Geschil over subsidie Sluiskil PZC Vraagtekens bij professor Geen zicht op nieuwe locatie Duizendpoot Dromen voor Kenny geen bedrog Kandidaten burgemeesterspost Vier auto's betrokken bij botsing Lievenspolder wordt groen Nieuwe plannen voor Molenhof Rommelmarkt in Terneuzen Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl provincie wil 131 mille terug van gemeente )pfriscursus erkeersregels \ostalgisch boottochtje Recordaantal deelnemers «internationale kennisquiz Bussen tijdens carnaval in Sas AutoTrack.nl TERNEUZEN - De acht kandidaten die in de race zijn voor het burgemeesterschap van de nieuwe gemeente Terneuzen, zijn allen ervaren bestuurders. Dat is gisteren bekendge maakt door de provincie Zeeland. De helft van de acht kandi daten die gesolliciteerd hebben, bekleedt momenteel elders al het burgemeestersambt. Van de andere vier is bekend dat ook zij ervaring hebben in het openbaar bestuur. Onder de burge meesterskandidaten bevindt zich geen vrouw. Vier van hen zijn lid van de PvdA, twee van het CDA en twee van de WD. Hun leeftijden liggen tussen de 47 en 57 jaar. De vertrouwens commissie die door de gemeenteraad is ingesteld, voert de ko mende tijd gesprekken met de sollicitanten.De benoeming door de koningin van de nieuwe burgemeester van Terneuzen met 55.000 inwoners de grootste gemeente van Zeeland, wordt rond 1 juni verwacht. IJZENDIJKE - Een 57-jarige automobiliste uit Axel en een 25-jarige automobiliste uit Terneuzen zijn gisterochtend voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis na een aanrij ding op de rijksweg ter hoogte van IJzendijke. Er waren vier auto's bij betrokken. De aanrijding ontstond doordat de eer ste auto onverwacht afremde. TERNEUZEN - Het braakliggende terrein in de Terneuzense Lievenspolder wordt de komende weken opgehoogd en ge ëgaliseerd. Eind maart, begin april laat de gemeente de zand vlakte inzaaien, zodat de Lievenspolder deze zomer een mooie grasmat heeft voor buitenactiviteiten. Woonstichting Clavis heeft eind vorig jaar 140 woningen in de Lievenspolder laten slopenDe kale vlakte tussen de Azaleastraat aan de ene kant en de Chrysant-, Crocus- en Narcisstraat aan de andere kant wordt op termijn ingericht als park. Voor het plantsoen vorm krijgtmoet de gemeenteraad eerst een beslissing nemen over de definitieve invulling. Zo is nog niet uitgemaakt of er behoefte is aan een wijkgebouw of een brede school. De grond die voor het ophogen en egaliseren nodig is, komt van de 'overkant' van de Dokweg. Bij de aanleg van plantsoenen en groenelementjes in de wijk Triniteit komt genoeg grond vrij. Omdat de grond helemaal schoon is, kan de vrijkomende aar de ook direct naar Lievenspolder. Het opvullen van de enorme kuil in de wij k moet in vier weken kunnen gebeuren, verwacht de gemeenteOm de overlast te beperkenkomt er een tij del ij - ke inrit aan de Dokweg, zodat vrachtwagens direct het op te hogen en vlak te strijken terrein op kunnen rijden. De werk zaamheden beginnen maandag. ZAAMSLAG - De herziene plannen voor nieuwbouw van het Zaamslagse verzorgingshuis De Molenhof en een aantal aan leunwoningen worden maandagavond gepresenteerd. De ge meente Terneuzen, de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging en de Stichting Voor Regionale Zorgverlening meldden in augustus al dat het huidige verzor gingshuis zou worden vervangen door een kleiner, nieuw te huis. Voor de 50 bejaardenhuisjes die nu in de nabijheid van het tehuis staan, zouden 77 moderne seniorenwoningen te rugkomen. Omwonenden bleken echter bezwaren tegen de