Zeebonk met tranen in de ogen LPV tegen hoogbouw boulevard 11 P7C Geen steun voor oorlogs vrije gemeente Veroorzaker dodelijk ongeval hoort celstraf en rijontzegging eisen Eigenaar van Golff teleurgesteld in gemeente Vlissingen Sportclub Ten Tije wil meer ruimte Viemand wil volgens partij achter torens wonen £i\* 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Klacht door Mieke van der Jagt OOST-SOUBURG - In de Vlis- singsestraat in Oost-Souburg heeft een automobilist een deuk geslagen in de auto van een 47- jarige vrouw uit de gemeente Veere. In deze straat staan aan beide zijden voertuigen geparkeerd en de twee automobilisten kwa men elkaar tegemoet. Er ont stond een woordenwisseling over wie voorrang had. De man stapte uit zijn wagen, sloeg een deuk in de andere auto en reed vervolgens weg. De knusse salon van de Prins Bernhard in 1985, een van de laatste keren dat het schip als reserveboot werd ingezet. foto archief PZC Bernhard ook als salon gebruikt. Het was een tijd dat niemand zich er voor schaamde veertig jaar voor één baas te hebben gewerkt. Een baan bij de PSD, bij De Schelde, bij het spoor of bij de PTT gaf zekerheid voor het leven en lange dienstverbanden werden alom gewaardeerd. De kapiteins, agenten, stuurlui, werktuigkundigen, hofmees ters en matrozen van de PSD, waren niet zelden bij de marine of in de grote vaart begonnen. De veerboot was iets tussen varen en een walbaantje in. Wel thuis bij het gezin, maar toch op het zoute water. Rond 1980 begon de VUT een grote vlucht te nemen, zodat de ene na de andere PSD'er op de Berhard moest worden uitgezwaaid. Over een wat gammele loopplank ging je aan boord, waar de feestvarkens al klaar zaten. De steward, altijd dezelf de, wist na één keer al precies wat je er in je koffie moest. Er werd een taartje geserveerd en na een poosje kwamen de hoogwaardigheidsbekleders over de plank aan boord. Het waren PSD-di- recteur D. Oostinga en gedeputeerde J. Hoekstra, die nog grote prijs stelde op de titel 'vlootvoogd'. Ze kwamen sa men in een auto en werden verwelkomd als een soort Sinterklazen. Beide ver stonden de kunst om een warm en gevoelvol betoog te houden over vele jaren van inzet, groot verantwoorde lijkheidsgevoel, steun van het thuis front enzovoort. Altijd op een toon alsof ze de scheidende functionaris al jaren kenden, al zagen ze hem soms voor het eerst. Niet zelden kwamen er tranen in de ogen van zo'n geüniformeerde zeebonk en altijd een zekere opgetogen trots in die van de echtgenote, die zojuist be dolven was onder een gul boeket bloe men. Pas na het borreltje in de van boenwas blinkende salon, ging het le ven weer gewoon verder. Tot waar het nu is: bijna zonder boten. Automobilist slaat deuk in auto door Ron Magnée VLISSINGEN - De Vlissingse sportclub Ten Tije wil uitbrei den. De vereniging wil vierhon derd vierkante meter extra ruimte hebben. Het aanpalende sportfondsenbad, dat binnen kort leeg komt, koopt de club echter niet. Het lot van deze voorziening blijft voorlopig nog onzeker. „We hebben wel gedacht over het kopen van het zwembad", vertelt directeur/eigenaar G. Rodts van Ten Tije. „Maar die optie is niet veel goedkoper dan nieuwbouw. Bovendien kleven er tal van bezwaren aan koop van het gebouw. Zo moet er al tijd water in de bassins blijven staan, anders komen ze omhoog. Daarnaast is het zo dat een be staand pand verbouwen vaak nét niet helemaal oplevert wat je wilt." Ten Tije wil daarom uitbreiden richting de sportvelden. Daar naast moet de entree een stuk naar voren komen. De directeur becijfert dat de uitbreiding zo'n vierhonderd vierkante meter extra moet opleveren. Hiervoor wordt het huidige pand aange kocht - „het is altijd beter om te investeren in iets wat van jezelf is" - en een stuk grond aan de zijkant van het pand. De trans acties zijn op een haar na gevild. Voor de nieuwbouw heeft Rodts al de