Eisen bouwplan Clinge absurd 11 Iedereen tevreden met voorlopig vonnis WCT Brugman Delegatie Hoofdplaat protesteert tegen opheffen lijndienst Tonpraters voor volle zaal Madame Neelemans vraagt geld voor kapel Belgische snelbus vervangt Bredabus Auto te water Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen 50% KORTING BOUWMAN Oud-gemeentesecretaris Piet Verhage overleden zeeuwse almanak Babybol tanrijding n Schoondijke uw feest?? O O 11 Woningbouwvereniging kan geen acceptabele huur- en koopsom bieden ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 22 februari 2003 door Harold de Puysseleijr HOOFDPLAAT - Een delegatie van de Hoofdplaatse bevolking laat maandag 24 februari zijn stem horen tegen het opheffen van de buslijn door het dorp. De Hoofdplatenaren willen ook een lijst met handtekeningen over handigen aan gedeputeerde J. Hennekeij tijdens de vergade ring van de provinciale staten commissie Algemeen Bestuur in Middelburg. De bevolking van Hoofdplaat spreekt zijn bezorgheid uit over de op handen zijnde verdwij ning van de buslijn en wil dat de bus blijft rijden, legt onderwij zer W. Spinnewijn van de plaat selijke basisschool uit. Openbaar vervoersbedrijf Con- nexxion wijzigt de dienstrege ling per 15 maart in verband met de openstelling van de Wester- scheldetunnel. Gevolg daarvan is dat Hoofdplaat zijn busver binding na vele tientallen jaren definitief verliest. „We zijn bang dat Hoofdplaat door het wegvallen van de buslijn voor gezinnen met kinderen onaan trekkelijker wordt", zegt hij. „De kinderen uit het dorp die voortgezet onderwijs volgen, zijn aangewezen op scholen in Oostburg of Terneuzen. En de kinderen die middelbaar- of ho ger beroepsonderwijs volgen, moeten naar Terneuzen of naar Vlissingen. Daarom pleiten wij er voor dat er in elk geval een keer in de twee uur een bus is die Hoofdplaat aandoet." Drie Hoofdplatenaren zijn een handtekeningenactie gestart tegen het opheffen van de bus lijn en hebben inmiddels al ruim vierhonderd steunbetuigingen verzameld. TERNEUZEN - Op de Kraag- dijk in Terneuzen raakte gister middag rond drie uur een perso nenauto te water. De 39-jarige bestuurder en twee 15-jarige in zittenden konden door de raam pjes de auto verlaten. De drie werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant. Zij zijn alledrie voor onderzoek naar het ziekenhuis overge bracht. Het Waterschap zorgt ervoor dat de auto, die geheel onder water verdween, getakeld wordt. Advertentie (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge Advertentie LfifiTSTE WEEK OPRUIMING SHOWMODELLEN CADEAU WONEN Middelburg - Goes door René Hoonhorst CADZAND - Oud-gemeen tesecretaris Piet Verhage van de voormalige gemeenten Cadzand en Oostburgis dins dag op 81-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Knokke overleden. Verhage is giste ren begraven in zijn woon plaats Cadzand. Verhage begon zijn carrière als gemeenteambtenaar in 1938 als volontair in zijn ge boorteplaats Sluis. Na zijn aanstelling als ambtenaar in tijdelijke dienst doorliep hij een aantal rangen. In de laat ste oorlogsweken onder scheidde hij zich door de organisatie van de hulpver lening snel en efficiënt te re gelen, door onder meer een noodhospitaal in te richten en transport van gewonden naar Knokke te regelen. Na de herindeling in 1970 werd Verhage gemeentesecretaris van de nieuwe gemeente Oostburg. Op 1 januari 1983 ging hij met pensioen. Ook na zijn pensionering bleef Verhage nauw bij de streek betrokken. Hij zette zich vooral in voor het cultu rele welzijn van de regio. Zo was hij voortrekker en mede oprichter van de Stichting Uit West-Zeeuwsch-Vlaan deren en de Stichting Raadskelder. Voor de Stich ting Uit haalde hij niet alleen musici van naam en faam naar de regio, maar zette hij ook vele culturele uitjes naar Brugge, Brussel en Gent op touw. Tot vorig jaar was Verhage ook bestuurslid van het streekmuseum in IJzendijke. Onderscheidingen voor zijn verdiensten voor de samenle ving wilde de oud-gemeente- secretaris nooit hebben en van een koninklijk lintje voor