Samenspel toezichthouders nodig PZC PZC Lesmarathon voor het goede doel 13 Goese commissie wil stadswacht en parkeerwachter als duo Carnaval in Kwadendamme Hobbybeurs agenda Provincie moet woningbouw voor ouderen en jongeren stimuleren Goesenaar mishandeld Noord-Bevelandse gemeenteraad blijft bij vertrek uit promotiestichting Sepaz Geld voor internettende minima Auto over de kop bij Tholen-Stad Auto belandt in sloot Huis onbewoonbaar door brand weekenddiensten Ontwikkelaar boort fundering in Weststraat Wissenkerke vrijdag 28 februari 2003 ij joor Rolf Bosboom GOES - Stadswachten en par keerwachters moeten nauwer jaan samenwerken. Burge rmeester D. van der Zaag rea- jeerde gisteravond positief op Jit voorstel van de raadscom missie middelen. „Het is een heel aardige suggestie, die de moeite van het onderzoeken ivaard is." In een discussie over de inzet ran de stadswachten in de ge meente, kwamen alle fracties met de opmerking dat het de reiligheid alleen maarten goede iou komen als de diverse toe zichthouders worden samenge voegd. Het gaat dan vooral om de stadswachten en de parkeer wachters, die nu los van elkaar werken onder regie van ver schillende afdelingen van de ge meente. P Favier (CDA) betwijfelde of dat de doelmatigheid van hun inzet ten goede komt. „Ik heb het idee dat het nu wat te ver snipperd is." Hij pleitte daarom, samen met andere raadsleden, oor de vorming van een 'pool'. Een stadswacht zou dan bij voorbeeld samen met een par keerwachter op pad kunnen gaan, aangestuurd door één af deling binnen de gemeente. Bevoegdheden De suggestie van de commissie hangt ook samen met haar wens om de stadswachten meer be- oegdheden te geven. Die krui nen mensen wel aanspreken op hun gedrag, maar niet optreden door bijvoorbeeld een boete te geven. Parkeerwachters hebben wel opsporingsbevoegheid. Van der Zaag zei mogelijkheden te zien voor een nauwere samen werking tussen stadswachten en parkeerwachters en zei be reid te zijn de mogelijkheden er van te onderzoeken. De huidige aansturing door verschillende afdelingen is volgens hem 'geen wet van Meden en Perzen'. Hij herhaalde gisteren zijn overtuiging dat het niet moge lijk is stadswachten opspo ringsbevoegdheid te geven, aangezien het gaat om gesubsi- KWADENDAMME - Carna valsvereniging De Pikpotters houdt haar carnaval het komen de weekeinde in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden damme. Vanmiddag om 14.30 uur brengt de vereniging al een bezoek aan de Monseigneur Heiligers- school. Om 18.30 uur is het friet eten voor schoolkinderen. Morgen kunnen de deelnemers van de optocht zich vanaf 14.00 opstellen en wordt op dat mo ment ook de sleutel overhan digd door de wethouder. Om 14.30 uur start de optocht, dit gaat onder begeleiding van di verse muziekgezelschappen. Om 16.15 uur is er een kinder bal, om 17.00 uur is de prijsuit reiking met verloting. Hierna begint het carnavalsbal met blaaskapel de Pikpot. Op zon- is om 17.00 uur het Pikpot slotakkoord en er is ook een mysterieuze gast. KORTGENE - In dorpshuis de Pompweie in Kortgene wordt morgen een hobby- en verza- melbeurs gehouden. Deze duurt van 10.00 tot 16.00 uur. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dieerde banen. Wel is het moge lijk iemand de noodzakelijke intensieve opleiding te laten volgen en daarna te laten door stromen naar een reguliere baan bij de gemeente. Dat betekent dan wel dat de gemeente aan zienlijk duurder uit is. De burgemeester wees ook op het recente besluit van de ge meenteraad om een vacature stop in te stellen voor de gesub sidieerde arbeid, met het oog op de rijksbezuinigingen op de 'Melkertbanen'. Vanwege het relatief grote verloop onder de stadswachten heeft dat moge lijk verstrekkende gevolgen. „Dat kan betekenen dat we over een half jaar misschien geen stadswacht meer over hebben." Diverse