PZC Alleen schutters falen bij Hoek PZC RCS boekt tegen Domburg felbegeerde eerste thuiswinst Waterpoloërs De Schelde halen fors uit Walcheren nestelt zich aan kop na nipte overwinning 15 lleno van Oost aangever in plaats van afmaker tegen Marken Hiensch stelt afscheid nog even uit Quick Boys wint topper tegen Ter Leede Sranang brengt spanning terug in hoofdklasse maandag 24 februari 2003 tor Frits Bakker HOEK - Voor een spits met twee beslissende voorzetten (2-1- sinst) liep hij nogal aangesla- ren van het veld. Het was zijn jag ook niet, van Rieno van Oost. want het lachen was hem inde tweede helft van Hoek te gen Marken wel vergaan. De tleine Belg zwaaide zoals ge- iroonlijk weer driftig met zijn armen, sloeg woest met zijn misten op de grond en liet het Hoofd na elke misser nog iets dieper zakken. jjat de Zeeuws-Vlamingen, tuor het eerst in de competitie gecoacht door Cees Houtepen, ie wedstrijd toch nog wonnen, - meen bonte kermis van gemiste Stansen, kon alleen het leed van ie diepe spits nog iets verzach- len. De thuisclub was twee klas- beter dan de opponent en kreeg in totaal minstens vijftien opgelegde kansen. Tien van die vijftien werden door Rieno van Oost op de keeper, op de tegen- gander. naast of ver over het joel geschoten. Deafmaker, die tegen Kloetinge Wee weken geleden nog de twee winnende goals binnenprikte, beleefde tegen Marken een ware nachtmerrie. Waar hij ook in stelling werd gebracht, uit wel ke hoek hij ook mocht aanleg gen, het ging allemaal mis. De vlekkeloze start van Hoek, met wee goals in nog geen twintig minuten, kreeg daardoor bijna oog een wrange nasmaak. Tussenstation lang leek er geen vuiltje de lucht. Met een voor lig van 2-0 op het scorebord en een slome tegenstander te genover zich viel er een halfuur volop te genieten. Franky Standaert gaf bij de twee tref fers de pass vanuit het achter veld, Rieno van Oost fungeerde beide keren als tussenstation, rerst voor de inkomende Björn langeveld (14e minuut) en vijf minuten later voor Leon van den Ouden. consolideerde daarna vakkundig, met een elftal dat op posities was aangepast. MIDDELBURG - Diederik Hiensch stelt zijn afscheid bij Kloetinge nog even uit. De oe- fenmeester, die aan de slag gaat bij de jeugdopleiding van Sun derland, zit komende zaterdag pas voor het laatst op de bank bij de Bevelandse hoofdklasser. Samen met zijn tijdelijke opvol ger Joost Folmer zal hij Kloetin ge coachen tijdens het beker duelmet Oostkapelle. Komende *eek zullen beiden de training leiden bij Kloetinge. Maandag 3 maart vertrekt Hiensch vervol- naar Engeland. Kloetinge kwam afgelopen weekeinde niet voor de compe titie in actie. Het duel met woordwijk werd afgelast. De Bevelandse formatie was daar met ongelukkig mee, want ze ton niet beschikken over Pieter deMunnik (geschorst), Erik de Groene (vakantie), Pieter de Graaff, Arno Melaard en Niels Lodewijk (allen geblesseerd). Met een gehavende ploeg werd er zaterdag nog wel geoefend. Kloetinge speelde in Middel burg op kunstgras tegen FC Dauwcndaele. De hoofdklasser won met de grootst mogelijke moeite. In de slotfase zorgde ge- legenheidsspits Emiel Dorst 'oor de beslissende 1-0. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN I Tel: (0118) 484454 Fax:(0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSIIMGEIM Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Thomas Ragut speelde met Lan geveld centraal op het midden veld, Michel Mullaert rechts achter in de mandekking op de plaats van Ragut en Leon van den Ouden nam voorin de rol van de zieke Arjan Human over. Dat liep vanaf het begin vloei end, vooral in cle aanvoer naai de spitsen. Als er al eens gevaar voor de goal van Hoek dreigde, bijvoor beeld met de snelle Carlos Has- selbaink in de spits bij Marken, dan stond de verdediging zo vast als een huis. Cees Houtepen liet er later ook geen twijfel over bestaan: „We spelen nu twee weken met Miicher en De Meijer centraal achterin. Dat pakt ge weldig goed uit. Zo'n Hassel- baink is toch geen,misselijke spits enikheb hem eigenlijkniet gezien. Die twee spelers achter in halen we dus niet meer uit el kaar." En toch kwam Marken ook zon der uitgespeelde kansen nog tot scoren. Michel Mullaert maakte in de 28e minuut een overtre ding buiten de zestien meter. Hasselbaink schoot de vrij e trap naast, maar omdat Mare Min- naart iets te vroeg inliep, werd de bal teruggelegd. Het muurtje van Hoek stond nog op zijn plaats en Jürgen Belpaire had alleen oog voor de lange aan loop van Hasselbaink. Toen Ar nold Teerhuis, die dicht bij de bal stond, ineens uit stand in schoot, stond de keeper als aan de grond genageld: 2-1. Het bleek achteraf de aanzet voor een benauwde, maar een zijdige tweede helft. Hoek liep één keer tegen een counter op. Belpaire reageerde met een kat achtige duik op een inzet van Teerhuis. „Het enige smetje op de wedstrijd was, dat we daarna niet ver zijn weggelopen van de tegenstander", zei Houtepen, die er wel voor waakte om Rieno van Oost een vertrouwenscrisis aan te praten. Verdienste Daar had het overigens ver dacht veel van weg. De Belg kreeg na rust acht kansen op rij, de ene nog mooier dan de ande re. Het was ongetwijfeld zijn verdienste dat hij al die keren attent voor de goal opdook. Hij kreeg alleen, ook tot zijn eigen ergernis, de bal niet tussen de palen. Die ene keer dat hij dat met een kopbal wel deed, stond de uitstekende keeper Eelco Zeinstra een treffer in de weg. Hoek, zonder Human, Poppe, De Smet en Buyse, bleef op een magere 2-1 staan, omdat Björn Langeveld een ideale kans op het bord van Van Oost legde en ook Arjen Oostdijk (ingevallen voor Frank de Wispelaere) na een paar aardige acties ver zuimde de score uit te bouwen. „Waar ik wel blij mee ben", glunderde Houtepen, „is dat we in de laatste twee wedstrijden vrijwel geen kans hebben weg gegeven. Het kan wel zijn dat Kloetinge heel zwak was tegen ons en Marken nog slechter, maar ik wil het anders zien. Ik denk dat Hoek weer een heel sterke periode heeft ingezet." Hoek - Marken 2-1 (2-1). 14. Björn Langeveld 1-0, 19. Leon van den Ouden 2-0, 28. Arnold Teerhuis 2-1. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Rot terdam). Gele kaart: Franky Standaert (Hoek), Gerro Sanders (Marken). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Jürgen Belpaire; Michel Mul laert, Johan Mücher, Gunther de Meijer, Franky Standaert; Mare Minnaert, Thomas Ragut, Björn Langeveld, Frank de Wispelaere (66. Arjen Oostdijk); Rieno van Oost, Le on van den Ouden (84. Arco Herre- bout). Hoek-spits Leon van den Ouden (links) en zijn directe tegenstander van Marken vechten om de bal. foto Charles Strijd VLISSINGEN - In de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal maakte Quick Boys geen fout. De koploper won met 2-0 van het als derde geklasseerde Ter Leede. Capelle - Schevenigen eindigde in 1-1 en Kozakken Boys moest zijn meerdere erkennen in Ex celsior Maassluis (0-2), waar door de problemen voor het team uit Werkendam verder toenamen. De overige duels werden afgelast. Quick Boys - Ter Leede 2-0 (0-0). 50. Remco Torken 1-0, 74. Remco Tor ken 2-0. Scheidsrechter: W. Wearing (Zioolle). Aantal toeschouwers: 4500. Kozakken Boys - Excelsior Maas sluis 0-2 (0-2). 39. Davy Vermaas 0-1, 43. Björn Raven 0-2. Scheids rechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Marco Kant (Kozakken Boys Aantal toeschouwers: 1500. Capelle - Scheveningen 1-1 (1-0). 