Ajax schuift naar salonremise PZC F Inter voorkomt twaalfde winst Ilarca 1 Vertrek van Kuy overheerst alles Utrecht wil uitstel licentie-aanvraag Verfoeid rekenwerk kan na 0-0 in Amsterdam volop beginnen champions league Vijfde goal Lionel Lord Van der Meyde akkoord met voorstel Burg vraagt om mildere straf Ernest Faber langer bij PSV Schalken klopt titelverdediger Vriesekoop verdedigt NK-titel niet Toparbiter Tsjoesainov overvallen mtmnurn Frank de Boer evenaart record donderdag 27 februari 2003 door André Hooqeboom AMSTERDAM - Een gedrocht, noemde Louis van Gaal de Champions League bij herha ling. De nu werkloze oefen- meester had daar in ieder geval gelijk in. In de tweede ronde van het grootste Europese voetbal toernooi is na gisteravond nog alles mogelijk. Bijvoorbeeld dat Ajax de kwartfinale bereikt. De 0-0 gisteravond tegen het Engelse sterrengezelschap van Arsenal kwam vooral voort uit de angst om te verliezen. In te genstelling tot het treffen in Londen, zat er gisteravond kraak noch smaak aan de ont moeting. Slechts het deels be vredigende resultaat stemde tot ingetogen vreugde in de Arena. De wedstrijd ontpopte zich als een lange schaakopening, waarbij de risico's die tot schade konden leiden geheel werden uitgesloten. Een scenario dat zich al openbaarde in de opstel lingen van beide elftallen. Ro nald Koeman had ten opzichte van een week eerder zijn team op één plaats gewijzigd. Jelle GroepA. Internazionale (Ita) - Barcelona (Spal 0-0. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Gele kaart: Morfeo, Cannavaro IInterI, Puyol, Cocu (Barcelona). Aantal toeschouwers: 60.000. Newcastle United (Eng) - Bayer Leverku- sen (Dui) 3-1 (3-0). 5. Shearer 7-0,7 7. She arer 2-0, 36. Shearer 3-0 (strafschop), 73. Babic 3-1 Scheidsrechter: Larsen (Den). Gele kaart: Brdaric (Leverkusen). Aantal toeschouwers: 45.000. Barcelona 4 3 1 0 10 8-2 Internazionale 4 2 1 1 7 7-6 Newcastle 4 2 0 2 6 8-9 Leverkusen 4 0 0 4 0 5-11 Groep B. Ajax - Arsenal 0-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Cole, Vieira (Ar senal). Aantal toeschouwers: 51.025. Valencia (Spa) - AS Roma (Ita) 0-3 (0-3). 24. Totti 0-1,30. Totti 0-2,36. Emerson 0- 3 Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Rufete (Valencia), Zebina, Sa muel (AS Roma). Aantal toeschouwers: 40.000. Ajax 4 1 3 0 6 4-3 Arsenal 4 1 3 0 6 4-2 Valencia 4 12 15 2-4 AS Roma 4 1 0 3 3 5-6 VLISSINGEN - Lionel Lord heeft gisteravond zijn vijfde competitietreffer voor Cam- buur Leeuwarden gemaakt. Het doelpunt van de voormalig Vee- re-speler was niet voldoende voor de zege, want zijn ploeg speelde 1-1 bij VVV. Cambuur, met Goesenaar Rody Hoegee op het doel, bezet na het gelij kspel de achtste plaats in de Gouden Gids divisie. Fortuna en MW kwamen gisteren niet tot scoren in hun onderlinge duel. De voormalige eredivisionisten blijven daardoor in de staart van de ranglijst hangen. Fortuna Sittard - MW 0-0. Scheidsrechter: Temmink. Gele kaart: Brusselers (Fortuna S), Dec kers, Winkens, Taiwo(MW). Aantal toeschouwers: 4000. VVV - Cambuur Leeuwarden 1-1 (0-0). 