>zc Jonkie helpt zijn club overleven Robert van Stevendaal blijft bescheiden Degradant Cinerent is speelbal Première 19 Martin van Ham is speler en interim-trainer van basketbalclub Scheldesport agenda uitslagen vrijdag 28 februari 2003 lor Aector Dooms JRNEUZEN - Aan het begin n dit seizoen zag het er niet st uit voor de mannenploeg basketbalclub Schelde- ort uit Terneuzen. Immers, n het eind van het vorige sei- en was een aantal spelers ver- okken en ook de coach, Natha- Smeets, stopte ermee. Op dat oment stond Martin van Ham om zijn schouders onder de ub te zetten. De jonge basket- iller vond dat er alles aan ge- moest worden om Schel- esport op het niveau van het yon zuid te handhaven. De ssie lijkt te slagen. jheldesport moet nog wel met mokkelhoek, ABC en Vossen- irg de strijd aangaan voor het jfsbehoud. Maar de positie van Terneuzense basketbalploeg dus minder desastreus als tnvankelijk door de Zeeuws- laamse basketbalkenners was Dorspeld. Met dank aan Martin m Ham. De 22-jarige Terneu- maar wist een algehele malai- te voorkomen door een aantal leftijdsgenoten voor het eerste >am te strikken. Aan het eind van het vorig sei nen vernam ik dat zowat alle asketballers van het eerste ;am zouden stoppen. Samen iet Bas Dielemans ben ik op oek gegaan naar nieuwe spe- ;rs. Die vonden we op het bas- etbalplein tussen de flats aan Diepenbrockstraat, waar we aak onder elkaar straat- asketbal spelen." an Ham kende enkele spelers iit zijn jeugdperiode van Schel- esport. De selectie kwam noeizaam tot stand. Behalve 'an Ham en Dielemans maak- en Wladimir Dieleman, Danny [ermsen, Joris Sijs en Jan-Wil- im Spijker vanaf de competi- iestart deel uit van het team. De iloeg werd aangevuld met eer- tejaars junioren. vansloos Aanvankelijk leek het op een tansloze missie. De slechte eizoenstart met vier verlies- lartijen op rij was dan ook geen lerrassing, want van een serieu ze voorbereiding was geen spra ke geweest. Er kwam nog een belangrijk aspect bijer ontbrak een trainer en/of coach. Van Ham nam die taak ook op zich. Het bestuur van Scheldesport, dat in die periode ook al in een impasse verkeerde, had geen kans gezien om een coach voor het hoogstspelende team bin nen de vereniging te strikken. En dat is nog niet alles. Van Ham, Dieleman en Dielemans vormen de aanspreekpunten voor alle zaken die zich op hun terrein afspelen. Zo regelen ze zelf de wedstrijdformulieren (sheets) en het vervoer naar uit wedstrijden in Brabant en Zee land. Er wordt steevast met de hele groep op vrijdagavond ge traind. Van Ham traint samen met Dieleman nog extra op woensdagavonden, waar ze ook de junioren onder hun hoede ne men. Zelfkritiek Martin van Ham weet zich geac cepteerd door de groep, maar er zijn momenten dat er geen ge makkelijke keuzes moeten wor den gemaakt. „Als speler voel ik me soms geroepen om naar de kant te gaan om de ploeg bij te sturen. Over de wissels wordt in elk geval niet moeilijk gedaan. De meesten hebben genoeg zelf kritiek om te weten dat ze slecht spelen. Ik heb altijd gezegd: we zijn een