pieren Smokkel drugs nu in koffers Vrouw steelt baby uit ziekenhuis JACKPOT PZC Zorg is miljoenen euro's kwijt aan gouden handdruk v pil [Tij staatsbosbeheer opdrachtgeMM|^\ Uw stem "'kan natuur ^,Paantast^> en 'andsc Verkeer eist vijf levens bolletjesslikker vreest scan SP wil premier als bemiddelaar in koninklijke rel Milieudefensie daagt politiek uit Gewonden bij lekkage in haven NOG 1 DAG! Boefjes ontsnappen uit cel over ijs Vrouw omgekomen na brand Jeugdzorg schiet tekort Boete voor carnavalsorkestje 24 februari 1953 VU houdt cursus 'omgaan met agressieve studenten' Potentiële project: Brug 0ta initiatief van: <T (T Natuurmonumenten Limburgs Landschap ifederatie Limburg :Jg§£ V -M~-V\ Ste"i voor voor d van onze redactie binnenland RIJSWIJK - Ongelukken in het verkeer hebben het afge lopen weekeinde vijf levens geeïst. Door een ongeval in de buurt van de Schipholtunnel kwa men in de nacht van zaterdag op zondag twee vrouwen uit Beverwijk om het leven. Zij zaten in de auto van een 22-ja- rige plaatsgenoot die op de snelweg A4 met hoge snelheid links en rechts andere auto's inhaalde. Daarna verloor hij de macht over het stuur en botste tegen de vangrail. De vrouwen, 19 en 20 jaar oud, werden uit de auto geslingerd. De bestuurder, die onder in vloed was, bleef net als een mannelijke passagier onge deerd. Hij is aangehouden. Op de snelweg Al ter hoogte van Bathmen kwamen gister ochtend twee mannen om het leven. De auto raakte van de weg en sloeg meerdere keren over de kop. Een 22-jarige man uit Holten en een 20-jari- ge man uit Almelo overleden ter plaatse. Drie andere inzit tenden, onder wiede 19-jarige bestuurder, zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht. In zijn woonplaats Bakel kwam gisterochtend een 17- jarige jongen om. Hij zat in een auto die in het Noord- Brabantse dorp in de berm kwam en daar tegen een boom botste. De vier anderen inzit tenden raakten lichtgewond. De politie heeft de bestuurder aangehouden. In Hellevoetsluis zijn zater dagavond bij een frontale bot sing drie zwaargewonden ge vallen. Het ongeluk gebeurde vermoedelijk toen de auto van een 28-jarige vrouw uit Helle voetsluis een klapband kreeg. Daardoor schoot zij naar de andere weghelft. Een auto met daarin een 63-jarige plaatsgenoot en zijn 58-jarige vrouw reed daar op haar in. ANP maandag 24 februari 2003 anonze redactie binnenland IfILLEMSTAD - Sinds de todvscan op de luchthaven Ha- iop Curacao vorige week dins- jgingebruik werd genomen, is seen verschuiving gaande van iet slikken van drugsbolletjes yarhet smokkelen van drugs in ie bagage. Dat blijkt uit een ierste evaluatie van de Task orce Hato, die met de drugs- introles is belast. folgens de Task Force bewijst lie verschuiving dat de iodyscan effectief is. In de afge lopentien dagen werden 43 per ken aangehouden omdat drugs in de koffer waren aange- soffen. Dat is ruim tweemaal zo rslals gemiddeld. De bodvscan moet reizigers op ;eg van Curasao naar Amster dam de mogelijkheid bieden run onschuld aan te tonen, als :;t|oor het speciale Hato-team bestaande uit functionarissen an politie, justitie en douane) sorden tegengehouden op ver tolking van het slikken van bolletjes. De reiziger die wordt geweigerd kan een foto laten naken door het digitale rönt- snapparaat. Als de onschuld vordt aangetoond kan de reizi- grnog met dezelfde vlucht mee f -aar Amsterdam. Hoeveel personen de afgelopen ;en dagen een negatief reisad- ries kregen, wil de Task Force niet zeggen. „Deze cijfers en we over een maand be iend, omdat dat we op basis daarvan concrete conclusies - tonnen trekken", aldus de ïoordvoerder van de Task For- TTel wil ze kwijt dat meer dan nreederde van het aantal passa- ■ersdat een negatief reisadvies neeg, ervoor koos geen foto te laten maken. Daarnaast bleken !8personen die wel een foto lie- tenmaken, bolletjes in de maag tehebben. Officier van Justitie G. Veen- Jonkhout vermoedt dat de orga nisatoren van de drugstrans porten de nieuwe situatie uit proberen. „Ze weten dat de scan in gebruik genomen is en ze kij ken wat het wordt. Wellicht la ten ze de koeriers foto's maken om erachter te komen wat het appai'aat ziet. Anderzijds pro- bei-en ze misschien meer drugs via de bagage te smokkelen, om dat ze denken dat alle aandacht