Zierikzee verliest wat geflatteerd pzc Spelers ZSC'62 geven niet thuis voor groot talent Bij Dreischor zat het een dagje tegen: 6-0 Alleen Dreischor nog concurrent koploper Wick Verhaart krijgt rode kaart na onbesuisde actie 17 Mare en Tom Felius beheersen Braakman Open ierbroeders loone brengen levo zware ederlaag toe maandag 24 februari 2003 Peter van Kouteren tf-JANSTEEN - De 4-1- jnrinning tegen Zierikzee «gezien het veldspel licht ge- jileerd, maar hoe dan ook ver- ffld. Steen, dat in de derde jise debuteert, zette met de (twinning een ijzersterke (ts voort en bleef voor de ze- jdc keer op rij ongeslagen, erikzce staat na gisteren nog jtds tiende. inspeelde gisteren zijn laat- ■wedstrijd uit de tweede pe- >:e en bracht het puntento- ten koste van Zierikzee op 3tien uit zeven duels. Dat zijn jjljjiemeer dan Dosko, dat al- jj 5 door een overwinning op slandia/Middelburg de Oost- mws-Vlamingen op basis j het doelsaldo voorbij kan >ven. Voor Ardian Lekaj telt j zo zeer het resultaat, maar ural de goede ontwikkeling fzijn ploeg maakt. ,,Ik heb er uit aan getwijfeld dat het d zou gaan", verwees hij =r de valse competitiestart, vheb altijd gezegd dat we in linkerrijtje zouden mee- en. Maar ik ben vooral blij >t ons goede spel. En we ssen jeugd in op dit ni- iu." oefenmeester doelde daar- teop Stijn Dobbelaer, die van jjne een rechtsvoetige aan- 2eris, maar in de ontmoeting aZierikzee als linksachter in basis mocht starten. Lekaj: iflefcd Steen praat erover. Zo ïde trainer is niet goed snik. ;ar ze weten hier zo langza- diand toch wel dat ik van jrassingen houd? Die jon en. a pikt het geweldig goed lansen ifen creëerde een veelvoud van laantal kansen van Zierik- maar werd gek genoeg ge- ine tijd ver op eigen helft te- fgedrongen. ,,Als je de uitslag ü.ishet net alsof wij zijn weg- jpeeld. Maar ik vond dat wij ■er voetbalden", stelde Zie- jzee-trainer John de Frel ge in vast. „We missen alleen ie- nddie de bal tegen het netje door Ko de Ridder GOES - Er zijn van die dagen dat echt alles tegenzit. Zo'n dag had Dreischor gisteren bij het bezoek aan het Goese Robur. Bij rust was het 2-0, maar na rust kreeg Dreischor nog eens twee keer zoveel goals tegen: 6-0. Dreischor-trainer, Wim van der Linde, was voorafgaand aan het duel nog positief gestemd, al moest hij de nodige spelers mis sen. Serge van de Bos, Mark van de Linde, Lucien Vroegh en Kees Verwest waren sowieso niet beschikbaar en in de war- ming-up haakte Westley Verloo af. Van der Linde kon het heb ben: „De selectie is breed en ik heb vertrouwen in het team wat er nu staat." Dreischor begon nog wel goed aan de wedstrijd. De eerste kans van het duel was voor Frank van der Helms, maar zijn vrije trap smoorde in de muur. Jaime Tig- gelman deed ook nog een po ging, maar dat was eveneens zonder resultaat. Robur wist ge noeg en nam het initiatief ovei-. Marco Elshout maakte de 1-0 voor Robur en Vincent Peemen de 2-0. Toch was die stand niet onoverkomelijk. Dreischor zag waar de fout zat en nam de druk achterin wat weg door wat meer vooruit geschoven te spelen en dat bleek te helpen. Dreischor kreeg weer wat meer greep op het middenveld. De middenvel ders Sander Uijl (goedspelend, maar te weinig rendement) en Fred van der Helm kwamen meer en meer in balbezit. Met nog een enigszins goed gevoel ging Dreischor de rust in. Opstootje Doelman van Zierikzee, Jacco van der Schee, kaapt een voorzet net voor de inkomende Werner Bisschop weg. jaagt. Ik was er in de rust van overtuigd dat we hier met een mooi resultaat zouden weg gaan." Al snel na de hervatting zag De Frel die hoop vervliegen. Hal verwege