democratisch team. Zo gaan we ook op de trainingen met elkaar om. Het speelt uiter aard mee dat we vrienden van elkaar zijn. De sfeer is en blijft goed", klinkt de medewerker van de ING-bank opgetogen. Alle begin is moeilijk moet Van Ham hebben gedacht toen hij aan de lastige klus begon. Er was eerst een krappe selectie, maar gaandeweg het seizoen werd de situatie beter. Zo sloten Jordy Verschoore en de Axe laars Koen Bauwens en Maurits van Aalst zich spontaan aan bij Scheldesport. Daarmee gingen ook de resultaten vooruit. In de cember werd de eerste winst te gen Smokkelhoek geboekt, ge volgd door winstpartijen tegen de andere degradatiekandida ten ABC en Vossenberg. Met zes punten uit dertien wed strijden voert Scheldesport nu de staartgroep aan. Van Ham- „Het is duidelijk dat we erva ring missen. Ik ben met 22 jaar de oudste speler. Dat zegt ge noeg. Toch viel het niveau in de eerste beste wedstrijd ons mee. Daardoor bleven we redelijk positief en leed de stemming er niet onder. Dat had ik ook niet verwacht, omdat de meesten lang hebben samengespeeld. Nu de selectie is uitgegroeid tot ne gen spelers ben ik optimistisch dat we ons doel (handhaving) zullen bereiken." De basketbalfanaat weet waar aan het nog schort. „Er wordt nog te onrustig gespeeld. Een coach van buitenaf had bij som mige wedstrijden uitkomst kunnen bieden. Vooral als het spannend is. Dan kan een coach nuttig zijn om rust binnen de ploeg te brengen. Het nieuwe bestuur wilde dit seizoen nog biljarter uit Vogelwaarde heeft spectaculaire groei doorgemaakt door Peter van Kouteren VOGELWAARDE - Met een spectaculaire groei in het afge lopen jaar lijkt de carrière van Robert van Stevendaal in een stroomversnelling gekomen. De biljarter uit Vogelwaarde nam ruim tien jaar geleden heel even les en schaafde daarna vooral zelf aan zijn techniek. Van Ste vendaal brak onlangs met het ■erleden en maakte een nieuwe start. Meer trainingsuren resulteer den in een grote progressie en in het klein spel in promotie naar de topklasse. Zijn beste partijen speelde hij november vorig jaar in Terneuzen, toen hij in een li- bretoernooi in de topklasse on der meer een serie van 246 liet noteren. In het kaderspel (in teamverband) schreef hij een partij tot 250 in drie beurten op zijn naam. „Ik denk dat ik in het district nu tot de topvijf be hoor", blijft hij bescheiden. „Ik ben er niet echt mee bezig waar het eindigt. Ik moet niet per se tot de ereklasse doordrin gen. Maar het gaat vooral het aatste jaar wel heel lekker. Ik train vier, vijf keer per week. Toch zeker minstens drie uur. Een jaar geleden had ik in het li- bre een moyenne van 24. In de voorwedstrijden landelijk zat ik op 45 en in Zeeuws-Vlaanderen op 55. Ik ben dus enorm vooruit gegaan." Robert van Stevendaal gooide ruim een jaar geleden zijn rijk gevulde prijzenkast weg en symboliseerde daarmee een nieuw begin. Opgegroeid in Koewacht stond hij op zeven tienjarige leeftijd voor het eerst aan de biljarttafel, waarna hij vooral gedurende een jaar les van Dion Bergmans een vlotte