wijst vestiging sterfhuis af Wijk Hoge antennemast blikvanger PZC Zierikzeeërs moeten wekker zetten voor wegzetten huisvuil Nieuwe Steeg weer tot vier uur open Scholieren slagen voor bedrijfshulpverlening 15 Ziekenhuis Dirksland trekt vier kinderartsen aan Vrees voor confrontatie met de dood en verlies vrij uitzicht in Zierikzee Drankrijdster aangehouden Vlam in de pan Trucker ziet motor over hoofd Autoinbraken op P&R-terrein Vijftien bekeuringen bij controle Hennepkwekerij ontmanteld agenda s - Bewoners van de wijk waar het hospice moet verrijzen, zijn bang hun vrije uitzichtte moeten verruilen voor het een regelmatige confrontatie met stervenden en begrafenisstoeten. foto Marijke Folkertsma Top Sint Lievensmonstertoren niet langer hoogste punt door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De top van de Sint Lie vensmonstertoren - beter bekend als de Dik ke Toren - in Zierikzee is sinds dinsdag niet langer het hoogste punt van Schouwen-Dui- veland. De 58 meter hoge toren is voorbij ge streefd door een 63 meter hoge antennemast, geplaatst langs de Rampweg bij Scharendij- ke. De Stichting Schoon Genoeg heeft vergeefs geprobeerd de komst van de antennemast, nodig voor het C2000 communicatiesysteem voor hulpverleners, tegen te houden. Schoon Genoeg vindt dat door de plaatsing van de an tenne het open landschap van Schouwen- Duiveland onacceptabel is aangetast. Door het oprichten van de antennemast langs de Rampweg, vlakbij de Brouwersdamaanzet is de entree van Schouwen-Duiveland in de vi sie van Schoon Genoeg verpest. De gemeente Schouwen-Duiveland is ook nooit blij geweest met de komst van de hoge antenne maar zegt het ministerie van defen sie de vergunning niet te kunnen weigeren. De rijksoverheid kan volgens de gemeente dergelijke masten in principe overal neerzet ten. De gemeente zegt niet meer te kunnen doen dan proberen te sturen naar een plek waar de minste schade wordt aangericht. GSM-antennes Elders op Schouwen-Duiveland zijn de laat ste jaren al verschillende antennemasten ver rezen. Aan de Nieuwe Kooiweg staat al meer dan een jaar een zonder de benodigde vergun ning gebouwde antennemast, daar neergezet in opdracht van GSM-provider Dutchtone. Collega-providers 02 en Ben - inmiddels om gedoopt tot T Mobile - hingen enkele maan den geleden ook hun antennes aan de Dutch- tone-mast. Ben/T-Mobile wil ook aan de haven Klooster nol bij Scharendijke een 32 meter hoge antennemast neerzetten. Havenmeester A. Hardenbol en de dorpsraad Scharendijke hebben bij de gemeente bezwaar aangete kend tegen het gemeentelijk voornemen de bouw toe te staan. Met behulp van een enorme kraan werd dins dag de 63 meter hoge antenne langs de Ramp weg bij Scharendijke in elkaar gezet. foto Marijke Folkertsma donderdag 27 februari 2003 de aan te trekken. Op de ar beidsmarkt bestaat een tekort aan kinderartsen. Daarnaast kiezen specialisten vaak voor grotere ziekenhuizen omdat zij dan in een groter team werken; de onregelmatige nacht- en weekenddiensten worden dan over meer mensen verdeeld. Sinds de Dirkslandse kinder arts K. Oosterhuis vorig jaar zijn vertrek aankondigde, is de ziekenhuisdirectie op zoek naar nieuwe specialisten. Want ook het samenwerkingsverband met Medisch Centrum Rijn mond Zuid (MCRZ) kon dat probleem niet oplossen. Grens Bij die zoektocht is vooral ook over de grens gekeken. Zo is vo rig voorjaar de Zuid-Afrikaan se arts Singh voor één jaar naar Goeree-Overflakkee gehaald. Daarmee was het Dirkslandse team, dat uit drie tot vier artsen zou moeten bestaan, flink on derbezet. Maar met hulp van het MCRZ en andere Nederlandse kinderartsen, die vooral in de weekenden voor 'waarnemin gen' bijsprongen, heeft het Van Weel-Bethesda ziekenhuis deze tijd kunnen overbruggen. Want inmiddels is de ziekenhuisdi rectie erin geslaagd vier kinder artsen voor onbepaalde tijd aan te trekken. De Zuid-Afrikaanse kinderarts U. Carpenter Cling Hoppmann is nu bijna zes maanden aan de slag in Dirksland. Volgende maand komt de Duitse specia list K. Eisenbart het team ver sterken. Zijn toekomstige colle ga, J. Dembinski, die half mei begint, is ook uit Duitsland af komstig. I. Snoeck maakt de maatschap van kinderartsen compleet. Zij werkt in het Juli ana Kinderziekenhuis in Den Haag en zal voor één