Projecten waterstaat onzeker Uw gift redt levens E o u PZC giro 860 c <-> v,u>n Nieuwe wagens voor brandweer Zierikzeese wijk protesteert tegen komst sterfhuis 3 3 V 3 Q. 1{ Gedeputeerde eist helderheid over gevolgen geldnood Winkeleigenaar pakt dief Dokterstas weg Hersenstichting Nederland YOUR CULT GUIDE Giro 300 of collecte O VI l/l i/l U ■M c li beeld donderdag 27 februari 2003 door Ben Jansen MIDDELBURG - Gedeputeer de J. Hennekeij (verkeer en ver voer) wil helderheid over de gevolgen voor Zeeland van de uitgavenstop die Rijkswater staat heeft afgekondigd. Hij gaat er voorlopig van uit dat de acute geldnood bij de uitvoe ringsafdeling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat pro jecten in Zeeland niet in de wie len zal rijden. „Ik wil daar wel duidelijkheid over. Dan ben ik er pas echt gerust op." Rijkswaterstaat heeft voor dit jaar 6,2 miljard euro uit te ge ven. Volgens berichten zouden inmiddels aangegane verplich tingen dit budget nu al met 400 miljoen euro overschrijden. Vandaar dat sinds deze week een volledige verplichtingen stop geldt. Volgens een woord voerster van Verkeer en Water staat in Den Haag loopt het zo'n vaart niet. „We zijn erachter ge komen dat we voor 90 procent van ons budget voor dit jaar al verplichtingen zijn aangegaan. En het is nog maar eind februa ri. Daarom is het verstandig even een pauze te nemen en de boel op een rijtje te zetten." Projecten In Zeeland is het Rijk bij een aantal belangrijke infrastruc turele en onderhoudsprojecten betrokken, zoals de nieuwe N57 KAPELLE - Een 17-jarige Eindhovenaar is gistermiddag in Kapelle overmeesterd en overgedragen aan de politie. De jongeman die eerder deze week diverse goederen had weg genomen uit een winkel aan de Biezelingsestraat in Kapelle werd door de eigenaar van de winkel herkend. Na een achter volging kon hijmet behulp van omstanders, de jongeman op het Kerkplein overmeesteren. op Walcheren met een aquaduct in Middelburg, de verdubbeling van de N61 (Hoek-Schoondij- ke), de tweede brug over de Gre- velingensluis bij Bruinisse, een nieuwe aansluiting voor de goe derenspoorlijn in het Sloege- bied en een aansluiting op het goederenspoor in de Antwerpse haven (de zogenaamde Bocht van Bruinooge), een tunnel bij Sluiskil, versterking van de glooiing van de zeeweringen, herinrichting van de veerha vens in Kruiningen en Perkp ol der, de rondweg Terhole, de ver dere bekleding van de A58 met zeer open asfaltbeton en de bouw van een nieuw kantoor voor de directie Zeeland van Rijkswaterstaat in Middelburg. Geen gevolgen De woordvoerster van Verkeer en Waterstaat verzekert dat de verplichtingenpauze geen ge volgen voor Zeeland heeft. Ge deputeerde D. Bruinooge (eco nomie en havens) zou zich dat ook niet kunnen voorstellen. „We hebben bijvoorbeeld over de verbetering van de goederen spoorverbindingen afspraken gemaakt met Verkeer en Water staat die in beton zijn gegoten. Daarom ben ik vooralsnog niet al te ongerust." Dat geldt ook voor zijn collega Hennekeij, die erop wijst dat voor dit jaar in Zeeland geen grote projecten op stapel staan. „De N57 en de N61 komen pas later aan bod en die staan stevig verankerd in het meerjarenprogramma infra structuur." Wethouder L. Wille (verkeer) van Sluis heeft gisteren onmid dellijk contact opgenomen met de secretaris van het project Duurzaam Veilig. Daar is het verzoek neergelegd om na te gaan of ook investeringen in West-Zeeuws-Vlaanderen in het geding zijn. Mocht dat het geval zijn, dan dient Hennekeij daarover zijn zorg uit te spre ken. Wat Wille betreft mag het absoluut niet zo zijn dat de om bouw van de N61, gepland in 2007, op de lange baan wordt geschoven. „Dat zou wat de ge meente Sluis betreft onaccepta bel zijn." •'Ll-L L uirti - 4 h h ia -sii IL U; atv i'.\ r\Sk CIH -JïïAür v -V'. GOES-De Grote Markt in Goes was gister- naai commandant W. van Leersum. De zijn. De nieuwe wagens zijn voorzien van de middag rood gekleurd. Twaalf nieuwe voer- Landrovers zijn bestemd voor de officieren- modernste communicatie- en navigatieap- tuigen van de Regionale Brandweer Zee- en hoofdofficieren van dienst, die in ver- paratuur en bieden een officier alles wat hij land werden daar overgedragen aan regio- schillende regio's in Zeeland werkzaam of zij nodig heeft. foto Mechteld Jansen door Inge Heuff ZIERIKZEE - De mogelijke vestiging van het hospice aan de Frederik Hendriklaan in Zie- rikzee zorgt voor commotie in het wijkje van zestien huizen. Ongemakkelijkheid in de nabij heid van de dood en het verlies van het vrije uitzicht zijn voor de bewoners redenen om hun bezwaren te uiten. Wethouder A. van der Wouden (welzijn) begrijpt de gevoelens, maar zegt dat deze geen reden mogen zijn om het hospice te verban nen naar een bedrijventerrein. Zowel W. Obbink, voorzitter van de Stichting Hospice Schouwen-Duiveland, als Van der Wouden begrijpen dat de buurtbewoners van de Frederik Hendriklaan niet direct enthou siast zijn over de komst van het hospice op het grasveld voor hun deur. Beiden benadrukken dan ook dat dit plan een voorstel is en niet definitief. „Wij zouden erg blij zijn met deze locatie om dat het vlakbij het ziekenhuis en verpleeghuis Cornelia ligt", stelt Obbink. „Daarom hebben wij in januari een informatie avond voor de buurtbewoners gehouden. Wij hebben toen uit gelegd wat een hospice is en wat wij beogen." Een hospice is een huis waar mensen in de laatste levensfase kleinschalig en hui selijk verzorgd worden. In Zie- rikzee zou het gaan om drie, later wellicht maximaal vijf be woners. Al tijdens deze avond bleek dat het gros van de buurtbewoners afwijzend tegenover de komst van het hospice staat. Zij vrezen dat er te vaak lijkauto's door hun wijk zullen rijden en willen voorkomen dat hun opgroeien de kinderen geconfronteerd worden met de terminale bewo ners. Voor Obbink en Van dei- Wouden zijn het begrijpelijke bezwaren. „Natuurlijk moeten de mensen wennen aan het idee", zegt Obbink. „Maar de dood hoort bij het leven. En we praten hier over een huis van 350 vierkante meter op een ter rein van 6000 vierkante metg. Die grond wordt ingericht al een parkje waarbij de bewonei kunnen meedenken over de richting. We willen graag i net zo goede buur zijn als hospices in Middelburg e Hansweert dat zijn." Van der Wouden benadrukt da: het hospice van groot belang jj en dat de beeldvorming vaak ia eerste instantie negatief .Daarom zal er veel aan de com municatie gedaan moeten wor den. Zulke dienstverlenend: voorzieningen horen bij d: maatschappij. Je kunt dat nis wegstoppen op een bedrijven terrein." De stichting bezin: zich op welke wijze zij met buurtbewoners verder in sprek zal gaan. Alternatieven heeft de stichting niet direct. Het voorstel van de buurtbewoners om het hospice in de Noorderpolder aan de an dere kant van het ziekenhuis te vestigen, is mogelijk maar voor het hospice zit daar een fors prijskaartje aan vast. Obbink „Het terrein aan de Frederik Hendriklaan krijgen we om niet van de makelaar. Dat scheelt enorm in de bouwkosten.'' Vrij uitzicht De buurtbewoners, bij monde van A. Hanse, stellen dat het be stemmingsplan gewijzigd zi moeten worden om de bouw van het hospice toe te kunnen staan. Wij zullen de rechtmatige mid delen gebruiken om een wijzi ging aan te vechten", aldus Hanse. „Wij zijn gehecht aar het vrije uitzicht dat het be stemmingsplan voorstaat. Het hospice hoort niet op een bedrij venterrein thuis, maar onze wijk is niet geschikt voor e hospice." VLISSINGEN - Uit een auto in de Burg. Van Woelderenlaan in Vlissingen is gistermiddag een doktertas gestolen. De tas be vatte medicamenten. Kinderen hebben de toekomst. Maar... hoe zit het als uw kind te maken krijgt met hersenvliesontsteking of een hersenbloeding, een hersentumor of hersenletsel door een ongeval? Dan wordt het écht duidelijk: er is nog heel veel wetenschappelijk hersenonderzoek noodzakelijk, ook voor betere preventie en behandeling. Helpt u de Hersenstichting Nederland? Word dan donateur. Kijk ook op www.hersenstichting.nl Korte Houtstraat 10, 2511 CD Den Haag telefoon 070-360 48 16 info@hersenstichting.nl www.hersenstichting.nl I':-Y V- Y T L. De Nationale Hartweek NederlandseV!/ Hartstichting vrienden ven de hartslichiing Excel 97 voor beginners Start: 19 maart 2003 Locatie: Schoolstraat 9a, Middelharnis Aantal lessen: 4 van 2.5 uur, in de periode van 19 maart tot en met 9 april 2003 Lestijden: woensdagavond van 19.00 tot 21.30 uur Kosten: €135,- inclusief boeken Aanmelden: voor 14 maart 2003. Dagelijks tussen 09.00 uur en 12.30 uur Internet/ e-mail beginners Start: 24 april 2003 Locatie: Kastanjelaan 3. Middelharnis Aantal lessen: 2 van 2.5 uur, in de periode van 24 april tot en met 8 mei 2003 of 15 mei tot en met 22 mei 2003 Lestijden: donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur Kosten: 67,- inclusief boeken Aanmelden: voor 17 april resp. 8 mei 2003 Dagelijks tussen 09.00 uur en 12.30 uur Informatie: Voor inlichtingen of aanmelding kunt u contact opnemen met Paula van Litsenburg of Karen van Huygevoort. Telefoon (0187) 48 39 27 Fax (0187) 48 43 6S Bezoekadres: Kastanjelaan 3. Middelharnis Postadres Postbus 126, 3240 AC Middelharnis E-mail: kastanjelaan@albeda.nl college

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16