Steen zet ijzersterke reeks voort Topper eindigt met vechtpartij ZC Broers Felius heersen n Blackman-bolwerk iraakman Open Boogaert prolongeert libretitel Nieuwelink wijst Vogelwaarde de weg Robert van Stevendaal overwint handicap leeuws-Vlamingen blijven voor zevende keer op rij ongeslagen 17 Hoek oefent tegen Terneuzen Jeugd Assist speelt tegen AA Gent Wissel kampioen tweede klasse Jeffry's Lions blijft koploper Clubrecord estafetteploeg RKHAV dtfPetervan Kouteren maandag 24 februari 2003 UiT-JANSTEEN - De 4-1- (jnvinning tegen Zierikzee rjsgezien het veldspel licht ge- 7 jlieerd, maar hoe dan ook ver end. Het in de derde klasse de- 5- aierende Steen zette met de ij itrvvinning een ijzersterke jjlis voort en bleef voor de ze- 1{iJ «ndckeer op rij ongeslagen. De uk innatic van Ardian Lekaj nes- jjj ,1de zich door de zege steviger V® pde derde plaats en neemt in ld btrijd om de tweede-periode- jelplaats in de wachtkamer. speelde gisteren zijn laat je jwedstrijd uit de tweede pe- i j «de en bracht het totaal ten [ij Kte van Zierikzee op zestien is*. ®ten uit zeven duels. Dat zijn ■drie meer clan Dosko, dat al- >n door een overwinning op kandia Middelburg de Oost- ges [suws-Vlamingen op basis (jnhet doelsaldo voorbij kan ïeven. Voor Ardian Lekaj telt iet zo zeer het resultaat, maar »ral de goede ontwikkeling zijn ploeg doormaakt. „Ik ib er nooit aan getwijfeld dat 2goed zou gaan", verwees hij ar de valse competitiestart. Iheb altijd gezegd dat we in :t linkerrijtje zouden mee- jijen. Maar ik ben vooral blij !isd Kt ons goede spel. En we pas- Ha ajeugd in op dit niveau." oefenmeester doelde daar- 'ooi «op Stijn Dobbelaer, die van da rigine een rechtsvoetige aan leg dier is, maar in de ontmoeting Zierikzee als linksachter in v.-.-basis mocht starten. Lekaj: Heel Steen praat erover. Zo sn: de trainer is niet goed snik. hg fearze weten hier zo langza- nl erhand toch wel dat ik van ïrrassingen houd? Die jongen din Ithet geweldig goed op." ib^ [een creëerde zich een veel- van het aantal kansen van .ïj terikzee, maar werd gek ge ld ixg geruime tijd ver op eigen ni ilftteruggedrongen. „Als je de ve tslag ziet. is het net alsof wij li: =nweggespeeld. Maar ik vond h it wij beter voetbalden", stel lij; Zierikzee-trainer John de rel gelaten vast. „We missen leen iemand die de bal tegen Kt netje jaagt. Ik was er in de rust van overtuigd dat we hier Al snel na de hervatting zag De de thuisploeg met 3-1 en stond suisde actie met een rode kaart met een mooi resultaat zouden Frel die hoop vervliegen. Hal- Zierikzee met tien man, nadat was weggestuurd. „We werden weggaan." verwege de tweede helft leidde Patrick Verkaart na een onbe- te veel over rechts geklopt in de loorWilly van Leeuwen Zierikzee-doelman Jaco van der Schee plukt de bal uit de lucht voordat Werner Bisschop (midden) gevaarlijk wordt, foto Wi m Kooyman omschakeling", vond John de Frel. „Daar hebben we slecht op ingespeeld." Ardian Lekaj: „Ik had in de rust gezegd dat hun linkerkant heel zwak was. We hebben tien mogelijkheden ge had. Dan is 4-1 toch niet geflat teerd?" Droge knal Steen benutte de ruimte op rechts vooral dankzij de prima opkomende jonge Eric-Jan Naudts. Nadat hij zelf een paar kansen onbenut had gelaten (hij legde de bal af, waar hij zelf had mogen aanleggen), schoot Naudts zij n ploeg in een fase dat de thuisclub ver werd terugge drongen bij een snel uitgevoerde tegenstoot met een droge knal naar 3-1. John de Frel: „Ik zat op de gelijkmaker te wachten, maar een persoonlijke fout deed ons de das om. Toen was het ge beurd." Invaller Gino Vink bepaalde op aangeven van Naudts in de slot fase de eindstand op 4-1. Steen-Zierikzee 4-1 (0-0). 