leerling bleek. „Daarna ben ik op mezelf verder gegaan en heb ik nooit meer les gehad", vertelt hij. „Ik had in dat ene jaar zo veel bagage meegekregen,dat ik er goed mee uit de voeten kon." In die jaren van zelfontplooiing gaf Van Stevendaal zijn oren en ogen goed de kost en nadat hij lid was geworden van Cambri- nus in Axel viel hij met zijn neus in de boter, toen Johnny Rottier zijn teamgenoot werd. „Van hem heb ik in technisch opzicht heel veel opgestoken", zegt de 31 - j arige Oost-Zeeu ws-Vla- ming. „Dan vroeg ik hem waar om hij nou juist op die plek effect gaf." Robert van Steven daal nam die aanwijzingen mee naar huis en ging er daar in zijn tot biljartzaal omgebouwde ga rage mee aan de slag. „Toen we hier kwamen wonen, was de woonkamer het eerst klaar. Daarna heb ik mijn biljartzaal afgewerkt. Pas daarna de keu ken en de rest van het huis." Klein spel In tegenstelling tot veel begin nende biljarters legt hij zich nog steeds toe op klein spel. „Libre, 'band' en kader. Dat is de basis", verzekert hij. „Pas als je die spelsoorten een beetje onder de knie hebt, moet j e gaan drieban den. Ik vind het jammer dat veel beginners direct met drieban den starten. De eerstkomende jarenzal ik nog niet driebanden. Die wedstrijden worden door deweeks gespeeld. Dat komt met mijn werk (ploegendienst) niet goed uit." „Om een serie te kunnen maken, moet je weten hoe je de ballen bij elkaar kunt houden. Ik ben aanvallend ingesteld, omdat je nu eenmaal punten moet verza melen. Dat betekent dat ik ook veel zelf weggeef. Je weet dat op het niveau van de topklasse een partij in twee beurten voorbij kan zijn. Stress? Nee. Vroeger kon ik geweldig gespannen zijn. Ik keek op naar technisch veel betere mannen als Johnny Rot- Robert van Stevendaal brak onlangs met het verleden en maakte een nieuwe start, foto Charles Strijd tier, Louis Dallinga en Theo Platjouw. Dat heb ik een beetje overwonnen. Nee, als ik een be langrijk toernooi heb, ga ik echt niet zes keer naar de wc. Mensen zeggen wel eens tegen me dat ik zo rustig blijf, ook als ik een makkelijke bal heb gemist. Ik loop me niet meer op te draaien Dat heeft toch allemaal geen zin? Hoe meer je je ergert, hoe slechter het gaat." Crack In de wetenschap dat hij in veel opzichten nog beter kan, over weegt Robert van Stevendaal om zich onder leiding van een ervaren crack te scholen. „Jean- Paul de Bruijn heeft voorgesteld om les te nemen", vertelt hij. „Misschien doe ik dat wel. Het laatste jaar is vooral het plaat sen van de ballen verbeterd, maar ik wil bepaalde stootbeel- den nog beter leren beheersen. Mijn houding kan misschien ook nog wel beter." „Ik ben jaren geleden wel eens uitgenodigd voor een selectie training, maar heb dat in ver band met mijn studie afgezegd. Als ze het me nu zouden vragen, zou ik het misschien wel doen. Ik ben lange tijd in de extra klasse blijven steken en nu net in de topklasse geraakt. Ik zou het leuk vinden om een finale plaats nationaal te bereiken. Ik denk niet dat ik daar nog ver vanaf zit. Misschien dat Jean- Paul de Bruijn me net over die drempel kan helpen." -.vrijdag- Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Sharklets- Orca's, Baros-Cangeroes. Derde divisie: Pendragon-Agathos. Mannen. Tweede divisie: Dunatos-Virtus. Eerste klasse: Pendragon 2-Smokkelhoek. Tweede klasse: Dynamo'70-Volharding (19.45 uur), BV Souburg 2-BC Vlissingen 2 (21.00 uur). Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse, district Schouwen-Duive- land. Organisatie; BV d' Eule. Locatie: Ca fé Neffen d' Eule, Oosterland. Aanvang: 19.00 uur. Voetbal Eredivisie: RBC-Willem II, Graafschap- Roda JC, Eerste divisie: Haarlem-TOP, Sparta-Vo- lendam, GA Eagles-Emmen, Dordrecht- Stormv. Telstar, Veendam-Helmond Sport, Den Bosch-Heracles. .zaterdag- Atletiekt Den Inkelloop Aanvang: 14.45 uur voor 10 Engelse mijlen en 9 kilometer. In schrijven: camping Den lnkel, Polderweg 12 te Kruiningen. Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Jugglers- Black Eagles, Orca's-BC Vlissingen (Urk, 19.45 uur). Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse district Schouwen-Duive- land. Organisatie: BV d' Eule. Locatie; Ca fé Neffen d' Eule, Oosterland. Aanvang: 12.00 uur. Finale: 19.00 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Tiende ronde. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder. Aanvang 13.00 uur. Paardensport RABO Top Dressuurcompetitie. 13.00 uur: paarden klasse Z1.15.20 uur: paar den klasse Z2. Locatie: Manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder. Springen Stichting Hippisch Sportcen trum Heikant. 9.00 uur: pony's klasse B 10.00 uur pony's klasse L. 10.30 uur: klasse M. 11.30 uur: pony's klasse Z. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.00 uur: paarden klasse L. 17.00 uur: paarden klasse M. 18.30 uur: paarden klasse Z. 19.30 uur: paarden klasse ZZ. Locatie: Hippisch Sportcentrum Manege Hei kant. ■BI Schaken Zeeuws kampioenschap Bedrijven- schaak. Locatie. Schaakklub Souburg, De Deckerestraat 1 te Oost-Souburg, Aanvang: 11.00 uur. Tennis Dubbeltoernooi. Locatie: sportcentrum Westerschouwen Burgh-Haamstede. Aanvang: 16.00 uur. Janvier Dancemasters jeugdcircuit. A- poule meisjes (16.00 uur) en jongens (16.45 uur). Locatie: Tennis- en Sportcen trum Schelde te Goes. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-PSV, Excelsior RKC, FCTwente-AZ. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A- Lisse-Rijnsburgse Boys. Noordwijk-Kloetinge, Volendam-Kat- wijk. Vrouwenvoetbal Eerste klasse C: Rijsoord-Zwart Wit'28, Buitenveldert 2-Ter Leede 2. Tweede klasse A: De Meeuwen-Jodan Boys 12.00), Zwaluwen-Kloetinge( 14.30). RK- DEO-Wieldrecht, Tricht-Lisse, Berkel- Spïjkenisse, Wit Rood Wit-Stedoco 2. Amsteldistrictsbeker. vierde ronde: Me- to-Hoek (13.30). Vriendschappelijk: Zaamslag-RCS (13,30 uur), Terneuzense Boys-Breskens, Zierikzee-Oostkapelle (14.30 uur), Se- rooskerke-Arnemuïden (15.00 uur), Volleybal Vrouwen. Tweede divisie C; Rijnmond 2 Dimplex/Ekspalvo. Derde divisie: Volli- do-Odulphus. Eerste klasse C: Sic Pug no-Morres/Hulst 2. Derde klasse E: Zuvo 3-Volley/Quick, Diomedon 2-Mytïlus. Mannen. Tweede divisie C: Steda/Sovi- cos-Spivo, Taurus-Wea/Mevo'80. Derde divisie: Vollido-Goirle, Vollido 2-Voko. Eerste klasse C: Rijnmond 5-Dynamo'70, Spirit-Fusion 3. Tweede klasse E: AVC'87-Volley/Quick. Derde klasse E: AVC'87 3-Savok. Zaalkorfbal Overgangsklasse B: KCC-Avanti. Eerste klasse G. HKC-IJsselvogels, Snel-TOP (17 10). Derde klasse A: Vriendenschaar B-Seolto (17.40). Derde klasse B: DVS- Togo (19.00), Good Luck-NIO. Vierde klasse A: KVK-Zaamslag(12 50). Reserve vierde klasse B: Blauw Wit 2-Luctor (15.30), Togo 3-Stormvogels 2 (14.15). Jeugd. Overgangsklasse D: OZC-Swift (16.15). Zeilen Winterzeilwedstrijden. Locatie: Ooster- schelde. Start: vanuit jachthaven Colijns- plaat. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het clubgebouw van WSV Noord-Beveland. Aanvang: 12.00 uur. Atletiek Vierde Natuurloop. Aanvang 10.15 uur: jeugdloop 750 m en 1500 m. 10.30 uur 2.7 km, 4.7 km en 10.7 km. Inschrijven: strandpaviljoen De Zeemeeuw te Cad- zand-Bad. Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 10.00 uur: paarden klasse LI. 11.45 uur: paarden klasse L2. 13.15 uur: paarden klasse B. 14.37 uur- paarden klasse M2.16.45 uur: klasse M1 Locatie.' Manege De Eendracht Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. Rugby Tweede klasse zuid: Hookers-Oemoe- menoe. Voetbal Eredivisie: Feyenoord-NAC, Ajax-Vites- se, Groningen-FC Zwolle. Zaalhandbal Mannen. Tweede klasse: Olympus-Ro- da'71 2 (Baskensburg Vlissingen, 12.00 uur). Derde klasse: GSC-Hehus 2 (Sport- punt Zeeland Goes, 13.15 uur). Vrouwen. Tweede klasse: GSC-Uni tas'63 (Sportpunt Zeeland Goes, 12.00 uur) Derde klasse: De Meeuwen-EMM 2, Olympus-Helius 2 (Baskensburg Vlissin gen, 13.15 uur). achter een coach aan gaan, maar dat leek ons niet verstan dig. Laten we eerst het seizoen goed afmaken. Dan ben ik ervan overtuigd dat we de groep intact kunnen houden. Met een nieuwe trainer kunnen we dan fris aan de start staan van een nieuw sei- Martin van Ham: Als speler voel ik me soms geroepen om naar de kant te gaan om de ploeg bij te sturen. Over de wissels wordt in elk geval niet moeilijk gedaan." foto Wim Kooyman door Rinus Verberkmoes AXEL - Première/Zaman is in de eerste klasse van het re gionale futsal hard op weg de beste van de rest achter het superieure Smile Services te worden. De nummer twee op de ranglijst had deze week geen kind aan degradant Ci- nerent/De Bokx: 12-1. Kam pioen Smile Services boekte via een 9-3-overwinning op Arrow de negentiende op eenvolgende zege. Wentzler/Pauwels deed goe de zaken in de strij d tegen de gradatie door GTI met 6-5 te kloppen. Concurrent DPO Driewegen werd door Ver- vaet met 6-0 verslagen. Ver- vaet stelde het eersteklasser schap daar zo goed als veilig mee. Meermarkt/Goethals is daar nog niet zeker van na de 5-4-nederlaag tegen Ploe- gaert. Red Roadhouse-Max Korting eindigde in 3-5 en het inhaalduel DPO Driewe- gen-GTI bleef onbeslist: 5-5. Arrow-Smile Services 3-9 (1-3): Kampioen Smile Ser vices moest enkele spelers missen