de tweede helft leidde de thuisploeg met 3-1 en stond Zierikzee met tien man, nadat Patrick Verkaart na een onbe suisde actie met een rode kaart was weggestuurd. „We werden te veel over rechts geklopt in de omschakeling", vond De Frel. „Daar hebben we slecht op in gespeeld." Ardian Lekaj: „Ik had in de rust gezegd dat hun linkerkant heel zwak was. We hebben tien mogelijkheden ge had. Dan is 4-1 toch niet geflat teerd?" Steen benutte de ruimte op rechts vooral dankzij de prima opkomende jonge Eric-Jan Naudts. Nadat hij zelf een paar kansen onbenut had gelaten (hij legde de bal af, waar hij zelf had mogen aanleggen), schoot Naudts zijn ploeg bij een snel uitgevoerde tegenstoot met een droge knal naar 3-1. John de Frel: „Ik zat op de gelijkmaker te wachten, maar een persoon lijke fout deed ons de das om. Toen was het gebeurd." Invaller Gino Vink bepaalde op aange ven van Naudts in de slotfase de eindstand op 4-1. Steen-Zierikzee 4-1 (0-0). 47. GiJio van den Broecke 1-0, 62. Wouter de Nijs 2-0, 67. Michiel Tamerus 2-1, 71. Eric-Jan Naudts 3-1, 83. Gino Vink 4-1. Scheidsrechter P.D. Vlaam (Breda). Gele kaart: Mar- foto Wim Kooyman co Ottjes, Gino van den Broecke, Werner Bisschop (Steen). Rode kaart: 75. Patrick Verkaart (Zierik zee). Zierikzee: Jacco van der Schee; Co lin van Oeveren, Erwin Nelissen, Barry Hage, Richard van Baaien Robin van de Welt (62. Michiel Ta merus), Robbert Roggeband. Ben Verwest (66. Thomas Vos); Patrick Roggeband, Lee Mol, Patrick Verkaart. Voor Dreischor zat het de twee de helft nog meer tegen. Fred van der Helm moest allereerst geblesseerd in de kleedkamer achterblijven en vervolgens maakte Robur heel snel de 3-0. Gerard Tibbe trapte de bal fraai achter doelman Dennis Ver west. En niet veel later kreeg Jaime Tiggelman rood na een opstootje. Robur-spelerBjormn Vleugel kwam er met geel vanaf. Daarna liep Robur binnen vier minuten uit naar 6-0. Het werd 4-0 door Jeroen Gerritse met een fraai hakje (na goedvoorbe- reidend werk van Gerard Tib be). De 5-0 en 6-0 werden ge maakt door Andy Latusia. die met strakke schoten Verwest verraste. Na afloop bleef trainer Wim van der Linde vertrouwen in zijn team houden: „Alles zat tegen en als iets ons helemaal niet 1 igt. is het wel één op één spelen. Ro bur is ook fysiek verder dan wij maar we gaan gewoon door. Robur-Dreischor 6-0 (2-0). 22. Mar co Elshout 1-0 28. Vincent Peemen 2-0 48. Gerard Tibbe 3-0 73. Jeroen Gerritse 4-0 74. Andy Latusia 5-0 76. Andy Latusia 6-0 Gele kaart: Björn Vleugel (Robur) Leen v.d. Helm (Dreischor) Rode kaart Jaime Tiggelman (Dreischor). Scheids rechter: J.P.G. Capello ('s Heeren- hoek) Aantal toeschouwers: 50. Dreischor: Dennis Verioest, Ray mond Sonneveld. Jerry Verwest. Leen v.d. Helm, Edwin Slegt, San- der Uijl, Frank v.d. Helm, Fred v.cl. Helm (46.lngmar Struijs),Jaime Tiggelman. Patrick Berrevoets, KeesJan Uijl (58. Tim Bakker). HOEK - De broers Mare en Tom Felius uit Vlissingen heersten gisteren tijdens de druk bezoch te finaledag van de Braakman Open in Hoek. Ze sloopten het Blackman-bolwerk, dat het toernooi de afgelopen jaren toch wel een beetje is geweest. Mare Felius maakte in het enkel zijn favorietenrol helemaal waar. Broer Tom, die in de halve finale Duncan Blackman nipt met 5-4 had uitgeschakeld, moest een 6-3-nederlaag slik ken. Beide broers stonden ook nog in de finale van het dubbel 3. De plaatselijke favorieten Dono van Blackman en Kim Langer- aert konden tot 4-3 nog goed bijbenen. Toen drukten de Vlis- singse gebroeders door en was de strijd gestreden: 9-3. „Het liep best lekker. Aan Donovan hebben we altijd een flinke kluif, maar tegen Kim kunnen we ons wel redden", zei Tom Fe lius, die tijdens de finale nog een blessure in de nek opliep en niet meer voluit kon serveren. 