47. Gino van den Broecke 1-0, 62. Wouter de Neijs 2-0, 67. Michiel Tamerus 2-1, 71. Eric-Jan Naudts 3-1, 83. Gino Vink 4-1. Scheidsrechter P.D. Vlaam (Breda). Gele kaartMarco Ottjes, Gino van den Broecke, Wer ner Bisschop (Steen). Rode kaart: 75. Patrick Verkaart (Zierikzee). Steen: Danny OppeneerRudy Go- vaert, Michiel Vink, Eddy van den Bosch, Stijn Dobbelaer (78. Alex de Klerlc): Eric-Jan Naudts, Marco Ot tjes, Gino van den Broecke (70. Tom Lemhout); Serge Merckx (81. Gino Vink), Wemer Bisschop, Wouter de Neijs. van onze sportredactie SAS VAN GENT - Jo Boogaert heeft zijn titel in de hoofdklasse libre van het district Zeeuws- Vlaanderen geprolongeerd. De titelstrijd kende slechts een bezetting van vier deelnemers. Vandaar dat wedstrijdleider Johan van den Dussen van de organiserende vereniging HGL/ KOT'86 een dubbel programma moest afwerken. Na de eerste helft van dat schema voerden drie spelers met vier matchpun- ten de klassering aan. Dat wa ren in volgorde van algemeen gemiddelde Jo Bogaert, Fran cois Everaert en George Mahu. Vierde man Etiënne van Damme van de organiserende vereni ging was toen al in een kansloze positie beland. In cle eerste ronde van de tweede helft van deze competitie werd de schifting gemaakt. Etiënne van Damme verloor van Jo Boogaert (180-150 in 15 beur ten) en George Mahu versloeg Francois Everaert (180-143 in 21 beurten). Boogaert en Mahu voerden toen het klassement aan met zes wedstrijdpunten. De beslissing viel een ronde la ter. In die voorlaatste ronde won Boogaert in 19 beurten met 180- 110 van Everaert en ging Mahu onderuit (180-153 in 13 beur ten) tegen een steeds beter in zijn ritme komende Van Dam me. Boogaert was daardoor af getekend leider gewordenTwee matchpunten voorsprong en een beduidend beter moyenne dan naaste achtervolger Mahu wa ren van beslissende aard. Alleen als Mahu met een gigantisch groot verschil het slottreffen te gen Boogaert won kon hij hem nog bedreigen. Dat was geen moment aan de orde. Bij Boogaert was de druk in middels van de ketel. Hij verloor de slotpartij in 21 beurten (180- 178). Door die winst finishte George Mahu met evenveel matchpunten op de tweede plaats. Op de andere tafel won Everaert van Van Damme: 180- 123 in 15 beurten. In die partij scoorde Everaert zijn tweede se rie van boven de honderd. HOEK - De broers Mare en Tom iflius heersten gisteren in zo- iel het enkel- als het dubbel- tijdens de druk bezochte fi- uledag van het Braakman Spen-tennistoernooi in Hoek. )t broers gaven duidelijk hun isitekaartje af en sloopten het üackman-bolwerk dat dit toer- Hoi de afgelopen jaren toch wel ud beheerst. ferc Felius maakte in het enkel jn favorietenrol helemaal ear. Broer Tom, die in de halve Dale Duncan Blackman nipt tl 5-4 had uitgeschakeld, kon timet redden tegen Marc, die akzij een 6-3-overwinningde aofdprijs op zak kon steken, ferc Felius nam een 5-0-voor- ;rong en pas daarna kon Tom perste winnende game laten ijschrijven. Tom kwam wat be- in de wedstrijd, maar bleef teken op 6-3. De beide broers peelden ook nog samen de fina- vvan het dubbel 3. De plaatse- ;jke favorieten Donovan ückman en Kim Langeraert iaden het tot 4-3 goed bijbe- Zowel