gissingen houdt het hoofd koel Karttitel voor groot talent PZC Gebroeders Felius ïeersen in Hoek EMM blijft net op de been bij WIK To vaal knokt zich in blessuretijd naar zege Mannen GSC blijven in race voor de titel opper tegen Aardenburg eindigt in chaos 17 BC Vlissingen herstelt zich met zege op PSV Robur slaat goede slag wb maandag 24 februari 2003 1 .^jWim de Vos Se 1RDENBURG - De topper i pea ■tierde klasse tussen Aarden- J9 en Vlissingen is gisteren ijjguit de hand gelopen. In de jtfase van het duel vlogen de {|ers elkaar in de haren. Ook publiek bemoeide zich met gang van zaken. Nadat de ^volken waren opgetrok- 10, ging Vlissingen verdiend iin- èide zege naar huis: 1-2. jwasal ver in de blessuretijd, sfeer binnen en buiten het de id was al lange tijd bijzonder )Ö4 spannen omdat vooral enkele glers van de bezoekers de ortieve grenzen probeerden te Tijdens een laatste .ging van de Zeeuws-Vlaamse idersploeg om alsnog naast issingen te komen sloeg de >m in de pan. Spelers gingen te lijf, terwijl ook een sot deel van het publiek op het jdkwam om zich er mee te be- peien. Kortom, een massale ■chtpartij betekende in feite seinde van de wedstrijd, die io- recht door Vlissingen werd wonnen en waardoor de :anning bovenaan de ranglijst sr volledig terug is. ijna de gehele wedstrijd was er iöEK - De broers Mare en Tom ilius uit Vlissingen heersten iiteren tijdens de druk bezoch- finaledag van de Braakman Ipen in Hoek. De 'Felius-bro- litrs' sloopten het Blackman- ihverk, dat het toernooi de af- 'ffl lopen jaren toch wel een beet- i> geweest. [arcFelius maakte in het enkel favorietenrol helemaal raar. Broer Tom, die in de halve Duncan Blackman nipt Kt 5-4 had uitgeschakeld, binnen het veld sprake van irri tatie. Vlissingen probeerde om Aardenburg uit het spel te halen en daarin slaagden met name routiniers als Chris Maas (die ditmaal als voorstopper Jamy Bloppoel verving) en Wilco Lie- vense eenvoudig. ,,Ik denk dat daar vanmiddag vooral het ver schil lag", vond Aardenburg- trainer Robby de Muynck. „Vlissingen is veel volwassener dan onze vooral jeugdige spe lers. Het was voor verschillende van hen de eerste maal dat ze zo'n belangrijke wedstrijd speelden. Emotioneel bleken ze daar nog niet tegen opgewassen te zijn. Het was alleen jammer dat de irritatie die er in het veld was oversloeg op een deel van het publiek. Anders was het ver moedelijk niet in een dergelijke chaos geëindigd." Veel meegemaakt De Muyncks collega Ruud Pen- nings was ook reëel: „In mijn eerste jaar als trainer van Vlis singen heb ik op dat gebied veel meegemaakt. We hebben er steeds aan gewerkt om een voet ballende ploeg te worden. We krijgen nu nog wel gele kaarten maar dat is voornamelijk van wege praten tegen de scheids- corWilly van Leeuwen door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basket ballers van BC Vlissingen hebben zich hersteld van de nipte nederlaag van vorige week tegen koploper Black Eagles. De tweede divisionist versloeg gisteren PSV met 1-67. De vrouwen van BC Sou burg, koploper in de derde divisie, hadden een zware kluif aan Eastwood Tigers maar wonnen wel. Volhar ding had in de derde divisie onoverkomelijke problemen het afstandschot van EBBC4 PSV-BC Vlissingen 67-88: PSV startte sterk maar door een strakke verdediging wist Vlissingen bij te blijven. Ook bet begin