Eisen kamperen fruitgaard helder 0 Uw gift redt levens PZC PZC WEES] Bloementeler mag van Raad van State wel uitbreiden X LATEN JE NIET LOS. jtftl Giro 300 of collecte www.pzc.nl/gastenboek .11 Uitbreiding plaatsen mogelijk Boer wil niet opdraaien voor afvalstoffen Blij dat ik rustig rij Sessa dance uit Vlissingen twee keer kampioen Man met Schaap speelt in 't Hof agenda FAMILIEBERICHTEN VERVOLG WerelE&juders WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN dinsdag 25 februari 2003 door Famke van Loon ZIERIKZEE - De fruitgaardre- geling voor Schouwen-Duive- land is aangepast. Hierin hou den de bedrijven onder strikte voorwaarden de mogelijkheid DEN HAAG - Akkerbouwer P. de Winter in Borssele wil niet opdraaien voor het vuil dat on derhoudsmonteurs van de hoogspanningsmasten op zijn land achterlaten en dat vervol gens in de sloten spoelt. Volgens De Winter houdt het Waterschap Zeeuwse Eilanden hem ten onrechte verantwoor- delijk voor alle chemische af val- en meststoffen die met de regen van zijn land de sloten in- spoelt. Het waterschap legde De Winter een dwangsom van maximaal 440.euro op als hij blijft weigeren een melding te doen op basis van het landelijke Lozingsbesluit. Zo'n melding" houdt in dat De Winter als boer erkent dat hij verontreinigende stoffen loost. Als agrariër hoeft hij door het soepelere Lozings besluit echter geen strenge lo zingsvergunning aan te vragen. Maar daar is De Winter het om principiële redenen niet mee eens. Zijn raadsman E. Marcus wees er gisteren bij de Raad van State op dat het Lozingsbesluit in strijd is met Europese regels. Eigenlijk zou iedereen die ook maar één verontreinigende stof loost een vergunning moeten aanvragen. Als de Raad van State hem gelijk geeft, moet waarschijnlijk ook de beheer der van de hoogspanningsmas ten een lozingsvergunning aan vragen. In ieder geval kan dan precies worden uitgezocht wie welke stoffen loost. het aantal kampeerplaatsen uit te breiden. Met name de eisen hiervoor zijn nu beter opgeschreven. Volgens wethouder G. van de Velde - de Wilde staan gemeente, provin cie en brancheorganisatie Po mona achter het vernieuwde plan en zit er geen ruis meer op de lijn. De gemeente wil de fruitboom gaarden, die kenmerkend zijn voor de Schouwse Westhoek, zoveel mogelijk behouden en herstellen. Om te voorkomen dat de bomen gerooid worden, mogen de fruittelers voor extra inkomsten sinds begin jaren ze ventig beperkt een aantal cara vans en tenten in de boomgaard zetten. Eerst waren dat er vijf per hectare met een maximum van 25 per bedrijf; later zijn dat (de huidige) acht caravans per hectare geworden met veertig per bedrijf als grens. Dit zijn al tijd tijdelijke regelingen ge weest. In de fruitgaardregeling en daarbij behorend bestem mingsplan moet dit gemeente lijk beleid definitief vastgelegd worden. Die fruitgaardregeling is vorig voorjaar vastgesteld door de ge meenteraad. Maar de provincie, die dit plan moet goedkeuren, was niet tevreden. Zowel plano logisch als juridisch gezien was het stuk nog niet goed genoeg, terwijl tevens de vrees bestond dat het aantal kampeerplaatsen in de Schouwse Westhoek hier mee tegen de afspraken in flink zou kunnen groeien. Omdat de Provinciale Commissie Omge vingsbeleid (PCO) de regeling onderuit dreigde te halen, heeft de gemeente aan het eind van de zomer besloten het stuk terug te halen en haar huis werk nog eens over te doen. Inmiddels is de fruitgaardrege ling aangepast. Volgens wet houder Van de Velde zijn er drie grote veranderingen ten opzich te van de eerste versie. Zoals de provincie wil, worden de fruit- gaardcampings toch als ver- blij fsrecreatie ingetekend op de kaarten; daarbij wordt wél dui delijk toegevoegd dat het om (extensieve) fruitteeltbedrijven gaat. Per kampeerplek mogen geen aparte toiletgebouwtjes neergezet worden. Eén groot of twee kleinere toiletgebouwen zijn per bedrijf toegestaan. Ten slotte is het probleem rond het huis van de fruitteler de wereld uitgeholpen: deze wordt nu als dienstwoning aangemerkt. Ook in de nieuwe regeling krij gen de fruitgaardbedrijven de kans het aantal kampeerplek- ken iets uit te breiden. Wie straks tien caravans of tenten per hectare (met maximaal vijf tig per bedrijf) wil neerzetten moet echter aan een waslijst van voorwaarden voldoen. Zo moet het terrein buiten de kampeer plaatsen en gebouwtjes voor honderd procent gebruikt wor den voor fruitbomen of natuur en landschap. Om de grootste groei van vijftig procent - twaalf kamjDeerplekken per hectare met een maximum van zestig - te kunnen maken, moet de ondernemer aan dezelfde waslijst voldoen plus moet hij op een deel van het terrein in tensieve