15 Henk Roeland 1-0, 50. Kees This 1-1. Scheidsrechter: F. Vos (Houten Aantal toeschouivers: 1500. VLISSINGEN - Door een 6-5- overwinning bij koploper Kie- kerjan hebben de futsallers van FM Sranang de spanning in de hoofdklasse teruggebracht. De Goese formatie heeft nu één punt achterstand op Kiekerjan en twee op Alwako. de nieuwe lijstaanvoerder. Het duel tussen Kiekerjan en Sranang kende een spannend verloop en beide ploegen gaven elkaar weinig toe. Pearl Does burg maakte in de eerste helft een 1-0-achterstand goed, maar de thuisploeg ging alsnog met een 2-1-voorsprong de rust in. Clarence Pahlad zorgde voor 2-2 en na de derde treffer van Kiekerjan nam Sranang einde lijk afstand via Ryan de Meza en opnieuw Pahlad: 5-3. Na de 5-4 zorgde Alex van den Hoven voor de zesde Sranang-treffer. Kie kerjan bepaalde de eindstand in de slotfase op 6-5. RCS'er Harold Vermeulen (rechts) probeert een Domburgse aanval te voorkomen. foto Ruben Oreel door Jos van Belzen VLISSINGEN - De koplopers in de derde klasse A van het zon dagvoetbal kenden een goede competitieronde. Moerse Boys won met 2-1 bij Grenswachters en Patrijzen besliste het duel met Hontenisse al voor rust in zijn voordeel: 3-0. Eerste achtervolger Steen zette zijn uitstekende reeks voort met een 4-1-zege op Zierikzee. RCS nam afstand van de degradatie zone dankzij 3-0-winst op Domburg. De duels Dosko - Zeelandia Middelburg en Bres- kens - Goes werden afgelast. Patrijzen - Hontenisse 3-0: Met name voor rust kende de thuis ploeg een overwicht. Omdat en kele goede kansen niet benut werden, duurde het tot halver wege de eerste helft voordat Wilfred van den Dries de score kon openen: 1-0. Twee minuten later was het opnieuw Van den Dries die raak schoot uit een hoekschop van Sander Sallet: 2- 0- Patrijzen ging door en kort voor rust besliste Arjan Verburg het duel al: 3-0. De tweede helft speelde zich grotendeels af op de helft van Hontenisse, maar meer doelpunten bleven uit. RCS - Domburg 3-0: De onge veer 150 toeschouwers zagen in Oost-Souburg de eerste thuis overwinning van RCS tot stand komen, De Oost-Souburgers combineerden beter maar kon den voor rust weinig kansen creëren. Toch gingen de Sou burgers met een 1-0-voorsprong de rust in dankzij een fraaie treffer van Istvan Bakx in de veertigste minuut. Dezelfde speler maakte er na een kwar tier in de tweede helft ook 2-0 van .Deze treffer leek de druk bij de thuisploeg weg te halen en er ontstonden enkele goede kan sen om de voorsprong verder uit te breiden. Tien minuten voor tijd bepaalde Alwin van Ham, na een goede aanval die werd in geleid door de tot man van de wedstrijd uitgeroepen Istvan Bakx, de eindstand op 3-0. Steen - Zierikzee 4-1: De thuis ploeg boekte een ietwat geflat teerde overwinning. Steen ver diende wel te winnen, maar Zierikzee speelde lang niet on aardig. Vlak na aanvang van de tweede helft opende Gino van den Broecke de score voor de thuisploeg. Wouter de Nijs maakte vervolgens 2-0. Michiel Tamerus bracht het verschil te rug tot 2 -1maar amper vier mi - nuten later was de marge alweer twee doelpunten via Eric-Jan Naudts. Het slotakkoord was voor Gino Vink. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De Zeeuwse waterpoloploegen deden het verdienstelijk in de competitie. De Stormvogel-mannen verlo ren weliswaar met 7-12, maar hielden toch drie periodes lang stand tegen Esca, dat als derde is geklasseerd. De Schelde haalde thuis fors uit en stuurde Zeester met 20-2 naar huis. De Stormvogel 2 won in de laatste minuut van Krab ben: 7-6. De Ganze won, even eens in de slotminuut, met 6-7 van Dio. Bij de vrouwen haalde De Schelde het maar net tegen TRB/RES: 6-5. De Ganze-vrou- wen versloegen Gorgo met 3-7. De Stormvogel - Esca 7-12: Na dat Esca enkele goede kansen gekeerd zag door de Vlissingse keeper, kwam De Stormvogel verrassend op een 2-0-voor- sprong. Pas in de laatste minuut van de eerste periode kon Esca tegenscoren. De Vlissingers, die het zonder de routine van Jan Kees Mol, Sjaak Leijnse en Ad van 't Westende moestenstellen, speelden een puike wedstrijd en hielden Esca knap bij. Het bleef in de tweede en derde periode een gelijkopgaande wedstrijd met tussenstanden van 4-4 en 6- 6. De Stormvogel dacht toen kans te maken op een goed re sultaat, maar miste in het begin van de laatste periode enkele opgelegde kansen en zag die missers tot tweemaal toe afge straft worden: 6-8. Toen de thuisploeg daarna ook een over- talsituatie niet kon uitbuiten, liep Esca definitief weg. Scores De Stormvogel: Patrick Va der 3, Daniel Gavranovic, Chris van der Draai, Gerco Koks en Joey de Beer 1 De Schelde - Zeester 20-2: De Schelde-mannen, die de uit wedstrijd al met 2-17 hadden gewonnen, zagen de ploeg uit Uden met twee basisspelers minder in Terneuzen arriveren Een echte wedstrijd was het nooit tussen de kampioenskan didaat en de degradant. Via tus senstanden van 4-0, 9-0 en 12-2 werd het uiteindelijk 20-2. De Stormvogel 2 - Krabben 7-6: De Stormvogel-reserves start ten slecht en kwamen met 1-3 achter. Krabben kreeg daardoor veel zelfvertrouwen en liep in de tweede periode zelfs uit naar 1- 5. In de derde periode ondergin gen de Vlissingers een ware ge daantewisseling en kwamen ze terugtot5-6. In delaatste perio de wees alles op een gelijkspel, maar in de slotminuut trok Krabben aan de noodrem en maakte de thuisploeg gebruik van de manmeersituatie: 7-6. Scores De Stormvogel 2: Pim Bek kers 3, Wesley de Gast 2, Jeroen De- fouwes en Jeroen van de Broeke 1. Dio - De Ganze 6-7: In het smal le, ondiepe bad in Etten-Leur keken de bezoekers uit Goes al snel tegen een 3-1-achterstand aan. Pas toen werd De Ganze wakker, maar halverwege was de nadelige marge er nog altijd: 5-3. De Ganze gaf in de tweede helft van de wedstrijd verdedi gend weinig meer weg kwam steeds dichterbij: 5-4. In de al lerlaatste minuut werd zelfs de winst nog gepakt: 6-7. Scores De Ganze: Maarten Buijs 3, Dennis van Rutten 2, Jan Joris Joos en Cheyenne van Berkel 1 De Schelde - TRB/RES 6-5: Bij de Terneuzense vrouwen, die na de winterstop nog geen punt hadden gepakt, speelden de jon geren zich in de kijker. In de der de periode, die werd begonnen met een 2-2-stand, kwam De Schelde onder druk te staan: 3- 4. Onder aanvoering van Jessica Koster, die vier keer scoorde, won de ploeg toch verdiend. Be halve Koster waren ook Suzan ne en Inge Tanghe trefzeker. Gorgo - De Ganze 3-7: Na een moeizame en scoreloze eerste periode nam De Ganze, waar Astrid Assink goed keepers werk afleverde, een 0-3-voor- sprong. De Goese vrouwen ble ven in de derde periode goed bij de les en liepen uit naar een even verdiende als beslissende 1-6. Gorgo kwam in het slotfase te kort om nog terug te komen. Scores De Ganze: Anja Boogaard 3, Tamara Flo re en Joyce Pieters 2. ^oor Jos van Belzen VLISSINGEN - Walcheren is na de benauwde 1-0-overwinning op Oostburg de nieuwe koplo per in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Tom de Quelery deelt de koppositie weliswaar met Aar denburg, dat met 1-2 verloor van Vlissingen, maar heeft één wedstrijd minder gespeeld. Onderaan de ranglijst liet Hul- sterloo zien dat de ploeg zich nog niet heeft neergelegd bij de dreigende degradatie. Na een bliksemstart werd Axel