Nijskens steelt met zijn ogen PZC De Ruyck traint niet voor niets zo hard JJSJ A'/Jjti Terneuzen houdt hoop op behoud hoofdklasserschap 19 Iriebanders IBSD onderuit rholense Boys niet uitslagen ZK karting goed bezet Van der Spil met Nederlands team naar Hamburg Op v/j www.pzc.nl/reizen PLïï-iniu tvijarry van der Hooft zaterdag 22 februari 2003 x-oefenmeester van Hoek volgt hoogste trainers cursus in België - Angelo Nijskens rerd eind januari ontslagen als liner van Hoek. Vanaf dat mo- ieni stortte de voormalig prof (h vol overgave op de trainers- srsus die hij in België volgt. Na to stage bij Germinal Beer pot Antwerpen en bezoekjes uu Juventus en Heerenveen is e cirkel nu voor even rond. ijskens is neergestreken bij de waar het voor hem alie ns] begon: Lokeren. a telefoontje naar Lokeren- liner Paul Put en het was ge teld. Nijskens wilde zijn jeede stage van drie weken het eist dicht bij huis afwerken en as was de keuze snel gemaakt. Sjzijn oude club Lokeren werd voormalige spits letterlijk 4 open armen ontvangen. Het is net of ik hier nooit ben eggeweest." illy Peters, de bondsgedele- sde van SK Lokeren, sloeg het weerzien met Nijskens armen om hem heen. ,,De gloren zoon is terug", zei Pe is na de innige omhelzing. En okmateriaalman Jef, die naar zeggen al meer dan 25 jaar ijdeclub rondloopt, is blij met (tijdelijke) terugkeer van ijskens. j£ zie die kapbewegingen nog •or me", vertelt Jef en hij pro- ïülzezelfnatedoen. „Wateen oeg was dat", blikt Jef en- jusiast terug. „Met Lubanski, asen. Nijskens... Fantas- sch!" Nijskens lacht er harte- jk om en voedt de oude man abeetje. „Dat was een betere loegdan die van nu, hé JefJef apt gewillig toe: „Zeker we ll", antwoordt hij kordaat. djken en luisteren Angelo Nijskens zo'n rintig jaar geleden op het veld in Lokeren zelf moest trainen spelen, moet hij nu vooral ed kijken en luisteren. „Ik oetveel stelen met mijn ogen", eet de oefenmeester die al in et bezit is van de Uefa A- en B- centie (TC1 en 2 in Nederland). werken de trainers, wat soort trainingen geven ze, Angelo Nijskens (rechts) is momenteel drie weken in de leer bij Lokeren-trainer Paul Put (links). wat doen ze aan tactiek, enzo voort." De groep cursisten waar Nijs kens deel van uitmaakt bestaat uit 21 trainers. De bekendste namen: Jan Ceulemans, Franky van der Eist, Michel Preud'- homme, Lorenzo Staelens en Henk Houwaart. „Daar zitten acht Gouden Schoenen bij", weet Nijskens. „We komen één keer per maand twee dagen sa men in Vilvoorde. We krijgen dan les en er komen veel gast sprekers. Van Andy Roxburgh, de voormalig bondscoach van Schotland, hebben we bijvoor beeld een lezing gehad. Dat was prachtig. En ook een lezing van de conditietrainer van Bolton Wanderers en het Zweeds elftal. Dat was heel interessant. De twee dagen bij Juventus maakten eveneens indruk op Nijskens. „Het trainingscom plex was helemaal afge schermd. Er was daar een jon gen op een muurtje geklommen om naar de training te kijken, maar hij werd door veiligheids mensen direct verwijderd." De training van Marcello Lippi vond hij niet zo vernieuwend. Nijskens: „Maar het vervolg wel. Meteen na de training moesten de spelers tests doen om te kijken of ze wel genoeg ar beid geleverd hebben. Acht spe lers mochten daarna gaan dou chen, zeven andere moesten terug naar buiten om nog