Junks voelen zich opgejaagd PZC Kinderopvang in azc gaat sluiten PZC Kinderhulp wil laten zien dat geld goed terecht komt 11 huiskamer Project wil gebruikersruimte jaarvergadering Middelburgse ereniging van roninghuurders Midwintermarkt op herhaling Huizen Walstraat krijgen historisch karakter terug Twee gewonden bij aanrijding met bedrijfsauto Automobiliste rijdt tegen vangrail Boetes bij verkeerscontrole Autoruiten vernield Autoinbraken in Vlissingen Auto gestolen in Vlissingen Meer opstapplaatsen fietstocht Kinderbingo Kindercarnaval in Oost-Souburg dinsdag 25 februari 2003 worEdith Ramakers iUSSINGEN - Drugsgebrui- s in Vlissingen 'voelen zich il« opgejaagd wild'. Dat zegt jen aantal Vlissingse verslaaf- |en. Circa dertig van in totaal «ventig harddrugsgebruikers Vlissingen hangt regelmatig jind bij de panden aan de Coos- jiBuskenstraat. Daar zetelt het Huiskamer Project voor Drugs gebruikers (HKPD). Maar hier geldt ook een sa- aischolingsverbod. Ze zwer- MIDDELBURG - De Huurders- ifreniging Middelburg houdt ip dinsdag 18 maart haar jaar- wgadering. Op de agenda •laan zaken zoals de begroting toor volgend jaar, jaarversla- jra en een verkiezing van be- ituursleden. ta 2100 uur wordt de vergade- hervat met een paneldis- e met als thema 'Hoe nu terder'. De discussie gaat over iet inrichten van zorgzones. Als ieskundigen zijn aanwezig: de Ceuster, directeur van Toongoed Middelburg, A. de "nes, wethouder volkshuisves ting van Middelburg, J. de leeuw, directeur Wonen van Zorgstroom en P. Janse, direc- ïur van de Woningbouw Ver- miging Arnemuiden. De dis- eussie wordt geleidt door S,Smitskamp, oud-wethouder tan Middelburg. De algemene ledenvergadering iegint om 19.30 uur in ontmoe tingscentrum Dauwepdaele, te iereiken via 't Goudend. ven door de stad en worden overal weggestuurd", zegt di recteur RHaeck van het HKPD Sinds enige jaren pleit het HKPD voor een aparte gebrui kersruimte voor harddrugsge bruikers. Deze week brengt een afvaardiging van het HKPD, de gemeente en de politie een be zoek aan Apeldoorn waar al een gebruikersruimte is. Vlissingen wil lering trekken van de Apel- doornse ervaringen. „We zullen bijvoorbeeld een soort pasjes systeem voor de legitimatie gaan hanteren. Daarmee voor kom je dat gebrui kers van elders speciaal naar Vlissingen komen om hier hun drugs te kunnen ge bruiken." Het HKPD wil al een tijdje zijn huidige panden verbouwen. In die plannen zal ook de gebrui kersruimte worden opgenomen. „Het is niet de bedoeling om de twee voorzieningen uit elkaar te halen. Dat maakt de controle en begeleiding moeilijker. In het huidige onderkomen moeten we uitbreiden", zegt Haeck. Ontruimd In korte tijd zijn er in de ge meente Vlissingen vijf huizen ontruimd waar drugsgebrui kers zich regelmatig ophielden. Gemeente en politie treden ge zamenlijk 'repressief op'. „De gebruikers zoeken nu naar ver vangende ruimte. Ze spuiten bijvoorbeeld op straat, in erker tjes en andere windvrije por tiekjes. Ze zorgen, zichtbaar, voor overlast. Het zou een goede zaak zijn als er snel een hygiëni sche gebruikersruimte voor drugsverslaafden wordt inge richt." Haeck krijgt in toenemende ma te klachten van omwonenden. „Met een buurtbewoner heb ik de laatste tijd heel vaak een ge sprek. De overlast wordt groter. Ook van de gebruikers zelf hoor ik dat ze nergens meer rustig kunnen zitten." De gemeente Vlissingen zegt in afwachting te zijn van een ei senpakket waarin het HKPD aangeeft waaraan de gebrui kersruimte moet voldoen. „Ook het bouwplan voor de uitbrei ding en opknapbeurt moet nog overlegd worden. De gemeente is bereid een financiële bijdrage te leveren. Wij staan achter het idee om een gebruikersruimte te openen", zegt T. Thiebosch van de gemeente Vlissingen. Thiebosch vindt dat de panden 'snel opgeknapt moeten wor den'. „Daar kunnen we gebrui kers niet meer met fatsoen op vangen. Het is tegelijkertijd geen visitekaartje voor Vlissin gen." Controle Bij het HKPD kunnen de ver slaafden terecht voor vermaak, methadon en koffie. „Het cen trum is nu alleen overdag open. We willen uitbreiding van de openingsuren voorstellen", zegt Thiebosch. „Het voordeel van een gebruikersruimte is dat er controle is op het gebruik van het materiaal en de middelen De begeleiding kan verbeterd worden en er zal ook een medi sche post komen." MIDDELBURG - Vanwege de hevige sneeuwval afgelopen 1 februari, gaat de Creatieve Mid wintermarkt in Middelburg op herhaling en wel op zaterdag 1 maart. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er diverse demonstraties waaron der over Fimo-klei, servet decoraties, kaarten maken met spirelli's en ponsen en vlechten. De markt wordt gehouden in het creativiteitscentrum van Multi Colour aan de Torenweg 4a in Middelburg. toorEdith Ramakers ÏLISSINGEN - De laatste drie luizen in de Vlissingse Wal kat-Zuid -in het rijtje tussen let Groenewoud en de Nieuw- araat- worden binnenkort van linnen gepeld en tegelijkertijd lordt de historische waarde in kaart gebracht. Dat is de laatste stap voor de presentatie van het definitieve Btwerp. De verwachting is dat sa de bouwvakvakantie 'aan let opbouwwerk wordt begon- :en'. J. Schroevers van de ge- wnte Vlissingen merkt op dat st monumentale karakter van ie huizen wordt hersteld. Het is ie bedoeling om de historische ifeerin het rijtje te bewaren. Er ïomt winkelruimte op de bega- grond en op de verdiepingen rorden appartementen ge jouwd. De gemeente denkt aan Jommerciële zaken, maar ook jalerietjes. Luxe uitstraling De tien koopappartementen mjgen een luxe uitstraling en Jollen om en nabij de 170.000 euro kosten. Bewoners van de achterliggende Wilhelmina- straat hebben op het bouwplan bezwaar aangetekend. Zij vre zen voor inkijk en verlies aan privacy. De gemeente is met hen in overleg. „De architect heeft het plan op enkele punten aan gepast", zegt Schroevers. De renovatie van de Walstraat- Zuid laat al lang op zich wach ten. In 1993 kwam voor de eerste keer naar buiten dat de winkel straat een opknapbeurt nodig had. Daarna overlegden twee ontwikkelaars vergevorderde plannen om de vervallen pan den op te knappen. In maart 2002 ondertekenden de gemeente en projectontwik kelaar A. van Velzen van AW Beheer een contract waarin zij beloofden 'schouder aan schou der te zullen werken aan de we deropbouw van het meest ver pauperde deel van de winkel straat'. MIDDELBURG - Een zestien jarige bromfietser uit Middel burg en zijn vijftienjarige pas sagier die in de gemeente Veere woont, zijn gistermiddag in Middelburg gewond geraakt bij een aanrijding met een bedrijfs auto. Dat gebeurde omstreeks twaalf uur op de kruising van de Laan der Verenigde Naties met de Sandberglaan. De bromfietser verleende op de kruising geen voorrang aan de auto die van rechts kwam. De oudste jongen is met ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn bijrij der is eveneens naar het zieken huis gebracht. De aard van zijn verwondingen is onbekend. De politie zoekt automobilisten die iets van het ongeluk hebben gezien. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Middel burg. Arnold Slootmans wil voorkomen dat de bomen op de groenstrook achter zijn huis worden ge kapt. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Arnold Slootmans uit Middelburg voert een gevecht voor zeven bomen achter zijn woning. De gemeente wil de essen kap pen, Slootmans en zijn buren in 't Zanddorp proberen dat te verhinderen. Na een half jaar procedures voeren, is hij een ervaren actievoerder. Het woord opgeven komt niet in zijn vocabulaire voor. „Zo lang mijn gezondheid het toe laat, ga ik door." Zijn dossier is inmiddels ge groeid tot een dikke ordner. Alle correspondentie ligt keu rig op volgorde, de bewijs stukken zitten in mapjes bij elkaar. De gemeente wil de bomen weg hebben, om de grond aan de achterburen aan de Breeweg 'schoon' te kun nen verkopen. De bewoners van 't Zanddorp, aan de ande re kant van de bomen, zijn daar niet gelukkig mee. De tuinen van de buren komen dan aan hun eigen achtertuin te liggen. „De bewoners van 't Zanddorp zijn nooit geïnfor meerd", zegt Slootmans. Niet over de bomen, ook niet over de uitbreiding van de tuinen. Wij wisten niet dat er een grondtransactie aan verbon den was.Hij is niet te spreken over de communicatie met de gemeente. Bovendien is de be handeltermijn van zijn be zwaar tegen de kapvergun- ning overschreden. Excuses Het college van B en W heeft daarvoor inmiddels zijn excu ses aangeboden. Slootmans zelf krijgt zes weken de tijd om in beroep te gaan tegen de negatieve beslissing van het college. Die termijn is, tot zijn verontwaardiging, verkort doordat hij de beslissing een week nadat die was genomen, heeft ontvangen. Hij