commissieleden zetten vraagtekens bij de uniformen van de stads- en parkeerwach ters, die nauwelijks van die van de politie zijn te onderscheiden. „Dat geeft onduidelijkheid voor de burger. Die moet je wegne men", vond onder meer A. van Oosten (GroenLinks), Ook CDA en SGP/ChristenUnie zeiden de voorkeur te hebben voor een be ter zichtbaar verschil. Van der Zaag liet weten dat de politie zelf dat ook graag zou zien. Het probleem is dat Goes nog beschikt over een aanzien lijke partij politieuniformen, die ter onderscheid worden voorzien van het logo van de ge meente. De kledingstukken zijn relatief goedkoop. „Omfinanci- eel-technische redenen laten we ze voorlopig in hetzelfde uni form lopen, al zijn er argumen ten om het anders te doen." Als de huidige voorraad is uitgeput, wordt bekeken of er meer on derscheid met de politie kan worden aangebracht. Leerlingen van het St.Willibrordcollege in Goes beschilderen glazen potten tijdens een lesmarathon. door Steffan ter Maat GOES - Veel middelbare scholieren gaan niet altijd met het grootste genoe gen naar school. Zeker als het gaat om de dagen met volle roosters. Op het St. Willibrordcollege in Goes zijn er echter 133 leerlingen die er hun hand niet voor omdraaien. In het kader van de steun voor een goed doel, begonnen ze gister middag om 12.00 uur met een 24 uur du rende lesmarathon. De lesmarathon wordt voor de vierde keer gehouden. De opbrengst - via sponsoring - gaat naar de stichting Arsi Negelle km. 217 De stichting, een paar jaar geleden opgericht door een aantal Middelburgers, steunt de school Wayoo Hargissa in Ethiopië. Deze streek school voor basisonderwijs ligt in de plaats Arsi Negelle, die 217 kilometer onder hoofdstad Addis Ababa ligt. Een speciaal lesmarathonteam van havo 5 en vwo 6 leerlingen heeft de or ganisatie van de 24 uur in handen. Het team wordt aangevoerd door Merijn Nuijten. „We zijn in september al met de voorbereiding begonnen. Er hebben zich 133 leerlingen aangemeld voor deelname en die hebben allemaal zelf hun sponsors gezocht. Het team heeft ook nog sponsors gevonden en daar naast hebben we het programma sa mengesteld en docenten bij alle uren gezocht", legt Nuijten uit. De leerlingen volgen voornamelijk spe ciale lessen. Zo ging de voltallige groep gistei"avond te water voor een aquaro- bicles en volgden alle leerlingen een ge zamenlijke gymles. In de meeste overi ge uren zijn de 133 leerlingen opgedeeld in groepen. Tijdens deze lessen volgen ze onder andere een interculturele les, het maken van filmopnames en Tae-Bo. Pannenkoeken Vorig jaar bracht de lesmarathon zo'n 5500 euro op. De hoop is dat dit bedrag minimaal wordt geëvenaard. Ook ko men er nog opbrengsten uit de verkoop van pannenkoeken en verkoop van sjaaltjes. De stichting Arsi Negelle km 217 be steedt het sponsorgeld in Ethiopië zelf. De Wayoo Hargissa school werd op deze manier onder andere al voorzien van meubilair en lesmateriaal. Stromend water en elektriciteit is er nog niet aan- Inmiddels wordt naast de foto Willem Mieras streekschool ook in dezelfde omgeving een tweede school door de stichting ge steund. De deelnemende leerlingen van het Sint Willibrordcollege leken vooraf niet erg tegen de marathonles op te zien. „We hadden vanochtend vrijIk heb me verder niet voorbereid, maar dus wel kunnen uitslapen en ik denk dat dat wel voldoende is", vertelt de 17-jarige Mar- tijn Tissink uit vwo 6. De 17-jarige Margriet van de Plasse uit vwo 6 deed vorig jaar ook mee aan de lesmarathon. „Ik kon het toen goed volhouden. Het ging voor m'n gevoel snel voorbij en het was heel gezellig. Daarom zie ik er nu ook niet tegenop. Bovendien is het voor een goed doel en daar moet je iets voor over hebben." STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; HEINKENSZAND - De Schaapskooi, 20.00 uur: Voorstelling 'De betovering van Karoetsie' door kinderkoor De Gib bons uit Goes; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; OUD-VOSSEMEER Hof van Holland, 20.00 uur: Polderkaaitjesbal; Plein Raadhuisstraat. 