Affaire Mido laat zijn sporen na r m (S&. I I I I I Droom Sluiter is nog eventjes bedrog 13 p 1 Alleen voor Paauwe schijnt de zon niet psv ligt goed op koers 16 20 21 22 \jax ziet PSV na nederlaag in Utrecht uit zicht verdwijnen Van der Spil pakt zilver m Rood Van der Vaart niet speelklaar 14 Van Oost heeft zijn dag niet Onnodig verlies SSV bij koploper maandag 24 februari 2003 Dammers PWG wacht barrage Jeffrey Telussa is klasse apart Vijfde sprinttitel voor Timmer Rugbyers spelen verstoppertje MirAndré Hooqeboom ITRECHT - In De Galgen- jaard moest Ajacied Zlatan Êrahimovic het gistermiddag lagen Utrecht alleen doen in de ipits. De andere miljoenenaan- joop van Ajax, Mido, was om jjsciplinaire redenen thuisgela- KD.Hij werd node gemist in een «echt waarin Ajax voorin Icherpte miste. Mido kreeg dan ;ok een sneer van Ronald Koe- ,Hij heeft de ploeg in de iieekgelatcn." Ajax verloor met I DeAmsterdammers staan nu op sn vrijwel onoverbrugbare af rond van zeven punten op kop- bperPSV en ook de teamleiding roest erkennen dat het nu wel j led moeilijk wordt om nog cï- ampioen te worden'. Natuurlijk werd de affaire Mido jpnieuw besproken na de ge- melige nederlaag. Koeman wil- deniet zover gaan de schuld van let verlies in Utrecht op de schouders van de Egyptenaar te maar oordeelde toch tard: „Gezien de omstandighe- hier, hadden we hem goed jannen gebruiken. Maar ik wei- grvan mijn lijn af te wijken." i)e trainer verwacht niet dat de rotse speler zelf zal bellen om rijn excuses aan te bieden en pat er derhalve van uit dat Mi- Jo tegen Arsenal niet inzetbaar is. lever Het ging hem te ver om de schuld van de nederlaag af te rentelen op 'de affaire', zoals ■et hem ook te ver ging het af te rentelen op de zware strijd op Tee fronten. Volgens de trainer ras gistermiddag niemand van iet elftal bezig met Arsenal en ras de strijd zo heftig als hij noest zijn. „Iedereen besefte vooraf echt wel het belang van HAMBURG - Jessica van der Spil heeft tijdens het Super-A-toernooi in Hamburg een zilveren medaille veroverd. De ju doka, afkomstig uit Goes, verloor de finale boven 7 8 kilogram van de Japanse Mala Tsukada. Van der Spil stond in de Alsterdorfer Sporthalle voor het eerst in een finale van een A-toernooi. De Japanse Tsukada was daarin te sterk. Van der Spil belandde in een wur gende houdgreep. „Ik kwam kracht en ervaring tekort", constateerde de .23-jarige judoka. De relatief kleine judoka moet het tegen de zware vrouwen vooral van haar techniek hebben. Haar grote voorbeeld is Moni que van der Lee, de oud wereldkampioene, met wie ze wel eens e-mailt. Van der Spil wil in het zwaargewicht Frangoise Harteveld bedreigen, die dit jaar pas een vijfde plaats scoorde. Van der Spil hoefde door de geringe deelname in haar klasse maar één par tij te winnen om bij de laatste vier te komen. Ze scoorde tegen de Ameri kaanse St. Pre wel een fraaie ippon. In de halve finale klopte ze de Itali aanse Andolina met een houdgreep. Edith Bosch (22) bevestig de in Hamburg haar judo- klasse met een bronzen medaille. In de kwartfina- I le versloeg ze in een mara- I thonpartij wereldkampi oene Ueno uit Japan. Inde halve finale was het heili ge vuur even gedoofd te gen de Spaanse Blanco. Ze verloor kansloos. Toen de studente commerciële economie vervolgens zag wie ze in de strijd om een bronzen plak had geloot, kwam de scherpte terug. Op de mat wachtte Nicky