zijn langjarig dienst verband wilde hij helemaal niets weten. Hij zette zijn be denkingen alleen opzij voor het Rode Kruis, van welke organisatie hij een onder scheiding in dank aanvaard de. Advertentie S T 1 J L B E P A LEND-HARTV E R W A R M E N D WEELDE 1 N BADEN - STIJ —i O W O N E N SFEER ZOALS SFEER BEDOELD IS Leven in uw eigen stijl. Dat is toch wat u wilt. Bij Dominicus begrijpen we dat en daarom vindt u bij ons haarden, kachels, sanitair, natuursteen en tegels die aansluiten bij iedere smaak. Graag tot ziens in een van onze showrooms. De stijl die bij u past, vindt u er vast! Baby's horen bij hun entree in de wereld een bolletje te heb ben waarop net een waasje haar zit. Dat benadrukt het nieuwe, nog onaffe van de prille wezentjes en geeft de familie de ruimte voor pret tig gespeculeer over kleur en natuur van de aanstaande haardos. Zo niet bij die van Wietske, ooit een meisje uit Terneuzen. Vier heeft ze er nu, en nimmer kreeg zij een lieftallige baby- krul op hun hoofd geboet seerd. Wel een hanenkam. Vandaar dat de babytas van haar gezin wat afwijkende hulpmiddelen bevat. Want i het is binnenkort tijd voor de doop van de vierde. En het was bij de doop van de derde, tegelijk met enkele j leeftijdgenootjes Die wer- j den allen keurig begoten en met een doekje drooggebet. Maar bij Wietskes zoon keek de dominee wat hulpeloos op van zijn zojuist verrichte werk. En sprak tot zijn ge meente: „Heeft er iemand een föhn?" a® mrSheila van Doorsselaer elt; ilt [JNGE - De eisen voor bebou- 36 ingop het terrein van de oude Jl; al Bernardusschool in Clinge nabsurd. Dit meent de Regio- Je Zeeuws-Vlaamse Woning- mwereniging (RZVW). De ZVWheeft op uitnodiging van gemeente Hulst plannen in- x: iiend die moesten voldoen a bepaalde randvoorwaar- ws la.Aan deze eisen kan volgens Merckx van de RZVW nie- end voldoen, e gemeente Hulst is voorals- wniet van plan de eisen bij te een veel te hoge koopprijs voor het gebouw en de grond bere kend, kwamen wij uit op een huurprijs van zo'n zevenhon derd euro. Dat is veel te hoog voor sociale woningbouw! En dan hebben we er al het maxi male aan eigen geld van de RZVW in geïnvesteerd." Volgens Merckx kan niemand voldoen aan de eisen van de ge meente. „Het is mogelijk daar te bouwen, maar dan in ieder geval niet twaalf woningen, daar is de ruimte gewoon te klein voor. Of je moet hoger mogen bouwen, maar de limiet is een goothoogte van zes meter." Wethouder E. de door Jeanette Vergouwen HULST - In verzorgingshuis de Blaauwe Hoeve in Hulst is Vic- torine Neelemans-Vandecas- teele de zesde die de grens van honderd jaar passeert. Gisteren vierde zij dit met de familie en maandag wordt het nog eens overgedaan voor de bewoners. Tijdens een receptie wordt een cheque overhandigd voor het behoud van de kapel. „Nooit gedacht dat ik de hon derd zou halen. Cadeautjes wil ik niet, ik heb al alles en ik heb ook niets meer nodig. Er staat een doos klaar en daar mogen de mensen enveloppen in doen met inhoud en dat geld schenk ik aan de groep die actie voert om de kapel in de Blaauwe Hoeve te behouden", vertelt de krasse eeuwlinge die meeleeft met al les wat in de wereld gebeurt. „Ik kan nog goed eten en over alles meepraten. Ik heb twee wereld oorlogen meegemaakt en ik hoop dat de oorlog in Irak niet Deckere zegt niet van plan te zijn de randvoorwaarden te ver soepelen. „We geven nu de kans aan commerciële ontwikkelaars plannen in te dienen. Blijkt nou dat zij ook niet aan de eisen kun nen voldoen, dan versoepelen we de randvoorwaarden en mag de RZVW nog eens een gooi doorgaat. Ik volg alle nieuws programma's op televisie, maar overdag lees ik vooral fami lieromans. Daar heb ik nu ein delijk tijd voor." Victorine Vandecasteele werd geboren op 21 februari 1903 in België. In haar jeugd woonde ze in Dottignie waar de voertaal Frans was. Haar vader was poli tiecommissaris en het gezin ver huisde naar Sint-Gillis-Waas waar Victorine na de lagere school, volgens eigen zeggen, 'haar stiel leerde in Sint Niklaas'. Toen ze trouwde met Remie Neelemans, die postbe ambte