en zette daarom Hu- bert van den Hemel in. Het bleek een gouden greep, want hij schoot vier keer raak. Danny van de Velde deed dat drie keer en topsco rer Barry van der Hooft tweemaal. Arrow bleef ach ter de feiten aanlopen en had in Michel van den Bosch, Dennis de Block en Barry van der Hooft (eigen doelpunt) prijsschutters. GTI-Wentzler/Pauwels 5-6 (3-5): In deze strijd tussen twee aan elkaar gewaagde formaties bleef de spanning tot aan het laatste fluitsig naal aanwezig. Patrick Vonk, Wim Delaere (2x) en Marcel Verschuren (3x) tekenden voor de winnende serie. Jean-Paul Eggermont (2x), Ryan Adam, Benny Maes en Robin de la Ruelle scoorden voor GTI. Première/Zaman-Cinerent/ De Bokx 12-1 (6-1): De zon der wissels aantredende Ter- neuzenaren konden geen vuist maken en kwamen niet verder dan een treffer van Marco Vaal. De thuisclub verging het beter en won door rake inzetten van Gino Herrewegh, Maarten Tho mas, Evert Verwer, Kieran O'Shea (3x), Norbert Baart (4x) en Tristan van Acker (2x Door deze nederlaag viel tevens het doek voor Cine- rent/De Bokx. Red Roadhouse-Max Kor ting 3-5 (3-0): Red Roadhouse wist de 3-0-voorsprong bij de rust niet vast te houden. Via rake inzetten van Nicky de Wolff (3x), Dennis Rietjens en Carl de Waele pakte Max Korting alsnog de zege. Voor Red Roadhouse schoten Johnny Smits (2x) en Ergun Köse raak. DPO Driewegen-Vervact 0-6 (0-3): De thuisclub kwam er niet aan te pas en bleef daar door in acuut degradatiege vaar verkeren. Vervaet ont sprong door deze zege die dans. Jeroen Vervaet, Wim Steijns, Tom Heijens, Jochem Schillemans en Mark van de Beek (2x) tekenden voor de winnende treffers. Meermarkt/Goethals-Ploc- gaert 4-5 (1-3): De thuisploeg had geen wissels en dat brak het team uiteindelijk op. Aangezien deze ploeg ook nog eens tal van kansen on benut liet, bleef het achter de feiten aanlopen. Bas van Waes (2x), Ewald Pollet en Darryl Radwidjan scoorden voor de thuisclub. Björn den Hamer (2x), Jim de Jongh, Ostar Dieleman en Tonny Goossens deden dat voor de ploeg uit Philippine. DPO Driewegen-GTI 5-5 (3-3):Met nog drie duels voor de boeg moeten de Temeuze- naren drie punten achter stand wegwerken op een drietal teams om weg te gera ken van de tweede degrada tieplaats. Voor de doelpunten van DPO tekenden Delano Bronne (2x), Guido Kramer en Veli Eryürük (2x). Voor GTI scoorden Jean-Paul Eg germont (3x), Giovanni Ver- braeken en William Freijzer. Bridge Damesparen. Vijfde zitting Hoofdklas se: 1. gelijk. Kloosterman-Minet en Kra mer-Van Maaren 55,83%; 3. Kips-Van Nieuwenhui|ze 55,00; 4. Leijnse-Pruijs- sers 53,75; 5. De Vlieger-Weststrate 53,33; 6. Bonebakker-Kemetmuller 52,08; 7. Gideonse-De Jonge 50,42. Stand na 5 zittingen: 1Kloosterman-Mi net 54,67%; 2, Vd Hil-Vd Hil 54,58; 3. Kra mer-V, Maaren 53,67; 4. Janse-Louwe- rens 50,75; 5. Leijnse-Pruijssers en De Vlieger-Weststrate 50,50; 7. Olyslager- Schoolmeester 50,25. Eerste klasse: 1. Bordes-Boter 60,42%; 2. Den Engels- man-Schliekelmann 55,00, 3. Noord- hoek-Ruissen 53,75; 4. Vd Brink-Vd Brink 53,33; 