12.49 uur: Woaidaehen met optocht; POORTVLIET - 't Ouwe Raed 'uus, 20.15 uur: Cabaret Rob Urgent in Fuik; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 2; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde; GOES - Een 21-jarige in woner van Goes is gister middag in de Piet Hein- straat door twee mensen zonder aanleiding gesla gen en geschopt. Nadat hij eerst op het station door één van hen was geslagen, werd hij in de Piet Hein- straat door allebei ge schopt. De man, die naai de deur van een kantoor gebouw was gelopen kreeg daar een trap tegen zijn rug, waardoor hij het gebouw binnenviel. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Gemeenten die zich samen met woningcorpo raties sterk maken voor de bouw van woonzorgcomplexen, moe ten beloond worden met meer nieuwbouwhuizen. Volgens ge deputeerde G. de Kok kan de provincie zo stimuleren dat de wat moeilijkere woningbouw voor ouderen (en jongeren) doorgezet wordt. Ook moet het Rijk wat dat betreft meer over laten aan gemeente en provin cie. Zeeland vergrijst, waardoor er in de komende jaren steeds meer vraag zal zijn naar huizen die voldoen aan de eisen van de zelfstandige senioren. Zo moe ten (medische) zorg en voorzie ningen als winkels en banken binnen handbereik zijn. In de praktijk betekent dat, dat een woonzorgcomplex in het cen trum van een stad of dorp moet verrijzen. Alleen al planolo gisch gezien zorgt dat geregeld voor lange procedures voordat er gebouwd kan gaan worden. Volgens De Kok, gedeputeerde ouderenbeleid en PvdA-lijst- trekker bij de Provinciale Sta ten verkiezingen, neigen ge meenten en woningcorporaties er daarom nog wel eens naar, af te zien van deze moeilijke wo ningbouw. Voor Schouwen-Duiveland en Woningcorporatie Zeeuwland gaat dat niet op. De PvdA-Sta- tenleden zijn zeer te spreken over de complexen De Veste in Zierikzee en De Saele in Ooster- land, die gisteren door de fractie bezocht zijn. „Een goed voor beeld, naar de toekomst kij kend", vindt de Bruse Staten- kandidaat, G. Dalebout. Met name het feit dat Zeeuwland niet alleen oog heeft voor de wo ningbouw zelf, maar ook het welzijn spreekt hem aan. Als voorbeeld noemt Dalebout de speeltuin aan de Kaersema- kerstraat in de Zierikzeese wijk Malta. „Voor de leefbaarheid is dat erg belangrijk", stelt ook De Kok. Extraatje De lijsttrekker vindt daarom dat de overheid deze manier van werken moet stimuleren. Zeker wanneer het om die moeilijke woningbouw gaat. Omdat de provincie voor een belangi'ijk deel bepaalt hoeveel huizen er in een gebied gebouwd mogen worden, denkt De Kok in dat kader aan een extraatje. „Als provincie zou je gemeenten en corporaties die aantoonbaar prioriteit stellen aan huisves ting voor ouderen en jongeren, moeten voorzien van meer wo ningen dan ze getalsmatig zou den krijgen." Hij vernacht dat gemeenten dan eerder bereid zijn hun nek uit te steken voor deze tijdrovende projecten. Daarnaast vindt De Kok dat de ambtelijke bureaucratie de bouw van de Zeeuwse woon zorgcomplexen onnodig ver traagt en bemoeilijkt. Zo blijft Zeeland vanwege haar klein schaligheid wat dat betreft een 'bijzondere provincie', die an dere normen en eisen stelt. De rijksoverheid en organisaties als het College Bouw Zorgvoor zieningen zouden daarom de ge meenten en woningcorporaties, die beter bekend zijn met de si tuatie in een dorp of stad, meer ruimte moeten geven daar een eigen oplossing voor te beden ken Minder barrières en een ex tra stimulans moeten ervoor zorgen dat de huizen en appar tementencomplexen voor de se nioren tijdig gebouwd gaan worden. Want dat. de vraag hier naar de komende jaren zal groeien