Projecten waterstaat onzeker 01 ot PZC 49 4? V. Verwarring alom in Privé voor twee Hulst zoekt oplossing voor stank overstort O? Hennekeij wil helderheid 16 j Afgelasting "Probeer witlof ook eens in een frisse salade met appel en krentjes." Oiocofne! 69 EEEESa 49 39 lJ 79 U krijgt van ons de volle LAAG 200 artikelen blijvend in prijs verlaagd! door Ben Jansen MIDDELBURG - Gedeputeer de J. Hennekeij (verkeer en ver voer) wil helderheid over de gevolgen voor Zeeland van de uitgavenstop die Rijkswater staat heeft afgekondigd. Hij gaat er voorlopig van uit dat de acute geldnood bij de uitvoe ringsafdeling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat pro jecten in Zeeland niet in de wie len zal rijden. „Ik wil daar wel duidelijkheid over. Dan ben ik er pas echt gerust op." Rijkswaterstaat heeft voor dit jaar 6,2 miljard euro uit te ge ven. Volgens berichten zouden inmiddels aangegane verplich tingen dit budget nu al met 400 miljoen euro overschrijden. Vandaar dat sinds deze week een volledige verplichtingen stop geldt. Volgens een woord voerster van Verkeer en Water staat in Den Haag loopt het zo'n vaart niet. „We zijn erachter ge komen dat we voor 90 procent van ons budget voor dit jaar al verplichtingen zijn aangegaan. En het is nog maar eind februa ri. Daarom is het verstandig even een pauze te nemen en de boel op een rijtje te zetten." Goederenspoor In Zeeland is het Rijk bij een aantal belangrijke infrastruc turele en onderhoudsprojecten betrokken, zoals de nieuwe N57 op Walcheren met een aquaduct in Middelburg, de verdubbeling van de N61 (Hoek-Schoon- dijke), de tweede brug over de Grevelingensluis bij Bruinisse, een nieuwe aansluiting voor de goederenspoorlijn in het Sloe- gebied en een aansluiting op het goederenspoor in de Antwerpse haven (de zogenaamde Bocht van Bruinooge), een timnel bij Sluiskil, versterking van de glooiing van de zeeweringen, herinrichting van de veerha- WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28. lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat door het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 4 februari 2003, nr. 030055/55 goedkeuring is verleend aan de 19e herziening van het bestemmingsplan Axel - Oude Molen. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de omvorming en uitbreiding van de school in Koewacht tot brede school en uitbreiding van het nabijgelegen woonwagencentrum met vijf standplaatsen. Het goedkeuringsbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf heden ter inzage aan de balies Ruimte. Milieu en Bedrijven in het stadhuis van de gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen. in de vestiging van Axel, Markt I in Axel en in de vestiging van Sas van Gent.Vlaanderenplein I in Sas van Gent, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. gedurende de periode van vrijdag 28 februari tot en met donderdag 10 april 2003. Tijdens deze openingstijden kan desgewenst een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Binnen voornoemde termijn kan, door belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bedenkingen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland in te dienen, beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019,2500 EA's-Gravenhage Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn, tenzij binnen de beroepstermijn in samenhang met het beroepschrift ook een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak is ingediend. De verzoeken met bijbehorende stukken liggen met ingang van 28 februari tot en met 27 maart 2003 ter inzage bij de balie Ruimte, Milieu en Bedrijven in Axel, Sas van Gent en Terneuzen (geopend maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9 00 tot 20.00 uur). Gedurende voornoemde termijn kan eenieder schriftelijke zienswijzen tegen het voornemen kenbaar maken bij het College van Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, Postbus 35.4530 AA Terneuzen. Terneuzen, 27 februari 2003 Burgemeester en wethouders van Terneuzen. secretaris. burgemeester, F.M.L. Lauret RA drs. R.C.E. Barbé e^e - donderdag 27 februari 2003 vens in Kruiningen en Perkpol- der, de rondweg Terhole, de ver dere bekleding van de A58 met zeer open asfaltbeton en de bouw van een nieuw kantoor voor de directie Zeeland van Rijkswaterstaat in Middelburg. De woordvoerster van Verkeer en Waterstaat verzekert dat de verplichtingenpauze geen ge volgen voor Zeeland heeft. Ge deputeerde D. Bruinooge (eco nomie en havens) zou zich dat ook niet kunnen voorstellen. „We hebben bijvoorbeeld over de verbetering van de goederen spoorverbindingen afspraken gemaakt met Verkeer en Water staat die in beton zijn gegoten. Daarom ben ik vooralsnog niet al te ongerust." Dat geldt ook voor zijn collega Hennekeij, die erop wijst dat voor dit jaar in Zeeland geen grote projecten op stapel staan. „De N57 en de N61 komen pas later aan bod en die staan stevig verankerd in het meerjarenprogramma infra structuur. Wethouder L. Wille (verkeer) van Sluis