PZC Bouw stadskantoor begint snel Heersers der pleinen 11 Bestemmingsplan bedrij venterreinen Tholen onder vuur Kinderleut barst los in Lewedorp Lesmarathon Goes succesvol verlopen Veere is redelijk tevreden over alternatieve onkruidbestrijding Planologische procedure in gang gezet, grond moet nog gesaneerd Bromfietser bedreigt man Expositie kattenkunst jjavenwerk zeeuwse almanak Kleintjes BEVELANDEIM/THOLEN zaterdag 1 maart 2003 door Rolf Bosboom GOES - De bouw van het nieu we stadskantoor van Goes komt snel dichterbij. De gemeente heeft de planologische procedu re in gang gezet, wat betekent dat binnen afzienbare tijd de bouwvergunning kan worden verleend. Medio dit jaar zou de bouw moeten beginnen. Het stadskantoor komt op het terrein tussen het Hollandia- plein en de M. A. de Ruyterlaan Voorheen waren autobedrijf Zwartepoorte en openbare ba sisschool De Zuidwesthoek op de kavel gevestigd. Met de sloop van de school, enkele weken ge leden, ligt het gehele gebied in middels braak. De nieuwbouw is nodig omdat het huidige stadskantoor aan de Oostsingel niet meer voldoet Om de bouw mogelijk te maken, moest er een ander bestem mingsplan komen. De gemeente had een plan voor het totale ge bied gemaakt, waarin ook de mogelijkheid was opgenomen om de woningen aan de noord kantvan de M. A. de Ruyterlaan om termijn om te zetten in kan toren, met aan de achterzijde appartementen. Dat leidde, toen het plan in 2001 in de inspraak kwam, tot nogal wat verzet. Ook de Provinciale Planologische Commissie stuurde een kritische reactie. Zij miste een beeldkwaliteits plan voor het totale gebied en liet weten om die reden het be stemmingsplan niet goed te kunnen beoordelen. De gemeente heeft het daarom ingrijpend aangepast. De moge lijkheid om de bestemming van de woningen te wijzigen in kan toren, is er nu volledig uitge haald. Die ontwikkeling is voorlopig toch toekomstmu ziek, aldus het gemeentebe stuur. Zes bouwlagen Het stadskantoor kan volgens het bestemmingsplan zes bouw lagen hoog worden. Een afzon derlijk kantoorgebouw dat er waarschijnlijk naast komt te staan, telt maximaal vier lagen. Dat gebouw komt vrijwel dwars op de M A. de Ruyterlaan te staan, in het verlengde van ap partementencomplex De Admi raliteit aan het Hollandiaplein. De Provinciale Planologische Commissie gaat nu wel akkoord met het bestemmingsplan. Dat betekent dat de versnelde pla nologische procedure kan wor den gevolgd, om de bouwver gunning te verlenen. Daarvoor liggen het bouwplan en het be stemmingsplan tot en met woensdag 26 maart ter inzage in het huidige stadskantoor en zo wel in wijkgebouw De Westkant als bij Werkgroep Bewonersbe langen Goes-West aan de Evert - senstraat. Gedurende die perio de kunnen zienswijzen worden ingediend bij het gemeentebe stuur. Als de bouwvergunning is verleend, kan eventueel weer bezwaar worden gemaakt, eerst bij de gemeente, later bi] de pro vincie en uiteindelijk bij de Raad van State. Voordat met de bouw kan wor den begonnen, moet het terrein worden gesaneerd. Her en der zijn verontreinigingen met on der meer minerale olie en zware metalen aangetroffen. Gedepu teerde Staten hebben recent de finitief ingestemd met het sane ringsplan, dat in het kader van de inspraakprocedure nog tot en met 27 maart ter inzage ligt, zo wel in het Goese stadskantoor als bij de provincie in Middel- burg. door Steffan ter Maat LEWEDORP - Kinderopvang De Bevelanden vierde gisteren op drie locaties carnaval met de kinderen. Jip Janneke in Goes had 's ochtends een feestje met de Arti-carnavalsband en in 's- Heerenhoek konden de kinde ren van dagverblijf Abeltje en buitenschoolse opvang Wiplala 's middags in café de Kroon te recht. In Lewedorp werd het kinderbal om 15.15 uur ge opend. Carnavalsvereniging De Kraai- epikkers verzorgden het kin derbal in het gemeentelijk ver enigingsgebouw. Hier waren de kinderen van dagverblijf en buitenschoolse opvang Tante Pollewop samen met de andere kinderen van het dorp uitgeno- digd. Nadat de sleutel was overhan digd sprongen op het podium lichten aan in de lettervormen 'Carnaval 2003' en kon de leut beginnen. Met het aanzetten van de muziek werd ook direct de eerste polonaise ingezet; het duurde lang voordat dit treintje stilstond. De kinderen waren allemaal