1JSSINGEN - Koploper tinkenszand verspeelde in de wde klasse A van het zatre- igvoetbal twee kostbare pun- door tegen Colijnsplaatse ijs met 0-0 gelijk te spelen, trssele kwam door een simpe- ó-l-zege op Mevo iets dich tbij. Nieuwland werd door s2-l-zege op Wemeldinge de ite winnaar van het weekein- U'ant de ploeg heeft nu de «Ie papieren voor de tweede siode. Wolfaartdijk kwam tot 3-0-overwinning op ITO'60. irssele-Mevo 5-1: William :one tekende halverwege de rste helft voor de 1-0 en de 0,waarmee Mevo eigenlijk al nopt was. Martijn de Graaf akte er vij f minuten voor rust st nog 3-0 van, voordat Pa- ïk Renger na een uur spel »r de 3-1 kon zorgen. Met fes van William Boone (65e Put) en Hicham el Jadidi ite minuut) lieten Borssele ferna geen twijfel over be an wie de betere ploeg jüjnsplaatse Boys-Heinkens- 0-0: De thuisploeg liet het statief aan de bezoekers, die her alleen in het laatste ïtttier van de stevige wed- ";d duidelijk sterker waren, i koploper creëerde ook toen snlijk geen enkele echte dkans, waardoor de magere sdstrijd een bloedeloze 0-0 leverde, «neldinge-Nieuwland 1-2: thuisclub had bij rust moe heiden, maar Ronnie Zuid- schoot vijf minuten voor Seen strafschop, toegekend =flet neerleggen van Richard -'°uten, huizenhoog over. taminuten na de thee tekende Jan Kroes voor 0-1 en vijf feen later maakte Carsten er ook nog 0-2 van. Ze- '•'1 minuten voor tijd werd het ^Boy Priem met een 'fladder- W wel 1-2, maar verder de thuisploeg, overigens •komen terecht, niet. Waartsdijk-DVO'60 3-0: De feigsfase was voor de thuis- -óende 1-0 na zeven minuten c Stefan Westerweel was dan verdiend. Tot aan de rust ftldeDVO goed mee, maar na 'ftee was de thuisclub op- uw sterker. Via een treffer -iLeon Ta vernier leverde dat 5de72e minuut 2-0 op en acht feen later door Harm Fluit Na 3-2-verlies tegen Serooskerke staat ploeg uit Scharendijke in gevarenzone ZCCUWS6 k^rttltcl door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Waar ZSC'62 voorafgaand aan het duel met Serooskerke nog een sprankje hoop had op het beha len van een periodetitel, dient de equipe uit Scharendijke nu weer de pijlen ergens anders op te richten: het ontlopen van de drie onderste plaatsen. Seroos kerke won na een 2-0-achter- stand volledig verdiend met 2-3 en bezorgde ZSC'62 zo de ze vende seizoensnederlaag. ZSC'62 staat in de derde klasse A weer akelig dichtbij de geva renzone. Vijf ploegen - Bevelan ders, Apollo'69, MZVC, ZSC'62 en Yerseke - lijken in aan merking te komen voor de rechtstreekse degradatie en/of nacompetitie. ZSC'62 had za terdag met een overwinning een gaatje kunnen slaan met MZVC, Apollo'69 en Bevelanders (dat met 3-0 verloor van Veere), maar de ploeg zakte volledig door het ijs. De ploeg gaf niet thuis, terwijl ZSC'62 in voor gaande wedstrijden juist uit blonk in collectiviteit. Verdedigend liet ZSC'62 tegen de gevaarlijke Frank Allaart, René Poortvliet en Marcel Vader de nodige steekjes vallen. Om dat op het middenveld, waar aan ZSC-kant slechts Wouter Fioole en Kazimir Snoek een voldoende scoorden, Seroos kerke eveneens heerste en de ZSC-spitsen Niels van de Moe zel en Martin Kiesenberg tegen de Serooskerkse defensie zelden of nooit in het stuk voorkwamen was de nederlaag terecht. Des te vreemder was het dat ZSC'62 al na veertien minuten op een 2-0-voorsprong stond. „Het was gewoon een wonder dat we op 2-0 kwamen. We heb ben verder niet in de wedstrijd gezeten. We hadden geen inzet voor elkaar en op