heeft gisteren direct contact opgenomen met de se cretaris van het project Duur zaam Veilig. Daar is het verzoek neergelegd om na te gaan of ook investeringen in West-Zeeuws- Vlaanderen in het geding zijn. Is dat zo, dan moet Hennekeij daarover zijn zorg uitspreken. Wat Wille betreft mag het abso luut niet zo zijn dat de ombouw van de N61 gepland in 2007 op de lange baan wordt geschoven. „Dat zou wat de gemeente Sluis betreft onacceptabel zijn." OOSTBURG - De voorstelling van Max de Reus op 8 maart in het Ledeltheater in Oostburg gaat niet door. De technische uitvoering van deze kinder voorstelling blijkt niet moge lijk. door Wilma Valk BRESKENS - Een groot ledi kant is een van de hoofdrolspe lers in het blijspel Privé voor twee en wie er allemaal wel of niet in dit bed hoort is te zien en te horen op 14,15 en 22 maart in zaal De Uitkomst in Breskens. De klucht die toneelvereniging Thalia dit jaar op de planken brengt zorgt af en toe voor grote verwarring. Het draait allemaal om Hetty een dame op een flat in Amsterdam die alles van een wel zeer 'lichte' kant neemt. Ze heeft een tweetal minnaars, die ze strikt gescheiden houdt. Maar er komt een kink in de ka bel. Haar zus Anne staat ineens voor de deur, op de voet gevolgd door echtgenoot Richard. De problemen stapelen zich pas echt op als ook de echtgenotes van haar vrienden opdagen. De voorstellingen beginnen steeds om 20.00 uur. Op de beide zaterdagen is er bal na met on dersteuning van Frankies Com bo. Kaarten zijn te koop bij Tweewielerspecialist Jan de Winter aan het Spuiplein en aan de kiosk van de Cl000. Toneelvereniging Thalia repeteert voor het blijspel Privé voor twee. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Voor omwonenden van overstorten in de wijken Den Dullaert en Langs de Linie zal stankoverlast voor het over- grootste deel tot het verleden gaan behoren. Dit garandeert de gemeente. Hulst gaat een aantal maatregelen nemen, waaronder de plaatsing van een bergbe- zinkbassin. De plannen voor een bergbe- zinkbassin in de Dullaertwijk zijn niet nieuw. In eerste instan tie zou een gedeelte van de vij ver aan het De Vosplantsoen worden opgeofferd, maar nadat de omwonenden hiertegen in het verweer kwamen, is een nieuwe studie gemaakt. Nu is het bezinkbassin gepland onder het parkeerterreintje aan het Van Ceulenplein. De omwonenden hebben geen bezwaren tegen deze locatie, zo bleek gisteravond tijdens een inspraakavond over de plan- nenin het Hulster stadhuis. De vrees voor geluidsoverlast door de pompen werd door ambte naar W. Willaert weggenomen.; Je hoort ze amper en dan alleen na een hevige regenbui als de pompen hun werk moeten doen." Nu vindt er nog geregeld over stort plaats op de vijver aan het De Vosplantsoen. Dit zal na aanleg van het bezinkbassin slechts in uitzonderlijke geval len gebeuren. Door wat techni sche ingrepen wordt er stroming in het water van de vijver ge bracht en dat zorgt voor minder eventuele stankoverlast. „Daarnaast is het water uit het bezinkbassin dat dan in de vij ver terechtkomt, 84 procent minder vervuild dan voorheen", zei Willaert. Bewoners van Langs de Linie waren blij te horen dat de over stort op de eendenvijver aan de Poorterslaan stopt. Wel vrezen ze enigszins dat het probleem wordt verplaatst naar de vijver aan de Akkerwinde. Ambtenaar G. Totté kon hen gerust stellen. „De kwaliteit van het water zal nauwelijks veranderen." BESTSELLER! gegarandeerd NERGENS ^GOEDKOPER BESTSELLER! Witlof 500 gram BESTSELLER! Varkensschitzels Naturel of gepaneerd Kilo BESTSELLER! Witte bolletjes Pak 6 stuks -OrBtT Joke Kempink medewerkster AGF PLUS Pelkwijk in Winterswijk V«C«*NOff.O^ NERGENS Agoedkoper lUutricia Chocomel Normaal, halfvol of halfvol geen suiker toegevoegd Pak 1 liter Mijn Merk Toiletpapier decor 3 laags Pak 8 rollen 3.12 Brand/Heineken Pils Krat 24 flesjes a 30 cl. terrKf JWr6S~ PLUS Salades Vers voor u geschept. Garnalen, krab of zalm Bakje 150 gram AA571*95" I Deepblue Tonijn 'n olie, in water of met groente Blikje 185 gram 0.85 frl.1INM.-l Elke week een aantal aanbiedingen die nergens anders goedkoper zijn. Bestsellers zijn herkenbaar aan het garantiestempel: I NERGENS Vgoedkoper Spa 8c Fruit Appel/guave, iemon/cactus, orange/yuzu of witte druif/citroen Fles 150 cl gegarandeerd NERGENS GOEDKOPER Treft u Bestsellers elders in dezelfde week voor een lagere prijs aan? Het prijsverschil wordt direct aan u terugbetaald. PLUS Verbiest Nieuwstraat 43a 4576 AH Koewacht Tel. 0114 - 361207 Openingstijden: maandag t/m woensdag 8.00-18.00 donderdag en vrijdag 8.00-20.00 zaterdag 8.00-17.00 PLUS Klippel-Roggeband Molenstraat 1 4698 BA Oud-Vossemeer Tel. 0166 - 672384 www.plussupermarkt.nl Openingstijden: ma t/m wo 8.00-18.00 do vrij 8.00-20.00 za 8.00-16.00 Middagsluiting ma t/m vr 12.30-13.30 9/03 Aanbiedingen 2ijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Geldig van donderdag 27 tebruari i/m zaterdag 1 rt 2003. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44