4anval Agassi op Hewitts troon PZC Bonden maken zich zorgen over vroegtijdig afhaken van jeugd Blaas de Ridder nieuwe trainer TOP imerikaanse tennisser kan weer nummer één van de wereld worden 19 Rentree Van Grunsven in mei Chardon ruiter van het jaar Heerenveen leent Hakansson uit NEC verlengt contract Hristov niet Ogura is terug in Nederland Sauerbreij negende in Sapporo uitslagen agenda ■s Zaalkorfbal vrijdag 28 februari 2003 joor Martijn van Beeten ITRECHT - De Australische tennisser Jeyton Hewitt voert aanstaande aaandag precies 68 weken de wereld- anglijst aan. Maar zijn troon staat de tomende weken op het spel. Andre Igassi, de 32-jarige Amerikaan die vo- ig jaar nog riep dat zijn oude lijf hem liet meer naar de top van de ranglijst ,on helpen, hijgt in de nek van de 22- arige Australiër. lewitt heeft op dit moment 4630 ATP- junten, Agassi 4495. Een gat dus van 35 punten. Ter vergelijking, op het be- cheiden toernooi van Scottsdale, dat Baandag begint, krijgt de winnaar 175 iunten. De twee volgende Amerikaan- te toernooien, Indian Wells en Miami, «horen allebei tot de Masters Series. )ie leveren de winnaar 500 punten op. li deze telling gaat het om de zoge- loemde jaarlijst, waarin steeds op- iieuw de resultaten van een jaar tennis zijn opgenomen. Na elk toernooi wordt de ranglijst ververst. Een Australische vechtjas kijkt achterom, naar Agassi. Opmerkelijk, want juist hij had nau welijks nog de ambitie om op papier weer de beste van de wereld te worden. Getrouwd met Steffi Graf, vader van Jaden Gil. Nee, het vriendje van Kim Clijsters, dat nog de hartstocht heeft om de wereld te regeren, hoefde zich nergens zorgen om te maken. Al werkt ook hij dit jaar een bescheidener reeks toernooien af. Toch is de aanval ingezet. Agassi haal de in september vorig j aar de finale van de US Open en is dit jaar nog ongesla gen. In twaalf partijen tennis (zeven op de Australian Open, vijf in San José) verloor hij slechts twee sets. De titel in San José was de 56e in zijn loopbaan. Verdedigen Nu volgen de weken van de waarheid. Belangrijk is het toernooi van Scotts dale, waar Agassi vorig jaar de titel pakte. De Amerikaan kan er niets win nen, maar heeft wél 175 punten te ver dedigen. Hewitt, die zich oorspronke lijk niet had ingeschreven, accepteerde eind vorige week een wildcard om in de staat Arizona de marge met Agassi te vergroten. Vorig jaar had Hewitt in de ze week vakantie. Wint Agassi in Scottsdale. dan lijkt een machtsover name in Indian Wells aanstaande. Daar won Hewitt vorig jaar 500 punten en werd Agassi in de eerste ronde uitge schakeld. Ter afsluiting van het Amerikaanse hardcourtseizoen volgt nog het toer nooi in Miami, dat door de altijd sterke deelname ook wel het vijfde Grand Slam-toernooi wordt genoemd. Daar staan voor titelverdediger Agassi 500 punten op het spel. Hewitt, vorig jaar halve finalist, heeft 225 punten te ver dedigen. Op 19 november 2001, tijdens de door