5. Dees-Westveer 51.67,6 V. Duin- De Klein 50,00. Stand na 5 zittingen- 1. Bordes-Boter 55,75%; 2. V. Duin-De Klein 53,42; 3. Den Engelsman-Schliekelmann 53,25; 4 Vd Brink-Vd Brink 52,83; 5. Kwa- Vermeulen 52,75; 6. Dees-Westveer 51,17; 7. Noordhoek-Ruissen 50,75. Tweede klasse: 1. Hofman-Verhagen 63,33%; Bruynzeel-Van Stee 63,33, 3. Bolderhey-Van Loo 59,17, 4, Van Doorn- Schell 52,08; 5. Dondorff-De Ruyter 51,25;6. Dispa-Portman50,42;7. Linden- berg h-Treffers 50,00. Stand na 5 zittin gen: 1. Hofman-Verhagen 54,67; 2. Bol- derhey-Van Loo 54,17; 3. Dispa-Portman 53,58; 4. Bruynzeel-Van Stee 53,25; 5. Dondorff-De Ruyter 52,92; 6. Linden- bergh-Treffers 52,25; 7. Bergs-Mullie 50,73. Lamswaarde Paren clubcompetitie. Derde zitting. A-lijn: 1Riet Verschueren- Wilmar Vermaire 58,57 2. George de Bakker-Melde de Bakker 55,36, 3. Patrick Droesbeke-Hugo De la Ruelle 53,57. B- lijn: Gerarda Goossen-Ria Kint 65,18%; 2. Rie Boeding-Jo van der Wielen 61,61; 3. Cees Broek-Frans Colman 60,71C-lijn: 1 Hector Burm-Aline du Puy 63,39%. 2. Ge rard Baecke-José Baecke 54,913 Louise Heiszier-Els Neve 54,46. Axel. Wintercompetitie BC Axel. A-lijn: 1Mevr. Laureyns/dhr. Arnou 58,21%; 2. Mevr. Willems/dhr. Geertse 54,64; 3. Echtpaar Brökling 54,29%. B-lijn: 1. Mevr. Quist/dhr. Jansma 57.29%; 2 ge lijk: Ds. Van Bunderen/Pel en ds. De Poo- ter/Schreurs 55,76. C-lijn: 1 Ds. Boddaer- t/Renique 62,86%; 2. Ds. Koers/Vons 56,43; 3. Ds. Beterams/Overdulve 55,71. tron 4-3. Stand: 1 Dow 3 16-36; 2. 't Zwaantje 15-35; 3. Smit 15-32; 4. Schip- per/Adhanco 16-25; 5. Flux Electro 16-25; 6 FC Vatitec 15-22; 7. Reham/de Griete 16-20; 8. Broomchemie 15-18; 9. Unitron 16-14; 10. Deurwaarder M&T 16-1. Oostburg. Zavio-competitie: Tino's Fruit-Tobbetje 4-12, Cassandria Bad-Ro- danborgh 3-2, Groosman/Casuals-Du Commerce 6-1, Zeemeeuw-Hoogduin 4- 5. Stand: Vooruit 12-32, Hoogduin 13-28, Groosman/Casuals 13-28, Zeemeeuw 14-26, Du Commerce 12-21, Tobbetje 14- 15, Rodanborgh 14-14, Cassandria Bad 13-13, Kromme Watergang 12-12, Tino's Fruit 13-0. Sportprijsvragen Lucky Day 3034. 8-9-13-18-20-23-30-31- 34-40-43-44-53-55-63-64-66-73-75-79 (onder voorbehoud). Tennis Dubai. Mannen, 975.000 euro. Tweede ronde: Schüttler (Duï/5) - Mirnyi (WRu) 7-6 4-6 7-6, Arazi (Mar/8) - Kafelni kov (Rus) 6-4 4-6 6-3, Federer (Zwi/1) - Abel (Dui) 6-4 7-5, Ljubicic (Kro) - Savolt (Hon) 6-4 6-4. Dubbel, kwartfinales: Bjorkman/Woodbridge (Zwe/Aus/2) - Hr baty/Schalken (Slw/Ned) 6-3 6-3 Acapulco. Mannen, 690.000 euro. Tweede ronde: Miranda (Per) Horna (Per) 2-6 6-3 6-2, Mantilla (Spa) - Vicente (Spa) 6-3 6-4, Moya (Spa/1) - Mello (Bra) 4-6 6-3 6-2, Gonzalez (Chl/4) - Sargsian (Arm) 6-3 4-6 7-6, Calleri (Arg) - Gaudio (Arg/3)7-67-6, Zabaleta (Arg) - Nalbandi- an (Arg/2) 6-7 6-0 6-0, Rios (Chl) - Marin (CRi) 6-3 6-1. Acapulco. Vrouwen, 170.000 euro. Tweede ronde: Asagoe (Jap) - Dementie va (Rus/15-7 6-3 6-3, Loit (Fra) - Marrero (Spa) 4-6 6-3 6-4, Torrens Valero (Spa) Gagliardi (Zwi/8) 7-6 7-6, Pennetta (Ita) Wartusch (Oos) 6-4 2-6 6-4. Wrexham. Challenger, mannen, 