64. Lord 0-1, 84. Mbemba 1-1. Scheidsrechter: Van Beek. Gele kaart.: Leemans (VW), Durmusoglu (Cambuur). Aantal toeschouwers: 1389. ANP van Damme moest zijn plaats afstaan aan de Braziliaan Max well, die opbouwend meer in huis heeft, maar verdedigend minder robuust is. Daardoor verscheen Richard Witschge in het elftal. Koeman wilde niet starten met twee twijfelgeval len in het basisteam. Van Dam me was niet honderd procent fit, Galasek, de bewaker van Berg kamp en eerste opbouwspeler aan Amsterda mse kant ook niet De trainer koos voor de meest logische oplossing. Naïviteit De angst voor een snelle tegen- goal, zoals op Highbury verlam de Ajax aanvankelijk. Maar de Engelsen waren ook niet van plan blind de aanval te zoeken. Vorige week gewaarschuwd door het technisch vaardige spel van de tegenstander, nam Arse nal het zekere voor het onzeke re. Dat leidde het merendeel van de eerste helft tot een weliswaar tactisch interessante krachtme ting, maar ook een zonder aan vallende diepgang. Dat was deels ook de wens van Ronald Koeman. Ajax had geleerd van eerdere ervaringen, waarin de naïviteit op pijnlijke wijze aan het licht kwam, zoals twee keer tegen Inter in de eerste ronde van het toernooi. Een kwartier lang was het bal bezit voor Arsenal, zonder dat Ajax-doelman Lobont ook maar enigszins in de problemen kwam. Het duel verliep ook aanzienlijk trager dan een week eerder op Highbury. Het grote veld van de Arena bood meer kans op bedachtzaam spel en daar maakten beide ploegen volop gebruik van. Bovendien kende Ajax in Andy van der Meyde een zwakke plek in het team. Pienaar en De Jong hadden te veel ontzag voor hun respectie velijke tegenstanders, Vieira en Pires. Gingen er wel op, maar er niet over. De patstelling werd incidenteel onderbroken en dan vooral door Trabelsi. De vleu gelverdediger stond twee keer aan de basis van de enige ge slaagde aanvallende acties van de Amsterdammers. De eerste keer eindigde de aanval bij Ibrahimovic, wiens schot ge keerd werd en slechts leidde tot een comer. Later versierde Tra belsi een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, waaruit Chivu bijna succesvol was. De bal werd door Cole van de lijn gekopt. Ajax zag nauwelijks kans spits Ibrahimovic in stelling te bren gen, maar aan de andere kant gold hetzelfde voor Henry en Bergkamp. Beiden waren on zichtbaar, al etaleerde Henry even voor rust nog wel een vleugje voetbalklasse. Het hoogstandje stond te veel op zich om effect te sorteren. Ook na rust maakte het duel de hoog gespannen verwachtingen niet waar. Ajax had iets meer durf, maar het zo hoog geprezen Arsenal stelde als team opnieuw teleur. Dennis Bergkamp kwam in het stuk nauwelijks voor. Hij werd opnieuw door Galósek overvleugeld. Ajax had in de Tsjechisch international weer één van zijn meest constante spelers. De fysiek aangeslagen routinier haalde echter het ein de van de strijd niet. Moege speeld werd hij na zeventig minuten gewisseld voor de Afri kaanse stopper Yakubu, die dit seizoen nog nauwelijks in actie was geweest. Hij viel foutloos in. Om nog iets te forceren, bracht Koeman in de slotfase ook nog Mido in. De wedstrijd was even wel geen winnaar gegund. Voor al omdat de wil om te winnen gisteravond niet in de beide elf tallen zat. Het verafschuwde re kenwerk om de kwartfinale te bereiken kan nu echt beginnen. Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu en Maxwell; De Jong, Gala sek (70. Yakubu), Pienaar (90. Sneij- der) en Witschge; Ibrahimovic (84. Mido) en Van der Meyde. Arsenal: Seaman; Lauren, Keown, Cambell en Cole; Wiltord (78. Jeffers Vieira, Gilberto en Pires (86. Van Brockhorst); Bergkamp (78. Par lour) en Henry. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax en Andy van der Meyde zijn akkoord gegaan met het schikkings voorstel van de aanklager be taald voetbal van de KNVB, waardoor de international vier duels wordt geschorst. De Ajacied kreeg zondag in de uitwedstrijd bij FC Utrecht rood na een schermutseling met zijn tegenstanders Patrick Zwaanswijk en René Ponk. Zwaanswijk, die ook rood ont ving, kreeg en accepteerde een voorstel voor twee duels. Ook Patrick Ax (NEC) en Juan Viedma (RBC) zijn akkoord ge gaan met schikkingsvoorstel len na rode kaarten. Beiden krijgen drie wedstrijden schorsing, waarvan één voor waardelijk. Sjaak Polak van FC Twente (twee wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk) gaat evenmin in beroep. Leo Koswal (Excelsior), in staat van beschuldiging ge steld naar aanleiding van tv- beelden, besloot zich niet te verzetten tegen de voorgestel de schorsing van vier wedstrij den. Koswal kreeg op 15 febru ari tegen NAC geen kaart voor zijn overtreding op Engelaar omdat scheidsrechter Luijten de overtreding niet zag. Na be studering van tv-beelden stel de de aanklager hem alsnog in staat van beschuldiging. ANP door Ger Lammerink RIJSWIJK - Barcelona is er gis teravond niet in geslaagd voor de twaalfde achtereenvolgende keer een wedstrijd in de Cham pions League te winnen. Wel bleef ook bij Inter de eerste ne derlaag uit: 0-0. Tien keer op rij won Barga inter nationaal onder Van Gaal; één keer met nieuweling Antic aan het roer. Dat was een week eer der, thuis tegen Inter (3-0). Pijn deed de remise in San Siro de Catalanen, vooral geplaagd in de nationale competitie, nau welijks. De voorsprong lijkt groot genoeg. Bij Barcelona speelde één Nederlander min der mee dan in de eerste con frontatie met Inter. Overmars bleef geblesseerd aan de kant. Antic handhaafde zijn vertrou wen in de internationals van Oranje. De Boer, Kluivert, Rei ziger en Cocu waren van het be gin van de partij. Inter-coach Cuper had aanmerkelijk meer problemen. Cordoba en Recoba waren geschorst, Batistuta niet speelgerechtigd. Crespo en Ven- tola geblesseerd. Even leek er desondanks een overweldigen de start uit te rollen. Al na twee minuten scoorde Vieri. Zijn treffer werd echter afgekeurd, wegens buitenspel. De eerste helft was verder ge- lijkopgaand, met mogelijkhe den aan beide kanten. Dat speelbeeld zette zich na de her vatting voort. Halverwege het tweede deel echter leek Kluivert de impasse te doorbreken. De Nederlander verscheen alleen voor Inters doelman Toldo, maar schoot te zacht, Newcastle won voor de tweede achtereenvolgende keer van Le verkusen (3-1), bij voorbaat als kansloos voor het bereiken van de volgende ronde. De Engelsen hebben daardoor nog de kans in elk geval Inter te achterhalen en als tweede te eindigen. Robsons formatie kon weer be schikken over Shearer, de afge lopen twee internationale duels absent wegens een schorsing. De oud-international schoot er al in de eerste helft drie in. Bij de laatste daarvan deed hij dat door een strafschop te benutten. Babic maakte er na rust nog 3-1 van. In de groep van Ajax heeft AS Roma een welhaast historische overwinning geboekt bij Valen cia, 3-0. Het was de eerste keer in drie jaar Champions League dat de Spanjaarden in hun eigen Mestalla-stadion onderuit gin gen AS Roma kon in Valencia weer beschikken over Totti. De aanvoerder scoorde binnen een half uur twee keer. Vervolgens maakte Emerson voor rust 3-0, op aangeven van Totti. ANP KORTRIJK - Oud-voetballer Coen Burg heeft voor de reel bank van Kortrijk om een mildere straf gevraagd. De Nede lander werd op 5 februari bij verstek veroordeeld tot eeno: voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden wege betrokkenheid bij omkoping bi] het competitieduel tusss Westerlo en Kortrijk uit 1999. Burg zou destijds zijn benade door de Nederlandse oud-futsalinternational John de Bevt die handelde in opdracht van een goksyndicaat. Westers speler Burg moest samen met ploeggenoot Mare Cox hetri sultaat negatief beïnvloeden. Daarvoor zou hij een 'belonii krijgen van 7435 euro, het