wat extra werk te doen. Maar de spe lers mogen zelf geen ballen en ander materiaal dragen. Daar heeft Juventus gewoon drie man voor in dienst." Foppe de Haan Het bezoek aan de Italiaanse Fi at-club in Turijn was leerzaam en dat geldt volgens Nijskens ook zeker voor de vier dagen die hij in Heerenveen doorbracht. „Dat was een stage met mijn werkgroep. Samen met Franky Dury (trainer van Zulte-Ware- gem) en Rik van de Velde (in dienst bij Lierse) heb ik de club, de jeugd en het scoutingsbeleid moeten doorlichten. Van Foppe foto Camile Schelstraete. de Haan mochten we overal gaan en staan waar we wilden en hij maakte drie keer een half uur voor ons vrij, om vragen te stellen. Foppe maakte een heel goede indruk op me en de club ook. Heerenveen lijkt vooral een open club, maar er zit toch een zeer grote organisatie achter." Bij Lokeren kwam Nijskens niet echt voor verrassingen te staan. „Ik loop hier met een lekker ge voel rond. Iedere ochtend liggen mijn spulletjes netjes klaar en ik ben vanaf de eerste dag direct geaccepteerd. Het is net of ik echt T2 ben", wijst hij op de af korting op zijn trainingspak. De term Tl is gereserveerd voor hoofdtrainer Paul Put en die be zorgde Nijskens per ongeluk een nieuwe bijnaam. „Toen Paul me voorstelde vergiste hij zich en noemde nie Gino. Sindsdien ga ik hier dus met die naam door het leven." Hij geniet zichtbaar van het ver- blijf bij Lokeren en Nijskens heeft nog geen seconde spijt ge had dat hij aan de cursus is be gonnen. „Deze cursus wordt één keer in de drie jaar gegeven. Ik kreeg de mogelijkheid hem nu te volgen en ik vond dat ik zo'n kans niet kon laten lopen. En als ik dat diploma op zak heb, dan betaalt het zich vanzelf terug. Want hiermee kun je echt overal aan de slag." Vermoeiend Het kijken en luisteren naar an dere trainers gebeurt allemaal ter voorbereiding op het theo rie-examen dat voor de maand mei op de rol staat. „Die twee dagen in Vilvoorde zijn wel al tijd heel vermoeiend", zegt Nijskens. „Je wordt twee dagen lang volgestopt met informatie en dan ben je 's avonds echt op. En er komt de komende maan den behoorlijk wat blokwerk bij kijken, maar daar ben ik niet bang voor. Ik steek tien keer zo veel tijd in deze cursus dan som mige collega's doen. Maar ik doe het graag en heb er de tijd voor." „Franky Duiy heeft bijvoor beeld een gewone baan, hij traint een tweedeklasser in Bel gië en volgt ook nog de cursus. Hij weet soms niet waar hij de tijd vandaan moet halen. Daar om doe ik wat meer aan het groepswerk. Want ik heb er ge noeg tijd voor en zo kan ik hem een beetje ontlasten." Waar hij volgend seizoen aan de slag gaat, weet Angelo Nijskens nog niet. Zijn naam werd genoemd bij de Belgische derde klassers Nieuwkerken en Red Star Waasland, maar het trai nen van jeugd bij een profclub zou hem ook wel bevallen. „Weetje waarom? Omdat je dan lekker rustig kunt werken, zonder gezeur en met minder druk. Voorlopig wacht ik het al lemaal rustig af. Ik wil dat di ploma halen en daarna zie ik het wel." door Jan Dagevos TERNEUZEN - De situatie is penibel, maar Terneuzen heeft de moed nog niet verloren. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser is er nog altijd van overtuigd dat in de negen resterende competi tiewedstrijden lijfsbehoud be werkstelligd kan worden. „Als je de spelers bezig ziet op trai ning kun je niet geloven dat wij onderaan staan", zegt trainer Dimitri Mbuyu. De oefenmeester reist morgen met een goed gevoel af naar JVC Cuijk. Iedereen is fit en de Zeeuws-Vlaamse formatie wordt niet geplaagd door schor singen. „We kunnen een deftig elfal opstellen", vindt Mbuyu. „Het wordt natuurlijk een har de dobber, JVC is een goede ploeg, maar ik heb er vertrou wen in. En als we eens een keer winnen, komt er ook weer meer vertrouwen in de ploeg." Mbuyu heeft dit seizoen al vijf spelers tussentijds zien vertrek ken. Johan van Rumst vertrok eind december en daarna volg den Dennis de Kraker (gestopt), Randy Lauret en Hubert van den Hemel. Jordy Bakker gaf ruim een week geleden de pijp aan Maarten. Hij voelde zich ge negeerd door Mbuyu. De oefenmeester wil er eigenlijk geen woorden aan vuil maken, maar voelt zich toch wel een beetje in zijn goede naam aan getast. „Ik negeer een speler niet. Dat heb ik nog nooit ge daan en dat zal ik ook nooit doen. Ik heb alleen tegen Jordy gezegd dat hij eens in de spiegel moet kijken. Een beetje zelfkri tiek mag toch wel? Tsja, en als je dat niet hebt, ben je niet ge schikt voor dit niveau en zul je ook nooit meer op hoofdklasse niveau spelen. Ik vind het triest dat hij zo reageert. Het is ook niet correct naar Terneuzen toe, terwijl de club altijd heel cor rect naar hem geweest." Hoek Cees Houtepen maakt vandaag in de thuiswedstrijd tegen Marken zijn debuut als trainer bij Hoek. De Souburger werd enkele weken geleden aange steld als vervanger van de ontslagen Angelo Nijskens. „Het bevalt me prima", zegt Houtepen. „De eerste training was het even aftasten, maar daarna waren we snel aan el kaar gewend. Het is een volwas sen groep." Houtepen kan tegen Marken geen beroep doen op Djamel Buyse en Wesley de Smet. Bei den zitten een schorsing uit. Verder is Arjan Human ziek. „Ik zeur nooit over spelers die ik moet missen", zegt de oefen meester. „Er staan goed vervan gers klaar. Ik heb er alle vertrou wen in. We gaan de drie punten in Hoek houden." Kloetinge Op 16 november 1996 maakte Diederik Hiensch zijn debuut als hoofdtrainer van Kloetinge in de wedstrijd tegen Noord- wijk. De Bevelandse club won toen met 3-0. Het toeval wil dat Noordwijk vandaag ook bij zijn afscheid de opponent is. „Ieder een heeft er veel zin", zegt Hiensch, die naar Sunderland vertrekt. „Bovendien willen we de zure nederlaag van twee we ken geleden tegen Hoek weg spoelen. Dat hebben we op de training al gedaan, maar we willen dat nu ook in een wed strijd doen." Kloetinge moet in Noordwijk drie spelers missen. Arno Me- laard is herstellende van een armblessure, Pieter de Munnik is voor één duel geschorst, ter wijl Erik de Groene op vakantie is. „Er zullen elf fitte en goede spe lers in het veld staan", zegt Hiensch. „We zullen Noordwijk met heel veel strijd tegemoet treden." Oefenwedstrijd Mocht het duel met Noordwijk worden afgelast, dan speelt Kloetinge in Middelburg een oe fenwedstrijd tegen zaterdag tweedeklasser FC Dauwendae- le. De ontmoeting op kunstgras be gint om 14.30 uur. 3ERIKZEE - De driebanders ran 3BSD kregen in Dordrecht in gevoelige tik te verwerken shetduel met Smikkelhoekje/ E Koerier. De tweededivisio- list uit Zierikzee verloor met ban Flikweert zorgde als eni- noor een winstpartij door P. alk ruimschoots te verslaan: 