Servicepunt heeft kans van slagen 11 Gemeente komt personeel voor monumenten te kort 'Bestrating' eindigt op grachtbodem Discotheek mag tot 4 uur open Oosterlandse fanfare komt halve ton te kort voor eigen huisvesting Tevredenheid over voorlopig WCT-vonnis Onderzoeksrapport wordt overhandigd in dorpshuis Kerkwerve uw feest?? Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen LfifiTSTE WEEK OPRUIMING SHOWMODELLEN 50% KORTING BOUWMAN zeeuwse almanak Babybol PZC waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 22 februari 2003 ■vtrAli Pankow jjjKWERVE - Om het dorps- nisin Kerkwerve met succes te duinen omvormen tot een lo- jjal servicepunt moet nog aan gferse voorwaarden worden ddaan. Zo moet er een duide- -Iprofiel van werkzaamheden jor een lokale projectleider ■orden opgesteld. rijwilligers die erbij betrokken Kiden, moet de mogelijkheid '[bijscholing worden geboden, rnioet onderzocht worden of ai stichting meerwaarde kan jeden ten opzichte van de hui- ige beheersstructuur en er toet een ondernemingsplan gebied van service te onder scheiden. De gemeenten Schou- wen-Duiveland en Noord-Be veland hebben zich hiervoor aangemeld bij de provincie. Voorafgaand aan de pilot deed Scoop in opdracht van de Pro vincie veldonderzoek naar de kansrijke servicepunten in Zee land. Er gelden enkele randvoor waarden om een servicepunt in derdaad kans van slagen te bie den. Zo moet er draagvlak zijn onder de bewoners dan wel on der de ondernemers en dienst verleners in een kern. Verder is bestuurlijk draagvlak vereist en de gemeente dient bij voorkeur opdrachtgever te zijn. Ook dient het servicepunt ondergebracht te worden in een bestaande (mo derne) accommodatie die toe gankelijk is en waar voldoende parkeergelegenheid aanwezig is. Volgens het onderzoek van Scoop voldoet Kerkwerve als sociaal-ruimtelijk geïsoleerde kern met tussen de vijfhonderd en vijftienhonderd inwoners aan een belangrijke voorwaarde iet Zeeuws Instituut Scoop ■or zorg, welzijn en cultuur plateert dit naar aanleiding abet onderzoek 'Kansen voor övicepunten in Zeeland'. Het mort als resultaat van dit on- ie-zoek wordt maandagavond Scoop aangeboden aan de (deputeerden G. van Zwieten iiL.Coppoolse. Dieoverhandi- rng vindt plaats in dorpshuis iuudende in Kerkwerve tijdens ^startconferentie over 'kans- Se servicepunten in Zeeland', hndeling van voorzieningen :;op het platteland dreigen te alvijnen blijkt in provincies 'j Groningen en Friesland een iiangrijke bijdrage te leveren a het behoud van leefbaar- sdinde kleine kernen. In Zee- id vindt die bundeling nog uwelijks plaats. Gedeputeer- Van Zwieten lanceerde vo- jaar het idee een pilot op richten voor het opzetten in servicepunten. De om- injving die voor een service- snt luidt: 'Combinatie van mmerciele en niet-commer- le voorzieningen onder één t, bijvoorbeeld dorpshuis, akfiliaal, postagentschap, zorgloket, huisarts en fy- lotherapeut. eprovincie besloot een aantal litiatieven in Zeeland als voor- leeldproject te laten fungeren, eprojecten dienen zich op het Advertentie) Ymederii-diikhuizen.nl 0118-419367 ZIERIKZEE - Het lijkt wel of de stratenmakers aan de Houwersweg met de in vallende vorst hun werkterrein verlegd hebben naar de gracht van Zierik- zee. De kasseien en straatstenen liggen verspreid te wachten op het ijs om er netjes gelegd te worden. Voor het bestraten echter kan beginnen, zal de dooi hebben ingegrepen en eindigt de 'bestrating' op de bodem van de gracht. De stratenmakers kunnen dan weer verder met hun werk aan de Houwersweg, als er tenminste voldoende stenen over zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema :corFamke van Loon flERKZEE - De gemeente Séouwen-Duiveland komt icnsen