Toerist dupe geldnood waterstaat Kinderen en hersenletsel Gzxmo PZC ONTVOERD IN DAGESTAN ARJAN MOET VRIJ! Bacteriën saneren gifbelt Zaamslag Waterfiets Bouw stadskantoor in Goes begint snel www.pzc.nl/gastenboek Giro 860 In ieder geval krijgt u een waardecheque van 4.50 kado! 14 Schouwen-Duiveland in het geweer tegen mogelijk schrappen zandsuppletie - :v Bromfietser bedreigt man Van geven word je rijk TEKEN DE PETITIE AAN POETIN VdkdntlGS [Reumafonds "üéopt granny In de maand maart maakt u kans op een Cosmo-coupe voor de helft van de prijs. zaterdag 1 maart 2003 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De toerist dreigt de dupe te worden van de bezui nigingsdrift van Rijkswater staat. Door de eerder deze week aangekondigde uitgavenstop is de voor dit jaar geplande zand suppletie op de Kop van Schou wen op losse schroeven komen te staan. De gemeente Schou wen-Duiveland, VVV-Schou- wen—Duiveland en de Vereni ging Paviljoenhouders Schouwse Kust vinden schrap pen van de suppletie onaan vaardbaar. Het nieuws kwam voor alle be trokkenen als een donderslag bij heldere hemel. Wethouder grondgebiedszaken G. van de Velde-de Wilde:.Alles was al gepland. Deze week was ik zelfs nog gebeld over de pre cieze volgorde van de werk zaamheden. Twee dagen later belde de projectleider met de mededeling dat de suppletie mogelijk geschrapt zou wor den." Van de Velde hoopt vurig dat Rijkswaterstaat geen streep haalt door de zandsuppletie. ,,De kwaliteit van ons recreatief product is in het geding. Als de suppletie niet doorgaat heeft dat verstrekkende gevolgen. Bij De Rotonde is bijna geen strand meer over terwijl dat juist een drukbezocht familiestrand is." Ook op andere plaatsen is het strand een stuk smaller en daar mee volgens de wethouder een stuk minder aantrekkelijk, „Bij het vuurtorenpad is het strand zelfs zo smal geworden dat de zee bij hoog water tegen de duinvoet staat. Als daar niet ge suppleerd wordt, kan strandpa viljoen De Strandloper niet op gebouwd worden." Toerisme en recreatie zijn be langrijke pijlers van de Schou- wen-Duivelandse economie en daar dient, stelt de wethouder, bijzonder voorzichtig mee om gegaan te worden. De belangen zijn groot. „Het gaat niet alleen om de BV Schouwen-Duive land. Het gaat om de BV Neder land." Zware slag Woordvoerder P. Fierens van de Vereniging Paviljoenhouders Schouwse Kust (VSSK) werd eveneens onaangenaam verrast. „Uiteraard zijn wij hier als VSSK niet gelukkig mee. Als de door Jan Jansen ZAAMSLAG - Het eerste ladin- kje vervuilde grond is gisteren per kruiwagen afgevoerd van de voormalige stortplaats in de Kleine Huissenspolder bij Zaamslag. Met dat karweitje gaven gedeputeerde T. Poppe- laars en wethouder P. Hamelink van Terneuzen het officiële startsein voor de sanering. Op de belt zijn in de tweede helft van de jai'en zestig zeshonderd tot duizend vaten met chemisch afval gestort, voornamelijk af komstig van Dow Chemical, Hoeveel het er precies zijn moet suppleties niet doorgaan zou dat een zware slag zijn voor het toeristisch-recreatief bedrijfs leven. Dat wordt er echt door aangetast." Bestuurslid van de WV-Schou- wen-Duiveland L. van Vliet heeft geen goed woord over voor de plotselinge bezuinigingsdrift van Rijkswaterstaat. Hij spreekt van een zeer ondoor dachte actie van waterstaat. „De directie Zeeland van Rijks waterstaat had alles al gepland. En dan wordt van bovenaf een uitgavenstop opgelegd. Ik vind dat bijzonder kwalijk. Werke lijk een hoogstandje van be stuurlijke wanorde. Gemeente, VW en VSSK heb ben er inmiddels bij Rijkswater staat schriftelijk op aangedron gen de suppleties - die nog voor het zomerseizoen uitgevoerd zouden moeten worden - niet te schrappen. Of dat het gewenste effect heeft wordt binnen enkele weken duidelijk. Dan valt de definitieve beslissing over het a l dan niet doorgaan van de zand suppletie langs de Schouwse kust. in de loop van de operatie blij ken. Uit de vaten zijn vooral po- lyglycolen de bodem ingelekt. De officiële start was gisteren, maar feitelijk loopt het karwei al enkele maanden. Het begint en eindigt met de zuivering van het grondwater. Dat wordt eerst verzameld in een bassin en ver volgens naar een biologische in stallatie geleid waarin bacteri ën de giftige stoffen 'opvreten'. Pas als de biologische zuivering eenmaal goed op gang gekomen is, begint het opgraven van va