eerste bouwplannen laten opmaken. Attractiepark Ondertussen blijft het lot van het sportfondsenbad onzeker. Het complex raakt in onbruik als in september het nieuwe stadsgewestelijk bad opent. Ge gadigden hebben alle mogelijk heden om het complex te ver bouwen, zolang het maar niet opnieuw de functie van zwem bad krijgt. Twee weken geleden lanceerde het CDA-Vlissingen het idee om van het zwembad een attractiepark maken. Ge dacht wordt aan een themapark in piratenstijl of een onderzee discotheek. Andere plannen van het CDA omvatten een overdek te rommelmarkt of een tuincen trum. Verantwoordelijk wet houder C. deKeijzerzag wel iets in de plannen. Directeur Rodts van Ten Tije wacht het af: „Het complex staat nu te koop of te huur. Beide opties zijn mogelijk. We zien wel wat erin komt." WALCHEREN vrijdag 28 februari 2003 jr Ab van der Sluis LISSINGEN - Het stukje bou- ivard van de Zeevaartschool ut en met de Coosje Busken- itraat mag niet opgeofferd wor- jen aan projectontwikkelaars. Dat stelt de Lokale Partij Vlis- singen (LPV) in een reactie op it Beeldregieplan Boulevard isingen. ir hoogbouw gaat het 'unie- en beeldbepalende karakter' ran de boulevard voor de Vlis singse samenleving verloren, faast de huidige Zeevaart school op de Boulevard Ban- ;ert, op de locatie van het huidi ge ROC en op de hoek van de loulevard Bankert/Coosje Bus- Instraat, mogen woontorens tomen van respectievelijk 78, 53 en 51 meter boven NAP. Die nieuwbouw moet, volgens het Beeldregieplan van de gemeen te Vlissingen, een bijzondere uitstraling hebben en beeldbe palend zijn aan zowel de zee- als stadszijde. De LPV-f ractie vindt dat de hui dige bebouwing op de Boule vard Bankert historisch groeid is en Vlissingen een uniek stadsgezicht heeft gegeven in Zeeland en Nederland. „Wij zit- niet te wachten op wat wij zien in vele andere kustplaatsen met een boulevard zoals langs de Belgische en Spaanse kus ten." De partij heeft een aantal argu menten tegen het Beeldregie plan. Hoogbouw tast het karak ter aan van de boulevard. De tientallen meters hoge woonto rens moeten daarom geschrapt worden uit het Beeldregieplan. Bij nieuwe hoogbouwplannen komt de bebouwing achter de boulevard in de problemen. Als voorbeeld noemt de LPV de toe komstige woningen in de Spui- kom en de bestaande bebou wing aan de Badhuisstraat en de Hobeinstraat tot en met de Van Dishoeckstraat. De fractie is bang dat deze huizen door storm en wind regelmatig beschadigd zullen worden. De angst van de partij is niet denkbeeldig. De gemeente Vlissingen heeft ton nen geïnvesteerd om woningen achter de boulevard te vrijwa ren van hevige rukwinden. Het voornaamste bezwaar van de fractie blijft de voorgestelde bouw van de woontorens. „Nie mand in Vlissingen", denkt de LPV, „wil wonen achter een vol en een te hoog gebouwde Vlis singse boulevard." SP'ers hangen het bordje oorlogsvrije gemeente op. door Melita Lanting en Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wordt géén oorlogsvrije gemeente. Een motie van de SP om Vlissin gen tot oorlogsvrije zone te verklaren, haalde gister avond geen meerderheid in de gemeenteraad. Datzelfde gebeurde met de motie van GroenLinks waarin werd opgeroepen om alle invloed aan te wenden om de VS en Engeland te weerhouden van oorlog. De Socialistische Partij was gistermiddag nog optimis tisch over een goede afloop. De partij hing alvast een bordje 'oorlogsvrije gemeente' op langs de A58. „Wij gaan uit van een goede afloop van de stemming over de motie", zei SP-raadslid K. de Roos. „Wij willen dat de gemeente Vlissingen haar grondgebied niet openstelt voor transporten in verband met een oorlog in Irak." In de gemeenteraadsvergadering werd gisteravond ge debatteerd over de macht van de gemeente om die transporten over haar grondgebied te weigeren. „Wij hebben als gemeente geen enkele bevoegdheid", sprak E. Walrave-Troost