te kort om een goed mo- iiunentenbeleid op poten te zet- m Wordt dat niet snel aange- «kt, dan zal de gemeente steeds achter de feiten aan gaan pen en steeds meer inwoners sorganisaties niet naar beho- fnkunnen helpen. Het college nldaarom tijdelijk één ambte- aarextra in dienst nemen om iilprobleem op te lossen. him achthonderd rijksmonu menten en 264 gemeentelijke eonumenten. En de vier be- ïhermde stads- en dorpsge- achten van Zierikzee, Brou- srshaven, Dreischor en foordgouwe. Schouwen-Dui- t!and heeft veel cultuurhisto- s in zijn bezit en staat hier- torop de tiende plek van Ne- ise monumentenge meenten. Behoud van dat cul- ■-■ele erfgoed is belangrijk, te meer omdat de monumenten een trekpleister zijn voor toeris ten. Maar de gemeente raakt op dit gebied steeds verder achterop, zo constateert het college. Wat betreft monumentenzorg komt Schouwen-Duiveland flink wat mankracht tekort. De opstelling van een gedegen gemeentelijk monumentenbeleid wordt keer op keer vooruitgeschoven, waardoor concrete aanvragen voor onder meer een restaura tiesubsidie blijven liggen of niet afgehandeld kunnen worden. Gevolgen Door de reorganisatie bij de ge meente is deze situatie verder verslechterd, omdat de specia list monumenten en de monu mentenmedewerker ander werk erbij hebben gekregen. Op grond van de normen van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg zou Schouwen-Duive land vier ambtenaren fulltime voor dit werk in dienst moeten hebben. In de praktijk komt de gemeente er volgens die bereke ning nu bijna drie te kort. De ge volgen hiervan zijn inmiddels duidelijk zichtbaar: de vergun ning voor de pakhuizen in de Meelstraat is geschorst, wegens té laat reageren is de kerk van Haamstede niet aangewezen als kanjerproject en zijn verschil lende gebouwen en buiten plaatsen niet als rijksmonu ment beschermd. Bij de opstelling van de begro ting voor dit jaar bleek er geen geld te zijn voor een extra amb tenaar monumentenzorg. Toch wil het college nu alsnog ingrij pen en 46.410 euro uittrekken om voor één jaar tijdelijk een extra kracht binnen te halen. „De druk van buitenaf neemt toe: monumenteneigenaren morren, Stad en Lande trekt steeds meer aan de bel." De ge meenteraad moet dit plan nog goedkeuren. Wethouder A. van der Wouden (monumentenbe leid) hoopt dat de fracties het belang van de uitbreiding van de afdeling zullen inzien. „An ders loop je dingen mis." Met honderden Rijks- en gemeentemonumenten kan Schouwen-Duiveland het zich niet veroorloven achterop te raken met het monumentenbeleid. foto Dirk-Jan Gjeltema Advertentie ik woon m'n hele leven al in Zeeland en ik wil graag blijven. Ik wil geen nummertje zijn in een grote stod ergens Jndersfftin Nederland, iowel voor mijn studie als voor mijn baan kon ik gewoon'' in Zeeland terecht. Daarvoor ben ik tes jaar geleden naar iissingen verhuisd. Ook een grote stad, maar herkom ik altijd wel be kenden .tegen. Zeeland geeft mij aandacht!' door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Nieuwe Steeg in Zierikzee mag vandaag weer openblijven tot vier uur 's nachts. De disco heeft een 'in cidentele ontheffing' gekregen van het gangbare tijdstip (twee uur) dat de deuren dicht moe ten. Op basis van een gesprek woensdag met burgemeester J. Asselbergs wordt al dan niet besloten de discotheek een nieuwe nachtvergunning te ge ven, aldus juridisch medewer ker R. Lievense van de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat nu een ontheffing is verleend, mag als 'hoopgevend' worden be schouwd voor de ondernemer, maar anderzijds kan daar 'geen enkel recht aan worden ont leend', benadrukt de ambte naar. „Een nachtvergunning omvat een aantal standaardvoorwaar- den. De