ten en vuil slib. Dit wordt opge slagen op een waterdicht terrein van betonplaten en afgevoerd naar verschillende verwerkers. MIDDELBURG - De bodem van het Middelburgse Prins Hendrik Dok geeft zijn schatten prijs. Nu het waterpeil verband met werkzaamheden aan de kademuren, komen verloren gewaande of afgedankte eigendommen aan de in het dok is verlaagd in oppervlakte. foto Mechteld Jansen door Rolf Bosboom GOES - De bouw van het nieu we stadskantoor van Goes komt snel dichterbij. De gemeente heeft de planologische procedu re in gang gezet, wat betekent dat binnen afzienbare tijd de bouwvergunning kan worden verleend. Medio dit jaar zou de bouw moeten beginnen. Het stadskantoor komt op het terrein tussen het Hollandia- plein en de M. A. de Ruyterlaan. Voorheen waren autobedrijf Zwartepoorte en openbare ba sisschool De Zuidwesthoek op de kavel gevestigd. Met de sloop van de school, enkele weken ge leden, ligt het gehele gebied in middels braak. De nieuwbouw is nodig omdat het huidige stadskantoor aan de Oostsingel niet meer voldoet. Om de bouw mogelijk te maken, moest er een ander bestem mingsplan komen. De gemeente had een plan voor het totale ge bied gemaakt, waarin ook de mogelijkheid was opgenomen om de woningen aan de noord kant van de M. A. de Ruyterlaan om termijn om te zetten in kan toren, met aan de achterzijde appartementen. Dat leidde, toen het plan in 2001 in de inspraak kwam, tot nogal wat verzet. Ook de Provinciale Planologische Commissie stuurde een kritische reactie. Zij miste een beeldkwaliteits plan voor het totale gebied en liet weten om die reden het be stemmingsplan niet goed te kunnen beoordelen. De gemeente heeft het daarom ingrijpend aangepast. De moge lijkheid om de bestemming van de woningen te wijzigen in kan toren, is er nu volledig uitge haald. Die ontwikkeling is voorlopig toch toekomstmu ziek, aldus het gemeentebe stuur. Zes bouwlagen Het stadskantoor kan volgens het bestemmingsplan zes bouw lagen hoog worden. Een afzon derlijk kantoorgebouw dat er waarschijnlijk naast komt te staan, telt maximaal vier lagen. Dat gebouw komt vrijwel dwars op de M. A. de Ruyterlaan te staan, in het verlengde van ap partementencomplex De Admi raliteit aan het Hollandiaplein, De Provinciale Planologische Commissie gaat nu wel akkoord met het bestemmingsplan. Da! betekent dat de versnelde pla nologische procedure kan wor den gevolgd, om de bouwver-j gunning te verlenen. Daarvoor! liggen het bouwplan en het be-' stemmingsplan tot en met! woensdag 26 maart ter inzage in, het huidige stadskantoor en zo-i wel in wijkgebouw De Westkant: als bij Werkgroep Bewonersbe langen Goes-West aan de Evert-] senstraat. Gedurende die periode kunnen zienswijzen worden ingediend' bij het gemeentebestuur. Als de bouwvergunning is verleend, kan eventueel weer bezwaar worden gemaakt, eerst bij de ge- meente, later bij de provincie en uiteindelijk bij de Raad van State. Olie en metalen Voordat met de bouw kan wor den begonnen, moet het terrein worden gesaneerd. Her en der zijn verontreinigingen met on der meer minerale olie en zware, metalen aangetroffen. Gedepu teerde Staten hebben recent de-| finitief ingestemd met het sane ringsplan, dat in het kader van; de inspraakprocedure nog tot en met 27 maart ter inzage ligt, zo-! wel in het Goese stadskantoor als bij de provincie in Middel burg. GOES - Een onbekend gebleven man heeft gistermiddag een 28- jarige Goesenaar bedreigd. Rond 17.30 uur wandelde de Goesenaar op de Oostmolenweg i in zijn woonplaats toen vanuit het tunneltje een bromfietser] kwam aangereden. De brom fietser stopte bij de wandelaar. Zonder enige aanleiding begon; hij zich uitermate agressief te; gedragen. Hij bedreigde de Goe senaar met een voorwerp en uit te dreigende taal. De politie is op zoek naar mensen die iets ge zien hebben van deze bedrei- ging. Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor-, den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning; van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen, En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een winAvin situatie, World Partners werkt vanuit een christelijke visie. '/.e ondersteun! bedrijfsprojeclen in tweede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, fiersoonlijkc inzet en gebed 'van christenzakenmensen. Wilt u zich als World Partner inzetten tutor duurzaam partnership I met ondernemers Of wilt u graag meer informatie.' Neem dan contact op met World Partners (0317)31 77 65. Groenen daalseweg 35 6871 CN Renktnn Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.org www.woridpartners.org 6 maanden geleden werd Arjan Erkel ontvoerd In Dagestan, Rusland. Sindsdien geen enkel nieuws. www.artsenzondergrenzen.nl éK A ARTSEN ZONDER GRENZEN met het Reumafonds s«rkbeweging Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Bestel de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groot Stokkert via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur Hersenstichting Nederland vraagt uw steun Een gezond kind kan geheel onverwacht hersenletsel krij gen. Bijvoorbeeld door ongeval, herseninfarct, hersenbloe ding of hersenvliesontsteking. Je staat er niet steeds bij stil... tot het in je omgeving gebeurt.. Kent u deze feiten en cijfers? Per jaar krijgen circa 35 kin deren onder de 13 jaar een dodelijk ongeval op de fiets. Meer dan de helft van deze kinderen overlijdt aan her senletsel. - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kinderen na een ver keersongeval in het zieken huis terecht. De helft van de ze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen naar de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieuwe gevallen van een her sentumor vastgesteld bij kin deren tot 15 jaar. - Van de gehele groep kinde ren behandeld voor een her sentumor, heeft ongeveer 50% enige vorm van neurolo gische restverschijnselen, of later opgetreden neurologi sche uitval. Daarnaast heeft 15-25% van de kinderen epi lepsie. - Bacteriële meningitis (her senvliesontsteking) komt in Nederland ongeveer 1.200 keer per jaar voor. - Bacteriële meningitis komt het meest voor bij zuigelin gen (85-105 gevallen per 100.000 kinderen per jaar) en neemt naar de volwassen leeftijd geleidelijk af (in de periode van 10-19 jaar nog maar 3 kinderen op de 100.000 per jaar). - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van kindermishandeling. Bij meer dan 50% daarvan is er sprake van letsel in het hoofd-nek-gebied. In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 100.000 kinderen een herseninfarct of hersen bloeding. - Minstens 5% van de patiën ten met ernstig hersenletsel krijgt epilepsie. In 1997 werd geschat dat elk jaar ongeveer 500 Nederlan ders in een langer dan zes uur durende coma raken als gevolg van een ongeval. Een zelfde aantal raakt in coma door een andere oorzaak. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst be langrijk om hersenletsel te be handelen. Verder is goede voorlichting van belang, om begrip te kweken en onwe tendheid weg te nemen: ook al zijn de gevolgen van hersenlet sel niet altijd te zien, dat wil helaas niet zeggen dat ze er niet zijn. Word daarom dona teur van de Hersenstichting of doe een gift. Iedere bijdrage, groot of klein, is welkom in de strijd tegen hersenaandoenin- gen. Ons CBF-keurmerk garan deert een verantwoorde beste ding van uw bijdrage. L\J Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl adoptagranny.nl of 0228 592824 HAIRSTYLING Bezoek onze salon en ontdek of u met uw behandelingstasje in de prijzen valt. Cosma Hairstyling, Zusterstraat 29 in Middelburg,Telefoon: 0118-614142 Rubriek voor gelukwi ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, exame Ook voor mededelingen over huisdieren.-^ Alleen voor particuliet De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom; 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom, Weer of geen weer, volgens ton gaat de optocht in 's-Hee- renhoek door en hij kan het weten. willie dekker 50 jaar Willie Dekker van De Noek plast van het lachen nu in haar broek. prins lowie Veel succes www.cvdeburen.tk <http://www.cvdeburen.tk> Dit is willy van 't fort die vandaag 50 wordt. Hg- hoera opa tony gaat vandaag met pensioen. Dan kan hij hele leuke din gen met ons gaan doen. Kusjes xxx Jeremy, Romy, Lorenzo, Marijn Elvera Gefeliciteerd AD 5 x io 't Is hem wel aan te zien! welkom westkappels kwartet zondagmirreg 't Kerkje van Ellesdiek Deze dame ziet sara Hartelijk gefeliciteerd R L,T M, S, N P D en ik een eigen zaak Antonio en Danielle Guarde-de Beus. H.G. en succes. Papa en mama Hoera! na 14 weken zie kenhuis in Nijmegen is rianne dingemanse gelukkig weer thuis!!! Je fans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14