dag per week op Goeree-Overflakkee zijn. Voor de directie van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis is het belangrijk dat de afdeling kindergeneeskunde overeind blijft. Betrekkelijk dicht bij huis kunnen bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden op de ze manier terecht voor deze spe ciale medische zorg. Dienstverlening Daarnaast kan de dienstverle ning verbeterd worden. Zo zul len de spreekuren op de polikli niek in Hellevoetsluis worden uitgebreid van één dagnaardrie dagen in de week, wanneer het team daadwerkelijk compleet is. jcs- door Famke van Loon DIRKSLAND - Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirks land heeft vier kinderartsen aangetrokken. Het nieuwe team bestaat uit een Zuid-Afrikaan se, twee Duitse en een Neder- landse arts. Wanneer de laatste fan de vier half mei aan de •lag gaat op Goeree-Over flakkee is de afdeling kinderge- jeeskunde weer op volle sterk- n foor kleinere ziekenhuizen als dat in Dirksland is het moeilijk specialisten kindergeneeskun- van de Stichting Hospice Schouwen-Duiveland, als Van der Wouden begrijpen dat de buurtbewoners van de Frederik Hendriklaan niet direct enthou siast zijn over de komst van het hospice op het grasveld voor hun deur. Beiden benadrukken dan ook dat dit plan een voorstel is en niet definitief. ,,Wij zouden erg blij zijn met deze locatie om dat het vlakbij het ziekenhuis en Arcus zorgcentra locatie Corne lia ligt", stelt Obbink.Daarom hebben wij in januari een infor matieavond voor de buurtbe woners gehouden. Wij hebben toen uitgelegd wat een hospice is en wat wij beogen." Een hos pice is een huis waar mensen in de laatste levensfase kleinscha lig en huiselijk verzorgd wor den. In Zierikzee zou het gaan om drie later wellicht maximaal vijf bewoners. Lijkauto's Al tijdens deze avond bleek dat het gros van de buurtbewoners afwijzend tegenover de komst van het hospice staan. Zij we zen dat er te vaak lijkauto's door hun wijk zullen rijden en willen voorkomen dat hun opgroeien de kinderen geconfronteerd worden met de terminale bewo ners. Voor Obbink en Van dei- Wouden zijn het begrijpelijke bezwaren. „Natuurlijk moeten de mensen wennen aan het idee", zegt Obbink. „Maar de dood hoort bij het leven. En we praten hier over een huis van 350 m2 op een terrein van 6000 m2. Die grond wordt ingericht als een parkje waarbij de bewo ners kunnen meedenken over de inrichting. We willen graag een net zo goede buur zijn als de hospices in Middelburg en Hansweert dat zijn." Van der Wouden benadrukt dat het hospice van groot belang is en dat de beeldvorming vaak in eerste instantie negatief is. Daarom zal er veel aan de com municatie gedaan moeten wor den. Zulke dienstverlenende voorzieningen horen bij de maatschappij. Je kunt dat niet wegstoppen op een bedrijven terrein." De stichting bezint zich op welke wijze zij met de buurtbewoners verder in ge sprek zal gaan. Alternatieven Alternatieven heeft de stichting niet direct. Ideeën van de buurt bewoners om het hospice in de Noorderpolder aan de andere kant van het ziekenhuis te vesti gen, zijn mogelijk maar voor het hospice zit daar een fors prijs kaartje aanvast. Obbink: „Het terrein aan de Frederik Hen driklaan krijgen we om niet van makelaar Bij de Vaate. Dat scheelt enorm in de bouwkos ten." De buurtbewoners, bij monde van A. Hanse, stellen dat het be stemmingsplan gewijzigd zal moeten worden om de bouw van het hospice toe te kunnen staan. „Wij zullen de rechtmatige mid delen gebruiken om een wijzi ging aan te vechten", aldus Hanse. „Wij zijn gehecht aan het vrije uitzicht dat het be stemmingsplan voorstaat. Het hospice hoort niet op een bedrij - venterrein thuis maar onze wijk is niet geschikt voor een hospi ce." Zowel W. Obbink, voorzitter 40 sr.! rfnnr Innp Hoi iff ZIERIKZEE - De mogelijke vestiging van het hospice aan de ^Frederik Hendriklaan in Zie- rikzee zorgt voor commotie in bet wijkje van zestien huizen. Ongemakkelijkheid in de nabij heid van de dood en het verlies n het vrije uitzicht zijn voor bewoners redenen om hun bezwaren te uiten. Wethouder A. van der Wouden (Welzijn) be- jrijpt de gevoelens maar zegt deze geen reden mogen zijn om het hospice te verbannen naar een bedrijventerrein. Veel inwoners van het Zierik- door Famke van Loon ZIERIKZEE - Bewoners van een deel van het centrum van Zierikzee zullen vanaf volgende week hun wekker moeten zet ten. Om het winkelgebied een beter aanzien te geven is de af- haalroute van het huisvuil aan gepast. De vuilniszakken moe ten voor half acht 's ochtends aan de straat worden gezet. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl rdf Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zeese oude centrum hebben geen rolcontainers, omdat er geen plaats is om bakken op ei gen terrein op te slaan. De be woners zetten nog 'ouderwets' iedere week hun vuilniszak aan de straat. In sommige straten haalt de gemeentelijke reini gingsdienst die zakken pas laat in de ochtend op. Tot ongenoe gen van het Zierikzee Onderne mers Collectief (ZOC), dat vindt dat hiermee het aanzicht van de binnenstad en het winkelgebied vervuild wordt. Temeer omdat Schouwen-Duivelanders van buiten het centrum gebruikma ken van de aparte regeling in de binnenstad en hun grofvuil (il legaal) bij de klaarstaande zak ken dumpen. Met een onooglij ke berg afval als resultaat. De gemeente Schouwen-Duive land wil dit probleem oplossen door het huisvuil in de binnen stad in een andere volgorde te gaan ophalen. Als eerste is van af 1 maart het winkel-en haven gebied aan de beurt. Daar 's och tends beginnen biedt volgens de gemeente twee voordelen. Op dat moment is het nog niet druk in dit deel van het centrum, waar veel winkelend publiek en toeristen komen. Het afhalen van het afval zal sneller gaan. Daarbij verbetert het aanzicht van de stad. Wethouder G. van de Velde-de Wilde (openbare werken) legt uit dat het doel van de nieuwe route is, dat 'de bin nenstad vanaf ongeveer half tien schoon is'. Bewoners en ondernemers van dit deel van de stad moeten van af volgende week vrijdag de vuilniszakken voor half acht 's ochtends op de stoep zetten. De avond ervoor mag het niet, om zwerfvuil op straat uit openge scheurde zakken te voorkomen. Bewoners die vanaf volgende week de wekker mogen zetten, krijgen hierover een brief van de gemeente. OOSTERLAND - Een 45-jarige automobiliste uit de gemeen te Veere is in de nacht van dinsdag op woensdag op de N59 bij Oosterland aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol. Uit de ademanalyse bleek dat ze bijna 1,5 keer meer had gedronken dan wettelijk toegestaan. Ze kreeg een rijver bod van twee uur opgelegd en een proces-verbaal. ZIERIKZEE - Koelbloedig ingrijpen heeft er gisteren voor gezorgd dat de schade van een oververhitte frituurpan be perkt bleef. De brand ontstond even voor het middaguur in een huis in de Zierikzeese Ockersestraat. De bewoonster sloeg direct alarm bij decentrale 112, maar ondernam ook zelf actie door een blusdeken over de pan te gooien. De vlammen doof den direct en de keuken bleef gespaard. „Ze heeft volgens het boekje gehandeld. Prima", loofde bevelvoerder I. van Sorge van de brandweer in Zierikzee. VLISSINGEN - Op de Gildeweg in Vlissingen heeft een vrachtwagenchauffeur gisteren omstreeks 15.00 uur een mo torrijder aangereden. De 23-jarige trucker uit Laren stond stil op de Gildeweg en reed plotseling achteruit. Hierbij ver leende hij geen voorrang aan de 24-jarige motorrijder uit Middelburg. De vrachtwagen heeft geen schade opgelopen. De motorfiets is aan de rechterzijde beschadigd. MIDDELBURG - Op het P&R-terrein achter het station in Middelburg zijn dinsdag twee auto's opengebroken. Uit alle bei de auto's werd een cd-speler gestolen. De diefstallen von den plaats tussen half negen 's morgens en half tien 's avonds Volgens een politiewoordvoerder worden er op die parkeer plaats vaker auto's gebroken. „Soms is het een hele periode rustig, dan begint het weer.De politie heeft om die reden een tijdje extra gesurveilleerd op het P&R-terrein. Dinsdag werd tussen één uur en hal f vi j f 's middags ook een auto opengebro ken aan de Sportlaan. Daar werd niets gestolen. De autoradio is bij de inbraakpoging wel beschadigd. OOST-SOUBURG - De politie heeft bij een verkeerscontrole aan de Bermweg en de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg vijftien bekeuringen uitgeschreven. Zeven au tomobilisten kregen een boete voor het niet dragen van een autogordel. Zes bestuurders reden te hard, één automobilist had verkeerde nummerborden