hem gewonnen strijd om de Masters- cup in Sydney, werd Hewitt de nieuwe nummer één van de wereld. De jongste ooit met zijn 20 jaar, 9 maanden en 26 dagen. Aanstaande maandag heeft hij precies 68 weken op rij de scepter ge zwaaid. Daarmee staat Hewitt achtste op de ranglijst aller tijden. Het is de vraag of hij Stefan Edberg, nummer ze ven met 72 weken, nog gaat achterha len. Recordhouder Pete Sampras, met 286 weken, blijft vooralsnog onaan tastbaar. Prestatiecurve Hewitt was als nummer één nooit on omstreden, door zijn gevloek en getier op de baan. Hewitt is geen ware num mer één, roepen sommigen, die zijn gedrag veroordelen. De man met de ra zendsnelle benen mist de persoonlijk heid van grootheden als Agassi en Sampras. Maar ja, een jonge twintiger die zo lang de concurrentie van zich af weet te houden. Het blijft een prestatie van formaat. En hoe volwassen ge droeg Agassi zich tien jaar geleden? Kanttekening is wel dat Hewitt in zijn periode als lijstaanvoerder slechts één Grand Slam-toernooi (Wimbledon, vo rig jaar) wist te winnen. In september leek hij aardig op weg tijdens de US Open, maar werd hij in de halve finales gestopt. Door Andre Agassi. Stabiel was Hewitt wel, met vijf toernooizeges en twee finaleplaatsen. Dat juist Agassi, in het verleden 87 we ken nummer één van de wereld, in aan merking komt om Hewitt te tackelen, is opmerkelijk. „Mijn lichaam kan het niet meer aan om weken achter elkaar te tennissen," zei hij vorig jaar nog. Toen trok hij zich tweemaal na een toernooizege terug voor een volgend evenement. De boete nam hij voor lief. Agassi koos zijn momenten uit. Maar dit jaar lijkt het of alles in goud veran dert als Agassi de baan betreedt. Met deze prestatiecurve, een rechte lijn op eenzame hoogte, kan hij het zich zelfs veroorloven om af en toe een rustpauze te nemen. GPD DEN BOSCH - Anky van Grunsven neemt in mei weer plaats in het zadel. De olympisch dressuurkampioene, herstellende van een gecompliceerde beenbreuk, hoopt vervolgens binnen enkele weken haar rentree in een wedstrijd te maken. Van Grunsven staat door de blessure sinds januari buitenspel. Normaal gesproken kan de Brabantse amazone, een van de besten ter wereld, in juni weer starten op de nationale titel strijd in Nijmegen. In elk geval is ze ruimschoots op tijd voor het Europees kampioenschap, in augustus in Hickstead. ANP DEN BOSCH - IJsbrand Chardon is gisteren in Den Bosch uitgeroepen tot ruiter van het jaar. De menner uit Schipluiden kreeg de titel wegens een dubbel succes bij de Wereldruiter- spelen in Jerez. In september werd hij daar wereldkampioen, zowel individueel als met het team. In totaal heeft Chardon nu acht mondiale titels achter zijn naam. Hij werd al zestien keer Nederlands kampioen. De verkiezing was traditioneel aan de vooravond van Indoor Brabant, dat van 20 tot en met 23 maart in de Brabant Hallen van Den Bosch wordt gehouden. Chardon is de 37e persoon die de titel ruiter