van het tweede kwart was nog voor PSV maar daarna kwam de motor van Vlissingen op gang. Door sterk aanvallend spel werd een ruststand van 37-39 be reikt. Na rust was de wed strijd snel gespeeld. BC Vlis singen nam een voorsprong van 10 punten doordat er ge disciplineerd gebasketbald werd. In het laatste kwart zette PSV het harde spel van de eerste helft door met als gevolg dat de een na de ander naar de bank moest met 5 iouten. Hierdoor konden de mannen uit Vlissingen rustig uitlopen naar een 67-88- overwinning Scores BC Vlissingen: Erwin Hil- bert 22 punten, Jeroen Nieuw- kamp 21, Niels Wisse 9, Stefan Schrier 8, Ruben Stuur 6, Danny Kasander 6, Sander Klap 5, Rak- hisAngnoe 5, Jeffrey van Driel 3 ai Arno Franke 3. Eastwood Tigers-BV Sou burg 48-59: De vrouwen uit Souburg begonnen fel door middel van een verdediging over het hele veld. Na deze felle start ging de stri j d gelij k en was de tussenstand bij rust 20-28. In de derde perio de zette coach Hans van de Linden een andere verdedi ging neer. Na wat aanloop problemen wierp dat zijn vruchten af. Zijn ploeg liep uit naar een 52-35-voor- sprong. In de slotminuten kwam de thuisploeg nog wat ferug door afstandschoten, Haar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Scores BV Souburg: Nicoline Kraste 21 punten, Esther Ven- driks 11, Gitta Krayo 9, Wendy Kasander 5, Jacqueline Kooistra 4, Ilse Rijnberg 4, Judy Slager 3 en Suzan Plas 2. BC Vlissingen 2-Tenderfeet 75-37: De Vlissingse vrou wen hadden in de eerste helft veel moeite met het fysiek veel sterkere Tenderfeet. Door enkele onderscheppin gen nam de thuisploeg welis waar een 23-12-voorsprong, maar deze was bij de rust bij na verdwenen: 31-25. In de tweede helft bracht BC Vlis singen meer vaart in de wed strijd en na 40-31 gaf de ploeg uit Heeswijk-Dinther zich gewonnen. In de slotfase kon BC Vlissingen daardoor doorstomen naar een ruime 75-37-zege. Scores BC Vlissingen 2: Elisa Kuipers 15 punten, Ilse Bos 14, Marjolein de Dreu 13, Romana de Ridder 13, Charlotte Wierikx 13, Linda de Paauw 6 en Dorien de Witte 3. EBBC4-Volharding 102-67: De thuisploeg speelde een sterke wedstrijd. De mannen uit Goes konden in de eerste periode nog bijblijven (22-18 maar daarna verhoogde de ploeg uit Den Bosch het tem po. Met name het afstand schot was dodelijk. Na rust kon Volharding nog wat te rugdoen, maar door de fysie ke sterke verdediging van EBBC strandden de Zeeu wen bij een 102-67 neder- laag. Scores Volharding: Winston Doesburg 25 punten, Louis Pi- kard 15, Michael Schoonen 8, Rim Ranshuijsen 7, Jacco Barth 4, Frank Vermeulen 4, Ralph Ranshuysen 2 en Bas Remijn 2. BC Vlissingen-PSV 56-74: De jongensjunioren uit Eind hoven begonnen fel en door de strakke verdediging kwam Vlissingen haast niet aan aanvallen toe. Er kwam verbetering in na een time- -out. De marge van 12 pun ten werd verkleind naar 4 punten. Na deze 'comeback' van de thuisploeg begon de potentiële kampioen weer beter te spelen, en liep lang zaam uit naar een verdiende 56-74-overwinning. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 16 punten, Wilfred Klap 10, Radjkumar Poetai 7, Souve- rein van de Gaag 6, Tristan Vol leer 6, Jeremy Deug 5, Robin de Jonge 4 en Tom van de Kooi 2. rechter. Maar ik ben eerlijk: vandaag heb ik in het veld zaken gezien die niet kunnen. Ook van spelers van ons. Ik zal deze week met een paar van hen praten, want dat kan niet", aldus Pe- nings. Overigens liet scheidsrechter Rodermond na het incident nog even doorspelen en liet hij, om niet nog meer olie op het vuur te gooien, de kaarten op zak. Zoals eerder aangegeven, Vlissingen ging terecht met de overwinning weg uit Aardenburg. Vooral or ganisatorisch ging Aardenburg enkele malen opvallend in de fout. Dat leidde ertoe dat de bei de Vlissingse doelpunten tot stand kwamen uit stilstaande situaties. Twee spelhervatting door vrije trappen van Chris Maas bleken dodelijk te zijn voor Aarden burg. Al in de tweede minuut werd het daardoor 0-1 door Lunven Vermeer en binnen een kwartier in de tweedehelft zorg de Khaled Boufrahi voor 0-2. „Dat mag niet gebeuren", oor- deelde De Muynck later. Bijna iedere vrije trap van Chris Maas leverde gevaar op voor het doel van doelman Arjen Worst om dat de Aardenburgdefensie geen raad wist met de elastieken sprongkracht van middenvel der Sambi. Overigens had Aar denburg ook een paar mogelijk heden op een treffer, maar Mar tin van Vooren raakte de paal en Niek van Sprundel zag een inzet eindigen op de voet van Rinaldo Gilde. De aansluitende treffer kwam er toch. Halverwege de tweede helft belandde een uit haal van Ronnie Tresonie in de bovenhoek. Aardenburg knokte daarna nog voor de gelijkmaker maar Vlissingen speelde de wedstrijd geroutineerd uit. moest een 6-3-nederlaag slik ken. Beide broers stonden ook nog in de finale van het dubbel 3. De plaatselijke favorieten Dono van Blackman en Kim Langer- aert konden tot 4-3 nog goed bijbenen. Toen drukten de Vlis singse gebroeders door en was de strijd gestreden: 9-3. „Het liep best lekker. Aan Donovan hebben we altijd een flinke kluif, maar tegen Kim kunnen we ons wel redden zei Tom Fe lius, die tijdens de finale nog een blessure in de nek opliep en niet meer voluit kon serveren. TrT' -• -s y Aardenburg-middenvelder Ronnie Tresonie (midden) passeert een speler van Vlissingen. Een deelnemer in actie tijdens het ZK karten. foto Ruben Oreel Ramon Kuipers blijft nuchter onder loftuitingen door Peter Vrancken MIDDELBURG - Zijn dag kon niet meer stuk. Overtuigend Zeeuws indoor kartkampioen worden en vervolgens optredens verzorgen voor fotografen, tele visiecamera, radio-microfoon en de schrijvende pers. Ramon Kuipers, dertien lentes jong pas, bleef gisteren de nuchterheid zelve en raakte niet bepaald on der de indruk van de vele media- aandacht. „Ik doe gewoon mijn best en probeer altijd de snelste te zijn", herhaalde de Middel burgsejongeling op de identieke vragen. Het Zeeuwse kartkampioen- schap, voor de eerste maal geor ganiseerd in het Indoorkartcen- trum op het Middelburgse bedrijventerrein Arnestein, werd een groot succes. Niet zo zeer vanwege de magere publie ke belangstelling, maar meer door het enthousiasme van de veertig toegelaten rijders. Zij streden in vier verschillende categorieën om de Zeeuwse ere prijzen: junioren, senioren tot 75 kilo; senioren tot 90 kilo en senioren boven 90 kilogram. Zaterdag werden de kwalifica ties en eerste manche verreden, gisteren volgden de tweede manche en de finale. En dat ge beurde allemaal op een circuit met een lengte van 550 meter en voorzien van twaalf bochten. „We hebben weinig publiciteit verzorgd rond deze wedstrij den. We hebben al onze aan