flink uitgedost, waarbij de in dianen en de cowboys het popu lairst waren. De zesjarige Ru ben stond als een prachtig uitgedoste Indiaan statig vanaf de zijkant het feest waar te ne men: ,,Ik had eigenlijk Batman willen zijn, maar dat mocht niet van mijn vader en moeder. Ik vind dit ook wel heel mooi hoor. Voor sommigen is het kinderbal het mooiste onderdeel van het carnaval. Maar het leukste van het carna val vind ik de muziek." Naast de kinderen waren er veel ouders die - ook uitgedost - toe keken en meefeestten met de dorpskroost. De vader van Ru ben, John de Jager, stond zicht baar te genieten. ,,De volwassenen vieren twee dagen lang tot twee uur 's nachts feest, maar ik vind - samen met de optocht - dit kinderbal toch wel het mooist. Iedereen is vro lijk en de kinderen zien er alle maal mooi uit. En naast alle ou ders staan er ook opa's en oma's toe te kijken en te genieten van hoe hun kleinkinderen zich ver maken." De zesjarige Jeroen van Oor schot vindt de playbackshow van die middag het hoogtepunt. Hij staat, in een overhemd dat bijna tot op de grond hangt en met een stropdas om, toe te kij ken hoe het feest verloopt. „Ik ben verkleed als meneer en mijn snor heeft mama erop gete kend." Sommigen van de aller jongsten hadden nog niet hele maal de kneepjes van het carna valsvak in de vingers. Een jon getje van een jaar of drie stond foto Willem Mieras een zakje confetti leeg te gooien op de grond. Het grote carna valsvoorbeeld papa snelde hem lachend tegemoet en liet zien hoe je met de confetti moet gooi en Het voorbeeld deed goed volgen. Dit gold eigenlijk voor het hele feestje van de kinderen met de ouders en daarmee bleef het tot het einde toe feest vieren en de polonaise lopen. door Steffan ter Maat MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel heeft kritiek op het voorontwerp van het be stemmingsplan van de bedrij venterreinen Slabbecoornpol- der. Welgelegen en het nieuw in te richten Welgelegen II van de gemeente Tholen. In het nieuwe totale bestemmingsplan voor drie de terreinen zouden een aantal van de huidige bedrijven beperkt u-orden in hun uitbrei dingsmogelijkheden. De gemeente Tholen heeft in het voorontwerp voor de bedrijven terreinen in Tholen-stad een nieuwe milieunorm ingevoerd. Volgens de Kamer van Koop handel zou dit een aantal be drijven problemen kunnen op leveren „De norm in het nieuwe bestemmingsplan is een soort van gemiddelde norm van de maximale milieubelasting. Daar is op zich niets mis mee, maar er zijn op dit moment al zeven bedrijven die daar eigen lijk boven zitten", legt woord voerder M. Volleman van de Ka mer van Koophandel uit. „Daar is dan weer een subbe stemming voor, maar als deze bedrijven een keer willen uit breiden, dan zal dat wel eens heel moeilijk kunnen worden Wij denken dat het daarom be ter is om alle bedrijven een soort van sub-bestemming te geven en vervolgens moet je een aan vraag gewoon toetsen aan de Wet milieubeheer en op basis daarvan wel of geen vergunning afgeven." 30-km-zone Verder heeft de Kamer van Koophandel twijfels over de in voer van een 30-kilometer zone op het bedrijventerrein. De Ka mer stelt dat er dan waarschijn lijk ook verkeersremmende maatregelen moeten komen en dit zou de doorstroom van het werkverkeer kunnen belemme ren. Het derde punt van zorg is de in vulling van kantoorruimten. „Deze ruimten zijn er eventueel op een locatie bij de Noordelijke afrit van de terreinen. Op dit moment is het echter nog erg on zeker of dat hier wel kan" ver klaart Volleman. „We hebben de gemeente Tholen daarom ge vraagd of het ook niet goed zou zijn om naar alternatieven hier voor te gaan kijken." De woordvoerder zegt hopelijk binnenkort contact te hebben met de gemeente over de beden kingen die de Kamer heeft geuit. Vooralsnog zijn de punten van kritiek alleen nog maar schrif telijk medegedeeld. Verantwoordelijk wethouder K Hei j boer was nog niet in de gele genheid geweest om zich hier in te verdiepen en wilde derhalve nog geen reactie geven op de kri tiek. GOES - Een onbekend gebleven man heeft gistermiddag een 28- jarige Goesenaar bedreigd. Rond half zes wandelde de Goe senaar op de Oostmolenweg in zijn woonplaats toen vanuit het tunneltje een bromfietser kwam aangereden. De bromfietser stopte bij de