het veld stond het veel te ver uit elkaar. Zonde, maar Seroos heeft terecht ge wonnen", oordeelde ZSC-mid- denvelder John van der Have. Ook verdediger Sebastiaan Vaane beaamde dat de punten verdiend meegingen naar Se rooskerke. „Het was zeker te recht. Deze wedstrijd verliep voor ons niet echt fijn. We kwa men zelf niet aan voetballen toe doordat we voorin de bal niet konden vasthouden. Eigenlijk zou je denken dat er na de 2-0 niks aan de hand meer was, maar door een knullig moment, miscommunicatie tussen Leon door Peter Vrancken MIDDELBURG - Zijn dag kon niet meer stuk. Overtuigend Zeeuws indoor kartkampioen worden en vervolgens optredens verzorgen voor de verzamelde pers. Ramon Kuipers, dertien lentes jong pas, bleef gisteren de nuchterheid zelve en raakte niet bepaald onder de indruk van de vele media-aandacht. Het Zeeuwse kartkampioen- schap, voor de eerste maal geor ganiseerd in het Indoorkartcen- trum op het Middelburgse bedrijventerrein Arnestein, werd een groot succes. Niet zo zeer vanwege de magere pu blieke belangstelling, maar meer door het enthousiasme van de veertig toegelaten rij ders. Zij streden in vier verschillende categorieën om de Zeeuwse ere prijzen: junioren, senioren tot 75 kilo; senioren tot 90 kilo en senioren boven 90 kilogram. Zaterdag werden de kwalifica ties en eerste manche verreden, gisteren volgden de tweede manche en de finale. En dat ge beurde allemaal op een circuit met een lengte van 550 meter en voorzien van twaalf bochten. Ramon Kuipers, vorig jaar al tweede bij de nationale titel strijd in de juniorenklasse, maakte zijn favorietenrol volle dig waar. In alle races bleek hij oppermachtig en bij de finish was de afstand ruim. In de finale zelfs ruim een halve minuut. Net te weinigom een andere rijder te dubbelen. Ramon Kuipers geldt als een talent, maar bleef nuch ter onder de loftuitingen. Een kleine drie jaar geleden kroop hij onder het toeziend oog van zijn moeder voor het eerst i n een kart. En in korte tijd bewees hij geknipt te zijn om uit de lage skelter met motor het maximaal haalbare te halen. „Indoor is leuk, maar eigenlijk niet meer dan een training voor mij. Bui ten op een kartbaan rijden is veel leuker", laat het jochie ge decideerd weten. En het ver schil tussen binnen en buiten? „Binnen rij je maximaal 65 kilo meter per uur, buiten gaat het wat harder: 130 kilometer per uur. Ramon Kuipers, die gistermor gen in de tweede manche al snel het baanrecord op 43,05 secon de liet klokken, mag dan pas driejaar in een kart kruipen, hij weet heel goed waar hij over praat, zijn leeftijd zelfs voorbij. „Sponsoring is belangrijk", ver rast hij. „Nee, geen geld. maar liever materiaal, zoals banden en motoronderdelen. Een setje banden verslijt ik in een wed strijd, maar kost wel zo'n trwee- honderd euro. Anderen zeggen dat ik talent heb. Dus doe ik ge woon mijn best en zie ik wel hoe ver ik kan komen." ZSC-speler Gerard Verhoek ontwijkt een sliding van Seroos-aanvoerder Willem Jan Schoe. Weeda en mij, komt Seroosker ke gemakkelijk op 2-1." De 2-1 viel in de zeventiende minuut. Keeper Weeda, die kort daarvoor al onder een voorzet door ging, kwam niet resoluut genoeg uit de goal. Weeda riep wel 'oké' en dat was voor Vaane, met Frank Allaart in zijn buurt, voldoende reden om te vertrou wen op zijn doelman. Allaart was echter het scherpst van het drietal en prikte de bal in het doel. Cadeautje Daarvoor had Weeda's collega Jerry Holmes al een hoofdrol in negatieve zin voor zich opgeëist. Na de eerste overtreding van Seroos-kant in de wedstrijd kreeg ZSC net over de midden lijn een vrije trap. De trap van