Goudmijn van papier gaat open PZC Bedrijven zijn bang iets lelijks over het koningshuis te zeggen Werknemers Ahold zitten helemaal klem door leaseschuld Franse buren hebben geen hoge pet op van Margarita en Edwin Archief van kabinet minister-president (1942-1979) voor iedereen in te zien 1 maart 1953 De ineenstorting van de koers van Ahold is de afgelo pen week niet alleen op het bordje van professionele be leggers terechtgekomen. Ook onder particuliere be leggers en leasebeleggers heeft de val veel schade aan gericht. Ahold zelf is in het verleden eveneens opgetre den als effectenleasebedrijf voor de eigen werknemers. Zij zitten nu met een strop. door Ronald Massaut Ahold stelde bij drie gele genheden managers en eenmaal de overige perso neelsleden die 12,5 jaar of langer in dienst waren, in staat om met geleend geld deel te nemen in het AH Vaste Klantenfonds (AHVKF). Doel was hen te behouden voor het bedrijf. Sommigen weten zich nu inderdaad met handen en voeten gebonden. Het personeel en met name het kader in de supermark ten, is op het hart gedrukt de zer dagen niet met de pers te praten. Een Amsterdamse supermarktmanager vindt dit onzin en wil wel praten, anoniem weliswaar. Het is nu ongewis wat er gaat gebeuren met de participa ties in het AHVKF, die hij in de zomer van 1996 kocht met een lening van Ahold van toen vijftigduizend gulden. Een jaar eerder gingen de ho ger ingeschaalden boven het niveau van supermarktma nager hem al voor tot nog ho gere bedragen. In de zomer van 2001 was de eerste termijn van vijf jaar om en kon de zogenoemde Groep 2 (supermarktmana gers) de participaties nog met een flinke winst omwis selen. ,,Dat waren we aan- vankelij k ook van planmaar er kwamen toen wat dingen tussen. Het is er gewoon niet van gekomen en sindsdien zijn ze blijven liggen. Later ook wel in afwachting van betere tijden op de beurs. Dat wordt nu inderdaad wach ten. Ik heb nog ruim drie jaar. Dat moet toch genoeg zijn om quitte te spelen." Volgens 'goed gebruik' bij Albert Heijn werkt ook de echtgenote van de supermarktmanager bij AH. Zij kreeg als jubilaris de gele genheid om voor twintigdui zend gulden participaties te leasen in het klantenfonds met een looptijd van vijf tot tien jaar. De waarde is inmid dels nog maar een kwart tot een derde van de oorspronke lijke waarde. Over enkele maanden kunnen ze voor het eerst worden ingewisseld, maar het ziet er naar uit, dat zelfs de volledige looptijd van tien jaar te kort zal blij ken om de rekening te veref fenen. „Persoonlijk til ik er allemaal niet zo zwaar aan, maar voor mijn klanten en collega's die minder te beste den hebben, vind ik het wel erg. Ik ben de eerste dagen zeker twintig keer naar be neden geroepen naar de ser vicebalie om vragen van ver ontruste klanten te beant woorden. Vooral oudere, mensen waren aangeslagen. Dat raakt mij veel meer." Beloning Thea Beets uit Zaandam ver ruilde vorige jaar oktober haar baan achter de kassa voor werken in de thuiszorg. Het voortijdige vertrek maakte het uitstaande be drag in het AHVKF direct opeisbaar. Dat betekende een verlies van 2250 euro. „Wel veel geld. Ik koos voor vertrek, dus betalen. Sorry voor mijn oud-collega's, maar nu lach ik daarom. Het is ook wel bijzonder. Was ik om het geld blijven zitten, dan had ik nu echt een strop gehad. We hebben het zitten uitrekenen. Dan was het ver lies zo'n 7750 euro geweest. Ik beschouw het nu als een beloning voor mijn onbaat zuchtige beslissing." GPD zaterdag 1 maart 2003 door Mick Salet Het is een goudmijn voor de schatzoekers van de poli tieke geschiedenis: driehonderd meter