Boontje, haar concurrente uit eigen land. Bosch liet nogmaals zien dat ze beter is. Ze bracht met allerlei worpen het scorebord vol, Boontje bleef op nul steken, „Voor eens en altijd wilde ik af- rekenen. Ik heb niks tegen haar, maar topsport is keihard", was Bosch ge nadeloos. ANP deze wedstrijd. De kans dat we kampioen worden is een stuk groter dan dat we de Champions League winnen. Voetballend was het goed, alleen: als je wilt winnen moet je ook doelpunten maken en dat lukte niet." Ajax kreeg kansen voldoende om Utrecht dit keer achter zich te laten. Maar doelman Ponk, op het laatste moment opgeroepen als invaller voor de zieke Wape naar, keerde inzetten van Sneij- der - drie keer - en Ibrahimo- vic. Bovendien miste Van der Meyde nog een dot van een kans, nadat hij Ponk al had uitge speeld. De bal werd van de lijn gehaald door Zwaanswijk. Kansen kreeg Ajax genoeg. Meer dan Utrecht, al moest Tra- belsi in de eerste helft wel een inzet van Schut op de lijn keren. Scherp Waar Ajax Mido miste, had Utrecht Dirk Kuijt. En Dirk Kuijt schoot in de tweede helft wél raak na een aanval, waarbij bijna iedere Utrechter was be trokken en bijna iedere Ajacied te laat kwam. Daarmee was het pleit beslecht in een wedstrijd die zoals alti j d op het scherp van de snede werd uitgevochten. Zo scherp zelfs dat het in de slotfa se nog behoorlijk uit de hand dreigde te lopen. Andy van der Meyde liet zijn frustraties de vrije loop, opponent Zwaans wijk liet zich verleiden tot een agressief antwoord. Beiden mochten vertrekken van scheidsrechter Luinge, die weer controversieel floot, maar daar mee niet de wedstrijd beïn vloedde. Door het ontbreken van Mido had Ajax nauwelijks aanvallen de variaties in huis en moest het het doen met de wel actieve, maar weinig gelukkige Ibra- himovic. Wesley Sneijder sloeg na afloop de spijker op zijn kop. „In deze wedstrijden moeten we het minder hebben van voetbal, dan van strijd", zei de jongeling. FC Utrecht -Ajax 1-0 (0-0). 71.Kuyt 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Ro- ,>7 De Belg Jelle van Damme vloert zijn landgenoot Stijn Vreven (rechts). door Gertjan van Geen ROTTERDAM - De rode loper lag klaar voor Raemon Sluiter, maar hij kon er in de finale van het ABN/AMRO-toernooi geen schreden over zetten. Max Mir- nyi verstoorde de droom van de Rotterdammer om juist in de Maasstad zijn eerste ATP- titel te veroveren. Dat recht was in een saaie finale (7-6, 6-4) aan de Wit-Rus voorbe houden. De held van Rotterdam stond drie jaar geleden - nota bene in Amsterdam, bij de veel minder prestigieuze Grolsch Open - in zijn eerste finale. In de tussen tijd kon hij op het hoogste ni veau nimmer ovei*tuigen. In Ahoy' bleek de afgelopen week wel dat Sluiter in een belangrijk toernooi mee kan doen. Ook al had hij op weg naar de finale een opgave van de nummer drie van de wereld Juan Carlos Ferrero nodig, de finale bereiken in een dergelijk veld was een buitenge wone prestatie. Sluiter besefte dat ook. Zijn goede vriend Martin Verkerk bevestigde drie weken geleden dat ook spelers buiten de top- vijftig mooie dingen kunnen overkomen. Hij won in Milaan zijn eerste Grand-Prixtitel. Ver kerk passeerde daarmee Sluiter op de wereldranglijst. Vandaag is Sluiter weer tweede Neder lander. De 24-jarige Rotterdam mer, die in de halve finale Se- bastien Grosjean kansloos (6-3, 6-3) had gelaten: „We naaien el kaar op als