van het jaar ten deel valt. Eerder kreeg hij de onderscheiding al met de gehele Nederlandse equipe. ANP HEERENVEEN - Heerenveen heeft voetballer Jesper Ha kansson voor de rest van het seizoen uitgeleend aan de Deense club Viborg FF. De 21-jarige middenvelder is hersteld van een blessure die hem meer dan anderhalf jaar aan de kant hield. Hij komt bij de Friese club niet aan spelen toe en hoopt in De nemarken weer op zijn oude niveau terug te komen. Het sei zoen in Denemarken wordt over twee weken hervat. ANP NIJMEGEN - NEC heeft besloten het contract van aanvaller Gorgi Hristov niet te verlengen. De Macedonische voetballer kwam in de zomer van 2000 naar Nijmegen en scoorde tot nu toe achttien competitiedoelpunten. ANP ROTTERDAM - Takafumi Ogura is weer terug in Nederland. De inmiddels 29-jarige linksbenige aanvaller traint mee met Sparta. De Japanner was in 2000 voor het laatst actief in Ne derland. Hij hoopte toen via een stage bij Feyenoord een con tract te verdienen. Ogura werd evenwel te licht bevonden door de stadionclub. Ogura wilde niet naar Excelsior waar hij eerder speelde. Hij keerde daarom terug naar Kawasaki Ver- de, dat hem overnam van Grampus Eight. Het afgelopen sei zoen speelde de voorhoedespeler voor Consadole Sapporo. Ogura was in het seizoen 1993/ 1994 actief bij Excelsior. Hij speelde dat jaar 34 duels, waarin hij 19 treffers maakte. GPD SAPPORO - Snowboardster Nicolien Sauerbreij is gisteren tijdens de wereldbekerwedstrijd parallelreuzenslalom in Sapporo als negende geëindigd. Na de kwalificaties, waarin de 23-jarige snowboardster de tweede tijd neerzette, werd ze uitgeschakeld door de Japanse Iida Ran. De winst ging naar de Zweedse Sara Fischer, Marieke Sauerbreij eindigde als 29e. ANP Basketbal door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Korfbal vereniging TOP heeft een nieuwe trainer gevonden voor het komende seizoen. De 48-jarige Blaas de Ridder wordt de opvolger van Gijs Hollestelle, die na twee sei zoenen afscheid neemt van de ploeg uit Arnemuiden. Het hing al even in de lucht, maar uiteindelijk is de knoop definitief doorgehakt. Nadat TOP aan enkele randvoor waarden voor De Ridder had voldaan, werd overeenstem ming bereikt voor tenminste één seizoen. „Na gesprekken met bestuur en spelersgroep te hebben gevoerd, wilde ik toch graag voor elkaar krij gen dat er op het gebied van de verzorging en teambege leiding iets geregeld zou wor den bij TOP", vertelt De Ridder. „Toen hieraan een in vulling was gegeven, was voor mij de weg vrij." De Ridder heeft al dertig jaar ervaring als trainer. Na di verse jeugd- en lagere senio renteams onder zijn hoede te hebben gehad, stond hij aan het roer bij Blauw Wit, Ondo en Swift. Dat De Ridder slechts voor één j aar heeft ge tekend, hoeft volgens de trai ner niet te betekenen dat het avontuur bij TOP van korte duur zal zijn. „De intentie is er zeker om langer aan te blijven", verklaart hij. Ook van