Aan de loodsensteiger kunnen een paar stevige windjammers een plaats krijgen. „Daar is het be ginpunt voor bijvoorbeeld een tochtje over de Westerschelde." Tegelijkertijd met deze editie van Small Sail worden ook de Stadsfeesten gehouden. „We hebben daarvoor intussen con tacten gelegd. De festivals zul len elkaar kunnen aanvullen." Het volgende jaar, in 2004, wil Small Sail fors uitpakken. Om grootschaligheid te kunnen be reiken, moet de organisatie sa menwerking zoeken met andere steden en nautische evenemen ten Er is contact opgenomen met Middelburg en Veere. „We kunnen bijvoorbeeld inspelen op bestaande maritieme festivi teiten. Onder de vlag Small Sail kunnen we Walcheren bereiken. Het festival kan dan ook langer dan drie dagen duren." Tussen Middelburg, Vlissingen en Vee- re kan in die periode een pontje worden ingezet. Het bestuur is ambitieus. Peters wijst op het al bestaande sa menwerkingsverband van de Euregio Scheldemond. De pro vincies Oost- en West-Vlaande- ren en Zeeland zijn daarbij be trokken. „Waarom zouden wij niet aansluiten bij het evene ment 'Oostende voor anker'? De plannen zijn nog wel prematuur. Maar nog dit jaar moet er meer duidelijkheid komen." Aanloophaven In Antwerpen wordt in 2004 Sail Antwerpen gehouden, waarvoor tall ships worden ge contracteerd. „Vlissingen zou aanloophaven kunnen wor den." Bij 'grootschaligheid' hoort ook samenwerking met andere buitenlandse haven plaatsen. In dat verband wor den Chatham in Engeland en Boulogne in Frankrijk ge noemd. „In 2005 gaan we ver volgens weer terug naar klein schaligheid." De gemeente Vlissingen heeft dit jaar 23.500 euro gereser veerd voor het driedaagse mari tieme festivalNa dit jaar wordt de subsidie structureel en wordt het bedrag verhoogd naar 26.000 euro. Het college van B en W maakte eerder bekend 'geschrokken te zijn van het nieuws dat het voortbestaan van Small Sail in het geding was'. „De gemeente heeft erop aangedrongen een oplossing te vinden." Naast de gemeente hebben ook de provincie Zee land en de Moermanstichting het festival gesubsidieerd. „Daarmee durven we het aan om verder te gaan." Het be stuurlijk tekort is weggewerkt. Op dit moment bestaat het ber- stuur uit zeven personen. Savannah de Baere opent met bestuurslid A. Vermaat de expositie in het Streekmuseum van IJzcndi jke. foto Peter Nicolai door Wilma Valk IJZENDIJKE - Met het gooien van een pijl tje opende Savannah de Baere (7) vrijdag avond de tentoonstelling „Spelletjes van toen en nu, voor jong en oud" in het Streek museum van IJzendijke. Vele tientallen vooral oude, maar ook nieu we spelletjes zijn de afgelopen weken inge leverd door mensen uit de regio en geven zo een voortreffelijk overzicht over spelen in de laatste ruim honderd jaar. Hoepels, stel ten, veel kwartetten, bijzondere domino spelen tot negen ogen, de voorloper van de viewmaster naast bijzonder fraaie oude ganzenborden, er ligt van alles in de vitrines in het Streekmuseum. Sommige spelletjes zoals het 'Dagtaken van het kind' en 'Vermenigvuldigen' zijn vooral opvoedkundig en passend bij het begin van de twintigste eeuw. Bouwdozen met stenen blokken, vlooienspelletjes en mikado naast moderne computerspelletjes, er is vanaf 1 maart tot en met 7 juni 2003 een heel bijzon dere collectie bijeengebracht in het muse um. Als extraatjes bij de opening waren er de Avvecêêrders - voortmakers - uit Nieuw- vliet, een accordeongroep die een aantal oud-Hollandse liedjes ten gehore bracht. Het Streekmuseum aan de Markt te IJzen dijke is geopend van dinsdag tot en met za terdag tussen 13 en 17 uur. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Woonzorgcom plex De Veste in Terneuzen heeft vanaf 3 april een 24 uurs-zorg- post tot haar beschikking. Gistermiddag ondertekenden zorgcentrum Bachten Dieke, thuiszorgorganisatie Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen en woningbouwvereniging Cla- vis (exploitant van De Veste) in De Veste een samenwerkings overeenkomst met de titel 'Sa men meer zorg op maat'. De vertegenwoordigers van de betrokken instanties waren ui teraard behoorlijk in hun nop jes. „De zorg komt op deze ma nier naar de mensen toe. Dat is het uitgangspunt van de moder ne zorgverlening. Veel mensen zijn nu in staat hier te blijven wonen tot hun laatste dagen. Hier wordt nu een totaalpakket aangeboden: wonen en leven", aldus A. Schelfhout, lid van de raad van bestuur van Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaande ren. „Vraaggestuurde zorg. De vraag van de cliënt staat cen traal", onderstreepte L. van Driel, lid raad van bestuur van Bachten Dieke, de bedoeling van de 24-uurspost. Met ingang van april leveren Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderet! en Bachten Dieke als één team- het 'Veste-team' - diensten vat huishoudelijke, verzorgende, verpleegkundige en begeleiden de aard. Eén druk op een belletje is genoeg om een dienstdoende zuster op te roepen. Voor he personeel is een aparte slaap- ruimte ingericht. Momenteel is in De Veste tusset 07.00 uur en 23.00 uur iemanö bereikbaar. Voor Bachten Dieke is desondanks al tijden eer wachtlijst. Door de 24-uurspost' wordt de lijst (continu zo'n hon derd mensen) gehalveerd. Va: Driel: „Toen de eerste twee Ves- te-flats werden gebouwd, was er al het idee voor een diensten centrum. Wij waren toen ona tijd ver vooruit. Er was toer echter gebrek aan geld en mid delen en dus ging het niet door Clavis probeerde in 2001 subsi die los te krijgen voor zorginfra-( structuur. Dat lukte aanvanke lijk niet, maar een gezamenlijke) poging van Clavis en Bachter Dieke had wel succes. Het gekke was wel dat we de inrichting var1 de slaapruimte voor de mede werkers zelf moesten betalen; De gemeente Terneuzen heek gelukkig de kosten voor spuller zoals een bed voor haar reke ning genomen." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Inwoners van Terneuzen krijgen aan het begin van de raadsvergaderingen geen gelegenheid hun zegje te doen over de onderwerpen die worden behandeld. De meerderheid van de gemeen teraad stemde tegen een door P. Clijsen (GroenLinks) inge diend amendement om spreek recht in te voeren bij de raads vergadering. „Wij zijn op zich niet tegen spreekrecht in de ge meenteraad", stelde T. van den Berg-van Dijk (ChristenUnie), „maar wij twijfelen over het nut ervan." R. Bruggeman (CDA) wees er op dat de discussies vooral in de commissies worderj gevoerd en dat inwoners daai! spreekrecht hebben. Ook P. Broekhuysen (WD) zëj de commissie de plaats bij uit stek te vinden voor i n woners die hun zegje willen doen. Clijsenj kreeg wel steun van de PvdA, D66, LPF en GBK. „Het is beter om vragen van burgers te voor komen", betoogde C. van Burg (SGP) de discussie aanhorende: „Dat betekent dat je burgen; vroegtijdig bij planvorming; moet betrekken Het amende-i ment werd uiteindelijk met lij tegen 13 stemmen verworpen Ook de PvdA moest bakzeil ha len. Een amendement om een vragenuurtje in te stellen voor raadsleden haalde het niet. Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd «tan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dal een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten Mr is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Ze ondersteunl bednjfsprojeclen in tweede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, jiersoonlijke inzet en gebed can (christen) zakenmensen. Will u zich als World Partner inzetten voorÊ duurzaam partnership I met ondernemers Of u llt u graag meer j informatie.1' Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 I?5. Groeiwndaalseweg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 inlo@woridpartners.org www. w oridpartners.org 6 maanden geleden werd Arjan Erkel ontvoerd in Dagestan, Rusland. Sindsdien geen enkel nieuws. www.artsenzondergrenzen.nl A ARTSEN ^O^ZONDER GRENZEN met het Reumafonds ster Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Bestel de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groot Stokkert vla onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08,30 -16,00 uur Gelieve tijdig te reserveren Fam. Dimitris GRIEKS SPECIALITEITEN- RESTAURANT Bierkaaistraat 12 Hulst - Tel. 0114-312066 Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, R'enz. Ook voor mededelingen over huisdier Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: i 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog. over I of 2 kolom. Weer of geen weer, volgens ton gaat de optocht in 's-Hee- renhoek door en hij kan het weten. willie dekker 50 jaar Willie Dekker van De Noek plast van het lachen nu in haar broek. prins lowie Veel succes www.cvdeburen.tk <http://www.cvdeburen.tk> s. p 4. Dit is willy van 't fort die vandaag 50 wordt. H-g- hoera opa tony gaat vandaag met pensioen. Dan kan hij hele leuke din gen met ons gaan doen. Kusjes xxx Jeremy, Romy, Lorenzo, Marijn Elvera Gefeliciteerd ad 5 x 10 't Is hem wel een beetje aan te zien! welkom westkappels kwartet zondagmirreg 't Kerkje van Ellesdiek Deze dame ziet sara Hartelijk gefeliciteerd R L.T M. S. N P D en ik een eigen zaak Antonio en Daniëlle Guarde-de Beus. H.G. en succes. Papa en mama Hoera! na 14 weken zie kenhuis in Nijmegen is rianne dingemanse gelukkig weer thuis!!! Je fans HHh. Wil Notarissen S e i j d TOït oopljlp ge r Sg&gjVroome TameiizFuv SB Hulst sNB ^HR OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP WONING TE HULST EN CAFÉ TE AXEL Mr. A. W. Vroome notaris te Hulst is voornemens om op dinsdag 1 april 2003 's-mid-j dags om 14.00 uur in café 'De Ster' aan de Overdamstraat 7 te Hulst, in samenwerking met, notaris Mr. E.O. Verhage te IJzendijke en CMS Derks Star Busmann, notarissen te Utrecht, ingevolge hel bepaalde in artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek. over te gaan tot openbare executoriale verkoop in één zitting bij opbod en afmijning van: TEN EERSTE het woonhuis met aanbehoren, erf en tuin, staande en gelegen aan de van der Maelste- deweg 84 te Hulst, kadastraal bekend gemeente Hulst sectie R nummer 618, groot 2 are 54 centiare. TEN TWEEDE het café met erf, terras en parking, staande en gelegen aan de Oranjestraat 11 te 4571 HN Axel, kadastraal bekend gemeente Axel sectie G nummer 6096, groot 4 are 35 cen tiare. Onderhandse biedingen Bij eert aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling onderhands wor den geboden. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993, voor zover daarvan bij het proces-verbaal niet is afge weken. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en desgewenst een verklaring van hun bankrelatie betreffende hun financiële gegoedheid te overleggen, zowel voor wat betreft de betaling van de koopsom ak van de in artikel 9 lid 1 der Algemene Veilingvoor waarden genoemde kosten. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ont-: leend. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden wordt ver- wezen naar de website www.veilingnotaris.nl Voorts kan men zich wenden tot het kantoor van genoemde notaris Mr. A.W. Vroome, (dhr. F.A.R Josiassen) Telefoon 0114-314355 - fax 0114- 316255. (e-mail: notaris@vroome.knb.nl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 72