fruitteelt doen. Op dit stuk mogen geen tenten neerge zet worden. Garantie Van de Velde stelt dat met deze regeling de ondernemers een kans krijgen hun bedrijf te laten groeien en gezond te houden, terwijl de gemeente de garantie heeft dat de fruitgaardcam- pings niet stilletjes worden omgetoverd tot normale cam pings. Gezien de gestelde voor waarden aan de groei zal vol gens de wethouder geen sprake zijn van flink meer kampeer- plekken, waar de provincie bang voor is. Van de Velde: ,,In theorie lijkt een hele grote uit breiding mogelijk, maar de praktijk zal weerbarstiger zijn." door Steffan ter Maat THOLEN - Automobilisten in de Jonkheer van Vredenburchlaan in Tholen worden sinds gisteren toegelachen of kwaad aangekeken. Een digitaal informatiesysteem geeft in de 30-ki- lometerzone aan hoe hard bestuurders rijden. Is dat sneller dan is toegestaan, dan verschijnt een boos gezicht op het bord. Is er geen overtreding, dan verschijnt een lachend gezicht. Het digitale bord meet de snelheid als een auto na dert, maar ook daarna wordt de snelheid gemeten, totdat het bord is gepasseerd. Een aangepaste snelheid verschijnt opnieuw. De automobilist die te hard rijdt, krijgt geen bekeuring. Het systeem moet de weggebruiker bewust maken van zijn rij gedrag. Volgens de gemeente Tholen, die het sys teem aanschafte, is dit nodig omdat bestuurders zich vaak niet bewust zijn van hun rijgedrag. Daardoor begaan ze regelmatig snelheidsovertre dingen zonder dat ze het zelf in de gaten hebben. Het digitale informatie systeem, dat voor de helft door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland is betaald, wordt in de toekomst in ver schillende woonwijken in de gemeente geplaatst. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal heeft bloemente ler M. Kot uit Kruiningen ten onrechte een vergunning gewei gerd voor het bouwen van een bedrijfswoning en het verbou wen van een bestaande loods aan de Hogenakkerweg in Krui ningen. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald. De bouwaanvraag dateert uit 2000. In de zomer van dat jaar weigerde de gemeente een ver gunning af te geven. Een be zwaar van de aanvrager leverde niets op en dus maakte hij de gang naar de rechter in Middel burg. Die stelde Kot in het gelijk en gaf Reimerswaal de opdracht een nieuw besluit te nemen. Maar de gemeente hield voet bij stuk en verleende geen vergun ning. Opnieuw stapte Kot naar de bestuursrechter in Middel burg, die deze keer de gemeente in het gelijk stelde. De Raad van State heeft dat vonnis nu nietig verklaard. Burgemeester en wethouders moeten weer een nieuw besluit nemen. De gemeente heeft altijd volge houden dat er geen sprake is van een agrarisch bedrijf van vol doende omvang. Verder zou uit niets blijken dat een bedrijfs woning noodzakelijk is. MIDDENMEER - De Vlissingse Streetdance groep Sessa dance heeft bij de landelijke titelstrijd in Middenmeer twee eerste paatsen behaald. De kids (young energy) en junioren (all six) werden Nederlands kampi oen. De senioren (u-nity) ein digden op de tweede plaats. Er deden 40 teams mee. De drie Vlissingse groepen worden ge traind door Vanessa van Hoor- nick, die onlangs het diploma Master Streetdance instructor behaalde. De Raad van State erkentdatg geen sprake is van een agratisc bedrijf van grote omvang,®^ vindt dat geen reden ome® vergunning te weigeren. Hetfe drijf zat ten tijde van de aan vraag in een opbouwende [aj en volgens het hoogste rechtsoj. gaan is het genoeg a ls voldoend aannemelijk wordt gemaaktdali een agrarisch bedrijf tot stand zal komen. Dat zou hier het gei val zijn. Ook het argument dat een be. drijfswoning niet noodzakelijk is, wordt van tafel geveegd. Vol gens de Raad van State eist ha bedrijf zoveel tijd en aandacht op dat een bedrijfswoning z«r redelijk is. VLISSINGEN - De MiddeJ burgse band Man met Schaap houdt wijdag 28 februari ees concert in Café 't Hof aan« Vlasmarkt in Middelburg, ft band brengt moderne rock Naast eigen werk speelt Map met Schaap covers van onder Alice in Chains, Pearl Jam ea Gomes. Het copcert beg 22.00 uur. AAGTEKERKE - Verenigingsgebw» Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14 00 uir Koersbal, biljart en soos voor oudere* GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, Ut uur: Ouderensoos met scrabble,sjos^ biljarten; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22,2Q.8D- 21.00 uur en 21.00 - 22.00 uui voor beginners; Turnhal DeZandput, Breeweg,9.0öu/ Wandeltocht voor senioren; VLISSINGEN - Theo van Doesburgce- trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddags plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermoros en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan24li 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend! 