Kazimir Snoek richting de pe naltystip deed de defensie van Serooskerke niet wakker schudden. Iedereen liet de bal gaan, Holmes wachtte op zijn doellijn ook al af en Niels van de Moezel was er als de kippen bij om de 1-0 te maken. De 2-0 was eigenlijk ook een cadeautje. Van de Moezel punterde de bal rich ting het doel van Serooskerke, maar dat was niet meer dan een wanhoopspoging om van een de voorzet van rechts nog iets te maken. Doelman Holmes srtun- telde met de bal - ogenschijnlijk een oprapertje - zodat die als nog over de doellijn verdween. Zo kende de wedstrijd een ide aal verloop voor de thuisploeg. De vroege tegentreffer gooide echter roet in het eten. Seroos kerke was veruit de betere ploeg en bij ZSC'62 sloop er enige irri tatie in de ploeg over het eigen teleurstellende optreden. Snoek kreeg een gele kaart voor een grove overtreding op Nicky Holmes en Van der Have wegens praten tegen arbiter Bruijnoo- ge. Het was allemaal typerend voor ZSC'62 dat steeds verder wegzakte in het moeras. Vrijheid In de tweede helft drukte Se rooskerke het krachtsverschil uit in twee treffers. In de 62e mi nuut kreeg Frank Allaart op links teveel ruimte van de ZSC- defensie. In het centrum kreeg René Poortvliet nog meer vrij heid, want hij kon na Allaarts voorzet ongehinderd de 2-2-aantekenen. Een klein kwartier voor tijd besliste Se rooskerke op fraaie wijze de wedstrijd. Een diepe bal van Willem-Jan Schoe werd door- gekopt en kwam voor de voeten van René Poortvliet. Hij ver schalkte met een lob Leon Wee foto Marijke Folkertsma da. Voor Serooskerke-trainer Leendert Geelhoed was de zege een opluchting: „Het technische voetbal heeft vandaag gewon nen van het fysieke. Wij hebben nu iets meer lucht, want het gat met ZSC is nu zes punten." ZSC'62-Serooskcrkc 2-3 (2-1). 7. Niels van de Moezel 1-0, 14. Niels van de Moezel 2-0,17. Frank Allaart 2-1, 62. René Poortvliet 2-2, 76. Re né Poortvliet 2-3. Gele kaart: John van der Have, Jan-Willem Dorre man en Kazimir Snoek (allen ZSC'62), Frank Rooze (Serooskerke Scheidsrechter: M.A. Bruijnooge (Wemeldinge). Aantal toeschou wers: 125. ZSC'62: Leon Weeda, Marco de Jon ge, Sebastiaan Vaane, Jacco Heij- boer (74. Michiel van de Hoek) en Thomas Petiet; Wouter Fioole, Kazi mir Snoek, John van der Have en Gerard Verhoek (68. Jan-Willem Dorreman); Niels van de Moezel en Martin Kiesenberg. door Jos van Belzen ZIERIKZEE - Met een duidelij ke 4-1-zege op Luctor'88 heeft Hansweertse Boys weer een concurrent in de titelstrijd van 5B van zich afgeschud. Alleen Jong Ambon, dat gisteren niet in actie kwam, lijkt nog in staat de ploeg van trainer Gerrit Peter sen van rechtstreekse promotie naar de vierde klasse af te hou den. Hansweertse Boys-Luctor'88 4-1: Ondanks het gemis van en kele basisspelers namen de be zoekers via Serge de Blaeij al binnen twee minuten een 1-0- voorsprong. Lang konden zij hiervan niet genieten, want vier minuten later maakte Frank Quakkelaar gelijk. Kort voor rust schoot Robin Scholten de thuisploeg op een 2-1-voor sprong. In de tweede helft kwam deze voorsprong niet echt meer in gevaar en kon Hansweertse Boys via Adil Fertoute en Jacky Kaijser verder uitlopen: 4-1 Lewcdorpsc Boys-Vivoo 3-2: Lebo kwam na een kwartier op voorsprong door Jan Verton. Nog voor rust kwamen de be zoekers langszij via Danny Brij- sinck: 1-1. In de tweede helft waren de beste kansen voor de thuisploeg, waarvan er twee werden benut door Jan Verton en Jacco Murk: 3-1. Nadat Mar tijn van den Berg in de 85e mi nuut de 3-2 had laten aanteke nen, werd het toch nog even spannend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31