uitgaat naar de bolletjesslik kers", aldus de officier van jus titie. ANP VENLO - Directeur Milieudefensie Vera Daim staat bij een bouwbord voor een wild viaduct voor dieren in Venlo. Een verklede haas en konijn onthulden het bord zater dag. Milieudefensie daagt politieke partijen uit de naam van hun partij op het bouw bord te hangen als ze de bouw van de wildviaducten ondersteunen. De natuur bij Venlo wordt doorkruisd door een aantal wegen. Hierdoor kunnen dieren zich niet vei lig in het gebied verplaatsen. foto Bas Rutten/ANP DEN HAAG - Tweede-Kamer lid Van Bommel van de SP vindt dat demissionair premier Bal- tonende onmiddellijk moet in grijpen 'in de koninklijke rel die isontstaan' na de ontboezemin gen van prinses Margarita en har man Edwin de Roy van Zuvdewijn. Van Bommel is van mening dat Salkenende niet langer afzijdig un blijven, 'omdat de staats rechtelijke implicaties van de reievident zijn'. „Als het staats hoofd en haar kabinet woi'den beschuldigd van onwettige praktijken, kan de premier zijn ministeriële verantwoordelijk heid niet ontlopen", aldus Van Bommel. „De rel die is ontstaan, schaadt het aanzien van de mo- archie en daarmee het aanzien an Nederland in de wereld." Het politieke advies van de pre fer aan koningin Beatrix om :e kwestie dood te zwijgen, «ar De Volkskrant zaterdag melding van maakt, acht Van Bommel onverstandig. De SP is overigens tegen de monarchie. ANP van onze redactie binnenland ROTTERDAM - Een 31-jarige vrouw uit Vlaardingen heeft gistermorgen een pasgeboren baby gestolen uit het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. De baby, Valerie, werd na ongeveer drie kwartier onge deerd teruggevonden in het cen trum van de stad. De vrouw, die een labiele indruk maakte, werd gearresteerd. Direct na de verdwijning sloeg het personeel van de babyafde ling van het Sophia Kinderzie kenhuis groot alai-m. De politie zette direct een grootscheepse zoekactie op touw. De vijf dagen oude baby werd na terug te zijn gebracht naar het ziekenhuis medisch onderzocht en bleek niets te mankeren. Het Erasmus MC, waartoe het kinderzieken huis behoort, heeft een onder zoek ingesteld. Omstreeks half elf gistermorgen kwam een onbekende vrouw de baby-afdeling van het Erasmus MC aan het Dr. Molewaterplein binnen. „Ze deed zich voor als familie, maar omdat de ouders er niet bij waren, werd ze weg gestuurd", aldus een woord - voerder. Wat er vexwolgens precies ge beurde is niet duidelijk, maar de vreemde vrouw kwam terug, haalde de baby uit het bedje, deed haar in een kindeiwagen van het ziekenhuis en liep ermee naar buiten. „Kennelijk is ze niet tot aan de uitgang begeleid toen ze werd weggestuurd", gist de ziekenhuiswoordvoerder. Een intern ondei'zoek, waarmee gisteren direct is begonnen, zal daar uitsluitsel over moeten ge ven. Want hoe kon de vrouw de pasjes en de codes die gebruikt moeten worden op de baby-af deling, omzeilen? De politie startte direct een grootscheepse zoekactie, waar bij ook een helikopter werd in gezet. Zo'n vijftien politiewa gens vormden al rijdend soort een ring om het centrum van de stad. Verder werd het nabij het ziekenhuis gelegen park bij de Euromast uitgekamd, werden kruisingen afgezet en in- en uit gangen van metrostations ge- controleerd. Signalement De politie beschikte over een goed signalement van de vrouw dankzij de moeder van een an dere pasgeboi'enbaby in het zie kenhuis, Maar ook de kinder wagen waar ze mee liep was ZEG... worjjt E/a. NOG GEWERKT door Ap van den Berg DEN HAAG - Tientallen direc teuren van ziekenhuizen, insti tuten voor verstandelijk gehan dicapten en instellingen voor thuiszorg zijn recent met een gouden handdruk de laan uitge stuurd. Tezamen voor 10 a 15 miljoen euro. Dat is volstrekt onaanvaardbaar, omdat de ge meenschap voor die extra uitga ven opdraait. Dit stelt het CTG (College Tarie ven Gezondheidszorg) in een bi-andbrief aan minister van Volksgezondheid Aait Jan de Geus (CDA). Het CTG past tij delijk de tarieven van noodlij dende instellingen aan om ze er met de extra inkomsten boven op te helpen. SP-kamerlid Ag nes Kant heeft De Geus schrif- telijk om opheldering gevraagd. „Dit kan echt niet. Dezorgheeft elke cent keihard nodig", aldus Kant. Voor de radiomicrofoon noemde