archief van voormalige premiers als Willem Drees, Jan de Quay en Joop den Uyl. Vol stukken waar 'strikt vertrouwe lijk' en 'zeer geheim' op staat. Vanaf maandag 3 maart is het bijna allemaal openbaar: het ar chief van het kabinet van de mi nister-president, van 1942 tot en met 1979. De papierwinkel van de pre miers werd tot nu toe bewaard op het ministerie van Algemene Zaken. Deskundigen hebben de stukken gesorteerd en geïnven tariseerd, en volgende week wordt de hele handel officieel overgedragen aan het Natio naal Archief. Daar komen de driehonderd meter van de mi nister-president tussen negen tig kilometer andere archief stukken te staan. Zorgvuldig en zuurvrij bewaard in bruine do zen. In het archief zitten niet alleen maar sensationele stukken die het nodig maken de geschiede nisboekjes te herschrijven. Zo zit er een 'zeer geheim' tele gram bij, van 13 september 1942, aan Pieter Sjoerd Ger- brandy in Londen: „Vriendelijk dank voor Uw telegram; gaarne bereid portefeuille aanvaarden. Sein U nader zoodra gezond heidstoestand mij toelaat naar Londen te reizen. Loudon." En een vergeelde krant, van 10 mei 1954, met een artikel over een regeringsplan om documenten over Japanse terreur in Neder- lands-Indië te vernietigen. In de kantlijn heeft Willem Drees een vraag voor zijn ambtenaren ge krabbeld: „Is er iets waar van dit verhaal?" En een memo van de minister van Justitie, van 5 april 1948, waarin hij de minis ter-president verzoekt om de gratieverlening naar aanleiding van het regeringsjubileum van koningin Wilhelmina op de agenda van de ministerraad te zetten. In een begeleidend brief je schrijft hij da t prinses Juliana 'de voorgestelde regeling voor de zwaarder gestraften wel erg schriel vond'. „Zij zou het zeer op prijs stellen, indien alsnog voor de zwaarder gestraften het maximum der vermindering zou worden verhoogd." De meeste archiefstukken zijn vanaf 3 maart voor iedereen in te zien. Niet alleen voor weten schappelijke onderzoekers. Sa men met een deel dat al eerder verhuisde, staat er nu 340 meter archief van de minister-presi dent in de kasten van het Natio naal Archief. „Het grootste deel, 92,5 procent, is openbaar", zegt Hein Jongbloed die alles inven tariseerde. „Derest,7,5procent, is nog niet openbaar, omdat het over de persoonlijke levenssfeer gaat van mensen die nog leven óf omdat het staatsbelang is om het geheim te houden." Witte vlekken Het archief van de minister-pre sident heeft wel wat witte vlek ken. De notulen van de kabi netsvergaderingen zitten er niet in. Die zijn terug te vinden in het archief van de ministerraad. Hier en daar ontbreken ook stukken die volgens voorschrift van de Navo vernietigd moesten worden. Daarbij gaat het meestal om militaire informa tie. Het kan ook zijn dat een mi- nister-president zelf iets mee naar huis heeft genomen. Om dat het te persoonlijk of politiek te pijnlijk was. Die stukken zijn misschien terug te vinden in het privé-archief van een premier. Het Nationaal Archief heeft wel wat van die privé-archieven, maar niet allemaal. De direc teur, Maarten van Boven, zou daar graag iets aan doen. „Ei genlijk zou je iedere minister president moeten verplichten het privé-archief na afloop van zijn ambtstermijn hier te depo neren. Dan staat alles bij elkaar. Dat is handig voor onderzoe kers." Het archief van de premiers is een papieren archief. Het zou misschien wel handig zijn om het allemaal op cd-rom te zet ten, maar dat zou volgens Hein Jongbloed onbetaalbaar zijn. „Dan hebben we een paar jaar de hele rijksbegroting nodig." Papier hoort ook echt bij het tijdperk van