was in Hulst, was zij de dertiende modiste in dit stadje. „Maar het was geen ongeluks getal, want na een tijd was ik als enige overgebleven." Aan de vismarkt in Hulst begon zij met een hoedenatelier (be- doen." Merckx stelt dat een wo ningbouwvereniging de enige is die aan sociale woningbouw mag doen en dat commerciële projectontwikkelaars dus me teen al andere randvoorwaar den voorgeschoteld krijgen. „Als dat echt zo is, dan voelen we ons bedonderd door Hulst. Victorine Neelemans-Vande- casteele werd 100 jaar. kend als Maison Neelemans). „Ik maakte alle ontwerpen zelf en ik heb heel wat hoeden afge- Wij kunnen ook commerciële huurwoningen bouwen, maar dat mocht niet, het moesten ap partementen in de sociale sector zijn." De Deckere stelt dat de andere ontwikkelaars aan pre cies dezelfde eisen moeten vol doen. Wie die ontwikkelaars zijn, wilde hij niet zeggen. leverd en verkocht. Op sommige zaterdagen wel honderd op één dag. Iedere vrouw droeg toen een hoed, jammer dat die mode er niet meer is. In het Land van Hulst stond ik bekend als mada me Neelemans van de hoeden. Zij werd weduwe in 1984 en woont sinds 1993 in de Blaauwe Hoeve. Zij kreeg zeven kinde ren, waarvan drie overleden zijn. Ze heeft 17 kleinkinderen en 31 achterkleinkinderen. „Bij de geboorte van mijn zevende kind ben ik heel ziek geweest. Ik kreeg het heilig oliesel, maar Sint Pieter wilde me nog niet binnenlaten. Ik kom uit een sterke familie. Ik heb het reuze naar mijn zin. Elke dag komt een van de kinderen op bezoek en ik wil best nog een paar jaar tjes blijven leven, want ik zie mijn kinderen graag komen." 9? fllen. Hulst wil de leegstaande at Bernardusschool en het Kin aan de 's-Gravenstraat _e verkopen. Het pand £t worden gesloopt en in sats daarvan moet een com ix verrijzen met maximaal raalf appartementen. Het vo- me is alvast één randvoor- ivi aarde die Hulst stelt. Een :ni idere is dat de helft van de ap- :vt irtementen huurflats moeten orden, de andere helft koop. bkmag de naastgelegen on- rwijzerswoning niet heie aal worden gesloopt en mag de athoogte maximaal zes meter idragen. De appartementen ;nbestemd voor iedereen, dus it alleen voor senioren. De ZVW leverde tekeningen in, oldeed in aan de randvoor aarden, maar de huurprijzen eken onacceptabel hoog. erckx: „Omdat de gemeente "j [HOONDIJKE - Bij e n aan- ijding op de kruising Nieuwe ivenweg/ N58 in Schoondijke gistermiddag rond half zes n 65-jarige Vlissingse ge il londgeraakt. agi indi a twintigjarige bestuurder lis a een vrachtauto, afkomstig t Ouderkerk aan de IJssel, edover de Damstraat, komen- uit de richting Schoondijke. bde kruising sloeg hij rechts- Hij liet hierbij de rechts op t fietspad rijdende 65-jarige issingse vrouw op een snor- l'ö EtS n t voorgaan. De vrouw ari ram ten val en liep enkele ink ttuzingenop.Zij werdoverge- ina rachtnaar het ziekenhuis. HULST - Debutant Toon van Peet Vink (foto) beklom als eerste het podium tijdens het twintigste buutreednersfestival in Hulst. Hij stond voor een volle zaal. Hot items waren gisteravond in Den Dullaert de gemeentelijke herindeling en de rivaliteit tussen Hulst en Sint J ansteen. foto Wi m Kooy ma n Advertentie www.redBrii-diikhuizen.nl 0118-419367 Advertentie VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KEUKENS BADKAMERS Hulst, Absdaalseweg 19 f meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl Advertentie ik woon m'n hele leven ol in Zeeland en ik wil graag blijven. Ik wil geen nummertje zijn in een grote stad ergens onders in Nederland, lowel voor mijn studie a's voor mijn baan kon ik gewoon in Zeeland 'erecht. Daarvoor ben ik tes jaar geleden naor Vlissingen verhuisd. Ook een grote stod, maar Her kom ik altijd wel be kenden tegen. Zeeland geeft mij aandacht!' f o-avond in Het Parochiehuis in De Klinge. Vanaf september 2002 zijn de Reizigersgroep Waasland en de organisatie Attac acties begon nen om weer een bus te laten stoppen bij de diverse opstap plaatsen net over de Zeeuws- Vlaamse grens. Die acties ont stonden nadat sinds september vorig jaar de Bredabus