CTG-voorzitter Rob Scheerder de gebeurtenissen in de zorg 'schrijnend'. Hij realiseert zich dat de minis ter formeel niet kan ingrijpen in bestaande arbeidsovereenkom sten. „Maar De Geus kan de par tijen er waarschijnlijk wel van overtuigen dat het voortaan an ders moet met die arbeidscon- tracten." Uiteindelijk moeten de raden van toezicht van de in stellingen zorgen dat de arbeidscontracten worden aan gepast. Volgens Scheerder komt mis management in de zorg veelvul dig voor. Financiële admini- straties zouden vaak niet op orde zijn. Soms duurt het een eeuwigheid voordat facturen de klant bereiken. Ook worden er bakken geld uitgegeven aan du re interim-managers. Soms sig naleert het CTG dat te veel ge bouwen in gebruik zijn. „Wat wij bovendien vaststellen is dat mislukte zorgdirecteuren vaak heel snel na hun ontslag elders alweer aan de slag kunnen. Dat is ook ernstig." Volgens de NVZD, de koepel voor directeuren in de gezond heidszorg, stelt Scheerder de si tuatie te somber voor. Directeu- ren die slecht functioneren zijn volgens de NVZD sterk in de minderheid. En grote afkoop sommen vormen een uitzonde- ring. De NVZD wijst gouden handdrukken formeel af. GPD van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Baliemede werkers van de Vrije Universi teit in Amsterdam krijgen bin nenkort een cursus 'omgaan met agressieve studenten'. Aanlei ding is dat ze steeds vaker wor den beledigd en uitgescholden door studenten, meldde het weekblad Ad Valvas van de Vrije Universiteit. Nadat een student de deur van een studiesecretariaat intrapte, besloot de VU de uitingen van agressie te inventariseren. Het probleem bleek veel groter dan verwacht. Verwensingen als 'bureaucratisch takkewijf' en beledigende brieven zijn aan de orde van de dag. Omdat sommige baliemedewer ker-s volledig overstuur raakten, Advertentie KOOP ZE NÜ1 LOTEN. 23 FEBRUARI ROTTERDAM - Zes werknemers van het Rotterdamse over slagbedrijf ECT aan de Amazonehaven op de Maasvlakte zijn gisteren aan het eind van de middag gewond geraakt doordat vaten met chemicaliën lekten. De vaten met ethyleendiamine zaten in een container. De havenwerkei-s hadden last van ademhalingsmoeilijkhe den en zijn naar ziekenhuizen gebracht. Hun toestand was stabiel bij vertrek van het haventerrein. Aan boord raakte niemand gewond. Alleen mensen in de kraan of op de kade raakten gewond. ANP GRONINGEN - De vorst kwam twee opgesloten jongens van 16 jaar vrijdagavond goed uit. Ze ontsnapten uit de Groning se jeugdgevangenis Het Poortje door een hek te forceren en over de bevroren gracht weg te wandelen. Toen was het nog een koud kunstje om over een buitenhek te klimmen. De politie kon een van de twee ontsnapte jongens, die op een fiets werd gesignaleerd, aanhouden. De andere jongen is nog voortvluchtig. ANP NIJMEGEN - Een 83-jarige inwoonster van Nijmegen is gis teren overleden aan de gevolgen van een brand in haar wo ning een dag eerder. De brand ontstond volgens de vrouw toen haar kleding bij het koken vlam vatte. De vrouw belde zelf de politie dat er brand in haar woning was geweest en dat zij daarbij brandwonden had opgelopen, Toen politie en brandweer arriveerden, deed de vrouw zelf de voor deur open. De keuken stond vol rook. Een keukenmat stond nog in brand. Omdat de vrouw forse brandwonden had, zette de politie haar bij de buren onder de douche. Later werd zij overgebracht naar een ziekenhuis. ANP DEN HAAG - De Bureaus Jeugdzorg functioneren niet naar behoren. De instellingen, die in 1998 zijn opgezet, zijn onvol doende bekend bij de doelgroep en kinderen en ouders die de weg er naar toe wel weten te vinden, moeten te lang wachten op hulp. Dat concludeerde het Landelijk Platform Jeugdzorg (LPJ) in het onderzoek Uitdagingen voor de jeugdzorg; nu doen!dat in opdracht van demissionair staatssecretaris Ross-van Dorp van Volksgezondheid is opgesteld. Uit het rappoil blijkt ook dat ouders en jeugdigen onvoldoen de betrokken zijn bij de hulpverlening: er wordt over hen be slist in plaats van met hen. ANP DEN BOSCH - Heel Den Bosch verkeert in Oeteldonkse sfe ren. Heel Den Bosch? Nee, een ambtenaar deelde afgelopen week een forse boete uit omdat een carnavalsorkest spontaan begon te spelen in een café. De eigenaar ontving een boete van 2250 