staat voor de PvdA'er als een paal boven water. De Kok. „We moeten daar van tevo ren iets aan doen, anders gaan er straks wachtlijsten ontstaan. En dat moeten we voor zijn." WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord- Beveland blijft bij haar standpunt om uit de Stichting Economische Promotie Acquisitie Zee land (Sepaz) te stappen. Sepaz is een organisatie die één loket biedt aan bedrijven die zich in Zeeland willen vestigen. Omdat de stichting bitter weinig voor Noord-Be veland zou betekenen, besloot de gemeenteraad er vorig jaar uit te stappen. Inmiddels hebben veel andere Zeeuwse gemeente besloten tot 2006 mee te blijven doen. Zij evalue ren de economische organisatie in 2005. Noord-Beveland volgt deze gemeenten niet, zo bleek gisteren. Op het Noord-Bevelands Belang (NBB) na, zeiden alle partijen geen aanleiding te zien hun standpunt te veranderen. Dit ondanks het verweer van Sepaz. De stichting zegt wel de gelijk iets voor Noord-Beveland gedaan te heb ben. Zo zijn de jachthavens Delta Marina en Roompot Marina gesuggereerd als vestigingsplaats voor een grote jachtimporteur en is de gemeente aan bevolen als vestigingsplaats voor een retraite huis. Het heeft de raad niet kunnen overtuigen. Alleen het NBB vindt deelname aan Sepaz nog de moeite en het geld waard. WISSENKERKE - Minima uit de gemeente Noord-Beveland kunnen voortaan een vergoeding krijgen voor een aansluiting op het internet. De gemeenteraad heeft de verordening decla ratiefonds daartoe aangepast. Noord-Beveland kent sinds 1999 een declaratiefonds. Mini ma kunnen voor een maximaal bedrag van 136 euro per ge zinslid per jaar geld krijgen voor onder meer het lidmaat schap van bibliotheek of sportvereniging, een abonnement op krant of tijdschrift, het bezoeken van culturele evenementen of het volgen van een cursus. Op verzoek van enkele bewoners stelde het college voor ook de aansluiting op internet te vergoeden. Het nieuwe medium zou in deze tijd niet in het pakket kunnen ontbreken. Gisteren bleek dat bijna alle partijen zich in dat standpunt kunnen vin den. Alleen de SGP stemde tegen. Volgens de reformatorische partij voldoet internet niet aan de gangbare normen en waar den van deze tijd. Het zou schadelijke invloeden hebben op het gedrag van de jeugd. Dit standpunt werd door PvdA en WD gerespecteerd, maar niet gewaardeerd. „U gaat wel erg ver", stelde P. de Putter (VVD). „We moeten het internet niet afdoen als het sodom en gomorra. Het heeft veel meer voorde len dan nadelen." SGP'er J. Poppe liet zich niet verleiden tot een ander standpunt. Hij zei de voordelen ook wel te zien, maar is desondanks tegen een vergoeding uit het declaratie fonds. THOLEN - Een 56-jarige automobilist uit de gemeente Tho- len is gistermorgen over de kop geslagen op de Reimerswaal- weg bij Tholen-stad. Ter hoogte van de Bergse Diepsluis wilde de man inhalen, maar hij zag daarbij een tegenligger over het hoofd. In een po ging deze te ontwijken, raakte hij in de berm, waarna hij over de kop sloeg. De Tholenaar raakte niet gewond; zijn auto is helemaal vernield. SEROOSKERKE - Een 24-jarige automobilist uit Middel burg is donderdagochtend rond 6.00 uur met zijn voertuig in de sloot terecht gekomen langs de N57 ter hoogte van Seroos- kerke (S). De man kwam op zijn rijstrook een vrachtwagen te gen die een andere vrachtwagen met aanhanger inhaalde. Om een frontale botsing te voorkomen, stuurde de automobilist uit Middelburg zijn auto naar rechts en belandde daardoor in de sloot. Beide bestuurders van de vrachtwagens zijn doorge reden zonder hun identiteit bekend te maken. De Middelburger kwam met de schrik vrij, zijn auto raakte helemaal vernield. SINT-MAARTENSDIJK - Een huis aan de President Roose- veltstraat in Sint Maartensdijk is gistermiddag door brand onbewoonbaar geraakt. De brandweerkorpsen