werd uiteindelijk 545 euro. DeBi ver werd op 5 februari, eveneens bij verstek, veroordeeld! een celstraf van negen maanden. Belga las EINDHOVEN - PSV heeft het contract met Ernest Faberm een seizoen verlengd. De Eindhovense voetbalclub heeft c ?u' optie in de huidige verbintenis van de verdediger gelicht. F; ber speelt al sinds de junioren bij PSV. In elf seizoenen in li eerste elftal scoorde hij zes keer De eenmalige internation werd drie keer uitgeleend; aan NEC, Sparta en FC Groninge Dit seizoen begon hij onder Hiddink al veertien keer in de bj sis. Door de blessure van Kevin Hofland vormt hij met Wilfn Bouma met succes het centrale verdedigingskoppel. ANP DUBAI - Sjeng Schalken heeft gisteren bij het tennistoerno* van Dubai de kwartfinales gehaald. De als zesde geplaatst Nederlander versloeg de Franse titelverdediger Fabrice San toro in drie sets: 3-67-67-6. Het is de eerste keer dat Schalkc in de Verenigde Arabische Emiraten de laatste acht bereikt.l drie eerdere optredens won hij slechts één partijVorige wet kwam hij ook tot de kwartfinales in Rotterdam. Hij treft nui nummer drie van de plaatsingslijst, Jiri Novak. Raemon Slit ter wist zijn sterke optreden in Rotterdam geen passend vei volg te geven. De verliezend finalist ging in de eerste rondei Kopenhagen met 7-6 7-5 onderuit tegen de Zweed Magnu Norman. ANP ZOETERMEER - Bettine Vriesekoop zal komend weekeind haar titel bij de Nederlandse kampioenschappen tafeltenni niet verdedigen. Ze won vorig jaar op 40-jarige leeftijd voc de veertiende keer het goud in het enkelspel. Vriesekoop dee in 2002 mee om ritme op te doen voor de Europa Cup-wed strijden met De Treffers. Ze komt nu nauwelijks meer in act"; en staat op de reservelijst bij de club uit Klazienaveei Vriesekoop zal tijdens de NK wel een clinic geven voord jeugd. Bij de vrouwen voert Elena Timina de plaatsingslijs aan. Danny Heister verdedigt de titel bij de mannen. ANP MOSKOU - De voormalige Russische toparbiter Serg Tsjoesainov is in Moskou bij een overval zwaargewond gf raakt. Twee mannen gingen hem te lijf met honkbalknuppel; Hij floot in het verleden wedstrijden voor de wereldvoetbai bond Fifa en beheert tegenwoordig een voetbalschool. „Hi zijn mensen die tegen de voetbalschool zijn. Ik heb eerdere telefonische bedreigingen ontvangen", aldus Tsjoesainoi Sporters zijn in Rusland regelmatig doelwit van overvallen Oud-international Joeri Titsjkov werd onlangs bij een ovei val gedood. SID MILAAN - Frank de Boer speel de gisteravond bij Internazio nale - Barcelona (0-0) in de Champions League zijn 117e wedstrijd in een Europa-Cup toernooi. Dat betekende een evenaring van het record van de Italiaan Giuseppe Bergomi, die inmid dels gestopt is. Frank de Boer (32) kwam in Mi laan voor de 46e keer in dit op zicht voor Barga in actie. De overige (71) Europese duels speelde hij voor Ajax. Zijn debuut in een Uefa Cup wedstrijd was in september 1989, met Ajax tegen Austria Wien. Aanvankelijk had de Uefa bekendgemaakt dat Paolo Maldini van AC Milan het re cord van Bergomi had overtrof fen. Bij de verdediger waren echter ook (vier) wedstrijden in de Intercontinental Cup meege rekend. Voor de ranglijst van Europese wedstrijden telt dat niet. De verwachting is dat Frank de Boer op 11 maart het record al leen in zijn bezit krijgt. Dat ge beurt als hij zijn opwachting maakt in de ontmoeting met Le verkusen. door Rob van Rooijen UTRECHT - De knappe zege op Ajax is bij FC Utrecht niet lang gespreksstof geweest. Het ver trek van spits Dirk Kuyt naar Feyenoord, daar gaat het sinds maandag over in stadion Nieuw-Galgenwaard. Ook de