locatie van een aantal ouderenwoningen te hebben, vanwege belemmering van het uitzicht. De nieuwe mogelijkheden worden maandag op tafel gelegd. Wethouder A. van Waes zit de voorlichtingsavond voor. De bijeenkomst, die wordt ge houden in De Molenhof, begint om 19.30 uur. door René van Stee BRESKENS - Het ziet er niet naar uit dat kinderdagverblijf De Duizendpoot aan de De Mil- lianostraat in Breskens op korte termijn andere huisvesting krijgt. Dat blijkt uit een gesprek tussen directeur R. Vons van de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en wet houder L. Wille van Sluis. De Duizendpoot wordt sinds oktober lastiggevallen door een nog onbekende persoon. Kapot geslagen wijnflessen op het speelplein, peuken in de zand bak en hondenpoep op het gras maken het de kinderen vaak on mogelijk buiten te spelen. Om die reden wil het kinderdagver blijf zo snel mogelijk verhuizen. Vanwege uitbreidingsplannen wilde De Duizendpoot binnen een jaar toch al weg uit de De Millianostraat. De recente ge beurtenissen hebben die ont wikkelingen versneld. ,,Ik ben niet optimistisch over een spoedige verhuizing, met name omdat ik niet weet wat de mogelijkheden in Breskens zijn. Een spoedige inventarisatie moet duidelijkheid geven", ver klaart Wille. Hij is woest over de treitercampagne. ,,Het is mis dadig, andere woorden heb ik er niet voor. Ik geneer me voor de inwoners van onze gemeente die zoiets doen." De uitbreiding van de Duizend poot past volgens Wille prima in de plannen voor een brede school in Breskens, waarin on der meer een basisschool, kin deropvang en buitenschoolse opvang onderdak moeten krij gen. De vestiging van brede scholen in Breskens, Oostburg en Aardenburg vormt een van de speerpunten in het nog goed te keuren raadsprogramma van de gemeente Sluis. „Het oprichten van brede scho len is echter een kwestie van de langere adem. Het is ook nog af wachten of de gemeenteraad hiervoor middelen beschikbaar wil stellen. De nijpende proble men van De Duizendpoot zijn hiermee uiteraard niet opgelost. Niettemin hoop ik dat dit zo spoedig mogelijk gebeurt", al dus Wille. Hij voegt eraan toe dat afspraken zijn gemaakt tus sen de betrokken partijen over de wijze waarop met de ontsta ne situatie wordt omgegaan. Nadere uitleg wilde de wethou der hierover niet geven. Direc teur R. Vons van de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren was niet voor commen taar bereikbaar. TERNEUZEN -Basisschool de Meerpaal uit Terneuzen houdt op zaterdag 15 maart de jaar lijkse rommelmarkt en sponsor loop. De rommelmarkt duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. Een deel van de opbrengst van de spon sorloop gaat naar de Stichting Truckroll Zeeland Terneuzen. Op de rommelmarkt zijn een kledingbeurs, een plantenshop, boeken- en speelgoedstands. Verder is er een rad van avon tuur, een Vlaamse kermis met allerlei spelletjes. Voor de kin deren is er een snoepkraam Advertentie Een van de twee wensen van Kenny Markusse (links) was het bezorgen van pakketjes met een koerier. TNT-chauffeur Wil Raats nam hem gisteren mee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam GOES - Gisteren gingen de twee grootste wensen van de 15-jarige Kenny Markusse uit Goes in vervulling, 's Ochtends mocht hij pakjes bezorgen met een koe riersdienst, waarna hij op het vliegtuig stapte om in de Verenigde Staten orka's te gaan aaien. De verrassingen zijn op touw gezet door Doe Een Wens, een stichting die de grootste wens van ernstig zieke kinderen vervult. Kenny had echter twee grote dromen. De eerste was