burgemeester mag die naar eigen goeddunken aanvul len. De Nieuwe Steeg neemt wat dat betreft een bijzondere posi tie in, omdat de disco in een woonwijk staat.Is de uitkomst bevredigend, dan heeft De Nieuwe Steeg vóór volgend weekeinde een nieuwe nacht vergunning aldus Lievense Mede-eigenaar A. van Gilst kreeg enkele weken geleden van Asselbergs te horen dat hem een nieuwe nachtvergunning was geweigerd, omdat hij geen er kende portier bij de deur had staan en er bovendien klachten waren over geluidsoverlast. Op basis van dat gesprek heeft de gemeente nadere informatie in gewonnen bij de politie. Van Gilst houdt het erop dat de klachten ('zes in totaal over heel 2002') nauwelijks noemens waardig waren en zeker niet in alle gevallen zijn bedrijfsvoe ring vallen aan te rekenen. Het gemis van een nachtportier Advertentie (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge voor de vorming van een niet- commercieel servicepunt. Scoop adviseert de gemeente voor een gedegen opzet van een servicepunt in dorpshuis Zuu- dende eens te rade te gaan bij betrokken organisaties in Gro ningen en Friesland. door Famke van Loon OOSTERLAND - Muziekver eniging Oosterlandse Fanfare wil bij Dorpshuis de Oosterhof een eigen opslag- en repetitielo kaal bouwen. Omdat de vereni ging hier vijftigduizend euro voor te kort komt, heeft het be stuur een dringend beroep ge daan op de raadsfracties, extra geld voor de fanfare uit te trek ken. De Oosterlandse fanfare kampt al ruim een jaar met huisves tingsproblemen. Tot afgelopen zomer repeteerden de muzikan ten in de gemeenschapsruimte van openbare basisschool De Oosterburcht. Een leegstaand lokaal in de school kon gebruikt worden voor de opslag van in strumenten en archieven van de vereniging. Maar sinds dit schooljaar heeft de basisschool dat lokaal weer nodig om les te geven. De vereniging dreigde zodoende op straat te komen te staan, omdat verkassen naar het dorpshuis niet kan. Gesleep In overleg met de gemeente Schouwen-Duiveland is dat probleem tijdelijk opgelost. De wekelijkse repetities kunnen nog altijd gehouden worden in de basisschool. Alleen de op slagruimte is voorlopig ver plaatst naar de gymzaal, onge veer vijftig meter van de school vandaan. Maar het gesleep met de kwetsbare instrumenten als pauken door weer en wind be gint na ruim een half j aar zijn tol te eisen. „Het gaat heel hard achteruit", stelt voorzitter H Verkaart. Bekeken is daarom of de mu ziekvereniging niet alsnog een eigen opslaggebouwtje kan krijgen. Het college heeft in middels besloten hiervoor vijf tigduizend euro neer te tellen. De gemeenteraad moet dat plan nog goedkeuren. De fanfare is zeer tevreden met deze bijdrage van de gemeente, maar heeft inmiddels berekend dat dat bedrag niet groot genoeg is om het bouwplan te realise ren. Wil de vereniging immers een ruimte aan het Oosterlandse dorpshuis vasthouwen, dan is ongeveer 170 duizend euro no- dig. Geen luxe De fanfare wil dat bedrag niet aan de gemeente vragen. Wan neer de uitbouw wordt ontdaan van alle luxe en de muziekver eniging veel werk zelf doet kost de nieuwe repetitie- en opslag ruimte een ton. „En dat kunnen we gewoon niet betalen", legt Verkaart uit tijdens het raadsle denspreekuur. Want naast de beoogde extra subsidie, die het college wil geven, komt de fan fare nog altijd vijftigduizend euro tekort. De voorzitter pro beert de fracties te overtuigen het geld uit te trekken voor de uitbouw door aan te geven dat het eigenlijk om een uitbreiding van het Oosterlandse dorpshuis gaat, dat van de gemeente zelf is. Verkaart: „Ons eigendom wordt het nooit, want het blijft van de gemeente." Advertentie SFEER ZOALS SFEER BEDOELD IS Leven in uw eigen stijl. Dat is toch