euro, omdat de toegestane 96 decibel werd overschre den. De politiek is woest, op enkele dagen van de festiviteiten. „Natuurlijk, de regels moeten worden gehandhaafd, daar is iedereen het over eens. Maar dit is te kinderachtig voor woor den". vindt gemeenteraadslid A. Schouten. De raadsleden hebben besloten om tekst en uitleg te vragen aan het college van B en W. De café-eigenaar heeft een advocaat ingescha keld. GPD redelijk opvallend, omdat het een oud model betrof. De politie brak live in op radio-uitzendin gen om luisteraars op te roepen uit te kijken naar de vrouw. „Omstreeks half twaalf zagen mensen van de wijkpolitie de vrouw met de blauwe kinder wagen met witte strepen lopen op het Beursplein," zegt politie woordvoerder A. Geelof. GPD VIERDE WEG - Honderden militairen en burgei's werken achter de dijk met Rilland Bath met man en macht om een inlaagdijk langs de Vierde Weg dicht te krijgen. Dat kan alleen met doodtij. De inlaagdijk moet 1.75 meter hoog worden. Het kritieke punt is een water gang die de Vierde Weg snijdt. HUISRAAD - Het Nationaal Rampenfonds heeft beslist dat verloren gegaan huisraad wordt vergoed in geld, en niet in goederen. Zo kunnen men sen spullen kopen naar eigen smaak. De gi-ote hoeveelheden ingezameld linnengoed en kleding blijven echter niet on- I V i If I benut. Er worden textielpak- ketten samengesteld voor ge troffenen. Binnenkort kunnen vele gezinnen in Noord-Bra bant naar hun woningen te rug. RODE KRUIS - Het Rode Kruis heeft de eerste fase van de directe hulpverlening afge sloten. De inventarislijsten van ingezamelde goederen zijn overgedragen aan de stichting Watersnood 1953 Zeeland De goederen in de opslag blijken niet altijd aan te sluiten op de vraag. Zo zijn er genoeg ny lons, maar weinig wollen kou sen, veel schoenen maar niet genoeg klompen. is besloten een cursus te begin nen. De eerste is in april en was direct vol. Inmiddels is een tweede cursusgroep gevormd. VU-rector T. Sminia maakt zich zorgen. „De assertiviteit hangt in de lucht en als VU ontkomen we daar kennelijk niet aan", al dus Sminia in Ad Valvas. Naast baliemedewerkers zijn volgens hem ook mensen van onder meer de gebouwendienst steeds vaker slachtoffer van geweld. „Er zijn mensen die niet meer met beamers of andere apparatuur door het gebouw duiven, omdat ze zijn aangevallen en beroofd." Medewerkei's van de sociale diensten hebben al jarenlang met agressie te maken. Bij veel sociale diensten zijn verstrek kende maatregelen genomen ANP Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380AAVIissingen Tel. (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redaclie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail. redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)273000 Fax. (0113) 273030 E-mail. redgoes@pzc.nl T erneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114)372776 Fax. (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee. Goes en Hulst: 8 30-17.00 uur Internet: wwv. pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingslijden; zaterdags tot 12.00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag van 16 00 tot 18.00 uur Tel. (0118) 484000. Fax (0118) 470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand: 20.50 per kwartaal: 55,10 per jaar: €209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1.10 zaterdag. 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65,597 Postbank 35.93,00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor hel advertenliewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd. Voor gewone advertenties: Tel: (0118) 484240 Fax. (0118) 470100 Voor kleintjes. Tel. (0118) 484321 Fax: (0118) 484370 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van liet Wegener-concern De dco' u aan ons verstrekte gegevens hebben wi| opgenomen in een bestand dal wedt gebruikt voor onze (abonnementenjaomimstratie en om u te (laten) informeren over vcor u relevante diensten en pro ducten van de titels en do werkmaatschappijen van Wegener ol door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze inlormalle geen prijs stelt dan kunl u dil schnlloli|k melden öij: PZC, aldolmg lezersservice. Poslbus 3229.4800 MB Breda Behoort tot LUGQEflEr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 3