het bezorgen van pakjes. Tot zijn grote verrassing stond gistermorgen opeens een grote bus van TNT voor de deur. Omdat Kenny in een rolstoel zit, was die helemaal op de jongen aangepast. Samen met chauffeur Wil Raats leverde Kenny drie zendingen af. Daarna mocht hij een kijkje nemen in het warehouse van TNT in Dordrecht. Daar worden alle pakjes gesorteerd. Vervolgens ging de reis naar Schiphol, waar Kenny met zijn vader, moeder en broertje Martin op het vliegtuig naar Amerika stapte. De reis ging naar Sea- world in Orlando, waar zijn allergrootste wens uit gaat komen: het aaien van echte orka's. De familie Markusse blijft een week in de Verenigde Staten. zaterdag 22 februari 2003 aorEugène Verstraeten iRané Hoonhorst «{NEUZEN - De gemeente uneuzen moet 131.000 euro nigstorten in de provinciekas. Ie gemeente ontving een pro- jnciale bijdrage van ruim 11.000 euro voor het verbete- ii van de woon- en leefkwali- ;il in Sluiskil, maar voldeed iet aan alle subsidievoorwaar- stellen GS. agemeester en wethouders de voormalige gemeente j-neuzen tekenden eerder be- taaraan tegen het GS-besluit. gemeente vindt dat wel is ..laan aan de subsidievoor- jaarden en dat Terneuzen dus el degelijk recht heeft op het ld. De uitgevoerde projecten 5 -«onderdelen van het destijds 'gestelde dorpsplan voor iuiskil. Het ging onder meer 2 het creëren van een nieuw at voor het kanaaldorp in de XEL - Ouderen uit Axel, Koe- racht, Zuiddorpe en Overslag rijgen de kans om hun ver- srskennis op te frissen. je Stichting Welzijn voor Ou- aen (SWO) wil bij voldoende ^langstelling een reeks theo- elessen organiseren, In drie ijeenkomst wordt de theorie aaanzien van het autoverkeer an de orde gesteld. Onder an- ae nieuwe en veranderde ver sregels, maar ook de wijze „arop men zich als automobi- it in het verkeer 'behoort' te slragen. Verschillende ver- ierssituaties worden aan de and van dia's met de groep celnemers besproken. Ie lessen hebben tot doel om ielname aan het autoverkeer eiligte houden. Ie bijeenkomsten worden ge- ouden in het stadhuis van Axel a worden verzorgd door een iedewerker van de verveersor- anisatie 3VO. ÖSTBURG - De bewoners van Ij (fizorgingstehuis De Burcht in Oostburg gaan op 26 februari Mg een laatste keer heen en seer met de boot van Breskens aarVlissingen. Dankzij de me- -werking van het Rode Kruis a in gezelschap van activitei- s ^begeleidster Annie Robijn en aaantal vrijwilligers, maken r:er woensdagmiddag een nos- 'vS ilgisch boottochtje van. loorEdy de Witte HINGE - Het recordaantal van Steams nam gisterenavond in It gymzaal van het itmeenschapscentrum Malper- lx -jus in Clinge deel aan de inter- aiionale kennisquiz. Naast regionale ploegen deden 12 Belgische teams mee die ate quizavonden met specia- «listen per onderwerp zeer pro- JlSssioneel oppakten. 0o deelnemers kregen vragen REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voorgeschoteld over onder meer politiek, aardrijkskunde, ge schiedenis, sport, radio en tv en actualiteit. Ook moesten ze en kele rebussen oplossen. Er wer den tien ronden van elk tien vra gen afgewerkt. „Deze quizavond is inmiddels uitgegroeid tot een heus spekta kel", zegt Ronnie van Goe- them", van de organiserende werkgroep. „We hadden zeven jaar geleden bij de eerste editie geen flauw benul hoe deze acti viteit zich zou gaan ontwikke len. We begonnen met 25 teams. In de loop der jaren groeide het deelnemersveld gestaag aan. Nu staan 43 teams van maxi maal zes personen aan de af trap. Vandaar dat het spel nu in de gymzaal gespeeld wordt. De andere