dacht besteed aan de organisa tie van de races, de veiligheid van de baan en de rijders", ver klaarde Gewan Shawalli na mens de organisatoren. En er werd een uitstekend evenement neergezet, waarin de toeschou wers langs de baan maar ook in het restaurantgedeelte zelfs via beeldschermen de gang van za ken in de races tot op tienden van seconden konden volgen. „Volgend jaar doen we het weer, want we zijn dik tevreden", al dus Shewalli. Ramon Kuipers, vorig jaar al tweede bij de nationale titel strijd in de juniorenklasse, maakte zijn favorietenrol volle dig waar. In alle races bleek hij oppermachtig en bij de finish was de afstand ruim. In de fi nale zelfs ruim een halve mi nuut. Net te weinig om een an dere rijder te dubbelen. Ramon Kuipers geldt als een talent, maar bleef nuchter onder de lof tuitingen. Een kleine drie jaar geleden kroop hij onder het toeziend oog van zijn moeder voor het eerst in een kart. En in korte tijd bewees hij geknipt te zijn om uit de lage skelter met motor het maximaal haalbare te halen. „Indoor is leuk, maar eigenlijk niet meer dan een training voor mij. Bui ten op een kartbaan rijden is veel leuker", laat het jochie ge decideerd weten. En het ver schil tussen binnen en buiten? „Binnen rij je maximaal 65 kilo meter per uur, buiten gaat het wat harder: 130 kilometer per uur. Ramon Kuipers, die gistermor gen in de tweede manche al snel het baanrecord op 43,05 secon de liet klokken, mag dan pas drie jaar in een kart kruipen, hij weet heel goed waar hij over praat, zijn leeftijd zelfs voorbij. Aardenburg-Vlissingen 1-2 (0-1). 2. Lunven Vermeer 0-1, 58. Khaled Boufrahi 0-2, 67. Ronnie Tresonie 1-2. Scheidsrechter A Rodermond (Vlissingen). Gele kaart: Chris Maas, Martijn Jansen (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 200. Bijzon derheid: de wedstrijd begon 40 mi nuten te laat omdat Vlissingen we gens grote drukte op het veer Vlis singen-Breskens te laat arriveerde. Vlissingen: Rinaldo Gilde; Valenti no Blommaert, Wilco Lievense, Chris Maas, Jamal Bousambou; Martijn Jansen, Sambi, Michael Boedhoe, Khaled Boufrahi (82 Mansour), Lunven Vermeer, Leroy Grootfaam. foto Charles Strijd door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rug byclub Tovaal kan nog steeds hopen op de titel in de tweede klasse zuid. In en tegen Tilburg behaalden de Goesenaren in blessuretijd een zwaarbevoch ten 19-15-overwinning. Con current Hookers kwam niet in actie. Oemoemenoe verloor in Eindhoven met 38-32 van Old- fants. Tovaal kende een matte start in Tilburg. In de laatste vijf onder linge duels had Tilburg slechts drie punten weten te scoren, maar na een zwakke trap van aanvoerder Egon Geeratz zorg den de Tilburgers dit keer bin nen de minuut voor de ope- ningstry. Het duurde niet lang voor Tovaal de zaken op een rij had. Na een gewonnen line-out werd de driekwartlijn in stelling ge bracht en zorgde Bram Bruijnes voorde gelijkmaker: 7-7. Vanuit een penalty-kick kwam de thuisclub op een 10-7-voor- sprong, maar Tovaal sloeg kei hard terug. Bert Bakker werd door de voorwaartsen in stelling gebracht en walste over de try- lijn: 10-12. Direct daarna kreeg Jan-Joost Wiebrens een levens grote kans om het duel te beslis sen en werd een tweede try van Bram Bruijnes afgekeurd. Dat leek de Goesenaren in de tweede helft op te gaan breken. Sjoerd van