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdt bouw, 14.00 uur: Soos voor 60 en koersbal; Toch nog vrij onverwachts overleed onze geliefde zwager en oom ANTHONIE DE JONGE in de leeftijd van 85 jaar. Haamstede: Chr. Hoekman N. I. T. Hoekman-Mattelé Brouwershaven: L. Hoekman A. Hoekman-v. Hermon Eindhoven: E. Hoekman M. Hoekman v/d Linde Zierikzee: j. Hoekman A. Hoekman-Jumelel Lelystad: C. L. v. Donge-Hoekman D. v. Donge Brouwershaven: A. Hoekman C. J. Hoekman-de Vrieze Neven en nichten Brouwershaven. 22 februari 2003 Opnieuw moesten we afscheid nemen van een medebewoner. Op 22 februari overleed dhr. A. DE JONGE We zullen hem missen. Bewoners en medewerkers Poortershof Brouwershaven - enige en algemene kennisgeving - Na een moeilijke laatste levensperiode en met dank die niet in woorden is uit te drukken aan het verzor gend personeel van 't Gasthuis; afdeling Molenwater, geven wij u kennis dat is overleden onze lieve moe der, schoonmoeder en oma EMMA VAN POEIIER-VAN CUTSEM sinds 1984 weduwe van Adrianus Marinus van Poeijer Djokjakarta, t Middelburg, 13 november 1913 21 februari 2003 Adri van Poeijer en Betsy van Poeijer-Wage Ron van Poeijer en Jacobi van Poeijer-van den Durpel en kleinkinderen Correspondentieadres: Familie R. van Poeijer, Vlissingseslraat 199, 4388 HC Oost-Souburg De crematie heeft op 24 februari 2003 in besloten kring plaatsgevonden. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 Enige en algemene kennisgeving Na een kortstondige ziekte is op ruim 92-jarige leef tijd overleden onze moeder, grootmoeder en over grootmoeder IAKOBA VAN DER HEIJDEN-TAAL weduwe van A. C. van der Heijden 01-06-1910 t 19-02-2003 Onze dank gaat uit naar het verplegend personeel van Zorgcentrum Ter Reede. Vlissingen: W. van der Heijden A. v. d. Heijden-Sluis Terneuzen: S. van der Heijden J. C. A. M. v. d. Heijden-Huijbens Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Wagnerlaan 30, 4384 LK Vlissingen De crematie heeft in besloten kring plaats gehad. Voor uw blijken van medeleven, na het overlijden van onze moeder, oma en overgrootoma RIEK JANSEN 16-03-1928 02-01-2003 betuigen wij u onze welgemeende dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Middelburg, februari 2003 Daar wij D.V. 1 1 maart naar Canada hopen te emigre ren. stellen we een ieder die van ons afscheid wil nemen in de gelegenheid dit te doen op 5 of 7 maart 's avonds lussen 7 en 9 uur aan huis. Sjaak, Ria en kinderen Flikweert Galgeweg 2 4306 N| Nieuwerkerk Geef gehoor aan de roep van de kluut Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de kluut, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Lid worden? Kijk op www.vogelbescherming.nl of bel 030-6937744 Vogelbescherming u«>. uitvaartverzorging Éde Groot-de Kam dag en nacht bereikbaar gratis informatiepakket fff eigen rouwvervoer .JvZ in binnen- en buitenland Pgr uww.degrootdekam.n/ in/o@degrootdekam.n/ informatiecentrum begrafenissen en crematies Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg tel: 0118-612868 GIRO- Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot over gelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en geborgenheid. Jong leven dat al eindig lijkt voordat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing ut kunnen we deze weeskinderen 596890 wereldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOuders die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer hou- V J" vast en toekomst geeft. Hood s'^ zakelijke steun die ons als WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152,1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 - É-mail: info@wereIdouders.nl \vw '.wereldouders.nl NederlandseVl/Hartstichting vrienden van de hartstichting I loe nieer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dal je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenprojecl ter ondersteuning van de lokale kostschool Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Xe ondersteunt bedrijfsprojecten, in tweede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed van (christen) zakenmensen. Wilt u zich als World i Partner inzetten vooru duurzaam purtuersbipu met ondernemers? Of wilt li graag meer informatie Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65. Groen en daalseweg 35 6871 CN Ren kil in Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.org www.worldpartners.org Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet; www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. 5u%>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12