belabberde financiële situatie bij de club is voor even minder belangrijk. De verhalen over een mogelijk vertrek naar de Kuip speelden Kuyt zelf gisteravond geen par ten in de wedstrijd tegen Hee renveen: 2-2. De Katwijker speelde tegen de Friezen net zo gedreven als tegen Ajax. Zowel FC Utrecht als Heeren veen strijdt om Europees voet bal voor komend seizoen. Het uitgangspunt voor beide ploe gen was dan ook dat puntenver lies moest worden voorkomen. Dat gold zeker voor Heeren veen, dat zaterdagavond koplo per PSV op bezoek krijgt. Het gevolg was een boeiende wed strijd, zeker in de eerste helft. De thuisploeg had in de begin fase het initiatief en was enkele keren dicht bij een voorsprong. Het doelpunt viel echter in de dertiende minuut voor Heeren veen. Sibon meldde zich voor een vrije trap en schoot de bal onhoudbaar voor Wapen aai de verre hoek: 0-1. De Friezes gaven de voorsprong ruim ees kwartier later onnodig weg. Dl verdediging lette na een hoek schop van Tanghe niet goed de vrijstaande Schut, die doel man Vonk met een kopbal kans loos liet: 1-1. Kort daarna veroorzaakt! Hansma een strafschop na overtreding op JochemsenHee renveen protesteerde, maa Kuyt bleef rustig onder de pro testen: 2-1. Scheidsrechter He- verkort was vervolgens vlak voor rust de boosdoener voor FC Utrecht. Vreven beroerde de bi met de hand. Opnieuw besliste Haverkort met een strafschop Ook Nurmela faalde niet er bracht Heerenveen langszij. De tweede helft kende minde hoogtepunten dan de eerste Van krachtsverschil in het vele was geen sprake, al was Heeren veen voetballend de betere Roest (kopbal op de paal) en Kuyt misten in de slotfase de kans op 3-2. FC Utrecht - Heerenveen 2-2 (2-2) 13. Sibon 0-1, 29 Schut 1-1, Kuijt 2-1 (strafschop), 40. Nurmelt 2-2 (strafschop). Scheidsrechter Haverkort. Gele kaart: Jochemseu Vreven (FC Utrecht), Vonk, Jenser. (Heerenveen). Aantal toeschou wers: 16.300. ANP Alan Shearer kopt zijn eerste van drie doelpunten binnen namens Newcastle United. foto Owen Humphreys/AP Aj Ba Tot 34 37 71 0 2 2 29 7 36 6 0 6 2 0 2 71 46 117 van onze sportredactie UTRECHT - FC Utrecht is in overleg met de KNVB over uit stel van de licentie-aanvraag voor het nieuwe seizoen. „Eind maart moeten die stukken bij de voetbalbond binnen zijn en dat halen we zeker niet", aldus Martin Sturkenboom, algemeen directeur ad interim van FC Utrecht. Op 30 juni zal het tekort van FC Utrecht zijn opgelopen tot 14 miljoen euro. FC Utrecht is mo menteel in gesprek met de ge meente en andere partijen. De gemeente heeft bovendien op ei gen initiatief een werkgroep in het leven geroepen, die onder zoek doet naar de gang van za ken over de afgelopen jaren. Medio april moet die werkgroep een voorstel voorleggen aan burgemeester en wethouders De beslissing van het college is een belangrijke leidraad bij de overlevingsstrategie van FC Utrecht, dat onlangs dankzij steun van de Rabobank en hoofdsponsor Amev de salaris sen tot en met april kon garan deren. Sturkenboom maakte ook dui delijk dat hij na de sanering geen trek heeft in een functie bij FC Utrecht. „De voetballerij is mijn wereld niet." Alle be stuursleden en commissarissen keren na de sanering niet terug in hun functie. „Ze treden af ei zijn niet herkiesbaar," verze kerde Sturkenboom, „dat geldt ook voor leden van de Stadion NV." Daarin hebben vice-voor- zitter Jan van de Kant en c oud-voorzitters Hans Herre- mans en Gerrit Bloemink zit ting. GPD foto Dusan Vranic/AP Arsenal-spits Thierry Henry slalomt tussen Cristian Chivu (links) en Tomas Galasek door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38