Benthem, die zijn 300e competitiewedstrijd speelde, kwam na rust niet terug en toen ook Bert Bakker zichzel f bij een keiharde charge bles seerde zag het er somber uit voor Tovaal. De Goesenaren verloren de greep op het duel en Tilburg strafte dat af15-12. Pas in de slotfase kwam Tovaal tot bezinning. De Goesenaren knokten voor hun laatste kans en de constante druk leverde ver in blessuretijd het gewenste re sultaat op. Reinier de Haan en Erik Vis verschalkten de uiteen gerafelde Tilburgdefensie over de linkerflank en Menno Huter vierde zijn rentree met de win nende try. Egon Geeratz schoot zijn team met een welgemikte conversion naar een 15-19- voorsprong. Bijna ging het als nog mis, maar een razendsnelle uitval van Tilburg werd door een messcherpe tackle van Bram Bruijnes onschadelijk ge maakt. Tilburg-Tovaal 15-19: 8. Bram Bruijnes 7-5, 9. Egon Geeratz 7-7, 20. Bert Bakker 10-12, 83. Menno Huter 15-17, 83 Egon Geeratz 15- 19. Scheidsrechter: Plomp (Utrecht Aantal toeschouwers: 120. Oldfants-Oemoemenoe 38-32: Oemoemenoe was in de beginfa se niet goed bij de les en halver wege de eerste helft leidde het laaggeplaatste Oldfants al met 24-0. De Middelburgers kwa men via tries van Martijn Boog aard, Bats de Leeuw en Mart in de Wit nog wel terug tot 24-19, maar nog voor rust liepen de oud-studenten uit naar 31-19. Na rust leek Oemoemenoe toch nog met de volle winst naar Middelburg terug te keren. Via een penalty-kick en tries van Marcel Kokje en opnieuw Mar tijn Boogaard kwam Oemoeme noe op een kwartier voor het einde op een 31-32 voorsprong. In de slotfase gaven de Middel burgers de zege toch nog uit handen. GOES - De voetballers van Robur hebben giste ren een goede slag gesla gen. De Goesenaren ver sloegen in de vijfde klasse Dreischormet 6-0. Dreischor is een van de concurrenten in het lin kerrijtje. Bij de Goese ploeg zat gisteren veel mee, bij Dreischor bijna alles tegen. Voorrust leid de Robur al met 2-0 door doelpunten van Marco Elshout en Vincent Pee- men. In de derde minuut van de tweede helft kwam ook de 3-0 al op het bord: Gerard Tibbe maakte hem. Nadat Dreischor-speler Jaime Tiggelman er met rood was uitgestuurd, verdub belde Robur de stand. Je roen Gerritse en Andy La- tusia (2x) scoorden. doorWim Kakebeeke VLAARDINGEN - De druk op de handballers van EMM neemt toe. De Middelburgers maken nog steeds kans op de titel in de regioklasse en dat heeft zijn weerslag op de spelers. Gisteren bleef EMM nipt overeind bij WIK: 25-26. De spanning in de regioklasse C is om te snijden. Hercules voert nog steeds de ranglijst aan met 25 punten uit 14 duels. EMM volgt de koploper met 21 punten uit 13 duels. Over drie weken volgt een rechtstreeks treffen in Rijswijk. De aanhoudende ze gereeks heeft de equipe uit Mid delburg aan het denken gezet. „We gaan voor de titel", klinkt het resoluut uit de mond van aanvoerder Vincent van der Meijden. Het betekent wel dat EMM zich geen enkele misstap meer kan veroorloven. Van der Meijden, het kanon van EMM, stak gisteren in Vlaardin- gen in grootse vorm. De per soonlijke dekking vijf minuten voor tijd was een beetje mosterd na de maaltijd voor WIK. De keuze van WIK trainer Ron Brokx kwam veel te laat. De tel - Ier van Van der Meijden stond toen al op 12. Gebrek aan ervaring kan EMM inhetcompetitieslotniet opbre ken. Dat bleek wel