bestuurszijde is er verguld gereageerd op de aanstelling van De Ridder. „De periode voor Hollestelle hebben we zonder echte trai ner gewerkt, maar dat is ver re van optimaal", verklaart vice-voorzitter John Dijke. „Daarom ben ik blij dat het Blaas is geworden, temeer omdat hij van alle betrokke nen de eerste keus was." van onze sportredactie RIJSWIJK - Puberteit en top sport gaan niet samen. Dat is al thans een geluid dat de laatste tijd vaak te horen is in de sport wereld. Het lijkt een trend dat talenten in de leeftijd van 14 tot 17 jaar stoppen met sport, hoe goed ze ook zijn. De gevolgen zijn vooral bij de Nederlandse vrouwen zichtbaar. Er zijn uitzonderingen, bijvoor beeld bij het turnen, zwemmen en hockey. Bij schaatsen, ten nissen, judo en tafeltennis is er echter een terugval te zien: min der Nederlandse vrouwen staan aan de wereldtop, helemaal als je het vergelijkt met de man nen. De schaatsbond KNSB is in middels een onderzoek begon nen om er achter te komen waarom talentvolle meisjes in de leeftijd van 14 tot 17 jaar stoppen met schaatsen. „Ik vind het goed dat de bond dit uit zoekt". zegt schaatscoach Ge rard Kemkers. „Als de resulta ten bekend zijn, zal blijken wat we eraan kunnen doen." Ook het niveau van bijvoor beeld de Nederlandse tafelten- nisvrouwen ligt inmiddels ver achter bij de mannen. Bettine Vriesekoop: „Het is het laagste van het laagste niveau in Euro pa." Zij heeft hiervoor een meerledige verklaring: „Er zijn te weinig trainers, er is onvol doende kennis bij de bond en de talentvolle meisjes hebben geen voorbeeld meer." Tot voor kort was Vriesekoop zelf het voor beeld bij uitstek. Vorig jaar heeft ze de tafel tennisbond aan geboden te adviseren bij de ont wikkeling van jong talent, maar de bond heeft hier tot nog toe geen gebruik van gemaakt. Volgens Vriesekoop ontbreekt het de jonge meisjes ook aan de juiste mentaliteit. „Ze denken heel snel dat ze te hard trainen. Als j e niet vi j f tot zes uur per dag traint, dan kom je er niet. Ze moeten veel gedrevener zijn, ei genlijk al op elf- of twaalfjarige leeftijd." Mentaliteit De bondscoach van de vrouwe lijke judoka's, Marjolein van Unen, vindt het wel logisch dat het de meisjes aan mentaliteit schort. „We hebben hier alles, het is aantrekkelijker te gaan werken en een luxe leventje te leiden. Maar om als sporter de A-status te bereiken, moet je eerst heel wat gepresteerd heb ben." Van Unen, die zich al jaren ern stige zorgen maakt over de toe komst van het Nederlandse vrouwenjudo, heeft een plan bij de Judobond Nederland inge diend. Daarin stelt ze voor om de trainingen van talentvolle meisjes centraal te houden, zo dat ze meer zicht heeft op hun ontwikkeling. ,De talentvolle mannen trainen al bij grote clubs waar een top sportcultuur heerst. Voor hen is er ook meer perspectief om goed mee te doen in het seniorencir cuit", stelt Van Unen. Ze doelt op de gemiddelde leef tijd waarop mannen in de top gaan