6-13 na 45 beurten. Peter van buwelingen, weer terug na sin blessureperiode, verloor in m mooi duel van Van Pelt: 5-30 na 45 beurten. Peter Flik- tsert scoorde opmerkelijk wei- ïig punten tegen de sterke E. ï)ort,(10-25 na 38 beurten). Jan ickenboom deelde in de malai- sen verloor van J. Otto. Waar- thijnlijk was hij geïmponeerd fcor zijn tegenstander die lichts 25 beurten nodig had om fepartij te beslissen: 6-25. Hulster atlete wil aan grote toernooien meedoen speelt MIDDELBURG - Het Zeeuws kampioenschap karting, dat vandaag en morgen in Middelburg wordt gehouden, kent een goede deelname. Ervvordt bij de senioren in drie gewichtsklassen ge- redenDaarnaast komen dejunioren in actie. Voor al bij deze groep zitten en kele snelle coureurs, on der wie Ramon Kuipers. Hij eindigde afgelopen seizoen als tweede in de Nederlandse Cup en het 1 Nederlands kampioen schap bij de junioren. Vandaag zijn de kwalifi caties en de voorronden. Morgen worden de finales verreden. De aanvang op heide dagen is 10.00 uur. Er wordt in de indoorkar- fhal aan de Arnesteinweg ln Middelburg gereden. Bowling IH0LEN - De competitiewed- ürijd tussen FC Dauwendaele ®Tholense Boys gaat vandaag siet door. Eet duel in de tweede klasse is gesteld vanwege een sterfge- bij Tholense Boys. Afgelo- (week overleed Jap van der Ede. Hij was lid van verdienste •trouw supporter van Tholen- door Peter van Kouteren HULST - Brechje de Ruyck is lid van KKHAV uit Hulst, traint in Beveren, is een spraakwaterval en loopt vooral hard. De acht tienjarige tweedejaars A-junio- re uit Hulst verraste tijdens het NK-indoor in Gent met een der de plaats op de achthonderd meter bij de vrouwen, maar w" veel meer. „Ik wil een topper worden", zegt ze met een gezon de branie. „En ik wil aan EK's en WK's meedoen." Dit is geen grootspraak, maar het toont wel haar ambitie. Het eindexamen VWO staat voor de deur en een opleiding genees kunde ligt in het verschiet. „Ik wil mijn studie combineren met atletiek", zegt ze. „Het zou kun nen, dat ik niet meer doorgroei. Maar daar ga ik niet vanuit. Ik wil gewoon goed worden en la ter aan grote toernooien mee doen. Die ambitie heb ik nu een maal. Ik heb niet al die jaren aan atletiek gedaan om er nu zo maar uit te stappen De weg naar de wereldtop is nog lang, maar De Ruyck is vastbe raden en overtuigd van haar ei gen mogelijkheden. Op de 800 meter heeft ze al drie nationale jeugdtitels en ze werd ook al een keer tweede tijdens het NK voor jeugd. Die resultaten gaven haar vleugels en bezorgden haar een plaats in de nationale A-selectie van Willem van de Worp. Gemengde gevoelens De bronzen medaille tijdens het Nederlands kampioenschap in Gent zorgde bij de Zeeuws- Vlaamse voor gemengde gevoe lens. „Ik was heel blij met die derde plaats", blikt ze terug. „Maar over mijn tijd (2.09.03) VLISSINGEN - Judoka Jessica van der Spil uit Goes is opgeno men in de Nederlandse ploeg die deelneemt aan het Super A- toernooi in Hamburg. De judoka, uitkomend in de klasse boven 78 kilogram, gaat met acht mannen en zes andere vrouwen uit Nederland naar de Duitse havenstad. Hamburg heeft één van de sterkst bezette toernooien ter wereld. was ik niet echt tevreden. Mijn beste tijd? Twee minuten, zeven seconden en'zestien honderd sten. Het ging in Gent in het be gin allemaal ietsje te snel, waar door