met 5-1 verslagen. Ook RIA W. pakte drie belangrijke punten via een 4-0-zege op hekkensluiter Re- nesse. IJzendijke won, onder meer via twee treffers van Adri van Hanegem, met 3-0 bij Clin- ge. De Noormannen en Zeeland Sport kwamen niet tot scoren. Walcheren - Oostburg 1-0: Het gehavende Walcheren had het moeilijk tegen een fel Oostburg. De bezoekers troffen na een kwartier doel, maar deze treffer werd geannuleerd wegens bui tenspel. In de dertigste minuut was de uitblinkende thuisdoel- man Lars Peeters al gepasseerd, maar twee spelers van Oostburg zagen geen kans de bal voorbij een Walcheren-verdediger te krijgen. Daardoor bleef het 0-0 bij rust. Walcheren kwam na een uur spelen op voorsprong. Uit een vrije trap van Michel van Dalen werd de bal van de doel lijn getrapt, waarna Imke Kuij- per uit de rebound raak schoot: 1-0. In het laatste halfuur drong Oostburg weer aan, maar Lars Peeters was niet te passeren. Aardenburg - Vlissingen 1-2: De topper liep danig uit de hand. In de slotfase vlogen de spelers el kaar in de haren. Bijna degehele wedstrijd was er sprake van on derlinge irritatie. Twee spelher vatting door vrije trappen van Chris Maas bleken dodelijk te zijn voor Aardenburg. Al in de tweede minuut werd het daar door 0-1 door Lunven Vermeer en na een kwartier in de tweede helft zorgde Khaled Boufrahi voor 0-2Halverwege de tweede helft belandde een enorme uit haal van Aardenburger Ronnie Tresonie in de bovenhoek: 1-2. De thuisploeg knokte daarna nog voor de gelijkmaker, maar Vlissingen speelde de wedstrijd geroutineerd uit. Hulsterloo - Axel 5-1: De thuis ploeg kende een prima start. Binnen twee minuten stond het al 2-0 door twee treffers van Stefano de Vos. Hij scoorde een maal met de voet en eenmaal met het hoofd. Toen Cristof de Clippeleir er na een kwartier 3-0 van maakte, was het duel ge speeld. In de tweede helft kende Axel meer balbezit, maar meer dan enkele kansjes leverde dat niet op. Nadat Winand van Haelst er halverwege het tweede bedrijf 4-0 van had gemaakt, zorgde De Clippeleir in de 83e minuut met zijn tweede doel punt voor 5-0. Pas kort voortijd kon Jelmer de Pooter tegensco ren voor Axel. RIA W. - Renesse 4-0: In een ge lijkopgaande eerste helft kre gen beide ploegen enkele kan sen om de score te openen. Uit één daarvan schoot Ludwig van Gremberghe in de 22e minuut raak: 1-0. Kort na het begin van de tweede helft leek het er som ber uit te zien voor de ploeg uit Westdorpe toen Dimitri Pluym na tweemaal geel vroegtijdig kon gaan douchen. Het tegen deel bleek echter het geval. De thuisploeg ging juist beter voet ballen, wat na een uur leidde tot de bevrijdende 2-0 van opnieuw Van Gremberghe- Via Darryl Rawidjan en Niki de Wolff liep RIA vervolgens binnen een kwartier uit naar 4-0. Clinge - IJzendijke 0-3: Met na me in het eerste halfuur leek het slechts een duel te zijn tussen Adri van Hanegem en de rest. Binnen tien minuten had de aanvaller van IJzendijke al tweemaal toegeslagen. Een ei gen doelpunt van Clinge leidde tot een 0-3-voorsprong bij rust. In de tweede helft waren beide ploegen meer aan elkaar ge waagd en waren de beste kansen voor de thuisploeg. Door on zorgvuldigheid in de afwerking lukte het Clinge echter niet om de spanning terug te brengen in de wedstrijd. De Noormannen - Zeeland Sport 0-0: Het was een matige partij voetbal, waarin geen van beide ploegen de zege verdien de. In de eerste helft leek de doorgebroken Noorman Mark Minderhoud op weg naar een treffer toen hij werd neerge haald. Na rust miste Zeeland Sporter Richard de Wit een goe de kans. Alleen voor de doelman schoot hij naast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15