wat u wilt. Bij Dominicus begrijpen we dat en daarom vindt u bij ons haarden, kachels, sanitair, natuursteen en tegels die aansluiten bij iedere smaak. Graag tot ziens in een van onze showrooms. De stijl die bij u past. vindt u er vastl april/begin mei alle ingediende bezwaren via de zogenaamde bodemprocedure behandelt. Ook voorzitter D. Bruinooge van havenschap Zeeland Sea ports is ingenomen met de vaart die de Raad van State achter de behandeling van de WCT-plan- nen zet. Statenlid M Wiersma van GroenLinks, belangrijkste op ponent in de Staten tegen de WCT vindt de uitspraak een hel der signaal." K. Steketee van Redt de Kaloot, de vereniging die zich van meet af aan fel tegen de WCT-plan- nen heeft verzet, beschouwt de uitspraak als een mooie opste ker. Dat de bestuursrechter zich van een inhoudelijke beoorde ling van de bezwaren van onder andere zijn vereniging heeft onthouden, doet daar volgens hem niets aan af. ..Daar ging het ons bij het indienen van het schorsingsverzoek ook niet om." Zo ziet T. van Mierlo van de Zeeuwse Milieufederatie het ook: „Er is gekozen voor een be stuurlijke aanpak die juridisch niet door de beugel kan. Van daar die schorsing. door Rinus Antonisse en Ben Jansen MIDDELBURG - Voor- én te genstanders van de Wester- schelde Containerterminal zijn in hun schik met de schorsing van het besluit van Provinciale Staten een containerkade in Vlissingen-Oost op te nemen in het streekplan. De tegenstanders beschouwen de beslissing als een 'goed sig naal' voor een definitieve streep door de WCT-plannen. De voor standers wijzen erop dat de Raad van State eerder dan ver wacht duidelijkheid zal ver schaffen over de vraag of de WCT mag worden aangelegd. En daarbij gaan ze ervan uit dat die vraag uiteindelijk met ja zal worden beantwoord. Gedeputeerde J. van Zwieten (WD, ruimtelijke ordening) zit niet in zak en as. Hij ziet in het schorsingsbesluit van de Raad van State pluspunten. Volgens hem is de uitspraak vooral gegrond op een gat in de wet. De gedeputeerde vindt het erg belangrijk dat is toegezegd dat de Raad van State al eind heeft Van Gilst inmiddels goed gemaakt. Hij hoopt vandaag de officiële papieren binnen te hebben, die hem zelf tot gecerti ficeerd portier maken. Tot dus ver was Van Gilst alleen in het bezit van een diploma en dat is niet genoeg volgens de vergun ningbepalingen. Van Gilst zegt zeker enkele dui zenden euro's schade te hebben geleden door de weigering van een nieuwe nachtvergunning. Een aantal klanten is door de onzekerheid over de openings tijden weggebleven, zegt hij. Vorige week hield Van Gilst zijn zaak helemaal dicht, omdat de ervaring van de voorgaande we ken duidelijk maakte dat open stelling tot twee uur hem meer geld kostte dan opleverde. Advertentie CADEAU WONEN Middelburg- - Goes Baby's horen bij hun entree in de wereld een bolletje te heb ben waarop net een waasje haar zit. Dat benadrukt het nieuwe, nog onaffe van de prille wezentjes en geeft de familie de ruimte voor pret tig gespeculeer over kleur en natuur van de aanstaande haardos. Zo niet bij die van Wietske, ooit een meisje uit Terneu- zen. Vier heeft ze er nu, en nim mer kreeg zij een lieftallige babykrul op hun hoofd ge boetseerd. Wel een hanen kam. Vandaar dat de baby tas van haar gezin wat afwij kende hulpmiddelen bevat. Want het is binnenkort tijd voor de doop van de vier de. En het was bij de doop van de derde, tegelijk met enkele leeftijdgenootjes. Die wer den allen keurig begoten en met een doekje drooggebet. Maar bij Wietskes zoon keek de dominee wat hulpeloos op van zijn zojuist verrichte werk. En sprak tot zijn ge meente: „Heeft er iemand een föhn?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57