ruimten in Malpertuus zijn niet groot genoeg voor een dergelijke opkomst." De werkgroep schenkt jaarlijks ook nog een deel van de op brengst van de internationale kennisquiz aan een goed doel in Clinge. Dat doel wordt de ko mende weken verder bekeken. De uitslag van de quiz was pas tegen middernacht bekend. SAS VAN GENT - De gezamen lijke horecabedrijven in Sas van Gent laten tijdens de carnavals dagen bussen rijden om de car- navalvierders veilig naar huis te vervoeren. De kaarten zijn voor vier euro per stuk tijdens de carnaval te koop bij sportcafé Jeffrey's. De bussen vertrekken van zaterdag tot en met dinsdag tussen 1.00 uur en 1.15 uur vanaf het Keizer Karelplein. Een bus rijdt via Westdorpe naar Axel, de tweede rijdt via Sluiskil naar Terneu zen en de derde rijdt via Philip pine en Hoek naar Terneuzen. vorm van een plein rond de Bal juwlaan, de uitvoering van het groenstructuurplan en het aan wijzen van een duidelijke hoofdverkeersroute door het dorp. De afgelopen jaren zijn allerlei maatregelen getroffen om de verkeersveiligheid te verbete ren. Ook was er een aanpassing van het bestemmingsplan, die onder meer de realisering van het nu in aanleg zijnde dorps park mogelijk maakt. De pro vincie maakte op basis van een door Terneuzen voorgelegde be groting een subsidievoorschot over van 311.000 euro. Maar Gedeputeerde Staten kwamen onlangs bij de definitieve vast stelling van de subsidie tot de slotsom dat Terneuzen maar recht heeft op een deel van de verwachte provinciale bijdrage: ruim 180.000 euro. De advies commissie bezwaarschriften van de provincie buigt zich bin nenkort over het geschil. De commissie legt haar oordeel daarna voor aan Gedeputeerde Staten. Wethouder A. van Waes was gisteravond nog niet op de hoogte van het subisidiedos- sier van Sluiskil. Het bezwaar schrift is nog door het college van het oude Terneuzen opgesteld. Van Waes gaat er vanuit dat het toenmalige ge meentebestuur gegronde rede nen en solide argumenten had voor het aanvragen van een be paald subsidiebedrag. Maar mocht de gemeente deson danks een bedrag moeten terug storten, dan hoeven de dorpsbe woners niet bang te zijn dan nog niet afgeronde projecten zoals de aanleg van het park op de lange baan worden geschoven. „Het zou natuurlijk een tegen valler zijn als we 131 mille moe ten terugstorten, maar door de oude gemeente in gang gezette projecten worden gewoon uit gevoerd. De in Sluiskil uit te voeren werken zullen in elk ge val geen vertraging ondervin den door eventuele beknibbe ling op provinciale bijdragen", benadrukt Van Waes. Nauwelijks twee jaar gele den boog de Gentse profes sor George Allaert zich in opdracht van de gemeenten in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone, over de ontwik kelingsmogelijkheden van de nieuwe gemeente Ter neuzen. Samen met onder zoeker Sjaak Boeckhout van het Nederlands Econo misch Instituut (NEI), dichtte Allaert het nieuwe Terneuzen enorme poten ties toe. De stad zou uit groeien tot hét dynamische centrum in de Delta als het bestuur de moeite zou ne men de mouwen op te stropen. Met de Wester- scheldetunnel en een Wes- terschelde Container Ter minal in het Sloegebied zou de economische voorspoed amper tegen te houden zijn. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Banen zouden er komen. Niet een paar hon derd, nee: zat de wind een beetje mee, dan zouden het er wel eens 8000 kunnen zijn. Bedrijven en scholingsinstituten zouden de koppen bijeen moeten steken om te bezien of zij kennisnet werken zouden kunnen creëren, mogelijk met Europese steun. En voorts zou Terneuzen als woongemeente meer de relatie met het water moeten gebrui ken als argument om nieuwe in gezetenen te werven. Wonen in de groen-blauwe slinger als ver koopargument. Over de bereikbaarheid van en binnen de streek meldde Allaert niets dan goeds. Hij schreef in zijn rapport: „De regionale be reikbaarheid over de weg is goed. Er bestaat geen echte con--.. De visionaire gaven van de professor Allaert worden niet meer zo hoog aangeslagen. archieffoto Charles Strijd gestie in de regio, hoewel als gevolg van de komst van de Westerscheldetunnel wel vraagtekens geplaatst kunnen worden bij de toekomstige doorstroming over de brug bij Sluiskil. Het verdient sterk de voorkeur om hier een tunnel aan te leggen om een continue door stroming te garanderen." analyse Deze week bleek de onderzoe ker niet zo geporteerd van een dubbele pijp onder het kanaal Gent-Terneuzen door. Voor een gehoor van Zeeuwse entrepe- neurs in Middelburg sprak de professor zich uit voor een wes telijke aansluiting tussen de Westerscheldetunnel en de R4 westelijk van de Gentse Ka naalzone. Jaren terug stelde de toenmalige voorzitter van de Kring van Werkgevers in de Ka naalzone, M. van Nunen, de noodzaak van een dergelijke verbinding aan de orde. De doorstroming van het noord zuid-verkeer zou stukken beter worden, gevaarlijke transpor ten zouden niet meer door de kernen (met name Sas van Gent) moeten en de verbindingen tus sen Zeeuws-Vlaanderen en het Europese snelwegennet zouden aanmerkelijk verbeteren. Vol gens secretaris A. Saman van diezelfde kring hebben werkge vers, maar ook provinciale be stuurders, tijdenlang gepro beerd de Belgische buren warm te maken voor zo'n verbinding. De Vlamingen wilden er niet aan. Integendeel, in euregionaal verband werd zelfs het kreken- gebied bij Assenede opgewor pen als een nimmer te doorsnij den obstakel. Aan deze zijde van de grens was het gedeputeerde Jaap Henhe- keij die ondernemend Zeeuws- Vlaanderen, maar ook bestuur ders als oud-burgemeester Jan Lonink van Sas van Gent, vrien delijk doch dringend verzocht niet meer over de westelijke ontsluitingsweg te praten. Hij had daarvoor zijn redenen; het gedoe rond die weg zou het lob bywerk in Den Haag voor een tunnel bij Sluiskil ernstig kun nen ondermijnen. Het herenak koord werd een paar jaar geres pecteerd. Allaert gaat nu voorbij aan die afspraken. Ook zijn pleidooi om meer met de Belgische bestuur- deren te delibereren over aller hande gezamenlijk op te zetten projecten getuigt niet van een grote realiteitszin. Ondanks di verse grensoverschrijdende ini tiatieven (Euregio en kleine grensoverschrijdende bestuurs- relaties a la Sluis en Hulst) blijkt de samenwerking tussen de beide Vlaanderens nog in de kinderschoenen te staan. Dat bleek recentelijk ook weer bij de oliebestrijding in Het Zwin. Om over de grensoverschrijdende alarmering bij milieu-inciden ten maar niet te spreken Door de politiek in Terneuzen en Sas van Gent zijn de voorbije jaren al de nodige kanttekenin gen geplaatst bij Allaerts visio naire gaven. Het rapport 'Dyna misch Centrum in de Delta' werd door velen - met uitzonde ring van burgemeester R. Barbé die de titel zo aardig vindt - af gedaan als hoogdravend. De werkgevers in de Kanaalzone lieten zich deze week ook kri tisch uit over Allaerts tunnel denkwerk. „Als je je als regio echt uit de markt wilt prijzen, moeten we ermee doorgaan om dit soort mensen aan het woord te laten", meldde het secretari aat van de Kring. y De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 67