Beel en Drees. Maar hoe moet dat in het tijd perk van Balkenende en zijn op volgers? Wat gebeurt er straks met de emailtjes die de minister president ontvangt en ver stuurt? „Eigenlijk heb je nu met een emailtje hetzelfde als je met een telefoontje hebt", zegt Maarten van Boven, „Er blijft voor een archivaris niets van over, tenzij iemand iets over dat telefoontje opschrijft of een printje van die e-mail maakt. Daarom ben ik er ook voor dat emails die ter zake doen voort aan geprint worden. Het zou handig zijn om computers zo te programmeren dat belangrijke emails met één druk op de toets bewaard blijven. Bijvoorbeeld met de 'b' van blijvend bewaren. Voor de toekomst van het ar chief is dat van wezenlijk be- lang." Feestje De directeur van het archief is blij met de driehonderd meter oud papier die hij er volgende week bij krijgt. „Stel dat er een ramp zou gebeuren en ik kon maar een paar kilometer archief redden, dan zou ik dit archief zeker kiezen. Ik zou het archief van het kabinet van de Konin gin meenemen, omdat daarin alle staatsbesluiten liggen. En ik zou het archief van het kabi net van de minister-president meenemen, omdat daarin alle aspecten van de politieke be sluitvorming aan bod komen. Het is een belangrijk archief. Daarom bouwen we ook een feestje rond de overdracht." De archiefstukken blijven ach ter slot en grendel tot minister president Jan Peter Balkenende ze maandagmiddag 3 maart of ficieel overdraagt. De dag daar na is de geschiedkundige goud mijn open voor schatgravers die op zoek zijn naar opzienbaren de onthullingen of bijzondere brieven. Zoals de 'secret' brief die de Amerikaanse president John F. Kennedy op 2 april 1962 aan minister-president Jan de Quay stuurde: „Dear Mr. Prime Minister: I have been intimately concerned in recent weeks with the problems facing your Government in arranging an honorable solution to your dis pute with Indonesia over the disposition of Netherlands New Guinea. De brief zelf werpt niet veel nieuw licht op een oude zaak, maar voor veel speurders is al leen al het vasthouden van zo'n brief van Kennedy een gouden moment én een stimulans om gauw verder te spitten. GPD Directeur Maarten van Boven (1) en rijksarchivaris Hein Jongbloed tussen het archief van het kabinet van de minister-president. foto Harmen de Jong/GPD De bewoners van het zuid-Franse stadje Gitnont kijken er niet van op dat Margarita, de Bourbon de Parme en haar echtgenoot Edwin de Roy van Zuydewijn in opspraak zijn geraakt. Bij hen hadden de twee al niet zo'n goede naam. door Bob van Huët Gemeenteraadslid en kap ster Sylvic Varin had haar ideeën over de Nederlandse hof kringen al wat eerder bijgesteld. Of je nou de nicht bent van ko ningin Beatrix of niet, afspra ken zijn afspraken. Sylvie had op een onmogelijk uur zorg gedragen voor de bruidscoiffure van de prinses op de dag van haar huwelijk in sep tember 2001. Maar Sylvie be hoorde ook tot degenen die liefst zeven maanden moesten wach ten voordat de rekeningen ein delijk werden betaald. In haar geval 380 euro, Nog steeds is Sylvie Varin geïr riteerd over het voorval. Temeer daar de hoge klanten haar uit dank voor de noodhul p van alles toezegden, maar weinig belof ten nakwamen. Nog steeds wacht ze op de foto's die werden gemaakt op het nabijgelegen kasteel Bartas, ofwel huize De Roy van Zuydewijn-de Bour bon de Parme. Want haar bij zondere knipbeurt van de prin ses werd vastgelegd door een fotograaf. Een prachtig aan denken, zo werd de kapster Varin beloofd. Maar ze hoorde niets. Evenzo werd de uitnodi ging om nog eens langs te ko men, uit dank voor alle inspan ningen die ze zich voor het bruidspaar had getroost, dom weg vergeten. Menig ondernemer in Auch en Gimont zat met een kater na het sprookjeshuwelijk waar heel de streek over had gesproken. 