gezonde concurren ten. Sjeng Schalken hebben we uit het oog verloren. Die staat te ver weg om als richtpunt te fun geren." Achtbaan Het echec van de Davis Cup waste Sluiter in Marseille al weg door daar de kwartfinale te bereiken. In Rotterdam ging hij nog iets verder. Hij is stabieler geworden, daar deed de verlo ren finale niets aan af. „Het le ven van een tennisprof is een achtbaan. Ik heb het verwach tingspatroon hier overtroffen. Bij deze nederlaag kan ik me neerleggen. Ik heb anderhalve kans gehad en die niet gepakt. Mirnyi kreeg één kans en greep die heel professioneel wel. Top- tennis is hard. Dan is het: dag Sluiter!" Na een indrukwekkende mi nuut stilte voor de in december overleden toernooidirecteur Wim Buitendijk, kreeg Sluiter in de allereerste game zijn eerste kans. Mirnyi, een beul van 1.96 meter, kreeg een breekpunt te gen en poetste dat weg met een harde tweede service. „Ik ver wachtte een kick en stapte in", analyseerde Sluiter. „Misschien kwam dat breakpoint te vroeg. De spanning was nog niet opge bouwd. Misschien dat er bij 4-4 iets anders was gebeurd." De halve kans volgde in de tie break toen hij een minibreak voorkwam. Juist op dat moment sloeg Mirnyi zijn eerste bal van de baseline goed. „Dat deed pijn." Een verkeerd besluit tot het spelen van service-volley deed hem vervolgens de das om. Dodelijk was ook de enige ver loren servicegame in de wed strijd op 2-2. Op een perfect ge speeld punt volgde een volley op de netband. Sluiter hield even stil om de negatieve gevoelens over het breakpoint zijn hoofd te laten verlaten, maar leverde zijn game wel in. Mirnyi gaf Sluiter geen kans meer door in zijn laatste drie servicegames nog slechts twee punten in te le veren. 'Het beest', zoals zijn bij naam luidt, won daarmee wel zijn eerste titel en de cheque van 154.000 euro. In Stuttgart 2001 speelde de nummer 46 van de wereld zijn enige, verloren, fi nale. Voor Sluiter was een slordige 81.000 euro gereserveerd. En, belangrijker, hij staat vandaag voor het eerst bij de beste vijftig tennissers genoteerd. Tranen bleven uit toen hij het publiek toesprak. De emotionele Sluiter was nuchter genoeg om te besef fen, dat Mirnyi hem op wat de belangrijkste dag van zijn (ten- nis)leven genoemd mocht wor den, geen kans had gegeven. De Rotterdammer beschouwt het best bezochte indoortennis- toernooi, waar hij ooit als bal- lenjongen rondliep, als het vijf de Grand Slam. „Natuurlijk was dit een droom. Dit smaakt naar meer. Het is jammer dat ik niet hier mijn eerste ATP- titel heb kunnen winnen. Het moet maar ergens anders ge beuren." GPD de kaart: 85. Zwaanswijk (FC Utrecht), 85. Van der Meyde (Ajax). Gele kaart: De Jong, Zuidam (FC Utrecht), Trabelsi, Sneijder, Van Damme, Witschge, Boukhari (Ajax). Aantal toeschouwers: 18.925. FC Utrecht: Ponk; Vreven, Zwaans wijk, Bosschaart en Van Mol (90. Roest); Tanghe, De Jong (66. Zuidam), Schut en Van den Bergh; Jochemsen (62. Roiha) en Kuyt. Ajax: Lobont; Trabelsi, Chivu, Pa- sanen (77. Witschge) en Van Damme (74. Boukhari); Galasek, Sneijder en Maxwell; Van der Meyde, Ibrahimo- vic en Pienaar. GPD DO Het respect onder de prof voetballers was afgelo pen weekeinde ver te zoeken. Acht rode kaarten in acht wedstrijden, dat is een bela chelijk aantal. Ik heb zelfs be grepen dat het een record is. Je kunt natuurlijk wel eens een schop uitdelen, maar nu werden vaker de ledematen dan de