van de PvdA. „We kunnen niet meer doen dan een hartenkreet slaken." De PvdA stemde te gen beide moties, met uitzondering van Y. Bouziani die steun gaf aan de GroenLinks motie. foto Lex de Meester J. Koppejan van de RPCU kon respect opbrengen voor iedereen die actie voert tegen de oorlog. „Wij hebben ons afgevraagd of er een rechtvaardige oorlog bestaat." Maar Irak, stelde hij, heeft een misdadig regime dat al 160.000 onschuldige Koerdische slachtoffers heeft op geëist. Ook de fractie van de WD, Partij Souburg Rit- them, Lokale Partij Vlissingen, het CDA en D66 onder steunden de moties niet. Burgemeester A. van Dok-van Weele deelde mee dat zij vandaag in gesprek gaat met een afvaardiging van maatschappelijke organisaties, scholen en kerken om, in geval van oorlog, an t woord te kunnen geven op socia le verstoringen in de samenleving. KRUININGEN - Nu nostalgie en PSD, nog voor de boten daadwerkelijk uit de vaart zijn, onlosmakelijk met elkaar verbonden lijken, dringt zich de herin nering op aan de pontjes van vroeger. Koningin Juliana en Prins Bernhard, heetten ze. Afgebouwd na de oorlog en zelfs een keer verlengd, ademden ze een typische jaren vijftig sfeer. De salons waren door vaklui betimmerd, de losse meubels waren comfortabel en degelijk en vanaf het dek kon je het voorbijvliegende wa ter bijna aanraken. Als kind moet ik vaak met die boten zijn meegevaren, maar kinderen hebben al leen oog voor het water, de lucht en de overkantenEen goede kans om beter te kijken en de ponten alvast in de nostal gische la van de geest op te bergen, kreeg ik aan het begin van mijn journa listieke loopbaan, bijna 25 jaar gele den, als hulpverslaggever bij de redac tie in Goes. Een PSD-afscheid was zo'n typisch klusje voor een hulpverslaggever. Het kostte veel tijd en het was niet ingewik keld. De echte verslaggevers, met hun nieuwsneuzen en snelle inzichten, kon den dan belangrijker werk doen. Zo kwam je met enige regelmaat op de Prins Bernhard terecht, die als reserve boot in de kleine fuik in Kruiningen lag afgemeerd. Voor plechtige PSD-aange- legenheden als het afscheid van een of ficier of een bemanningslid, werd de J door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie H. den Hartog heeft gis teren bij de rechtbank in Mid delburg tegen een 22-jarige in woner van Vrouwenpolder voor het veroorzaken van een dode lijk ongeval drie jaar gevange nisstraf, waarvan een jaar voor waardelijk en drie jaar rijontzegging geëist. De verdachte had volgens de of ficier aanmerkelijk onvoorzich tig en onoplettend gereden toen hij met zijn auto 28 oktober 2000 in Middelburg op de krui sing Sandberglaan-Laan van der Verenigde Naties in botsing kwam met de zestienjarige bromfietser Stefan Huiszoon die daarbij om het leven kwam. Uit een bloedproef, twee uur na het ongeval afgenomen, bleek dat de man alcohol had gedron ken. Met een promillage van 0,61 zat hij net boven de limiet. Het alcoholgebruik werd door de officier als strafverzwarend meegenomen. Den Hartog achtte bewezen dat de automobilist met een te hoge snelheid (circa 70 km p/u) door rood licht was gereden, nadat hij voor de kruising een auto met aanhangwagen had inge haald. De bestuurder van die auto werd door de officier als een belangrijke getuige be schouwd. Hij had verklaard dat hij kort voor de stoplichten was ingehaald, terwijl verdachte volhield dat hij na de bocht bij het uitrijden van Sint Laurens de inhaalmanoeuvre al had in gezet. Vast stond dat de brom fietser niet op het fietspad, maar op de rijbaan reed. De officier vond dat van onder geschikt belang. Ze beriep zich op de kroongetuige en het tech nisch onderzoek van de politie en het Nederlands Forensisch Instituut. „Duidelijk is dat u sneller heeft gereden dan ver antwoord was en dat u niet heeft geremd. Er waren geen remspo ren." Uit het onderzoek van het NFI kon niet voor honderd