ik alleen kwam te lopen." „Ik wilde daar graag meedoen, omdat ik niet aan het NK voor jeugd had meegedaan. Dat was in Groningen en kwam vanwege mijn studie niet goed uit. Ik had mijn training niet echt afge stemd op het NK, maar er de laatste tijd wel naar toegewerkt met een paar trainingen. Snelle re loopjes, 'tweehonderdjes' en draad weer op, nadat ze eerder op j onge leef tij d vanwege steeds terugkerende pijn aan haar voet met atletiek was gestopt. Onder leiding van Piet Vonck ontwik kelde ze zich bij RKHAV, totdat de club in Hulst vorig jaar van wege de aanleg van een kunst stof baan tijdelijk niet over een Brechje de Ruyck: „Vorig jaar heb ik het WK in Jamaica op zestien honderdsten gemist. De limiet is niet veranderd. Ik moet dus wel heel weinig progressie boeken, wil ik die nu niet halen." foto Peter Nicolai geschikte accommodatie be schikte. Brechje de Ruyck werd toen uit genodigd voor een training in Beveren en was meteen enthou siast. „Ik had nog nooit op een kunststofbaan getraind, want hier in Hulst hadden we een sin- telbaan. In Beveren is een mooie trainingsgroep. Nicole Buytaert loopt ongeveer net zo snel als ik. Dat is perfect voor de training. We vullen elkaar aan. Het klikte meteen. Het heeft ook effect. Vo rig jaar liepen we allebei twee minuten en negen seconden. Nu lopen we allebei twee seconden sneller. RKHAV heeft nu ook een kunststofbaan, maar het is niet echt logisch om terug naar Hulst te gaan, nu het zo goed gaat." Dat ze zes dagen in de week traint, verklaart de opmerkelij ke verbetering van haar presta ties. „Het komt natuurlijk wel eens voor dat ik geen zin heb om te trainen", bekent ze. „Als het regent of koud is, vraag ik me wel eens af waarom ik aan atle tiek doe. Duurlopen doe ik in principe het liefst in mijn eentje, omdat je anders toch tegen el kaar op gaat lopen. Maar ik denk soms wel eens dat ik voor hetzelfde geld op dat moment lekker met iemand zou kunnen kletsen. Ik praat eigenlijk een hele dag door. Op school ook. Tijdens de les valt het wel mee hoor, hoewel dat er ook weer aan ligt naast wie ik zit. Ik heb gewoon veel te vertellen. Ik vraag me alleen soms wel eens af waar het eigenlijk allemaal over gaat." Vrolijk Minstens net zo rap gaat het op de atletiekbaan, waar de Hul ster scholiere haar benen laat spreken. De Ruyck: „Ik vind ei genlijk alleen lopen leuk. Je kunt je tijden verbeteren hè. Daar word je gewoon helemaal vrolijk van. Ik houd van concur rentie. Voor zo'n indoortje, net als in Gent, had ik zoiets van: yes. Lekker weer even snelheid trainen, in plaats van al die duurlopen. Maar eigenlijk draait het allemaal om outdoor. Daar doe ik het voor. Er komen ook veel meer mensen op af. Ik wil van de zomer naar het EK voor jeugd. Vorig jaar heb ik het WK in Jamaica op zestien hon derdsten gemist. De limiet is niet veranderd. Ik moet dus wel heel weinig progressie boeken, wil ik die nu niet halen. Ik ben pas eind mei met mijn eindexa men klaar, maar daarna richt ik me helemaal op het EK in juli." Bowling Renesse. woensdag: Schilders bedrijf v/d Ham-Pizzeria-Buon Cuore 0-4, Schildersbedrijf de Meij-Bungalow- verhuur de Kam 4-0, Overbeeke Ver- huur-Boomkwekerij Haamstede 2-2, Rest de Steenbok-Simar 2 4-0. Stand: 1 Schildersbedrijf v/d Ham 39,5, 2. Schil dersbedrijf de Meij 34, 3. Pizzeria Buon Cuore 