bal geraakt. Alleen de rode kaart voor Jeroen Heu- bach van FC Twente vond ik een twijfelgeval. Maar over de andere zeven hoefje niet te discussiëren. Dat aantal van acht rode kaarten had trouwens ook nog hoger uit kunnen val len, maar scheidsrech ter Braam- haar hield ze bij PSV-NAC op zak. Mensah had hij weg kun nen sturen en ook de overtreding van Er- nest Faber ivas goed voor rood. Volgens mij dacht Fa ber dat-ie een wedstrijdje rugby met Oemoemenoe aan het spelen was... Waar ik me nog het meest over verbaas zijn de reacties na het geven van een rode kaart. Andy van der Meyde en Patrick Zwaanswijk vlo gen elkaar tijdens Utrecht- Ajax naar de keel en begon nen te vechten. Van der Mey de geeft vervolgens Ponk een duw en probeert nog te schoppen. En daarna staan Zwaanswijk en Van der Mey de hand in hand voor de scheidsrechter en kijken dan verbaasd omdat ze rood krij gen. Maar als je zulke dingen zou toelaten in het voetbal, waar moet je dan de grens trekken? Of neem Sjaak Po lak. Hij werd geblokkeerd toen Twente een vrije trap snel wilde nemen en maakte O» een trappende beweging. Po lak raakte niemand, maar het was wel een rode kaart. En dan staat-ie na de wed strijd voor de microfoon doodleuk uit te leggen dat zijn been omhoog zwaaide. Alle mensen die de beelden hebben gezien, weten dat zijn verhaal niet klopt. Misschien was het daarom wel slim van Andy van der Meyde, om gis- teren niet voor de camera's van Studio Sport te verschij nen. Want de beelden zeiden genoeg. Afgelopen vrijdag bij NEC tegen De Graafschap G was het ook niet normaal. Patrick Ax kwam van tien meter aanvliegen, omdat hij wraak wilde nemen. Hij vloog bijna m'n huiska mer binnen'. En Milan Berck Beelenkamp kreeg ook te recht rood, maar ook hij had meteen commentaar op de scheidsrechter. Een week ge leden slikte Berck Beelen kamp z'n tong in, maar daar was na die rode kaart weinig van te merken. Ik denk dat de reacties van veel voetballers bij de meeste mensen verbazing op zullen wekken. Juan Viedma van RBC kreeg rood na een onbe zonnen actie, maar daarna komen er dan toch nog mede spelers van hem protesteren. Ze kunnen beter een voor beeld nemen aan Dejan Ste- fanovic van Vitesse. Hij kreeg rood na het neerleggen van een doorgebroken tegenstan der, deed zijn aanvoerders band af en liep rustig het veld af. Daar hebben de mensen respect voor, want zo hoort het. Gérard de Nooijer foto Olaf Kraak/ANP Raemon Sluiter moest in de finale het hoofd buigen voor Max Mirnyi. foto Toussaint Kluiters door Jaapvan Essen ROTTERDAM - Het was giste ren aangenaam toeven in De Kuip. Het zonnetje scheen en Feyenoord won simpel van Gro ningen: 4-1. De Rotterdamse formatie profiteerde optimaal van de nederlaag van Ajax. De tweede plaats, die recht geeft op voorronde Champions League, is weer in zicht. Kortom, ieder een genoot. Iedereen behalve Patrick Paauwe dan. De Feyenoorder stapte met een gezicht als een oorwurm het veld op, liep negentig minuten lang te balen als een stekker en was nog steeds één brok chag rijn toen hij onder de douche uit was gestapt. „Ik ben niet blij, dat lijkt me wel duidelijk ja." Het probleem van Paauwe is nogal simpel. Tot een jaar gele den was hij een gewaardeerde middenvelder, heel soms zelfs lid van Oranje. Sinds de voor laatste winterstop werd Paau we nog belangrijker. Hij werd centrale verdediger. Altijd was hij een bepalende Feyenoorder. En