Langeraert als bekman wilden meedraaien Het zeer hoge tempo van de ilius-broers en sloegen vaak te forceerd hun returns. Zowel ^rc als Tom Felius verzorgden in opslag erg goed en drongen tt duo Langeraert/Blackman feeds verder met hun rug tegen muur. Bij 6-3 drukten de •"oers Felius goed door en was "voor Langeraert en Black en geen houden meer aan: 9-3. Het liep best lekker. Aan Do- •'■an hebben we altijd een flin- kluif, maar tegen Kim kun- a we ons wel redden zei Tom •lius, die tijdens de finale nog blessure in de nek opliep en Kt meer voluit kon serveren. ftdstrijdleider Kim Langer- -rtlikte na afloop de wonden. M konden in het begin goed 'jWijvenj maar toen we op een ftte achterstand werden gezet nog tien minuten spelen fis het gebeurd." I'nge talenten •jdens de Braakman Open nogmaals dat veel jonge «aten volop in opmars zijn. *J de vrouwen zorgde Karlijn voor een prima prestatie, «won de zinderende enkelfi- '4e tegen favoriete Stephanie uiiwels en schreef samen met Renee Pieters ook het dubbel 3 op haar naam. Het derde succes bleef achterwege in de finale van het gemengd dubbel 3. Kar lijn Agten verloor de finale sa men met Jurran Schut van Dai sy Boogaard en Dominique Asselman. Favoriete Pauwels bouwde te gen Karlij n Agten een 4-1 -voor sprong op, maar kon deze niet vasthouden. Agten knokte zich terug naar 5-5 en pas in de ver lenging kwam de zege na twee matchpunten bij Agten terecht: 6-5. Agten won daarna nog nipt de dubbelfinale tegen de routi niers Marianne Fraanje en In- grid Visser: 5-4. Bij de vrouwen liet ook Sophie de Schepper van zich spreken. Ze won de enkel 6-finale tegen Martine Daelman met 9-3 en sleepte er een nipte 7-6-winst in de dubbelfinale uit tegen Mar- got Martens en Mandy Wolfert. Martine Daelman pakte toch nog een hoofdprijs. Ze won sa men met Brenda Rademakers de dubbel 6-finale tegen Radema kers/Versluis met 10-3. Lege handen Bij de mannen was er een dubbel succes voor de zingende tennis ser Sjakco de Braai. Hij moest alle zeilen bijzetten in de enkel 5-finale tegen zijn dubbelpart- ner René van Gassen. De Braai won uiteindelijk nipt met 5-4. Van Gassen bleef toch niet met lege handen. Samen met De Braai pakte hij de hoofdprijs in het dubbel 5 door Bernd van Broekhoven en Jurran Schut met 7-6 af te troeven. Jurran Schut, die tijdens dit toernooi maar liefst drie finales speelde, won in het enkel 6 door Maarten de Heus met 6-4 het na kijken te geven. Samen met Karlijn Agten acteerde de jonge Terneuzenaar ook in de finale van het gemengd dubbel 3maar hierin moesten ze toch hun meerdere erkennen in de zeer sterk spelende Dominique As selman en Daisy Boogaard: 8-5. Vader en dochter Rudi en Mar- got Martens wonnen de finale in het gemengd dubbel 5 tegen Machteld Fraanje en Danny Vantricht met 6-4. Routinier en wervelwind Peter Visser had het genoegen om samen met de ta lentvolle Mandy Wolfert de hoofdprijs weg te kapen in het gemengd dubbel 6 voor de run- ners-up Esther Arens en Björn Neve uit Biervliet. foto Charles Strijd Aardenburg-middenvelder Ronnie Tresonie (rechts) passeert een speler van Vlissingen. Vlissingen boekt verdiende zege op koploper Aardenburg HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek speelt morgen een oe fenwedstrijd tegen zondag-hoofdklasser Terneuzense Boys. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Denoek en begint om 19.30 uur. Het tweede team van Hoek speelt tegelijkertijd op het tweede veld een oefenduel tegen het eerste elftal van zaterdag-vierdeklasser Spui. TERNEUZEN - De voetbaljeugd van Assist oefent woens dagmiddag in Gent tegen de jeugd van AA Gent. De jongste groep van Assist (tweedejaars E/eerstejaars D-pupillen) neemt het op tegen de leeftijdsgroep onder tien jaar van de Belgische BVO. De oudste groep (tweedejaars D/eerstejaars C) speelt tegen de zogeheten min-elf van AA Gent. TERNEUZEN - Cees J. Wissel van 't Bierwinkeltje en Cor van Eek van BW zijn kampioen geworden in respectievelijk de tweede en vierde klasse driebanden van de Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS). Cees J. Wissel (kleine Cees) behaalde de titel in café 't Keldertje te Terneuzen door in de finale club genoot Cees van Driel te verslaan. Cor van Eek verzekerde zich van de titel door in café Wilhelmina in de eindstrijd van Edward Oele ('t Bierwinkeltje) te winnen. Wissel versloeg Van Driel in de kortste partij van dit kampi oenschap (28 beurten) met de cijfers 20-14. De hoogste serie (zes caramboles) schreef hekkensluiter Ad de Meijer op zijn naam. In de vierde klasse was Cor van Eek de sterkste in de fi nale. Via de kruisfinales had hij zich via Walter Wegman ge makkelijk geplaatst voor de eindstrijd. In de andere kruisfi nale moest Edward Oele dieper gaan om Huib de Nijs van zich af te houden: 10-8. Diezelfde cijfers verschenen in het voor deel van Cor van Eek in 48 beurten op het scorebord in de eindstrijd. De kortste partij in deze vierde klasse was voor Huib de Nijs: 10 caramboles in 24 beurten. PHILIPPINE - Bij de Zeeuws-Vlaamse Dartsbond blijft de formatie van Jeffry's Lions 1 na de vlotte 12-1-winst in de der by tegen Jeffry's Lions 2 de tussenstand aanvoeren. Achter volger La Bamba 1 bleef op dezelfde afstand want ook dat team won zijn derby van La Bamba 2 met 12-1De hoogste fi nish in deze competitieweek was voor Fabio Sturiale (Jeffry's Lions 2) met 100. GENT - De 4x200-meterploeg meisjes D-junioren van RKH AV stelde tijdens een indoormeeting in de Gentse Topsporthal het clubrecord met maar liefst negen seconden scherper. Het kwartet, bestaande uit Bianca Wagenaar, Anne van der Meer, Cecile van Leest en Samantha Lernout, noteerde een tijd van 2.02,10 minuten. Het oude record stond sinds vorig jaar op 2.11,30. Naast het clubrecord op de 4x200 meter sneuvelden er nog twee individuele clubrecords. Op de 60 meter bij de meisjes D-junioren zette Samantha Lernout een tijd neer van 8,54 seconden. Het oude record dateerde al van 1996. Een der de RKHAV-clubrecord kwam op naam van B-pupille Mariska Bun. Zij liep de 60 meter in 9.90 seconden en was daarmee duidelijk sneller dan Machteld de Ruyck in 2001die deze af stand toen afraffelde in 10,56 seconden. Sterk was ook de 60 meter van Anne van der Meer. De D-juniore liep op de 60 me ter naar een persoonlijk record van 8,87 seconden. van onze sportredactie TERNEUZEN - Vogelwaarde en Biervliet zijn in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal weer iets dichter naar de kop van het klassement toegekro- pen. De drie hoogst geklasseer de ploegen kwamen immers niet in actie en Vogelwaarde (7-2) bij Groede en Biervliet (3-2) bij Schoondijke wonnen hun duel. Schoondijke-Biervliet 2-3 (1-2): In dit pittige duel nam Schoondijke de leiding via Jac- co Seen. Voor de pauze boog Biervliet die achterstand echter om in een 2-1-voorsprong door doelpunten van Bernhard Buchner en