meedraaien. Voor vrou wen ligt die heel wat lager, waardoor ze al op jongere leef tijd volledig voor de sport moe ten kiezen. Onderzoek Of er daadwerkelijk sprake is van een trend voor de Neder landse sport in zijn totaliteit moet volgens Marcel Sturken- boom, directeur topsport van NOCNSF, nog blijken. „Bij het turnen, badminton en hockey doen de Nederlandse vrouwen het wel goed zo constateert hij ..Daarom wil ik geen voorbarige conclusies trekken. Daarvoor zou meer onderzoek nodig zijn." ANP vrijdag Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Sharklets- Orca's, Baros-Cangeroes. Derde divisie: "endragon-Agathos Mannen. Tweede divisie: Dunatos-Virtus. Eerste klasse: Pendragon 2-Smokkelhoek. Tweede klasse: Dynamo'70-Volharding (19.45 uur), BV Souburg 2-BC Vlïssingen 2 121.00 uur). Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse, district Schouwen-Duive- land. Organisatie: BV d' Eule. Locatie: Ca fé Neffen d' Eule, Oosterland. Aanvang: 19.00 uur. ÈH Voetbal Eredivisie- RBC-Willem II, Graafschap- Roda JC. Eerste divisie: Haarlem-TOP, Sparta-Vo- lendam, GA Eagles-Emmen, Dordrecht- Stormv. Telstar, Veendam-Helmond Sport, Den Bosch-Heracles. :aterdag_ Atletiek Den Inkelloop. Aanvang. 14.45 uur voor 10 Engelse mijlen en 9 kilometer. In- schrijven:camping Den Inkel, Polderweg 12 te Kruïningen. ■B Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Jugglers- Black Eagles, Orca's-BC Vlissingen (Urk, 19.45 uur). Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse district Schouwen-Duive- land. Organisatie: BV d' Eule. Locatie: Ca fé Neffen d' Eule, Oosterland. Aanvang: 12.00 uur. Finale: 19.00 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Tiende ronde. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Graven polder. Aanvang 13.00 uur. Paardensport RABO Top Dressuurcompetitie. 13.00 uur: paarden klasse Z1, 15.20 uur: paar den klasse Z2. Locatie: Manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder. Springen Stichting Hippisch Sportcen trum Heikant. 9 00 uur: pony's klasse B. 10.00 uur: pony's klasse L. 10.30 uur: klasse M. 11.30 uur: pony's klasse Z. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.00 uur: paarden klasse L. 17.00 uur: paarden klasse M. 18.30 uur: paarden klasse Z. 19 30 uur: paarden klasse ZZ. Locatie: Hippisch Sportcentrum Manege Hei kant. Schaken Zeeuws kampioenschap Bedrijven- schaak. Locatie: Schaakklub Souburg, De Deckerestraat 1 te Oost-Souburg Aanvang: 11.00 uur. Tennis Dubbeltoernooi. Locatie, sportcentrum Westerschouwen Burgh-Haamstede. Aanvang; 16.00 uur. Janvier Dancemasters jeugdcircuit. A- poule meisjes (16.00 uur) en jongens (16.45 uur). Locatie: Tennis-en Sportcen trum Schelde te Goes. ■H Voetbal Eredivisie: Heerenveen-PSV, Excelsior RKC, FCTwente-AZ. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A: Lisse-Rijnsburgse Boys, Noordwijk-Kloetinge, Volendam-Kat- wijk. Vrouwenvoetbal Eerste klasse C: Rijsoord-Zwart Wit'28, Buitenveldert 2-Ter Leede 2. Tweede klasse A: De Meeuwen-Jodan Boys (12.00), Zwaluwen-Kloetinge( 14.30), RK- DEO-Wieldrecht, Tricht-Lïsse, Berkel- Spijkenisse, Wit Rood Wit-Stedoco 2. Amsteldistrictsbeker, vierde ronde: Me to-Hoek (13.30). Vriendschappelijk: Zaamslag-RCS (13.30 uur), Terneuzense Boys-Breskens, Zierikzee-Oostkapelle (14.30 uur). Se rooskerke-Arnemuïden (15.00 uur). Volleybal Vrouwen. Tweede divisie C: Rijnmond 2 Dimplex/Ekspalvo. Derde divisie: Volli- do-Odulphus. Eerste klasse C: Sic Pug- no-Morres/Hulst 2. Derde klasse E: Zuvo 3-Volley/Quick, Diomedon 2-Mytilus Mannen. Tweede divisie C: Steda/Sovi cos-Spivo, Taurus-Wea/Mevo'80. Derde divisie: Vollido-Goirle, Vollido 2-Voko. Eerste klasse C: Rijnmond 5-Dynamo'70, Spirit-Fusion 3. Tweede klasse E: AVC'87-Volley/Quick. Derde klasse E: AVC'87 3-Savok. Overgangsklasse B: KCC-Avanti. Eerste klasse G: HKC-IJsselvogels, Snel-TOP (17.10) Derde klasse A: Vriendenschaar B-Seolto (17.40). Derde klasse B: DVS Togo (19.00), Good Luck-NIO. Vierde klasse A: KVK-Zaamslag 12.50). Reserve vierde klasse B: Blauw Wit 2-Luctor (15.30), Togo 3-Stormvogels 2 (14.15). Jeugd. Overgangsklasse D: OZC-Swift (16.15). Zeilen Winterzeilwedstrijden. Locatie: Ooster schelde. Start: vanuit jachthaven Colijns- plaat. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het clubgebouw van WSV Noord-Beveland. Aanvang: 12.00 uur. zondag Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 10.00 uur: paarden klasse LI. 11.45 uur. paarden klasse L2 1315 uur: paarden klasse B. 14.37 uur- paarden klasse M2 16 45 uur. klasse M1. Locatie: Manege De Eendracht Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. Rugby Tweede klasse zuid: Hookers-Oemoe- menoe. Voetbal New York. NBA. Boston Celtics - Indiana Pacers 71-69, Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 111-107. New Jersey Nets - New York Knicks 105-76, Milwaukee Bucks - Phoe nix Suns 112-118, New Orleans Hornets - Miami Heat 91-82, Minnesota Timber- wolves Utah Jazz 92-85, Chicago Bulls - Toronto Raptors 103-95. Denver Nug gets - Portland Trailblazers 84-94, Seattle SuperSonics - Atlanta Hawks 93-76, LA Clippers - Golden State Warriors 94-108. Bridge Damesparen Vijfde zitting. Hoofdklas se: 1. gelijk: Kloosterman-Minet en Kra mer-Van Maaren 55,83%; 3 Kips-Van Nieuwenhuijze 55,00, 4. Leijnse-Pruijs- sers 53,75; 5. De Vlieger-Weststrate 53,33, 6. Bonebakker-Kemetmuller 52,08, 7. Gideonse-De Jonge 50.42 Stand na 5 zittingen: 1 Kloosterman-Mi net 54.67%, 2. Vd Hil-Vd Hil 54,58; 3. Kra mer-V. Maaren 53,67, 4. Janse-Louwe- rens 50,75; 5. Leijnse-Pruijssers en De Vlieger-Weststrate 50,50; 7. Olyslager- Schoolmeester 50,25. Eerste klasse. 