wandelaar. Zonder enige aanleiding begon hij zich uitermate agressief te gedragen. Hij bedreigde de Goesenaar met een voorwerp en uitte ook drei gende taal. De politie is op zoek naar mensen die iets gezien hebben van deze bedreiging of de dader herkennen uit het signa lement. Het gaat om een blanke jonge man, tussen de zeventien en twintig jaar oud. Hij reed op een opvallende scooter: zwart met een rode voorkant. Zijn inter- graalhelm was geel gevlamd met zwart en oranje. Getuigen kunnen contact opne men met de politie in Goes via 0900-8844. mm mm 1TTTWTI door A. J. Snel VLISSINGEN - Haast en geduld. Zo heet de twee-eenheid der veerpleinen. De automobilist kijkt op enkele kilo meters afstand van de boten herhaal delijk op zijn horloge. Om te kiezen uit drie mogelijkheden: zit hij ver voor de vertrektijd van het volgende veer, dan doet hij het wat kalmer aan om de naderende wacht tijd te bekorten; kan hij aannemen dat hij de boot makkelijk zal halen, dan houdt hij het tempo ongewijzigd; ziet het er naar uit dat het kiele-kiele wordt, dan stampt hij het gaspedaal op de plank. In het laatste geval liggen triomf en teleurstelling heel dicht bij elkaar. Wat een gelukzaligheid om als laatste het lege veerplein zonder belemme ringen te nemen en in een vloeiende beweging de boot op te zoeven. Doch hoe droef kan het stemmen om bij aankomst te zien hoe het schip zojuist traag, maar meedogenloos in bewe ging is gezet; of om tot de ontdekking te komen dat de zojuist begane snel heidsoverschrijding zinloos is ge weest omdat er geen plaats meer is op de dekken. De boten bezorgen van de reiziger een De terreinopzichter-controleur handelt zonder aanziens des persoons. gespleten persoonlijkheid, wiens ge voelens abrupt verschuiven. Tot vrij wel ieders tevredenheid, dat wel. Als regel maakt de spanning van 'haal ik het wel of haal ik het niet' van het ene op het andere moment plaats voor rust. Want stilgestaan wordt er, hoe men het ook wendt of keert. Is het niet op het veerplein, dan is het aan boord. foto Mechteld Jansen Op een enkele zenuwlijder na reage ren automobilisten welwillend op het feit dat hun voertuig in staat van be- wégingloosheid is gebracht. Wie in Zeeland ooit een overkant heeft wil len bereiken, weet dat hier, al lang voordat het werkwoord in zwang raakte, gedwongen werd 'onthaast'. En dat zulks een heilzame werking heeft op lichaam en geest. De wacht tijden geven ruimte voor de bestude ring van het mysterieuze, genadige, Zeeuwse licht. Ook kan de tijd worden benut om te kauwen op de vraag wat het straks aan het buffet zal worden: erwtensoep of een broodje kroket. Een gesprek met andere wachtenden is ook nooit weg. Goed onderwerp: het weer. Stuntelaars En dan: het wachten wordt altijd weer rijkelijk beloond. Met het optreden van de terreinopzichters-controleurs, de zogenaamde toc'ers van de Provin ciale Stoombootdiensten. De dansers van het Nationaal Ballet zijn daar stuntelaars bij. Hoe sierlijk bewegen de toc'ers zich over het plein En wat een superiori teit blijkt uit hun gebaren. Ze mogen dan, na de agent en de verkeersleider, in de hiërarchie van het walpersoneel een derde plaats innemen, als het gaat om mobiliteit of stilstand zijn zij ab solute heersers Een opgeheven hand en heel 't mach tig raderwerk staat stil; een arm zwaai, gecombineerd met een lichte buiging van het bovenlichaam doet de massa stromen. Godsdienst, levensovertuiging, poli tieke gezindheid, ras, geslacht of wat dan ook doen hier niet ter zake. Ge hoorzaamheid aan de toc'ers, dat is de boodschap. Het machtige ritueel wordt binnen kort beëindigd. Tegelijkertijd wordt geduld ter dood gebracht. Haast krijgt weer eens gratie. GOES - De 24 uur durende les marathon op het St. Willibrord- college in Goes is goed verlopen en werd gistermiddag om twaalf uur afgesloten. De spon soropbrengst - die ten goede komt aan een school in Ethiopië - was goed en het leerlingen team dat de marathon organi seerde was tevreden. „Er is een aantal leerlingen ziek naar huis gegaan, maar voor de rest hebben er zich geen proble men voorgedaan en waren het 24 leuke uren. We moeten nog even volhouden, want we gaan ook nog naborrelen met een groepje", vertelde teamaan voerster Merijn Nuijten na af loop. De lesmarathon werd voor