'De ze prinsen met robijnen aan hun vingers betalen niet', schreef de lokale krant La Dépêche du Mi di al over de late betalingen van verleende diensten. Reputatie ,Het wierp inderdaad een smet op een prachtig evenement", zegt verslaggever Jean-Michel Dussol. „Voor zover ik weet is alles nu betaald, maar de repu tatie van de bewoners van cha teau Bartas is ronduit slecht." Zoals veel tegenzat in de wereld van Margarita en Edwin, zo ook de voorbereiding van hun hu welijk. Ze trouwden een dag na de grootste ramp die de streek ooit trof. Want in het nabije Toulouse ontplofte een fabriek. Bij de explosie kwamen dertig mensen om het leven, raakten tweeduizend anderen gewond en werd de fabriek met de grond gelijk gemaakt. Onmiddellijk na die ramp werd het vliegverkeer op Toulouse gestaakt. Margarita's vaste kapster, die uit Nederland zou worden ingevlogen, kon dus niet landen Om half twaalf 's avonds raadpleegde het aan staande paar de gouden gids en werd Sylvie Varin gebeld. Of ze de volgende ochtend om zes uur ten kastele kon komen kappen. Een hele eer, dacht de jonge coiffeuse, voor wie de betaling op dat moment op de tweede plaats kwam. Margarita ont ving haar allerhartelijkst en was tevreden over de coupe. Maar toen bleef het lang stil. Gênant stil, aldus Varin. Totdat Thierry Duchemin, de lokale wijnverkoper die voor 6400 eu ro het schip in dreigde te gaan, de krant inseinde over de blauwbloedige wanbetalers. „Als hij dat niet had gedaan hadden we ons geld waarschijn lijk nog niet gekregen", zegt Varin terwijl ze een niet-ko- ninklijke klant onder handen neemt. Toen Margarita zich na zeven maanden alsnog meldde met de centen liep de prinses over van excuses. Er werden misverstan den en slordigheden aange voerd: een ander zou de reke ning hebben betaald, tenminste zo dacht Margarita. Het kran tenartikel waarin de vuile was werd buiten gehangen had haar pijn gedaan. Sylvie Varin: „Ik heb de prinses toen wel even de waarheid ge zegd, want zo ben ik, prinses of niet. "De kapster-politicus wees Margarita de Bourbon de Parme erop dat met name nieuwko mers zich dienen te gedragen volgens de mores van de Gas- cogne-streek. „Als je hier nieuw bent, dan houd je je koest en zorg je niet dat je in opspraak raakt", klonk het. Er wonen hier veel Nederlanders en die gedra gen zich goed. Ik heb Neder landse vrienden; die vonden dit gedrag allemaal onaanvaard baar." GPD Bestaat de lange arm van de Oranjes, zoals prinses Marga rita en haar man Edwin de Roy van Zuydewijn beweren? Of is het louter de angst om lelijk te doen over de koninklijke fami lie? Topmanagers lachen om het koningshuis, maar dat zeg gen ze natuurlijk niet." door Dick Hofland Jos van Hezewijk, onderzoe ker van de Nederlandse eli te, weet hoe gevoelig het ko ninklijk huis ligt bij de top van het bedrijfsleven. „Het is toch raar dat je als topmanager rus tig lid kunt zijn van het Repu blikeins Genootschap, maar dat je moet opstappen als je het voor iemand opneemt in een zaak tegen het konings huis." Hij reageert op het vertrek, de ze week, van advocaat mr. W. Slagter bij het kantoor Sim mons Simmons, enkele da gen nadat hij wereldkundig had gemaakt dat de man van prinses Margarita een schade claim tegen het koninklijk huis zou indienen. Slagters be slissing gebeurde officieel 'op eigen verzoek en met onmid dellijke ingang'. Het kantoor wil niets kwijt over de zaak en de stap van