1. Bordes-Boter 60,42%; 2. Den Engelsman-Schliekelmann 55,00; 3. Noordhoek-Ruissen 53,75; 4 Vd Brink- Vd Brink 53,33; 5. Dees-Westveer 51,67; 6 V. Duin-De Klein 50,00. Stand na 5 zittingen: 1. Bordes-Boter 55,75%; 2. V. Duin-De Klein 53,42; 3. Den Engelsman-Schliekelmann 53,25; 4 Vd Brink-Vd Brink 52.83; 5. Kwa-Vermeulen 52,75; 6. Dees-Westveer 51,17; 7. Noord hoek-Ruissen 50,75 Tweede klasse: 1. Hofman-Verhagen 63,33%; Bruynzeel-Van Stee 63,33; 3. Bolderhey-Van Loo 59,17; 4. Van Doorn- Schell 52,08; 5. Dondorff-De Ruyter 51,25,6. Dispa-Portman 50,42;7. Linden- bergh-Treffers 50,00. Stand na 5 zittingen: 1 Hofman-Verha gen 54,67; 2. Bolderhey-Van Loo 54,17,3. Dispa-Portman 53,58; 4. Bruynzeel-Van Stee 53,25; 5. Dondorff-De Ruyter 52,92; 6. Lindenbergh-Treffers 52,25; 7 Bergs- Mullie 50,73. Cricket Potchefstroom (ZAf). WK cricket. Groep A; Australië - Namibië 2-0. Austra lië 301/6 (50 overs), Namibië 45 all out. Australië wint met 256 runs. East London (ZAf). Groep B: Zuid-Afrika Canada 2-0. Zuid-Afrika 254/8 (50 overs). Canada 136/5 (50overs). Zuid-Afrika wint met 118 runs. jeugdloop 750 m en 1500 m, 10.30 uur: 2 7 km, 4.7 km en 10.7 km. Inschrijven: strandpaviljoen De Zeemeeuw te Cad- zand-Bad. Golf Terrey Hills, Australian Open Stand na eerste ronde: 1Davies (Eng) 65 (7 onder par), 2. Van Ryckeghem (Bel) 66, 3. Coakley (Aus), Morgan (Wal), Nicholas (Eng) 67, 54. onder anderen Van Hagen, Zeisman 74, 130. onder anderen Nijen- huis79. Schaatsen Atletiek Vierde Natuurloop. Aanvang 10.15 uur: Eredivisie: Feyenoord-NAC. Ajax-Vites- se. Groningen-FC Zwolle Zaalhandbal Mannen. Tweede klasse: Olympus-Ro- da'71 2 (Baskensburg Vlissingen, 12.00 uur). Derde klasse: GSC-Helius 2 (Sport punt Zeeland Goes, 13 15 uur). Vrouwen. Tweede klasse: GSC-Uni tas'63 (Sportpunt Zeeland Goes, 12 00 uur). Derde klasse: De Meeuwen-EMM 2, Olympus-Helius 2 (Baskensburg Vlissin gen, 13.15 uur). Kuopio (Fin). Mannen, Marathon over 50 kilometer: 1 Kromkamp (Wolvega), Me- ggelen (Amsterdam) 1.29.51. 3. Stam (Sprang Capelle) 0.01. Sportprijsvragen Lucky Day 3034. 8-9-13-18-20-23-30-31- 34-40-43-44-53-55-63-64-66-73-75-79 (onder voorbehoud). Tennis Dubai. Mannen, 975.000 euro. Tweede ronde: Schuttler (Dui/5) - Mirnyi (WRu) 7-6 4-6 7-6, Arazi (Mar/8) - Kafelni kov (Rus) 6-4 4-6 6-3, Federer (Zwi/1) - Abel (Duil 6-4 7-5. Ljubicic (Kro) - Savolt (Hon) 6-4 6 4. Dubbel, kwartfinales: Bjorkman/Woodbridge (Zwe/Aus/2) - Hr- baty/Schalken (Slw/Ned) 6-3 6-3. Kopenhagen. Mannen, Tweede ronde: Kratochvil (Zwi) - Lisnard (Fra) 7-6 7-6, Kucera (Slw/3) - Rosset (Zwi) 7-66-3. Beek(Slw) - Dupuis (Fra) 4-67-6 1 0 opgave Dupuis, Arthurs (Aus/2) - Vinei guerra (Zwe) 6-7 6-4 7-6, Norman (Zwe) Pless (Den) 6-47-6, Behrend (Dui) - Vanek (Tsj) 6-7 6-3 6-3. Scottsdale. Vrouwen, 380.000 euro. Eerste ronde: Farina Elia (Ita) - Husarova (Slw) 7-5 3-6 6-4, Granville (VSt) - Schett (Oos)7-6 6-1, Shaughnessy (VSt) - Beda nova (Tsj) 6-2 6-3, Stevenson (VSt) - Irvin (VSt) 7-5 6-1. Acapulco. Mannen, 690.000 euro. Tweede ronde: Miranda (Per) - Horna (Per) 2-6 6-3 6-2, Mantilla (Spa) - Vicente (Spa) 6-3 6-4, Moya (Spa/1) - Mello (Bra) 4-6 6-3 6-2, Gonzalez (Chl/4) - Sargsian (Arm) 6-3 4-6 7-6, Calleri (Arg) - Gaudio (Arg/3) 7-6 7-6, Zabaleta (Arg) - Nalbandi an (Arg/2) 6-7 6-0 6-0, Rios (Chl) - Marin (CRi) 6-3 6-1 Acapulco Vrouwen, 170.000 euro Eerste ronde: Diaz Oliva (Arg) - Suarez (Arg/3) 5-2 opgave Suarez, Medina Garri- gues (Spa) - Roesch (Dui) 6-46-1. Srebot- nik (Slv/5) - Zuluaga (Col) 6-4 7-6, Muller (Dui) - Svensson (Zwe) 1-6 6-2 6-4. Tweede ronde: Asagoe (Jap) - Dementie va (Rus/15-7 6-3 6-3, Loit (Fra) - Marrero (Spa) 4-6 6-3 6-4, Torrens Valero (Spa) - Gagliardi (Zwi/8) 7-6 7-6, Pennetta (Ita) - Wartusch (Oos) 6-4 2-6 6-4 Wrexham. Challenger, mannen, 25.000 euro. Kwartfinales: Lu (Taï/6) - Van Scheppingen (Ned/3) 6-4 7-6. St. Paul (VSt). ITF toernooi, vrouwen, 50.000 euro. Eerste ronde: Noorlander (Ned/7) - Cziuk (Hon) 6-3 6-2. Voetbal Uefa Cup. Vierde ronde, tweede wedstrijd. Besiktas (Tur)-Slavia Praag (Tsj) 4-2 (1-0). 41 Pancu 1-0, 61. Guiaro 2-0, 66. Dursun 3-0,70. Ilhan 4-0,77. Dostalek 4-1 (strafschop), 83. Hrdlicka 4-2. Scheids rechter: Messina (Ita). Aantal toeschou wers: 30.000. Eerste wedstrijd 0-1 AEK Athene (Gri) - Malaga (Spa) 0-1 (0-1 28. Sanchez 0-1 Scheidsrechter: Styles (Eng). Aantal toeschouwers: 17.500. Eer ste wedstrijd: 0-1 VfB Stuttgart (Dui) - Celtic (Sch) 3-2(1-2). 13. Thompson 0-1,15. Sutton 0-2,28. Tif fert 1-2, 76. Hleb 2-2, 87. Mutzel 2-3. Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Aantal toeschouwers: 50.600. Eerste wedstrijd: 13. Anderlecht (Bel) - Panathinaikos (Gri) 2-0 (0-0). 69. Jestrovic 1-0, 80. Jestrovic 2-0. Scheidsrechter: Fandell (Dui). Aantal toeschouwers: 17.900. Rode kaart: 43. Vokolos (Panathinaikos), Liberopoulos (Panathinaikos) Eerste wedstrijd. 0-3. Denizlispor (Tur) - FC Porto (Por) 2-2 (0-1). 43. Derlei 0-1, 52. Martin 1 1, 58. OSzkan 2-1, 87. Clayton 2-2. Scheids rechter Colombo (Fra). Toeschouwers: 14.000. Eerste wedstrijd: 1-6. Gouden Gids Divisie. Eindhoven - ADO Den Haag 0-1 (0-0). 72. Hofstede 0-1. Scheidsrechter: Luinge Aantal toeschouwers: 1678. Gele kaart. Wellens, Scheepers (Eindhoven), Carril- ho, Heerkens, Jansen (ADO Den Haag). Wielrennen Ronde van Valencia. Derde etappe, Onda - Puerto de Sangun- to: 1 Astarloa (Spa) 157,6 km in 3.44.55, 2. Edo (Spa), 3. Vicioso (Spa), 4. Perdi- guero (Spa), 5. De Groot (Ned), 6. Munoz (Spa), 7 Serrano (Spa), 8. Lotz (Ned). 9. Zaballa iSpa), 10. Moos (Zwi). 12. Boo gerd, 43. Mutsaars, 58. Veneberg 3.22, 60. Engels, 62. Tankink. Klassment: 1. Casero (Spa) 7.46.18, 2. Frigo (Ita) 0.04,3. Zulle (Zwi) 0.09,4. Jak- sche (Dui) 0.11. 5. Millar (GBr) 0 12.6. Vi cioso 0.17,7. Bernabeu (Spa) 0.19.8. Llo- rente (Spa). 9. Florencio (Spa) 0.24, 10. Hruska (Tsj) 0.27, 15. Boogerd 0.39, 21. De Groot 0.43, 39. Mutsaars 5.08, 44. En gels 5.48, 46. Lotz 6.39, 54. Veneberg 9 59, 58. Tankink 10.16. Lleyton Hewitt (links) voelt de hete adem van Andre Agassi (rechts) in zijn nek in de strijd om de eerste plaats op de wereldranglijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35