op zijn auto. Verder werd een bekeuring uitgedeeld voor bellen in de auto. KAPELLEBRUG - In een oud fabriekscomplex in Kapelle- brug is gisteren een professioneel opgezette hennepkwekerij ontmanteld. De fabriek bestaat uit een loodsencomplex met diverse compartimenten. In één ervan stonden 741 volgroeide planten, 33 assimilatielampen, zes koolstoffilters, elf ventila toren en andere apparatuur voor de hennepteelt. Alles is in beslag genomen. De huurder is aangehouden voor verhoor. Het gaat om een 53-jarige inwoner van de gemeente Hulst. Vorig jaar werden in hetzelfde loodsencomplex een aantal ge stolen auto's aangetroffen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Bar-dancing De Nieuwe Steeg in Zierikzee mag voorlopig weer tot 4.00 uur open tijdens de weekeinden. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen mede-eigenaar van de bar-dan- cing A. van Gilsl en burgemees ter J. Asselbergs van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Eerder weigerde de gemeente aan de bar-dancing nachtver gunning voor 2003 te verlenen vanwege problemen met de be veiliging en klachten van om wonenden over (geluidsover last. Voor eigenaren A. van Gilst en W. Tissink kwam dat hard aan. Zonder nachtvergunning kan De Nieuwe Steeg volgens Van Gilst en Tissink net zo goed sluiten. De nieuwe Steeg is al leen in de weekends open en de meeste klanten komen pas laat op de avond. Tissink en Van Gilst vroegen vo rige week burgemeester J. As selbergs van Schouwen-Duive land in een gesprek alsnog de nachtvergunning te verlenen. Dat leverde uiteindelijk een 'in cidentele ontheffing' op. De Nieuwe Steeg mocht het week end na het gesprek bij wijze van proef weer open. Als dat geen problemen gaf zou verder geke ken worden. Dat is gisteren tij dens een gesprek gebeurd. Uitkomst van het gesprek giste ren is dat De Nieuwe Steeg als nog een nachtvergunning krijgt. De gemeente heeft daar wel strikte voorwaarden aan ver bonden. Er zal, is Tissink en Van Gilst in het vooruitzicht gesteld meer en scherper op naleving van de regels door De Nieuwe Steeg gecontroleerd worden. Doen er zich problemen voor of komen er klachten dan behoudt de gemeente zich het recht voor de verstrekte nachtvergunning tijdelijk of permanent weer in te trekken. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Op het Pontes- college Pieter Zeeman in Zie rikzee kunnen ze met een gerust hart slapengaan. Elf leerlingen uit de bovenbouw van havo en vwo zijn geslaagd voor de cur sus bedrijfshulpverlening. Voor hulp bij shocktoestanden, ern stige wonden en meer van dat soort ongelukken draaien ze hun hand niet meer om. De lessenreeks is op vrijwillige basis, buiten schooltijd, ge volgd. Deelname was goed voor een fiks aantal studiepunten. Theorie en praktijk van de kern- vaardigheden eerste hulp wer den onderwezen door de kader instructeurs T. van Hoewijk en R. Kruis van het Nederlandse Rode Kruis. School en hulpver lenende instantie waren met el kaar in contact gebracht binnen het kader van het vrijwilligers- project 'studiedee.nF van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland Het officiële EHBO-examen dat de elf scholieren hebben afge legd, staat volgens Van Hoewijk gelijk aan de stof die aspirant politieagenten zich eigen moe ten maken. Conrector G. Tim mermans is blij met het resul taat. De geslaagden van de cursus be drij fshulp verlener zijn: Moniek van IJsseldijk, José vanDamme. Laurens Va réi, Ellen Slagter, Nicol de Maayer, Jasper Kops, Greetje Slegt, Corina van dei- Linde, Lisanne Hendri kse, Pris- cilla van Brakel en Jan Joris Mi- davaine. De Stichting Jeugd hoopt de gediplomeerde hulp verleners op termijn in te kunnen inzetten bij evenemen ten als het vakantiehuttendorp en popconcerten. Ook daarmee vallen weer studiepunten te verdienen. STREEKACTIVITEITEN SIRJANSLAND - Kerkzaal herv. kerk, 19.45 uur: Bijeenkomst Reformatorisch Contact; ZIERIKZEE - Poppodium Brogum, 20.30 uur: Literair Café met Tommy Wieringa en De Meissen; ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad (o,a. Nieu we Haven Boulevard, Recreatieverdeel- weg Noord, bestemmingsplannen); MFC, 20.00 uur: Theatervoorstelling 'Met het oog op de toekomst' over ar moede problematiek;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35