25.000 euro. Kwartfinales: Lu (Tai/6) - Van Scheppingen (Ned/3) 6-4 7-6. St. Paul (VSt). ITF toernooi, vrouwen, 50.000 euro. Eerste ronde: Noorlander (Ned/7) - Cziuk (Hon) 6-3 6-2. Voetbal Cricket Potchefstroom (ZAf). WK cricket. Groep A: Australië - Namibië 2-0. Austra lië 301/6 (50 overs), Namibië 45 all out. Australië wint met 256 runs. East London (ZAf). Groep B: Zuid-Afrika - Canada 2-0. Zuid-Afrika 254/8 (50 overs). Canada 136/5 (50 overs). Zuid-Afrika wint met 118 runs. Futsal Regionale competitie. Eerste klasse: Ar row-Smile Services 3-9, GTI-Wentzler- /Pauwels 5-6, Première/Zaman-Cine- rent/De Bokx 12-1, DPO Driewegen- Vervaet 0-6, Meermarkt/Goethals-Ploe- gaert 4-5, DPO Driewegen-GTI 5-5, Red Roadhouse-Max Korting 3-5. Stand: Smile Services 19-57, Première/Zaman 19-41, Max Korting 19-40, Arrow 19-34, Ploegaert 19-27. GTI 19-25, Vervaet 19- 22, Meermarkt/Goethals 19-20, Wentz ler/Pauwels 19-20, Red Roadhouse 19- 20, DPO Driewegen 19-17, Cinerent/De Bokx 19-6. Zeeuws-Vlaanderen Midden. Derde klasse A: Kafe Anverse-Schelde Grens bv 3-12, Marine Service-D.I.T Techniek 9-10, Atoom Boys/de Kraag-Mega Chalet 5-0, Benny Sport-Curamus 5-0. Stand: 1 Schelde Grens bv 8-21; 2. D.I.T. Techniek 8-21; 3. Marine Service 9-10; 4. Benny Sport 8-9; 5. Kafe Anverse 9-1. Derde klasse B: Mega Chalet-Atoom Boys 0-5, Cerestar-Deto Jeans 6-5. Stand: 1. Atoom Boys/de Kraag 7-14,2. Deto Jeans 7-10; 3. Cerestar 7-9; 4. Mega Chalet 7-7. Vierde klasse: Broomchemie-Reham/de Griete 8-4, FC Vatitec-Deurwaarder M&T 8-4, Flux Electro-Unitron 5-1Dow 3-Uni- Uefa Cup. Vierde ronde, tweede wedstrijd. Besiktas (Tur)-Slavia Praag (Tsj) 4-2 (1-0). 41. Pancu 1-0, 61. Guiaro 2-0, 66 Dursun 3-0,70. Ilhan 4-0,77. Dostalek 4-1 (strafschop), 83, Hrdlicka 4-2. Scheids rechter: Messina (Ita). Aantal toeschou wers: 30.000. Eerste wedstrijd 0-1 AEK Athene (Gri) - Malaga (Spa) 0-1(0-1). 28. Sanchez 0-1. Scheidsrechter: Styles (Eng). Aantal toeschouwers: 17.500. Eer ste wedstrijd: 0-1. VfB Stuttgart (Dui) - Celtic (Sch) 3-2(1-2). 13. Thompson 0-1,15. Sutton 0-2,28. Tif fert 1-2, 76. Hleb 2-2, 87. Mutzel 2-3, Scheidsrechter- Wegereef (Ned). Aantal toeschouwers: 50.600. Eerste wedstrijd: 1-3. Gouden Gids Divisie. Eindhoven - ADO Den Haag 0-1 (0-0). 72. Hofstede 0-1, Scheidsrechter: Luinge. Aantal toeschouwers: 1678. Gele kaart: Wellens, Scheepers (Eindhoven), Carril- ho, Heerkens, Jansen (ADO Den Haag). Wielrennen Ronde van Valencia. Derde etappe, Onda - Puerto de Sangun- to: 1. Astarloa (Spa) 157.6 km in 3.44.55, 2. Edo (Spa), 3. Vicioso (Spa), 4 Perdi guero (Spa), 5. De Groot (Ned). 6 Munoz (Spa), 7. Serrano (Spa), 8. Lotz INed), 9 Zaballa (Spa), 10, Moos (Zwi), 12. Boo- gerd, 43. Mutsaars, 58. Veneberg 3.22, 60. Engels, 62. Tankink. Klassment: 1 Casero (Spa) 7.46.18, 2. Frigo (Ita) 0.04,3, Zülle (Zwi) 0.09, 4. Jak sche (Dui) 0.11. 5. Millar (GBr) 0.12, 15 Boogerd 0.39,21 De Groot 0.43,39. Mut- saars 5.08, 44. Engels 5.48,46. Lotz 6.39, 54. Veneberg 9.59, 58. Tankink 10,16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41