verschilt met de gemeente van mening over de leeftijd van de essen. De gemeente vindt dat ze dertig jaar oud zijn, Slootmans vermoedt dat ze van net na de oorlog zijn. Om zijn argument te bewij zen, heeft hij een luchtfoto die in 1973 is genomen. „De leef tijd is van cruciaal belang. Als ze vijftig jaar oud zijn, zijn er meer gronden om een kapver- gunning te weigeren Slootmans heeft zijn bezwa ren toegelicht voor de com missie bezwaar- en beroep schriften. Die gaf hem gelijk, maar het college heeft het ad vies van de commissie niet overgenomen. Nu rest alleen een gang naar rechter. Een be roepsprocedure kost 116 euro. Om de kosten te drukken, zijn Slootmans en zijn vrouw be zig met geld inzamelen bij de buren. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet «ww pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Melita Lanting MIDDELBURG - Kinderop vang Pippeloentje in het asiel zoekerscentrum in Middelburg sluit na een jaar alweer de deu ren. Het Centraal orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft de geldkraan dichtgedraaid. Eén van de twee medewerkers krijgt ontslag. De andere mede werker kan als invalkracht bij Kinderopvang Walcheren aan het werk. De kinderopvang was vooral bedoeld voor de bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg. Asielzoekers die een cursus volgden bij het ROC konden hun kind naar de op vang brengen. Het COA wilde hiermee meer belangstellenden naar de cur sussen trekken. Daarnaast mik te Pippeloentje op de opvang van kinderen uit de buurt. Dat laatste is nooit goed van de grond gekomen. Directeur M. Boerbooms van Kinderopvang Walcheren: „We hebben slechts enkele kinderen van buitenaf gekregen en ook nog maar voor een paar dagde len. Dat onderdeel van het pro ject is dus mislukt. Pippeloentje was de eerste kin deropvang in een asielzoekers centrum en gold als een lande lijk experiment. Boerbooms. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een 36-jarige automobi liste uit Vlissingen is gisteren rond 8.30 uur op de zuidbaan van de A58 tegen de vangrail gereden. Ter hoogte van 's-Heer Hendriks kinderen moest zij uitwijken voor een andere weg gebruiker. Deze 31-jarige automobilist uit de gemeente Borsele reed bij het invoegen vanaf de Sloeweg de A58 op, waarbij hij vanuit de invoegstrook direct naar de linkeirij baan ging. Hierbij zag hij de auto van de 36-jarige vrouw over het hoofd. Om een aanrijding te voorkomen trapte de vrouw op de rem en kwam tot stilstand tegen de vangrail. De vrouw kwam met de schrik vrij, haar auto had schade aan de zijkant. VLISSINGEN - de President Rooseveltlaan in Vlissingen is gisteren tussen 13.30 uur en 15.30 uur een verkeerscontrole gehouden waarbij in totaal 32 bekeuringen werden uitge schreven. 29 bestuurders droegen geen autogordel, van één auto was de APK verlopen, één bestuurder reed rond zonder rijbewijs en een ander zonder geldig rijbewijs. VLISSINGEN - De achterruit van een auto die geparkeerd stond aan De Kempenaerstraat te Vlissingen is In de nacht van zondag op maandag vernield. Uit de auto zelf werd niets weggenomen. De schade bedraagt een paar honderd eu ro. Gisteren werd tussen 12.20 uur en 12.45 uur ook de ruit van een auto vernield die geparkeerd stond aan de Govert Flinck- laan in Vlissingen. Ook hier werd niets weggenomen en be droeg de schade een paar honderd euro. VLISSINGEN - In Vlissingen is gisteren ingebroken in twee personenauto's. Tussen 9.30 uur en 18.00 uur was een auto die geparkeerd stond aan de Kleine Kerkstraat het doelwit. Tus sen 13.00uuren 19.00 uur werd een auto opengebroken aan de Kenau Hasselaarstraat. Uit beide auto's werd de geluidsap paratuur weggenomen. VLISSINGEN - Een auto die geparkeerd stond aan Baten burg in Vlissingen is tussen zaterdagavond tien uur en zon dagochtend negen uur gestolen. Het gaat om een rode Opel Kadett met het kenteken PR-51-VD. TERNEUZEN - Deelnemers aan de fietstocht rond de Wester- schelde, op zaterdag 15 maart, kunnen niet alleen starten in Zeeuws-Vlaanderen, maar ook op Walcheren en Zuid-Beve land. Het is 15 maart de laatste keer dat fietsers met de veer diensten een rondje om de Westerschelde kunnen rijden. De fietstocht om het veer uit te luiden begint op Walcheren op het veerplein in Vlissingen, waar fietsers rond 8.00 uur begin nen. Tussen 9.00 en 10.00 uur kunnen fietsers