Jimmy Coone. In de tweede helft was de strijd even wichtig. Toch liep Biervliet ver der uit door Marco Vaal. Het werd nog even spannend toen Norbert Willemsen 2-3 liet no teren. Groede-Vogelwaarde 2-7 (2-3): In de eerste helft liep Vogel waarde uit naar 0-3 door een hattrick van Michel Nieuwe link. Eén doelpunt kwam tot stand uit een strafschop. Nieu welink was toch erg productief deze middag, want daarna zou hij nog twee keer scoren. Door Peter Verkruijsse werd het 1-3 en kort voor de pauze kreeg Groede zelfs aansluiting door een eigen doelpunt. In de tweedé helft nam een technisch beter Vogelwaarde ruim afstand door treffers van Michel Nieuwelink (2x), Artjan Lambert en Arno Wauters. Sluis-Graauw 3-4 (2-2): Binnen 25 minuten nam Sluis een 2-0- voorsprong via Peter Slits en Antonio Balzani. Graauw rea geerde na die tweede treffer zeer kordaat en stond binnen vijf mi nuten op gelijke hoogte door Er ic Mahu. Na rust nam de thuis ploeg opnieuw de leiding via Antonio Balzani, maar Eric Ma hu tekende met zijn derde tref fer voor 3-3. Twee minuten voor tijd pakte Graauw de volle buit via een goal van Edward Kips. SDO'63-Terhole 1-1 (0-1): Op slag van rust nam Terhole de lei ding door Patrick Vonck. Een kwartier voor het einde liet Marty Poppe 1-1 noteren, door Wim de Vos AARDENBURG - De topper in de vierde klasse tussen Aardenburg en Vlissingen is gisteren danig uit de hand gelopen. In de slotfase van het duel vlogen de spelers el kaar in de haren. Ook het publiek bemoeide zich met de gang van zaken. Nadat de rook wolken waren opgetrokken, ging Vlissingen verdiend met de zege naar huis: 1-2. Het was al ver in de blessuretijd De sfeer binnen en buiten het veld was al lange tijd bijzonder gespannen omdat vooral enkele spelers van de bezoekers de sportieve gren zen probeerden te verleggen. Tijdens een laatste poging van de Zeeuws-Vlaamse lei- dersploeg om alsnog naast Vlissingen te ko men sloeg de vlam in de pan. Spelers gingen elkaar te lijf, terwijl ook een groot deel van het publiek op het veld kwam om zich er mee te bemoeien. Kortom, een massale vecht partij betekende in feite het einde van de wedstrijd, die terecht door Vlissingen werd gewonnen en waardoor de spanning boven aan de ranglijst weer volledig terug is. Bijna de gehele wedstrijd was er binnen het veld sprake van irritatie. Vlissingen pro beerde om Aardenburg uit het spel te halen en daarin slaagden met name routiniers als Chris Maas (die ditmaal als voorstopper Ja- my Bloppoel verving) en Wilco Lievense eenvoudig. „Ik denk dat daar vanmiddag vooral het verschil lag", vond Aardenburg- trainer Robbie de Muijnck. „Vlissingen is veel volwassener dan onze vooral jeugdige spelers. Het was voor verschillende van hen de eerste maal dat ze zo'n belangrijke wed strijd speelden. Emotioneel bleken ze daar nog niet tegen opgewassen te zijn. Het was alleen jammer dat de irritatie die er in het veld was oversloeg op een deel van het pu bliek. Anders was het vermoedelijk niet in een dergelijke chaos geëindigd." Overigens liet scheidsrechter Rodermond na het incident nog even doorspelen en liet hij, om niet nog meer olie op het vuur te gooien, de kaarten op zak. Zoals eerder aan gegeven, Vlissingen ging terecht met de overwinning weg uit Aardenburg. Vooral oi-ganisatorisch ging Aardenburg enkele malen opvallend in de fout. Dat leidde ertoe dat de beide Vlissingse doelpunten tot stand kwamen uit stilstaande