Slagter, maar de jurist zelf zegt dat het 'natuur lijk te maken had met mijn uit latingen'. Slagter vindt dat het konink lijk huis het bedrijf van Mar garita's man Edwin de Roy van Zuydewijn heeft tegenge werkt. Hij sprak zelfs van een stelsel matige boycot. De vraag is of zijn vertrek op aandringen van de Oranjes is gebeurd of dat het een zelfstandige beslissing van het advocatenkantoor is geweest. Met andere woorden: bestaat de lange arm van de Oranjes? „Ik kan het me niet voorstel len, maar alles is mogelijk", zegt advocaat mr. Hei-man Loonstein. Hij voerde een pro ces tegen prinses Maxima na dat die een man had aangere den. „Ik hield het ook niet voor mogelijk dat de politie na het ongeluk pas 's avonds laat nog even snel een blaastest bij Maxima kwam afnemen, maar dat is ook gebeurd.Loonstei n is ervan overtuigd dat Slagter Advocaat mr. W. Slagter van het kantoor Simmons Simmons, moest deze week vertrekken nadat hij wereldkundig had ge maakt dat de man van prinses Margarita een schadeclaim tegen het koninklijk huis zou indienen. foto Robert Vos/ANP moest vertrekken na zijn uitla tingen over de Oranjes. Maar Loonstein zou niet weten of het het koningshuis zelf is ge weest of zijn kantoor, dat hem het leven zuur maakt. „Je begrijpt., dit is heel slecht voor je carrière", zei een top ambtenaar op het ministerie van Algemene Zaken tegen een journalist die het had ge waagd te schrijven dat de ko ningin tegen een referendum en de gekozen burgemeester is. Dat is not done', want ook al heeft de majesteit het gezegd, publicatie is slecht voor haar positie. Enkele jaren geleden werd de subsidie van het Amsterdamse amateur-gezelschap Toets steen ingetrokken, omdat de majesteit'not amused'zou zijn geweest met het stuk 'Emily of Het geheim van Huis ten Bosch'. Daarin werd de ko ninklijke familie ten tonele ge voerd. Jos van Hezewijk gelooft niet dat de Oranjes directe druk uitoefenen om iets gedaan te krijgen, omdat ze daar geen belang bij hebben. Ooit ging het gerucht dat ze vijf procent van de aandelen van Konink lijke Olie bezaten en daarmee invloed in het bedrijf. Toen be gin jaren negentig alle grote beleggers hun bezit openbaar moesten maken, stond het ko ningshuis niet op de lijst. De politiek is veel belangrijker voor ze, concludeert Van Heze wijk, want daar wordt beslist over hun rechten en plichten. „Het gaat vooral om de goede naam. Die mag niet worden aangetast en daarvoor moet je de rijen gesloten houden. Ik vraag me af of het koningshuis daarvoor zijn gezag, zijn posi tie moet aanwenden, want be drijven zijn sowieso bang om iets lelijks over het konings huis te zeggen. Een grote meerderheid van de bevolking loopt weg met de Oranj esVoor veel burgers is het koningshuis iets sacraals, iets heiligs. Als je daar iets negatiefs over zegt, is dat schadelijk voor de reputa tie van je firma en daarmee voor je product." Advocaat Van Loonstein: „Ik heb briefjes gehad van mensen die ik niet ken, dat ik dat niet moest doen, Móxima vervol gen. Maar Beatrix komt nog steeds op bezoek bij mijn buurvrouw, die hofdame is." Leden van het koninklijk huis en de top van het Nederlandse bedrijfsleven komen elkaar geregeld tegen. Soms uit vriendschap, zoals met wijlen Freddy Heineken, maar meestal bij plechtigheden zo als het doorknippen van lin ten. Van Hezewijk: „Dat is het moment waarop leden van het koningshuis dingen kunnen laten weten. Beatrix zal dat vast en zeker doen, want, dat is een harde vrouw. De hele ko ninklijke familie bestaat uit harde mensen. De man van prinses Margarita is een beetje een sul en die redt het niet in dat