pro cent worden vastgesteld of ver dachte door rood was gereden. „Het is zeker geel geweest", stelde de officier. „Ik heb er één doodgereden, ik reed door groen", was zijn reactie. Raadsman D. Olie legde de schuld bij de bromfietser. „Hij reed op de rijbaan. Mijn cliënt heeft de bromfietser niet eens gezien. Het slachtoffer reed te gen zijn auto en niet andersom. Het is dus goed mogelijk dat de brommer, die volgens mij was opgevoerd, te hard heeft gere den. Bovendien heeft de helm niet goed vastgezeten, want die schoot meteen af. Dat is een be langrijke factor geweest voor het letsel aan zijn hoofd." De strafpleiter kraakte het tech nisch rapport van het NFI dat te suggestief zou zijn en hij be streed de waarnemingen van de getuige. Olie had meer vertrou wen in de verklaringen van twee broers, die hadden gezien dat de bromfietser hard reed. Volgens hem waren er teveel twijfels om tot een veroordeling van zijn cli ënt te komen. „Hij is niet schul dig. Alleen het alcoholgebruik staat vast. Mocht er toch een veroordeling volgen dan ben ik het niet eens met de gevangenis straf. Die geldt alleen voor bizarre gevallen. Hier is een werkstraf van toepassing." De officier wilde met haar eis een duidelijk signaal afgeven naai de maatschappij. De rechtbank doet 12 maart uitspraak. Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Golff heeft de slijterij annexTPG-servicepunt in de supermarkt in de Vlissing se wijk Paauvvenburg moeten verbouwen. Eigenaar C. Vader is teleurgesteld in de gemeente Vlissingen en de Keuringsdienst van Waren die de winkel niet wilden gedogen tot het nieuwe winkelcentrum klaar is. De ver bouwing betekent een investe ring van circa achtduizend euro. De Vlissingse Golff supermarkt heeft van de Keuringsdienst van Waren al een aantal boetes ge kregen. De dienst constateerde dat de supermarkt de Drank- en Horecawet overtreedt door in de slijterij, behalve sterke drank ook andere producten zoals rookwaren en postzegels te ver kopen. Dat is in strijd met het alcoholmatigingsbeleid. Sinds het postkantoor en de banken uit Paauwenburg ver dwenen, kunnen de wijkbewo ners in het slijterijgedeelte van de Golff terecht voor onder meer postpakketten, postzegels en telefoon- en strippenkaarten. De ondernemer stuurde diverse brieven aan de gemeente Vlis singen met het verzoek de slijte rij en het TPG-servicepunt te gedogen tot over pakweg ander half jaar de nieuwe Golff super markt aan de overkant van de straat is gebouwd. „De gemeente kon de slijterij niet gedogen, omdat er een wet in het geding is", zegt woord voerder N. Peters van de super markt. Om te voorkomen dat de Keu ringsdienst van Waren krachti ger maatregelen zou nemen is de slijterij verbouwd. Eén hoek van de slijterij is afgescheiden door een wandDe slijterij is be reikbaar via de buitendeur. De afdeling rookwaren en het TPG- servicepunt zijn via een balie in de supermarkt bereikbaar. Advertentie i'km.m Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Het vergt voortdurende waakzaamheid, een constant creatieve geest en niet afla tende speurzin naar de leuke dingetjes in het leven om dit hoekje dagelijks te vullen, beste lezer. Maar er zijn bar re, barre dagen in een schrij versbestaan. Dus toen de huisarts eens be kende een notitieboekje bij te houden van aardige voorval len in zijn praktijk, gingen de oogjes van schrijver dezes be gerig glimmen. Hoe zou dat kostbaar klei nood, zonder twijfel goed voor vele dagen inspiratie, aan de dokter te ontfutselen zijn? Thuisgekomen met een re cept voor klachtreducerende middelen kwam het volop ontwaakte journalistieke jachtinstinct weer vlot tot kalmte. Bestudering van de mysterieuze krabbels op het velletje bracht het inzicht. Het boekje kan maar beter bij de dokter blijven. Hij is de enige die het ontcij- feren kan....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11