situaties. Twee spelhervatting door vrije trappen van Chris Maas bleken dodelijk te zijn voor Aar denburg. AI in de tweede minuut werd het daardoor 0-1 door Lunven Vermeer en bin nen een kwartier in de tweede helft zorgde Khaled Boufrahi voor 0-2. „Dat mag niet gebeuren", oordeelde De Muijnck later. Bijna iedere vrije trap van Chris Maas leverde gevaar op voor het doel van doelman Arjen Worst omdat de Aarden burg-defensie geen raad wist met de elastie ken sprongkracht van middenvelder Sam- bi. Overigens had Aardenburg ook een paar mogelijkheden op een treffer, maar Martin van Vooren raakte de paal en Niek van Sprundel zag een inzet eindigen op de voet van Rinaldo Gilde. De aansluitende treffer kwam er toch. Halverwege de tweede helft belandde een enorme uithaal van Ronnie Tresonie in de bovenhoek. Aardenburg knokte daarna nog voor de gelijkmaker maar Vlissingen speelde de wedstrijd ge routineerd uit. Aardenburg-Vlissingen 1-2 (0-1). 2. Lunven Ver meer 0-1, 58. Khaled Boufrahi 0-2, 67. Ronnie Tresonie 1-2. Scheidsrechter: A. Rodermond (Vlissingen). Gele kaart: Chris Maas, Martijn Jansen (beiden Vlissingen). Aantal toeschouwers: 200. Bijzon derheid: de wedstrijd begon 40 minuten te laat omdat Vlissingen ivegens grote drukte op het veer Vlissmgen-Breskens te laat arriveerde. Aardenburg: Arjen Worst; Hylke Stroo, Jürgen van Hoorweghe, Richard Reijniers (73. Mark van Iwaarden), Martin de Croock (73. Ronald de Cocq Remoc Dhont, Ronnie Tresonie, Arjan Quaak, Martin van Vooren; Niek van Sprundel, Martin Dieleman (84. Steve van Hulle), van onze sportredactie AXEL - Ondanks de handicap die hij moest overwinnen ver overde Robert van Stevendaal van de organiserende vereni ging NASA/Ed Horemans toch de titel in het algemeen kampi oenschap van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond. Door de partij tegen naamgenoot Bert van Stevendaal te winnen ver zekerde hij zich van de eerste plaats. Voordat wedstrijdleider Willy van Limmen in café Cambrinus in Axel de laatste twee partijen liet beginnen was de situatie duidelijk. Robert van Steven daal kon alleen nog in de proble men komen als hij met fors ver schil van Bert van Stevendaal verloor. Dan moest Wessel van Denzei wel met ruim verschil van Leen de Koning winnen. In dat geval kon Van Denzei van DOS Hoek de absolute titelkan didaat nog op percentage alge meen gemiddelde bedreigen. Zover kwam het allemaal niet. Robert van Stevendaal won het slottreffen tegen Bert van Ste vendaal met 170-26 en was daardoor onbereikbaar gewor den. Dat Wessel van Denzei (kampioen vijfde klasse libre) in 21 beurten (130-61) van Leen de Koning won was van bijkomen de aard en slechts van belang voor de statistiek en voor Van Denzei zelf. Want door die over winning legde hij wel beslag op de tweede plaats in dit kampi oenschap op handicapbasis waarin de kampioenen uit de verschillende libreklassen van de Zeeuws-Vlaamse Biljart bond in actie kwamen. Al die deelnemers kregen het aantal caramboles voorgescho teld dat in hun klasse gebruike lijk is. Alleen Robert van Ste vendaal moest 170 caramboles kader 57/2 spelen. Het belette hem niet om toch de titel te pak ken met een knap moyenne van 1171 en een hoogste serie van 9 0 caramboles,. De kortste partij was voor Jean-Paul Weerman, de kampioen van de tweede klasse libre. Hij maakte zijn aantal van 80 caramboles in slechts zes beurten vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37