milieu; hij wordt er bikkel hard uitgegooid. Beatrix heeft dat, ook keihard, laten gebeu ren. Dat is stom, want ze had kunnen weten dat ze dat vroeg of laat op haar brood zou krij gen." Sprookje De top van het bedrijfsleven is het misschien niet met haar eens, maar zal dat nooit laten blijken, zegt Van Hezewijk, „De meeste topmanagers la chen om het koningshuis, ze vinden het een sprookje. Maar in het openbaar zeggen ze er niets over, want dat is slecht voor hun naam en faam. Jaren geleden heb ik de top van het bedrijfsleven geïnterviewd voor mijn onderzoek over het netwerk van de elite, en daar zag ik dat er een grote afstand is tussen de top en de onder kant. Mensen aan de onder kant denken vaak: de topman zal dit of dat wel willen, dus dat gaan we maar doen. Zo denk ik dat bedrijven zeggen: de koningin zal dit en dat wel niet leuk vinden, dus dat doen we dan maar niet.GPD KOFFERTJE - Een koffertje heeft reizigers en stationsbe ambten in Rome enige be nauwde ogenblikken bezorgd. Men hoorde een soort gezoem in het koffertje dat was achter gelaten in een trein. De vrees bestond dat het een helse ma chine was. Met veel omzichtig- heid, terwijl iedereen de adem inhield, werd het koffertje op het bureau van de stationschef geopend en sprong een kleine witte kat tevoorschijn! MOBILOFOON - L. Vijver berg uit Zierikzee is op onge bruikelijke wijze voor zijn 25- jarig jubileum bij dePZEM ge huldigd. De directeur en ande re functionarissen van de PZEM keerden zaterdag on verrichter zake terug, omdat de boot naar Zierikzee werd stilgelegd. Men besloot toen de jubilaris 's avonds te huldigen door het hoofdkantoor te Mid delburg en het kantoor te Zie rikzee per radio (mobilofoon) met elkaar te verbinden. KUNSTSCHILDERS - Drie kunstschilders worden naar het noodgebied uitgezonden. Het zijn Jeanne Bieruma-Oos- ting, Cor de Wolff en, geboren Zeeuw, Harry Kruiningen. Zij doen mee aan de landelijke ac tie Kunstenaars Helpen, ten bate van het Rampenfonds. Hoofdredactie: A, L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vllssinge.n Tel. (0118)484000 Fax. (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115)645741 E-mail. redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel (0114)372776 Fax. (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst- 8.30-17 00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12 00 uur. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand: 20,50 per kwartaal: 55,10 per jaar: 209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mall: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk. maandag t/m vrijdag:€ 1,10 zaterdag: 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen 11 Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag - tijdens kantooruref j - zondag- van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Personeelsadvertenties: Tel. (0118) 484240 Fax(0118)470100 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel, (0118) 484321 Fax:(0118)484370 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0118) 484369 Fax: (0118)484309 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114) 372770 Fax:(0114)372771 lnternet:www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze I (abonnementen)adminisiratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro-11 ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ot door ons zorgvuldig geselecteerde I derden. Als u op deze inlormatie geen prijs stelt dan kunt u dit schnltelljk melden bij: PZC. aldellng I ;e. Postbus 3229,4800 MB Breda Behoort tot UJEgeflGf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 4