van Stavenis- se en Sint-Maartensdijk rukten rond 16.45 uur uit om het vuur in de eengezinswoning te bedwingen. De vier bewoners konden zich op tijd uit de voeten maken. Binnen een half uur was men de brand meester. De gehele benedenverdieping is verloren gegaan, boven is er sprake van veel rook- en roet- schade. De oorzaak was gisteravond nog niet bekend. Brandweercommandant J de Feijter meldde dat de recherche vandaag de toedracht onderzoekt. „De brand is in ieder geval niet in de keuken begonnen, want daar was de minste scha de", aldus De Feijter. Het huis naast het getroffen pand liep ook rookschade op. zaterdag 1 en zondag 2 maart 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 17.00- zon. 19.00 uur: A. Joosse, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 06-21234545. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 19.00 uur: R.C. Rijken, Beethovenlaan 3a, Goes, tel. 0113 252797. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Wolphaartsdijk,'s-H Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur R.B.T. Wolbers, Korte Achterweg 16, 's- H. Arendskerke, (0113) 561202 Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 C. T. Miermans, Clara's pad 38, Hein kenszand, tel. (0113) 561677. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: C I. Risseeuw, B. Vogelaarstraat2a, Krui- ningen, tel. (0113) 381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Oostdijk en Ril- land-Bath, vrij. 17.30-zon. 22.00 uur. Praktijk Balans, Tremel 20, Krabbendijke, tel.(0113)272844 Spreekuur 11.00-11 15 en 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: Huisartsenpraktijk 's Gravenpolder, tel. (0113)311747 Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur J. K.J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113) 621438. Spreekuur 11.00-11.15en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke, vrij 17.00-ma. 08.00 uur H. L. N. van der Veen, Wissenkerke, tel. (0113)372565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06- 53257131. Spreekuur 10.00 11.00 uur Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034 Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113)227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: W L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve- land: PC. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke. tel 0113 572756. Spreekuur zat- 9 30-10 uur Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philips land Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: J. Kaemmerer, Dorpsstraat 98, Halste ren. tel. 0164 686388. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596 Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uurop Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. WISSENKERKE - Projectont wikkelaar Roma uit Rotterdam zal bij de bouw van negen ge schakelde woningen in de West straat in Wissenkerke boren in plaats van heien. Daarmee komt het bedrijf tegemoet aan de wensen van de gemeente Noord-Beveland en omwonen den. De negen woningen komen te staan op het voormalige terrein de firma Slotema. Toen de pro jectontwikkelaar aangaf de funderingen met klassieke hei stellingen te willen aanbrengen, ontstond commotie onder om wonenden. Bij heiwerkzaamheden in het verleden hebben veel huizen in het centrum van Wissenkerke trillingsschade opgelopen. Volgens de projectontwikkelaar kan nu echter zonder problemen worden geheid en ook de ge meente denkt dat heien onder de goede omstandigheden en met de juiste palen geen schade op hoeft te leveren. Omdat de zaak erg gevoelig ligt. heeft wethouder A. van der Maas de firma Roma toch ver zocht te boren. Op dat verzoek is positief gereageerd. Wanneer de bouw van de woningen begint, is nog niet bekend. Het bestem mingsplan is nog in de in spraakfase.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29