32, 4. Goudsmid j p Staal 31,5, 5. Rest. de Steenbok 30, 6. Boomkwekerij Haamstede 25,5, 7. Vof de Keijzer 23, 8. Bungalowverhuur de Kam 23, 9. Over beeke Verhuur 15,10. Simar-2 10,5. Donderdag: Rest.Casa Salsa-Top Cara vans 0-4, Simar 1-Bakkerij de Jonge 1-3, Schildersbedrijf Plandsoen-Cafe Bar de Stulp 3-1, Rest. de Zeelandbrug-Verse- put Bouw 3-1 Stand: 1Bakkerij de Jon ge 36.2. Top Caravans 36,3. Rest.de Zee- landbrug 30, 4. Cafe Bar de Stulp 28, 5. Schildersbedrijf Plandsoen 25, 6. Rest Casa Salsa 25, 7. Pizzeria La Piazza 22,5, 8. Verseput Bouw 21,9. Simar 1 16,5. Hockey Ipswich (Aus). Testserie, mannen, 4e wedstrijd. Australië - Nederland 2-2 (1-2). Sportprijsvragen Lucky Day, d.d. 21-02-2003. 2-3-6-8-11-14-21 -33-38-39-42-46-49-50- 53-55-63-64-75-80. Tennis Rotterdam. Mannen, 800.000 euro. Kwartfinales: Sluiter (Ned) - Ferrero (Spa/1) 2-1 opgave Ferrero, Federer (Zwi/2) - Schalken (Ned/8) 6-2 6-4, Mirny (WRu) - Kafelnikov (Rus) 7-67-6. Dubai. Vrouwen, 585.000 euro. Halve finale. Seles (VSt/4) - Mauresmo F ra/26-3 2-2, opgave Mauresmo, Hen- in-Hardenne (Bel/1) Capriati (VSt/3) 7-5 4-6 6-4. Voetbal Gouden Gids Divisie Emmen-BV Veendam 3-0 (1-0). 36. Feijer 1-0. 57. De Groot 2-0, 88. Gennissen 3-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 4915. Gele kaart: Prinsen (Veen- dam). TOP Oss-VVV 2-0 (1-0). 16. Van den Berg 1-0, 59. Onyeike 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 1387. Gele kaart: Guyt (TOP Oss), Van den Belt (VW). Stormvogels/Telstar-Eindhoven 2-1 (1- 0). 6. De Lange 1-0 (strafschop), 67. Hol- wijn 2-0, 88. Jusic 2-1. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 1223. Gele kaart: Lettinga, Vondeling (Stormvo gels/Telstar), Hese, Prommayon, Van Gils (Eindhoven). ADO Den Haag-Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschou wers: 3809. Gele kaart: Bodde, Jansen (ADO Den Haag), El Gaaouiri (Fortuna SittardBijzonderheid: 62. Trainer De Koning van Fortuna naar de tribune ge stuurd wegens aanmerkingen op vierde official. MW-Sparta 2-1 (1-0). 27. Liobardi 10, 60. Wau 2-0, 68. Koevermans 2-1. Scheidsrechter: Van der Hitst. Toeschou wers: 2880. Gele kaart: Van Leeuwen (Sparta). Cambuur Leeuwarden-FC Den Bosch 0-3 (0-1). 7. Van de Laak 0-1, 70. Michels 0-2, 77. Van de Laak 0-3. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 4533. Gele kaart: Beekmans (FC Den Bosch). Heracles Almelo-FC Dordrecht 2-1 (1-0). 23. Hoogeveen 1-0, 52. Platvoet 2-0. 60. Van Dommelen 2-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 4250. Gele kaart: Smit (Heracles). Bijzonderheid: Platvoet mist in de 69e minuut een straf schop. Stand:' ADODenHaag 20 16 2 2 50 52-13 Emmen 21 15 3 3 48 44-20 Heracles 20 14 2 4 44 50-26 Den Bosch 20 11 3 6 36 36-21 GA Eagles 19 10 5 4 35 41-27 Volendam 20 11 2 7 35 33-30 Helmond Sp 20 10 4 6 34 47-32 Cambuur L. 21 10 1 10 31 39-42 TOP 21 9 4 8 31 33-41 Eindhoven 21 7 4 10 25 23-31 Stormv. 21 8 1 12 25 22-30 Veendam 20 6 5 9 23 26-37 Sparta 21 6 4 11 22 34-41 Haarlem 19 5 4 10 19 17-38 MVV 21 5 4 12 19 20-32 VVV 21 5 3 13 18 24-42 Dordrecht 21 4 3 14 15 21-42 Fortuna S. 21 2 6 13 12 18-35 7 Advertentie i fififè&tjplit iraÏA&fj -< jrjïüLj'/'/hooviüj bn y/ïbc-ir/jj CorjypJüÉa iiifu 'j/^r jkjv-W-dïVJ n samenwerking met: snowplaza 't A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63