de vierde keer gehouden. Het goede doel was dit keer stich ting Arsi Negelle, km. 217. Dit is een Middelburgse stichting die twee Ethiopische scholen steunt, waaronder een school in het dorpje Arsi Negelle, dat 217 kilometer onder hoofdstad Ad dis Abeba ligt De deelnemende leerlingen hadden ieder hun eigen sponso ren Bij elkaar leverden die 4479 euro op. „We hebben daarnaast ook nog de vrijwillige bijdragen van ouders en de inkomsten van pannenkoeken die we hebben verkocht", vertelt Nuijten „We hebben eerder ook al een kerst gala met sponsoren en een kerstkaarten- en Valentijnsac- tie gehad. Ik hoop dat we, wel licht ook nog met andere inkom sten, op het einde van het schooljaar 10 000 euro bij el kaar hebben." ZIERIKZEE - In Kattengalerie Alexandra in de Lange Nobel- straat in Zierikzee wordt vanmiddag de expositie 'Zie- rikzeese kunstenaars in de schijnwerpers' geopend. Als al tijd spelen katten de hoofdrol. Galeriehoudster Alexandra Stapff heeft dit keer uitsluitend kunstenaars uit Zierikzee uit genodigd. De deelnemende kunstenaars zijn: Saskia Eg- gink (grafiek), Chris Grinwis (acryl). Joke van Luik (tekenin gen), Rinv Sluys (foto's), Elles Hubers (mixed media), Rijn- hard Schregardus (schilderij en), Joke van Bekkum (quilt), Elly Schrijer (aquarel), Wil Stolk (acryl), Rolien Bakker (te keningen), Alexandra Stapff (tapijten) en Miranda van Welt (glasbeschildering). De expositie is tot en met zon dag 27 april geopend van don derdag tot en met zondag van 11 tot 17 uur en op donderdag avond van 18.30 tot 21 uur. Advertentie z ZIE PAGINA W20 VOOR MEER INFO. door Ab van der Sluis DOMBURG - Burgemeester en wethouders van Veere zijn rede lijk tevreden over de nieuwe aanpak van onkruidbestrijding. Dat blijkt uit een evaluatie over 2002. De plantsoenendienst ge bruikte vorig jaar veertig pro cent minder chemische bestrij dingsmiddelen dan het jaar ervoor. De resultaten van de borstelmachine vielen tegen. De gemeente Veere besloot vorig jaar werk te maken van milieu vriendelijke onkruidbestrij ding. In 2005 moet al het gif zijn uitgebannen. Om te voorkomen dat door het nieuwe beleid de straten vol onkruid komen te staan, wordt geveegd en gebor steld. De borstelmachine begon eind juni. De resultaten vielen zwaar tegen. Het onkruid kan pas met de borstel worden weg gehaald als het een bepaalde grootte heeft bereikt. „Het straatbeeld is dan nauwelijks meer acceptabel", schrijft de dienst aan het college van B en W Ook de productie van de ma chine viel tegen Gelet op de ervaringen en de ho ge kosten die met het borstelen zijn gemoeid, stelde de plant soenendienst voor om het sys teem van vorig jaar door te zet ten. Voor Koudekerke wordt er over gedacht om het onkruid weg te branden, incidenteel aangevuld met borstelwerk. Advertentie STIJLBEPALEND-HARTVERWARMEND WEELDE IN BADEN - STIJLVOL WONEN SFEER ZOALS SFEER BEDOELD IS Leven in uw eigen stijl. Dat is toch wat u wilt. Bij Domlnicus begrijpen we dat en daarom vindt u bij ons haarden, kachels, sanitair, natuursteen en tegels die aansluiten bij iedere smaak Graag tot ziens in een van onze showrooms. De stijl die bij u past, vindt u er vast! Rekenfoutjes of niet, de klant blijft koning Vinden ze bij Albert Heijn Want in de krant die opent met het boek houdschandaal staat verder op een advertentie van het supermarktconcern met de weekaanbiedingen. Rundertartaar voor de helft van de prijs. „Kan ik meteen gehakt van ze maken", dacht de klant die zijn deelname aan het Vaste Klanten Fonds in één klap met 30 procent had zien dalen. Voor wie daar geen genoegen mee wenst te nemen, heeft de grootgrutter deze iveek kibbeling in de aanbieding En tenslotte ook nog een komkommer voor een weg- geefprijs Met de kwel er gra tis bij. Voor wie Ahold-aandelen be zit, was er ook nog een be moedigend woord: „Nu een vollere tas voor minder geld." Advertentie U 'Ik ben ols echte Brabantse dol op gezel ligheid. Ik snap don ook weinig van het cliché dot Zeeuwen stijfkop pen zijn. Tijdens de vakanties met m'n ou ders en m'n studie aan de Hogeschool Zeeland heb ik daar nooit iets van gemerkt. Ik ben hier in Vlissingen blijven wonen en heb het reuze naar mijn zin. Voor mij is Zeeland het hele jaar vakontie.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57