nu is hij plotsklaps links back. En nog een slechte ook. Hij wordt zelfs regelmatig uit gefloten door zijn eigen fans. Bert van Marwijk is degene die verantwoordelijk is voor de 'ae- gradatie' van Paauwe. De trai ner maakte hem linksback om dat Feyenoord volgens hem aan de linkerzijde steeds in de pro blemen kwam. Het leek alsof Gérard de Nooijer daarvoor was aangetrokken, maar die werd al na één wedstrijd voorstopper. Paauwe had aanvankelijk wel even begrip voor zijn nieuwe rol, aangezien er weinig alter natieven waren. Van Haaren is altijd geblesseerd, Song ook al en Rzasa is echt afgeschreven. Maar zo langzamerhand heeft Paauwe er wel genoeg van. Dat bleek gisteren wel. Alles aan de lichaamshouding en het gezicht van Paauwe vertelde dat hij de balen had. Bovendien raakte hij geen bal goed. „Pa trick speelde geen gelukkige wedstrijd", meende ook Van Marwijk. Volgens de trainer is er geen probleem met de verdedi ger. „Ik zeg dat hij momenteel de beste optie is op die positie. Hij kan daar goed spelen en blijft er voorlopig ook spelen." Mentale kwestie Paauwe weet hoe zijn trainer er over denkt, maar maakt van zijn hart geen moordkuil. „Ik heb er moeite mee. Ik was als midden velder goed en werd geroemd. Als centrale verdediger ook. En nu ben ik linksback, nu niet be paald een plek waar ik me als een vis in het water voel." „Ik weet dat het me is aan te zien. Ik weet ook dat ik veel be ter op die plek kan spelen dan ik nu deed. Het is mijn eigen fout dat het zo slecht ging. Het is een mentale kwestie, ik moet de knop een keer omzetten, accep teren dat ik linksback ben. Hoe lullig het ook is. Blijkbaar zijn er geen alternatieven, hoewel Gérard de Nooijer volgens mij ook links kan spelen. Maar goed, ik moet dus proberen ook op deze plaats belangrijk te zijn voor het elftal. En ik moet er maar van uitgaan dat ik straks, als iedereen weer fit is, terug keer in het centrum." Zelfs met de dramatische en ba lende Paauwe had Feyenoord geen enkele moeite met FC Gro ningen. Feyenoord zette na een halfuur even aan, en binnen ze ven minuten was het 3-0 door tweemaal Van Hooijdonk en eenmaal Emerton. Na de rust viel er niets meer te beleven be halve de 4-0 van Buffel en de te gentreffer van Van Gessel Feyenoord-FC Groningen 4-1 (3-0). 32. Van Hooijdonk 1-0, 35. Van Hooijdonk 2-0, 40. Emerton 3-0, 55. Buffel 4-0, 83. Van Gessel 4-1 Scheidsrechter: Luyten. Gele kaart: Schoenmakers, Florèn (FC Gronin gen). Aantal toeschouwers: 44.000. Feyenoord: Lodewijks; Emerton, Gyan, De Nooijer en Paauwe; Ka- lou, Bosvelt, Ono (74. Acuna) en Buffel (78. Lurling); Van Persie (65. Pardo) en Van Hooijdonk. Groningen: Ten Rouwelaar; Elshot, Schoenmakers (46. Drent), Boek- weg en Florèn; Ikedia (81. Landerl), Matthijs, Bronkhorst (64. Johans son), Van Gessel en Tuhuteru; Sal mon. GPD UTRECHT - Rafael van der Vaart zit dicht bij een rentree in de selectie van Ajax. Maar de middenvelder is er nog niet. De Champions League-wedstrijd tegen Arsenal, komende woens dag, zal Van der Vaart dan ook missen. De Heemskerker, die nog kampt met de naweeën van een kuit blessure, zou eerst een volledige wedstrijd met het tweede mee moeten doen, alvorens hij kan aanschuiven bij degroep. Zo ver is het nog niet. Aanvankelijk zou hij vanavond in actie komen tegen PSV 2, maar daarvan is voorzichtigheidshalve afge zien. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13