niet meer stopt in onder meer De Klinge en Vrasene. De grens overschrijdende samenwerking tussen De Lijn en Connexxion werd toen stopgezet vanwege de grote tariefsverschillen en de hele exploitatie kwam voor re kening van Connexxion. Na enkele enquêtes, een hand tekeningenactie en een proefrit met vertegenwoordigers van De Lijn en de betrokken burge meesters van de diverse gedu peerde opstapplaatsen, is De Lijn overstag gegaan. „Daar zijn we erg blij mee en als er ge middeld in elke bus 35 reizigers zitten, zal na de proefperiode de snelbus blijven rijden", aldus Piet Vandereyden van Reizi gersgroep Waasland. Dat ook grensreizigers voordeel hebben bij deze verbinding wordt duidelijk als je de tarie ven van De Lijn en die van Con nexxion naast elkaar legt. Een enkeltje vanuit Hulst naar Ant werpen kost bij Connexxion 5 euro terwijl een enkeltje bij De Lijn van Hellestraat, Koewacht of De Klinge niet meer kan kos ten dan 2,25 euro. „Mijndochter betaalt per maand voor de bus vanuit Hulst naar Antwerpen 140 euro, terwijl een student in België voor 150 euro per jaar met een BuzzyPazz van alle trams en bussen gebruik mag maken, dus tel uit je winst"was de reactie van één van de Neder landse aanwezigen. Als de proefperiode positief ver loopt en word omgezet in een vaste sneldienst naar Antwer pen, heeft Connexxion in er haar voormalig grenspartner een geduchte concurrent bij. ^rfiinovan den Broecke ii J KLINGE (B) - Reizigers- oep Waasland en het Belgi- b vervoersbedrijf De Lijn ui kben overeenstemming be- v; over een snelbus op het i\ iject Moerbeke Antwerpen Q ikeroever voor een proefpe- q (devan drie maanden. eerste bus zal op maandag 7 iril gaan rijden. Dit maakte izigersgroep Waasland gis- vond bekend tijdens een in- door Rinus Antonisse en Ben Jansen MIDDELBURG - Voor- én te genstanders van de Wester- sclielde Containerterminal zijn in hun schik met de schorsing van het besluit van Provinciale Staten een containerkade in Vlissingen-Oost op te nemen in het streekplan. De tegenstanders beschouwen de beslissing van de bestuurs rechter als een 'goed signaal' voor een definitieve streep door de WCT-plannen. De voorstan ders wijzen erop dat de Raad van State eerder dan verwacht duidelijkheid zal verschaffen over de vraag of de WCT mag worden aangelegd. En daarbij gaan ze ervan uit dat die vraag uiteindelijk met 'ja' zal worden beantwoord. „Ik ben hier wel content mee. De bezwaarmakers hebben geen gelijk gekregen. De Raad van State heeft geen enkele proce durefout in ons beleid kunnen vinden. Dat bemoedigt mij zeer." Gedeputeerde J. van Zwieten (WD, ruimtelijke or dening) ziet in het schorsings besluit van de Raad van State juist pluspunten. Ook voorzitter D. Bruinooge van havenschap Zeeland Sea ports is ingenomen met de vaart die de Raad van State achter de behandeling van de WCT-plan nen zet. „We hadden er rekening mee gehouden dat het toch wel tot het eind van het jaar zou kunnen duren voordat we echt aan de slag zouden kunnen gaan. Nu valt het definitieve oordeel nog vóór de zomerva kantie. Dat is pure winst, want tijd is geld." Statenlid M. Wiersma van GroenLinks, belangrijkste op ponent in de Staten tegen de WCT, is blij met de uitspraak. „Het is wel een helder signaal en dat geeft hoop voor het verdere verloop van de procedure." De uitspraak onderstreept zijns in ziens dat GroenLinks niet voor niets de WCT tot belangrijk the ma van de verkiezingscampag ne voor Provinciale Staten heeft verheven. K, Steketee van Redt de Kaloot, de vereniging die zich van meet af aan fel tegen de WCT-plan- nen heeft verzet, beschouwt de uitspraak van gisteren als een mooie opsteker. Dat de be stuursrechter zich heeft ont houden van een inhoudelijke beoordeling van de bezwaren van onder meer zijn vereniging, doet daar volgens hem niets aan af. „Daar ging het ons bij het in dienen van het schorsingsver- zoek ook niet om. We vonden dat de planologische procedure die de provincie heeft gevolgd, niet deugde ,en daar hebben we ge lijk in gekregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65