in sporthal Westwijk. Van der Meijden kreeg steun uit alle hoeken. Ve teraan Arno Wouters deelde ge mene speldeprikken uit (4 tref fers) en Jean-Marie Toubiana stond op als echte regisseur. Bo vendien scoorde hij in fasen waar EMM zich niet los kon werken van de thuisploeg. Vooral zijn score bij 22-25 was van cruciaal belang. WIK-spe- ler Ron Bergen (hij scoorde 13 treffers) zette een slotoffensief in, maar EMM bleef verdiend overeind: 25-26. Scores EMM: Vincent van der Meij den 12, Jean-Marie Toubiana en Ar no Wouters 4, Marcello Tax 3, Sjoerd Jongepier 2 en Eric Dingemanse 1 „Sponsoring is belangrijk", ver rast hij. „Nee, geen geld, maar liever materiaal, zoals banden en motoronderdelen. Een setje banden verslijt ik in een wed strijd, maar kost wel zo'n trwee- honderd euro. Anderen zeggen dat ik talent heb. Dus doe ik ge woon mijn best en zie ik wel hoe ver ik kan komen." Dat gelouterde autocoureurs als Jan Lammers en Jos Verstappen hun raceloopbaan begonnen als karter wist het Middelburgse talent nog niet. Dromen over een formule-auto doet hij be slist niet. Dus spiegelt hij zich ook niet aan de cracks die aan het Formule 1 seizoen deelne men. Volgend jaar is Ramon Kuipers weer van de partij. „Het aantal rijders zal dan verdubbelen en dan verwachten we ook meer publiek", wist organisator Ge- wan Shewalli gisteren al, nog voordat de prijsuitreiking had plaatsgevonden. Ook dan staan weer 200cc karts klaar voor de rijders. De veiligste karts van Europa en ook nog voorzien van katalysator". doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - De strijd in de onderste regionen van de eerste klasse vrouwenhandbal wordt steeds spannender. Een van de degradatiekandidaten is EMM. De mannen van GSC blijven na de overwinning op Atomium 4 kansrijk voor de titel in de derde klasse. Saturnus'72-EMM 15-10: On derin de eerste klasse is Gemini 2 al het kind van de rekening, maar of er nog een ploeg de gradeert en welke dat dan is, is nog hoogst onzeker. Eén van de kandidaten is EMM, dat na de 15-10-nederlaag bij Sa- turnus met nog vijf andere teams in de gevarenzone bivak keert. „EMM degradeert niet", klinkt het vastberaden uit de mond van sluitpost Ingrid Gutteling. „Iedereen weet dat we nog twee punten moeten binnen halen." De Middelburgse vrouwen speelden gisteren in elk geval beter dan vorige week legen Snelwiek, toen met 6-5 verloren werd. „We missen ervaring", vindt Gutteling. „Dat breekt ons steeds meer op." Dat bleek ook in het duel met Saturnus, waarin EMM niet werd wegge speeld, maar routine tekort kwam. Scores EMM: Maria Terra 4, Daniel le Carol en Petula Brasser 2, Mar- loes Gehrmann en Christian Rams- tijn beiden 1. Mannen Atomium'61 3-Olympus 17-2: Om niet tegen twee extra ver- liespunten aan te lopen moesten de Vlissingers afreizen naar Ridderkerk, ondanks de forse lijst van afwezigen. „Winnen konden we niet van Atomium maar extra verliespunten kon den we ons ook niet permitteren in deze fase", zei trainster Rita van de Velde na afloop. GSC-Atomium'61 4 27-20: GSC heeft de druk op achtervolger WIK 2 weer wat opgevoerd. In de derde klasse werd een simpe le zege geboekt op de vierde gar nituur van Atomium'61. De voorsprong van GSC bedraagt nu drie punten. De Goesenaren hebben wel twee duels meer ge speeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17