starten bij het Station in Goes en rond die tijd kan men ook vertrekken vanaf cafetaria de Smidse in 's Gravenpolder. Halverwege het tra ject naar Kruiningen komen beide groepen bij elkaar. Er heb ben zich al meer dan 500 mensen aangemeld voor de 85 kilo meter lange tocht. Twee kinderen van Armeense afkomst op het kinderdagverblijf voor asielzoekers. „Wij hebben een jaar goed ge draaid. Er was vanuit de asiel- zoekersgroep veel belangstel ling, maar helaas heeft het COA de subsidie stopgezet. Wij kun nen niet anders dan sluiten." Het COA geeft toe dat het pro ject een succes was, maar zegt niets anders te kunnen dan de subsidie stop te zetten. „Wij be treuren het zeer, maar we heb ben niet meer de middelen om het project voort te zetten. Be zuinigingen én vermindering van het aantal asielzoekers zor gen ervoor dat ook wij minder geld te besteden hebben." zegt woordvoerder E. Mostert. foto Mechteld Jansen Directeur Boerbooms van de kinderopvang ziet geen moge lijkheden om nog andere subsi diebronnen aan te boren om op die manier de opvang open te houden. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Christa Breure, contactpersoon voor de Stich ting Internationale Kinderhulp in Nederland, wil de contacten met sponsors en donateurs eens heel anders gaan aanpakken. In haar woning in Kapelle, van waaruit ze sinds 1999 haar werk doet, zit ze dagelijks bedrijven en instellingen te bellen om geld en goederen los te praten voor projecten in de hele wereld. „Ik wil laten zien wat dat alle maal uitmaakt. Hoe goed dat geld en die spullen terecht ko men. In mijn huis kan ik al die gulle gevers niet ontvangen, dus heb ik de Vroone afgehuurd. Op dinsdag 29 april kan iedereen komen kijken naar de resultaten van ons werk. Zelf ben ik er best een beetje trots op en dat mogen de mensen die gegeven hebben ook zijn." De Stichting Internationale Kinderhulp is een christelijke organisatie die zich wereldwijd richt op weeskinderen. Een groep Amerikaanse vrijwilli gers begon International Chil- deren Care in 1976 naar aanlei ding van een aardbeving in Guatamala, die honderden ver weesde kinderen in een vernield land achterliet. Cultuur De organisatie biedt sindsdien hulp aan in alle werelddelen en aan kinderen van alle gezind ten. Voorop staat het behoud van eigen cultuur, het garande ren van primair en voortgezet onderwijs en een liefdevolle verzorging in een vertrouwde omgeving. Vanuit kleinere projecten van 15 kinderen in een huis, bouwt Internationale Kinderhulp aan kinderdorpen met meerdere huizen voor telkens tien tot twaalf kinderen. De dorpen zijn zoveel mogelijk zelf voorzie- nend. Er zijn landbouw- en vee teeltprojecten die de dorpen in staat stellen zichzelf op den duur te bedruipen. Christa Breure heeft zelf vanuit Nederland de ontwikkeling van dorpen in Roemenië, Guatama la en Zambia helpen begeleiden. „De organisatie heeft kantoren in de Verenigde Staten, Austra lië en in Nederland. Wij worden weieens gevraagd om het trans port naar Zuid-Amerika te re gelen. Hulpgoederen die wij in zamelen komen niet altijd even gemakkelijk de grenzen over, want ieder land heeft zijn eigen importbeperkingen. „De samenwerking met. de an dere kantoren is heel inspire rend. Wij hebben bijvoorbeeld voor een dorp voor aidswezen in Zambia alle bouwmaterialen ingezameld, verscheept en voor een deel daar ingekocht. De Au straliërs zijn met een grote groep vrijwilligers gaan bou wen en hebben de opleidingen voor de mensen daar verzorgd." Voor Christa Breure is het be langrijk te laten zien hoe doel matig de huizen zijn ingericht en hoe gelukkig de toch dikwijls getraumatiseerde kinderen zich voelen in hun nieuwe, veilige omgeving. De bijeenkomst in de Vroone op 29 april begint om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.in- tern-kinderhulp.org. OOST-SOUBURG - Wijk centrum De Zwaan in Oost-Souburg houdt woensdag 26 februari een kinderbingo van 14 tot 16 OOST-SOUBURG - Wijkcen trum De Zwaan in Oost-Sou burg houdt zaterdag 1 maart Kindercarnaval. Het feest be gint om 14 uur en duurt tot 16 uur. Aan het einde van de middag worden prijzen uitgereikt voor de mooiste vermomming. Advertentie Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier BiMclingscstittl I02A.4421 BV Kapelle Tel. 0113-342383. lax 0113-340044

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11